Echelon1

Echelon1

Timotej "Dragonson"

okres Lučenec
Zástanca najvyšších princípov spravodlivosti, vznešenosti a morálky

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 30.3.2019  21:36
    Bang Dream! 2nd Season (TV seriál) (2019)

Neviem, aká sila donútila štúdio urobiť celý vizuál v 3D, ale vypadá to otrasne. Trvalo mi asi tri epizódy zvyknúť sa tie plastické pohyby a mimiku, ktorá pôsobí neprirodzene. Áno, aj v 1. sérii bolo užité 3D CGI, ale len počas vystúpení. Ďalšia vec, Bang Dream v predchádzajúcej sérii bola oddychová hudobná dráma, bol prítomný charakterový vývoj hrdiniek aj emócie. Tu sa to čiastočne zmenilo na jednu veľkú reklamu na retardovanú rytmickú hru (resp. všetky skupiny), z ktorej to vychádza (zrejme aj to bol hlavný dôvod pre zvolený nešťastný vizuál, ak teda nešlo o nedostatok financií). Hlavné hrdinky sú polovicu času upozadené, a dostávame XY hudobných skupín a postáv, ktoré nemajú veľa priestoru, maximálne maličký „backstory“, sotva nejaký vývoj, a väčšinou žiadny dejový prínos (ale mám ich rád :-) Ako sa dá z toho predpokladať, dej je nekonzistentný a tak je hlavná dejová linka v prvých 2/3 takmer nebadateľná. Pôsobí to tak ako séria mini-príbehov. Toľko k oslave negativizmu. Až na tých pár epizód s Tae, to príbeh nemá skoro žiadny (už som vysvetlil prečo) , ale snáď sa jedná o dejovú prípravu k 3. sérii - z určitých dôvodov. Plán boli 3*, ale zachraňuje to posledných 4-5 epizód + samozrejme hudba, pre ktorú mám slabosť.

• 14.3.2019  20:51

Čakal som, že to pôjde na 4*, ale nie. MARVEL je stále typický MARVEL a vplyv Strážcov galaxie sa odráža v mnohých momentoch aj tu. Ak sú tieto filmy náznak sľubovaného smeru MCU do vesmíru, viac mimo Zem, obavám sa o kvality ďalších filmov. Niektoré momenty boli super (aspoň v kine) a prišlo mi to po asi 3/4 času ako celkom originálny origin (hlavne vďaka minulosti hlavnej hrdinky). Záver mal ale kŕčovité vsuvky, pretože MARVEL nevie nájsť správnu hranicu medzi odľahčením a kravinou. Nasledujú SPOILERY Kozmická mačka je vhodná tak do Mužov v čiernom, max. do Strážcov galaxie, nie sem. Naprostá retardácia filmového vkusu. Čo mala byť tá strata Furyho oka? Akože som čakal nejaký zvrat, alebo čo, keď v CA:WS zaznelo:"Keď som naposledy niekomu veril, prišiel som o oko." a oni z Furyho ikonického prvku spravia bezvýznamnú humornú vsuvku? Divák mimochodom ani nevidí, ako dostali späť ten tesseract, čoby jeden z najkľúčovejších prvkom celého MCU. Nie, toto proste nejde. Nezachráni to ani op cool hrdinka, ani masy výbuchov a efektov. A to nie som v takýchto prípadoch náročný divák.

• 4.2.2019  16:44
    T 34 (2018)

