darkrobyk

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 20.2.2018  19:43
    Tvář vody (2017)

Jelikož mne Purpurový vrch příliš nenadchnul, neočekával jsem nic mimořádného. A hle! Del Toro konečně udělal po dlouhé době film s velkým F. Výborné herecké výkony, úžasná kamera, solidní speciální efekty, atmosférická hudba. Příběh krásky a zvířete z Černé laguny, kdy kráska příliš krásy nepobrala na těle, zato jí má dostatek v duši, a zvíře je jakýmsi klonem netvora a Abrahama Sapiena. Hranice romantismu a sentimentu je zde velice křehká a k tomu ještě za dveřmi zuří studená válka. Štěstí, že Zeldu dobrá nálada příliš často neopouští, a tak si divák užije i několika vtipných proslovů. Nechybí klasická témata jako jsou láska, nenávist, pomsta, touha, víra, síla a smysl života. Ano, přesah do artových vod je tak velký, že mainstreamový divák zřejmě nad filmem ohrne nos. Mně to ale nevadí, jelikož jsem si ho užil stejně, jako viditelně i ostatní návštěvníci kina.

• 18.2.2018  16:46

Dobrodružný výlet do nitra Afriky se podařil na výbornou. A vůbec nevadí, že Wakanda vypadla odněkud ze StarWars, že se jedná vpodstatě o bondovku bez Jamese, ale s Q, a že tentokrát nevylétla půlka New Yorku do vzduchu. Zastavený vodopád, jedovaté bylinky ve tvaru srdce a vibranium. S generálkou Okoye bych se do křížku dostat nechtěl. Místo zdí je třeba stavět mosty. Přesně tak.

• 18.2.2018  15:07

Tak nejvíce se mi zatím líbil Mikrokosmos. Les patří k těm nejbáječnějším místům na Zemi, z tohohle dokumentu jsem ale trochu v rozpacích. Přišlo by mi šťastnější držet se raději ročních období, než vyprávět o lese od počátku a skákat ze zimy do léta a zase do zimy, z jara do podzimu a naopak. Na druhou stranu snímek obsahuje řadu fascinujících záběrů, takže milovníci přírody si ho jistě užijí. Mezi nejpůsobivější patří scény se smečkou vlků - štvanice na kance i koně jsou téměř dechberoucí. A vedle toho třeba neposedné veverky či hravá medvíďata, vlčata, liščata či rysčata...tedy rysí koťata.Film má dvě slabiny. Nemám nic proti připomínání toho, jak člověk zachází s přírodou, ale do Příběhu lesa mi agitka nesedla. Působila jako pěst na oko. Druhou slabinou je komentář. Kdybych většinu živočichů neznal, tak bych často tápal, jelikož z komentu jsem se téměř nic nedozvěděl. Navíc často šlo o prázdná slova a nikoliv o důležité informace. T.Hanák mi jako herec nevadí, v řadě filmů se mi líbil, ovšem, ruku na srdce, tahle role mu nesedla. Uspávač hadů by komentovat neměl. Přese všechny výtky jsem si ale snímek užil. Čarokrásné obrazy lesa s jemnou párou protkanou slunečními paprsky mi na dlouho zůstanou v paměti.

• 15.2.2018  22:14

Naivní restaurátor Stefano se pokouší odhalit tajemství spojené s autorem fresky v kostele. Svatý Sebastian na ní není vyobrazen s šípy v těle, ale s dýkami. Po jeho bocích stojí šklebící se ženy... Čím je Stefano blíže pravdě, tím více se naplňuje jeho osud. Jeden z těch divných Avatiho filmů, kterým se v 60. a 70. letech v Itálii dařilo. Několikrát jsem si během filmu vzpomněl na pozdější, ale mnohem lepší, Fulciho Beyond. Chybí okázalá krása typická pro podobné snímky, a přesto se najdou obrazy působivé (letní krajina s oslepujícím sluncem by měla působit hřejivě, ale naopak z ní dýchá zlo) či spjaté s uměním (výzdoba domu, všudypřítomné, byť často fantizijní až dekadentní, obrazy; či stopy po dávné honosnosti - oprýskané zdivo, drolící se štuky, rozpadající se domy). Chyby hlavní postavy jsou časem až ubíjející, a tak samotný konec nepřekvapí. Čekal jsem více fantazie a možná i zvrácenosti, na druhou stranu jsem si ale užil zvláštního neklidu a stísněné atmosféry. 3,5*

