• Životopisný

Skrytá čísla (2016)

Nezajímavý film o zajímavých životních osudech

Dunkerk (2017)

Absolutní špička, minimum dialogů a úchvatná hudba, kamera a samozřejmě režie vás dostanou na pláž a nebe nad ní, kde byste určitě být nechtěli

Modrý pokoj (2014)

Příjemná byla délka filmu a ostatně i děj, byla to taková evropská Osudová přitažlivost, méně okázalá, rafinovanější a totálně destruktivní, žádný heppy endík, a to je dobře

Povídky z New Yorku (1989)

Hokusy pokusy, první povídka neskutečně předvídatelná, blbě zahraná, blbě režírovaná, dvojku nemá cenu komentovat a v trojce se Woodymu povedlo pár, ale opravdu jen pár žertíků, takže za ně ta 1 hvězda.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Miluju "licenci" Fargo, ale poslední počin mě zklamal. Nevím zda byla volba na Ewana McGregora dobrým nápadem. On sám za to těžko může, určitě odvedl svůj klasický dobrý výkon, ale jeho vizualizace byla spíše komická, a to spíš v tom špatném smyslu. Příběh nebyl klasicky neotřelý jako v ostatních fargopočinech, postava hlavního zlosyna sice vypadala působivě, ale jeho věčné pseudofilozofické úvahy časem spíše už jen otravovaly. Závěr nebyl špatný, je na nás a našem vidění světa, kdo vstoupí do dveří, takže ten kapku otevřený konec mi nevadil, spíše naopak. Určitě bych uvítal další řadu a myslím si, že by rozhodně neměla mít problém předčít onu řadu poslední.

James White (2015)

Až krutě realistický film o umírání

Miliardy - Série 2 (2017) (série)

Určitě nejde o tak vyrovnanou řadu jako první, podnikatelské pokusy miliardářovy manželky jsou trapné a třetí díl zcela nepovedený, ale pořád to má tah na branku a zajímavé zvraty, které ve finále připomínaly s nadsázkou Dannyho parťáky.

Horší než smrt (2007)

Komedií, které nejsou pitomé je jako šafránu, a už vůbec nepamatuji, kdy jsem občas vyprskl smíchy nahlas.

Dedication (2007)

Mňamka se skvělou muzikou a skvělým obsazením

Do morku kosti (2010)

Z vidláků mám strach obecně, ale asi není nic horšího, nežli vidlák made in USA, ale Jenifer Lawrence byla v pohodě a její následná kariéra tak není zas tak velkým překvapením.