Mefistofelle

Pacient č. 89R7S10

okres Plzeň
Vcelku neškodný magor

• 28.5.2011  23:55
    Události (TV pořad) (1993)

Z toho, co jsem na hlavních českých stanicích v rámci zpravodajství na výběr mi to zkrátka už vychází tak, že zprávy na ČT jsou jenoznačně nejlepší. Občas se sem tam vyskytne taky nějaká ta blbost nebo pseudoroztomilá/komická zpráva, ale jinak to ujde.

• 26.5.2011  11:30
    Džuon 2 (2000)

Další film, jehož hodnocení moc nechápu. Z těch 76 minut stopáže je dobrá PŮL HODINA (!!!) věnována opakování scén z prvního dílu. Opravdu nechápu, jaký to mělo smysl, ale dost mě to obtěžovalo a ta dlouho jsem si říkala, kdy že to skončí, až jsem to musela posunout a tyhle scény přeskočit, jinak bych bývala usnula. Zbytek filmu až na pár docela nosných scén postrádal děj i něpětí. Chaoticky to skáče z jedné postavy na druhou tak, až jsem se v tom začala ztrácet. Závěrečná scéna ve škole mi pak přišla dost stupidní. Zatím jsem se u žádného japonského hororu tolik nenudila.

• 25.5.2011  19:45
    Džuon (2000)

Já vím, že tohle je už považované za klasiku, ale (a nebijte mě) remake (japonský) byl mnohem lepší. Chápu, že zde nebylo moc financí na efekty a proto ty nabílený ksichty neděsí ani v nejmenším, ale na to zrovna teď neberu ohled. Spíš mi přišlo, že to má až moc zbytečné vaty okolo a strašidelné scény byly redukovány jen na nutné minimum. Zkrátka a dobře - téma to rozhodně není špatné (japonský a americký remake jsou toho důkazem), ale bohužel nebylo dostatečně využito a to nejen díky malému rozpočtu.

• 25.5.2011  19:37
    Hostel (2005)

Největší chybou, která způsobila, že má Hostel tak nízké hodnocení, je to, že byl film vůbec uveden do multikin... Na horor/exploitation podobného rázu nejsou nezainteresovaní návštěvníci kin zvyklí a vlna brutality, která se na ně snesla z plátna, je logicky musela silně odradit, znechutit a po všech směrech poštvat proti tomuto jinak ne špatnému filmu. Kina pak opuštěli s výroky typu: "Fuj, taková nechutnost, samý střeva a nic víc, za to že jsem vyhodil svoje prachy?" Takový člověk možná viděl například Saw (a to taky není žádná pohádka pro malý děti), ale to je film, který nejen že využívá prvky i jiných žánrů (jako je například detektivka), ale navíc dává vraždám jakýsi hlubší smysl. Hostel naprosti tomu je čistá esence "meaningless" brutality, takže pro takového diváka je velmi těžké ono násilí "odfiltrovat" skrz jiné prvky, na které by se mohl soustředit místo něj. Já se těm 30% vůbec nedivím, na tohle lidi zkrátka nejsou moc zvyklí... Můj osobní dojem je ten, že Hostel sice nepatří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno, ale svá plus má. Film se sice rozjíždí na můj vkus moc pomalu a ti američtí vysokoškoláci jsou pěkná paka, ale jakmile se to trochu rozjede v tom brutálním slova smyslu, nebyla jsem zklamaná. Hned několik gore scén je skutečně pěknej eklhaft:). Jo a ani mi v tomto případě tolik nevadilo, že ze Slovenska udělali tu největší díru na světě, ono to k tomu filmu zkrátka dost hezky sedne:).

• 25.5.2011  19:22

Skupina školaček skákajících pod rozjetý vlak je velmi brutální a emočně silný úvod atmosférického hororu ze země vycházejícího slunce. Je to hodně zvláštní film - zdrojem strachu zde není žádný duch ani záhadná mizení, ale podivné sebevražedné chování, které nemá žádné vysvětlení. Mohlo by se zdát, že na tomto tématu se nedá moc stavět, ale nenechte se mýlit, je to děsivé skoro stejně jako jakýkoli jiný japonský horor. První třetina filmu má pár velmi působivých scén (například ta s noční sestrou v nemocnici, hromadný skok ze střechy školy), ale film pak po nějaké době bohužel trochu ztrácí tempo. Tak jako tak stojí Suicide Circle za zhlédnutí už jenom díky nezvyklému tématu.

