Fr3nk

Instagram: goldkidivan

<< předchozí 1 2 3 4
    • 26.11.2018  01:08
    Stalker (2017)

Vizuál filmu Stalker je naprosto srovnatelný s filmy stejného žánru s milionovými rozpočty. Jak napsal kolega A.Fish, nápad na příběh v podstatě žádný, nicméně musím zde ocenit české ručičky, které si se zpracováním důstojně poradily!

• 26.11.2018  01:04
    Psychopompos (studentský film) (2018)

Psychopompos nadchne naprosto výborným, vysokorozpočtovým áčkovým vizuálem a geniální hororovou atmosférou. Snímek po technické stránce patří rozhodně mezi nejlepší na FFČV 2018, ať už kvůli rozpočtu nebo čemukoli jinému. Příběh sám o sobě není špatný, nicméně mi to vzhledem k rozuzlení připadá jako potenciál nevyužitý na sto procent. Líbila se mi však autorova myšlenka na konci filmu, kdy poukázal na jeden velmi častý, lidský faktor...

• 26.11.2018  00:54
    Prohibitoria (studentský film) (2017)

Snímek, jež rozhodně patřil na Festivalu Černá Věz 2018 k těm nejlepším. Žádnou cenu sice nezískal, nicméně v osmnácti minutách režisér Filip Kilián ukázal své kvalitní umělecké schopnosti. Za relativně krátkou stopáž zvládnul dokonale vykreslit veškeré aspekty žánru a i dodnes kontroverzního tématu. Za mě je film Prohibitoria velmi kvalitní filmařský počin. Je tu však jedna věc, co mi zůstává záhadou - při uvádění filmu na festivalu herečka Teresa Branna pronesla, že jí byla při natáčení moc velká zima, byť byla na scéně ve svetru a pod peřinou v uzavřených místnostech... Leo s jeho Revenantem by pravděpodbně asi kroutil hlavou. Ne, rozhodně nechci žádným způsobem paní Brannu ani film nijak zesměšňovat, jen mi to příšlo úsměvné, vzhledem k podmínkám, které jsme měli i my občas u svých vlastních filmů.

• 7.10.2018  22:29
    Srdce Zóny (amatérský film) (2018)

Jsem si vědom toho, že hodnotit film, kterého jsem součástí je jako lízat si vlastní kulky nebo lajkovat vlastní fotku, nicméně s technickou stránkou filmu toho nemám tolik společného a rád bych se k tomu vyjádřil jako divák. Nejprve ale musím smeknout klobouk před režisérem, co s obrazem z iPhonu dokázal udělat - resp proměnit film v solidní podívanou. Co se týče příběhu, tak mně osobně (byť jako hercovi ve filmu) stále lehce hapruje příběh jako takový a styl jeho vyprávění - ale to je něco, čeho věřím, že jsme si dobře vědomi a hodláme na tom pracovat. Na tomto filmu jsem se podílel hlavně jako distributor a z menší části jako herec, takže si dovoluji shrnout práci našeho týmu a výsledný počin ve čtyřech hvězdičkách.

• 15.4.2017  22:24

Pokud si nechcete zkazit Rychle a Zběsile jako takový, to na čem začalo a celkově, tak raději od sedmého dílu nekoukejte. Sedmým dílem to mělo definitivně skončit, tématicky s tragickou smrtí Paula Walkera. Protože z toho, co se chystají z této legendární série udělat, se Paul musí otáčet v hrobě. Ne, je mi to tak nějak jasný - naprosto vycucaný téma už americkým chorým mozkům nejde předložit jinak, než naprosto béčkovou sci-fi akční klišovitou hovadinou, jako bylo toto. Tato série se rychle a zběsile blíží k odpadu mezi filmy. Abych se tu ovšem neoháněl jen samými negativy, tak samozřejmě smekám klobouk před vizuální stránkou filmu. Jediné, co tenhle stupidní scénář vycucanej ze shnilýho malíčku verbalovy nohy drželo nad vodou, byly poměrně povedené, klasické hlášky Tyrese Gibsona. Pokud se na to chystáte, jděte na to nejlépe jako na jednohubku pro pobavení, která nemá s kvalitní původní ságou Fast and Furious nic společného. Zaráží mě, že takováhle béčková vymejvárna někoho ještě baví. Holt je v dnešní publikum nejspíš méně náročné.

