Mefistofelle

Pacient č. 89R7S10

okres Plzeň
Vcelku neškodný magor

• 5.2.2014  15:49
    Peklo na talíři (TV pořad) (2012)

Jsem ráda, že se našel někdo kdo dokáže škodlivost některých potravin prezentovat tak, že to zaujme masy. Třeba se lidi konečně začnou zajímat o to, co mají na talíři, a ne o to kolik to stojí. Roman Vaněk je jednoduše řečeno lidovej týpek a na takového člověka dají lidi víc než na sebelepšího dietologa, který sype Éčka z rukávu, aniž by ale uměl zároveň pobavit nebo to podat srozumitelně. Myslím, že pro tenhle druh masové osvěty je Vaněk rozhodně ten pravej.

• 1.2.2014  12:15
    Rocky (1976)

Zpětně vůbec netuším proč jsem se Rockymu tak vyhýbala, protože tohle je jedno z nejlepších sportovních dramat a právem vyneslo Stalloneho na výsluní, protože svoji postavu ztvárňuje způsobem, který je nezapomenutelný. A ani k tomu nepotřeboval kdovíjak složitý příběh... vlastně je to docela profláklé téma - chudý sportovec, kterýmu nikdo nedává šanci, zvítezí, všechny tím posadí na prdel a získá si nehynoucí slávu. V žánru sportovního dramatu nemůže být nic klasištějšího. Rocky ale není klasickej nasranej tvrďák, je to zároveň dobrák, kterýho prostě člověk musí mít rád. Filmu by se sice dal vyčítat jednodušší scénář, některé repliky jsou skoro až směšné, ale tak nějak to do celkového konceptu zvláštně zapadá, že mi to ani nevadilo. Trochu zklamáním byl finální zápas mezi Rockym a Apollo Creedem, protože jsem možná čekala něco mnohem epičtějšího, ale v zásadě nespokojená nejsem.

• 14.1.2014  00:22

Uf, tohle teda byla solidní druhá polovina Trierova veledíla. Oproti prvnímu dílu je vidět posun k temnějším a depresivnějším kapitolám, stupňuje se erotické napětí, přibývá drsnějších scén, humoru je méně a postupně se film dere k velmi překvapivému a šokujícímu konci. Film je silnými scénami doslova prošpikován. Za sebe bych vyzdvihla scény kdy se Joe nechává brutálně seřezat, obhajobu pedofila (mimochodem, plně souhlasím s tím, co bylo řečeno), sendvič s dvěma černochy, nasranou Joe na skupinové terapii, scénu s dítětem na balkoně, která je parafrází na úvodní scénu z Antikrista (dokonce i se stejnou hudbou), a samozřejmě i vysvětlení toho jak se vlastně Joe dostala ke svému zachránci. Po skončení filmu jsem byla nadmíru spokojená, emočně lehce vyšťavená a měla jsem toho hodně na přemýšlení. Už teď jsem si však jistá, že oba díly si pustím ještě jednou. Gratuluji, pane Triere, opět jste mě dostal.

• 13.1.2014  21:29

Tleskám panu Trierovi, protože se mu podařilo natočit film, který se jen tak nevidí. Nymfomanii jako takové sice bylo věnováno více filmů (kterými záhy doplním své filmové "konto", abych měla s čím srovnávat), ovšem už předem je mi jasné, že tento bude co se týče explicitní sexuality ten nejvýživnější. Trier se nebojí ukázat vše to, čeho se jiní bojí, sex přímo srší z každé scény a to i z takových, kde momentálně nic sexuálního neprobíhá. Přesto se nejedná jen o sexuální tématiku a povrchní rozebírání eskapád jedné hypersexuální ženštiny. Prolínají se zde zároveň témata sebeobviňování, frustrace, touhy navazovat normální kontakty s lidmi, snahy vyrovnat se se světem, který nikdy mladou nymfomanku plně nepřijal. Samozřejmě by to nebylo možné bez kvalitního hereckého obsazení a Trier zřejmě věděl, že se svou dvorní herečkou Charlotte Gainsbourg neudělá chybu, a tak se i stalo. Šanci však dal i jiné neméně zajímavé herečce, a tou je Stacy Martin, která si nepochybně svou rolí mladší verze nymfomanky otevřela dveře k dalším příležitostem dokořán. Někomu může vadit přehnané filosofování během rozhovorů s mužem, který hraje úlohu zpovědníka nymfomanky, ovšem dle mého názoru by se bez toho Trierovy filmy neobešly, šlo to očekávat. Přesto v tomhle ohledu mohli trochu ubrat. Ale to je jen drobná chybička na kráse celého filmu. P. S.: Musím pochválit plakát k filmu... vlastně oba plakáty, z nichž jeden je ryze minimalistický a druhý jednoduchý, ale fascinující.