• 25.5.2011  19:17

Korea opět válí a nabízí nám další z velmi kvalitních hororů. Velmi dobře fungující lekačky, úžasná atmosféra a více než ucházející závěr tvoří film, který i přes složité dějové obraty upoutá od začátku do konce. Psychologie postav je vcelku uvěřitelná a herecké výkony na úrovni. Oproti jiným asijským filmům podobného ražení je tento o kategorii výš. K dokonalosti zde chybí jen málo.

• 25.5.2011  16:01

Pokud si myslíte, že Freddy se spokojí pouze s vyvražděním těch, na které měl primárně spadeno - tedy dětmi rodičů, kteří ho poslali do světa mrtvých-, mýlíte se, protože Freddymu se podle všeho zabíjení teenagerů opravdu zalíbilo:). Čtvrtý díl série je co do kvality srovnatelný s trojkou a to nejen tím, že začíná se stejnými postavami. Freddy se znovu vrací a tentokrát je ještě silnější díky duším děcek, která zabil. Proti zdánlivě neporazitelnému záporákovi postavili tvůrci opět vcelku sympatické hlavní hrdiny a nechybí ani trocha toho morbidního humoru.

• 25.5.2011  15:53

Po nepovedené dvojce přichází díl, který se řadí mezi ty silnější. Freddy už neblbne s přemlouváním k vraždám a vrací se zpět do říše snů, aby dokončil to, co začal - vyvraždění dětí těch, kteří zavinili jeho smrt. Tentokrát se děj přesouvá do blázince, kde jsou zavření teenageři, kterým okolí nevěří, že je Freddy pronásleduje v jejich snech. Dočkáme se i návratu Nancy Thompsonové, tentokrát v roli doktorky, která jako jediná mladým lidem věří... Zatímco jednička byla spíše o temné atmosféře strachu a bezmoci, trojka je víc akční. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí (na rozdíl od dvojky), Freddy dokonale démonický a děj je náležitě dynamický. Také se dozvíme něco málo o tom, jak vlastně přišel Freddy na svět:). Jediné, co mi trochu vadilo, bylo pár závěrečných scén, které mi přišly dost přehnané (ta scéna s kostlivcem měla být co?)

• 25.5.2011  15:34
    Oškliví Američané (TV seriál) (2010)

Tenhle seriál se mi hodně líbí a je jen škoda, že jsem si během jednoho dne stihla vyplácat všechny díly, které zatím vyšly:(. Alternativní svět obývaný různými monstry, upíry, vlkodlaky a zombíky je zkrátka parádní. Humor zde prezentovaný je cynický, černý a místy dost přisprostlý (poslední dobou je to docela móda, ale pořád to ještě funguje a dokáže rozesmát, tak co...). Dělá si to srandu nejen z klasických hororů, ale ze života obecně. Animace rozhodně není k zahození - je sice jednoduchá, ale podobný seriál víc nevyžaduje a perfektně k němu sedí. A ty postavy... už jenom zombík, se kterým bydlí hlavní hrdina, je natolik nosná postava, že by si skoro zasloužil vlastní minisérii:).

• 25.5.2011  15:24

Animáč od Roba Zombieho je nabitý kozama, sprosťárnama, násilím, narážkama na slavné hororové filmy (přejetý Michael Myers) a hlavně poněkud jednoduchou, ale výbornou srandou. Svým způsobem mi to připadalo trochu jako kříženec mezi Drawn Together (i ta animace je hodně podobná) a Ugly Americans. Není to sice vrchol humoru, ale postavičky jako je El Superbeasto, jeho ségra Susie X (dabovala ji Zombieho manželka Sheri Moon), náckovští zombies a Hitlerova hlava v lahvi, přemoudřelý King Kong, kozatá štětka Velvet Black a Dr. Satan vás budou bavit. Já osobně jsem se ještě dost nasmála u textů songů, které se tam objevovaly. Zkrátka a dobře, fanoušek Roba Zombieho tohle zákonitě ocenit musí, stejně jako ti, co se rádi dívají na úchylné animáče:).

• 24.5.2011  22:07
    Shikoku (1999)

Shikoku je velmi poutavý film na pomezí klasické duchařiny, detektivky a thrilleru. Ocenit se dá velmi obstojné herecké obsazení, téma a zejména vyobrazení prostředí menšího japonského městečka a jeho okolí. Jedině závěr se mi zdál poněkud přehnaný ve snaze být za každou cenu šokující. Klidnější a míň "akční" závěr bych ocenila víc.