• 28.12.2016  23:03
    Vnitřní hlas (amatérský film) (2016)

Skvělý psychologický film mého dobrého přítele a skvělého začínajícího režiséra Bohdana Čermáka. Dejte tomu šanci. Jsem si jistej, že to určitě ve vás něco zanechá!

• 23.10.2016  11:12
    Interstellar (2014)

Vesmír, červí díry, postapokalyptická budoucnost. Tříhodinová jízda, která snad i uplného laika musí zvednout ze židle. Nolan opět dokázal, že zkrátka patří k tomu nejlepšímu na scéně. Perfektně zahrané drama, kde Zimmerova hudba v kombinaci s perfektní audiovizuální stránkou nenechá vaše ruce bez husí kůže ani minutu.

• 23.10.2016  11:05

V roce 2010 se ze mě kvůli Inceptionu stal velký fanoušek nelevných scifi. Rok 2014 mi pak nadělil další dva diamantové kousky a Na Hraně Zítřka je jeden z nich. Když už si film můžete pustit klidně dva dny zasebou, asi na tom něco bude. Edge of Tomorrow je pro mě klenot, co se týče jak vizuální, herecké, tak i té scénaristické stránky. Troufám si říct, že v nejbližších letech mě žádné scifi takhle neuspokojí. Tohle byla prostě voda, řeka na můj mlýn představ o ideálním scifi.

• 17.1.2016  12:25

Realisticky špinavý, temný, vnitřnostíplný a mrazivý snímek, natočený znatelně jen za přirozeného světla nám to Alejandro přichystal. Je to zase uplně něco jiného z režisérského hlediska, než co jsme doposud viděli. Obličeje nacpané v kamerách, dlooouhé záběry se skvnostnými úhly. A to jsem si po zhlédnutí rozhovoru s DiCapriem a jeho tvrzení, že režisér zase svou práci dělá uplně jinak, říkal, co může být tak znatelně jiné. Opravdu bylo. Ač byl děj až moc přímočarý, film jsem si velice užil. DiCaprio přežívá nepřežitelné věci a vy si při sledování jen představujete, jak příšerný to muselo být a jestli je vůbec možný, aby člověk přežil byť jen desetinu toho, co přežil Glass. Kromě mistra Leonarda bych naopak chtěl taky ocenit Toma Hardyho. Ten se ve své herecké kariéře už taky dostal do x různých rolí a všechny dovedl zahrát skvostně. Po zhlédnutí si nedovedu představit do role Fitzgeralda někoho jinýho. Miluju ten jeho přízvuk, kterej celou jeho postavu dělá tajemnější a uvěřitelnější. Ve výsledku bych Revenant hodnotil jako film s průměrným námětem, se kterým bylo ovšem dokonale naloženo, jak z režiserského hlediska, tak z hereckého. Při sledování jsem si trochu vzpomněl na Hankse v Trosečníkovi, kdy je většinu času na plátně pouze on sám a jeho herecký výkon stačí k tomu, aby film byl špička. Leo potvrdil, že je to pan herec a ať mu napíšete jakoukoli roli a ať už na scéně bude sám nebo nebude, zahraje jí a nás to bude bavit.

