Zmeškaný hovor (2003)

Tenhle film mě hodně mile překvapil a patří do mých TOP 10 z kategorie japonských hororů. Nápad s mobily zvěstujícími brzký skon hrdinů je vcelku originální a má velký potenciál, což dokazují další pokračování filmu i seriál. Zvlášť musím pochválit závěrečných 15 minut, kde bylo napětí výborně gradováno až do konce. Vytknout lze snad jedině místy až moc zdlouhavé scény téměř o ničem, ale s tím se bohužel setkáváme u většiny japonské hororové produkce.

Věc (1982)

Poprvé jsem Carpenterovu Věc viděla jako děcko a pamatuju si, že mě to tenkrát vcelku děsilo. Když jsem film nedávno viděla podruhé, znovu si mě dokázal získat. Carpenter zkrátka vážně umí, jak už dokázal několikrát. Prostředí antarktické výzkumné stanice působí neutěšeně samo o sobě, natož když se objeví organismus z vesmíru, který z vašich přátel dělá někoho, komu byste se měli obloukem vyhnout. A nejhorší je, že když je venku teplota kolem -40°C a vy víte, že není kam utéci. Atmosféra je perfektní, psychologie postav uvěřitelná a efekty dobře zvládnuté.