Fury vs T-34 zahájené. Tieto filmy sa svojmu porovnaniu proste nevyhnú. Tak, čo je lepšie? Odpoveď je zrejme jasná, ale nebudeme zbytočne porovnávať, aj T-34 má čo ponúknuť. Samozrejme, existujú otázky. Patetické otázky, ktoré by som najradšej nechal tak, lebo je to predsa len film, ale pre tú zábavu...Prečo sa posádka dorozumieva ako v aute? Prečo dopad (aj striel relatívne malej ráže) spôsobuje ohlušujúci rámus vo vnútri tanku? D. Loza (ktorý síce používal M4, ale pancierom bol podobný T-34) popisoval dopady striel a ich odrazy od panciera ako takmer nepočuteľné, počuli ste ich akurát ak ste mali v tanku pozíciu v blízkosti dopadu. Zaujímavé, že zo strihu na strih ich to raz ohlušuje, inokedy nie. Prečo Panzer III „lang“ s L/60 neprebije z bezprostrednej blízkosti (ani len bok) T-34 (déja vu M4 so 76 mm vs Tiger...)? Akcia v tej dedinke sa odohráva 27. novembra 1941? Tiež zaujímavé, lebo verzia Pz. III s tým kanónom (prvá bola Ausf J) sa začala vyrábať až v Decembri toho roku. Niektoré tanky zreteľne atrapy (ale nič horšie ako Biely Tiger), našťastie mnohé boli robené digitálne a tak aspoň vypadajú, ako majú. :D I keď CGI je na úrovni cutscén z PC hry. Každopádne, po úvodnej 30-40 min. akcii je to už nuda a spleť ďalších otázok, ktoré sa mi nechce riešiť. Prečo posádka na T-34/85 točí vežou (ktorá má trochu zvláštne svetlá v interiéry, ale ok) stále manuálne skrz celé otočky, a nevyžije pritom niekoľkonásobne rýchlejší elektrický pohon, čo otočí vežu behom pár sekúnd? Asi kvôli „napätiu“ (ak som teda neprehliadol titulky, kde povedali, že je pokazený alebo čo...), lenže to má presne opačný účinok. Panthery strieľajú z minimálnej vzdialenosti super kľavo okolo Tčka (kde som to len už videl? Fury to ale určite nie je...). Hlavný SSáčik môže odkilnúť celý tank, ktorý ho tak štve, ale radšej hodí rukavicu do ringu (doslova) a ide si dať duel na moste. Jaaaaa, das ist wunderbare! Následne trup T-34 odrazí čelne strelu z Panthera z asi 50 metrov (wow). Nemčina je tu mimochodom tradične (ako každá cudzojazyčná reč v ruskom filme) prekrytá čítaným ruským danbingom, aby bolo čím narúšať divácky zážitok (pretože titulky predsa neexistujú). Dialógy sú popravde dosť otrasné. Digitálne efekty slabé, je 21. storočie, zato tie „hit-camera“ spomalené zábery sú podarené a asi najšpecifickejší prvok T-34. Ozvučenie s dobrými reproduktormi občas ako tak ujde (ale opäť, Fury či akýkoľvek kvalitnejší amícky film nečakajte. :D ). Hudba? No, je tam nejaká.

• 4.1.2019  13:13

Neviem, či je to prekladom, alebo samotný dokument udáva občas chybné informácie, ale mimo toho veľmi pekná zbierka historických záberov, ktoré som v iných dokumentoch ani nevidel. Inak štandardný dokument pre masové publikum.

• 28.12.2018  23:09

Film, ktorý po celý čas bol akčnejšia, "americkejšia" a drsnejšia verzia Neľútostného súboja, sa na koniec zmenil na tuctovku. Škoda.

• 23.12.2018  13:56
    Release the Spyce (TV seriál) (2018)

Spa-pa-pa-ra-pa Spa-pa-pa-ra-pa Spy An-d Spyce! Intro je presne ako tento seriál. Strelené, ale chytľavé. V záležitosti ako toto nemá príliš zmysel čokoľvek riešiť. Poňatie, dej a postavy sú také, aké by ste očakávali už z plagátu, no má to nejaké vydarené akčné momenty, a pár krát započujete soundtracky odkazujúce na Matrix a Mission Impossible. Vzhľadom na žánrové zasadenie je to vítané poštuchnutie diváka. Trochu podobné Toji no Miko z tohto roku je o triedu lepšie v každom ohľade.

• 26.11.2018  19:07
    Knihomolka (2010)

Knihy sa nejedia Tooko, knihy sa čítajú. Nečakaná záležitosť. Prequelové OVA a minidiel ma pripravili na akúsi zmes psycho-drámy a komediálneho, no nečakal som, že to komédia nebude ani náznakom (a z žánru zabudnite aj na „mysteriózny“ možno tak 5 minút niekde v štvrtine filmu). Zhruba niekde uprostred som myslel, že tomu dám len 3* a napíšem znechutený komentár, pretože úprimne: z hlavného hrdinu tam bolo precitlivené, zmanipulované teliatko s IQ 42. Keď sme pri postavách, tak Nanase rules, škoda, že jej dejové pôsobenie je minimálne, a vlastne je tam takmer zbytočná. Tooko, ano, je roztomilá a druhý najlepší charakter, ale jej záľuba v jedený útržkov kníh ako náhradu za LSD je tiež dokonalo zbytočné. Avšak, koniec bol naozaj emocionálny, a nechýba moja milovaná záľuba vo „fantasy“ výjavoch a scenériách. Niektoré scény s vlakmi mi pripomenuli Učiage hanabi. „Noc na galaktickej železnici“. Krásny námet pre dejové jadro vzťahu postáv a ešte opojný vizuál.

