Mefistofelle

okres Plzeň
Vcelku neškodný magor

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 20.4.2016  12:36

V záplavě víceméně nudných, lekačkových a jak přes kopírák obšlehnutých hororů jako je Annabelle je tento nenápadný horor skutečný blaho. Už v prvních záběrech zaujme dokonalou vizuální stránkou. Autenticitu dodává i archaický způsob jakým postavy mluví (tohle bych fakt bez titulků nedávala). A hudební podkres, minimalistický a zároveň propracovaný, dotváří depresivní prostředí, které byste rozhodně nechtěli zažít na vlastní kůži. Příroda zde zobrazená je na první pohled statická a klidná, ale zároveň je z ní cítit nehostinnost a číhající nebezpečí. Do hlavních rolí se podařilo obsadit herce, kteří nezklamali, a zejména představitelé dětských rolí (hlavně Caleba a Thomasin) odvedli pořádný výkon. Mnoho lidí filmu vyčítá, že se tam toho děje málo a že je vyplněn spoustou vaty v podobě náboženskejch kydů. A jindy bych si možná taky stěžovala, že se dlouho nic neděje, ale v tomto případě mi přijde, že víc nepřirozených úkazů a zjevení čarodějnice by tomu neprospělo, spíše naopak. Nepřijde mi, že děj by se odvíjel pomalu, naopak stále graduje až k velkému finále, které zanechá husí kůži. Nejedná se přitom o horor nějak extra strašidelný, gore tam prakticky žádné není. Spíše se snaží zapůsobit na tu naši vnitřní část, kterou máme už od pravěku, a která nás nutí bát se přírodních sil a nevysvětlitelných entit, které tyto síly ovládají. Plus je tu samozřejmě pocit naprosté izolace a vydání na pospas, který filmovou rodinku nezadržitelně a pozvolna obrací proti sobě, zatímco ztrácí víru v to, že je Bůh zachrání. Závěrem mě ještě napadá, že jak vizuální stránkou, tak atmosférou a symbolikou mi The Witch strašně připomíná Antikrista od Larse von Triera.

• 23.4.2015  20:39

Chudák Viking. Taky bych radši do Vallhaly než do nebe, proto mu to neštěstí opravdu nezávidím :).

• 23.4.2015  20:36

Tenhle film dokázal udržet mou pozornost plných 100% velmi dlouhé stopáže a neskutečně mě bavil. Sledovat DiCapria, který dokáže i přes svůj věk stále působit jako drzý pubertální zajíček, je vážně něco. A Tom Hanks je se svým usedlým "taťkovským" vzezřením jeho dokonalým protikladem. Dohromady tvoří dynamické duo a vy ani nevíte komu z nich vlastně fandit. Zapomenout se samozřejmě nesmí na Walkena v roli otce. Přihoďte si dokonalou dobovou atmosféru a geniální, místy skoro tarantinovké dialogy a máte film, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

• 27.7.2014  15:36
    Oculus (2013)

Jsem nadšená! Dlouho mě žádný horor nebavil tolik jako Oculus. A přišlo to ze subžánru, kde bych to ani bývala nečekala, tedy od duchařiny. Chválit lze snad vše od první do poslední minuty. Prolínání reality s nerealitou, interakce hlavních postav, napětí, které je cítit prakticky pořád, děsivé příběhy předchozích majitelů zrcadla, atmosféra nutící vás být stále jako na trní. Takto má vypadat správně fungující horor.