• 15.2.2018  17:06
    Boob (2009)

Když obživne uřízlé ňadro, přestává všechna legrace! Nebo začíná?

• 14.2.2018  21:32

Herzog dokázal v několika svých filmech hledat výzvu a následně si spolu se všemi zúčastněnými sáhnout až na dno. Ať už se jednalo o Fitzcarralda nebo Augirrea, výsledek je podobný. Fascinující putování tropickou divočinou, které vede šílený K.Kinski. Plahočení se v bahně, plavba s vory na zuřivé řece či sestup horskými masivy - to vše a ještě více. Hmyz, divocí indiáni i svár mezi jednotlivými členy skupiny. Vynikající kamera, atmosferická hudba. Působivé i po letech...

• 13.2.2018  22:17
    The Ritual (2017)

Lesní survival se postupně promění v pagan horor. Ač hlavní čtyřlístek moc sympatií nepobral, nakonec alespoň malý soucit vyvolá. Jistou mrazivost má v sobě již úvodní scéna v obchodě, kdy se z pětice kamarádů stane rázem čtveřice. Túra na sever mohla vypadat zpočátku dobře, jenže stačí jedno malé škobrtnutí, zkratka lesem a všechno je jinak. Ve zdejších temných lesích totiž řádí predátor, který své oběti vyvrhuje a nabodává na větve stromů... Temné božstvo fajn, gore umírněné, což nevadilo, atmosféra příjemná, lesy skvostné a v momentě napětí vyděsí i stanový zip.Oddechovka pro milovníky přírody jako stvořená. Navštívil jsem lesy v Norsku i Švédsku, a tak mě překvapilo, jak věrně je dokázala napodobit rumunská příroda.

• 12.2.2018  21:38
    Uteč (2017)

Zbytečně jsem tenhle mysteriozní snímek oddaloval z obavy, že mne nezaujme. Samozřejmě se mi vedle tuctu různých sci-fi vybavily snímky jako Rituál (1973), Society či O slavnosti a hostech nebo Ostrov. Jakmile však začne jít do tuhého, člověk rád na všechny podobnosti zapomene a užije si poslední třetinu napětí i šťavnatých mordů. Snad jen problematika rasismu (o jehož přítomnosti nejen v USA nepochybuji) mi zde příliš nesedla - hodí se více do sociálního dramatu. ,,Sejmi ho, dědo!"

• 11.2.2018  21:57

Matka s nůžkami je sympatická v tom, že se nejedná o tradičního asijského bubáka, byť dlouhé vlasy nechybí. Dvě třetiny filmu jsou sice pomalé, poslední ale vše vynahradí. Duch zemřelé se reinkarnuje postupně do různých těl, a tak konec nepřekvapí. Za poslední záběr přidávám malou čtvrtou hvězdičku, i když dopadající ruka byla ponechána na divákově fantazii. Film má několik silných scén - matka surově mlátí tři sourozence, matka bojující s malým synem a závěrečné setkání hlavních postav ve sklepě. Gore je spíše umírněné a tříbí divákovu představivost, což tentokrát nevadilo. Milovníci akce film rozhodně neocení. ,,Miř mi na krk!"

