darkrobyk

Filmy,malování,hudba,comics, horror

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80
    • 24.7.2017  21:24

Intriky, dohady, plány. Odstranit lupus není žádná legrace. Ta, která nakonec netančí s vlky. Z Malíčka je defenitivně nepřítel a Sever v nejistých rukou. Tvůrci si konečně vzpomněli na sex a krev. Masakr.

• 23.7.2017  22:22

Tak tohle se mi moc líbilo. Ano, rozpohybovaný comics. Francouzský. Paráda! Jistě, vizuálně jde o jakýsi klon StarWars v evropském kabátě. Millennium Falcon (no, ten je vlastně původně okopírovaný z Valeriana stejně, jako řada mimozemských ras a reálií), vesmírné bitvy, střílečky, město z 5. elementu...vlastně už z Metropolis, barvy, troška z Avatara, akce....a příběh o lásce. Sakra, jak někdo může říci, že chybí příběh? Nojo, není to americké po lopatě, ale evropské. A považte, někomu i vadí, že má hlavní dějová linie odbočky. No, tak nevím, jestli někdo oceňuje jen primitivní a jednoduché linky....smutné. A ano, hezké, co hezké, krásné obrázky, a proto jsem šel taky do kina. Výjimečně skvělé 3D! Co se týče volání po originálnosti, tak stačí připomenout, že všechny příběhy už byly dávno odvyprávěny v Bibli.....takže ne, nic nového už vymyslet nelze. Ale lze je podat jiným způsobem, což se stalo. Milé překvapení!

• 23.7.2017  22:11

Recyklace prvního dílu je očividná. Opět mladá žena vypustí džina, který nutí lidi, aby si něco přáli výměnou za jejich duši. Místy hodně utahané, přání jsou ale docela milá - projít skrze mříže je zřejmě odkaz na Terminátora 2, masakr v kasinu připomene ty v jedničce. I když pár scének je fajnových, třeba rozložení se zaživa. No a prdět peníze by možná leckdo bral....zato karty létající z břicha už asi méně. Maska opět vydařená, závěrečné optické efekty, kdy démona opouštějí duše, jsou více než mizerné. Až na pár momentů jsem si film téměř nepamatoval, což značí, že jde o zábavný průměr...

• 21.7.2017  22:28

Tak po letech musím jednu hvězdu přidat za poctivé masky, mechanické efekty a báječné gore. Jeden večírek u dvora ve starověku, druhý u pana Beaumonta (R.Englud) v současnosti. A copak mají společného? Šťavnatý masakr! Létající hlavy, stahování z kůže i masa (ten kostlivec byl fajn), mutace do krokodýlů a zrůd....považte jen, že klavír nemusí být jen na hraní, ale třeba i na trhání hlav. Nechybí ani vtipné momenty - ,,Přeji si, abyste prošel skrze mě." Oživlé sochy, vyzvracená kreatura připomínající Věc a odřezávání obličejů. Pro džina není těžké přinutit kohokoliv k vyřčení jakéhokoliv přání, když dotyčný neví, že ho to bude stát život. ,,Ano, chci přestat stárnout!" A navrch devadesátková hudba - Cellophane, Eating Crow či Southpaw - není sice úplně můj šálek, ale Mötorhead jsem si při závěrečných titulkách vychutnal!

• 20.7.2017  22:29
    Aswang (1994)

Úplněk. Jeden by čekal vlkodlaky, místo nich se však objeví upíři. Z Filipín. Tedy odtud pochází jejich prokletí. Mladá žena netuší, že si nevybrala správně. Rozsáhlé sídlo téměř na samotě. Temný les ukrývá podivné mtvolky v pavučinových kokonech. Doktor, který zaplatí za svoji zvědavost. Tedy nejprve jeho pes (hned jsem si vzpomněl na Věc). Tihle upíři mají místo ostrých zubů sací hadici. Vcelku obstojné mechanické triky, počítačové efekty byly v té době ještě příliš nákladné. Jakmile jsou karty rozdány, roztočí se krvavý kolotoč. Hezká práce s motyčkou, sekyrkou, jen ta motorovka se jaksi ke slovu nedostala. Klišé se šerifem odpouštím, nakonec za něj zaplatil. Spíše na tři, ale poslední naháněčky a škopíčky krve si jistě jednu speciální hvězdu k tomu zaslouží.

