darkrobyk

darkrobyk

Robert Kostěnec

okres Strakonice
Filmy,malování,hudba,comics, horror

homepage

64 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
  • 23.4.2018  21:32
  Domov snů (2010)
  ****

  Horor? Ani náhodou, páč tady se není čeho bát. Masakr? Ano. Sociálně kritická studie společnosti o tom, kam až lze dohnat frustrovaného jedince. Podle skutečné události? Nu, o jedenácti mrtvých silně pochybuji, takže tenhle otřepaný slogan na mne nepůsobí. Cheng si prošla nelehkým dětstvím, a tak se chtěla alespoň v dospělosti zařídit podle sebe. Již otevírací scéna má pěkné grády a je vskutku mistrovsky realistická. A to divák ještě netuší, co všechno přijde! Ano, nejen střeva ven, ale i prkno v držce. A když se střílí, tak létají cákance až na kameru. Po trikové stránce nelze moc vytknout, jelikož občas uměle působící kůže je jen malinkým kazem na zdařilém gorefestu. Krev se tak valí v proudech a baňka zaražená do krku má rovněž své kouzlo. Jenže kromě masakru je zde, na rozdíl od třeba tupého francouzského Inside (2007), solidní příběh, což se počítá!

  • 22.4.2018  21:49

  Nijak originální příběh o pomstě ve starozákonním duchu. Byť tortura je na celém snímku nejzajímavější, klidně by se bez ní obešel. Jenže autoři natočili film právě kvůli mučení. To je sice uděláno obstojně, leč nijak vynalézavě. Za své existence již lidstvo vymyslelo daleko rafinovanější způsoby, jak člověka postupně odpravit. Pro případné zájemce doporučuji knihu Martina Monestiera Historie trestu smrti. Dozví se zde nejen jak ponížit a rozebrat člověka na jednotlivé součástky, ale i řadu zajímavých historických faktů, jak krutě skončila spousta významných osobností v dějinách. Jinak drcení kolena ok, se zuby už to bylo horší. Ač trhání vypadalo realisticky, tak trikoví specialisti zřejmě u skutečného trhání nikdy nebyli... A co se týká Dereka - neustále jsem měl nepříjemný pocit, že jeho posedlost vlastní dcerou nese výrazné rysy pedofilie. Možná by se nakonec ukázalo, že oba bratři podědili deviaci po...otci? Fanoušci splatter a gore jistě šokováni nebudou, jelikož mnohem odvážnějších filmů je dosti.

  • 19.4.2018  21:39
  Zbraň (1990)
  ****

  Úvodní půlhodinka sice věrohodně zobrazuje svět po zničující válce, ale jinak nudí. Jakmile se však v obývacím pokoji Jill smontuje dohromady terminátor, příběh se rozjede a s první zmasakrovanou obětí přichází boj o život. Působivý vizuál sází na kombinaci světel a stínů či barevné ladění do jedovaté červeně. Obstojný android má fajnovou výbavu - vrták, pila, nůž a hlavně jehly napojené na ampule s jedem. A samozřejmě s jeho regeneračními schopnostmi není jednoduché ho zničit, pokud neznáte slabinu. Slušné gore zahrnuje vrtání i řezání korunované neposednými dveřmi, co člověka přefiknou jedna dvě. Oceňuji, že se tvůrci vyhnuli cukrkandlovému konci. Hudba: Iggy Pop, Motörhead, Ministry, Public Image Ltd.

  • 17.4.2018  21:39

  Poctivé béčko, které má švih (bondovská scéna v letadle) a na nic si nehraje. Nijak originální film nepostrádá dostatek napětí, mrtvol, střeva ven, krásné záběry přírody, destrukci a zkázu. Po dlouhé době velmi kvalitní 3D, kdy obraz jsem měl chvílemi půl metru od obličeje. To samé se týká speciálních efektů - Weta Digital snad ani zklamat nemůže. Stačí se podívat třeba na scénku, kdy obří krokodýl plave vodním kanálem a najednou nadzvedne výletní loď, z níž padají zoufalí turisti do rozbouřených vln. A nebo ústřední mrakodrap, který se postupně kácí k zemi. Herci moc nehrají, což u tohohle typu filmů až tak nevadí. Skvělá zábava do kina. A když sedíte sami v sále uprostřed a někde nahoře se v poslední řadě krčí dalších pět diváků, pak není na co si stěžovat...