• 8.2.2018  21:49
    The Mad (2007)

Začátek mírně utahaný, ale s pěknou kamerou, útok nakažených obětí tuctový bez většího nápadu. Za všechno můžou krávy! Kupodivu ale ty se nepromění ve žravé zrůdy, jako se to to stalo třeba ovcím (Černé ovce, 2006), nebezpečné je jen jejich maso. I když být sežrán několika hovězími flákotami není rovněž nic příjemného. Oddechová zombie komedie s pár vtipnými hláškami a situačními gagy (otec rozmlouvá s dcerou, zatímco během chůze likvidují párek dotěrných nemrtvých; doktor domlouvá s mrtvou přítelkyní detaily jejího pohřbu aj.) je na jedno podívání dostačující.

• 6.2.2018  21:54

Nepovedený a nudný snímek, který není ani krutý, ani nechutný, ba ani děsivý, je totiž neuvěřitelně amatérský. Očekával jsem šťavnaté maso, dostal jsem ošizený polotovar ze supermarketu. Nejlepší jsou scény, když někdo někam jde po opuštěném schodišti v prázdné budově. Samotné gore je průměrné i v původní nevystříhané verzi. Amputace nohou paní Palmerové i následné vyjmutí vnitřností zaživa nešokuje, jelikož řada filmů si s tím poradila lépe, včetně série Guinea Pig (Flower of Flesh and Blood), byť se jedná o snímky novější. Vrtání hlavy je pak přímo ubohé a našinec si jen smutně vzpomene na mistrovský kousek Fulciho (Páter Thomas). Jistě, ,,snuff" by neměl mít žádné významné poselství, ale měl by být alespoň věrohodně udělán. Starší Saló aneb 120 dnů sodomy od Pasoliniho je tak zcela jiná káva! Psychedelická hudba střídaná s ruchy a klidnými pasážemi a pseudodokumentární kamera. Snímek, který je zajímavý jen v kontextu doby.

• 5.2.2018  21:45

Původní sérii o Vlkovi samotáři zatím neznám, takže hodnotím jen tento počin. Příběhově samozřejmě nic nového ani omračujícího, jelikož filmů o pomstě je spousta. Samuraj se synkem prochází krajinou, v patách mají Shogunovy zabijáky, ale jsou smířeni s osudem, a tak smrti se nebojí. Snímek má několik působivých scén, které připomenou klasiku Tenkrát na západě. Asi nejlepší je scéna v lázni, kdy by se atmosféra dala krájet samurajským mečem. Další je moment u studny - obětuje Vlk syna? Vsadit bych si nechtěl... Ta nejdojemnější naopak je, když chce syn přinést zraněnému otci vodu ze řeky. Sympatické gore, kdy gejzír krve co chvíli ohodí kameru, již dnes nešokuje, ale potěší. Namyšlené trio Vládců smrti brzy zjistí, že vždycky je někdo o něco lepší. Slušná kamera, hudba poněkud nevyvážená - místy vytváří úžasné napětí, jinde zas naopak nepříjemně elektronicky kváká. Meče se míhají, hlavy a končetiny létají a Vlk se synem, jako by byli chráněni magií, kráčí vstříc svému osudu...

• 4.2.2018  21:58

Rozkošná a nestárnoucí psychedelická jízda, která snad neosloví jen milovníky přímočarých příběhů bez fantazie. Gejzír nápadů tryská na plné obrátky - zkouřený houseník, šílený Kloboučník, příliš zvědavé ústřice, krutá květena a kouzelný les ze Sněhurky s poněkud netypickým osazenstvem. Srdcová královna je sadistická fúrie milující popravy a její manžel se nestačí krčit pod královniným pantoflem. A jelikož knižní předloha není pro děti, tak i tahle adaptace je spíše pro dospělé. Skvělá animace je samozřejmostí.

