darkrobyk

Filmy,malování,hudba,comics, horror

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 17.9.2017  21:19

,,Tak mě zabij! Zabij!" ,,Prásk!" Dům v lesích. Strach. Smrt. Příchozí. Psychologické drama staví především na atmosféře. Ač se místy zdá snímek pomalý (nic pro příznivce akčních filmů), utíká velmi rychle. Nebezpečí ukryté v záhadné nemoci a příchod další rodiny vytváří patřičné napětí, které dosahuje vrcholu v momentě, kdy dojde ke konfliktu. Slušivá kamera je doprovázená mrazivou hudbou, která sice není nijak originální, ale funguje výborně. V řadě scén navíc ztichne, nebo zůstane jen několik minimalistických tónů. Film se obejde bez ohňostroje gore i násilí, jeho síla je jinde. Jen zdánlivě otevřený konec je tečkou za podařeným snímkem, jenž mě potěšil.

• 13.9.2017  19:36
    To (TV film) (1990)

Při srovnání s nejnovějším počinem mi tahle verze vychází o něco lepší. Jistě, současná je řemeslně perfektní, na tricích se nešetřilo. Jenže chybí tísnivá a mrazivá atmosféra, patřičné napětí, strach. TV film si vystačil s málem a při tom nabídl alespoň něco z geniální Kingovy knihy. Již úvodní scéna předvede v několika poetických obrazech zmizení holčičky, z něhož mrazí. Prádlo vlající ve větru, škleb, vítr, výkřik a převrácená tříkolka. Také si pečlivěji vybírá scény z knižní verze a méně si oproti předloze vymýšlí. Jistě, z košatého románu by mohl být seriál, proto srovnání s knihou zde téměř není možné. Zlo na sebe bere rozličné podoby, tou nejlepší je samozřejmě klaun. Tim Curry nemá konkurenci a jeho klaun baví i děsí současně. Hodnocení zvedám o jednu hvězdu nahoru.

• 12.9.2017  17:00
    To (2017)

Protože jsem momentálně v zajetí knihy, věděl jsem, že můj přístup k nové filmové verzi bude značně kritický. Na druhou stranu chápu, že zfilmovat košatý Kingův román bez výrazných úprav nelze. Kvituji, že se první část zaměřila čistě jen na dětství hlavních hrdinů. Autoři museli opět vytáhnout několik příhod a z nich sestavit film. Řadu si jich podle mne zbytečně vymysleli - kniha jich nabízí dostatek. Dobře, beru. Co mi tedy vadilo? Film NENÍ strašidelný. A měl by být. Atmosféra nula, pokud se staví na lekačkách (na mě jich bylo tolik, že pro mne kromě asi dvou tří nefungovaly), tak je to diletantská práce a TO? Hm, příběh přece není o klaunovi. Klaun je jen jednou z podob Zla, které se v Derry usadilo. Ostatně sám Pennywise promlouvá více jen při lovení Georgie, pak už většinou mlčí, nebo jen něco prohodí. Promarněná šance a vzpomínka na skvělého T.Curryho zabolí. Když už jsem se nebál, alespoň jsem si vychutnal několik pěkných scén. Mezi nejvydařenější patří úvodní lov s utržením ruky, scéna v koupelně (na tu jsem obzvláště čekal) a závěrečný boj rovněž neurazil. Bohužel temný dospělý psychologický horor se nekoná. Místy příliš rozjuchané. Kromě hloupých pubertálních vtípků přestřelili tvůrci i pár původně strašidelných scén, a tak se publikum smálo i tam, kde by nemělo. Točit Kinga není jednoduché a tenhle film se ke skvostům nezařadí. Přesto se jedná o lepší průměr. Snad bude pokračování temnější....3,5*

• 31.8.2017  21:50

,,Pusťte mě dolů, prosím!!!" .... ,,Áááááááááá!" Slasher těžící z poetiky texaských masakrů, hor s očima a dalších špinavých vyvražďovaček o sběrateli očí. Když je máma magor, je pak syn magor dvojnásobný (nebo dcera, vzpomeneme-li si na Carrie). Tematicky tedy nic nového, ale musím po letech uznat (a zvedl jsem o jednu hvězdu), že místy je tenhle snímek fakt zábavný. Skvělá práce s hákem (nejlepší je asi zásek pod dolní čelist), vydloubávání očí, krmící se skupinka roztomilých hafanů či ohánění se sekerou zrátka rozesmějí. Švábi, špína, potkani, rez, prach. A taky se tu poměrně dost létá - děvčata létají, matka létá i Jacob létá. Jo, staré hotely mají své kouzlo!