  • 16.4.2018  21:57
  Vzteklina (2010)
  ****

  Na začátku je lesní past. Zatímco do ní spadne mladá dívka, její mužský protějšek se chytí do želez na medvěda. A pak se zvolna rozjíždí nenápadná lesní hra několika postav, která postupně víc a víc připomíná survival kdo s koho. Pro fanouška podobných filmů stokrát viděné, ale já musím ocenit několik věcí - les, černý humor a fakt, že téměř všechny postavy zařvou. Naražení na tyč, umlácení kladivem, rozstřílení, přejetí, neúspěšný pobyt mezi minami či kamenem za krk. Milá odpočinková vyvražďovačka je pro milovníky turistiky a mrtvol jako stvořená. A klišé s blondýnou se nekoná, což je také fajn. Tahle země je plná hajzlů!

  • 15.4.2018  22:16

  Dva kamarádi - trouba a magor. Nu, z toho nemůže vzniknout nic dobrého. A taky že ne! Magorovi zachutná krev a trouba, jak se zdá, ho není schopen zastavit. Zvláštně magický příběh maskuje místy poněkud utahaný děj. Vynikající kamera si rozumně pohrává se zpomalenými záběry doprovázenými temnou hudbou. Na artový film příliš obyčejné, na mainstreamový thriller málo napínavé. Jakési zvláštní kouzlo ale snímek má. Závěr ponechán čistě na divákovi. Bad Religion, Black Flag, Wire, Juno Reactor, Primitive Radio Gods, PM Dawn.

  • 14.4.2018  21:41

  Stačí pradávný pohanský rituál a všechno je jinak. Urs se dotkne temnoty a jeho cesta se stočí přímo do pekla. Zvláštně magický působivý psychotriller s vynikající vizuální stránkou a temnou hudbou, která navozuje patřičnou atmosféru. Les, skály, barevné stromy, mlha, houby a vlk. Smrt Skřítka je počátkem. Urs se stává nedobrovolným houbařem, aby zachránil sebe, ale i ostatní. Je nositelem zkázy, avšak snaží se o nápravu. V patách mu však kráčí lovec, co nezná slitování. Kontrast města a přírody. Dva světy. Jen na konci jsem čekal vlka... Výborný Bleibtreu a chladný Prochnow jsou zárukou kvality. ,,Čím déle budeš váhat, tím déle bude trpět."

  • 13.4.2018  22:12
  Shutter (2004)
  ***

  Průměrná asijská duchařina s dlouhovlasým bubákem, co nemá klidu po smrti. Tedy ne že by byl po smrti bubák, nýbrž tělo, co kdysi duch, a nyní bubák, obýval. Film staví na lekačkách, při kterých se tříská do puklic, aby divák nadskočil co nejvýše. Jenže s každou další scénou se napětí vytrácí a lekačky přestávají fungovat. Přesto pár scén potěší, zjm. ty, kde se napětí vytváří - úprk v autě, hledání bubáka pomocí polaroidu v bytě, pátrání mezi mrtvolkami naloženými v lihu. Ovšem umyvadlová scéna byla k pousmání. K tomu si ještě překladatel titulků popletl kudlanky se sarančaty, což je trestuhodné... Zlatá stará gotika.