• 7.1.2016  23:56

S naprosto čistým svědomím uděluji pětihvězdičkové hodnocení a říkám, že to je pro mě nejlepší film, co kdy Tarantino natočil. Člověk, co alespoň jednou viděl něco od Tarantina a šel by na tenhle film bez toho, aniž by věděl, kdo ho točil, by to prostě musel poznat. Tohle je totiž nashromáždění všech Quentinovo faktorů, které si ve svých filmech v jeho kariéře vytvořil a dává to dohromady dokonalej celek. V mnoha recenzích jsem se dočetl, že první hodina, respektive začátek filmu byl pomalej a byla to naprostá nuda, tak si říkám, koukal jsem na stejnej film? Pro mě vůbec nebyl problém přijmout ten "pomalý" začátek, jak většina tvrdí, (já bych ho tedy nazval spíše méně akčním) protože si myslím, že u takovýho filmu jako je tento, je to zkrátka vyhovující, aby začínal právě takhle. Respektuji ovšem, že né každému to prostě sedí, sto lidí - sto chutí. Rozhodně bych to teda za sebe nenazval nudou, už jen díky nezvykle širokoúhlému formátu, který je opravdu třeba sledovat na velkém plátně a díky sněhuplné severo-západoamerické přírodě, kterou širokej formát ještě víc zatraktivňuje. Abych řekl pravdu, šel jsem na tenhle film trošku se strachem, protože mám přátele, kteří tvrdili, že se toho docela bojí, že znají Tarantina a když viděli délku filmu a zhruba to, o čem film má být, tak jsem byl bombardován né uplně slibnýma myšlenkama o filmu, tudíž jsem na tenhle film šel s menším napětím v žilách, co mi vlastně nadělí. I mé vlastní myšlenky ohledně toho, o čem film vlastně bude a jaký bude mít děj nebo zápletku, byly trošku jiné a rozporuplné (nepřemýšlel jsem nad tím zas tolik, jak to vypadá, jen jsem se nad tím prostě zamyslel a šel). Film ovšem nadělil ve všem naprostej opak. Zpočátku sice nečekaně, ale jak později zjistíte, se film odehrává celé dlouhé tři hodiny v jedný zaprášený chajdě uprostřed Wyomingu (jak jsem si mohl vůbec pomyslet, že by to bylo jinak?!), herci na vás jeden za druhým sypou své naprosto přesvědčivé, skvělé herecké výkony, do toho hraje občas hodně temná, dokonale hodící se hudba, při níž ale do vás L Jackson vráží své historky o dlouhých černých lofasech v krku, takže nevíte, jestli jde opravdu do tuhýho nebo vrcholí komediální scéna. Jednodušeji shrnuto - žral jsem každou minutu a rovnou říkám, že patřím mezi tu skupinu naprosto obyčejných fanoušků Tarantina, nikoli mezi tu skupinu zarytých hltačů. Dále když si vezmu, že L Jacksona nějak extra nemusím a filmy s ním nevyhledávám, tak tady byl naprosto geniální a nedovedu si předsavit do týhle role nikoho jinýho. Nečekaně až hororově natočené smrti postav tomu dávaly ten nejsprávnější nádech divokýho západu. Tarantino se s tím na plnou hubu řečeno - nesral! Tři hodiny příjemně utíkaly a musím říct, že bych klidně zkousnul ještě další hodinu. Bylo to tak moc dobrý, že jsem nechtěl, aby to skončilo - a to už je kurva co říct.

• 11.11.2015  15:03
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Po zhlédnutí druhé série měním hodnocení ze tří hvězdiček na čtyři. Tentokrát jsem si počkal a dal všech třináct dílů hned zasebou, možná i to je z části důvod, že se mi to tak líbilo. Skvělý "oddechový" nebo "bokový" seriál, který sice neřadím mezi své top, ale rozhodně ho budu doporučovat těm, kteří budou mít zájem o hororový žánr. Druhá sérka měla skvělou zápletku a celý posun příběhu se mi velice líbil. Dějové linie hlavních postav skvěle udělané, nepůsobí a ani to není stereotypní, jak to u většiny seriálů je. Musím přiznat, že jsem čekal trošku víc odvázaný konec druhé série, ale je vidět, že se seriálem počítají do budoucna, takže si nechali prostor pro minimálně ještě jednu sérii. U seriálu je důležité, aby vám v určitém momentu došlo, že vám nějakým způsobem postavy přirostly k srdci a že už to nesledujete jen proto, že jste s tím začali. Aby se vám nějaké momenty, ať už díky hudebnímu podkladu, nebo zvratu, zaryly do hlavy. To u mě The Strain splnil. Těším se na třetí sérii a s čistým svědomím uděluji čtyři hvězdičky. Dokonce i jako nečtenář jsem přemýšlel o tom, že bych si tento kousek mohl někdy dát i v písmenkové podobě. Uvidíme po konci seriálu.

• 27.2.2015  23:23
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Nejlepší z česka, bezkonkurenčně. Obsazení v čele s Vetchým bylo opravdu něco neskutečného. Srdeční záležitost.

• 10.2.2015  02:53

Tady se dá napsat fakt jen jedno, po milion letech a nekonečném protahování, se nám dostalo akorát tak zklamání. Libovka Rec měla skončit po druhém díle. Tohle už byla jen snůžka hoven.

• 29.12.2014  00:06
    Avatar (2009)

Pět roků, pět roků jsem se tomuto filmu vyhýbal. Nejspíš kvůli tomu přehnanému šílenství okolo toho, tak to mám vždycky, jak je kolem nečeho až moc velký šrumec, nějak mě to přestane lákat, ale nakonec jsem se k tomu tedy po pěti letech dostal a vůbec toho nelituji! Není pochyb, že Cameron je pan režisér, ale tady překonal všechny svoje laťky, co v minulosti nastavil. Film je po všech stránkách super! Jsem zvědavý, jak naloží s dalšími pokračováními. Každopádně, další díly rozhodně v kině, takovej zážitek (při nejmenším vizuální), si nemohu nechat ujít.

• 12.12.2014  15:02

Jak bylo už několikrát řečeno, je za námi nejspíše poslední zfilmovaný kousek z Tolkienova světa. Musím říct, že jsem tak negativní reakce, jaké jsem zaslechl, vůbec nečekal. To teď ale není důležité. Chtěl bych říct, že musím velice pochválit tvůrce za to, že to stáhli na 144 minut, díky tomu si film držel skvělé tempo a atmosféru od samého začátku. Ovšem jsem nečekal tak "osekaný" konec, ale to se dá ještě zkousnout. Věřím, že ještě dost věcí je ještě neodhaleno a že budou v prodloužených verzích, nebo jako bonusy, ale pro zážitek v kině je 144 minut je naprosto ideální. Nechci se tu moc rozepisovat, Středozem je pro mě srdeční záležitost a kdybych tu měl popisovat všechny svoje pocity... bylo by to zkrátka zbytečné, to není to, co potřebujete vědět. Do třetice ihned na premiéru do kina a jsem neskutečně rád, tohle jsem si nemohl nechat ujít. Rád bych sem napsal, že technika natáčení byla určitě jiná než původně, film byl natočen velice stabilně, neroztřesený obraz a celkově mi to přišlo daleko kvalitnější, než byla třeba Neočekávaná Cesta. Se smutným pohledem musím ale přiznat, že mě malinko zklamal opět nízký počet efektů pro 3D. Většina si také stěžovala, na hrozně moc CGI scén, které například mě ani nevadily, až na scénu se záběrem na elfy, kdy stojí před branou Ereboru, kde to bylo poznat extrémně moc, jinak bych řekl, že to bylo docela decentní a kvalitní. Co mě docela překvapilo, bylo poměrně rychlé a laciné odbytí draka Šmaka, bych býval opravdu nečekal, že všemocný drak dopadne takhle, ale to by musel být zase čtyřhodinový film, aby se tam vešlo ještě o linii navíc. Kdybych to měl přirovnat k trilogii Pán Prstenů, Hobit ještě kousíček postrádá, aby dosáhl laťky, kterou nastavila první trilogie. První trilogie je taková více vážnější a Hobit více pohádkovější, což jsem docela i rád. Třeba ale jednou, po dalších zhlédnutích kompletních trilogií, názor změním. Pán Prstenů působil tak a Hobit zase tak. Důležité pro mě je, že jsem z kina odcházel se "zahřátým srdcem." Farewell, přátelé.

• 17.8.2014  20:22

Díky čemu je Cpt. Phillips pro mě nejlepším filmem 2013? Hlavně díky neuvěřitelným hereckým výkonům spojených s dvě hodiny dlouhou, dramatickou atmosférou. Somálský kapitán to zahrál naprosto dokonale, občas jsem si říkal, jestli je to opravdu jen film, fakt veliký klobouček. Žádné klišovité scény a dialogy, skvělá práce za kamerou, kostičky do sebe zkrátka zapadly dokonale! Neuvěřitelná nadšenost.

