Mlha (2005) odpad!

ja dement som kukal tuto Mlhu, miesto tej normalnej:D no nic, toto je fail ako svina (tento film)

Válka světů (2005)

Na to, ze som anti-sci-fi-cista, som tento film dopozeral az do konca a dokonca nezaspal! Zo zaciatku sa mi atmosfera filmu zdala prijatelna, dokonca hororova (co je moja srdcovka) a dokazal by som si predstavit, ze by sa to naozaj udialo aj v realnom svete :) ked ale zacali z podzemia vyliezat tie "monstra", mal som dost a keby som nezaujal na spolubyvajuceho posteli pozu ako som zaujal, tak sa asi berem rovno spat :D Pre mna dalsi zo serie radovych B-ckovych scifi... fuj!

Je to i můj život (2009)

Vo filme som sa zo zaciatku mierne stracal tym, ze sa skakalo z pritomnosti do minulosti a naopak. Hlavne myslienka filmu celkom silna a zasiahne asi kazdeho cloveka aj keby ako velmi nechcel. Spociatku negativna postava matky, ktoru si zahrala Cam, sa nakoniec zmenila, ked zistila, ze ona je ta hlavna brzda v zivote jej tazko chorej dcery. Emocne vyvrcholenie celeho filmu u mna prislo v zaverecnych 5 minutach, od pohladu na matku leziacu pri jej umierajucej dcere a prerozpravanim dalsieho zivota rodiny Fitzgeraldovych mladou Annou az po sucasnost. Ocenujem dalej nadhernu hudbu v pozadi, ktora mi miestami pripominala prave soundtrack z Grand Torina. Uzasne! Btw. aku ulohu hral vo filme pes Judge? :D Ci len kvoli joku v sudnej sieni? :D

Román pro muže (2010)

Mam rad tieto novodobe slovensko-ceske filmove kusky s jednoduchou dejovou liniou, vtipnymi odboceniami, zamysleniasa hodnymi miestami a skvelymi sucasnymi ceskymi a slovenskymi hercami. Hodnotim celkovo velmi kladne, odporucam ako film pre mladu generaciu na nejedno nedelne popoludnie :D

Lidská stonožka (2009)

Snimka na mna posobila velmi stiesnenym a uzkostlivym pocitom. Miestami vyznieval naivne zo stranky "ludi zo stonozky", napriklad mi pride divne (aj keby to bola moja najlepsia priatelka), ze po tom vsetkom co vidim, este zbehnem do podkrovia zachranit niekoho ineho, ked viem, ze v dome sa pohybuje psychopat. Ja by som utekal kade lahsie. Osobne som cakal ine poradie ludi v stonozke, ako to, co nastalo :) Chybal mi tam od polovice filmu zensky prvok (hlas, spravanie, to ze boli ludia (skoro) nahi, nic neospravedlnuje :D ) a toho Cinana som fakt nemusel :/ Co sa tyka dialogov, zdali sa mi mierne podurovnove, cakal som tiez, ze film bude popisovat viac "zivot" stonozky a co sa tym padom pre cloveka zmeni (kychanie, zivanie, dychanie ustami, kaslanie...). Najsilnejsia scena je asi ta posledna, kde vyznieva ludska bezmocnost a nekonecne cakanie na zachranu, ktore ale nemusi nikdy prist. Pockam si na dvojku, snad bude lepsia :)

District 9 (2009) odpad!

Od tohoto filmu som cakal viac. Vlastne som od neho cakal aspon nieco :) Nedockal som sa nicoho... Pre mna nepochopitelne miesta, kde clovek rozumie mimozemskej rase, napriek tomu ze nehovori anglicky... Primitivne kvazi-dojimave sceny mimozemstan <-> jeho dieta, ktore mi prisli hrozne :) Ano, nie som zastanca sci-fi, ufonov ani macacieho zradla, film som si ale kvoli vysokemu hodnoteniu aj tak pozrel. Chyba! :) Zaradujem, pre mna, k odpadu a'la Stoparov sprievodca po galaxii ...

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Scenar filmu nagrc:D Snad nepoznam v okoli nikoho kto by to nepozeral momentalne... parkrat som sa tomu Z DONUTENIA nevyhol ani ja, takze davam jednu hviezdu len a iba za postavu herecky stvarnujucej Sereherazdu, za nic ine :D

Tik ťak (2011) (studentský film)

Perfektny scenar tojto naozaj kratkej sceny a spatny chod tomu dodava smrnc a noblesu :) genialne. Odzrkadluje to spravanie vacsiny z nas :)

Rec 2 (2009)

Slaby odvar navazujuci na jednotku. Divak tu najde momenty prekvapenia, takisto spatny navrat do minulosti a seriove spojenie viacerych paralelnych dejov v istom okamihu. Koniec otvoreny, co dava moznost tvorcom navazovat moznou "trojkou", aj ked uz velmi nie je co vymyslat, kedze podstatu veci sme sa dozvedeli prave v tejto casti "dvojfilmu". Dalsia vec, ktora sa mi nepacila, je vsadepritomna kamera, ktoru ako sme si uz vsetci zvykli, neovlada kameraman zo zakulisia, ale samotni herci. Je jasne, ze keby protagonisti "domu hrozy" nechceli aby sa natacalo, tak by ziadny film nevznikol. Ale nepaci sa mi, ako hlavne postavy niekolkokrat za sebou prizvukuju "toc to, toc to, toto musime mat". Pre realnost deja by som tieto frazy minimalne, co sa tyka poctu opakovani a prizvukovani obmedzil, pretoze v tak napatych situaciach, ake v ramci filmu nastali, by som kameru davno zahodil :)