JP84

okres Třebíč

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 26.4.2019  22:39

Je mi líto, ale tenhle film obsahuje takové neuvěřitelné díry v logice, že jsem chtěl předčasně odejít z kina. Po skvělé IW obrovské zklamání.

• 15.3.2015  21:09
    Chappie (2015)

Blomkampovu tvorbu mám rád, takže mě vůbec neodradily rozporuplné recence a slabé známky. Naopak mám pocit, že jeho styl začíná vyzrávat a začíná se posouvat od sociálních témat k docela komplexnější tvorbě, již oceníte až druhý den po shlédnutí, kdy se nad filmem pořádně zamyslíte. Pročetl jsem si tady pár kritičtějších komentářů a často nacházel stížnosti na to, že je to splácanina, bordel, že film neví, čím má být atd. Ale vždyť takový je život! Na jedné straně tu máme pohádkový život vědce, kterému doma samotu zpříjemňují roboti a na straně druhé kriminální trojici, co se potácí na okraji společnosti. Samotný vývoj Chappieho je pak přímo závislý na střídání vlivu z obou stran. Jinak by se z něho stala jednoduchá osobnost, která bude buď dobrá nebo zlá. Myslím, že právě vývoj osobnosti pod tlakem různých stran je hlavní myšlenkou celého filmu. Problémem tady je, že režisér pojal film z hlediska stylu jako černou komedii. Myšlenka filmu je tak zlehčována černým humorem. Divák pak neví na co se to vlastně dívá: je to drama o dospívání, černá komedie nebo parodie na robotí filmy? Já se nad to dokázal povznést, jen jsem vypnul mozek a film si užil. Jedinou slabší věcí tak je konec, který je až příliš ujetý. PS. Blomkamp opět ukázal, že akci umí na 1*, navíc se s hlavními postavami vůbec nepáře a nebojí se jim připravit pěkně drsný osud. Takže natěšenost na nového vetřelce vysoká.

• 29.3.2014  02:02

Naprosto otřesná grafika kdy všechny postavy zvládají jen dva výrazy v obličeji a celé to vypadá jak z nějakých 70. let. Úplně jsem čekal, kdy se tam prožene Road Runner s Coyotem v patách.

• 30.11.2013  09:51

Tak míchání jablek s hruškami dostalo zcela nový rozměr! Co tím myslím? Nejdřív ty jablka: Christopher Nolan se rozhodl odprostit od všech předchozích komiksových adaptací a namísto dalšího barevného filmu natočil kriminálku, ve které hraje hlavní roli realita. Už žádní gayové se slipami nataženými přes kalhoty, žádné nadpřirozené schopnosti nebo zachraňování světa. Tady se vše podřídilo reálnému fungování světa takovým způsobem, že se prakticky rovná tomu našemu. Potuď je všechno v pořádku a neměl bych s filmem žádný problém. Kdyby se do toho nepřimíchalo několik velkých hrušek. A těmi jsou naprosto nerealistické zločiny Jokera. [spoilery] Vykrádání bank a podobné zločiny, není problém. Ale podminování nemocnice? Ve městě, kde je fakticky vyhlášeno stanné právo, dostat na jediný dopravní prostředek přes řeku tuny výbušnin? Stát se to v Batmanovi od Burtona tak ani nemrknu, ale v takhle reálném světě? Totálně mi to bourá zbytek světa. Připomíná mi to situaci, když stavíte domeček a z karet a u posledního patra vám někdo do něho kopne. Tohle tedy ne. 50%