• 26.11.2018  11:02
    Obří náklady (TV seriál) (2017)

Hodnotený diel o OOCL Hong Kong. Lahôdka. Vždy som sa chcel zoznámiť s kráskou, ktorá nahradila na tróne Maersk E-class.

• 11.11.2018  18:16
    Jama no susume (TV seriál) (2013)

Výborná predohra k Yuru Camp. Len minimálne dvakrát roztomilejšie.

• 1.11.2018  23:38
    Auta 3 (2017)

X-krát lepšie, než nefunkčná 2, tentokrát tu celý film ťahá "to žlté auto" a s prítomnosťou pekného posolstva. Pixar ako si ho pamätáme.

• 31.10.2018  17:41

Z komentárov by jeden čakal, že každý druhý užívateľ CSFD by to natočil u seba na záhrade lepšie, než John McTiernan samotný. Na to, že sa zobrali ľudia od piva natočiť Predátora, je to špica. Možno scenár a réžia finálnych momentov by chceli vylepšiť a herci v kritických situáciách sú emočne príliš chladní. Najviac mi ale chýba hutnejšia atmosféra, tie lesíky ponúkajú viac. Čo sa týka "lacných" kostýmov, kulís a podobne, tak také som vídaval v TV filmoch s "určitým" rozpočtom. Takže asi tak.

• 13.10.2018  21:36

Goodbye logic, And I... Will always love you. ♪ Toto je taká blbosť. Taká blbosť. Ale ten „feeling“ filmov tohto žánru z pred 15-20 rokov! Zasadenie prostredia do bežného mesta a minimum farbičkových MARVEL farieb je svieža kombinácia. Žiadna súčasná digitálna sci-fi patlanina, kedy má človek dojem, že sleduje CGI trailer na PC hru. Okrem toho, ten spomínaný „feeling“ kinematografie na zlomku 21. storočia je asi ešte viac cítiť v štruktúre deja, ktorý sa takmer nikdy nezastaví, nestagnuje na jednom bode, a ktorý má viacero liniek (totálne klasicky napísaných v danom štýle) postáv s vlastnými cieľmi a motiváciami. Ešte aj tie dialógy a humor priam sršia filmami tej doby. V akcii potešili hlavne malé autíčka. Ano, je to do tretice kravina, ale pre predaj popcornu to stačí. 3* z dobrosrdečnosti.

• 4.10.2018  18:45
    Overlord III (2018)

1. séria mala určitú tajomnosť v ocitnutí v novom svete a pár cool akčných scén. 2. séria...2 séria mala dajme tomu Sebastianovu linku. 3. séria je o tom, ako sú hlavný debilko a jeho krypeľ-squadrona strašní Übermenschen, ako sú vždy vycucaním si z prstu o krok napred, a ako kravina efektívne strieda kravinu. Bude vlastne z toho aj niečo iné, či len všetkých nakoniec porazí (predpokladám, že tie ďalšie über-postavy predstavené na začiatku 2. série prídu až na "veľkolepé finále"), dobyje svet a zazvoní zvonček? Zrejme hej, lebo sa nezdá, že by Overlord bol proste pohľad na boj dobra a zla sledujúc zlo, takže finále v budúcnosti zrejme bude koncipované s myšlienkou, že diváci budú vo veľkom fandiť tímu Nazarick. Čo som len tak viac pátral okolo Overlorda v širšom spektre, o autorovi aj fan-komunite, jedná sa celkom o pacientov a mimo tohto seriálu je Overlord poctivá psychiatria.

• 22.9.2018  13:17

Milujem myšlienku možnosti tvorby sveta, preto palec hore. Síce to emocionálne nie je tak silné, ako podobné a fantastické Shelter, ale predsa výborná práca. Navyše, 2 roky tvorba efektov? Nadšenie sa musí uznať.