• 15.12.2013  10:12

Neměl bych teď asi vůbec hodnotit, protože mám takové rozporuplné názory, které rozřeší asi až třetí díl. Druhá část Hobbita bude asi nejslabší, tedy doufám, že trojka bude zase jen lepší. Na den po roce jsem si opět udělal výlet do pražského IMAXu, ale tentokrát toho trošku lituji. Za sebe musím říct, že bych čekal opravdu víc. S něčím jsem spokojen, s něčím zase ne. Jednička byla "o hvězdu lepší". Šmakově dračí poušti chybělo napětí a atmosféra co byla v jedničce. V Neočekávané cestě nám z tohoto nadělili daleko víc. Docela mě zaráží, že Peterův tým má nejnovější natáčecí technologie a typické scény pro 3D jsou tam snad jen tři, z nichž nejlepší je asi velkej bzučící čmelák. V tomhle ohledu bych teda čekal také daleko víc. Šmakova dračí poušt je spíš taková pohádkovější a chybí jí aspoň malá špetka vážnosti. Zatím nehodnotím, uvidíme jak můj názor změní druhé zkouknutí. /// Po několika dalších zkouknutích, uděluji hodnocení pět hvězdiček.

• 13.11.2013  17:53
    42 (2013)

Výborné! Výběr herců úžasný, děj podle skutečné události. Dozvěděl jsem se skutečnou story o americké klasice. Co víc říct? Skvělá práce všech co se na celém filmu podíleli!

• 19.10.2013  00:43

Jeden z nejoriginálnějších námětů pro seriál vůbec. Řekl bych, že je jedině dobře, že skončil po dvaadvaceti dílech, seriál takhle zůstane navždy oblíbený, protože jak jistě všichni dobře víme, v něčem se prostě nedá pokračovat. No řekněte si sami, jak by tady mohli pokračovat? Bylo by to furt dokola. Pro mě to skončilo přesně tam, kde mělo. Tady se pokračovat prostě nedalo. Výborné herecké výkony, nekompromisnost scénaristů, nedá se vyčíst absolutně nic. Člověk by čekal, že scénáristé dají (jak to většinou bývá a nemám to rád) větší prostor k milostné linii a vztahy mezi postavami, ale tady to udělali naprosto dokonale a věnovali se tomu, čemu měli. Co mě na FlashForwardu nejvíce mrzí? Že jsem se k němu dostal až čtyři roky po premiéře!

• 7.10.2013  22:04
    Emperor (2012)

Spokojenost. Dlouho jsem čekal na tenhle snímek a nezklamal. Matthew Fox konečně opět v hlavní roli, tentokrát v historické a moc mu to sedlo. Milostná linie byla méně nutná, ale neurazilo mě to. Některé flashbackové scény měly docela i hloubku. Děj se odehrává kolem věcí, které mě vždy zajímaly a měly by zajímat každého. Fox jedinečnej a Tommy Lee Jones mi snad poprvé přišel sympatickej.

• 22.9.2013  20:36

Tak musím říct, že už z docela ohraného žánru, je tohle naprosté numero uno. Zatím jsem neviděl líp zpracovaný film o posedlosti a podobně. Za herce dávám také plus. Kostičky zapadly.

• 18.8.2013  22:45
    Machři 2 (2013)

Co se na tom všem tolik nelíbí? Na rozdíl od jiných amerických 'komedií' je tohle velice příjemná komedie, při které se opravdu zasmějete a nebude vám ani vadit délka filmu. Tuhle Sandlerovu partu mám prostě rád, ale chyběly mi tam comba Roba Schneidera a jeho holčičky z jedničky. Narozdíl od jiných filmů, respektive komedií, tohle po jedničce není aspon stereo, jako například Hangover. Sice měl druhý díl slabší děj než měl díl první, ale celkově byl zábavnější. Nemůžu říct, že bych peněz za kino litoval.

• 3.7.2013  01:21
    Lesní duch (2013)

Očekávaný a hodně přeceňovaný remake známého hororu mě velmi zklamal. Na začátku nahodí skvělou atmosférou ale s postupem času se to sesune hodně nízko. Milionkrát ohraný děj, asi jako dvakrát použitej toaleťák, prostě nic, co by vás mohlo ještě dostat. Polovina věci z navnaďovacího traileru chybí, co dodat. Velký zklamání. Za pochvalu tady stojí jen režie a pár lekaček, u kterých, přiznávám, párkrát jsem sebou škubnul.

• 24.5.2013  23:10

Jako velký fanoušek série jsem si udělal výlet do kina a nemůžu říct, že bych toho litoval. Justin Lin opět dokázal, že jeho fantazie je neomezená a že může za kamerou ještě hodně překvapit. Nejvtipnější díl celé série díky hláškám Tyrese Gibsona a Ludacrise. Taky incredible Dwayne a jeho knockout v letadle patří k těm oblíbenějším částem z filmu. O Supermanovi Vinovi se radši nevyjadřuji, nikdy jsem v kině neslyšel takový hlasitý smích a tleskání. Všechno to zakončí never-ending runway, která mě fakt pobavila, ale je to přece Rychle a zběsile, po zkušenosti z pětky - táhnutí trezoru napříč městem, jsem čekal něco ještě víc šílenýho, takže to naprosto beru. Pročítal jsem si ostatní názory na čsfd a zahlédl jsem, cituji ''nelze se na sedmičku netěšit'' - naprostý souhlas s poznámkou, že se trošku bojím vystřídání Justin Lina za kamerou, který si doteď vedl fakt dobře. Třeba se ale pletu a budeme mile překvapeni, těšíme se!

• 3.2.2013  12:02
    Atlas mraků (2012)

Tohle dílo vůbec nepotřebuje komentář, každý si to musí ujasnit na vlastní oči!

• 26.12.2012  13:08
    Méďa (2012)

Ted je pro mě komediální překvapení, od kterého jsem zdaleka nečekal to, co mi nadělil.

• 14.12.2012  17:54

Snad poprvé v životě jsem měl tu čest vidět nový film jako jeden z prvních. Člověk by se měl jednou za nějakou dobu jít takhle odvázat do kina, ještě na nejočekávanější film roku. Úžasnej zážitek. Celý film nadpřirozené výkony všech herců. Velkou pochvalu taky dávám všem maskérům a kostymérům, protože ať už to byly přehnané rypáky trpaslíků, tak Gandalfův "nový" vohoz nebo plesnivý Radegast, vše bylo naprosto dokonalé. Bitva v dolech proti lalokovému bossovi a následná hra Bilba a Golluma mě naprosto dodělala. Pro mě jedna z nejlepších filmových scén všech dob. Jackson odvedl kus práce a nahodil neuvěřitelnou laťku ve filmařině.

• 1.11.2012  23:18
    666 Park Avenue (TV seriál) (2012)

Velká škoda že seriál nedostal větší příležitost. Rozhodně velice zajímavý námět a dobrý výběr herců.

• 22.8.2012  21:29

Dafuq was this? Tak po téměr tříletém čekání absolutní zklamaní, pan Plaza to s prominutím dost zesral. S příběhem prvních dvou dílů to nemá nic společného. Plaza nám akorát ukázal, že při točení prvních dvou dílů panu Balagueró možná tak akorát nosil hrnky kafe. Ze začátku jsem doufal, že jdu na akčnější podívanou prequelující první dva díly ve venkovním prostředí, kde se údajně konečně vysvětlí génesis, avšak po pár desítkách minut vám dojde že to bude akorát rádoby vtipný survival s odhadnutelným koncem, který nám neodhalí z předchozích dílů absolutně nic. Já doufám, že Apocalypse od Džejbího tohle všechno napraví s tím, že uvidíme jak génesis, tak pořádnou apocalipsis a nějaký drsný kněz navíc by mi taky nevadil. Tři hvězdičky za Doleru a její motorovku! Jaume, please bring that great horor back!

• 30.7.2012  21:34

Tak Nolan zase nezklamal. Nejlepší zakončení (?) trilogie jaké si můžete přát. Nabouchanej Hardy, neskutečně sympatickej Joseph, krásná Cotillard s Hathaway, skvělá práce za kamerou, Zimmer na beatu. Prostě lepší to být už nemohlo. Velkej palec nahoru. Troufám si říct, že po dvou letech právě Nolan má zase na kontě nejlepší snímek roku.

<< předchozí 1 2 3 4