• 24.11.2013  13:46

Mnohem ucelenější než první díl. Jsem rád, že se tvůrci poučili z neduhů nejen jedničky ale i celého žánru, čímž vznikl netradičně dospělý film. Nečtenáři předlohy možná budou překvapeni, ale takhle drsný ten svět podle knih. Stále mi trochu vadí až přílišné lpění na knize. Tím nechci říct, aby se film někak odtrhoval od předlohy, ale kdyby bylo alespoň pár scén nebo dialogů pojato trochu jinak, docela by mi to film osvěžilo. Takhle tu máme jen obraznou citaci knihy. Jinak ale u mě převládá naprostá spokojenost. Minule jsem si především stěžoval na obrovské díry ve vykreslení fungování světa. Tady se tento prvek stal základním kamenem celého filmu (jestliže jsem Arénu smrti po stránce logiky přirovnal k ementálu, Vražedná pomsta se spíš podobá husté krupicové kaši). Za zmínku stojí herecké obsazení. U Jennifer Lawrence není třeba se moc rozepisovat, ta už několik let prokazuje, že je v současnosti asi nejtalentovanější mladou herečkou v celém Hollywoodu. Zato Liam Hemsworth a Josh Hutcherson docela vyzrávají. Všechno pak pozvedávají Philip Seymour Hoffman s Donaldem Sutherlandem, jejichž (nejen společné) scény patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Pokud bude u finálního dvoudílu zachován stejný směr jako u dvojky, nejenže nezbývá než se těšit na finále, ale(pokud by si ostatní produjce vzaly příklad) mohlo by dojít k pozvednutí celého týnejdžrovského žánru.

• 22.9.2013  01:21

Když to porovnám s jedničkou tak nevidím skoro žádný posun k lepšímu: přiblblý scénář, špatné počítačové triky, špatná kamera a naprosto sterilní Sly. Aspoň že ten Arnie nevypadal tak trapně (bohužel ho zastoupil a řádně překonal Pan roznožka, jehož padouch by si zasloužil nějakou mimořádnou cenu za nechtěnou směšnost). Jediné vetší plus tak vidím konečně ve využití toho, že v jednom filmu máme ty největší akční hrdiny 80. a 90. let: popichování, odkazy na jejich nejslavnější role atd. (a né jako v prvním díle, kde mi přišlo, že celá produkce jde ve stylu „hlavně tam dostat ty největší hrdiny, na zbytek filmu kašlem“).

• 30.7.2013  13:06
    Městečko Grockleton (2007)

To byl nějaký vtip, ne?

• 3.3.2013  12:36
    Válka Bohů (2011)

Mnohem lepší než to, co zplodil Zack Snyder. Na třístovce se mi nelíbilo především to, že kromě vizuálu, který se po půlhodině omrzel, nepřinesla nic jiného než dějovou prázdnotu. Válka bohů je úplně z jiného těsta. Nebudu řešit nakládání s antickou mytologií, ta už byla v jiných filmech překroucena mnohem víc. Co mě hodně překvapilo, byl přístup tvůrců k hlavnímu hrdinu. Sice je tu typické klišé o hrdinovi z prostého lidu, který zachrání svět a ještě přitom sbalí pěknou kočku, ale aby ho z každé bryndy tahali bohové, to jsem ještě neviděl. To je naprostý opak proti tomu americkému individualismu, co je cpán snad do každého současného filmu, a hodně to příběh osvěžilo. Vůbec celý film působí nápaditě, hlavně ti bohové jsou kategorie sama pro sebe, konečně měli lidé z kostymérny koule navrhnout něco, na co se jen tak nezapomene.

• 10.2.2013  21:17
    SuperStar 2013 (TV pořad) (2013)

Že to tu novu pořád baví: jako kolovrátek neustále naší naivní mládeži oblbovat jak se z nich stanou hvězdy, že je čeká sláva, úspěch, hafo prodaných desek... a pak to přinejlepším skončí na firemních party nebo veletrzích. Do prdele s tím, jdu spát. P.S.: kam Mareš nemůže, tam nastrčí Farnou

• 10.2.2013  20:38

Škoda, že je to tak krátké, tohle si rozhodně zaslouží celovečerní verzi. Má to atmosféru, akci a především nápad: s kreativním režisérem a dobrým rozpočtem by se daly natočit hodně zajímavé akční scény.