• 15.9.2018  19:22
    Juru Camp (TV seriál) (2018)

Potenciál na prachobyčajné Slice of Life sa zmení na jedinečnú, roztomilú anime verziu Firewatch? Môže byť. Pohlcujúca a príjemná atmosféra, podtrhnutá naprosto pasujúcou hubou (často v staro-európskom štýle) + nádherné prostredia, kvôli ktorým sa Yuru Camp oplatí pozerať samo o sebe. Relax pri pozeraní ako vyšitý. Ako bonus celkom pekná pieseň v endingu. Len škoda, že to nemalo o niečo krajšiu animáciu.

• 7.9.2018  21:02
    Tales of Zestiria the Cross (TV seriál) (2017)

V podstate bez zmeny oproti 1. sérii, takže príliš nemá zmysel rekapitulovať svoj komentár, v jednoduchosti: najidealistickejšie a najčírejšie héroické fantasy, čo som v anime žánre videl. A to milujem. 2. séria, čo si ešte aj po pár mesiacoch živo pamätám, má hlavne ďaleko viac veľkolepých akčných momentov. A jednu nezabudnuteľnú pieseň pri boji s drakom (a nie je to One they fear :-) Akurát (nieže by som si na to potrpel) je škoda, že tentokrát je opening sotva tieňom z 1. série.

• 24.8.2018  22:59

„Players. Are you readyyy?“ Konečne. Konečne bol tento námet spracovaný na prijateľnej úrovni. Musel prísť Hollywood, solídny rozpočet a Spielberg (i tak je to prehypovaný režisér). Prekvapilo žánrovo rodinné zasadenie. Tých pop odkazov je tam naozaj na tony, znalejší divák bude kričať každé dve sekundy Aha, to sú Spartiania z HALO, a to je Jim zo StarCraft II...Hej "Cavalry is here." ;-) a tak ďalej, proste šialené. Naozaj konečne nejaký výraznejší sci-fi film po dlhšej dobe. A teraz...Take on me! :-)

• 23.8.2018  22:34
    Megan Leavey (2017)

Presladené a naivné. Taký rodinný vojnový film. Tomu sa hovorí kombinácia! Ale v hlavných úlohách pes a jeho panička. Takže, vadí to snáď?

• 20.8.2018  22:50

Vlak vie niekedy prekaziť mnoho vecí, čo? Na plných 5* to na mňa dopad nemalo ani zďaleka, ale na druhú stranu, keď som už dal trebárs romantike Clannad 5*, ktoré je podľa nejakej debilne vizuálnej novely, tak tomuto - myšlienkovo mne ďaleko bližšiemu dielu - a aj atmosférickejšiemu, nedám? Mám proste pre romantiku slabosť. Navyše, istá osoba, čo to so mnou pozerala, sa rozplakala pri záverečnej piesni, takže 5 centimetrov za sekundu má svoje kvality.

• 14.8.2018  19:46

Ale...prečo? Prečo takýto námet je takto príšerne nevyužitý? Prekopať scenár, natiahnuť stopáž o cca 20 min. s hlbším vysvetlením a prehĺbenou psychológiu hlavnej dvojice, vyškrtnúť ten zbytočný zvyšok nefungujúcich postáv (vrátane ich občasnej otáznej logiky), dať tam viac emócií, a mať krajší vizuál, bolo by to úžasné. Avšak, väčšina postáv tam nedáva dejovo zmysel, hlavnej dvojici som tú lásku akosi nevedel pochytiť, pýtal som sa "prečo"? Necítim medzi nimi nejakú iskru (i keď samotné postavy ju akosi postrádajú), nejaké emocionálnejšie dialógy k sebe navzájom, skrátka boli zamilovaní na základe toho, že boli v jednej triede a chcel to scenár. Huh? Dejovo tiež chýba pevnejšia štruktúra a jednotlivé momenty sa strácajú, akoby neboli dotiahnuté. Najironickejšie je, že práve takýto námet by som natočil ja sám: Jeden deň, možnosť tvoriť svet podľa želania, a to všetko pre lásku dvoch ľudí. Naozaj ma mrzí, že Učiage hanabi nebolo dotiahnuté, malo potenciál byť veľkou vecou, ktorá by sa stala jednou z mojich topoviek života. Úplne som videl, akoby sa jednotlivé momenty dali zlepšiť a prehĺbiť.