• 1.2.2014  12:15
    Rocky (1976)

Zpětně vůbec netuším proč jsem se Rockymu tak vyhýbala, protože tohle je jedno z nejlepších sportovních dramat a právem vyneslo Stalloneho na výsluní, protože svoji postavu ztvárňuje způsobem, který je nezapomenutelný. A ani k tomu nepotřeboval kdovíjak složitý příběh... vlastně je to docela profláklé téma - chudý sportovec, kterýmu nikdo nedává šanci, zvítezí, všechny tím posadí na prdel a získá si nehynoucí slávu. V žánru sportovního dramatu nemůže být nic klasištějšího. Rocky ale není klasickej nasranej tvrďák, je to zároveň dobrák, kterýho prostě člověk musí mít rád. Filmu by se sice dal vyčítat jednodušší scénář, některé repliky jsou skoro až směšné, ale tak nějak to do celkového konceptu zvláštně zapadá, že mi to ani nevadilo. Trochu zklamáním byl finální zápas mezi Rockym a Apollo Creedem, protože jsem možná čekala něco mnohem epičtějšího, ale v zásadě nespokojená nejsem.

• 21.5.2013  17:25
    Marble Hornets (TV seriál) (2009)

Tento projekt hodnotím pěti hvězdičkami z několika důvodů. Především se jedná o unikátní a ničemu nepodobné dílo mladých nadšenců, kteří formou videí tvoří příběh mimo filmová studia a jako médium používají YouTube - a já mám k těmhle amatérským "indie" věcem docela vztah, zvlášť pokud se vyznačují dobrým nápadem a velkou snahou. Myslete si co chcete, ale já zkrátka těmhle amatéřinám strašně nadržuju. Tím dalším důvodem je podíl na rozšíření internetového fenoménu jménem Slenderman. Marble Hornets byli prvními, kdo tuto urban-legendu vytáhl z diskuzních fór a přetvořil ji do propracované a rozhodně děsivé formy. Následovala doslova smršť podobných YouTube projektů, z nichž některé jsou taktéž velmi obstojné (například TribeTwelve). A i ty horší z nich přinejmenším posloužily jako dobrá zábava pro ty, kdo je vytvářeli. Po formální stránce se samozřejmě nejedná o žádnou vrcholnou filmařinu a některé díly jsou vysloveně vata, ale příběh není zmatený, na rozdíl od spousty jiných podobných projektů, lekačky fungují, atmosféra je občas VELICE nepříjemná (v tom pozitivním slova smyslu) a herci sice nejsou na Oscara, ale také nikoliv bez talentu. K dnešnímu dni série stále pokračuje a já se i nadále těším na nové díly. Zbývá jen doufat, že autory nepřeroste jejich ego a že nebudou příběh zbytečně natahovat do nekonečna. Protože i takhle dobré téma se jednoho dne vyčerpá. Rozhodně se ale nemohu dočkat finále.

• 2.1.2013  19:27

Tenhle kraťas má samá plus: je úchylný, vtipný, netradiční a ještě k tomu má i dobrou animaci a hudbu. Pravověrného křesťana to nesjpíš přivede k infarktu, ale já jsem se bavila.

• 8.9.2012  19:30

Já prostě tyhle staré exploitationy miluju. Zvlášť pokud jsou kombinovány s roadmovie a mají postavy, které jen tak nezapomenete. Přesne to je případ Faster Pussycat. Všechny tři představitelky krásných a drsných holek s rychlými fáry mě bavily, stejně jako ti ostatní, kteří se ve filmu objevili. Příběh sice není kdovíjak rozvinutý a pár chybiček by se jistě dalo najít, ale od béčkového filmu to člověk očekává. Násilí je dávkováno decentně, přesto velmi efektivně a působivě. Hudba naprosto sedí k prostředí a černobílá kamera dokonale podtrhuje atmosféru. Za mě pět hvězdiček a to naprosto bez debat.

• 10.3.2012  20:35

Pokud by byl ve slovníku výraz "scénáristický orgasmus", jistě by pod ním bylo právem uvedeno jméno tohoto filmu. Nestává se zas tak často, že by se hned první režisérův film stal legendárním, ale Kevinu Smithovi se to povedlo. Některé hlášky by měly být tesány do kamene. Herecky je vše zvládnuté jen s pár výhradami na výbornou a i když se nedočkáme žádných extra kamerových kouzel, ale čistě statických záběrů, byla jsem přilepená na obrazovku takřka od začátku do konce. P. S.: Jay s Silent Bob - k těm není třeba dodat víc, než že jsou naprosto perfektní :).