  • 13.4.2018  20:11

  Novou vlnu 60. let mám rád, italský film rovněž. Zde se sešla herecká esa, za scénářem stojí mj. Argento a hudbu má na svědomí mistr Morricone. Tak proč mě to zatraceně nechytlo tak, jak bych čekal? Asi jsem nebyl dostatečně naladěn na konverzační drama, propletence milostných trojúhelníků, čtyřúhelníků a dalších úhelníků, ač jsem se opravdu snažil. Smyslně tajemná F. Bolkanová, rozkošně se usmívající nezávislá A. Girardotová (příhoda s rybou na molu neměla chybu), jako vždy chladný a odpudivý J. L. Trintignant a jiskřící duo T. Musante - L. Capolicchio. Erotické scény nejsou vulgární, nýbrž estetické. Stačí detail na Bolkanové ruku, kterak postupně svírá prostěradlo, a divák ví. V době všudypřítomného porna jde o příjemnou změnu. Zajímavá je scéna s nacistickou vlajkou, která je sice postavami komentována, ale i tak je její symbolika ponechána na divákovi. Po dalším zhlédnutí možná hodnocení zvýším.

  • 13.4.2018  19:49
  Hladová hra (2009)
  ***

  Mezi Kostkou a SAW. Tematicky tedy nic zcela nového, akorát místo pastí čeká na pochytané a uvězněné ponorková nemoc. A také fakt, že budou muset přežít 30 dní bez jídla jen s vodou. Leda, že by někoho ze skupiny umlátili a snědli. Nejde tedy o motiv kanibalismu, jak ho známe z filmu Přežít (1993), jelikož tam se konzumovalo maso zemřelých. Celkově mi film zcela špatný nepřišel, i když bych ho o půl hodiny zkrátil. Úsporné gore, kdy převládají scény mimo přímý záběr, až tak nevadilo. Klišé s blondýnou bylo ovšem zbytečné, byť závěr, jakkoliv nevěrohodný, mi vyhovoval. Místy slušná atmosféra.

  • 10.4.2018  22:03

  Vymýšlet novoty s časovou smyčkou, to už dnes tak úplně dobře nejde. A přeci se tvůrci s otřepaným motivem dobře poprali, a vytvořili tak černou komedii, kde jen zdánlivě má hlavní hrdinka nekonečně životů. Zábavnost a napětí vyvažují nedostatek gore, jehož absence zde tolik nevadí. V atmosférické scéně v nemocnici zazní krátce i hlavní motiv od Carpentera z jeho Halloweenu. Moralizující prvky, kdy hrdinka je postupně napravována a chce se stát lepší, jsou do filmu vloženy nenásilně, proto neruší. Zavlažovač, alarm a...polštář!

  • 9.4.2018  22:16

  Jasně, není to žádná bomba a v rámci gialla se jedná o průměrnou záležitost. Já jsem si ale užil skvělé Barcelony (a v duchu se vracel na známá místa), stylové hudby a místy příjemné atmosféry. Vraždy jsou sice klasické, bodné rány jsou zpestřovány jen vydloubáváním očí, i když ne v přímém přenosu, kromě úplného závěru, ale i tam detail chybí, a jedním podříznutím, ovšem rudá rukavice s dýkou místo obvyklé černé je fajn. Z ranku nahoty jsou několikrát předvedena prsa bez silikonu, milostná scéna jen jedna v náznaku, lesbická. Protože mi ale film příjemně utekl, dám 4*. Nižšímu hodnocení většiny rozumím... Děkuji za titule Pepuovi.

  • 8.4.2018  21:49
  Cold Skin (2017)
  *****

  Po dlouhé době působivý snímek, který ale zřejmě nezaujme každého. Spíše než Tvář vody se mi vybavil H.P.Lovecraft a hned za ním H.G.Wells. Proč se člověk vydá na širé moře? Před čím utíká? Co hledá? ,,Chtěl jsem najít ticho, klid a bezpečí, ale našel jsem peklo." A přeci, jak se zdá, bude tohle inferno lepší, než civilizovaný svět tam venku. Tedy zapálit si dům krátce po příjezdu nebylo chytré, ale nakonec se ukázalo, že nutné. Alegorie světa. Symbolika. Touha ničit, zabíjet, vyhlazovat...a touha milovat. ,,Grunere, co jsme to udělali?" Nádherná kamera - moře, útesy, oblaka, vlny, maják, tajemství - a skvělá ponurá hudba. Atmosferická záležitost. Ač dojde i na akci, masakr při útoku na maják, tak pro milovníky rychlých filmů tohle není... Vedle řady působivých scén se mi asi nejvíce líbila ta podmořská.