• 4.12.2013  21:37

Asylum Blackout je příjemná oddechovka z prostředí blázince s celkem dobrým gore. Pro mě osobně byla dobrá změna i to, že hlavním hrdinou byl pro změnu muž a ne žena jako tomu obvykle bývá. Navíc jsou tam všechny ty postavy docela sympaťáci, někteří blázni jsou taky zajímaví. Škoda jen, že ten konec je takový... divný. Moc jsem těch posledních pět minut nepochopila.

• 4.12.2013  19:20

Už od začátku je zřejmé, že tvůrci Wrestlemaniaca se rozhodli striktně se nacpat do škatulky typického béčkového slasheru. A jejich snaha je tak očividná, že z toho mám poněkud rozpačité pocity. Má to všechno, co má takový správný béčko mít: brutální zabiják, který nemluví, kozatý baby (a 5% z celkové stopáže tvoří záběry na jejich spoře oděné zadky), další klasické archetypy jako je zhulenec, macho, chytrej týpek, kterej je trochu outsider, ale přijde na řešení problému, a oslizlý buran, který hlavní hrdiny důrazně varuje, že by někam opravdu neměli chodit (což samozřejmě udělají). Nechybí nějaké to gore, v tomto případě hlavně strhávání ksichtů zaživa. Wrestlemaniac by skutečně mohl být ve slovníku uveden pod pojmem slasher, typičtější už být nemohl. Ale přesto, nebo možná právě proto, si to nedokázalo získat mou plnou pozornost, místy mě to dokonce nudilo a to i v těch pasážích, které měly být nejnapínavější. Možná je to jenom tím, že jsem podobných záležitostí viděla už spoustu, ale Wrestlemaniac si mě nezískal.

• 3.12.2013  23:07

Vzhledem k tomu, že jsem si o tomhle filmu nepřečetla nic než jsem si ho pustila, očekávala jsem nějaký duchařsko-vymítačský horor. Vylezl z toho nakonec však velmi příjemný thriller (i když s pár hororovými prvky), který mě příjemně překvapil. Předně bych vyzdvihla Sigourney Weaverovou. Pro ni mám zkrátka slabost a opět se potvrdilo, že ta ženská hrát opravdu umí a to nejen prostřednictvím slov, ale i výrazem tváře. /SPOILER!/ Proto je škoda, že ji v půlce filmu voddělali a veškeré řešení záhad okolo paranormálního performera Silvera nechali na jejím hereckém kolegovi. Je to jedna z těch mála chyb, které podlě mě udělali. /SPOILER!/ Konečně rozuzlení mi dalo zabrat, napoprvé jsem nepochopila o co jde a musela jsem si inkriminovanou scénu přehrát znovu. Ale pointa byla dobrá a rozhodně jsem ji nečekala, což se ne u všech filmů stává.

