darkrobyk

darkrobyk

Robert Kostěnec

okres Strakonice
Filmy,malování,hudba,comics, horror

homepage

62 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
  • 21.11.2017  19:53

  Klasický hammerovský horor má vše, pro co ho fanoušci gotických příběhů milují. Tajemnou atmosféru, záhadné sídlo z dávných časů, báječné studiové interiéry dýchající středověkem, krásné ženy a ....tak Ch.Lee to sice není, ale upír ano! Záhadný vězeň se ukáže býti zkázonosnou bestií...naštěstí je zde hororová ikona P.Cushing a ten si už bude vědět rady. Skvělé barvy, lehce mrazivá hudba. Noci jsou temné (i když točené ve dne přes filtry) a na krev samozřejmě dojde! Snad jen nápaditější závěr...svěcená voda a lopatky mlýna...Pro tyhle filmy mám ale slabost a těší mě, že se mi líbí opakovaně. Viděno třikrát a doufám, že ne naposledy.

  • 19.11.2017  14:29

  Konečně se DC rozhoupalo s týmovkou, páč Avengers dobrý, jenže na Batmana a Supermana prostě nikdo nemá. Největší úskalí pro mnohé diváky vidím v tom, že se jedná o comicsový film. Když jsem se rozhlížel v kině, tak milovníků comicsu, potažmo hrdinů DC, byla hrstka v téměř plném sále. Pak ale nechápu, proč ti ostatní jdou do kina a zde pak brečí, že nedostali to, co chtěli. Tak ať jdou na Bergmana nebo Tarkovského a budou spokojeni. Klasický superhrdinský comics stojí na jednoduchých rozhovorech, křiklavých barvách a třeskuté akci. Jde o fantastické pohádky! Osobně nemám rád zcivilňování superhrdinů, zde je naštěstí jen na hraně Batman....ale pořád je dost fantastickou postavou, jelikož jeho souboje by těžko někdo přežil jen s modřinami na zádech a vykloubeným ramenem. Záporák Steppenwolf je klasicky méně démonický než v kreslené podobě. Jenže v hraných comicsech vycházejí obecně jako nejděsivější lidští padouši, nikoliv ti z vesmíru... Celý film jsem si užil naplno a je mi líto těch, co na něj omylem zabloudili...Nechť žijí na věky Bowie, Superman a Princ!

  • 16.11.2017  21:48
  Bitten (2008)
  ***

  ,,Tys sežrala moji bejvalou! Teď nevim, jestli mam zavolat poldy nebo ti koupit kytku..." Televizní erotická rozvernost, která není ani třeskutou komedií (nejvtipnější jsou titulky na konci), ani horrorem. Krve dosti, pro obnažené prso se nejde daleko a Rogerův slovník trumfne i partu dlaždičů. Přesto ani hromadící se mrtvoly, ani švédská trojka ve stínech nevytáhnou Bitten z průměru. Třetí hvězdu ale dávám za úplný konec, jenž naopak vytahuje snímek ze zdánlivě cukrkandlové love story...

  • 14.11.2017  21:17
  Noc hrůzy 2 (2013)
  ***

  Vzhledem k místnímu hodnocení jsem zklamán nebyl. Tedy - Dracula byla žena! Samozřejmě nebyla a je to hovadské. Na druhou stranu udělat z Alžběty upíra není nic nového a vzhledem k její zálíbě v krvi jde o vcelku logický krok. Největší hvězdou je samozřejmě krásná Jaime Murrayová, které kouká upírství z očí. Film sice v základu kopíruje hlavní dějovou lini svého předchůdce, ale hraběnčiny lázně nemají chybu. A vůbec už první koupací scéna je vizuálně jedna z nejhezčích. Krví se nešetří, dojde i na střeva ven, čelisti plné dravčích zubů se rozevírají doširoka a upíří zornice černají jak nejhlubší temnota. K tomu pár prsatek, slušný vizuál - tedy kromě stroboskopických scén....ovšem skenování prostor upírkou byla zajímavá novinka. A hudba rovněž obstojná. ,,Neudržim tempo!" ,,Tak přidej!"