• 2.8.2018  23:17

"Ako si to..." Pretože som prezident Spojených štátov! Ano, nie je to dokonalosť, ale vážne má toto nižšie hodnotenie, než San Andreas? Myslím, že najlepší sci-fi katastrofický film okrem Deň potom a Armadeggodu, navyše s mnohýmii klišé, ktoré milujeme aj nenávidíme. Pozerať to pred 12-13 rokmi, keď som sa ako decko vyžíval v katastrofických filmoch - od špičkových typu Twister a Deň potom až po totálne "tornádové" B-čka s efektmi zo skicára, a hltal knihy a dokumenty o meteorológii či vulkanológii, tak otec by už musel zháňať DVD, kde by čiernou fixkou bolo napísané "Geostorm", v izbe by som už pokreslil pól zošita vlastnou verziou "Geostormu" a v izbe zo SEVA skladačky okolo glóbusu už staval vlastný stroj na kontrolu počasia. Konenčne po mnohých rokoch poriadny katastrofický film. Prvá pólka bola výborná, všetko sa ale zrútilo so záporákmi, latku si totiž zdvihli tým rozsahom ich možností až príliš vysoko. Škoda. Lorne Balfe má pochvalu za soundtrack. Hudbu má tento film celkom dobrú.

• 1.8.2018  22:50

Toľko rozbitých a lietajúcich policajných áut a úlohy typu "uteč polícii do štyroch minút", staručké BMW vie frčať celkom solídne za Mustangom...Nostalgia Need for Speed: Most Wanted? Je tam vlastne úžasné Shelby (na ktorom sa lak neoškrie a svetlá nikdy nerozbijú, kamery na karosérii prežijú tiež aj crash-test), takže skôr NFS:Carbon. Prvých 15 minút to vypadalo na hustú zábavu, než sa to zrútilo s príchodom typicky amícky kliošidnej, nesympatickej protivnej kravky, ktorá vie všetko. Dokáže sama tuniť Mustang, do ktorého by sa 99% našich mechanikov bálo čo i len pozrieť pod kapotu, či hacknúť asi aj aj autoumývačku. Jej najväčší talent je ísť divákovi na nervy a želať si jej smrť. A teraz pozitívne. Bol som vzhľadom na 45% celkom prekvapený. Naháňačky, kamera a strih sú celkom dobre, a toľko búračiek som nevidel asi ani za jednu sériu Kobry 11. Je to v podstate trošku také Bčkové 60 sekúnd. Zasadenie do Bulharska, niekde mimo US, bolo veľmi osviežujúce.

• 29.7.2018  23:10
    Born to Race (2011)

Je to hlúpe, klišoidné a jednoduché. Naprostá automobilová oddychovka. Scenár má síce obsahovo asi cca 3-4 strany, ale ten "príbeh" na asi dve vety je tam len preto, aby sa mali autíčka dôvod pohybovať. A o ne predsa ide, nie? Už od začiatku som bol v štýle: "Aha, Lancer Evo X vs GT-R35, aha, Mustang GT...hej, a to je Lan Evo IX!" V hlavnej úlohe krásna Subaru Impreza WRX STi Blobeye (čoby jedno z mojich najobľúbenejších áut). Obrovská škoda, že jediný skutočný závod je uprostred filmu, zvyšok je totiž drag, čo pre mňa nie je závod. Finále mohlo byť aspoň na okruhu.

• 28.7.2018  23:50
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. séria môže byť kultovou záležitosťou. Totálne hutná atmosféra v neskutočne sviežom 80. retro štýle, ktorý dýcha každým záberom a v každom kúte, skvelá zápletka a postupné odhaľovanie, skvelé prepojenie jednotlivých dejových liniek, divák udržiavaný neustále v napätí, chovanie postáv dávalo zmysel a bolo vierohodné (zväčša). Jediné mínusy snáď bol fakt, že amíci sú strašní salámisti a tak nejaká beštia z iných dimenzií im nejak netrhá žily a ako to už býva, dva tucty vojakov so zbraňami sú úplne neexistujúca prekážka, zato si to dá ale týpek na férovku s bejzbalkou. I tak ale výborný mysteriózny hororový počin. 2. séria je totálna nefunkčná kravina s rodinným zasadením, stačí vystrihnúť pár krvavých záberov na "dema-dogov" (schopných prebiť nepriestrelné sklo či kovové dvere, i keď sú o veľkosti psa) vraždiacich anonymných vedcov a vojakov, či stupídne umierajúcich postáv. Postavy chcete zaškrtiť v každej druhej scéne, alebo im aspoň vraziť, pretože buď meľú mega-nudné drísty či doslova vyzývajú svojím jednaním logiku na súboj (pri pozeraní sme sa nasmiali i "zafacepalmovali"), samozrejme aj tu partička hlavných postáv je úplne v pohode so všetkým (občas ako praví hamburgeráci aj zahláškujú), vojaci a vedci zomierajú na tucty, ale k odvráteniu hrôz z iných dimenzií vám stačí skupina debilných deciek, partička neskorých teen, šerif a nadupaná maminka. Nechýba ochočená beštia z iného sveta "podplatiteľná" nugátovou tyčinkou, opäť samopaly nefungujú, ale bejzbalka áno, El a jej linka s "008" je tu totálne zbytočná, detičky páliace si to na americkom pony-car (i ja by som sa bál na tom šoférovať, ale ona totiž šoférovala raz na parkovisku) a do toho riešime naše milostné vzťahy. Ano, 1. séria za 5*, je to v podstate celkom inteligentný horor (až na tie výnimky), 2. séria (mizerné 2*) je typická lacná americká somarina. Jediné, čo tam za niečo stojí, je hlavná beštia, dizajnovo fakt super. 3. séria už bude asi komédia, celkom sme sa nasmiali na hlúposti aj počas tejto druhej. :-)

• 20.7.2018  22:51
    Jessica Jones - Season 2 (série) (2018)

1. séria bola dobrá, ale toto je ultimátna kravina. Logika v deji, dialógoch a jednaní postáv kýva z druhej strany galaxie a diváka štve. K tomu exhibícia homosexuality, párenia sa, a iného liberálneho jedu. Ak dve postavy tu prehovoria spolu viac než 10 sekúnd, končí to párením. Netflix nie je len nakazená firma, ale tá nákaza sa preniesla aj do ich tvorby. A poriadne! https://www.hlavnespravy.sk/netflix-zavadza-nove-bizarne-pravidla-proti-sexualnemu-obtazovaniu-pracovisku/1434980

• 19.7.2018  22:45

Toľko spievaných ód od diváčikov. Tak kladné hodnotenia. A moja obľuba do reality zasadeného nadprirodzena. Fantasy?! Romantický?!! Dráma?!!! Jéééj. Čo sa...sakra...môže...pokaziť? Osudová dráma s nadprirodzenom, kde sa podarilo strčiť perly, ako prvá vec, ktorú divák permanentne uvidí pri „prehodení“ vedomia postáv je obchytkávanie pŕs, či záber na „hrdinkine“ spodné oblečenie pri jazde na bicykli? Jo, za to sú body naviac! To je teda jedno z najlepších anime všetkých čias, človeče! Nudné postavy bez pamätihodnejšej osobnosti tiež nepomáhajú. Nevážení tvorcovia, z tohto vás nespasí ani skvelý vizuál, ani svieža pohyblivá a dynamická kamera, ani námet, fantazijná zápletka (v tomto prípade blbá) či osudová láska-páska (ktorá je studená ako kocka ľadu, tým dvom to proste neveríte). Niektoré momenty či scény dokonca pôsobili ako z prvotriedneho amerického blockbusteru (v pozitívnom zmysle). A všetok tento potenciál utopený kvôli vašim kravinám. :-) Fakt som očakával od niečoho takéhoto vyššiu úroveň. Sklamali ste ma.

• 13.7.2018  22:16
    Spjaščije (TV seriál) (2017)