  • 7.4.2018  22:08

  Průměrná variace na Nezvratný osud i přes zbytečně dlouhou stopáž docela uteče. Tematicky nic nového - zatímco Anna vidí jen to, jak všichni okolo zemřou, tak Pascal, jeden z dřívějších pokusných pacientů, vidí ještě dál. Čas se vrací, oběti prchají, ale smrt je vždy krok před nimi. Velká škoda byla najednou vykydlit celé osazenstvo pokoje, jelikož tvůrci se tak zbytečně připravili o řadu netradičních úmrtí. A zde je třeba říci, že série s osudem je daleko nápaditější. Přitom nejen potenciál ostnatého drátu nebyl plně využit.. Na jedno podívání, 2,5*

  • 7.4.2018  18:45
  Hladoví (2017)
  ****

  Minimalistické drama o snaze přežít ve společnosti, kde se pravidla změnila natolik, že není lehké je dodržet. Zombie naháněčka z divné Kanady v prostředí krásných lesů, kde může za každým stromem číhat smrt. Divák postupně pochopí, že naděje skupiny lidí na přežití jsou téměř nulové. Já ale jen těžko chápal, proč zatraceně nezůstali v bunkru, kam celou dobu směřovali. Jediné vysvětlení pro sebe mám, že se jedná o alegorii současného světa. Můžeš se před ním skrýt, ale budeš tak v doživotním vězení. A pak samozřejmě symbolická scéna na louce a navíc scéna po skončení titulků. Tenhle typ filmů mám rád, a tak mi nedostatek gore nevadil. I když dojde nejen na ustřelenou hlavu a při střetech stříká krev až na kameru. Akorát ani po letech si nějak nemohu zvyknout na sprintující zombie...

  • 6.4.2018  19:53

  Vraždící kudlanka? A proč ne! Monstr filmy 50. let mají své kouzlo, současného diváka ale nejspíš vůbec neosloví, pokud je cíleně nevyhledává. Akorát jsem od Universalu čekal poněkud lepší efekty. Nejlepší jsou tak reálné záběry základen, letadlových lodí nebo stíhaček. Samotná kudlanka jakoby vypadla z podobně laděných japonských filmů, jen nezdemoluje půlku města jako u Japonců. A když nebyl po ruce Ray Harryhausen, tak měli tvůrci zůstat u živého modelu. Ten se ve filmu mihne jen jednou, když leze po Washingtonově monumentu. U modelu navíc trikaři popletli kudlančina kusadla, která jsou orientována místo horizontálně vertikálně ...ostuda! Na ukusování hlav a trhání těl může divák rovnou zapomenout. Shovívavé slabé 3*.

  • 4.4.2018  21:29

  Přehlídka gore efektů z pohledu počítačového hráče. O nějakém příběhu nemůže být ani řeč, jelikož vše je soustředěno na likvidaci protivníků. Bohužel pro mne je velkým minusem kamera - FF. Snímek je sice poměrně krátký, ale roztřesený obraz je na mašli. Gore, na kterém vše stojí, je krajně nevyvážené. Vedle poměrně realistických záběrů podříznutí či probodnutí hlavy převládají viditelně gumové atrapy, což by mi nevadilo v komedii. Jasně, zasmál jsem se, když se postavy postupně rozpadají při opakovaných výstřelech, rozprskávají se jim hlavy, vylézají celé hrudní koše a krve z nich stříká jak z prokopnutého hydrantu, jenže to asi tvůrčí záměr nebyl. Pokud by však nebyla použita roztřesená čelovka, pak bych šel možná s hodnocením výše. Tohle je tak pro mne jen splatterové cvičení...