• 19.7.2017  22:20
    Deep Star 6 (1989)

Ve stejné době, kdy vzniká úžasná Propast a o něco lepší než Deep Star 6 Leviathan, natáčí Cunningham variaci na filmy o mořských monstrech. Podmořské záběry jsou věrohodné, stanice i ponorky působivé. Velice pěkné je proplouvání podmořskou jeskyní doprovázené atmosferickou hudbou. Po vzoru Čelistí a původní verze Vetřelce z roku 1979 je monstrum ukázáno vždy jen krátce a v rychlých střizích. To podněcuje fantazii a zvyšuje napětí. Samozřejmě si divák může tipnout, kdo zařve (snad jen pořadí se špatně určuje) a kdo přežije. Nebudu řešit, že pokud by se hlubinný tvor vynořil rychle na hladinu, dopadne jako člověk bez dekomprese, jelikož závěr je prostě milý. Potěšilo, že se film obešel bez vět typu: Já se vrátím! Nikdy tě neopustím! Zachráním tě! V kině mě to bavilo o něco více, ale ani po letech jsem zklamán nebyl.

• 17.7.2017  19:49

Tak konečně! Výborný úvod diváka provede nejdůležitějšími lokacemi a připomene hlavní postavy. A vedle zasmušilých obličejů a mrazivé zimy i pobaví, jelikož nočníková scéna je zkrátka zábavná! Vždycky nechápu neustálé volání po akci, což je, předpokládám, především z řad nečtenářů. Protože kdo četl, ví, že tohle je hra o trůny! Tedy intriky, plány, spiknutí....nekonečné rozhovory (nejlépe předvedl 4. knižní díl - Hostina pro vrány). Akce, válka, to je až na druhém místě, jelikož nejprve se musí vše promyslet, připravit, zosnovat. Jinak těžko říci, která scéna je nejlepší, líbilo se mi vše jako celek. Objektivně bych dal 4*, ale ta pátá je za shledání s postavami (bez ohledu na to, že před ale jsou jen sračky, jak prý říkával Ned Stark).

• 16.7.2017  21:55

Napínavé sci-fi o mimozemské rase, která možná nemá tak přátelské úmysly, jak se zprvu zdá. Padesátá léta přinesla řadu vědeckofantastických snímků rozdílné kvality, tenhle patří mezi ty lepší. Na svou dobu slušná výprava i speciální efekty. Minimalistický a při tom působivý vnitřek kosmické lodi, vesmír s letícími hvězdami, vesmírné exploze i bombardování Metaluny, která jakoby vypadla z filmů K.Zemana...to vše v krásných a přirozených barvách Technicoloru. Hmyz, co slouží tamějším obyvatelům, dá vzpomenout budoucího Vetřelce. Současný divák přehlcený digitálními efekty asi Tenhle ostrov Země neocení. Pro milovníky zlatého věku SF jde o milou povinnost.

• 14.7.2017  22:07

Velmi zastaralé sci-fi, když si člověk uvědomí, že ve stejný rok měl premiéru Vynález zkázy K.Zemana. Samotný příběh má jisté napětí a vcelku slušné herecké výkony. Vetřelec z Marsu vyhubil posádku první expedice, druhá s ním již bojuje na palubě kosmické lodi. Samotná příšera je směšná a funguje spíše v momentech, kdy na ni padá stín a je jen siluetou. Masce Netvora z černé laguny (1954) nesahá ani po kotníky. Technické vybavení lodi je z dnešního pohledu rovněž legrační, ale stejně jako u Věci (1951) jde tady především o atmosféru. Za ni dávám slabé tři hvězdy a je mi jasné, že se současným divákem se tenhle film musí minout. A to ani nezmiňuji řadu otázek - granáty nepoškodí loď? Plyn není třeba neutralizovat, než sundám helmu? Oheň by nezabil (když mu neodolal ani Scottův Vetřelec)? Když se doutníkovitá loď nakloní, nebudou všechny nepřipevněné věci létat sem a tam? Osobně jsem ale rád za podívání. Jako informace, co mimo jiné předcházelo Vetřelci (1979), dobré.