• 29.12.2012  15:23
    Demontáž: auta na prodej (TV pořad) (2012)

Skoro nedívatelná záležitost o prodávání šrotu aneb další epizoda o tom, že televize to s žánrem reality-show stále nevzdává. Co tímhle chtěl básník říct? Že prodej náhradních dílů je taková švanda, že nesmí chybět na televizních obrazovkách? Nebo nám ukázat, že obchod se šrotem je docela výhodný byznys? A nebo je důvod mnohem prozaičtější a někdo tu jen potřeboval zaplácnout díru ve vysílacím čase? Nuda, šeď, dva plešouni (jeden bílej, druhej černej) a dva vraky, toť reality-show dneška. O čem budete točit zítra? O tom, který tým umí lépe zavazovat tkaničky nebo zametat chodníky?

• 16.9.2012  11:41
    Zenin sexuální deník (TV seriál) (2008)

„ ... na motivy krátkých příběhů oblíbeného autora z New York Times." No tak pokud je předloha stejně „kvalitní" jako tahle adaptace, tak NYT musí zaměstnávat pěkné pisálky. Pod slovem příběh si představuji něco úplně jiného než to, kdy sledujeme, jak milenecký pár vede pět minut partnerské řeči, během kterých jeden přemluví toho druhého k sexu, po kterém se přesuneme k dalšímu páru, který udělá to samé. A takhle to jde celou hodinu. Tohle má někoho zajímat?

• 8.9.2012  17:34

Ta jehňata neměla mlčet, ale z plných plic bečet. Alespoň bych se u toho nenudil k smrti. Pamatuji si, když jsem tímhle filmem ještě nebyl políben, jak na to každý pěl chválu, jaký je to vrchol žánru, skvělý film atd. A já se na to těšil jak malý děcko. Před chvílí jsem Mlčení jehňátek viděl snad počtvrté, ale pocity zůstávají stejné jako napoprvé: šeď, průměr, nuda. Co na tom, že Jodie Fosterová předvádí skvělý výkon, když je mi její postava naprosto nesympatická? Anthony Hopkins je to samé v bledě modrým. Vůbec, celá postava Hannibala mi přišla celá přitažená za vlasy a po půlce filmu jsem začal věřit, že by si dal k večeři i Chucka Norrise.

• 19.7.2012  23:00

Zatímco se John Carter přenesl na Mars, já se zase přenesl o třicet let zpět. Když by tohle někdo natočil v 80. letech, tak to tady má stejnou auru jako Indiana Jones. Bohužel Stanton zaspal dobu a nevšiml si, že cílová skupina hollywoodských velkofilmů se hodně změnila, takže tam, kde nejsou pubertální roboti nebo infantilní hlášky, pšenka neroste. Zatímco si tak producenti mohou vyplakat oči a recenzenti zanadávat, já si naopak mohl udělat příjemný výlet do doby, kdy se při natáčení myslelo i na dospělého člověka. Pro mě jednoznačně překvapení roku a náplast útěchy za zpackaného Promethea.

• 19.7.2012  20:59
    Televizní noviny (TV pořad) (1994)

Tohle nejsou zprávy. Tohle je jako si sednout na půl hodiny k výusti splaškové kanalizace a nechat si na obličej tíct to největší svinstvo, co den dal. Docela by mě zajímalo, co si o tom myslí samotní moderátoři a redaktoři. Baví je vyrábět takový hnůj? Nebo to byli jen naivkové, kteří snili o práci na televizní obrazovce, a teď se litují jak dopadli? Docela se mi líbil jeden šot z loňských silvestrovských TN, kdy jeden z redaktorů natočil parodickou reportáž na to tzv. živé vysílání, jež se zabývala naprostou Hovadinou. Ta reportáž byla to nejlepší, co jsem v TN za poslední roky viděl a naprosto vystihovala, o čem TN vlastně jsou: o hovadinách.

• 9.7.2012  21:12
    Nebezpečný vesmír (TV seriál) (2010)

Typický americký dokument: hodně informací podaných co nejvíce bulvární a strohou metodou. Pro masy, které se s vesmírem setkaly naposledy na střední škole ve fyzice, bude tohle docela dobrý výtah o současné astronomii, pro vzdělaného člověka ztráta času. Možná bych mohl dát nějakou hvězdu navíc za snahu o osvětu, ale to zpracování je čistý bulvár. Navíc jako grafiku používat Google Earth (nebyly peníze?) a tvrdit, že američané (v roce 2010) vedou v hledání exoplanet, moc profesionálně nevypadá.

• 15.6.2012  10:44
    Transformers 3 (2011)

Říká se, že člověk nevstoupí do jedné řeky dvakrát. Já do ní vstoupil potřetí a opět to nebyla pramenitá voda z Adršpašsko-teplických skal, ale zase hnusná odpadní břečka z veřejných záchodků. Pane blBAY gratuluji, můžete si jít podat ruce s panem Troškou: tohle je po Kameňácích druhá filmová série, kde jsem všem dílům dal odpad! Přitom začátek filmu se mi docela líbil. Hodně lidí tady nadává, že první polovina je nudná a plná zbytečných scén. Já byl naopak rád, že to má konečně nějaký scénář a po dlouhé době vypadá nějaký Bayův snímek jako film a ne jako videoklip. Za to bych klidně dal i tři hvězdy. To by se ale nesměl z Baye stát opět pan blBAY a nepřešel zpět na tu svoji oblíbenou videoklipovou notu, kde je celý děj házen před diváka bez jakéhokoliv ladu a skladu. Hlavně že to v IMAXU dobře vypadá, že...

• 7.6.2012  17:41
    Prometheus (2012)

Obrovské zklamání. Z nejočekávanějšího filmu roku se vyklubal průšvih roku. To rozčarování, které jsem cítil při odchodu z kina, mi připomnělo zklamání ze čtvrtého terminátora (jenže ten si alespoň na nic nehrál). Co chtěl prometheus vlastně říct? Veškeré očekávání byla upřena buď na to, že nám bude odhaleno co bylo před vetřelcem, nebo dostaneme po dlouhé době temnou sci-fi, která redefinuje žánr. Ve výsledku zbyly jen oči pro pláč. Z celého vetřelcího universa zbyla jen mimozemská loď a vetřelcí DNA (jak Scott sliboval), zbytek je jen podivný spin-off, který posílá celé universun na úroveň béčkových sci-fi seriálů. Tisíc nových otázek, žadná odpověď. Mnohem horší je to ale po stránce dějové. Hrůza a děs. Já být Scottem, tak se od toho stáhnu po přečtení první stránky scénáře. Už v seriálu Lost ukázal ten babrák Lindelof, jaký má talent zničit zajímavý nápad. Děj jde sice z bodu A do bodu B, ale to je tak jediná smysluplná myšlenka, kterou nabízí. Chování postav je naprosto idiotské (před týdnem jsem se v tomto směru rozčiloval nad Zrození planety opic, ale to nebylo nic, co je tady), když už dělají něco smysluplného, postrádají jakoukoliv motivaci. Pro tohle je škoda slov. Jedinou světlou chvilkou je vyříznutí té chobotnice, jež by bylo vrcholem filmu, i kdyby byl o nějaký ten stupeň lepší.

• 4.6.2012  22:12

Jednou ten den přijít musel. Den, kdy se setkám s absolutním dnem filmového vkusu. Takováhle p*čovina byla dost i na mne. Ve chvíli, kdy si Percy začal Medůsu prohlížet v odrazu na svém ajfounu, udělalo se mi tak špatně od žaludku, že jsem myslel, že ze sebe vybliju všechny svoje vnitřnosti. Nemám slov.

• 1.6.2012  14:25

Chápu hodnocení těch, kteří dokázali vypnout mozek a film se jim líbil. Jenže já patřím k těm, co to moc dobře nedokážou a neustále musí mít mozkové závity zapnuté. Docela jsem se na tohle těšil, z ohlasů to vypadalo, že to bude stejný svěží černý kůň jako District 9. Teď po shlédnutí nezbývá než konstatovat, že s Districtem to má společného snad jen nominaci na oscara za vizuální efekty, zbytek filmu je jen další hollywoodská splácanina, na kterou si za půl roku ani nevzpomenu (o tom, co si o současném hollywoodu myslím, jsem tady psal už několikrát, takže to tady znovu rozmazávat nebudu). Co tady ale rozmáznu je debilita lidí ve filmu. Například chování toho vědce, co se tou látkou nakazil: 1. na místo toho, aby se nechal vyšetřit, tak si jde klidně domů (že by tam neměli školení o bezpečnosti práce?) 2. když zjistí, že mu něco je, opět nejde na vyšetření do laboratoře, ale kontaktuje Rodmana 3. toho kontaktuje tak, že jde až k němu domů (že by v San Franciscu nebyly mobily nebo telefony?) 4. přitom si nedává pozor, aby nikoho nenakazil (že by se v San Franciscu nedaly nikde koupit zdravotní roušky?) 5. když nakazí toho souseda, ani mu neřekne, že teď má problém 6. když Rodmana nenajde, opět nejde na vyšetření do té laboratoře, ale domů válet šunky dokud nezhebne. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál a dál. Tady logika naprosto selhala. Dále tu máme nosnou osu příběhu, že po podání té látky se opicím zlepší inteligence. Může být, jenže zlepšené mozkové funkce k inteligenci nestačí, k tomu se dopracuje učením. Takže to, že si ty opice jen tak z ocelového plotu vyrobí oštěpy, je asi tak pravděpodobné, že do formule 1 strčíme amazonského indiána a ten na první pokus vyhraje Velkou cenu. Digitální opice sice vypadaly jako pravé, ale mnohem horší to bylo s jejich pohyby: po scéně na mostě jsem měl pocit, jestli nedostaly sérum z úplně jiného filmu a nestaly se z nich Spider-apes (nemluvě o tom, že se chovaly jako lidé ještě před dostáním séra, to mě taky dost sralo). Ale nejvíc mě naštvalo, podle čeho tenhle remake vznikl a co z něho tvůrci udělali. Navázat na pacifistickou sérii s mírovým poselstvím popkornovou slátaninou pro náctileté? Jaké poselství má tenhle film? NIC.

• 30.5.2012  14:13

Nakonec jsem se nad tím slitoval a nějaké ty hvězdy přihodil, ale žádná sláva to není. Největší slabinou je rozhodně jeden z nejvyumělkovanějších scénářů posledních let. Příběh o tom, jak se z otloukánka stane hrdina národa? To nešlo vymyslet něco lepšího? Nevím jak je to v komiksech, ale v dnešní době to působí jako další tuctové klišé. Líbila se mi pouze myšlenka, proč byl z rekrutů vybrán právě Steve Rogers. Dále tu máme hlavního padoucha. Další zklamání. Tím nemyslím Weavinga, ten to zahrál dobře, ale to, jak byl využit. Hodně mi to připomnělo X-men: První třídu, kde byl hlavní zloduch také naprosto nevyužit. To sundání masky mělo prostě přijít mnohem dříve. Z celého filmu mám pocit, že tady šlo jen o to, aby CA jen dostal film a byl představen hlavní zlosyn, všechno ostatní (příběh, atmosféra...) bylo podružné.

• 23.5.2012  20:00
    Thor (2011)

Po první půlhodině jsem byl rozhodnut tomu dát plný počet. Hodně se mi líbilo ztvárnění Asgardu, který spíše připomínal výjev z fantaskního světa než z komiksu. To samé by se dalo říct i o té ledové planetě. Vůbec celý ten nově představený svět působí na dnešní neoriginální hollywood docela svěžím dojmem. Stejně tak i to, jak režisér a herci pojali herecké výstupy, které spíše připomínají divadelní představení. Světu Asgardu tak nemůžu nic vytknout. Bohužel je tu ale ještě jeden svět, Země, který lze popsat jediným slovem: PRÁZDNOTA. Jiné slovo mě nenapadá. Jestliže lze na mytologii Asgardu postavit nové Hvězdné války, tak na ději na Zemi by šla postavit jen další sezóna Dawsonova světa. Celá pozemská epizoda je naprosto zbytečná. Jestli chtěl scénárista spojit Thora s Avengers, měl na výběr snad tisíc lepších možností jak to udělat. Klidně by stačila nějaká tajná scéna po titulcích, namísto obětování půlky stopáže romantickému namlouvání. 50%

• 20.5.2012  13:23
    Skyline (2010)

Na to, že to stálo deset mega, tak to nebylo vůbec špatný. U takovýchto levných snímků o výsledném požitku nerozhodují kvality filmu (protože obvykle nejsou žádné), ale to, jestli splnil očekávání. Já jsem očekával ultra levné a blbé béčko s originálně pojatou mimozemskou invazí, a to jsem skoro dostal. Nejdřív nějaké ty klady. Prvním je samotná technologie vetřelců a celé jejich pojetí. Všelijakých šedých ufounů, kteří se zmůžou na invazi jak z druhé světové války, už si hollywood užil docela dost. Takže už žádné schovávání křehké techniky za energetické štíty. Tihle nic takového nepotřebují a takové znovuobnovení kompletně zničené mateřské lodi vyvolá větší dojem než technika, co vypadá jako nezničitelná. Kradení mozků? Proč by ne, když obyčejný mozek má větší výkon než ty nejvýkonější počítáče. Dále tu máme nějaký ten děj. Hodně lidí si tady stěžuje, že je to prázdné a vůbec nic se tam neděje. S tím souhlasím, ale beru to jako určitou daň tomu nízkému rozpočtu. Největší slabinou jsou tak pro mě ty prostoduché dialogy, které je nejlepší nevnímat.

• 18.5.2012  16:17
    Parodie komedie (TV pořad) (2003)

Moc často se nevidí pořad s tak výstižným českým názvem...

• 12.5.2012  22:18
    Nebesa smrti (2010)

SPOILER Jestli jsem to dobře pochopil tak: tu máme nějakého malého kluka, který ze strachu z létání během letu propadne nějaké představě/tajemné moci, po které si myslí, že se letadlo zřítilo a jako jediný to přežil. V této představě/moci žije několik let až do dospělosti, kdy se opět dostane do vzduchu. Představa/moc tak dosáhne další úrovně v podobě vzdušné chobotnice, která požírá letadla. Tu následně porazí tím, že si vzpomene na poslední chvíle se svými rodiči,čímž se vrátí do reality. KONEC SPOILERU Sice je to trochu šílené, ale beru. Co ale neberu je naprosto příšerné dění na palubě/mimo palubu letadla. Atmosféra vůbec nefunguje, mladí herci přehrávají, dialogy asi psalo pětileté dítě, nápad s opravou křídla způsobuje nebezpečné kroucení hlavy... Škoda, když by to bylo bráno trochu vážněji, mohlo z toho něco být, to teenejdžrovské zpracování to totálně zabilo.

• 6.5.2012  17:16

Já mám taky jednu svoji Mission: Impossible. Jmenuje se: Dodívat tenhle film až do konce. Zatím jsem vždy skončil po půl hodině u té honičky mezi větrníky a shodou okolností už taky dosáhla pořadového čísla 3.

• 5.5.2012  22:11
    Avengers (2012)