  • 4.4.2018  19:05

  Takže nejen sojky, ale i veverky jsou zdatnými sazeči dubů. Báječný dokument beze slov, kde napětí vytváří hudba a následný sled obrazů. Objeví-li se predátor (had, dravý pták, šakal, pes), divák ví už dopředu, že půjde o život. Tvůrci nechali prostor fantazii, vyhnuli se zbytečné doslovnosti. Jen zvuky a smyčky hadího těla dávají tušit, jaké drama se odehrává v dutině stromu. Jen letmý pohled na pařát dravce, který spočívá na ležícím těle veverky. A podobně je to i s veverčím sexem - hravý, decentní a pro člověka nejspíš i komický. Kromě tragédií ve verčím životě sledujeme především úžasná zvířátka s velkýma očima a jejich sousedy během jednotlivých ročních období. Krásné.

  • 2.4.2018  21:52
  The Horde (2016)
  ***

  Variace na Ramba? Proč ne. Mix akčního žánru s buranským hororem, kde hrdinný John všechny vykydlí. U Stallona či van Damma by to prošlo, u Logana se zdá, že ne. Přitom je snímek na úplně stejném principu. Většina studentů zařve, klišé s blondýnou bylo dodrženo, odsekávání údů (tedy z té visící nohy vytekly alespoň tři litry), jazyk pryč, sekera v břichu, nůž v hlavě, rambovská kláda s ostny a jako třešinka několik digitálních výbuchů. A k tomu pěkná hudba s osmdesátkovou hrdinskou vložkou v momentě, kdy jde John do akce. Nejen Křišťálové jezero, ale i Safírové nabízí řadu adrenalinových zážitků...

  • 2.4.2018  12:20

  Sympatický survival s prkenným Radcliffem, které mu jdou nejlépe mrtvoly (Švýcarák). A jelikož je nakonec takovou chodící mrtvolou, byl jsem s jeho výkonem vcelku spokojen. Prim samozřejmě hraje čarokrásná džungle nasnímaná báječnou kamerou. Mravenci, pavouci, štíři a hadi. Opice v korunách stromů, prý chutnají výtečně, a jaguár v hustém podrostu, co se naštěstí bojí ohně. Divoká dravá řeka se řítí mezi skalními masivy a v dálce nad ní se chystá bouře. Odstranění parazitů je připomínkou italského snímku Zázraky se dějí (1974). Ano, nad některými momenty příběhu lze kroutit hlavou, ale život přece přináší i štěstí a zázraky... A že hlavní hrdina vytáhne z plovoucí krosny suchou mapu? To zná každý vodák - když se vypravím na vodu, tak co má zůstat suché, dobře uzavřu do plastu.

  • 1.4.2018  20:01

  Zpátky do budoucnosti, Terminátor, Vetřelec, Moucha, Osvícení, Jurský park, Mortal Kombat, Chucky, Godzilla, Excalibur, King Kong, Železný obr, Tron, Batman, Superman, Horečka sobotní noci, Dobrodružství Buckaroo Banzai napříč osmou dimenzí, A-HA, Billy Idol, Van Halen, New Order, Duran Duran, Bee Gees Rush, Depeche Mode, Twisted Sister, Blondie, Daryl Hall + John Oates, Tears for Fears, Joan Jett and The Blackhearts, Prince.....Anal natrah, urltwas betcham, dochiel di enve.