• 30.8.2017  22:06
    Havenhurst (2016)

Příjemná naháněčka v tajuplném domě, jakémsi hotelu pro lidi na okraji. Tedy ty, co se chtějí polepšit - alkoholici, narkomani, pedofilové.... Pravidla jsou jednoduchá - pokud se vrátíš ke své neřesti, budeš vystěhován! Chudáci nájemníci ovšem netuší, co se pod vystěhováním ve skutečnosti skrývá. Tematicky nic zcela nového - domů s tajnými chodbami a dvojitými stěnami, kde na každém rohu hlídá kamera, není tak málo. A očista společnosti bývá hojným námětem ve filmu už pěkně dlouho. Místy fajnově atmosferické, gore umírněné - což tolik nevadí. Bohužel, jakmile si Jackie koupí láhev, začne se chovat jako kráva. A mít za kamaráda troubu detektiva není rovněž žádná výhra. Samostatnou hvězdičku dávám za konec, jelikož krávy si jiný nezaslouží....

• 28.8.2017  21:42

Ano, zakončení sedmé série je opravdu povedené! Napětí je cítit po celou dobu, čemuž napomáhá skvělá hudba. Intriky, lži, manipulace. Malá vzpomínka na doby, kdy součástí seriálu býval divoký sex (než za to HBO dostalo vyhubováno), trocha krve (ano, násilí se rovněž kritizovalo), ale jinak paráda. Malíček se konečně zamotal do svých sítí a na krajinu se začaly snášet těžké sněhové vločky. Snad jen jsem měl představu jinak fungujícího draka. Očividně není ledový tak, jak jsem si představoval (podle Martinovy povídky). Řičení nejhorších expertů na CSFD mě nechává klidným, jelikož neustálé vytahování, co by Martin, je trapné. Jak jsem zmiňoval minule, kdyby mu na fanoušcích a GOT záleželo, dávno byla sága jeho rukou uzavřena. A samozřejmě peníze se mu sypou stále, takže chudák není. Ohledně hojně uváděných teleportací - mě pomalé tempo nevadí, ale že bych se musel dívat třicet minut, jak někdo konečně dorazil do cíle, to ne. Jinak se tomu říká umělecká zkratka. To ale asi experti nevědí....nu a já se těším na osmou sérii!

• 27.8.2017  22:27

Třetí setkání s templáři jsem odkládal, ale nakonec jsem byl docela spokojený. Tedy žádná sláva, ovšem ani průšvih. Vpodstatě gotický horor, kdy místo tajemného hradu je Bludný Holanďan. Mlha, zlověstné plachty, ticho, nadzvedávající se víka sarkofágů, kostlivý hnát. Různorodá skupinka zachránců je přesvědčena, že má vše pod kontrolou. S nemrtvými se ale těžko bojuje. Pomohl by oheň, jenže veškeré dřevo je vlhké a benzin ze dvou zapalovačů vystačí jen na malý kříž.... Když někoho zaskočí stvůry, snaží se prchnout. Když zaskočí blondýnu, tak ta si stoupne a čeká na masakr. Dnešního diváka asi pomalé tempo nenadchne stejně, jako mizerné triky a legrační kostlivci. V té době by jim i na Barrandově (nebo dnešním Zlíně) udělali špičkovou maketu korábu.... Pro mě milá připomínka naivních hororů a jako bonus jsem měl vtipné titulky s neuvěřitelnými hrubicemi (ale i tak díky za ně).

• 26.8.2017  22:00

Nekonečný videoklip vypadá na první pohled jako Kinského exhibice. Nezapře se inspirace artovými a novovlnnými filmy 60. a počátku 70. let. Do jisté míry vítězství formy nad obsahem. A přeci právě kvůli Kinskému má tenhle film i další přidanou hodnotu. Asi nemusel příliš pouštět svoji fantazii z uzdy, jelikož měl se slavným virtuosem dosti společného....především zájem o ženy. Kamera, tu šerosvitná, tam poetická a lyrická, jinde nepříjemně rozkývaná, z větší části však výtvarná, je doprovázená božským nástrojem, který jen několikrát na chvíli utichne. Přiznám se, že ač mám housle velmi rád, byly chvíle, kdy jsem jich měl plnou hlavu (a zuby). Mozaika příhod, snů, vzpomínek a běžných pracovních činností té doby je doplněna o hráčské kreace a vášnivou erotiku. Především pro milovníky houslí a fanoušky Kinského.

• 25.8.2017  21:52
    Pilgrimage (2017)

,,Kdo jsi?",,Jsem peklo!" Dobrodružné putování skupiny mnichů vedených nekompromisním bratrem do Říma. Středověk, války, víra, oběti a posvátná relikvie. Krásná irská krajina plná lesů, močálů, potoků a mlhy. Havran na zkroucené větvi nevěstí nic dobrého. Souboje standardně drsné, krev občas šplouchne na kameru, vytržené vnitřnosti při výslechu i rozpolcená lebka nechybí. Ač má putování nepřátelskou krajinou své napětí, pořád tomu něco málo chybí. Postavy příliš sympatické nejsou, občas se chovají podivně - pobíhání v noci po lese s loučemi by asi nebylo moc chytré, a tak mi osud většiny z nich byl vcelku lhostejný. Asi by byla lepší obdoba Údolí včel, než slabý odvar Statečného srdce. Film ale rychle utekl a zejména krajinné výjevy za to stály!

• 24.8.2017  22:10

Temná postava vyhledává osamělé dívky, které se vydaly do sousední vesnice, vrací se z dostaveníčka s milým nebo se jen tak procházejí po lese. Smrtící polibek, krvavá ústa a místo dívky klesá k zemi mrtvá stařena. Jedině kapitán Kronos se může postavit démonovi ze záhrobí! S odstupem času se mi tahle hammerovka líbí ještě více. Temná hudba, výtvarná kamera, podříznutá hrdla, přejetí kočárem, probodnutí, rudé stříkance, šerosvitná erotika a tajemné sídlo. K tomu skvělá práce s obrazem - průhledy kamery skrze zkroucené stromy, pomalé nájezdy v kostele, smysl pro detail, vyvážená kompozice, barevný kontrast. Atmosferické, napínavé. Připouštím však, že osloven bude spíše žánrový divák. Samozřejmě kdo touží po rychlé akci a klipovém střihu současných filmů, měl by zvolit něco úplně jiného....

• 22.8.2017  22:13
    Nevesta (2017)

Obřady a pohanská mysteria jsou opředeny lákavým tajemstvím. Pokud ovšem nejsou vykonávány proto, že váš předek udělal kdysi chybu. Viktor (Frankenstein) ztratil nevěstu, a tak se jí rozhodne přivést zpět do světa živých. No, to nemůže nikdy dopadnout dobře. Velice hezký začátek z minulosti, průměrné pokračování v současnosti. Hollywoodský vizuál nehaním, jelikož se mi líbil. Bohužel snímek příliš strašidelný není (vlastně skoro vůbec), ale má několik příjemných scén - pohřbívání, útěky v klimatizaci nebo snové výjevy. Bohužel Nasťa se ukáže jako debilka, když není schopna zničit to, co je příčinou zla (hmm, asi zaděláno na pokračování). Také pochybuji, že oheň v klimatizaci nezapálí dům. Jinak přehlídka typických ruských ksichtů. Nejlepší je tedy kamera. 2,5*

• 21.8.2017  21:41

Společenstvo prstenu dosáhlo svého cíle. Zuřivý medvěd a horda nemrtvých. Draci. A mezi tím nějaké to plánování a vyjasňování si názorů. Zahořklá Arya a zoufalá Sansa. Modré oko. Nechápu jen stálý pláč nad původní Martinovou předlohou. Už jsem se pomalu smířil s tím, že jeho finále si nepřečtu. Martin je lempl a já děkuji HBO, že se pokusilo rozjetý epos dotáhnout do konce za mistra, který nemá na psaní čas, jelikož má příliš mnoho aktivit. Ještě že S.King měl ke čtenářům větší zodpovědnost, když psal svoji Temnou věž. A to měl překážky v psaní nepoměrně větší.

• 19.8.2017  22:00

Skvělá upírská hammerovka! Samozřejmě především pro milovníky starých gotických hororů, kteří ocení všechny klasické ingredience tohoto žánru. Na počátku stojí kletba, již vyřkne před svou smrtí upírský hrabě Mitterhaus. Po patnácti letech přijíždí do vesnice, jejíž obyvatelé kdysi hraběte zabili a hrad vypálili, tajemný Cirkus noci. Protože ve vsi, vlivem kletby, lidé záhadně umírají, je izolována od okolního světa, aby nikdo nemohl do ní ani ven. Přesto cirkus bez problémů přejede střežené hranice. Obyvatelům veze potěšení, rozptýlení a smrt.... Nechybí sex, nahota, dravé šelmy, rozsápaná těla, utržené hlavy, probodnuté hrudníky ani ostré upíří zuby, co se s chutí zakusují do obnažených krků. Tedy mladík Anton se povětšinu času choval jako hovado, ale nakonec na něj štěstí sedlo. Pěkné barvy, klasická strašidelná hudba.Povedené.

• 18.8.2017  22:10

Mysteriozní snímek situovaný do tajemného prostředí hradu, rodinná hrobka, hřbitov, zahradní labyrint, podzemní tunely, tajná chodba, netopýři a hned v úvodu mrtvola, kterou postupně ožírají krysy. Vpodstatě gothické giallo, kde řádí vrah s břitvou - ale v plné akci si ji divák moc neužije. Kočku bych uvítal černou, byť v závěru je vysvětleno, proč se jedná o zrzavou. Černá je přeci jen až moc spojena s magií, temnotou a ďábelskými silami. Starý rod je stižen rodovou kletbou vampýrismu, a tak není divu, že mrtvoly přibývají a navíc se i ztrácejí. Skvělá kamera, smysl pro kompozici, barevný kontrast, záběry z nezvyklých úhlů. První třetina může odradit přemírou dialogů, zejména tlachání u večeře jakoby zastavilo čas. Nakonec se ale děj rozběhne - atmosféra, tajemství a pátrání po vrahovi. Spíše pro skalní fandy žánru. Za tip děkuji PetruPanovi.

• 16.8.2017  22:25

Nové zpracování toho s artušovskými legendami příliš společného nemá. Po vizuální stránce (kromě občas běsné klipové kamery či nekonečného vytahování meče z kamene) nemám co vytknout. Vizuál z LOTRa funguje výborně a k tomuhle typu filmů sedí. S Artušem je to poněkud horší. Místo budoucího krále jsem viděl Conana, který se musí utkat s magií a který je po většinu filmu sobec, jemuž je lid Anglie u zadku. A v artušovském příběhu jsou černoši? Číňani? Obecně proti nim nic nemám, ale tohle rasové vyvažování v současné kinematografii je děsivé.... Dobře, příběhy ze současnosti nebo z doby a prostředí, kde to možné je, proč ne, ale rytíři kruhového stolu černoši? To snad ne! Jinak příběhově je to samozřejmě děsná slátanina jako třeba Souboj Titánů (2010), ale když si odmyslím občasné hovadské chování postav, zejména nesympatického Artuše (Hunnam je odporný a k tomu herecké prkno), tak se na to docela dalo dívat. To bude kolotoč? Taneční parket?...Tohle je stůl. U toho se sedí. p.s. ,,Nikdo nemá rád hady." To tedy ne, já je miluji! A od čarodějky to znělo hodně falešně.

• 15.8.2017  21:55

Panelák v pustině, patřící společnosti Belko, uvězní vybrané zaměstnance. Chvilka napětí - a pak nastane vyvražďovačka. A jelikož má každý v hlavě čip s bombou, vyhlídky na život se ztrácejí jak pára nad hrncem. Musím říci, že proslulé hlavy ve Scanners (1981) od D.Cronenberga vybuchovaly efektněji, tohle bylo spíše jak zásah kulkou, ale nezůstalo jen u nich. Slušná práce s kancelářskou sešívačkou, sekerou i sekáčkem na maso. Našinec jistě ocení Rusalku od A.Dvořáka (árie Měsíčku na nebi hlubokém), zazní i P.I.Čajkovskij (nějak se mi k té vážné hudbě vybavil Mechanický pomeranč) a na závěr California Dreamin ve španělštině. Postavy umírají, než si stihnou získat vaše sympatie. Prostě takový Experiment. Tedy nic nového, ale dostatečně napínavého určitě. Ke konci se zbytky přeživších brodí v potocích krve. Škoda, že poslední hlava nakonec nevybuchla....spíše 3*, jenže za místy dobré napětí a malý roztomilý masomlejn jednu přidám. Ovšem více jak na jedno podívání tohle není.

• 14.8.2017  21:36

Skutečný fanoušek si každý díl užije jen proto, že je se svými oblíbenými postavami. Takže přesvědčit někoho, aby pokleknul, není tak těžké, když máte za zády draka. Bratři se po letech sešli, ale do náruče si nepadli. Přesto snad mělo jejich setkání význam. Sam pochopil, že nelze po zbytek života jen číst o těch, co vykonali dobré skutky. Sníh se skamarádil s drakem. Arya si zahrála s Malíčkem na špiony, což bylo asi nejnapínavější z celé epizody. Cesta na sever se již nedá odkládat. Těm, co mluví o jakési teleportaci postav, doporučuji přečíst stávajích pět dílů od Martina, jelikož on píše stejným způsobem. Tak snad pochopí. Já naopak nepochopím ty, co byli znechuceni předchozími čtyřmi epizodami a sledují pátou, aby byli znechuceni znovu. Ať žijí intriky! Tenhle díl měl opět skvělý náboj!

• 12.8.2017  22:23

Vizuálně krásný film s příjemnými speciálními efekty. Ač to na první pohled nevypadá, tohle sci-fi není jen o lesích pěstovaných ve vesmíru, jelikož na Zemi je 75 stupňů a nic už na ní neroste. Je o kráse, hodnotách, životě, zodpovědnosti, budoucnosti, ale také o vině a trestu. Takže ekologie je sice fajn, jenže les je zde metaforou. Krásné kosmické lodě, obří vzdušné skleníky a legrační roboti. Ač se děj šine pomaleji, vůbec jsem se nenudil. Skvělá hudba je podtržena songem od Joan Baezové (kdo jiný by taky mohl zpívat k tomuto poněkud anarchistickému filmu) Silent Running.

• 11.8.2017  22:16
    Infini (2015)

Ano, těch inspirujících filmů bude pěkná řádka - Věc, Horizont událostí, Invaze zlodějů/lupičů těl, ale třeba i jeden díl z původního seriálu StarTrek...tedy Vetřelec za mě ne. Osobně mám tyhle chladné nenápadné sci-fi filmy rád, zejména pokud mají tísnivou atmosféru a nezodpovězenou otázku na konec. Příjemné, i když nijak omračující. K tomu spousta zmrzlých mrtvol, čerstvých mrtvol, krve, rampouchů a chytrého slizu. Teď jde o to: kdo s koho.....

• 7.8.2017  21:42

Epické! Kromě toho, že je tahle epizoda opět nacpána spoustou informací, dojde na očekávanou bitvu, kde hlavní slovo má, jak jinak, ...DRAK. Snad jen totální nefanoušek bude zklamán, ale těch jistě moc nebude. Ten se pak možná podiví, proč Jaime ztratil hlavu (naštěstí ne doslova, snad...), znalci ale mají tuhle postavu dobře přečtenou, a tak jeho jednání naprosto chápou. Nám ostatním nezbývá než se těšit na další díl. A byť Aryu až tak nemusím (v knize ano), tak její souboj jsem si vychutnal. Copak asi chystá Sansa? A co Malíček?

• 4.8.2017  21:42
    Ostrov smrti (2007)

Standardní vybíjená na ostrově těžící z nejnámějších hororů. Tedy přečíst si obsah distributora, prozrazující vše, je na ránu. Jistě, i bystřejší divák záhy pochopí, jak se věci mají a jak je to s Emily, leč vyzrazovat to předem? Hluchá místa, kde se tlachá, střídají vcelku dobré vraždičky. Prsa ven připomenou 80. léta v hororu, ostatního se ale divák nedočká. Vpodstatě jen to gore....drží film mírně nad vodou. 2,5*

• 31.7.2017  21:24

Tak opět skvělé! Samozřejmě pro příznivce akčních přímočarých jízd tohle asi nebude. Vždycky žasnu, co všechno se do jednoho dílu vejde. Nepostradatelné intriky a plány, incest a trocha nahoty, sice méně krve, ale rozmáchlí draci to vynahradili, několik dojemných scén a osud Bond girl se naplnil. Jedinou radost mi kazí neschopný a prkenný Harington, který z nejsympatičtější literární postavy udělal ňoumu se psíma očima. Otřesné. Tady zkrátka udělala Rudá kněžka chybu....mohla by ji napravit....

• 27.7.2017  22:41
    John Wick 2 (2017)

Upiš se Ďáblovi a udělá ti ze života peklo. Takový milý masomlejnek se spoustou počítačové krve (jako v jedničce). Opět kopice mrtvol, pravidla, co se porušují, a pomsta je má. Dal bych pět, ale Reevesovi jeho výkon prostě nevěřím, jelikož je už zkrátka starý...a pak ten useknutý konec. To nebyla otevřená vrátka, ale vrata. Já bych se ale přimlouval, aby trojku už nedělali. Fajnová kamera (scéna v obří vaně pohledem zhora byla poetická), slušná muzika + démonická Ciscandra Nostalghia a pěkné lokace. A že by ta němá mrcha mohla Wicka dostat, to jsem si nepomyslel ani na chvíli. Potěšil odkaz na Bonda - Muž se zlatou zbraní.

• 24.7.2017  21:24

Intriky, dohady, plány. Odstranit lupus není žádná legrace. Ta, která nakonec netančí s vlky. Z Malíčka je defenitivně nepřítel a Sever v nejistých rukou. Tvůrci si konečně vzpomněli na sex a krev. Masakr.

• 23.7.2017  22:22

Tak tohle se mi moc líbilo. Ano, rozpohybovaný comics. Francouzský. Paráda! Jistě, vizuálně jde o jakýsi klon StarWars v evropském kabátě. Millennium Falcon (no, ten je vlastně původně okopírovaný z Valeriana stejně, jako řada mimozemských ras a reálií), vesmírné bitvy, střílečky, město z 5. elementu...vlastně už z Metropolis, barvy, troška z Avatara, akce....a příběh o lásce. Sakra, jak někdo může říci, že chybí příběh? Nojo, není to americké po lopatě, ale evropské. A považte, někomu i vadí, že má hlavní dějová linie odbočky. No, tak nevím, jestli někdo oceňuje jen primitivní a jednoduché linky....smutné. A ano, hezké, co hezké, krásné obrázky, a proto jsem šel taky do kina. Výjimečně skvělé 3D! Co se týče volání po originálnosti, tak stačí připomenout, že všechny příběhy už byly dávno odvyprávěny v Bibli.....takže ne, nic nového už vymyslet nelze. Ale lze je podat jiným způsobem, což se stalo. Milé překvapení!

• 23.7.2017  22:11

Recyklace prvního dílu je očividná. Opět mladá žena vypustí džina, který nutí lidi, aby si něco přáli výměnou za jejich duši. Místy hodně utahané, přání jsou ale docela milá - projít skrze mříže je zřejmě odkaz na Terminátora 2, masakr v kasinu připomene ty v jedničce. I když pár scének je fajnových, třeba rozložení se zaživa. No a prdět peníze by možná leckdo bral....zato karty létající z břicha už asi méně. Maska opět vydařená, závěrečné optické efekty, kdy démona opouštějí duše, jsou více než mizerné. Až na pár momentů jsem si film téměř nepamatoval, což značí, že jde o zábavný průměr...

• 21.7.2017  22:28

Tak po letech musím jednu hvězdu přidat za poctivé masky, mechanické efekty a báječné gore. Jeden večírek u dvora ve starověku, druhý u pana Beaumonta (R.Englud) v současnosti. A copak mají společného? Šťavnatý masakr! Létající hlavy, stahování z kůže i masa (ten kostlivec byl fajn), mutace do krokodýlů a zrůd....považte jen, že klavír nemusí být jen na hraní, ale třeba i na trhání hlav. Nechybí ani vtipné momenty - ,,Přeji si, abyste prošel skrze mě." Oživlé sochy, vyzvracená kreatura připomínající Věc a odřezávání obličejů. Pro džina není těžké přinutit kohokoliv k vyřčení jakéhokoliv přání, když dotyčný neví, že ho to bude stát život. ,,Ano, chci přestat stárnout!" A navrch devadesátková hudba - Cellophane, Eating Crow či Southpaw - není sice úplně můj šálek, ale Mötorhead jsem si při závěrečných titulkách vychutnal!

• 20.7.2017  22:29
    Aswang (1994)

Úplněk. Jeden by čekal vlkodlaky, místo nich se však objeví upíři. Z Filipín. Tedy odtud pochází jejich prokletí. Mladá žena netuší, že si nevybrala správně. Rozsáhlé sídlo téměř na samotě. Temný les ukrývá podivné mtvolky v pavučinových kokonech. Doktor, který zaplatí za svoji zvědavost. Tedy nejprve jeho pes (hned jsem si vzpomněl na Věc). Tihle upíři mají místo ostrých zubů sací hadici. Vcelku obstojné mechanické triky, počítačové efekty byly v té době ještě příliš nákladné. Jakmile jsou karty rozdány, roztočí se krvavý kolotoč. Hezká práce s motyčkou, sekyrkou, jen ta motorovka se jaksi ke slovu nedostala. Klišé se šerifem odpouštím, nakonec za něj zaplatil. Spíše na tři, ale poslední naháněčky a škopíčky krve si jistě jednu speciální hvězdu k tomu zaslouží.

• 19.7.2017  22:20
    Deep Star 6 (1989)

Ve stejné době, kdy vzniká úžasná Propast a o něco lepší než Deep Star 6 Leviathan, natáčí Cunningham variaci na filmy o mořských monstrech. Podmořské záběry jsou věrohodné, stanice i ponorky působivé. Velice pěkné je proplouvání podmořskou jeskyní doprovázené atmosferickou hudbou. Po vzoru Čelistí a původní verze Vetřelce z roku 1979 je monstrum ukázáno vždy jen krátce a v rychlých střizích. To podněcuje fantazii a zvyšuje napětí. Samozřejmě si divák může tipnout, kdo zařve (snad jen pořadí se špatně určuje) a kdo přežije. Nebudu řešit, že pokud by se hlubinný tvor vynořil rychle na hladinu, dopadne jako člověk bez dekomprese, jelikož závěr je prostě milý. Potěšilo, že se film obešel bez vět typu: Já se vrátím! Nikdy tě neopustím! Zachráním tě! V kině mě to bavilo o něco více, ale ani po letech jsem zklamán nebyl.

• 17.7.2017  19:49

Tak konečně! Výborný úvod diváka provede nejdůležitějšími lokacemi a připomene hlavní postavy. A vedle zasmušilých obličejů a mrazivé zimy i pobaví, jelikož nočníková scéna je zkrátka zábavná! Vždycky nechápu neustálé volání po akci, což je, předpokládám, především z řad nečtenářů. Protože kdo četl, ví, že tohle je hra o trůny! Tedy intriky, plány, spiknutí....nekonečné rozhovory (nejlépe předvedl 4. knižní díl - Hostina pro vrány). Akce, válka, to je až na druhém místě, jelikož nejprve se musí vše promyslet, připravit, zosnovat. Jinak těžko říci, která scéna je nejlepší, líbilo se mi vše jako celek. Objektivně bych dal 4*, ale ta pátá je za shledání s postavami (bez ohledu na to, že před ale jsou jen sračky, jak prý říkával Ned Stark).

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81