Bravo! Tak takhle jsem si nějak představoval, že má vypadat marvelovka. Dosud jsem z nich byl docela zklamaný. Spíš než nějaký boj o záchranu světa nebo naléhavý boj dobra se zlem mi připomínaly komorní záležitosti, kde se řešily spíše osobní rozepře nebo stíny minulosti. A bylo přitom jedno, z jaké produkce nebo studia pocházely. Proto jsem rád, že konečně někdo dokázal plně využít potenciál komiksového světa. A to od člověka, od kterého jsem to vůbec nečekal. Když byl Whedon dosazen na post režiséra, myslel jsem, že je film zabitý. Tím, jak mi časem dokázal naprosto znechutit můj kdysi nejoblíbenější seriál Buffy, nebo účastí na ubohém americkém Kanclu, ve mně nevzbuzoval vůbec žádné nadšení. Jenže opak je pravdou! Safra, kde se v takovém chlápkovi, který se dosud orientoval na malé produkce, vzalo natočit jeden z nejakčnějších a nejepičtějších filmů posledních let? Doufám, že tohle probudí lidi z ostatních studií a dají svým marvelovkám také nějaký epičtější vzhled (ale ne moc, aby to nedopadlo jako ten Bayův hnůj). A teď k samotnému filmu. Předně musím říct, že jsem v životě nečetl jediný komiks od Marvelu. Ani s filmy to nebylo tak žhavé, z 5 filmů, které Avengers dělaly epilogy, jsem viděl jen oba Ironmany. Proto jsem se docela bál, že se v ději příliš nevyznám. Scénář je naštěstí psán pro většinového diváka, tajže jsou podobné obavy zbytečné. Vůbec, scénář je tady jednou z nejsilnějších částí. Je to hlavně vidět v akčních scénách, kdy každý dostane svoji vlastní roli. Jak útok na létající pevnost tak finále připomínají úžasně, a účelně, poskládanou skládačku. Ze superhrdinů je rozhodné nejvýraznější Stark, který si občas film ukradl sám pro sebe. Naopak nesdílím nadšení okolo Hulka, který sbírá body za některé povedené scény(ta s Lokim je nezapomenutelná), ale jako samostatnou postavu si ho představit nedokážu. Avengers byl po dlouhé době hollywoodský velkofilm, který mě dokázal pořádně pobavit, podobné pocity jsem v kině zažíval naposledy u Pána prstenů. Viděno ve 2D s dabingem.

• 30.4.2012  17:00
    Pomsta mravenců (TV film) (2008)

Takhle, nejsem žádný počítačový expert, ale podle mě, když se zblázní počítač, tak by to chtělo nějaké pořádné IT specialisty. A tady? Pošlou na to vojáky a deratizátory. Hehe, na rozbitý počítač s plamenometem, to jsou teda nápady. Nedivím se, že se je ten počítač pak rozhodl za to sežrat.

• 22.4.2012  11:16
    Stalo se (2008)

Chtěl bych panu Shyamalanovi poděkovat za opravdu nevšední zážitek, něco tak nechtěně směšného se moc často nevidí. Tím rozhodně nemyslím důvod té apokalypsy. Myslím tím a) ty velice úsměvné dialogy, jež hrozily ukroucením hlavy; b) ta velice podivná kamera, která hercům lezla skoro do nosních dírek; c) zvuk toho větru (jak z nějakého ventilátoru). Moc k vážnosti tomu nepřidává ani Wahlberg, mám pocit, že si časem začal myslet, že to je komedie a podle toho začal hrát. Škoda, ten příběh je napsán docela dobře. Na druhou stranu jsem rád, že Shyamalan zůstal věrný tomu svému velice osobitému stylu, jež je nezaměnitelný. Kolik režisérů v hollywoodu si tohle může říct? Dále bych vyzdvihl tu epizodu u té báby (Enšpígl ji popsal pěkně), tomuhle režisérovi atmosféra šla vždycky dobře a škoda, že takhle nevypadal celý film.

• 21.4.2012  20:58

No teda, něco takového se jen tak nevidí. Sedm statečných, nebo spíše zlodějů, jde dobývat zemi, jíž vládne král s pěti poddanými. Aztéckou armádu tvoří jakési vyžle s namalovanými německými vlajkami na rukou. Zbytek království pak tvoří asi 2 metry vysoká (smaltovaná!) "pyramida", ten obětní oltář je pomalu větší než ona sama. Ale nejlepší je stejně ten T-rex. Hahahaha! Schválně jsem si vyhledal v titulcích, kdo tu potvoru kreslil. No, nedivím se, že to takhle dopadlo, když to namísto nějakého studia dělal jeden jediný člověk, který to stejně moc neuměl. Docela obdivuju ty "herce", že dokázali odříkat ty ptákoviny, já bych u toho asi pukl smíchy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6