  • 31.3.2018  22:42

  Po utahaném úvodu přichází džungle. A džungle si zaslouží nejméně 4*, páč je skvostná, aniž bych řešil, co je realita a co pixely. Stromy s nekonečnými provazci kořenů, bujný podrost a vodopád. Dobrodružná jízda krajinou, šílenci na motorkách, masožraví nosorožci, hroch, slon, jaguár? Ale ten žije v Americe...dobře, je to hra. Inspirace Indiana Jonesem nevadí, byť třeba hadi byli až moc digitální. A když jsem si říkal, že konečně žádné retro, objeví se zčistajasna kazeťák a Big Mountain spustí svoji Baby I Love Your Way. Tak jo, Welcome To The Jungle od Guns N´Roses jsem ale uvítal. Odpolední oddechovka rychle uteče a je fajn, že se tvůrci neuchýlili k trapné řachandě, nýbrž jen občas utrousili vtípek pro zasmání. Počítám však, že drobotina v kině legrácku s erekcí neodhalila...

  • 30.3.2018  08:59
  Jigsaw (2017)
  ****

  Další Skládačka v nekonečné řadě nepřináší samozřejmě opět nic nového, jelikož celá série je postavená na tom, že několik obětí se snaží dostat z nastražených pastí, což se jim většinou nepovede. A to je dobře, jinak by si toho divák moc neužil. Objektivně tedy šedý průměr, co by si zasloužil 2*. Pokud vás ale baví, jak hříšníci bojují o život, pak si tuhle oddechovku užijete i s tím, že je koneckonců jedno, kdo za smrtící hrou stojí. Řetězy, pily, kyselina, ocelové struny, sýpka a jedna patrona pro dva. Řemeslně je film na skvělé úrovni, byť gore není nijak extrémní. Samostatnou hvězdu si ovšem zaslouží závěrečný laserový květ. Ano, je to stále dokola a těžko asi už bude jiné i do budoucna. Mně to ale nevadilo, páč jsem věděl, do čeho jdu.

  • 28.3.2018  22:32

  Zpočátku mysteriozní thriller a v závěru splatter horor nese všechny znaky gialla - gumové černé rukavice, bodné a řezné zbraně (nůž, motorová pila), maskovaný vrah (byť divák tak nějak tuší, o koho půjde), tajemná atmosféra, psychopatické postavy a nahota (zjm. Jessica Moore a její obří prsa). Nechybí vynalézavá kamera (S. Tessicini) se smyslem pro detail i žánrová hudba (G. Esposito) - temné klávesy jsou kupodivu v momentě vraždění nahrazovány až rozvernými tóny, čímž vzniká podobný kontrast, jak ho předvedl Mechanický pomeranč nejen. Ač se během více jak poloviny filmu nic děsuplného neděje, tíživá atmosféra je přítomná už od počátku. Vražda ve sprše je doslovnější než ta v Psychu, práce s motorovkou rychlá a čistá (zajede do krčku jako horký nůž do másla). Vůbec hlava je oddělena hned dvakrát. Fulciho vydloubnuté oči sice chybí, ale na červy svíjející se v hnijícím mase dojde. Závěr podařený. Přes všechny klady si snímek dnes užije především fanoušek žánru...

  • 27.3.2018  21:58
  Zonbi asu (2011)
  ***

  Skatologická úděsnost, za níž pokulhávají i pecky z Tromy. Clinic, školačky, mutace, paraziti, anální hrátky a souboje. Japonská podivnost na hranici odpadu a průměru místy nekontrolovatelně rozesměje, pak znechutí, nudí a znovu pobaví. Barevné pšouky, boj o přežití v kadibudce, chapadla, armáda vystrčených zadků, na samotě v lese, Smrtelné zlo a pukající hlavy. Je to tak blbé, až se člověk musí občas zasmát. Souboj s královnou a raketové prdy jsou vrcholnou akcí v oblacích. Mizerné mechanické triky potěšily víc, než laciné pixely...