  • 13.11.2017  21:34
  Noc hrůzy (2011)
  ****

  Tuhle noc jsem poměrně dlouho odkládal, ale již nebylo zbytí. Upřímně - komedie to pro mne moc nebyla. Jo, pár vtípků se najde, ale kdyby nedošlo na happyend, tak z toho mohlo být pěkné temné drama...Slušná kamera, fajn hudba (připomínající tu z Coppolova Draculy) a obstojné triky, byť hořící a rozpadající se upíři byli hodně pixeloví stejně jako Farrell s dřevěným ukazatelem v zádech. Roztažené držky s tesáky skvělé, o napínavé scény nebylo nouze a krev párkrát rovněž hezky vyšplíchla. ,,Vlkodlaci!...chicht." ,,Upíři!" ,,Uáááá!"

  • 12.11.2017  21:43
  ClownTown (2016)
  ***

  Průměrný hixploitation, kde se burani oblékají do masek klaunů (kteří jsou momentálně v kurzu) a vraždí náhodné návštěvníky města, co vypadá na první pohled jako místo duchů. Tedy titulek - podle skutečných událostí - mě dokáže vždy spolehlivě rozesmát. Tomu snad nevěří ani naivní Američan... Jinak banda tupých hovad vyjede na koncert (jak originální) a cestou si nechá poradit od místních v bistru (jak nečekané). A pak už se jen půl filmu plíží a půl utíkají. Nechybí ultrablbá uječená blondýna, idiot, co si svítí mobilem, aby je rychleji našli, a blb, co sedne klaunům na lep. Na druhou stranu - pěkné titulky i úvodní scéna, velmi slušná hudba a konečně taky moment, kdy napadený pochopí, že nelze klauna odbýt jedním štulcem, nýbrž je nutné mu rozmašírovat hlavu železem. Zavírám oči nad hloupostmi jako - mám sice několikrát prostřelené břicho, ale jsem klaun, tak běhám vesele dál - a, ač se nejedná o žádné veledílo, jsem vcelku spokojen - na jedno podívání.

  • 11.11.2017  21:06

  Létající obluda se vrací v průměrném snímku na deštivé nedělní odpoledne. Ač harpuna lítá vzduchem jako zběsilá a chlapci mají rotační kulomet mnohonásobně větší, než měli v Predátorovi, žádná kečupová jatka se nekonají. Což by se dalo odpustit, kdyby měl snímek strašidelnou atmosféru. Létavec strach nenahání, havrani a vrány trestuhodně nevyužiti a levné pixely hvězdy ubírají - fakt je náročné použít skutečný dělbuch místo mizerného digitálního triku? Škoda...kamera slušná, hudba velmi dobrá a matadorka Meg Fosterová potěšila. Odpad ne, ale podruhé již vidět nemusím...

  • 10.11.2017  21:07

  Mám rád tyhle barvotiskové příběhy podle starých comicsů, kdy máte od začátku tušení, jak příběh dopadne. A samozřejmě víte, že hlavní hrdina zhyne bídně odpornou smrtí. Pět povídek, pět hrdinů a pět životních příběhů, které byste nechtěli zažít. Ač mám rád upíry, tak zdaleka nejzábavnější mi přišel Předčasný pohřeb. Hřbitovy mají své kouzlo, když je noc a mezi hroby se válí kotouče mlhy. A pokud má někdo plán, jak vytěžit z vlastní smrti, pak je o zábavu postaráno. Malíř, co si opatřil voodoo, až pozdě pochopí, že s čím kdo zachází, s tím také schází. Hrůzný sklep byl spíše groteskou a výlet do Orientu připomněl, že magii je třeba brát vážně. Šestákové, béčkové, zábavné.

  • 9.11.2017  21:28

  ,,Operace se zdařila, lékař zemřel." Po Humrovi další skvělý zářez s Farrellem! Baladický příběh, pohanský rituál, oko za oko, vina a trest. Ochrnutí, odmítání potravy, krev z očí....smrt. Za divnými filmy netřeba až do Kanady, máme je i na našem kontinentu. Chladná Kidmanová se neváhá vysvléci, temný Keoghan si bez mrknutí oka vykousne maso z paže a zoufalý Farrell se marně dovolává pomoci. Volba je nevyhnutelná! Kakofonie děsí a klouzavá kamera odkrývá zvolna obrazy, které nevěstí nic dobrého. Nelítostné...

  • 7.11.2017  21:14

  Příjemná, ale jako celek průměrná mysteriozní krimi nedosahuje kvalit nejlepších německýchn wallaceovek, ba co víc, nemá ani jejich napínavou až strašidelnou atmosféru. Divák může hádat, kdo je tajemný dr. Mabuse, pravdu se však dozví až v závěru. Mezitím sleduje podivné vraždy, nebezpečné flirtování, jasnovidce, někoho, kdo se dívá na druhé v hotelu Luxor, tajemného profesora a rádoby vtipného pojišťováka. Snímek vrcholí odhalováním lží, klamů a převleků. Nic třeskutého, jen slušná oddechovka na zamračené podzimní odpoledne....