Verím, že bežný človek v tom bude vidieť veľa, pre trochu oboznámenejšieho diváka je to skôr opakovanie si známych skutočností, avšak máloktorá kinematografická tvorba to ponúka v tomto podaní. Ale kinematograficky sa majú ešte veľa čo učiť od americkej produkcie. Nečakal som Bournovu trilógiu 2.0, ale tento seriál má viacero nedostatkov. Scény, kde sa riešia vzťahy medzi postavami sú tak smrtiaco nudné, že tá nuda až fyzicky ubližuje divákovi. Nepomáha tomu ani Ruština, ktorá je svojou monotónnosťou a slabým citovým zafarbením nepoužiteľná pre filmy. Soundtrack väčšinu času veľká mizéria, absolútne nevhodný pre politický žáner, ale skôr pre nejakú komornú barovú drámičku. Hlavne počas tej - nič moc - automobilovej naháňačky som myslel, že s tou hudbou pozerám nejakú komédiu. Z jedného pixelu vytiahnu ostrosť 4K kamery či postavy sa niekedy chovajú hlúpo (alebo samotné scény sú hlúpe) len preto, aby zápletka mohla byť smerovaná tam, kam má. Podľa hodnotení som čakal skôr niečo viac realistické, ale s kinematografickým prifarbením, niečo na štýl Francúzskej spojky. Ano, bežný človek si hneď všimne, že existujú trolie farmy (ach bože, a že koľko aj na slovenských stránkach sa nachádza zradcovských debilov s 20 účtami), alebo že sa použije človek na vyvolanie štátnych nepokojov (mnohí z nás na SK sme spomínali pri pozeraní na incident Kuciaka, podobný Ukrajinskému incidentu), či vecí okolo Stredného východu. V základe je to ale veľmi umelá zápletka s tradičnými chybami (spomínanými vyššie), postavená ale na skutočných základoch súčasných dianí a politicky tak nekorektná, že ju naše "nestranné", "vôbec nie liberálne" a "nerusofóbne" média odmietli vysielať. Takže zhrnuté: politické pozadie je realistické. Dej nie.

• 5.7.2018  10:35
    Šakugan no Šana III: Final (TV seriál) (2011)

Toto sakra vôbec nedáva zmysel. Čo som prebehol očami, rozbor tejto vety nájdete v komentáry od užívateľa SonGokussj. Vráťte mi 10 hodín života! Nebyť predchádzajúcich dvoch sérií, ani by som to nedopozeral, len som chcel vedieť, ako to konečne skončí.

• 22.6.2018  21:18
    Todži no miko (TV seriál) (2018)

Neviem koľko chechtákov do tohto štúdio dalo, ale to počiatočné mizerné CGI teda dobrému menu neprospelo. Ku koncu potom sa to zlepší, akoby animáciu zdokonaľovali doslova za pochodu. A Jukari Hašimoto trochu kopíroval v ost Georgea Tsaliagosa. Každopádne, Todži no Miko je akčná hlupučká oddychovka ako má byť. Dievčence + meče, príjemná atmosféra, bez brutality, takmer bez umierania. Dej nie je nič, kvôli čomu by divák nespal, ale neurazí, mal by pri nižších očakávaniach zaujať, navyše je občas celkom nepredvídateľní. Tam, kde iný seriál končí, Tódži no Miko sa vždy nejakým spôsobom zvrtne. Druhá kapitola bola pútavejšia a zaujímavejšia než prvá, ale tá mala zase tajomnejšiu atmosféru (mám rád postupné skladanie príbehovej skladačky) a obsahovala v podstate „chase“ žáner, čiže postavy a divák sa skoro nezastavili. Súboje sú v niektorých momentoch lahôdkové (v záverečnom musela choreografia dať tvorcom zabrať), i keď nie sú také, ku ktorým by sa divák stále vracal. Todži no Miko som si vyhliadol už keď bol zverejnený plagát a nesklamal som sa, vlastne ma až prekvapilo a dostal som seriál, ktorý ma doprevádzal celú jar až do tohto leta. Mnoho ľudí určite odradili prvotné epizódy, ktoré sú citeľne slabšie, než zvyšok. Ja som sa (hlavne počas druhej kapitoly) vždy tešil na ďalšie diely. 1. opening mimochodom celkom stojí za pozretie.

• 7.6.2018  11:51

Prvotný námet pre nejakú oddychovú anime-hovadinu dobrý, ale dalo sa to pojať úplne inak a zábavnejšie. Postupne totiž pribúdajú ďalšie postavy, dôležité asi ako EGR ventil pre spoľahlivosť motora. 1* za seriál samotný, je to blbosť. Ale existujú ďaleko väčšie kraviny tohto typu. Druhá hviezda za vydarené vtipné momenty (čítanie denníka, kino...to ma položilo), a Ai , čoby najlepšej postavy, navyše s najroztomilejším „Baka! Baka!“ čo moja pamäť siaha.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16