Mefistofelle

okres Plzeň
Vcelku neškodný magor

1 6 9 10 11 12 13 14 15 17 22
    • 27.7.2011  12:04

Mnohými je tento díl považován za nejhorší, takže jsem asi vážně divná, když je mým nejoblíbenějším.. a to i přesto (nebo snad právě proto?), že je oproti těm ostatním značně infantilní :). Jen toho blba ušatýho - Jar Jara Binkse - si mohli odpustit. P.S.: Darth Maul je jeden z nejlepších záporáků co znám. A má pěkný kérky:).

• 27.7.2011  12:02
    May (2002)

Viděno v televizi s očekáváním nepříliš kvalitní zábavy. Musím ale s radostí říct, že moje očekávání se nenaplnila a May jsem si dokonale užila. Angela Bettis hraje jednu z nejdivnějších postav, jaké jsem kdy viděla - chvíli se rozpačitě usmívá a kouká do země, jindy zase umí pěkně kousat a nakonec zabíjí s naprosto vyšinutým a jakoby zasněným výrazem ve tváři. Slovo, které by tento psychedelický horor vystihovalo nejlépe, je samota - na May má její osamění takový efekt, že i když se snaží, je od začátku jasné, že se svým okolím nikdy nebude mít normální vztahy. Od začátku tedy víme, jak to musí nutně dopadnout, ovšem na škodu to není, protože sledovat May a její postupný pád do šílenství bylo opravdu fascinující. Co dodat? Snad jen, že 51%, které tomuto filmu uživatelé přidělili, mi opravdu nepřijde fér, tenhle film má na víc...

• 27.7.2011  11:45
    Špičák (2009)

Bylo to zajímavé, divné a dobře natočené, ale bohužel mi to nestačilo. Děj se vyvíjí odnikud nikam a až příliš se zde spoléhá na to, že podivnost jednotlivých scén vás dostane natolik, že si toho nevšimnete. Což o to, vztahy mezi jednotlivými postavami a situace, ve kterých se ocitají, jsou prostě šílené a nic podobného se jen tak ve filmu nevidí, ale po čase jsem se na to tak aklimatizovala, že jsem očekávala spíš nějaký ten děj, který ovšem nepřišel.

• 27.7.2011  11:36
    Hra na vraha (1980)

Úvodní scéna, kde si děti hrají a dojde k nehodě, je velmi slibná, ale s ní vešekrá zábava bohužel končí. Zbytek je na můj vkus až moc nudný teenage slasher. Navíc, než se pořádně něco rozjede, strašně dlouho to trvá. A vrah? Když nebudeme brát v potaz to, že není ani trochu těžké přijít na to, kdo jím je, tak jeho počínání je dost zmatené. Prostě takový ňouma u kterého jsem každou chvíli čekala, že nejvíc se mu podaří zranit akorát tak sebe... a myslím, že takhle by to rozhodně být nemělo. Z vražd toho taky není moc vidět a pokud ano, tak jsou takové kečupové a celkově nic moc. Důvod proč vlastně dávám 2* je Jamie, která jediná umí aspoň trochu hrát a dost mě bavilo se na ní dívat.

• 27.7.2011  11:19

Tomuhle snímku rozhodně nelze upřít originalita. Tygr prohánějící se po zabarikádovaném domě sice sám o sobě kdovíjaký strach nenahání, ale opravdu mě překvapilo, jak si s tím dokázali autoři pohrát tak, že i přesto se jednalo o docela kvalitní a napínavý zážitek. Proti námětu tedy nemám absolutně nic, horší už to ovšem je s herci a chováním jejich postav. Ani jeden ze sourozenců mi nebyl sympatický ani co by se za nehet vešlo a bylo mi celu dobu tak nějak jedno, jestli si na nich kočička smlsne nebo ne. Nehledě na to, že měli tolik šancí jak tygra vyřídit nebo aspoň zranit, že je prakticky nemožné, aby se jim to ani jednou nepovedlo... filmaři ale nejspíš nechtěli mít na triku rozzuřené milovníky zvířat. I tak ale mohu Burning Bright spíše doporučit, protože něco tak originálního si podle mě pozornost zaslouží.