• 16.1.2012  16:38

Naprostá pecka! Dokonalé rodinné drama na téma vztahu matky a jejího nemilovaného dítěte. Je to velmi emotivní od začátku do konce, plné pozoruhodných kamerových záběrů a skvělých dialogů. Co se však musí ocenit především je herecké tango, které předvádějí Tilda Swinton a Ezra Miller. To, jak ztvárnili vztah matky a syna, je něco neuvěřitelného. Víc k tomu nemám co dodat, rozhodně všem doporučuju.

• 14.12.2011  10:36

Mějme 15 schizofreniků, 10 paranoiků, 10 hysteriků, 5 maniodepresivních psychotiků, 5 sexuálních deviantů a erotomanů, Dalího, Lynche, Waterse, Bunuela a Švankmajera. Tuto skupinu lidí zavřme do veliké místnosti se stroboskopickým osvětlením a pusťme jim k tomu libovolnou noisovou kapelu. Dejme jim k dispozici hračky, papír, barvičky, různý šrot, kameru a gigantickou dávku halucinogenů (bláznům předem vysadit pro jistotu léky). Počkejte nějakou dobu a vznikne vám něco podobného jako je Hospital Brut. ----- Tenhle krátký surrealisticky bizarní filmeček se popisuje skutečně těžko. Je to šílenost naprosto vytržená z jakéhokoliv kontextu, plná úchylností, trochu toho animovaného gore a šílených zvukových efektů. Bližší popis bohužel v tento moment poskytnout nemohu, prostě se koukněte a uvidíte sami.

• 4.8.2011  01:28

Klasika, jeden ze základních kamenů hororové historie, který byl napodobován mnohokrát, ale nikdy nebyl překonán. Mrtvoly, násilí, bezmoc hlavních postav a osobitý zabiják Leatherface, co víc si přát? Prostředí bohem zapomenutého texaského venkova je zde zachyceno takovým způsobem, že skoro nemáte problém uvěřit, že takové věci se zde opravdu dějí. Skoro na cokoliv, na co zde hlavní hrdinové narazí, je tak trochu jako z jiného světa a takovým divným způsobem znepokojující. Na rozdíl od remaku se zde nesází na explicitní násilí a brutalitu, ale na pocity diváka a atmosféru, což je nepochybně další plus. Jo a mimochodem, scéna se stopařem je jeden z nejlepších hororových momentů vůbec.

• 4.8.2011  01:00
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Lidské tělo je extrémně složité a vysvětlit dítěti jak fungují a k čemu jsou například krevní destičky není tak jednoduché, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. Tenhle krásný animovaný seriál tenhle úkol zvládá opravdu dobře a informace podává tak, že jsou snadno uchopitelné pro každého a přitom svou jednoduchostí neztrácí svou vypovídací hodnotu. V dnešní době, kdy se na děcka valí z televize seriály, které jsou sice po vizuální stránce ohromující, ale vzdělávací úlohu se nesnaží ani předstírat, je něco takového skutečný poklad a proto odpouštím i těch pár chyb, které by se zde nepochybně daly najít.

• 28.7.2011  21:07
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Sakra, málem jsem si nadělala do kalhot a to se mnou opravdu zvládne máloco... :). Škoda, že podobné testy nejde posílat úhlavním nepřátelům, udělala bych to hned:).

• 27.7.2011  12:04

Mnohými je tento díl považován za nejhorší, takže jsem asi vážně divná, když je mým nejoblíbenějším.. a to i přesto (nebo snad právě proto?), že je oproti těm ostatním značně infantilní :). Jen toho blba ušatýho - Jar Jara Binkse - si mohli odpustit. P.S.: Darth Maul je jeden z nejlepších záporáků co znám. A má pěkný kérky:).