• 2.2.2018  21:51

Průměrný slasher o únosech a pachu krve. Nitky dvou příběhů se spojí v momentě, kdy se postavy setkají na jednom místě. Škoda, že samotný rituál byl odbytý, těšil jsem se na pohanské mysterium. Na druhé straně je tu poměrně dost mrtvol, kromě občasného střílení je pěkná především práce sekyrou. Rubačka, létají ruce, létají hlavy. Nevím, zda autoři použili obehraná klišé záměrně, nebo z nedostatku nápadů. Schovám-li se před netvorem za strom se špičatým kůlem, není jisté, zda trefím zrovna netvora... Doufal jsem ale, že na klišé o blbé blondýně nedojde...nu...tak tahle byla ultrablbá. Nemluvě o tom, že jsem čekal, jak z podzemního hnízda vyjde něco ještě děsivějšího...škoda. Na jedno podívání dobré, kamera obstojná, o napínavé chvilky nebyla nouze.

• 31.1.2018  21:47
    Humongous (1982)

Ostrovní slasher obsahuje všechna klišé, která fanoušek hororu zná. Úvod nabídne hned dvě drsné scény - znásilnění a roztrhání psy. Přenesení v čase o 36 let a sledujeme skupinu mladých lidí, co se vydá na moře. Stačí jen tma, mlha, trosečník a frajeřina jednoho z bratrů a většina má o násilný odchod ze světa postaráno. Naháněčky, hovadské chování postav a nezničitelné zlo jsou přesně tím, co dnes spíše pobaví. Přesto se najdou i napínavé scény - jeden by neřekl, jaký nervák může být sbírání borůvek. Nechybí ani kostra v domě, zvířecí mršiny a temný sklep. Žánrově průměrné, ale já se, jak už bylo zmíněno, pobavil.

• 30.1.2018  21:26

Černobílý starý horor o starém temném domě, který jakoby vypadl z povídky Zánik domu Usherů. Noc, bouře zuří, liják nemilosrdně bičuje krajinu, za osamoceným autem se trhají masy země a vpředu se objeví světlo starého domu. Tísnivá atmosféra, burácení hromů a tajemství jediného útočiště jsou vedle hereckých výkonů největší devizou snímku. Konverzační mysteriozní drama s malou špetkou humoru (-Ta mapa je celá promočená! - Alespoň věrně souzní s krajinou. Ta je celá pod vodou.-). Téměř k nepoznání namaskovaný Karloff a pošahaná rodina jsou nejprve jedinou nadějí zbloudilců, netrvá však dlouho a mohou se stát jejich prokletím. Film osloví spíše příznivce klasických hororů, současný divák asi jemné strašení neocení.

• 28.1.2018  21:47
    Amphibious (2010)

V očekávání téměř odpadu jsem nakonec zklamán nebyl. Pro Yuznu a jeho bizarnosti jsem měl vždy slabost, a protože je již léta za zenitem, ledacos mu odpustím. Místo podmořské základny tu máme dřevěnou plošinu určenou nejen k lovu ryb a místo přerostlého raka z Deep Star Six o něco nebezpečnější potvoru. Levné oddechové béčko se slušnou kamerou, klasickou hudbou a několika gore scénkami, kterým vévodí nabodávání a propichování, dojde i na přetržení či utržení. Yuzna naštěstí nevsadil jen na levné digitální efekty, a tak se divák dočká i poctivých mechanických, jaké Brian vždy uměl. Moře, zvlněná hladina, stín pod hladinou. Vcelku napínavý příběh s mizernými hereckými výkony pěkně odsýpá. Poslední scénka fajnová. Odpad si zaslouží onačejší TV ptákoviny. A samostanou hvězdu si zaslouží nijak šťastný konec, kdy hrozila nasládlá verze Indiana Jonese...

• 27.1.2018  22:21

Druhá tvář pana Beana mne stále baví. Atmosféra Paříže na výbornou, přiměřené napětí, šantán, křivolaké uličky (snad mohlo být více mlhy, ale Paříž není Londýn, že...) a ...tady mě pobavil oficiální text: záhada brutálně uškrcené půvabné mrtvoly. Doposud jsem netušil, že mrtvolu lze ještě uškrtit, nota bene brutálně.