• 7.7.2017  20:38

Moc jsem si od Spider-Manovy puberty nesliboval, o to více jsem byl překvapen! Zmatkář Parker má vskutku divoké začátky dospívání a okolí mu je příliš neulehčuje. Keaton předvedl obrat o 180 stupňů - tedy od Batmana k Vultureovi. A jako padouch je výborný. Jízlivý a ironický Stark píchá jako klubko ježků, ale směrem k závěru je jasné, jaké má jeho chování cíl. Výborná akce (asi nejlepší je trajekt v ohrožení), solidní triky, vcelku dobré i 3D. Snad jen občas byl Spider-Man příliš počítačově gumový, ale dalo se to snést. Ostatně Spidey je takový pavoučí gumák i v comicsech. A pak je neuvěřitelně vtipný! Tedy kino se nesmálo tak často, jak by podle mě mělo, jenže pro děti, kterých byla většina, dospělácké hlášky zkrátka vtipné být nemohly.... Objektivně 4 hvězdy, pátou ale zkrátka musím za Ramones - Blitzkrieg Bop!

• 16.6.2017  22:17

Po letech musím jednu hvězdu přidat. Vizuálně působivé drama v nádherných interiérech a exteriérech Benátek sice nedosahuje kvalit Herzogova Nosferata, to mi ale nakonec nevadilo. Vynikající Ch.Plummer a spíše civilní, než makabrozně demonický Kinski. Upír, který nemá strach z kříže (a pohledem ho dokáže rozžhavit do ruda) ani z denního světla, je nešťastnou a zoufalou postavou. Hledá náruč smrti (kdo by si nevzpomněl na Strašidlo cantervillské), leč vytoužený věčný spánek mu není dopřán. Skvělá hudba, expresivní i poetické obrazy, beznaděj, zmar. Po výtvarné stránce místy až uhrančivé... Na rozdíl od Upíra Nosferatu z roku 1979 se tento snímek v našich kinech nehrál.

• 12.6.2017  17:12
    Mumie (2017)

Občas mám pocit, že jsem viděl úplně jiný film, než zdejší osazenstvo. Mumie je klasické dobrodružné béčko s přesahem do fantastického žánru a případný áčkový rozpočet mě vůbec nezajímá. Co asi tak vymyslet originálního na téma mumie? Samozřejmě nic, jelikož stejný příběh byl odvyprávěn mnohokrát - probuzení mumie, kletba, boj s mumií a kletbou, vítězství nad mumií a kletbou (a nebo taky ne). Pokud někdo čekal něco jiného, pak byl slušně řečeno naivní. Bude-li moc akce, nespokojenci budou brblat, že chybí psychologický vývoj postav. Půjde-li o psychologické drama, pak se bude volat po akci. Jdu-li na brakový příběh, neočekávám Bergmana ani Tarkovského. Chci se bavit, byť dopředu tuším, kam bude film směřovat. A vyčítat Cruisovi, co že to vzal za roli? Tak pardon, i já bych si v tomhle rád zahrál, takže mu rozumím. Dám čtyři hvězdy místo pěti jen proto, že osobně bych uvítal větší strašení, snad i více gotiky a případně brutality. To nemění ale nic na tom, že místy film drsný je. A podobnost s Indiana Jonesem či předchozími mumiemi? Nevadí mi. Škoda, že přemlsaní diváci se neumí pobavit na jednoduchém příběhu z ranku pokleslých žánrů. Jejich chyba.

• 9.6.2017  22:02

Poněkud obskurní mix mexické telenovely a démonického horroru, který vypadá, jako by vznikl o 20 let dříve, tedy v 70. letech. Místy spíše úsměvný příběh o znesvěcené hrobce, démonovi z jiné dimenze a nefungující rodině, jejíž dceru si poltergeist, pardon démon odnese do svého světa. Maska není úplně zlá, především v detailu je obstojná, gore sází hlavně na krev, byť se najdou i střeva ven. Útoky jsou umně sestřihány, a tak divák nevidí přímo pařát trhající nebohou oběť, ale na konci masakru je krve dosti. Amatérský ansábl z HorníDolní dělá, co může, leč srdce diváka si nezíská. Slušná hudba, průměrná kamera. Podobných hororů je kopice, při scéně s pavoukem se vybaví kultovní The Beyond, i když na gore nedojde... Kousek spíše pro sběratele, poslední čtvrtina má i nápady a atmosféru.

• 5.6.2017  20:39
    Wonder Woman (2017)

Ač se mi Zrůda od Jenkinsové moc líbila, neměl jsem tušení, jak s WW naloží. A ejhle! něco z Conana a Red Sonji, trocha bojůvek z epické 300 a pár kapek německého moru z Hellboye případně CA. Vše protřepat, ale nemíchat. Navrch jedna milostná romance mezi krásnou Dianou a sympatickým Stevem. Výborná kamera, pompézní hudba, výborný střih. Jen triková stránka kolísavá, 3D naprosto otřesné. Běžný nešvar levnějšího software - placaté pozadí, obraz z plátna téměř nevystoupil (marně čekáté různé hrátky se šípy, létajícími střepinami či třeba jen kapkami vody) a občasné pixely bily do očí (co to měl Áres proBoha na sobě za imitaci zbroje?). Ovšem pokud má láska zastavit světovou válku, pak nejsem proti. ,,U vás nespí muži se ženami?",,Ale jo spí, ale vlastně nespí. Tedy spí, jenže....tak já si tedy k tobě lehnu."Snad jen aby film vydělal, chybí krev i sex. Tentokrát jsem obojí klidně oželel.....

• 2.6.2017  21:59

Nevydařené drama s lesbickým nádechem, které rozhodně nespadá do škatulky horor. Adele přijíždí za svojí nemocnou tetou, aby o ní pečovala. Starý viktoriánský dům z gothických hororů, prašivá kočka, tajemná Beth a pošahaná tetička. Calvo se zřejmě inspiroval italskými (španělskými, francouzskými) mysteriozními snímky 70. let, jenže na ně nemá. Kamera občas zprostředkuje zajímavé barokizující obrazy, odrazy v zrcadlech, záběry na detail, jenže jen občas. Snaha o tajemno v posledních minutách vyšumí naprázdno. Napětí nula, atmosféra nula a syrové drama nikde. Ztráta času. P.S. - podivné, artové a jinak vyšinuté filmy mám rád, bláboly ovšem ne

• 30.5.2017  21:39

Tři rozkošné děti - holčička Debbie, hnusná jako zadek, a Steven s Curtisem, co vypadají jako z ústavu pro mentálně postižené. Jedno zatmění měsíce (aha, okultismus či stříbrná magie?) a spousty mrtvol. Děťátka vraždí s úsměvem a bez zábran. Je to samozřejmě film, páč v reálu by je dávno někdo sejmul. Tedy objektivně mezi dvěma a třemi hvězdami, anžto hovadské chování postav nemá obdoby. Jelikož jsem se ale docela bavil, místy nechybělo napětí a vše šťastně skončilo, dám tedy i z nostalgie upocené čtyři. A nechyběl ani klasický osmdesátkový sex.

• 28.5.2017  20:46

,,Jak to, že je máš tak tvrdý?",,To je tajemství." Spíše podprůměrný slasher v osmdesátkovém looku, kde ale chybí sex a gore se smrskne na jednu roztrženou hubu a pár zakrvácených ran. Postavy klasicky nesympatické, tudíž mi byl jejich osud lhostejný. Vlastně nebyl, těšil jsem se, až zařvou. Kdo jiný by mohl ječet na chlapa s kulkou v zádech, aby rychle vstal ze země, než blbá blondýna. Kdo by se místo schování na poli s kotouči slámy rozběhl na cestu, když ho pronásleduje auto, než blbá blondýna. Kdo jiný by věřil blondýně, než blbá blondýna..... Akorát jsem přesvědčený, že když někdo se zraněními (řezné rány) spadne do hromadného hrobu s krávami, které byly utraceny kvůli nemoci, musí se nakazit.

• 25.5.2017  21:55

Pokud znáte příběh manželky Romana Polanského, pak víte vše, film nepřekvapí, ba ani příliš nenadchne. Umírněné gore vyvažují místy příjemná atmosféra a slušná kamera. Co je to však platné, když je osud hlavních postav očekávaný. Film je skutečnými událostmi jen inspirován, jelikož co vím z dobových materiálů, tak masakr vypadal zcela jinak. Navíc rozpáraná Sharon byla přivázaná ke svému vykastrovanému milenci. To si znalý divák může jen domyslet, neznalý netuší. Krom toho pominu, že Sharon byla skutečně krásná, ale budiž. Byť není o napínavé scény nouze, jako celek má film atmosféru poněkud řídkou. Postavy moc sympatické nejsou, a tak líto mi jich nebylo (což asi nebyl záměr). Osobně se mi o trochu více líbil Manson (2003).

• 24.5.2017  21:56
    Lost Signal (2007)

Pro lesní horory mám slabost, tohle bohužel není ani horor, ani zcela lesní snímek. Respektive lesního prostředí je dost, jenže jen pár kmenů, větví a sněhové závěje k tomu. Poetika a tajemno nikde. Jakási obdoba Houbiček ze stejného roku, které jsou však vydařenější. Zde je akorát halucinogenní látkou LSD. Takže blb s blkou si šlehnou, pak se vydají k domovu, což je za městem u lesa, přepadnou je halucinace, utečou z auta a následně se už jen tak různě nahánějí. Ani ne v polovině filmu si Kevin vykloubí čelist a od té doby vypadá jako chovanec blázince. Tvůrci si však přáli, aby divák nebyl o svých závěrech jednoznačně přesvědčen. Chybí napětí, nulové strašání, žádné gore, o nahotě se ani nemluví (nepovedený vtip na adresu Tiffany nepočítám). Příjemný soundtrack (Lowell Thompson, Mother Superior aj.) je za jednu hvězdu. Podle skutečné události? Na tenhle reklamní trik snad už nikdo sednout nemůže...

• 23.5.2017  22:26

Nesnese se se sestrou! Mohla by Alice svoji sestru zavraždit? A nebo to byl někdo jiný? Její rozdvojené já či kamarádka? Nebo snad někdo odjinud? Nebo to přeci jen byla Alice? Podle zdejšího obsahu by se mohlo zdát, že ve filmu padají lidi jako mouchy, ale ne, těch vražd zase tolik není. Psychologický thriller ocení především ti, kdo mají rádi pomalejší budování příběhu, neklidnou atmosféru a více otázek než odpovědí. Přesvědčivé herecké výkony. Skvělá kamera, precizní kompozice obrazu, práce s barvou, kontrasty i detailem. A navíc výborný hudební doprovod. Film není strašidelný, ale jaksi znepokojivý, horor tedy ne. Současného diváka asi příliš bavit nebude, já si ho užil. Žlutá pláštěnka, maska a pořádný vykosťovák! Svatý Michaeli, stůj při mně! Viděna nezkrácená verze.

• 22.5.2017  19:29

Velké překvapení! Nový Vetřelec se konečně rozjel a Scott je opět ve své kůži. Divák, pokud o to stojí, dostane vše, co má na vetřelčí sáze rád. Báječná výtvarná kamera (ano, Scott je přece výtvarník), skvělé triky, atmosférická hudba. Kurzel mě přesvědčil už v Assasin´s Creed, že skládat umí, navíc se nebál využít některé motivy (od J.Goldsmitha) z původního Vetřelce. Spousty odkazů mě překvapovaly na každém kroku, nejpříjemnější byla jistě variace na proslulý obraz Ostrov mrtvých od A.Böcklina. Literatura (angličtí romantici), hudba (R.Wagner) i připomenutí H.R.Gigera. A samořejmě i prvního a druhého dílu ságy. Rajský Nový Zéland (kde už se kromě potvor z LOTRa prohánějí i vetřelci) byl pastvou pro oči. A samozřejmě gore. Ano, nový Vetřelec si žádá krev. Ovšem pokud si někdo myslel, že se posádka bude mydlit s xenomorphy celý film, pak se samozřejmě mýlil a já bych mu doporučil Vetřelce z roku 1986. Jiní si možná mysleli, že půjde o hlubokou filosofickou sondu o původu života na Zemi. No, to pak asi neznají původního Vetřelce a netuší, kam bude režisér směřovat. Osobně lituji ty, co vyhodili peníze za lístek do kina, na druhou stranu dnes není těžké zjistit dopředu, na co vlastně jdu... těším se na třetí část trilogie, která vytvoří se stávajícími dvěma jeden skvělý kompaktní celek.

• 19.5.2017  21:58
    Zahaleni stínem (2016)

Měl jsem tušit, že to bude duchařina... Matka kráva, dcera spratek a panenku ukradlo strakaté prostěradlo. Alegorie na válku? Cha. A co má mít společného pohádkový džin (zde prostěradlo) s válkou mezi Íránem a Írákem? Okázalá nuda, na kterou očividně Angláni jen přispěli librou. Lekačky (ruka prorážející okenní sklo) jako kvalitu hororu neuznávám. Tohle ovšem není horor. Nabízela se tísnivá atmosféra z všudypřítomného válčení, leč chybí. V závěru by se možná bály malé děti, jenže ty by dříve usnuly, tedy hned po dospělých. Žádné podobenství, žádné strašání, podprůměrný blábol, jakých kolují po internetu stovky...

• 18.5.2017  22:10

,,Jedna zmrzlina s očíčkem!" Zmrzlinář je výrazově i příběhově osmdesátkový film. Trochu pobaví (mluvící hlavy, speciální zmrzka v obřím kornoutu či vnitřek dodávky plný lidských ostatků, švábů, myší, krve a zmrzliny), leč nevyděsí vůbec. Přesto má místy jisté bizarní kouzlo a návdavkem řadu známých herců. Vše samozřejmě táhne C.Howard - jeho držku jsem si poprvé naplno uvědomil v Klíšťatech, pak už jsem ji nezapomněl. Škoda, že gore nezajiskřilo v plné rubínové kráse, když už mrtvol bylo celkem dost. Oddechovka na jedno podívání, během které - navzdory všemu přidanému hnusu - dostanete chuť na zmrzlinu. Konec očekávaný, snad jen mixer jsem si netipnul... Krysař, ten nemá děti rád!

• 17.5.2017  21:59
    Rubber (2010)

Vraždící guma! Rozkošná bizarnost, která začíná přejetím plastové láhve...pak následuje chudák škorpion...báječný explodující králík je další v pořadí. V jisté chvíli se vše překlopí do Scanners (1981), což je fajn, páč ty vybuchující hlavy jsou zkrátka vtipné. Zábava, hrátky se smrtí, s diváky, co mají dalekohledy, s diváky, co právě sledují film. Trocha surrealismu, spalujícího slunce a čekání, jak tohle všechno skončí...,,Jeden nesnědl krocana!"

• 16.5.2017  22:21

Nestárnoucí černobílá klasika, předchůdce celé řady snímků. Napůl dokument o Amazonce, napůl fantastické dobrodružství s ekologickým podtextem. Čarokrásné podvodní záběry hrají prim a znalci si mohou určovat rozličné rybí obyvatelstvo - kostlíni, tetry, halančíci...ale i máčky v mořském akváriu. Průzračná voda skrývá nádherné scenérie, ale také smrtelné zlo. Scény pod vodou mají působivou atmosféru, souboje patřičné napětí. Poetické jsou momenty, kdy Kay plave na hladině a netvor kopíruje její pohyby pod vodou. Samotná kreatura je perfektní a nejen tvůrci Člověka obojživelníka (1962) mohli jen tiše závidět...

• 15.5.2017  21:44

Nejprve zařve dítě. Pak pes. Pak další psi. Vše vrcholí masakrem. Slušný ekohorror s klasickou výstavbou - neznámé zlo (které po vzoru Čelistí a Vetřelce nejprve nevidíme), ohrožení, vysvětlení původu zla, pokus o záchranu obyvatelstva, které se baví na festivalu lososů. Pro milovníky osmdesátkových béček jako stvořené - prsatky, obstojné gore (nechybí rozervané hrudi, utržené hlavy, gejzíry krve ani znetvořená těla...jo a psí střeva ven), místy napínavá atmosféra, zlověstná hudba (kříženec Psycha a Čelistí), velmi dobrá monstra (kam se hrabou pixely) i pěkné exteriéry (podmořských záběrů mohlo být více). Závěrečný odkaz na Vetřelce byl očekávaný a fajnový.

• 14.5.2017  22:09
    Félvilág (2015)

,,Panebože, tolik zlých lidí, kdo je zastaví?",,Ti dobří." Temný snímek, kde slunce nezasvítí, mlha se líně válí v ulicích (a s černými kočáry a řekou s mostem připomíná Londýn), mrzne a za okny se snáší tichý sníh. Šerosvitná kamera, uhrančivá hudba (Gergely Parádi), dusné erotično (dojde i na krotkou lesbickou scénu), ponurá atmosféra. Výborné herecké výkony podtrhují přirozené charisma postav. Mladá služka je postupně zasvěcována do tajemství života, sváděna temnými silami, avšak snaží se udržet si důstojnost. Lehký nástin erotických scén nevadí, jelikož je pouhým prostředkem. Maďaři stále umí...

• 12.5.2017  22:17
    The Brain (1988)

A mozek tě sežere! Obří mozek! Tak po letech je to stále roztomilá ptákovina, která jakoby vypadla z Tromy. Podobných filmů, respektive filmů, které mají něco podobného, je vícero - Freddym a jeho můrami počínaje a Věcí konče. Mám slabost pro chapadla, navíc mechanická, takže scény s nimi mě bavily. Smrskávající se pokoj, nestvůrné pařáty a máma s nůžkami v břiše... Několikero požírání obětí, jedna blond prsatka a dvě useknuté hlavy. Jak si ovšem Jim přestřihl pouta a pak se jich dokonce úplně zbavil, to mi zůstává záhadou... Herecky příšerné, ale David Gale jako vždy potěšil.

• 12.5.2017  20:27

Když jsem si nechal třetí část na konec, tak musím říci, že se jedná o standardní kousek série. Původně jsem uvažoval o třech hvězdách, jelikož už se pro mne nic až tak převratného nedělo. Čtvrtou vpodstatě dávám za fajnový konec. Triky a masky na velmi dobré úrovni, poctivá ruční práce. Čarodějnice stále skvělá, i když chvílemi vypadala jako strážce krypty...což nakonec potěšilo. Radu je naprosto bezchybný a musím opět konstatovat, že stojí v jedné lajně s Nosferatem, tedy Maxem Schreckem a Klausem Kinskim. Hrad má rovněž patřičnou gotickou atmosféru (což není jen tím, že ho postavili v gotice), snad jen mohlo býti více bouře, mlhy a hřbitovů. Kolem a kolem...byl jsem spokojen.

• 9.5.2017  22:03

Jako polodokumentární jedhohubka, proč ne. V podstatě drama dvou bratrů, kteří si nikdy moc nerozuměli, na což měl jistý podíl viny jejich otec. Dokonce bych to bral i jako podobenství o snaze, ale současně nemožnosti navázat znovu jakýkoliv vztah, který byl před patnácti lety zřejmě zcela zrušen. Odpovídal by tomu i bezvýchodný konec, kde ona kreatura je jakousi metaforou. Film se natáčel v čarokrásné přírodě Britské Kolumbie a některé záběry jsou úžasné. Dobrá hudba je místy atmosferická a dává tušit, že přijde něco nepříjemného. Čím méně toho film ukázal, tím lépe.Pokud někdo čeká přímočarý horor, bude dozajista zklamán. Sen a skutečnost se natolik prolnuly, že závěrečná čtvrtina je na divákovi, jak si ji přebere. Kdo to má rád po lopatě, bude možná na konci i zuřit...

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80