  • 26.3.2018  22:03

  Popcornová oddechovka, které chybí temnota jedničky i zajímavé akční scény, jakými byly třeba souboje pod mořskou hladinou. Devastace mrakodrapů jsou sice efektní, leč již poněkud okoukané (Godzilla, Avengers, Transformers...), a tak poněkud nudí. Roboti i Kaiju solidní, placaté pozadí v 3D zdrcující. Při soubojích v Tokiu to vypadalo skoro na zadní projekci. Eastwood má už držku jako taťka za mlada, prkno Boyega se stále hrát nenaučil. Kdyby alespoň neměl výraz kamenné sfingy od začátku až do konce. Fešná Jingová je jednou z mála sympatických postav a u Spaenyové se uvidí, jestli zvládne i jiné role, než spratka z ulice. Film mi utekl, ale po čase splyne s dalšími podobnými. Kamera, hudba a roboti za návštěvu kina stáli, příběh bez výraznějšího nápadu už nikoliv. Jsem zvědav, zda otevřená zadní vrata poslouží k něčemu zajímavějšímu, nebo je někdo raději přibouchne.

  • 24.3.2018  22:32
  Annihilation (2018)
  *****

  Působivé sci-fi nemá o napětí nouzi, akčně naladěného diváka však neosloví. A nezachrání to zřejmě ani přerostlý krokodýl, ani zmutovaný živočich. Záře zabírá stále větší prostor, pohlcuje lesy, bažiny i evakuované vesnice. Současně vše mění - tak jako ohýbá rádiové vlny a sluneční paprsky, tak ohýbá i veškerou DNA. Uprostřed všeho dění se tyčí jako phallus maják zasažený meteoritem, v jehož podzemí se ukrývá obří vagina. Dámská expedice se tam, kde muži selhali, snaží zjistit příčinu všech děsivých změn. Vetřelec, Věc, Invaze lupičů / zlodějů těl, Koule, Příchozí + agresivní tráva z Creepshow. Impressionistickou krásu lesa a bažin vystřídá postupně surrealistické snění. ,Ty nejsi Kane.´,Asi ne. A ty jsi Lena?´ Působivé.

  • 23.3.2018  22:02
  Aftershock (2012)
  ****

  Horor rozhodně ne. První polovina snímku je nudnou jízdou po tanečních klubech, kdy se tlachá, nasává a diváka ubíjejí stroboskopy. Pak se země zatřese a film se přehoupne do katastrofického žánru. O mrtvoly není nouze, padající stropy a bortící se stěny rozmačkávají a přibíjejí k zemi nebohé oběti. Krev stříká, řev a vtipná scénka s utrženou rukou. Země se pak zatřese ještě několikrát, pravidelně se ozývá siréna ohlašující tsunami a do toho se rozvalí místní věznice. Hlavní postavy opouštějí postupně filmové plátno jedna za druhou skoleny nehezkou smrtí. Čtvrtou hvězdičku dávám za poslední záběr - potěšil.

  • 21.3.2018  21:56
  Návnada 2: Svádění (TV film) (2007)
  **

  Prcičková komedie s mimozemšťankami. Jednička mi přišla o něco lepší, i když v obou případech jde o slabý odvar Fakulty. Ve dvojce se až příliš mnoho povídá. Chapadla jsou fajn, ale obecně divní Kanaďani mohli přitvrdit - zatraceně, tohle kdyby točil Cronenberg...nojo, kdyby. Nulové gore, žádné tříštící se zmrzlé oběti. Mimozemšťani vypadají jako příbuzní Pumpkinheada, ale na druhou stranu oceňuji mechanické efekty. Prospěl by sestřih na polovinu. Ač závěr v márnici otevřel pokračování dveře dokořán, nejspíš doposud žádné nevzniklo, což nakonec nevadí.

  • 20.3.2018  21:40

  Poněkud užvaněný snímek o Městě duchů, wrestlingovém mutantovi (tedy nevypadal, že by ho dali dohromady ze čtyř těl) amatérském filmovém štábu a blbých blondýnách nejen. Poslední třetina je vcelku vydařenou komedií, kdy nahněvaný wrestler pronásleduje své oběti, a když je dopadne, strhne jim masky....a jelikož masky nemají, tak jim trhá obličeje, což docela ujde. A pak je tu fajnová práce s ocelovou trubkou. Objektivně tak 2,5*, ale protože se autoři vyhnuli klišé s blondýnou na konci, dám 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace