Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární

Zajímavosti k filmům (48)

101 dalmatinů (1961)

Psi ve filmu nejsou ve skutečnosti bílí – byla použita velmi světle šedá barva. Bílá by byla příliš jasná na plátně a v zasněžených scénách by nefungovala dobře.

101 dalmatinů (1961)

Společnost Disney se topila v dluzích dluzích po finančním propadáku Šípková Růženka (1959) a zoufale potřebovala hit. Dokonce se hovořilo o ukončení divize animace, protože se společnost zaměřila na hrané filmy, televizní a zábavní pořady. Film se nakonec stal v USA nejvýdělečnějším filmem roku 1961.

11.22.63 (2016) (TV seriál)

Když Jake (James Franco) vypráví Sadie (Sarah Gadon) o tom, že přichází z budoucnosti, tak ji mimo jiné zmíní i rok narození 1978, což je zároveň i skutečný rok narození Jamese Franca.

Zachraňte Willyho 3 (1997)

Scény na konci filmu z narození mláděte zahrnovaly skutečné záběry z narození kosatky jménem Kyosha v akváriu ve Vancouveru. Jejími rodičemi byli kosatky Bjossa a Finna. Finna měla také ohnutou hřbetní ploutev, což umožnilo tvůrcům použít ji jako Williho.

Zachraňte Willyho! (1993)

Tento film je jediný ze tří dílů, ve kterém hraje Williho skutečná kosatka Keiko. V dalších dílech již byl nahrazen robotickou maketou.

Zachraňte Willyho! (1993)

Po scéně, kdy Jesse (Jason James Richter) večeří s Greenwoodovími, následuje scéna zobrazující mrak, který vypadá jako kosatka s ploutvemi. Šlo o náhodu při natáčení, nejedná se o tvůrci upravenou scénu.

Zachraňte Willyho! (1993)

Na konci filmu poté, co Willy přeskočil zeď, Jesse (Jason James Richter) promluví nahlas a rozloučí se s Willym. Scéna velmi připomíná konec filmu Rošťáci (1985), kdy Mikey mluví k sobě a rozloučí se s pirátem Jednookým Willim. Oba dokonce znějí podobným tónem hlasu. Oba záběry se odehrávají severozápadním Pacifiku a oba byly natočeny v Astorii v Oregonu.

Černý zabiják (2013)

Poslední potomek Tilikuma se narodil 20. 4. 2017 v Texaském SeaWorldu.

Černý zabiják (2013)

V posledních letech svého života byl Tilikum viditelně frustrovaný i při vystoupení před publikem. Jsou známy videa, kdy místo plnění pokynů trenéra stál nehybně na kraji nádrže a na pokyny cvičitele nereagoval. Nebo vystoupení, kdy po odvolání z nádrže určené pro představení se opět otočil, prorazil zavírající se bránu a vplaval do ní znovu.

Černý zabiják (2013)

Tilikum, kterému je snímek věnován, se ani po odvysílání napříč protestům veřejnosti svobody nedočkal. Vysvobozením tak pro něj byla až jeho smrt 6. ledna 2017 ve věku 35 let, což je polovina věku, kterého se samci kosatek ve volné přírodě dožívají.

Černý zabiják (2013)

V současné době (2018) přežívá v zajetí v nádržích na celém světě 58 kosatek. Je zaznamnáno, že nejméně 166 kosatek zemřelo v zajetí, z toho je známu 30 mrtvě narozených mláďat a 14 pokusů o odchycení v oceánu, kdy kostaky zemřely při převozu nebo těsně po něm. Společnost SeaWorld má ve svých třech parcích ve Spojených státech 21 kosatek.

Černý zabiják (2013)

Od srpna 2015 se zisky společnosti Seaworld snížily o 84 % oproti období před vydáním tohoto filmu.

Černý zabiják (2013)

Režisér Colin Trevorrow, který stojí za oběma snímky Jurského světa uvedl, že dokumentární film tento dokumentární film měl velký vliv na jeho filmy. Chování zajatého Indominus Rex bylo založeno na chování Tilikuma v zajetí.

Král psanec (2018)

Rostlina, kterou Robert (Chris Pine) dává své ženě Elizabeth (Florence Pugh) při jejich milostných hrátkách a při znovushledání na konci filmu, je skotský bodlák. Je to národní květina Skotska, kdy Anglie má růži a Irsko jetel.

Král psanec (2018)

Skotsko je ve filmu vyobrazeno s nezalesněnými loukami a horami, jako je tomu i v dnešní době. Ve skutečnosti za doby Roberta Bruceho byly tyto holé pláně velice bohaté na lesy.

Král psanec (2018)

Po promítání filmu na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde byl film poprvé představen divákům, se režisér David Mackenzie rozhodl prostříhat film o 20 minut stopáže. Mezi vystřiženými scénami byla bojová scéna v pozadí vodopádu a taky osmi minutová sekvence pronásledování a následné setkání Roberta Bruceho a Williama Wallace v lese.

Reklama

Reklama

Reklama