• 9.7.2011  14:52

Pokud chete film s jednoduchým dějem, Mulholland Drive rozhodně není to, po čem byste měli sáhnout. Lynch zkrátka nemá rád přímočarost a vůbec mu nezáleží na tom, jestli divák jeho film pochopí... a to je dobře, protože nic nenakopne váš mozek k přemýšlení lépe, než Lynchovy dějové motanice. Navíc, nevzpomínám si na jedinou scénu, kterou bych naprosto nehltala. Všechny do jedné na vás zapůsobí tak, jako kdybyste byli po vlivem hypnotizéra, a vyžadují si vší vaši pozornosti. A abych nezapomněla - Naomi Watts i Laura Harring předvedly opravdu kvalitní výkon.

• 7.7.2011  14:03

Vida, i relativně komerční horor zaměřený na mladé nenáročné publikum může být dobrý... a dokonce hodně dobrý. Že je levný je na něm místy znát dost, ale práce s ruční kamerou je tu jedna z těch nejlepších, co jsem zatím v rámci žánru viděla. Občas mám totiž pocit, že když se někteří tvůrci snaží, aby kamerové záběry působily co nejvíc amatérsky, tak se zmůžou jen na věčné klepání kamery a la "kameraman má Parkinsona", zatímco zde všechno působí přirozeně, bez nadbytečného klepání a záběrů do nikam. Tady zkrátka je všechno přesně takové, jaké by to každý z nás natočil. Stejné je i chování postav. Žádné blbé namachrované hlášky, svalnatí borci a blondýny s čtyřkama v povážlivě hlubokém výstřihu... jsou to jenom tři vystrašení mladí lidé, kteří se tak trochu ztratili v lese, došlo jim jídlo a mají toho plné zuby, přičemž svalují vinu jeden na druhého. Právě pro svou přirozenost, která tomu dodává na reálnosti, si mě Balir Witch Project získal. A scény, kdy se v noci kolem stanu ozývají divné zvuky, jsou opravdu strašidelné, stejně jako úplný závěr, ze kterého jsem se málem ... (však víte:)). A navíc můžeme Blair Witch poděkovat za jedno - může za rozmach "handcam" hororů, mezi nimiž najdeme pár skutečně kvalitních kousků. P.S.: Svého času mě opravdu bavilo sledovat, kolik lidí se dokázalo chytit na to, že se jedná o opravdový dokument:).

• 7.7.2011  13:40
    Gladiátor (2000)

Historické velkofilmy mě nikdy kdovíjak neuchvacovaly, ale musím uznat, že Galdiátora jsem schopná sledovat klidně na několikrát. Akorát ten Russell Crowe mi kdovíjak nesedl, protože mi přijde místy děsně prkenný a mám z něj pocit, jako by zvládl zahrát jenom jeden výraz ve tváři.

• 15.6.2011  00:32

Tomuhle, prosím, říkám dobrý remake. Vedle Rec se jedná o nejlepší zombie film, který byl po roce 2000 natočen. Vše tu funguje tak jak má - zombíci jsou náležitě hnusní a zákeřní, hlavní postavy nejsou žádní loseři a umí si poradit, sem tam je tu trochu humoru, děj je kvalitní, napětí vhodným způsobem gradováno a gore scén je tak akorát. Pár scén je naprosto výborných - začátek včetně úvodních titulků (plus zombie dcera a manžel jedné z hlavních hrdinů), útěk v obrněném autě, naháněčky se zombíky po obchoďáku... Nemám co víc dodat, Dawn of the Dead vám dá výborný filmový zážitek.

• 14.6.2011  14:57
    REC (2007)

Naprosté nadšení! Rec je rozhodně jeden z těch nejlepších zombie filmů, jaké můžete vidět. Začíná to jako televizní reportáž o práci hasičů. Vše sledujeme prostřednictvím záběrů kameramana, který doprovází reportérku a hasiče do jakéhosi domu za zdánlivě rutinní hasičskou prací. Ruční kamera vás tedy bude provázet celým snímkem a velkou mírou se podílí na vzniklé atmosféře. Taky je zde trochu převráceno klasické zombie schéma - hlavní hrdinové se v baráku nezamykají před zombíky, kteří řádí venku... tady jsou zavření vevnitř i s nimi a nemohou ven. Nebezpečí je zde za každými dveřmi a utéci není kam - zbývá se jen na tomto relativně malém prostoru bránit jak jen to jde. Chování postav je logické a uvěřitelné, což vám spolu s kamerou dodává pocit, že se jedná o realitu. Děj je taky velmi dobře vystavěn, napětí správně gradováno, nenudila jsem se ani na chvilku. A závěr s nočím režimem kamery je prostě bomba, to nejde nazvat jinak. Mimochodem, pokud vás Rec naladí i na další španělské horory, neuděláte chybu, protože produkce z této země je obecně velmi kvalitní.

• 14.6.2011  00:31

Toto Kubrickovo dílo je hodně těžko stravitelné a zároveň i jeho interpretace je dost obtížná. Je násilný, divný a z velké části dost těžko pochopitelný. První polovina jede podle schématu drogy-násilí-sex. Alex a jeho banda, oblečení do divných oblečků, vyráží nejdřív do svého oblíbeného baru pít moloko (mléko obohacené nějakou drogou) a poté vyrážejí do ulic, aby zmlátili bezďáka nebo rovnou zazvoní u dveří nějakého nebožáka, kterému vtrhnou do bytu a přinejlepším mu ho komplet zdemolují. Znásilňování ženských patří samozřejmě také do jejich repertoáru. Jenže jednou klec spadnout musela a odnesl to Alex, hlavní hrdina, z jehož pohledu je příběh vyprávěn. V tento moment končí ona násilná jízda a začíná tak trochu jiný film. Sledujeme Alexe ve speciální léčebně, kde se ho poněkud drastickou metodou snaží zbavit jeho násilného chování, a jeho návrat do normálního života... Na tomto filmu si cením zejména vizuální stránku a to ať už se to týká kostýmů nebo interiérů, dále oceňuji hudbu, téma a jeho zpracování i herecké výkony (výborný je zejména Malcolm McDowell). Za zmínku stojí i využití nářečí zvaného cockney, kterým hlavní postavy mluví - dodává celé atmosféře šťávu. Vytknout osobně nemám co.

• 13.6.2011  03:01

Podle mě je Braindead nejlepší zombie komedie na světě a tenhle názor mi nikdo a nic nemůže vzít. Jedná se o geniálně namíchaný koktejl černého humoru a gore masakru. První polovina je spíše tou vtipnou částí - zombie kryso-opice kousne matku hlavního protagonisty, která se následně promění v zombie. Našeho hlavního hrdinu samozřejmě nenapadne nic lepšího, než ji zavřít ve sklepě, ale přesto se nákaza šíří dál i na další lidi, zatímco se chudák Lionel snaží vše napravit. Uvidíte souložící živé mrtvoly, jejich děcko a samozřejmě nesmí chybět ani romantická vložka v podobě vztahu hlavního hrdiny a Paquity. Druhá polovina a hlavně závěr je zase naprostý masakr v čistě béčkovém stylu. Hektolitry krve, sekačka na trávu řezající zombíky, splatterová nechutnost, to jsou prvky, které zde najdete ve víc než velké míře. Zkrátka perfektní zábava:).

• 13.6.2011  02:50
    Gran Torino (2008)

Jak je možný, že se mi tohle tak dlouho vyhýbalo? Gran Torino je film na pomezí naprosté geniality. Nejvýraznější osobností je zde jednoznačně Clint Eastwood, který nejen, že se ujal řežie, ale zároveň si střihnul i hlavní roli - a jakou! Walt Kowalski je ze začátku filmu fakt odpornej a takřka zlej dědek, jehož přítomnosti se snaží vyhnout i jeho vlastní rodina. Fluše, nadává, je rasista a věčně někoho uráží. Pak ale přijde změna a z nerudného starce se stane sympaťák, který najde zalíbení ve společnosti mladých Asiatů a stane se dokonce jakýmsi jejich ochráncem před místním gangem. Ta proměna je vážně úžasná a hlavně výborně zahraná. Nechybí zde samozřejmě ani emoce, místy i napětí a příběhově je to nesmírně silné, takže jsem nemohla jinak, než dát plný počet hvězdiček. Chybičky bych zde totiž našla skutečně jenom malé.

• 10.6.2011  21:35

Chuck Palahniuk napsal knižní předlohu, Fincher ji zfilmoval a tak se zasloužil o to, že spousta lidí po shlédnutí filmu sáhla po Palanhiukově knize... což beru jako obrovskou zásluhu, protože tento autor si to zaslouží. Co se filmu samotného týče, jedná se o technicky a scénáristicky velmi dobré zpracování. Herci - Norton, Pitt i Bonham-Carterová - hrají své role s nevídanou vervou, je vidět, že je to baví, a troufám si říct, že lepší herecké obsazení si pro tento film představit ani neumím. Tohle dobře vybrané trio je je tedy rozhodně nejsilnější stránkou filmu. Po dějové stránce si taky nemůžu stěžovat, vše odsejpá přesně v takovém tempu, že prakticky neodtrhnete oči od obrazovky, gradace zde funguje nevídaně a závěr je doslova bombastický. Co víc k tomu dodat? Snad jen to, že některé scény jsou opravdu nevídané a výborným způsobem natočené - Norton mlátící sám sebe v kanclu svého šéfa, členové Fight clubu snažící se vyvolat rvačku s netečnými "obyčejnými" spoluobčany atd.

• 7.6.2011  22:52

Polanski točí zvláštní interiérové filmy na pomezí několika žánrů, které mají zcela specifickou atmosféru, a tak Rosemary's Baby nemůžeme chápat jako čistokrevný horor. Postrádá spoustu prvků pro tento žánr typických a první polovina je spíše psychologické drama. Křehká Mia Farrow zde hraje ženu, která měla zvláštní sen o tom, jak přišla do jiného stavu, a nemůže se zbavit představy, že něco není v pořádku. Její paranoia postupně narůstá, zatímco okolí, ke kterému postupně ztrácí důvěru, ji přesvědčuje, že vše je v naprostém pořádku. Minimálně po tři čtvrtiny filmu tedy nečekejte žádné lekačky ani nahánění a úprk před zlem. A možná je tohle právě ten důvod, proč spoustu lidí tenhle film zklamal. Rosemary's Baby má přeci jen pověst mrazivého hororu, zatímco skutečnost je po většinu stopáže trochu jiná... No, nakonec na trochu toho nahánění dojde a to když už si je Rosemary prakticky jistá tím, že její sen byl realita. Poslední čtvrtina filmu tedy nabírá trochu jiný nádech a tak si i milovníci akčnějšího děje taky přijdou na své. Co zbývá říci je, že po technické stránce se jedná o bravurně zvládnutý film s výraznou hlavní představitelkou, dobře promyšlenou psychologií postav a dašlími atributy, které z něj činí nejen nejvýraznější Polanskiho film, ale zároveň i legendu v rámci hororového žánru.

• 6.6.2011  14:15
    Halloween (1978)