• 23.7.2011  15:57
    Insidious (2010)

Shlédnuto před pěti minutami, takže svůj zážitek popíšu pěkně začerstva. Insidious mě už dělší dobu lákal svým dobrým hodnocením. Poté, co jsem si přečetla pár komentářů zde, očekávala jsem něco naprosto převratného a dokonalého. Výsledek? Minimálně první polovina pro mě byla až na pár docela výživných lekacích scén víceméně nudná a i když se odehrávala v pěkném prostředí a s celkem dobrými herci, nedokázala jsem se zbavit dojmu, že mám před sebou jen další průměrnou a ničím nezajímavou duchařinu. Jak už jsem psala jinde a nejspíš to ještě napíšu mnohokrát, bouchající dveře a přemísťující se věci mě opravdu neděsí... vlastně ve mně nevyvolávají vůbec nic. A přesně takové to ze začátku je... K mé obrovské radosti to ovšem v tomto duchu po druhou polovinu nepokračuje. Rodiče postupně zjišťují, že kóma jejich syna a podivné věci, které se jim dějí, spolu tak trochu souvisí. A tak se děj začne ubírat poněkud jiným směrem, objevují se nové postavy (naštěstí, protože Patrick Wilson a Rose Byrne už na to přestali sami stačit) a atmosféra se stává temnější. A konec je zkrátka tak dobrý, úžasně natočený a napínavý, že jsem už zcela zapomněla na to, že první část filmu mě nudila, nechala jsem se vtáhnout a užívala si to až do konce. Inu, bylo to tedy nakonec opravdu velké překvapení a proto nemám problém dát 4*.

• 19.7.2011  01:44
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Zrovna kačeři mě nikdy moc nebavili, na druhou stranu to ale je čistě jen moje osobní záležitost vkusu a snížení hodnocení mi v tomto případě nepřijde vhodné.

• 19.7.2011  00:00
    Nine Inch Nails - The Hand That Feeds (hudební videoklip) (2005)

The Hand That Feeds je jeden z mých nejoblíbenějších klipů NIN a to i přesto, že jejich hudbu z tohoto období považuju oproti těm předchozím za trochu slabší. Do modra laděné, trhavé záběry, dynamická hudba a charisma Trenta Reznora jsou zdánlivě vše, co si lze přát. Chybí mi v tom ovšem dekadence, na kterou jsem zvyklá z jiných klipů (Closer, Help Me I'm in Hell,..).

• 18.7.2011  20:32

I taková zdánlivě normální věc jako je pes nakažený vzteklinou může být strašidelná. Věděl to King a věděl to Lewis Teague, který podle knižní předlohy natočil film. Rozjíždí se to docela pomalu a na můj vkus bylo v první polovině trochu moc zcela zbytečných scén, ale na druhou stranu - vybrat z Kingových knih to nejdůležitější je občas opravdu složité. Co musím ale rozhodně ocenit je způsob, jakým ten pes ve filmu působí. Není to žádný roztomilý plyšák a la Lassie, ale opravdu strašidelná bestie. Potkat takovou obludu na ulici, tak beru nohy na ramena a neohlížím se. Scény, kdy je matka s děckem zavřená v autě a Cujo se k nim snaží procpat skrze okénko, jsou velmi působivé. A konec je docela napínavý, takže se svým hodnocením jsem neváhala.

• 18.7.2011  11:10

Zapomeňte na to, že plastelína je jenom pro děcka. Jdou z ní totiž vytvořit nejen roztomilá zvířátka, ale i zombíci. A může to být docela i masakr, jak nám dokazuje Takena Nagao. Pro zombie žánr je to sice poněkud netradiční forma, ale gore efekty vypadají překvapivě dobře a služtička s motorovkou je vážně drsná. Po vizuální stránce je to perfektní, jen je trochu škoda, že zvukové pozadí je dost nedomakané.

• 15.7.2011  23:45
    Fresh Prince (TV seriál) (1990)

S bráchou jsme na to jako děcka docela koukali. A dokonce jsem byla chvilku do Willa Smithe zamilovaná :). No, je to klasický sitcom a la devadesátky a takové já většinou můžu, ovšem zpětně si uvědomuju, že to zas takový zázrak nebyl a některé ty gagy byly docela trapné...

• 15.7.2011  23:43
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2000)

Dle mého názoru to byla jediná soutěž na NOVĚ, která kdy stála za to a kde šlo opravdu o znalosti a ne jen bezduché předvádění se. Škoda, že takové věci už nedávají.

• 15.7.2011  23:41
    Katka (2009)

Konečně! Dost mě mrzelo, že jsem na tom nebyla v kině, protože později se ukázalo, že je skoro nemožné to sehnat. Ve svém snažení jsem tedy ustala a až před několika dny, kdy na mě matka od dveří volala, že dávají Katku, jsem dostala další šanci, kterou jsem už nepropásla. Musím říci, že Třeštíková mě opět dostala. Nechápu jak to dělá, že vždy dokáže natočit tak silné scény. První část, která rekapituluje její předchozí dokument o Katce, je vzata dost šmahem, což je dobře... každý se koneckonců může podívat na starší verzi aby zjistil, jak na tom nejznámější česká fetka byla dřív. Katku tentokrát potkáváme v ještě zuboženějším stavu, než byla předtím, a navíc to nevypadá, že by se na situaci něco mělo měnit, i když z jejích vlastních slov je patrné, jak moc by se ze své situace chtěla dostat. Navíc je těhotná a jak sama Třeštíková trefně poznamenala "je to poprvé v životě, kdy nejde jenom o tebe, Katko". No, hodně jsem Katce fandila, ale zároveň mi byla odporná takovým tím způsobem, jakým jsou mi odporní všichni lidé tohoto druhu. Některé scény jsou opravdu hodně silné - Katka rozmlouvající se svou doktorkou o jméně pro dítě, její přítel dělající bordel v kavárně na nádraží,... nebudu prozrazovat víc, to musíte vidět sami, slovy to popsat nejde.

• 15.7.2011  23:31

To, že Ninth Gate natočil Polanski, jsem dlouho ani nevěděla a když jsem to zjistila, skoro jsem tomu nemohla uvěřit. Od tohoto reřiséra jsem zvyklá na trochu jiný styl a úroveň. Skoro jako by to ani nebyl on... Zato Johnny Depp opět válí a tak není překvapením, že nejsilnější stránkou filmu je právě on. Role knihami posedlého antikváře na něj sedla jak vyšitá a neměla jsem ani na okamžik problém mu jeho postavu uvěřit. Dějový vývoj je taky slibný, alespoň v první polovině, která je příjemně záhadná a atmosférická. Jakmile to však přejde do poloviny druhé, už je to trochu něco jiného. Je tam sice více akce, ale na druhou stranu se trochu vytrácí doposud pečlivě budovaná atmosféra, přičemž konec jsem si uměla představit tisíckrát lepší. Trochu škoda, protože zpočátku jsem tomu plánovala dát 4*...

• 15.7.2011  23:17

Oproti čtyřce docela slabota... ty vtípky pořád ještě dobře fungují - Chucky, Tiffany i jejich děcko Glen(da) mě opravdu baví, ale ději chybí celistvost a spád. Hluchých míst to má bohužel docela dost. A zatímco v předchozím filmu se mi herecký výkon Jennifer Tilly opravdu zamlouval (navíc to byla docela kočka), tak zde mi přišla vysloveně nemožná. Jediné, co to zachraňuje od podpůrměrnosti jsou jen ty panenky, takže na vyšší hodnocení to opravdu nevidím. A vzhledem k tomu, že je to poslední díl série, zde je můj žebříček oblíbenosti: CP1, CP4, CP3, CP5, CP2.

• 15.7.2011  03:03

Oproti vyčpelé dvojce i trojce je tento je tento díl jednoznačně lepší. Přidání nové vraždící panenky Tiffany a to, že z toho udělali spíše komedii než horor, tomu hodně pomohlo, protože jak bylo na předchozích dílech vidět, chudák Chucky už by to sám neutáhl a kouzlo jedničky se víceméně ztratilo. Vražd se tu samozřejmě dočkáme, ale není jich moc a nejsou ani kdovíjak zajímavé. Zato komediální prvky jsou zde vážně parádní. Obě panenky hází opravdu výživné hlášky. A nejen to... chcete vědět, jak to vypadá, když mají dvě panenky sex? Máte to mít:)! Navíc se docela povedla i hudba složená především z rockových skladeb. Zbývá dodat, že jsem se nenudila ani na chvíli a tak nemůžu jinak, než dát 4*.

• 14.7.2011  16:23
    Volejte věštce (TV pořad) (2008)

Lidi, kteří věří věstcům, považuji za pitomce nebo (a to je ten horší případ) za chudáky, které někdo pěkně hnusně využívá. Ale tuhle show je občas sranda sledovat. Univerzální odpovědi, které jdou napasovat na všechno, jsou považovány za megavěštbu, rádobyezoterické kulisy a rekvizity a občas opravdu vtipné dotazy volajících z tohoto pořadu dělají něco, od čeho se občas nejde odtrhnout. Většinou je to pro míru trapnosti, ubohosti a nekonečné lidské hlouposti, ale co, někdy je něco tak špatné, až to opravdu nemůže být nuda:).

• 14.7.2011  15:52

Tenhle díl mohl být vedle jedničky ten nejlepší, nebýt šílených kiksů v logice a scénáři. Ve své podstatě mě bavil víc jak dvojka a to nejen díky zajímavému prostředí vojenské akademie. Chuckyho vraždy jsou docela důmyslné, jednotlivé postavy sympatické tak akorát a děj je dostatečně dynamický. Jenže logika místy padá natolik, že je to opravdu neodpustitelné. Menší příklad: vojanda se dokáže s přehledem trefit ze vzdálenosti 5 metrů do plochy o průměru 10 cm a o nějakou dobu později se neumí ze 2 m trefit do Chuckyho. A to je ještě jenom drobnost oproti jiným věcem, které jsou ještě více neodpustitelné.

• 14.7.2011  15:42

Chucky je pěkně odolnej malej zrzavej parchant a ani jeho upálení, které jste mohli vidět v prvním díle, ho nezastaví. Továrna na hračky totiž ze zbytků jeho původního těla vytvoří novou panenku a duše Charlese Lee Raye v ní znovu ožije. A opět se snaží dostat Andyho... Ve dvojce se oproti prvnímu dílu dočkáme více vražd a Chucky začíná navíc docela hláškovat, takže místy je to vážně sranda. Opět se sice nejedná o horor, ze kterého byste nemohli strachy spát (pokud nejste děti), ale nudit se nebudete. Je trochu škoda, že konec je dost nepovedený.

• 12.7.2011  14:51

Hororfilie je nemoc a jako taková by se měla... podporovat:). A nic k tomu může posloužit lépe než sestřih scének z těch největších hororových klasik, navíc okořeněných parádní tématickou hudbou (od Alice Coopera, White Zombie, Wednesdy 13, The Ghatly Ones, Phantom Rockers a dalších). Tahle halloweenská horrorshow zaručeně potěší každého zarytého fandu. Uvidíte snad vše, co k žánru neodmyslitelně patří - vlkodlaky, upíry, zombíky, Frankensteina, Freddyho Kruegera, gore scény plné krve, duchy a samozřejmě spoustu dalšího. Materiál pro jednotlivé klipy byl sesbírán z filmů, seriálů, reklam i animovaných filmů a čerpá především ze 70.-90. let. Kdo si tohle nechá ujít, o hodně přichází. P.S.: Škoda, že zřejmě nezjistím z kterých filmů jsou některé suprové scénky.

• 12.7.2011  12:47
    Rotting Hill (studentský film) (2011)

Trochu škoda, že to není delší a je to takové neucelené. Nápad to má, vtip taky, skromnost tedy není na místě a mohli se trochu víc rozšoupnout.

• 11.7.2011  12:38

Máti mě jednou viděla, jak se na to koukám, a myslela si, že jsem úchyl:)... a možná k tomu měla důvod, protože Tim Curry v roli sladkého tranvestitity z planety Transsexual (galaxie Transylvania) vypadá neuvěřitelně přesvědčivě - skoro jako by si ty svoje podvazky, podpatky a makeup opravdu užíval. Říkám si, že ten chlap opravdu musí mít docela velkou odvahu na to, aby mohl hrát takovou roli. Přidejme si ještě barevné a záměrně kýčovité kulisy, ujeté postavy v divných kostýmech a vtipné texty. Vznikne něco, co jen tak zapomenout nejde. Akorát ta hudba mi místy lezla opravdu dost na nervy.

• 10.7.2011  21:37

Myslím, že po tomhle filmu mám definitivně jasno - duchařiny jsou můj nejméně oblíbený subžánr. Teď to možná zní, jako kdyby mě Amityville Horror něčím naštval, ale není to pravda. Není to špatný film, jenom neuspokojil má hororová očekávání. Evropské a zvláště pak americké duchařiny už bývají takové, že se opakují a ve všech je prakticky jedno a to samé, a tahle není bohužel výjimkou. Bouchající dveře a neviditelní duchové ve mě zkrátka nevzbuzují pocit mrazení. Od hororu tak vysoce hodnoceného jsem očekávala trochu víc, než tyto zaběhlé a často opakované prvky. Ale i když mě to jako horor moc nenadchlo, jako rodinné drama to celkem ujde a napjaté vztahy byly to, co drželo moji pozornost na takové úrovni, že si tento film snad budu chvíli pamatovat. Navíc je zde docela slušné herecké obsazení a tak dávám 3*.

• 10.7.2011  11:23
    Hostel II (2007)

Dvojka je jednoznačně horší. Brutality je zde méně, zato se Eli Roth pokusil o propracovanější příběh a trochu temnější atmosféru. Musím ale konstatovat, že měl radši zůstat u toho násilí, protože to jsou tak jediné scény, které má smysl sledovat. Zbytek totiž docela nuda...

• 10.7.2011  11:15
    Dětská hra (1988)

Další nostalgický horor. Není strašidelný a občas je nechtěně sebeparodující, ale já tu panenku zbožňuju:). A myslím, že originálnějšího slasherového zabijáka jen tak nenajdete.

• 9.7.2011  14:52

Pokud chete film s jednoduchým dějem, Mulholland Drive rozhodně není to, po čem byste měli sáhnout. Lynch zkrátka nemá rád přímočarost a vůbec mu nezáleží na tom, jestli divák jeho film pochopí... a to je dobře, protože nic nenakopne váš mozek k přemýšlení lépe, než Lynchovy dějové motanice. Navíc, nevzpomínám si na jedinou scénu, kterou bych naprosto nehltala. Všechny do jedné na vás zapůsobí tak, jako kdybyste byli po vlivem hypnotizéra, a vyžadují si vší vaši pozornosti. A abych nezapomněla - Naomi Watts i Laura Harring předvedly opravdu kvalitní výkon.

• 7.7.2011  19:35

Z tohoto filmu jsem měla pocit, jako kdybych si četla pohádku a byla u toho úplně sjetá nějakým halucinogenem:). Poněkud drsná realita se prolíná s fantazijním světem malé holčičky, jejíž fotřík to tak trochu přehnal s herákem a ona se ocitla sama v polorozpadlé barabizně uprostřed polí. Dvojice, která obývá nedaleký barák, je taky pěkně švihlá a tak po celou dobu budete mít pocit neskutečna, skoro jako by se vše odehrávalo mimo svět, který známe my. Je to ujeté, barevné, fantaskní a hlavně - to co tu předvádí Jodelle Ferland je něco neuvěřitelného. Ta holka má budoucnost...

• 7.7.2011  17:49
    Evilenko (2004)

Evilenko je velmi zdařilý pokus o zachycení životního příběhu jednoho z nejproduktivnějších sériových vrahů 20. století. Atmosféra sovětského Ruska je úžasná - šeď, chlad, beton, křečovitost úředníčků a všudypřítomná propaganda jsou výborným pozadím pro thriller, ze kterého vás budou skoro až chytat deprese. Čikatilovy vraždy jsou dost naturalistické a to i přesto, že většina "toho důležitého" se odehrává mimo záběr kamery. Nejsilnější stránkou filmu je však jednoznačně Malcolm McDowell. Je mimo jiné vidět, že si nejspíš pečlivě prohlížel Čikatilovy fotky, protože dokázal neskutečným způsobem napodobit i to, jak se skutečný vrah tvářil. Jeho herecký výkon je opravdu velmi přesvědčivý a sám o sobě si zaslouží jednu hvězdičku jako bonus.

• 7.7.2011  17:37
    Dům ďábla (2009)

Retro ve stylu osmdesátých let si nechám líbit, ovšem to by nesmělo by být tak nemastné-neslané jako je tento horor. Což o to, navodit atmosféru osmdesátek se podařilo dobře, ale dost tomu uškodilo to, že hned na začátku to ve mně nedokázalo navodit tu správnou náladu, takže jakmile došlo na strašení, byla to opravdu velká úleva. Neříkám, že v ideálním hororu by se mělo rubat už od začátku, ale zde mohli čekání na akci zkrátit minimálně na polovinu. Druhá polovina se mi zdála o poznání lepší. Sice si umím představit i lepší strašení, ale na druhou stranu je zde vidět opravdová snaha bez laciných "fuj, to jsem se lek" scén. Jen konec to zase trochu shodil. Jako celek to vidím jako čistý průměr - vyloženě špatný dojem z toho nemám, ale nezaujalo mě to natolik, abych nad tím přemýšlela delší dobu.

• 7.7.2011  17:19
    Orphan (2009)

Páni, sama jsem nečekala, že to bude TAKHLE dobré, i když hodnocení leccos napovídalo. Na poli hororů s dětmi je to zatím to nejlepší, co jsem kdy viděla a například oproti tématicky podobnému The Good Son je to minimálně o kategorii výš. Z Esther jde místy doopravdy větší strach než z kdejakého ducha nebo vrahouna. Isabelle Fuhrman si na svůj věk s rolí pohrála bravurně. Strach a napětí je pečlivě budováno po celou dobu, takže oči jsem od toho neodthrla ani na okamžik. A závěr mě velmi příjemně překvapil, protože takovou pointu bych skutečně nečekala. Škoda jen, že do rolí rodičů nebyli obsazeni výraznější a lepší herci, jinak by to byla naprostá paráda.

1 6 9 10 11 12 13 14 15 17 22