  • 6.11.2017  20:32
  Blood Rage (1987)
  ****

  Po delší době se mi do rukou opět dostal jeden z klasických osmdesátkových slasherů. Zatímco si matka užívá v autě s řidičem (byť jen soft erotiku), její malí synci - dvojčata se nenápadně vytratí ven. Vzít sekyru a umlátit mladou souložící dvojici v nedalekém voze je otázkou chvilky. Vrah Terry však vrazí sekyru do rukou bratru Toddovi a ještě ho vydatně zamaže krví. Je jasné, který z nich skončí v ústavu. Po deseti letech Todd uteče a míří domů. Terry to kupodivu uvítá a roztočí kola masomlejnu. Matka slepě věří Terrymu, a tak se zdá, že Todd nemá šanci nad bratrem zvítězit. Obstojné gore, kdy vrah používá k zabíjení mačetu (připomínka Pátku 13.), je vedle přiměřeného napětí a několika standardních nahých scén největším kladem filmu. Uťatá ruka, rozpolcená hlava, probodnutá hruď, přeseknutý pas... Ničím nevybočující horror jedné dekády. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale jednu přidávám za závěr, který se promění v malé rodinné drama. Tak schválně, kdo s koho, matko?

  • 5.11.2017  20:14

  A teď ti ukážu svou auru! Dobře, jako celek strašný. Ale paní docentka, liška a žralok si odpad nezaslouží...

  • 5.11.2017  15:54

  Vejdi a neuškoď. Ano, je to místy neúnavně hloupé, ale občas se člověk uchechtne. Chápu, že většina hodnotitelů ani neviděla. Já se zase nemůžu dívat na Troškovy pohádky vyjma Jasněnky, ale proto je hned neposílám do odpadu. Po roce 1989 u nás vznikl celý seznam mnohem hloupějších filmů, zejména v posledních letech. Tohle alespoň funguje jako dobrá kulisa při domácí práci. Jen se nemůžu stále zbavit dojmu, že místo Jany Synkové vidím tetu Kateřinu...

  • 4.11.2017  21:57

  Napínavý příběh a nejen na svoji dobu skvělé triky dělají z tohohle sci-fi nadčasový film. Tragický osud hlavního hrdiny podtrhává samota, do níž je nešťastnou náhodou vržen. Jestliže je zoufalý, protože se neustále zmenšuje, pak v opuštěnosti musí bojovat o holý život. Střet s pavoukem se stává čistokrevným hororem! Jen pro zajímavost - ve filmu byl použit nějaký druh sklípkana, což je pavouk zemní, který si nedělá tu krásnou pavučinu jako křižáci, ale chápu, že pro boj s člověkem je efektnější. Závěr mi připomněl konec snímku 2001 : vesmírná odysea. Jakoby smířlivé rozjímání o člověku, Zemi, přírodě a vesmíru bylo hlavním motivem filmu. Motivů je tady však mnohem více; kromě zobrazení touhy po přežití je zde i varování před atomovými zbraněmi - poměrně časté právě v padesátých letech. Výborné!

  • 4.11.2017  16:04
  Willard (1971)
  ***

  Willard, dvaceti sedmiletý mladík, žije se svojí matkou ve velkém domě zatíženém dluhy, což se dozví až později. V práci mu šéf Martin (úlisný E.Borgnine) dělá peklo na zemi, byť by měli být ve skutečnosti parťáci. Willardův otec totiž podnik založil. Dlouhou dobu lhostejný Willard se postupně dostává do stále většího pracovního tlaku, nemoc jeho matky se zhoršuje, v práci se začne seznamovat s novou kolegyní a na zahradě objeví potkany (ne, krysy to nejsou). Mladík zjišťuje, že potkani jsou velmi učenliví a že by je mohl využít pro své účely. Zprvu si neuvědomuje, že pomsta sice může chutnat sladce, ale s čím kdo zachází, s tím také schází, a kdo seje vítr, sklízí bouři. Postupně se rozjíždí kolotoč, z něhož se nedá vystoupit. Drama člověka se dostává do roviny hororu v momentě, kdy se z potkanů stává zbraň. Poněkud zestárlý snímek s pěknou hudbou, slušnými hereckými výkony a jednou likvidační scénkou.