Halloween je jeden ze základních kamenů hororového žánru, o tom nelze pochybovat. Je praotcem slasheru, který je jedním z nejoblíbenějších hororových subžánrů a to až do dnešních let. Carpenter se zasloužil za vznik legendy a patří mu za to veškeré zásluhy. V reakci na úspěch Halloweenu vznikly mimo jiné i série jako jako je Friday the 13th a Nightmare on Elm Street, které jsou neméně oblíbené. Ale zpátky k Halloweenu... Příběh je poměrně jednoduchý: šestiletý Michael Myers zabil svou sestru Judith a po patnácti letech utíká z blázince, vrací se do svého rodného města, a rozpoutává vraždený masakr. Nikdy nemluví, přes bílou masku nespatříte jeho tvář a vraždí s neuvěřitelným chladem, stopu jakékoliv emoce byste u něj hledali marně. Je nezastavitelný, neoblomný a veskrze záhadný. Haddonfiled je malé a klidné městečko, kde je však zároveň plno stínů a odlehlých míst, kde se může Michael skrývat a číhat na své oběti. Atmoféra je dechberoucí, navíc podpořená dnes už taktéž legendární hudbou. Jamie Lee Curtis, která si střihla roli Laurie, zde exceluje a zajistila si tak pozici jedné z nejvýraznějších a nejoblíbenějších hororových hereček, a stejně dobrý je i Donald Pleasence v roli Dr. Loomise, Michaelova psyachiatra. Děj odsýpá slušným tempem a nenudila jsem se ani na chvilku. Abych to shrnula... Halloween má všechno to, co od dobrého slasheru očekávám: chladnokrevný a charismatický (dá se to tak říct?) zabiják, dobré herecké výkony, atmosféru, napětí i hudbu. Za sebe můžu říct, že už hodně let se jedná o můj nejoblíbenější horor (potažmo i sérii) a Michael Myers je má nejoblíbenější filmová postava vůbec. Díky, Carpi:).

• 3.6.2011  21:20
    Fontána (2006)

V době, kdy jsem se chystala do kina na Fontánu, jsem ještě nevěděla, jaké emotivní a hluboce zasahující filmy Darren Aronofsky točí a tak mě tenhle filmový zážitek naprosto vyvedl z míry. Po skončení projekce jsem měla pocit, jako by mě přejel vlak. Fontána je film, pro který je nejlepším adjektivem slovo KRÁSNÝ. Ano, je to krásný vizuální zážitek od začátku až do konce. Hugh Jackman a Rachel Weisz hrají úžasně, kamera doslova dělá divy svými close-up záběry a vše podbarvuje nádherná hudba Clinta Mansella. Děj je rozdělen do tří se sebou navzájem souvisejících úrovní a la minulost-současnost-budoucnost, které vás sice na začátku budou pěkně mást, ale ke konci se vše složí dohromady v kompaktní celek. A navíc, výbušnější směs emocí jen tak někde nanajdete. Fontána není film, určený k zaplácnutí nudného odpoledne, je to něco, nad čím budete ještě hodně dlouho přemýšlet. Víc slov nemám, skládám Aranofskymu hlubokou poklonu.

• 24.5.2011  12:47

One, two, Freddy's comming for you... Wes Craven dal vznik nové legendární postavě, Freddymu Kruegerovi. Tentokrát zabiják nenahání teenagery po lesích ani po ulici, ale v jejich snech. A zdá se, že nikdo uniknout nemůže, protože spát přeci někdy musí každý... Tenhle horor nepochybně patří mezi to lepší, co bylo v osmdesátých letech natočeno. Má úžasnou atmosféru, velmi charismatického záporáka a dočkáme se i důmyslných brutalit. Heather Langenkamp v roli pronásledované dívky Nancy svou roli zvládá víc než obstojně a tak zbývá jenom říci, že Noční můra v Elm Street si oprávněně zaslouží svou pozici jakožto jednoho z nejlepších hororů.

• 22.5.2011  13:08
    Osvícení (1980)

Nejlepší kingovka převedená na plátno. Kombinace Stanley Kubrick a Jack Nicholson se ukázala jako ten nejlepší nápad. Film má opravdu neuvěřitelnou atmosféru, výborné herecké výkony - Jack Nicholson perlí jako nikdy předtím - a některé scény (krev valící se z výtahu, holčičky na chodbě, scéna s vanou,...) jsou jedny z těch nejlepších hororových scén, jaké můžete v rámci tohoto žánru vidět. Prostředí obrovského hotelu, který má rodina celý pro sebe, vás nenechá ani na chvilku v klidu a pořád budete očekávat co se stane v nejbližším okamžiku. Ani na maličký okamžik jsem se nenudila. Tohle je jeden z těch filmů, které musíte vidět než umřete...

• 18.5.2011  02:31

Quentin Tarantino a jeho Pulp Fiction nepotřebují žádný extra komentář - geniální od začátku do konce.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22