Bod obnovy (2023)

Tomu tak moc chyběl mozek, až mi z toho bylo smutno. Přitom po všech těch povrchových stránkách (obraz/zvuk/výprava) se zas nebylo za co stydět. Škoda a veliké zklamání..

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Jak už tady někdo napsal, jediným citelnějším neduhem je anglické znění. Parádní ve všech ohledech.

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Na 3 hvězdy, ale rád trochu vykompenzuju některé místní odpadníky, kteří film nejspíše neviděli. Hádek výborný, spád to mělo. Jediným viditelně slabším prvkem byly vzpomínkové pasáže, kterým něco přbývalo (Farná) a také chybělo (dynamičnost a drive). Mrknutí na politiku pobavilo, hlavní “motiv” a tedy úplný závěr mi přišel lehce zvláštní a nedotažený. 55%

Oppenheimer (2023)

Wow.. tohle musim vstrebavat chvili..

Medvěd na koksu (2023)

Má žena nazvala tento film zbytečným. Já se ale docela dobře zasmál a myslím, že se bavili i všichni zúčastnění. Už to, kdo seděl na režisérském křesle mě značně připravilo nato, že nemám absolutně brát vážně, co uvidím. Liz má smysl pro humor docela veliký. A tady si prostě pohrála... Není to nic, co musíte vyhledávat, ale neurazí to... 60%

Tři tisíce let touhy (2022)

Je to pohádka a řekl bych, že i dost pěkná. Hodnocení sráží očekávání ostatních od Millera- Což na jednu stranu chápu, ale je to trochu škoda. Spíše bych ocenil hravost, než nespolehlivost tvůrčí kontinuity. Já byl spokojen, měl jsem totiž nulová očekávání a ani jsem zprvu nevěděl, kdo to točil..

Ghosted (2023)

Jak rychle se tento film objevil, tak rychle i zapadne. Ničím nezajívavá rychlokvaška, fádní děj a ploché postavy tady zcela okatě zachraňuje casting (tedy rozpočet). Nicméně dokoukal jsem a stihl u toho i jiné věci… na odpoledne dobrý, večer si tím nekažte!

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Mám s těmi třemi hvězdami trochu problém. Nemůžu se zbavit pocitu, že to byla neskutečná kravina. Zároveň to ale byla zábavná kravina. Vážím si svého času asi už trochu více. IDDQD Wick toho moc nenamluvil, ostatní postavy až na výjimky (Skarsgårdovi to sedlo!) ploché. Prostě B-čko s šíleným rozpočtem...

Boží ruka (2021)

A zase je z toho láska... K době, k Itálii, k ženám, k filmu, k poetice, k životu.. Tak jak to PS umí.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Nejspiše lehce nadhodnocuji, nicméně laťka Marvelu je nízko a tady jsem dokonce našel i ty emoce. Ve své podstatě ale nejde o špatný kousek. Skvělá hudba, obsazení (Lupita sexy!), má to i konec. Atmos jako třešnička.

Ovládací panel
11 bodů