  • 2.11.2017  18:41

  V době, kdy na jedné straně předváděl své triky Ray Harryhausen a na straně druhé Karel Zeman, natáčí R.Corman levné a dnes poněkud úsměvné a naivní béčko o přerostlých krabech. Ekohoror těží z obav, jak se vypořádá příroda se zkouškami atomových zbraní. Film je milosrdně krátký a rychle uteče. Mě zaujaly podmořské záběry, které patří k nejpoutavější části snímku. Nad kraby mhouřím oči a popravdě - kdyby na sobě neměli namalované směšné oči, tak by v rámci dobových možností docela šli... Divák se dokonce dočká těla bez hlavy i utržení ruky. Dnes spíše jako zajímavost a pro skalní fanoušky.

  • 31.10.2017  21:38

  Na komedii málo vtipné, na horor nestrašidelné. Jisté napětí by chvílemi bylo, dokud si člověk neuvědomí, že sleduje ansábl sestavený ze samých debilů. Tenhle počin není zkrátka Omen a já nevěřím, že dvanáctiletý harant zmákne tři dospělé. Sám doma bylo postaveno na vtipu, který zde ovšem zoufale chyběl. Výsledkem je hloupý film, jenž dorazila mezititulková scéna - tím bylo pohřbeno naprosto vše. Hvězdy tak dávám jen za řemeslo, byť roztříštěné hlavy v přímém přenosu jsem se nedočkal... a Ramones.

  • 28.10.2017  22:24
  Saw 6 (2009)
  ****

  ,,Vy si myslíte, že o životech druhých rozhodují živí. Nu, možná se budete divit." Zatímco v kinech řádí Jigsaw, já se pustil opětovně do šestky. Kromě originální jedničky jsou samozřejmě všechny díly postaveny na vynalézavých pastích a šťavnatém gore - uřezávání si kusů těla, drcení trupů, provrtávání lebky, veselý kolotoč či nevyzpytatelná kyselina, avšak zde funguje dobře i samotný příběh. Snad jen těch flashbacků mohlo být méně. Na podruhé to sice není už ono, ale čtyři hvězdy ponechám.

  • 28.10.2017  20:23
  Deadly Eyes (1982)
  ****

  Cože, krysy velikosti kočky? A k tomu sežerou kočku! A děťátko v sedačce na kolečkách nejprve povalí a hned potom.... Klasická osmdesátka se všemi základními klišé - milostná zápletka, něco erotiky, chvilka napětí, krev, stříkající krev, mrtvola, mrtvoly, masakr. Krysy jsou o něco menší než v pozdějším filmu Chramst! (1989), za to jich je hodně. Nad mechanickými efekty přimhouřím oči, jelikož pořád lepší varianta, než levné pixely. Místy zábavné - třeba masakr v kině, kde zrovna dávají poctu B.Leeovi... Pištění krys připomene gremliny. Gore zprvu umírněné, ke konci už je krve na vědra. Krysy skáčou na nebožáky jako magnetky, a tak cesta tunelem metra se stává cestou do pekla. Nebudu psát levné béčko, jelikož efekty určitě levné nebyly, byť dnešního rozmazlence nenadchnou. Zábavné a já konečně sáhnu po knize, co mi léta straší nepřečtená v knihovně...

  • 28.10.2017  12:58

  Dobrodružný thriller se sympatickým hlavním hrdinou (G.Maharis), který tak trochu připomíná Jamese Bonda. Hodně toho zná a v každé situaci si ví rady. Chybět nesmí ani krásná dívka (A. Francisová) a samozřejmě úhlavní padouch, co by rád vyhladil nejen lidstvo, ale klidně vše živé na matičce Zemi. Vše se točí kolem biologických zbraní (botulotoxin a ďábelský bacil), které kdosi ukradl z nejutajovanější laboratoře v USA (jak se zdá, nic nelze zcela utajit). Příjemné, oddechové, místy napínavé, plné mrtvol a automobilových honiček. Pěkná kamera, vynikající barvy, slušivá minimalistická laboratoř a hudba od skladatelského mistra. Na zamračené odpoledne jako stvořené.