• 27.1.2018  20:12
    Domovoj (2017)

Po výborné To není moje sestra! další slušný zářez do skromné horové škatulky naší kinematografie. Řemeslně bezchybné, laskavý hlas Jana Přeučila a temné tajemství. Jen více podobných filmů, které však nejsou pro diváky vyžadující přímočarý a jednoduchý děj.

• 26.1.2018  21:46

Průměrný lesní survival, kdy zločinci doplatí na změnu plánu. Cesta lesem se stane bojem o život, když jsou ohrožováni magorem - vietnamským veteránem - co pro své potěšení zabije každého, koho potká. Oběti pak uřízne hlavu, stáhne skalp i s obličejem a zkrvavenou lebku zařadí do své rozrůstající se sbírky. Aby byl lov příjemnější, přidali tvůrci prsatou blondýnu, které to sluší nejvíce ve scéně, kdy ji ohodí krev z rozprsknuvší se hlavy jejího přítele. Naštěstí klišé s blbou blondýnou naplněno nebylo. Něco z Ramba, něco z Odstřelovače. Kladem je pro mne prostředí lesa, mínusem postavy - všechny jsou záporné (blondýnu pominu), a tak není komu fandit. Místy napínavé, na jedné podívání dostačující. Nenudil jsem se.

• 25.1.2018  22:18

Očekával jsem tuctový slasher, dostal jsem velmi dobré psychologické drama. Byť vraždy - vrtačka, kladivo, nastřelovací pistole na hřeby, šroubovák, nůž, benzin, nůžky - jsou povedené a pro škopíčky krve se nejde daleko, působivější je právě psychologická rovina. Vrah je divákovi odhalen přibližně v polovině snímku, jak se ale ukáže, tento záměr byl důležitý pro další vývoj děje. C.Mitchell předvedl skvělou studii psychopatického šílence, zdárně mu sekunduje W. Eure v roli jeho synovce. Rovněž P. Ferdinová hraje velmi uvěřitelně, možná, že na slzy nepotřebovala ani glycerin. Pěkná hudba, solidní kamera. Pro mne dvě z nejlepších scén - žena koupající se ve vaně je sledována kamerou za doprovodu romantického duetu, vrah vstoupí do jejího bytu a začne lov; W. Eure omývá láskyplně zakrvavenou panenku pod vodovodem. Verze, kterou jsem viděl, měla délku 1:33:49. Film má zvláštní napětí a do konce není jasné, jaký bude osud hlavních postav. Milovníci akce snímek nejspíš neocení.

• 20.1.2018  21:57

,,Ukážu vám srdce. Můžete mi ukázat duši?" V žádném případě horor, ale drama z lékařského prostředí. Ještě v polovině 19. století nebylo pro lékaře snadné sehnat mrtvoly pro výzkum a výuku anatomie. S přivřenýma očima zodpovědných míst si doktoři obstarávali těla pokoutně - platili vykradačům hrobů. Co se ale stane, pokud se prodej mrtvol ukáže jako zajímavý byznys, leč čerstvá těla dojdou? Je lékař zodpovědný za to, jak skončil člověk, kterého mu někdo přivezl? Je v případě vraždy rovněž vinen? Je vrah? Černobílý snímek s ikonou britských filmů se snaží nalézt odpovědi. Nic pro milovníky akčních snímků...

• 19.1.2018  21:27

Zatímco krajina za městem je plná nebezpečí, lapků a smrti za každým kmenem, skupina kočovných herců předvádí, jak se zločinci zatočit. Tak jako v Perníkové chaloupce skončí v peci ježibaba, tak se na šibenici zhoupne kat. Představení zaujme hraběte Draga sídlícího na hradě vzdáleném den cesty. Nabídka peněz za jedno vystoupení je lákává, a tak se herci vydají na cestu. Neodradí je ani varování čarodějnice, jen divák tuší, že hraběti o divadlo vůbec nepůjde. Drago je opakem Frankensteina. Nehledá tajemství života, ale smrti. Jeho hrad proto ukrývá víc, než jen sály s vycpanými zvířaty, co vypadají více živá, než mrtvá. Průměrný, ale pro ortodoxního fanouška starých hororů sympatický kousek s ďábelským Ch. Lee, jehož nalíčení je možná až zbytečně teatrální. Působivé interiéry hradu, tajemná zahrada, podzemní chodby, ložnice plná pavučin. Místy atmosferická hudba stupňuje napětí u několika scének. Dojde i na kosu, jen kamera jaksi zapomněla zabrat detail. Mrtvol je nakonec nepočítaně...

• 18.1.2018  22:16

Tak trochu mezi Deja Vu a Na hraně zítřka. Poprvé jsem viděl před deseti lety, nyní podruhé. Během filmu se mi příběh zvolna vybavoval, a když jsem si vzpomněl na všechno, skončil. Fajnová oddechovka, kde se nejde pro smrt daleko. Terminátorské paže se mění ve vražedné kosy a kromě probodávání dojde i na podřezávání. Půvabná Jaime Murrayová dělá marně kukadla na Mika Vogela, anžto ten má v srdci Christinu Coleovou, kterou čapnul a vláčí ji s sebou život po životě. Příjemná délka (žádné ubíjející dvě hodiny), slušná kemera, zábavní mozkomorové a konec jak když sekne.

• 17.1.2018  21:30
    Nepohřbený (2007)

Rozkošné dobrodružné béčko s naprosto otřesnými digitálními efekty, i když ne s úplně všemi - občas vypadá některý stromový šlahoun obstojně. Tedy oficiálnímu textu moc nerozumím, ale to nevadí. Tým archeologů a vědců se vydává do nitra džungle, aby získal pro svého objednatele starou španělskou dýku pocházející z doby, kdy Španělé podnikali výpravy na tento kontinent. Jenže dýka se ukrývá v hrobě jednoho z tehdejších dobyvatelů a slouží jako ochranný talisman před ochráncem z džungle. Ten byl kdysi vyvolán domorodci, aby je chránil před kolonizátory. Živil se jejich krví, jenže se jaksi vymkl, a tak se začal živit každým, kdo mu přišel do cesty. Vyjmutím dýky z hrobu zlo opět ožilo. Naivní příběh a zmatené postavy křičící o pomoc i tehdy, kdy jim nikdo nerozumí a nebo jsou samy. Krásná džungle, bažiny, prastaré stromy i zlověstné liány. Vynoří se vzpomínky na Predátora i na vlnu italských kanibalských filmů (byť tady lidské maso pojídá jen rozzuřená flora). Většina scén je napínavých, jelikož někdo (něco) někoho stále honí. Film tak velmi rychle uteče. Nenáročná oddechová jednohubka.

• 16.1.2018  21:27
    Holidays (2016)

Průměrná antologie není bombasticky překvapivá, ale rychle uteče. Navíc příjemná kamera a vesměs dobrá hudba. Proč nedat milovanému srdce na dlani? Svátek matek inspiroval román Ira Levina, byť nápověda je v hadí povídce o irském patronovi. Zajíček se postaral o jedinou lekačku a tři čarodějky zjistily, co udělá vůdce, až bude zařazena rychlost deset. Vánoce jsou peklo! Den otců však spíše prošuměl a poslední zásek by nebyl špatný, kdyby byl originální. Žánrový divák hravě odhalil, jak první rande dopadne...a pokud ne v té chvíli, tak v momentě, kdy úchylák zamířil do koupelny, muselo být jasno všem.

• 15.1.2018  21:48
    Dancing Day (2018)

Snový, místy halucinogenní, připomene tu éru květinových dětí a LSD, tam zase československou novou vlnu (Chytilová - Ovoce stromů..., Jan Němec - Mučedníci lásky). Osobně mám experimentální filmy rád, bohužel tenhle mi přišel až moc roztříštěný. Nejlepší jsou poetické pasáže z lesa a pasáže s hudbou vůbec. Skoro mám pocit, že by se dal film klidně odvyprávět beze slov a fungoval by lépe. Žijeme v době vizualizace, a přitom se z filmů vytrácejí symboly, metafory a poezie obrazu vůbec, což je škoda. Popustit více uzdu fantazii by neuškodilo. Velmi dobrá je hudební složka. Trochu více snít a byl bych spokojený. Rozhodně však pro užší skupinu diváků, s mainstreamovým se mine.

• 14.1.2018  22:01
    Asylum (1972)

Sympatické povídky připomenou staré šestákové horory. Když muž naporcuje manželku, netuší, že jednotlivé části těla ožijí...rozkošné. Oblek šitý po půlnoci dokáže oživit nejen mrtvé, což si dobře nastudoval bezchybný P. Cushing. Příběh s imaginární Lucy není nijak originální, ovšem zase se tu vraždí nejen nůžkami - předvídatelné, milé. Vyzrazení tajemství u zrcadla bylo zbytečné. Nu a pak mistr loutkář! Ano, H. Lom uměl šílence na jedničku. Objektivně lepší průměr, leč konec si zaslouží hvězdu navíc. A mlha a pěkné exteriéry ústavu rovněž.

• 13.1.2018  22:18

Historické drama, které není hororem stejně, jako jím není Kladivo na čarodějnice. Oproti Kladivu však chybí patřičná syrovost a temnější atmosféra. Navíc tenhle počin místy balancuje na sentimentální hraně, a tak každou chvíli hrozí, že spadne do škatulky Angelika a spol. Milostná aféra uhrančivého Kiera působí zbytečně lacině a posouvá film právě do červené knihovny. Na druhou stranu solidní herecké výkony - zasmušilý démonický H.Lom, odpudivě slizký R. Nalder a rovněž U. Kier přidávají hvězdy v mém hodnocení. Statků chtivá církev na jedné straně, zfanatizovaná lúza na druhé. Dostat se mezi tahle dvě kola znamená rychlý konec. Jak jednoduché bylo (je) někoho obvinit a pak z něj doznání vymlátit. Mučení obstojné, zejména natahování na skřipci, palečnice, vytržení jazyka či využití železného křesla. Nápadité bylo i vypíchnutí oka. Ale jistě, mohlo se klidně přitvrdit, když jde jen o triky. Pohledné ženy, sem tam ňadro a k tomu všemu pěkná hudba, která připomněla hlavní hudební motiv z pozdějších Kanibalů. Objektivně 3,5*...příjemná podívaná.

• 12.1.2018  22:02

Noc. Mraky se valí přes úplněk a dvě postavy spěchají mezi kříži temného hřbitova. Jejich cílem je hrobka, kde tuší poklad. L. Talbot, pohřbený před čtyřmi roky, má údajně u sebe v rakvi zlaté hodinky, prsten i peníze. Mrtvola v rakvi je pokryta bylinami - vlčím bobem. Jejich odstraněním vykradači rozhodli o své krátké budoucnosti... V rámci universalovské série příjemný kousek se vším, co má klasický gotický horor mít. Strašidelná krajina, ruiny zámku, podzemní chodby a...monstrum. Největší prostor má samozřejmě vlkodlak, který se snaží zlomit své prokletí a v klidu zemřít. Ozdobou filmu je Ilona Masseyová, naopak Lugosi mne příliš nenadchnul. Bohužel každá doba má své blbce, ten zdejší se postará o apokalyptický konec. Škoda, že na závěr nešvenkla kamera směrem k vesnici...

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85