• 24.5.2011  21:53

Japonská duchařina tak trochu jinak. Zatímto jiné filmy podobného ražení bývají spíše nekrvavé a lidé po setkáních s duchy jednoduše někam mizí, tak tahle ženská s rozřezanou hubou děcka nejen unáší, ale i zabíjí nůžkami, stejně jako toho, kdo se jí chce postavit do cesty. Navíc působí opravdu děsivě, chvilkama jsem se jí docela bála. Příběhově je to na docela dobré úrovni a ani pomalý začátek nenudí. Jak se děj ubírá dopředu, atmosféra docela pěkně houstne. A poslední půl hodina vás naprosto vezme. Pointa sice není jedna z nejoriginálnějších, ale k filmu sedne a to je nejdůležitější. Oproti jiným asijským hororům, kde je obsazení velmi nevýrazně, jsou zde herci velmi sympatičtí, zvláště hlavní hrdinka.

• 24.5.2011  15:08

O málokterém hororu se dá říci, že by mě děsil, tomuhle se to povedlo. Příběhově je to velmi nosné - dozvíme se, co stojí za tím, že Sadako má takovou moc nad životy lidí. Hororové scény jsou perfektně natočené a skutečně z nich běhá mráz po zádech. Děj se snad ani na chvilku nezadrhává na mrtvém bodě a film upoutává od začátku do konce. Norio Tsuruta je talentovaný režisér, o tom není pochyb...

• 24.5.2011  13:24

Čím novější díl, tím horší... od sedmičky to začíná platit rozhodně. Zatímco šestka nabírá nový dech a je jedním z těch lepších dílů série, sedmička zase vše sráží k místy dost nudné vyvražďovačce. Ta holka s telekinetickými schopnostmi mi tam opravdu nesedla, dává to filmu nádech, který se k Jasonovi prostě nehodí. Samotné řádění maskovaného maniaka není špatné, Jason je ve svém oboru už profík:), ale na dobrý film to bohužel nestačí.

• 24.5.2011  13:19

Chudák Tommy to nemá lehké. Od té doby, co poslal Jasona do pekel (nebo si to alespoň v té době myslel) putuje po blázincích tak dlouho, až se dostane na farmu obývanou dalšími problémovými děcky. A jak už tomu tak s podobnými zabijáky bývá, Jason se znovu objeví a znovu usiluje o světový rekord v počtu zabitých teenagerů:). A nebo je všechno malinko jinak? Závěr je každopádně docela překvapující.

• 24.5.2011  13:14

Ani výraznější herecké obsazení nezachránilo čtvrtý díl série od průměrnosti. Věčně se vynahacující teenageři, kteří se vzápětí stávají potravou pro Jasonovu mačetu, mě nějak extra nebavili a kdovíjak líto mi jich ani nebylo. Za zmínku stojí dvě dobré scény - ta hned na začátku, kde Jason zdrhne z márnice, a pak finále, kde se docela překvapivě ukáže, kdo že to vlastně Jasonovi nandá nejvíc. Celkově se dá říct, že zklamaná jsem nebyla, ale extra zážitek jsem si z toho rozhodně neodnesla.

• 24.5.2011  13:08

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série, bavil mě skoro od začátku do konce. Jason, který svůj pytel na hlavě konečně vyměnil za hokejovou masku, je pěkně rozjetej a teenageři prchají... Vše se opět drží klasického slasherového schématu, ale děj je poněkud dynamičtější než ve druhém díle a přibude pár docela zajímavých postav (jako třeba banda motorkářů). A protože Jason je velmi kreativní hnusák, způsoby likvidace jednotlivých obětí jsou konečně trochu nápadité:).

• 24.5.2011  13:00

Smrt matky Jasona pořádně nakrkla a počítejte s tím, že teenageři, kteří se rozhodnout pobýt u jezera Crystal Lake, to pěkně odnesou. Druhý díl série je klasickou vyvražďovačkou a la 80. léta, ale bohužel se nejedná o nic nadprůměrného. Možná jsem od toho čekala víc, než jsem dostala, ale každopádně mi přijde, že první díl byl o malinko lepší, ačkoliv se v něm ještě neobjevil Jason a vraždy za něj obstarávala mátinka.

• 24.5.2011  12:53

Zatímco první díl byl perfektní, dvojka se pohybuje v mezích podprůměrnosti. Ze zcela neznámého důvodu se tvůrci odklonili od původního nápadu a Freddy už nevraždí ve snech. Místo toho pronásleduje pubertálního hocha a snaží se ho přesvědčit, aby pro něj vraždil, přičemž není vůbec vysvětleno, co ho vede k takové změně svého modu operandi. Děj se ubírá kupředu na můj vkus až moc pomalým tempem, občas postrádá logiku a ani hlavní postavy už vám taky nebudou tak sympatické, jako tomu bylo v prvním díle. Ačkoliv Freddy neztrácí své ujeté charisma a některé scény jsou docela zábavné, jedná se o hodně slabé pokračování geniální jedničky.

• 24.5.2011  12:47

One, two, Freddy's comming for you... Wes Craven dal vznik nové legendární postavě, Freddymu Kruegerovi. Tentokrát zabiják nenahání teenagery po lesích ani po ulici, ale v jejich snech. A zdá se, že nikdo uniknout nemůže, protože spát přeci někdy musí každý... Tenhle horor nepochybně patří mezi to lepší, co bylo v osmdesátých letech natočeno. Má úžasnou atmosféru, velmi charismatického záporáka a dočkáme se i důmyslných brutalit. Heather Langenkamp v roli pronásledované dívky Nancy svou roli zvládá víc než obstojně a tak zbývá jenom říci, že Noční můra v Elm Street si oprávněně zaslouží svou pozici jakožto jednoho z nejlepších hororů.

• 23.5.2011  20:25

Konečně trochu povedenější díl. Tommy, který už dávno není ten zamlklý stydlín z blázince, přichází spálit Jasonovo tělo, aby ve svém životě nabyl konečně jistoty a duševního klidu. Jenže Murphyho zákony tomu nechtěly a co se pokazit mohlo, to se taky pokazilo... Jason se vrátil a tentokrát je pěkně naštvaný. Příběhově je na tom šestý díl rozhodně lépe než ty předchozí, s vcelku sympatických hereckým obsazením také neudělali tvůrci chybu a co se týče Jasonova řádění, dočkáme se pár velmi vychytaných brutalit a akčnějšího děje. Nechybí pár docela vtipných scének, které naštěstí v nejmenším nanarušují ty správnou béčkovou atmosféru. Závěr je pak docela bomba, Jason totiž svou shnilou kůži nedá zadarmo:). Jako samostatný film to sice není kdovíjak ohromující a světoborné, ale jako součást série mi to udělalo nemalou radost.

• 23.5.2011  18:43

Na můj vkus opravdu slabé. V první chvíli to vypadá na duchařinu ze současnosti, ale vzápětí se to změní na příběh z minulosti domu, který ovšem postrádá jak originalitu, tak spád. Snad druhý díl můj dojem trošku vylepší.

• 22.5.2011  13:31
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Bože, na tohle bych se radši ani nepamatovala. Já doteď nechápu, jak dokázali natočit a vyprodukovat tolik dílů, kde se pořád děje jedno a to samé...

• 22.5.2011  13:20

Pro tento film jsou typické tři věci - výborná hudba a texty, temná atmosféra a černý humor. Burton opět vsadil na svého herce č. 1, Johnnyho Deppa, a opět nezklamal. Zdá se, že spojení těch dvou je prakticky vždy zárukou kvality a ani po tolika filmech to nezačalo nudit. Sweeney Todd je brutální muzikál odehrávající se v patřičně temném prostředí. Hlavní hrdina je zde vlastně tak trochu v roli mstitele s trochu brutálnějšími metodami pro prosazování spravedlnosti. Vydatně mu pomáhá žena, pro kterou je zisk důležitější než to, že ze svých zákazníků dělá kanibaly, a kterou výborně ztvárnila Helena Bonham Carter. Tomuhle filmu jde vytknout jen místy až přehnaná teatrálnost, jinak nad nic.

• 22.5.2011  13:14
    Ed, Edd n' Eddy (TV seriál) (1999)

Seriál z dílen CN staví na situacích, které spolu prožívají tři děcka, každé úplně jiné. Jeden je tak trochu otravný hamoun, druhý uťápnutý chytrolín a třetí je sice silný, ale poněkud přitroublý. Vše se odehrává na menším městě a vtipnými historkami to jen srší.

• 22.5.2011  13:10
    Courage the Cowardly Dog (TV seriál) (1999)

Cartoon Network jsme jako děcka měli puštěný prakticky pořád a jedna z nejtypičtějších vzpomínek mého dětství jsou seriály, které se zde vysílaly. Courage the Cowardly Dog je jeden z těch, které si pamatuji nejvíc. A vzhledem k tomu, že už jako děcko jsem zbožňovala hororové věci, udělal na mě dojem. Ta kombinace černého humoru s trochou toho strašení je prostě pecka:).

• 22.5.2011  13:08
    Osvícení (1980)

Nejlepší kingovka převedená na plátno. Kombinace Stanley Kubrick a Jack Nicholson se ukázala jako ten nejlepší nápad. Film má opravdu neuvěřitelnou atmosféru, výborné herecké výkony - Jack Nicholson perlí jako nikdy předtím - a některé scény (krev valící se z výtahu, holčičky na chodbě, scéna s vanou,...) jsou jedny z těch nejlepších hororových scén, jaké můžete v rámci tohoto žánru vidět. Prostředí obrovského hotelu, který má rodina celý pro sebe, vás nenechá ani na chvilku v klidu a pořád budete očekávat co se stane v nejbližším okamžiku. Ani na maličký okamžik jsem se nenudila. Tohle je jeden z těch filmů, které musíte vidět než umřete...

• 22.5.2011  13:04
    Antikrist (2009)

Úchylné filmy, které mají problém s tím, že je někde nechtějí promítat, mě vždycky lákají a tak jsem se na Antikrista docela těšila. Po shlédnutí ale nechápu ty důvody, proč byl film označován za jedno z nejbrutálnějších děl. To, co je zde totiž skutečně brutální, jsou psychické pochody a proměny hlavních postav, fyzické násilí je zde vyjádřeno jenom jako prostředek k vysvětlení těchto psychických stavů. Jako první bych ovšem zmínila naprosto úžasný, emotivní a takřka geniálně natočený prolog, který vám doslova vyrazí dech a výborně vás naladí na depresivní pokračování filmu. Nešťastní rodiče se snaží najít útěchu v lesní chatě, ale místo toho se dočkají postupně narůstajícího šílenství protkaného znepokojovými hororovými scénami. Závěr je přitom skoro tak geniální jako prolog. Lars von Trier opět ukazuje svůj talent, bravo.

• 22.5.2011  12:39

Martine Weiszi, cos to proved? Zatímco první díl od Ajy baví od začátku do konce, má tu správnou atmosféru, násilí je zde efektní a chování postav vás nenutí obracet oči v sloup, zde se dočkáte opaku. Tentokrát se setkáváme s vojáky, od kterých by se dalo očekávat, že si v nastalé situaci poradí lépe než průměrná americká rodinka, ale bohužel si jaksi zapomněli mozky někde na základně a zmutovaným santusákům nabíhají do pastí takřka sami. Opravdu, někdy jsem to jejich chování vážně nechápala. Atmoséfra už taky není co bývala a násilí je až úděsně prvoplánovité, takže vás z něj v nejmenším nemrazí. Jako pozitivum jde brát snad jedině to, že se tam celou dobu něco děje, což mě zachránilo od té největší nudy.

• 22.5.2011  00:25
    Schramm (1993)

Zvláštní film, který svým tématem a v prvním případě i zpracováním trochu připomíná Sombre a Angst. Tentokrát je vrah více než nenápadný "týpek od vedle", u kterého by vás na první pohled nenapadlo, že je s ním něco divného. Dějová linka je místy sotva znatelná, film je spíše složenina reálných a snově-halucinogenních výjevů, které mají co nejrealističtěji zachytit vnitřní svět zabijáka... a docela se to daří. Gore scénky působí i přes to, že se jedná o amatérský film, docela reálně. Jednotlivé záběry se opakují, vše je prokládáno podivnou hudbou a dialogů mezi několika málo postavami moc není. Z toho vyplývá, že taková věc málokdy unese delší stopáž, čehož si byli tvůrci dobře vědomi a zbytečně film nenatahují. Přesto se ale nejedná o kdovíjak převratné dílo, které by vás na první pohled uchvátilo. Jako experiment se zobrazením duševních pochodů vyšinutého jedince je to ale přínosem.