  • 26.10.2017  22:13

  Psychologické drama, utahaná alegorie, dokument o opicích. Kouzlo prvního filmu zcela vyprchalo a na původní film ze 60. let tohle nemá ani za mák. Snad zkrátit o hodinu... Kecy o tom, jak jsou na sebe zlí nejen lidé, ale i opice, najdu v řadě daleko chytřejších filmů. Pár momentek je fajn - úvod, vodopád, pronásledování na koních...pak se z toho stane koncentrákové drama a nakonec je vše velkolepě zničeno, jak to známe z bondovek. Po technické stránce není co vytknout, snad jen pixelová lavina, ale voda se prý blbě animuje ve všech skupenstvích, tak nad tím se dá přimhouřit oko. Jinak dýchavičné, s minimem napětí. Konec mi připomněl nekonečné umírání Jana Amose...ještě že jsem to tušil a do kina nešel. A vnitřně jsem se bránil fandit opicím, když nakonec ovládnou celou planetu, že...a lidi byli vykreslení spíše jako svině. Pak se těžko jeden s nějakou postavou ztotožní. Slabé.

  • 25.10.2017  22:13

  Pro znalce comicsové předlohy nic překvapujícího, jelikož film se jí drží poměrně důsledně. Comics je úžasný a kupodivu mnohem akčnější než film. Chápu, že tvůrci se obrazovou poetikou snažili předloze co nejvíce přiblížit, jenže comicsová zkratka se do filmu moc dobře nepřenáší. Přesto forma vítězí nad obsahem a já jsem si obrazy svým způsobem užil. Velmi dobrá hudba připomíná v jistých pasážích Vangelise, ale není to na škodu. Škoda ovšem je, že tvůrci nepřidali do soubojů rudé gejzíry tak, jak je známe z japonské a čínské klasiky, a proto bylo v tomto ohledu nutné počkat si až na Tarantinův Kill Bill. Zvláštní atmosféra snímku si zaslouží hvězdu navíc.

  • 25.10.2017  15:17
  matka! (2017)
  *****

  ,,Proč to děláte?" ,,Aby se vědělo, že jsme tu byli...." Pokud si neuvědomíte během filmu, kdo film natočil, budete nejspíš v závěru (nejen) zaskočeni. Ze zdánlivě dalšího nepřekvapujícího home invasion se vyklube artová apokalypsa s odkazem na Rosemary má děťátko. Pro mne nečekané a výborné. Snad jen kamera občas příliš švenkovala, ale obrazová symbolika (krev na podlaze, koberci, skleněný artefakt či žába) vše vynahradila.A čúza Pfeifferová byla zle dokonalá! V kině nás bylo 12, den předtím prý 3. No, tohle není snímek pro každého...

  • 23.10.2017  22:23
  Undocumented (2010)
  **

  Tak tohle mě opravdu nenadchlo. Čekal jsem maso, ale to i kterýkoliv díl SAW je drsnější. Obehraná písnička o naivních Američanech, kteří se stanou součástí masomlejnu. Protože jsem se s hlavními postavami nedokázal ztotožnit, byl mi jejich osud ukradený. Ba co víc, přál jsem si, aby zařvali co nejdříve. Nejvíce prudila Alona Talová - bože, ta byla tak nepříjemná, že jsem se těšil (marně), až to bude mít za sebou. Já tyhle pseudosociální horory nemusím (což jsem netušil, že o něj půjde). Doteď nevím, zda režisér stál na straně Mexičanů, nebo Američanů. Na jedné straně vykresluje imigranty jako příživníky, pašeráky drog a vůbec jako lidský odpad, na druhé straně se má asi divák ustrnout a současně pohoršit nad brutálním chováním rádobyvlastenců, vpodstatě rasistů. U jiného konce bych možná dal i 3*, takhle ne. Dalo by se i polemizovat o kategorii horor - film není strašidelný ani napínavý a těch pár cákanců krve snad ani nestojí za řeč...

  • 22.10.2017  22:17

  Kdesi v Paříži. Noc, mlha. Temnou uličkou se plíží postava s lékařským kufříkem. Překvapený tulák klesá k zemi. Skalpel. Touha po nesmrtelnosti (zde ještě ve spojení s absolutním zdravím a odolností vůči všem nemocem světa) je prastará, avšak nese s sebou řadu morálních aspektů. Zde navíc, aby vyvolený žil, musí každých deset let někdo zemřít kvůli transplantaci jednoho z životně důležitých orgánů. Alternativou je speciální tekutina, ale tu lze užívat jen po dobu 4 týdnů. Pokud do té doby není provedena transplantace, pacient umírá... Psychologické konverzační drama o smyslu života je spíše mysteriozním příběhem než hororem. Diffring předvádí skvělý herecký výkon, zasmušilý Lee se spíše jen míhá filmem. Krásná H.Courtová v přiléhavých róbách přímo září. Příjemná barokizující kamera zabírá šerosvitné interiéry v dokonalých barvách. Nic pro milovníky akce. Za mě spokojenost.