• 3.12.2013  22:58

Film značně připomíná zde již mnohokrát zmiňovaný Přelet nad kukaččím hnízdem. Ačkoliv nedosahuje jeho kvalit co se scénáře týče a postrádá výraznou osobu Jacka Nicholsona, dá se počítat mezi velmi počiny na toto téma. Osobně se mi líbil přístup k popisu rozvoje škaredé nemoci jménem schiozfrenie. Ve filmech obyčejně nevidíme postupný rozvoj (zkrátka tak jak to ve skutečnosti opravdu je), ale náhlé rupnutí v kouli. Postava Paula se nejdřív začne chovat trochu divně, posléze si toho všímá jeho okolí a nakonec je soužití s ním absolutně nesnesitelné, což vede k jeho umístění do blázince. Zde ho dají dohromady, vrátí se domů, po čase vysadí medikaci a vše začíná znovu. Dokonale realistické. A herec, který Paula zosobňuje a jehož jméno nejsem schopna ani napsat, by si určitě zasloužil nějakou islandskou filmovou cenu (pokud jí už nemá), protože jsem mu toho schizofrenika opravdu věřila. Rozhodně bych film doporučila všem těm, kteří se chtěji dozvědět něco o schizofrenii, protože je to zatím nejlepší snímek, který se touhle nemocí zabývá.

• 3.12.2013  22:47
    That's Life (2007)

Jednoduchá a samoúčelná prasárna na téma chlast, nic víc, nic míň, ale mě holt tyhle věci baví... :).

• 3.12.2013  22:46
    Seventh Moon (2008)

Nejzajímavější na tomhle filmu mi připadal desetiminutový začátek, který ukazoval pestrobarevné čínské oslavy. Pak už byla jen tma, rozklepaná kamera a očekávání konce. A to je špatně. Někdy jsem opravdu měla velký problém poznat co se zrovna v daném záběru děje, divný střih tomu taky moc nepomáhal. Jindy mi rozklepaná kamera nevadí, zde mě to vysloveně obtěžovalo. Na druhou stranu musím uznat, že ti věčně pobíhající nahatí démonci se jim docela povedli. Dalším plus je samozřejmě netradiční prostředí, Čína je rozhodně příjemnou změnou oproti americkému middle of nowhere.

• 3.10.2013  18:38

A máme tu další prasárničku po japonsku. Jedná se o exploitation, ovšem hladina brutality je poněkud střídmá v porovnání s tím, co jsem dosud měla možnost vidět. Čtveřice soutěžících zde plní jednotlivé úkoly za cílem vyhrát milion yenů, které jim mají pomoci dostat se z těžké životní situace. A není tak těžké si domyslet, že v jednotlivých kolech značně přituhuje a soutěžící se nebojí sáhnout po stále brutálnějších metodách jak vyřadit své soupeře. Je to něco jako Saw, akorát značně povrchní a prvoplánovité, postavy jsou jen figurky na úchylné šachovnici a nedá se říci, že by se autoři nějak zvlášť snažili abychom s nimi soucítili. Celé to na mě trochu působilo jako značně nedotažený polotovar nebo spíše koncentrát něčeho co mělo původně být mnohem víc šokující. Slabší tři hvězdičky jsou proto podle mě odpovídající hodnocení.

• 3.10.2013  18:31
    Aragami (2003)

Původně jsem čekala jakýsi historicky laděný japonský horor, dostalo se mi konverzačního dramatu s nějakým tím soubojem. Ale ačkoliv jsem očekávala něco zcela jiného, zklamána jsem nebyla. Poněvadž jsem člověk, kterej je co se týče filmů hodně vysazenej na vizuální stránku, tento krátký filmeček po této stránce plně saturoval mou potřebu. A nejen to, dialogy jsou dobře napsané a bojové scény, kterými je dialog sem tam proložen, jsou velmi střídmé a přichází ve vhodný okamžik. Rozhodně doporučuju ke shlédnutí.

• 3.10.2013  16:41

Belagueró si od svých RECů odběhl odpočinout k thrilleru z prostředí jednoho činžovního domu. A ačkoliv se jedná o dílko na první pohled slabší, než REC, pořád se jedná o výrazně nadprůměrnou záležitost. Jak už se vyjádřil J*A*S*M, celý film stojí na postavě chronicky nešťastného domovníka Césara. Ten se snaží najít životní naplnění ve vztahu nevztahu s mladou obyvatelkou domu, která ovšem nemá ani tušení o Césarově posedlosti a ačkoliv se k němu chová mile, není pro ní více, než nezbytný inventář domu. Luis Tosar, který si zabírá naprostou většinu času na plátně, svou postavu ztělesňuje takovým způsobem, že je vám Césara místy líto a zároveň si říkáte, že je to odpornej zmrd, kterej by zasloužil dostat po tlamě, ne-li hůř. Podobných thrillerů už bylo více, ale ne každý se takhle detailně zaměřuje na postavu "toho zlého" jako je tomu v Mientras Duermes. A i přesto zbyl prostor i pro pár ostatních nájemníků, kteří sice mají tendenci zapadat do archetypálních škatulek (osamělá stará dáma se psy, rozmazlenej vyděračskej spratek, kterej se na venek tváří jak andílek), ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo, naopak to dokreslovalo celkovou atmosféru. Rozhodně jsem se u toho nenudila a kdyby Balagueró natočil více podobně laděných filmů, nebyla bych rozhodně proti.

• 3.10.2013  16:30
    Alicia (1994)

Surrealistická úchylárna kde je vlastně jedno o co tam jde, protože nejdůležitější je audiovizuální brnkání na nervy. Deprese a hnus, to jsou hlavní atributy tohoto kraťasu. Co víc k tomu říct? Snad jen: mrkněte na to, těch pár minut vás nezabije a je to velmi zajímavý zážitek.

• 3.10.2013  16:28
    Barbar Conan (1982)

Tohle je prostě fantasy klasika, která by podle mě neměla ujít nikomu kdo se o film a různé jeho žánry aspoň povrchně zajímá. Nejsem schopna zhodnotit jak přesně sleduje film knihu, ale to není na škodu, protože celý děj je přehledný i bez znalosti knižní předlohy. Hlavní hvězda Árný toho sice moc nenamluví a má stále stejný výraz obličeje, ale toho chlápka prostě musíte zbožňovat, protože taková ta správná barbarská živočišnost až primitivnost z něj přímo čiší. Myslím, že v tomhle ohledu si nemohli vybrat lepšího představitele. A další herci, resp. jejich postavy, mu rozhodně netvoří bezvýznamné křoví, ale doplňují v příběhu to, co by s Conanem samotným jen těžko fungovalo. Dobrodružství, souboje, ale i humor tvoří hlavní tóny celého filmu a všechno to do sebe skvěle zapadá. Důvod proč nedávám pět hvězdiček jsou některé scény, které jsou strašně zdlouhavé, a místy uši drásající repetitivní hudba (zpravidla se vyskytující společně se zmíněnými zdlouhavými scénami). Jinak jsem ale nadmíru spokojená a sama nevím, mám-li si celý conanovský dojem kazit novým remakem. Uvidíme jestli se k tomu přeci jen někdy dokopu...

• 3.10.2013  16:19
    Temné nebe (2013)

Pravda je, že v rámci emzáckého subžánru se Dark Skies nijak nevymyká z obvyklého klišé a šablonkovitosti. Pravda ovšem také je, že mě to bavilo a tak bych to tak úplně nezatracovala. Stewart si s tím sice mohl dost pohrát, prostoru pro originální nálady zde bylo hodně, ale jak to tak vypadá, vsadil radši na jistotu a zejeté motivy. Skoro jako kdyby se bál experimentovat. Je to trochu škoda, na druhou stranu však rozhodně nenatočil podprůměrný film. Osobně mi na tom vadila snad jediná věc a sice odporně kýčovitá otevírací scéna z amerického předměstí. Taky si myslím, že mohli trochu víc zapojit do děje postavu ufologa, u kterého hledá rodina pomoc, mohla to být docela zajímavá postava. No, do tří hvězdiček se to tak jako tak vejde...

• 23.9.2013  19:37

Tak jsem se konečně dostala k téhle bergmanovské klasice, která je údajně nejlepší z jeho tvorby. Nejlepší bych nutně neřekla, ale rozhodně je tím nejfilozofičtějším ze všech těch bergmaních filmů, které jsem zatím viděla. A přitom ta filozofie není na první pohled nápadná. Objevíte ji až tehdy, když film dokoukáte a zapřemýšlíte nad jeho obsahem. Nutno dodat, že to není film jednoduchý na sledování a pro toho, kdo mu nevěnuje plnou pozornost, by mohl být nepřehledný a nudný. Osobně se mi dost líbilo propojení temných scén protkaných symbolismem se scénami, které jsou naopak humorné, až pitoreskní. Ne každému se povede tenhle mix vytvořit tak, aby to nepůsobilo divně, ale v tomhle filmu se to povedlo. Hereckému obsazení není v podstatě co vytknout a zvláště představitel Smrti se mi ve své roli velmi zamlouval. Nadhozené otázky o životě, smrti a Bohu jsou následně vyhodnoceny v samotném závěru, který důstojně uzavírá celý film. Sedmé pečeti opravdu nejde moc vytknout.

• 23.9.2013  16:40
    Jesus Camp (2006)

Jako zapřísáhlému anti-křesťanovi mi tenhle dokument hnul žlučí. Možná je to ode mě trochu masochismus, že se na podobné věci dívám, ale nešlo odolat a zdravě se nasrat občas není také od věci. Co konkrétně mě pohoršilo asi nejvíc však nejspíš nemá smysl komentovat, protože co komentář, to hejt ne nepodobný tomu, co bych napsala já sama. Co mi však výjimečně vyhovovalo, byla forma. Obyčejně u dokumentů podobného rázu kafrám, že mi tam chybí názor odborníků, v tomto případě by se nejspíš jednalo o nějakého religionistu. Avšak tento dokument je tak výmluvný sám o sobě ve své čisté formě, že to nebylo potřeba, na rozdíl od podobného počinu z českých luhů a hájů (Ježíš je normální). Jasně, není to žádý světový dokument, jeho přínos je hlavně v šokování diváka znepokojivými obrazy totálního brainwashingu, a proto nedám vyšší hodnocení. Ale pro někoho koho zajímá náboženský fanatismus, je to skoro povinnost.

• 23.5.2013  02:30

Tento komentář rozdělím do dvou částí a ke každé se vyjádřím zvlášť. Ta první se bude týkat mého názoru na uskupení typu Hnutí víry. Normálně na čistě filmovém portálu ČSFD nedávám nijak detailně najevo své emoce související s některými společenskýmu jevy, ale v tomto případě činím výjimku, protože svým specifickým způsobem na mě udělal tento "dokument" (uvozovky vysvětlím později) silný dojem. Tak tedy především... křesťanství se mi hnusí v jakékoliv podobě. Existuje mnoho důvodů, proč je mi odporné, a není třeba ony důvody hluboce rozebírat. Avšak v případě Hnutí víry vystoupala míra mého zhnusení vrcholu. Nemám ráda manipulativní styl prezentace křesťanství, nemám ráda jakékoliv vnucování víry (zvláště pak dětem), nesnáším tupý fanatismus kdy ovečky dané církve zaslepeně řvou aleluja za doprovodu primitivních písniček s ještě primitivnějšími texty. U tohoto dokumentu jsem prožívala vyloženě fyzický pocit hnusu a trapnosti. Nejsilněji pak na mě působily scény, kde malý chlapeček dostane jakýsi brečivý psycho-záchvat za nadšeného povzbuzování kazatelky a který později vysvětluje jako setkání s Ježíšem. Upřímně mě to děsilo, stejně jako něco ne nepodobné epileptickým záchvatům v podání návštěvníků "léčivé" seance s podivným uřvaným pastorem. Opravdu mě to děsí a ačkoliv nikomu neupírám právo na víru (byť se mi může zdát sebestupidnější), tohle mi opravdu nepřijde normální. A k pitomcům z Anděla se snad nebudu ani vyjadřovat. Jeden čas jsem pracovala v knihkupectví, před kterým vyhrávali, a některé směny byly díky nim takřka k nesnesení. Tolik můj hate, přejděme k dokumentu jako takovému... i když o dokumentu se tak docela mluvit nedá. Já osobně jsem docela náročná ohledně svých požadavků, co se dokumentů týče. Dokumentární forma má dle mého názoru pojmout mnohem více, než že jenom zobrazí nějaké záběry. Zvláště pokud se to týká určitého společenského jevu, měla by být nabídnuta polemika nad tématem, jeho hlubší rozbor, rozhovory s dokumentovanou skupinou lidí, event. názor nějakého odborníka, v tomto případě například religionisty. Zkrátka dát aspoň částečně odpověď na otázky, které divákovi po shlédnutí záběrů vyvstanou v mysli. Všechno toto nám Nvotová nabídla v míře malé nebo žádné. Natočit setkání její bývalé náboženské třídy v diskuzi s bývalým učitelem, přidat záběry ze setkání jedné sekty a poskládat to dohromady ještě neznamená vytvořit kvalitní dokument.

• 21.5.2013  17:37
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Není nad to si čas od času odpočinout u nenáročného historického seriálu. A ano, pojem nenáročný na Vikingy docela sedí. Neuvidíte zde žádné epicky megalomanské bitvy ani nepřirozené souboje s "cool" choreografií a la Trója. Nízký rozpočet může za to, že seriál se drží dost při zemi, ale podle mě je to dobře, protože takhle zbyla spousta prostoru pro to, aby měl divák možnost ochutnat život Vikingů v celé jeho komplexitě - a soudě podle toho, co mi říkali lidi zběhlí v historii, tak se jim to povedlo velice věrohodně. Uvidíte plavby na západ a rabování (to, co jsme ve filmech o Vikinzích viděli asi tak milionkrát), ale i to, jak vypadá jejich rodinný a společenský život, jaké mají zvyky, náboženství i to jak se baví. A rozhodně se nenechte odradit pilotním dílem, díl od dílu je to lepší.

• 21.5.2013  17:25
    Marble Hornets (TV seriál) (2009)

Tento projekt hodnotím pěti hvězdičkami z několika důvodů. Především se jedná o unikátní a ničemu nepodobné dílo mladých nadšenců, kteří formou videí tvoří příběh mimo filmová studia a jako médium používají YouTube - a já mám k těmhle amatérským "indie" věcem docela vztah, zvlášť pokud se vyznačují dobrým nápadem a velkou snahou. Myslete si co chcete, ale já zkrátka těmhle amatéřinám strašně nadržuju. Tím dalším důvodem je podíl na rozšíření internetového fenoménu jménem Slenderman. Marble Hornets byli prvními, kdo tuto urban-legendu vytáhl z diskuzních fór a přetvořil ji do propracované a rozhodně děsivé formy. Následovala doslova smršť podobných YouTube projektů, z nichž některé jsou taktéž velmi obstojné (například TribeTwelve). A i ty horší z nich přinejmenším posloužily jako dobrá zábava pro ty, kdo je vytvářeli. Po formální stránce se samozřejmě nejedná o žádnou vrcholnou filmařinu a některé díly jsou vysloveně vata, ale příběh není zmatený, na rozdíl od spousty jiných podobných projektů, lekačky fungují, atmosféra je občas VELICE nepříjemná (v tom pozitivním slova smyslu) a herci sice nejsou na Oscara, ale také nikoliv bez talentu. K dnešnímu dni série stále pokračuje a já se i nadále těším na nové díly. Zbývá jen doufat, že autory nepřeroste jejich ego a že nebudou příběh zbytečně natahovat do nekonečna. Protože i takhle dobré téma se jednoho dne vyčerpá. Rozhodně se ale nemohu dočkat finále.

• 14.5.2013  21:42
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Tak tenhle seriál opravdu žeru. Momentálně u něj zabíjím svůj čas, který jsem si původně vyhradila na učení... a necítím se kvůli tomu vůbec provinile. Myslím, že hlavní čtveřice žen, kolem kterých se děj seriálu točí, je velmi dobře vymyšlená, protože téměř každá žena se v nich může najít. Moje osobní favoritky jsou Carrie a Samantha. A přiznejme si to, každá z nás by si chtěla aspoň na chvilku zkusit žít život těchto žen. Tomuhle seriálu jsem ochotna odpustit leccos - například místy se opakující scénáře vztahů, některé pitomé řeči či nesrovnalosti v logice vývoje myšlení postav. Není to na pět hvězdiček, ale nemůžu říci, že by existoval byť jen jediný díl, který by mě nebavil, a to už u seriálu něco znamená.

• 9.5.2013  23:40
    Mama (2013)

Tak jsme se konečně dočkali dlouho očekávané novinky, jejíž nápad vzešel z tříminutového kraťasu stejného jména z roku 2008. Chtěla jsem být překvapená a jakmile byl k dispozici popis k tomuto snímku, odmítala jsem ho číst. Nakonec se kdovíjak převratné překvapení nekonalo, přesto jsem spokojená. Mama začíná jako klasická duchařina a děj se odvíjí dost pomalu, ne však tak, aby vznikala výraznější hluchá místa. Herecké výkony jsou víc než uspokojivé a budování atmosféry vypadá přesně tak, jak by vypadat mělo. Rozhodně to není jen o lekačkách, i když těch ve filmu najdeme také dost. Na příkladu Mama je vidět, že napětí lze budovat i prostřednictvím něčeho jiného - hry světla a stínu, kamery a dalších věcí, které by ke správnému hororu měly patřit, ale v moři lekaček se na ně často zapomíná. Za zvláštní zmínku pak stojí začátek a zejména konec, který je svým zvláštním a strašidelným způsobem dojemný. Přesto mi ve filmu něco chybělo. Takhle za čerstva nejsem schopna říci co, možná na to přijdu až s odstupem času, každopádně to není na čistých pět hvězd.

• 8.5.2013  00:57

Spousta lidí hodnotí tento film poměrně vysokým počtem hvězdiček pro jeho údajnou snahu vzdát hold starším hororovým kouskům. Nechci nikomu brát jeho dojmy, ovšem na mě těch pár narážek na hororové doby minulé zase takový dojem neudělalo - koneckonců podobné snahy už tady byly mnohokrát a mezi nimi i mnohem lépe zpracované. Co se mi na tomhle filmu hodně líbilo byl začátek, který vypráví příběh Mařeny Sekerkové - ale tím ta suprová část zhruba končí. Pak přichází strašně dlouhá a nepředstavitelně NUDNÁ pasáž plná puberťáckýho natřásní, koz, prdelí, chlastání, koz, prdelí, blbých hlášek a... zmínila jsem už kozy a prdele? A pak nejednou šup a bez dalšího varování a postupného napínání se najednou začne vraždit a my se máme jakože bát nebo co. Ne ne, tenhle film si mě absolutně nezískal. Jednu hvězdičku dávám za ten pěkný začátek a druhou za to, že jsem to vůbec byla schopna dokoukat. P. S.: Z mnoha mých komentářů se může zdát, že mám averzi na kozy a prdele. Není to pravda. Jenom nemám ráda, když se na mě tyhle objekty touhy valí z obrazovky každých pět minut a maj zakrejt to, že děj se absolutně neposouvá dopředu. Tolik k tomuto tématu.

• 8.5.2013  00:47

Ještě před natočením filmu jsem byla toho názoru, že by především vznikat vůbec neměl. A ten názor mám i teď. Téma "úchylná texaská rodinka a retard s motorovkou" bylo vyčerpáno a chcíplo už dávno a tahle exhumace rozhodně nebyla nezbytná, protože nic nového tahle zdechlina už nenabízí. Odhlédnu-li však od naprosto zbytečného zmrtvýchvstání milovníka Husquarny, po technické stránce je to... zkrátka průměrný slasher s hloupými, i když pohlednými hlavními hrdiny, zabijákem a snahou o netradiční vyústění (nepovedlo se). Akorát mi přijde jako velký hřích dávat dohromady tento film se záběry z geniálního originálu, je to jak míchat kvalitní víno s kolou za pět korun z TESCa.

• 8.5.2013  00:40

Tak na tenhle kousek jsem se těšila jako blázen. Film jsem zkoukla před necelou půlhodinou, takže píšu svůj komentář pěkně začerstva. A rovnou se přiznám, že ačkoliv se snažím o opak, jsem k dílu Roba Zombieho poněkud nekritická, takže pokud chcete zcela objektivní zhodnocení, tak jí budete muset hledat v komentářích jiných uživatelů. A moje dojmy z filmu? Volná ruka a absolutní svoboda projevu Robovi sedí. S filmem i příběhem si vyhrál po svém a tak se tábor diváků nutně musel rozdělit na dvě části, stejně jako tomu bývá i u ostatních Zombieho filmů. Ne každému jeho styl sedne. Já jsem jedna z těch, které si jeho pojetí hororu užívají. Po vizuální stránce se nám opět dostává temnoty kombinované s psychedelickými barvami, neony a stíny. Nechybí ani skvělá hudební stránka (zvláště ta ústřední melodie, která se ve filmu pravidelně objevuje, je krásně nepříjemná). A nesmím zapomenout na Sheri, tentokrát s dredy, pro kterou je její role vyloženě ušitá. Děj postupně ztrácí na souvislosti a nakonec zaniká ve změti obrazů a jednotlivých scén, nad kterými pravděpodobně člověk nemá detailně přemýšlet, ale má si je užít a nechat se pohltit atmosférou. Rozhodně to však není snadno uchopitelný oddechový film a pro jeho plné pochopení či nepochopení si ho asi budu muset zopakovat. A na to druhé shlédnutí se velice těším.

• 3.5.2013  02:25

Dávala jsem si menší detox od japonských úchyláren. Začalo se mi totiž pozdávat, že mám jaksi přejaponcováno a všechno už mi začínalo připadat jak na jedno brdo. Po nějaké době jsem se jako správný feťák chtěla k japonským úchylárnám vrátit a přemýšlela jsem, co si pustím. Do oka mi padla tahle šílenost o studený rybě a musim uznat, že jsem nezvolila špatně. Pan režisér nám nejdřív servíruje rodinné drama míchnuté trochou toho humoru, posléze přitvrdí a stává se z toho psychothriller. A na konci? Na konci se to přetaví na velmi slušný gore masakr zakončený pekelně grandiózním finále. Rozhodně musím pochválit herecké obsazení, protože každá z postav mě opradu bavila. K pětihvězdičkovému hodnocení to nemá daleko, ovšem trochu to kazí delší stopáž. Kdyby se vystřihlo pár nudnějších scén (především zprostředka), mělo by to větší švih.

• 7.2.2013  16:57
    Simonova kočka (TV seriál) (2008)

Jo, kočky jsou strašná stvoření, mohu mluvit ze zkušenosti. A tenhle animáč každému majiteli kočky připmíná sem tam se objevivší otázku: "Proč jsem si tu potvoru vůbec pořizoval(a)?" Navíc je ta jednoduchá animace opravdu okouzlující.

• 1.2.2013  02:21

Děti by si měly dávat pozor na padouchy, co jim chtějí ublížit... a ti by zase měli dávat bacha na koledníka Sama, protože jinak skončí velmi blbě. Na tomto krátkém animáči oceňuji především pěknou halloweenskou atmosféru, úplně stejnou jako můžeme vidět v režisérově pozdějším (tentokrát hraném) filmu Trick 'r Treat.

• 1.2.2013  02:10

Tohle se těžko hodnotí. Je to jako srovnávat první auto na světě s nejnovějším BMW - obě ta auta jsou úžasná, ale každé nečím úplně jiným. Ačkoliv jsem moc nepochopila, o co tam jde, hypnotizovala jsem obrazovku až do konce, fascinovala mě představa, že koukám na něco, co bylo natočeno před rokem 1900. Mimochodem, dočetla jsem se, že je to míněno spíše jako groteska, než jako čistokrevný horor, který má lidi děsit. Ale i tak si můžeme říci: "Tak takhle to tedy začalo..."