Mladá dáma (2024)

Ta asi 20-30 minutova sekvencia v jaskyni s drakom je zabavna, ale vsetko ostatne je naprosty trash.

Argylle: Tajný agent (2024)

Prva polka super, zabavna komedia, Bryce ako placha spisovatelka je neskutocne rozkosna. Druha polka totalna cipovina bez zmyslu s hlupymi radoby dejovymi zvratmi, humor zrazu zmizol. Vypada to akoby prvu a druhu polovicu filmu nezavisle od seba tocil uplne iny filmarsky tym. No a ako sa hovori, ze najviac zalezi na konci, tak ten je neskutocne podpriemerny, a taka ostane i pachut po filme.

Self Reliance (2023)

Nenarocny film s troskou humoru. Akcia vobec ziadna, co vzhladom na myslienku zarazi. Od polovice to uz totalne strati pointu i stavu, a dobehne len na vypary. Za jedno pozretie stoji, pokial sa chcete "len na nieco podivat".

Aquaman a ztracené království (2023)

Pocitacove efekty su na fenomenalnej urovni, ale vsetko ostatne je mizerne. Predovsetkym pribeh a jeho postavy. Jak zaporak, tak samotny aquaman... Aspon humor by tomu pomohol, ale je ho minimum a tiez nestoji za vela.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Velke prekvapenie, vyborna dejova linka, ktora ubieha primeranym tempom, Eminem i mlada Selena Gomez si to davaju napohodu. Pobavilo viac nez som cakal, mozno chybalo len troska viac napatia, ci bojovych scen.

The Trust: Nebát se a nahrabat si (2024) (pořad)

Uz mi chybala nejaka reality show, tak som nahodne hrabol do niecoho novsieho z netflixu, co by nemuselo byt uplne... gej. Jedna sa o klasicky hrany format, aka. 12 ludi v dome, ktori sa vyradzaju vzajomne. Trapna drama, hadky a slzy v kazdom diele, vsetko nasilu zvelicene, bohuzial zabavnost takmer ziadna, jeden typek si tam proste cita bibliu, borky tam nosia topanky co normalne ludia nenosia, atp. Taky mohutny odpad ako bol Circle to nie je, ale kazdy jedinec, ktory ma IQ aspon nad 90, tak by sa mal tomuto vyhnut, inak sa mu ponizi o dalsich 5-10 bodov, coz sposobuju vybrani sutaziaci.

Napoleon (2023)

Napoleonovi z r.2002 to nesaha ani po kotniky. Vtlacit tohle to vsetko do 2 hodin nie je mozne. A podla toho film i vypada. Bez ohladu na to, ze obsadite Joaquina Phoenixa.

Bratři Sunovi (2024) (seriál)

Velmi pohodova a hlavne zabavna komedia, s dobre vybranymi hercami. Pribeh je skvele napisany a je o mafianskej rodine, kde otec a syn su hardcore mafiani a matka s druhym synom naopak slusni ludia. Niekto, ale ide po rodicoch a musia spojit sily. Tematicky to ide dobre prirovnat k 21 Jump Street, kde velka porcia zabavy je postavena na spojeni badass typka s bojazlivym slusnakom. Rovnako na tom je aj akcia, kde gagy a komediu striedaju kreativne a prehladne martial arts suboje. Prijemne prekvapilo, vrele doporucujem.

Na maděru (2023) (seriál)

Je to velice zvlastne koncipovany serial. Prvy diel je totiz fakt hrozny, obocie ohybate kazdym smerom a clovek si hovori, ze na co sa to preboha divam, konecne mozem dat na csfd niecomu odpad! Ale potom od druheho dielu sa to rozbehne tak sielene, ze hned zbystrite, dolejete si vinka a serial sa rychlo zmeni na totalne cervenu R-kovu politicko nekorektnu fatalitu plnu drog chlastu sexu hlasiek a vlastne vsetkeho ostatneho co vam dneska v seriale, ktory ma oznacenie "komedia pre dospelych" chyba. Kiezby daval (nielen) netflix viac zelenu tymto cervenym serialom. Moje jasne doporucenie: pozriet si aspon 2 diely, a potom to bude jasna laska alebo hate. Apropo v seriale hra jedneho hlavneho zaporaka rodak z Prahy Ivan Splichal.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Pribehovo taka zlatanina vsetkych znamych scifi z vesmiru co ste uz videli (romanske mena zloduchov, vyvolene dieta, vzbura farmarov proti systemu, imperium a cisar a bla bla bla)+ cgi na max.  possible urovni. Prislo mi to pribehovo ako side story z Mandaloriana. Akurat, ze ta hlavna postava, ta borka (prisaham zabudol som jak sa volala, myslim, ze Kora asi tak nejako, well), no a ona proste nie je mandalorian ani boba fett holt, a reziser nie je joe favreau. Ona je proste najlepsia bojovnicka vo vesmire a rozjebe kazdeho kto nesuhlasi, proste bud sa ti to tak lubi abo isto rozjebe i teba, nema s tym ocividne problem rozjebat kohokolvek a kdekolvek. Zase zack snyder natocil sucker punch, takze na druhu stranu - chapem tuto jeho uchylku. A Tento film je pocitovo asi taky ako bol Sucker punch vtedy. Nic extra, raz sa na to rad podivas, ale moc o tom hovorit nebudes kamosom, ze si to videl.Jo a zabudol som, ocividne je tam i robot co ma pocity a podle final scenes to asi bude dolezite, takze o tom bude dejova linka, just sayin.