  • 21.10.2017  22:01

  Malého debílka šikanují starší spolužáci. Peroxidová blondýna s velkou hubou, co ho opatruje, mu ukáže, jak jim to nandat. Debílek jim to bohužel nandat neumí, ale zvládne zmasakrovat několik dospěláků. Tohle je tak blbé, že to snad nepotěší ani děti. Jistě, jsou tam nože v hlavě, podříznuté hrdlo nebo probodnutá krční tepna, ovšem celkově se gore dvakrát nepředvedlo. Sklípkani nemají jméno od toho, že by žili ve sklepě (co by tam proboha dělali), a s vyraženým dechem se těžko běhá. Debílek měl chícpnout v první čtvrthodině. A dementní kamera v pokojíku rovněž hvězdu nepřidá. Hvězda za závěrečnou devastaci a druhá za připomenutí hitu Candy od Bow Wow Wov. Což je zoufale málo....

  • 20.10.2017  22:13

  Nenasytná Kálí si žádá oběti a její synové dělají vše proto, aby její krvavé choutky ukojili. Napínavý dobrodružný snímek není hororem, jak by se ze zdejšího zařazení zdálo. Škoda, že zkušený Fischer nevyužil potenciálu zvrhlé bohyně, a tak si s tématem poradil lépe mnohem později Indiana Jones a chrám zkázy. Z dnešního pohledu spíše průměrné dílo, které nenadchne, ale také neurazí. Obchodní společnost, tajemný kult, ztrácející se lidé, kopice mrtvol, padouch, kam se podíváš a promyka mungo v roli psa zachránce. Vhodné na deštivé odpoledne k chutnému anglickému čaji.

  • 19.10.2017  21:45

  Konverzační krimi začíná úředními banalitami a končí bojem o život nejbližších. Celý film samozřejmě táhne bezchybný P.Cushing, kterého si dovedu představit na divadle pro jednoho herce. Klasická temná hudba 60. let, černobílá kamera a dokumentární mapování cesty do hlubin bankovního trezoru. ,,Dejte si semnou.",,Já v pracovní době...nikdy." ,,Když jsou ty Vánoce?",,Tak dobře." V závěru jsem si ale nebyl jist, kdo je kdo...zda se opravdu jedná o nového inspektora. Mnou viděná verze měla 89 minut, nikoliv zde uváděných 66.

  • 18.10.2017  22:21

  ,,Jaký otec, takový syn. Syn vraha!" Drama, využívající myšlenek naturalistů o dědičnosti, se točí opět okolo otázek života a smrti. Respektive zemře-li fyzické tělo, avšak duše nikoliv, je možné ji uchovat a vložit do těla jiného? Jako vždy skvělý Cushing v roli barona, poněkud potrhlý Walters v roli lékaře pomocníka a krásná Denbergová v roli...v několika rolích. Horor na posledním místě, sci-fi drama rozhodně. Fisher je jistou zárukou kvality, logicky ani zde nezklamal. Chybí sice otevřené gore, což je nejen v případě gilotiny škoda, ale snímek své kouzlo má. Jinak do těla dívky nechce baron umístit mozek popraveného, ale duši...tudíž autor zdejšího obsahu se mýlí. Nefanoušci Hammeru možná tak nadšeni nebudou.

  • 17.10.2017  21:58

  Psychologické drama točící se okolo milostného trojúhelníku v poněkud ošumtělém sci-fi kabátě. Bytosti z vesmíru si jako zkušební testovací základnu vybraly ostrov s meteostanicí a několika obyvateli. Nebohé oběti uslyší nejprve pronikavý hvízdavý zvuk a následně jsou sežehnuty obrovským žárem. Zatímco se obyvatelé snaží postupně přijít záhadě na kloub, vysávají mimozemšťané zdroje energie. Současně se jejich působením zvyšuje teplota na ostrově až k bodu nesnesitelnosti. Zdá se, že zabránit mimozemské invazi není možné. Ani hororové hvězdy neproměnily tenhle snímek v žánrovou perlu. Vetřelci jsou ukázáni na poslední chvíli - vypadají obstojně do té doby, než se začnou pohybovat. Konec připomene klasiku žánru - Válku světů od H.G.Wellse. Film, který by se dal odehrát na divadelních prknech, výrazně zastaral...

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace