thepeabody

okres Karviná

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 25.4.2019  14:19

Člověk se prostě neubrání dojmu a hrdosti nad tím, že mohl být v kině u něčeho, co se zapíše do kinematografické historie. Ať už člověk je nebo není fanoušek blockbusterů a ať už si to přizná nebo ne, MCU a Avengers: Endgame je obrovský milník a jde o mnohem víc než jen popcornovou zábavu. Reálné emoce, gigantický fan service a dlouho očekávané uzavření, ale stejně tak notná dávka překvapení a zimomriavkových momentů... nemá smysl se rozepisovat, když má člověk v hlavě ještě bordel. Na tohle prostě jedno promítání nestačí.

• 9.10.2018  11:06

Věřím, že fanoušci se ve filmu budou snažit najít něco jakoby skvělého, ale jakožto neznalý Triera hodnotím film sám o sobě, a sám o sobě byl film jenom sebeukájecí otravný prvoplánový rádoby šokující a rádoby hluboký bizár, ve mně se ale nepohnulo teda vůbec nic.

• 26.7.2018  16:47

Dobrá řemeslná práce. Až na ten klasický atmosféru kurvící závěr se tvůrcům dařilo vyhýbat běžným hororovým nemocem a klišé/zbytečným lekačkám. Filmu by spíše prospělo něco méně vyeskalovaného, po minimalistické většině zachoval "akčnější" (víc cgi) konec trochu pachuť. Kolem a kolem ale po delší době horor, u kterého se možná nebojím, ale občas mi u něj bylo fakt dost nepříjemně.

• 17.12.2017  10:39

Přemýšlím jestli 4, protože se na to koukalo celkem obstojně, nebo 3, protože je to přinejlepším průměr, zvláště co se týče SW. Vyšperkovaný film plný zvratů a akce a vtipu, pokud chcete fantasy sci-fi. Pokud jste chtěli Star Wars, nic moc. Co nechápu je, že mi po zhlédnutí TLJ i TFA přijde jako vhodnější a konzistentnější zářez. The Last Jedi totižto nenabídne nic víc než co jakýkoliv jiný Disney blockbuster. Jenomže to je špatně. Plno zbytečných postav, plno zbytečných scén, plno nevyužitého potenciálu (Chewy. Phasma? Snoke?! Leia?! LUKE?! Jo a btw, když někdo nějakou postavu hraje 40 let, a řekne vám, že "tohle by neudělala", tak by to ta postava kurva neudělala), plno zbytečně nedpovězených nebo ze stolu smetených otázek, až moc vtipu. Plno recyklování, plno nesrovnalostí. Jo, TLJ popadne a rozdrtí skoro všechno, co jsme doposud viděli (resp. očekávali od postav v minulém díle), už od první scény s Lukem víme, že Johnson nenechá nit suchou a "this is not going to go the way you think". Okay, fajn, na druhou stranu odklonit se od recyklování staré trilogie k prvoplánovému sázení jednoho překvapení za druhým jen proto, aby fanoušci tolik nesrovnávali, nestačí. Riskovat jen proto, aby nikdo nemohl říct, že neriskuju, tak nějak nemá smysl. Nejlepší postavou trilogie pro mě zůstává Kylo Ren. Jak nedoceněná a nepochopená postava to je, to mi nejde do hlavy. Jinak mi dost vadilo plno vedlejších blbostí jako krávomrož nebo rádobykoně, trailery se tvářily temně, osudově, a namísto toho se prostě a jen tvůrci rychle tlačí směrem k mladému publiku a do filmu sázejí co nejvíc potenciálních lákadel pro prodeje figurek, hraček, lega. Ugh. A ani na to nejdou rafinovaně. A nebo jsem už prostě starší ročník a až mě ta nasranost přejde, tak to zvednu. Každopádně ta Star Wars atmosféra, ten Star Wars feeling? All gone. The Star Wars is dead, long-live Star Wars.

• 29.10.2017  08:28

Jako zábavnou komiksovou vysíračku řadím mezi lepší polovinu, jako předkrm pro Infinity War a levotočivá do části příběhu, kde už půjde o všechno, ale nefunguje. Možná právě proto najali Waititiho, aby jsme tu neměli nové DCEU.

• 27.6.2017  16:36
    Čelisti 3 (1983)

Pokud je první díl klasika a druhý díl pořád fajn film na nedělní odpoledne, tenhle film je vyděděný nedomrdek. Na čtyřku nemám odvahu.

• 4.6.2017  12:04
    Kolos (2016)

Tak jako tenhle film trošku neví, co chtěl být, tak já nevím, co si o tom myslet. Jako oddechovka po práci fajn.

• 3.6.2017  11:50
    Wonder Woman (2017)

Konečně scénář a konečně víc než CGI mela na zakázku. Gal zvládá se ctí, Jenkins dokazuje, že jediné co DCEU potřebuje je NE-Zack Snyder.

• 26.5.2017  01:58

Ne. Ne, ne, ne. Všecko špatně. Všecko. Když si po tomhle filmu musíte pustit aspoň Promethea na spravení chuti, je vám jasné, že jste právě viděli neskutečnou sračku.

• 14.4.2017  10:34

F8 je bez debat mnohem lepším dílem než předchozí film, i díky scénáři. Natočené a nedokončené záběry s Walkerem se tu nemusí lepit a konečně se může jet dál a neohlížet se (až na pomrknutí) zpátky. Překvapivě se (tedy aspoň pro mě) nekoná žádná hovadina typu skákání mezi mrakodrapy. Cožvoto, nafouknuté akce je tu přehršel, ale nějak bije do očí méně než v minulém díle. Dom jako záporák byl podle mě už po odtajení nástinu zápletky bravurní tah a ovoce sklizeno. Chemie mezi The Rockem a Jason Stathamem vskutku záviděníhodná kdejakým buddy filmem, vypjaté scény mezi Letty a Domem nenechala jedno čelo suché a při závěrečném Mordoru už jsem propotil sedadlo, nemluvě o překvapivě faktpopičivtipné sekvenci s Shaw starším a jeho parťáčkem. Následky počínání postav odignorovány, přirozeně. Jejich motivace ne moc prokreslená, ale pro změnu tady je a funguje. Hlavně u Doma. Helen Mirren přišla jen potěšit (a potenciálně se představit pro další díl(y)), to samé Kurt, který si jen užívá to svoje,... a Charlize Theron přinesla jednu z nejlepších blockbusterových záporaček poslední doby. I mean... I can't even. Horedole nic se nezměnilo, pořád musíte vědět, na co přesně jdete: na čistou popkornovku, a pak prostě nemůžete z kina odejít jinak než nadšení, propocení a šťastní. Musím říct, že jsem vážně dobrý v tom, že vím, co přesně od filmů očekávat, a tak většinou odcházím zklamaný, či zklamaný z toho, že jsem měl pravdu. Co mě ale vážně překvapilo je jak moc se F8 líbil jak mně tak přátelům, kteří takovým filmům neholdujou, a jak moc... dobrý vlastně je.

• 3.3.2017  14:42

Hned ze začátku roku nám Mangold nasazuje černého koně. LOGAN vypadá přesně tak, jak se před premiérou tvářil, a servíruje přesně to, co si fanoušci objednali, ač jsme na to čekali roky. Logan se jako unavený a strhaný maratonec po pádu staví na nohy a nejenže dobíhá, ale dobíhá mezi prvními. Překvapivě ze mě nevyždímal nějak extra silné emoce, i když to co do sentimentu není úplně nejjednodušší film, a v rámci žánru je vyloženě poctivým old-school těžkotonážním ledoborcem mezi drahými nýbrž pro děti vyrobenými nafukovacími čluny. Brutalita, jak slíbeno, není prvoplánová, a přitom je šťavnatá a tak strašně osvěžující. 24 mi poměrně dost kazil dojem z filmu, ale v rámci mytologie, scénáře ani akce nepřekáží, spíš mě to jen zaskočilo. Obsazení Dafne Keen a vůbec všechny scény s X-23 naprostá trefa do černého, a jiskření mezi Loganem a Chuckem osvětluje na míle daleko. Velmi dobře tady jde vidět, že samotní herci postavám rozumí a vzájemně k sobě mají blízko, dali do nich vše, co za těch 17 let nastřádali, a rozhodně nechtěli prostě jen natočit film. Šlo tady o něco víc, o rozloučení nejen s fanoušky a mytologií a frančízou, ale také sbohem na úrovni čistě individuální, a ta upřímnost a autentičnost tam jde značně cítit. Není to stopro, ale je to Dark Knight M a kopanec do koulí všem ostatním. With a bang.

• 21.2.2017  00:32
    Kontakt (1997)

Celková délka filmu mi nevadila tak jako samotný vrchol, odlet, soud. Nabízela se tam strašná spousta věcí, reakcí chování a motivací postav, ale tvůrci jako kdyby je právě proto odmítali, což mě neskutečně sralo, na druhou stranu to bylo poměrně vychytralé. Přesycený a zdlouhavý konec dal zabrat a vyloženě by mě zklamal, nebýt posledních pár scén. No, každopádně po dlouhé době (shame on me) jsem si užil ukázkové sci-fi, originální, realistické, co se týče chování postav, nedebilní a v rámci možností nepředvídatelné a neklišoidní. Celkem mě samotného zaráží, že jsem na film narazil teď, náhodou zhruba měsíc po zhlédnutí Příchozích. Jako vždy, z dobrých filmů se těží i po 20 letech. A ježiš, jak šťastný jsem, že poslední dvě sci-fi, co vidím, jsou inteligentní a herci v nich opravdu hrajou, nejen dobře vypadají!

• 11.2.2017  07:51
    Baskets (TV seriál) (2016)

Po 9. díle 4.

• 26.5.2014  23:55

Kdo čekal bezchybnou kontinuitu mezi starými filmy, u jejichž vzniku nikdo s filmovými univerzy nepočítal, a novou generací, byl naivní a zbytečně si pokazil zážitek. Kdo chce, chyby si najde. Vlastně jich najde plno. Jinak ale paráda. Sedmdesátky zmáknuté hezky a guláš z přebytku postav se naštěstí taky nekoná, i když odsunutí Storm a jiných úplně mezi postradatelné mi dobře nedělalo. Days of Future Past prostě šlape jako hodinky a jde o kvalitní, ne-li nejlepší x-menovský počin. Díky své osudovosti a důrazu na drama podle mého názoru hravě přechčije všechny Avengers a i v rovině vtipu má navrch, není hloupý, ani příliš vážně se beroucí. Přiměřeně nadprůměrný komiksák, singerovi jsem nevěřil celkem zbytečně.

• 22.2.2014  03:54
    Farma smrti (2005)

U scény, kdy někdo někomu chcípá u okna a on se mezitím vykecává u telefonu jsem tuhle sračku vypnul. Vážně ne, promiň, Majku.

• 11.1.2014  06:34

Tenhle typ filmů miluju, i proto jsem August: Osage County netrpělivě očekával a pravidelně zhlížel trailery posledních 7 měsíců. A i když jsem od začátku věděl přesně, co mi tenhle film dá (hodně emocí, skvělé herecké výkony, bla bla... i když toho vtipu jsem čekal víc), byl jsem překvapen a uchvácen. Jeden herec vedle druhého mě chytali za srdce, z mužských postav mě dostal Chris Cooper svým krásným proslovem ke své manželce. Co se žen týče, ještě teď plesám. Meryl Streep mi svými nekonečnými nominacemi občas leze na nervy, ale může se někdo divit? Její nominace je tak stoprocentně jistá jako jsou data v kalendáři. Pohyb rty, který Meryl předváděla a který je tak typický pro Julii Roberts, je jedna věc z mnoha. Díky ní člověk jen těžko věřil, že ho Julia nezdědila a že jde jen o jeden geniální detail z mnoha, kterých si člověk jen tak nevšimne, a které utužují celý herecký výkon v jednu krásnou podívanou. Prostě klobouk dolů. Před kým se ale klaním ještě více, je právě Julia. Mám ji rád, ale nikdy jsem si nevšiml, jak skvělá herečka vlastně je, možná i proto, že jí tahle role a v tomto věku perfektně sedla. Holce tekly slzy při rozhovoru, kde přišla řeč na jejich spolupráci a na to jak Meryl obdivuje, a ta přitom Meryl přehrála a občas ji v mých očích úplně zastínila. Takže když se mě zeptáte na Oscara... DUH!

• 5.1.2014  02:33

Susanne a Beale svoji dceru milují. Milují ji možná dokonce nadevše, jen to sami pořádně nevědí. Nebo to neumějí. Své dceři dávají ti dva lásku najevo poměrně často, nešetří objetími a polibky, ale něco tam chybí. Chybí tam pravé emoce a upřímnost. Mělo by jít o něco víc, než jen plnění své mateřské/otcovské povinnosti na oko. Zvlášť, když ti dva své rodičovské povinnosti z pragmatického hlediska nezvládají vůbec. Všichni herci byli skvělí, ale Julianne a Onata samozřejmě vedou. Málokdo dokáže přinutit diváky, aby jej nesnášeli a na druhou stranu jej litovali a soucítili s ním zároveň tak, jako Julianne. Onata zase svou roli hrála tak autenticky, že vlastně ani nehrála, jen sebou nechala volně plynout ty samé pocity, které cítila Maisie. Byla sama sebou, jen ve smyšleném světě. Nejprve mi chyběl nějaký pořádný konec, ale pak jsem si uvědomil, že What Maisie Knew je příběh z jedné části života malé holčičky, příběh ze života takový, jak se prostě děje, a proto film skončil přesně tam, kde skončila tato část. Nenuceně, což je dobře. A nic jiného tomu nechybělo. Možná přeháním, ale nejdůležitější věcí na světě jsou pocity.

• 31.12.2013  00:19

Vyčítat bych del Torovi mohl donekonečna a úplně všecko, ale stejně bych tu sračku přežil. Ale ty postavy. TO OBSAZENÍ. Au.

• 19.12.2013  23:14

Neskutečný film. Belgický film jsem snad ještě (jo stydím se) nikdy neviděl, a hned ten první si se mnou pěkně pohrál. Perfektními detaily propletená jinak mnohokrát viděná zápletka mi chtě nechtě tahala slzy až někde z plic. Hlavní dvojice byla skvěle obsazená, především Veerle byla tak skvělá, že i bez udávání dat bylo poznat, která bije (resp. v jaké části příběhu se nacházíme) a kontrast svého citového rozpoložení podala tak dobře, že jsem párkrát zapochyboval, jestli jde o tu samou herečku. Malá holčička mě zprvu nepřesvědčovala, pak ale byla skvělá a vymohla si hodně emocí. Nejvíce jsem si ale pochvaloval kameru, božská práce. A zrovna když už toho bylo moc, nastoupila ta úžasná kapela se zlatým soundtrackem. Poslední sekvence brala dech a při titulcích jsem chvíli jen tak seděl a koukal a přemýšlel... jedno minus: poslední třetina filmu se mi moc táhla a já už prosil, ať to skončí. To se ale dá pochopit vzhledem k tomu, jak moc si s vývojem psychiky postav ještě chtěli pohrát.

• 1.12.2013  20:02
    Drsňačky (2013)

Moje očekávání se mění podle žánrů a stejně tak i hodnocení, tak to má asi každý. Jenže ne každý řadí The Heat do žánru "sračky k večeři" a hodnotí to podle toho. Musím říct, že jsem se bál, že si budu vlasy trhat, ale The Heat je pecička. Jediné co jsem chtěl bylo se smát a u hlášky "get up, you fuck!" jsem se dusil. Člověk si už dneska nic neužije, pokud jednou za čas pořádně nepoleví...

• 26.11.2013  08:49

Sžívám se s komentářem Cervenaka: "Celkom milé. A to je asi tak všetko. Nebyť toho temnejšieho konca s pokusom o čosi ako prekvapivú pointu, bola by to len zbierka klišé. Ale chápem, že málo vybúrení post-teenageri z toho majú erekciu, Hermiona je čarovná, hlavne v podprde." Ale Chbosky si s tím pohrál hezky.

• 23.11.2013  04:50

Mile a nepřehnaně zvrácené dílo (komedie/thriller s thriller/komediálním podtextem) 11:14 přineslo přesně to, co jsem od něj čekal, jediné co chybělo byla nějaká aspoň rádoby pointa. Jinak skvělá skládačka. Možná nadhodnocuju, ale tento počin je typický "přišel jsem z akce, je pozdě a nemám co dělat, tak tam nechám hrát tohle" film, jenž si pak druhý den nadšeně dohledáváte, protože si ho možná pamatujete o něco lepší, než doopravdy je, a v dnešních ranních hodinách bylo něco k pití a tenhle film přesně to, co jsem potřeboval. A tak si říkám, že je možná lepší taky jednou nějaký překvapivý konec vynechat, než do filmu vecpat něco, co by mu ublížilo.

• 22.11.2013  23:13

Nemůžu se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ano, máme tu vyspělejší film, který to, co jednička předvedla, dotahuje do výrazně lepšího konce. Nýbrž stejně nemůžu říct, že by ta změna nabrala podstatné velikosti. Zlepšilo se snad vše, krom příběhu samotného, aréna zase zklamala, druhá polovina filmu se vleče jak tasemnice ze závodní jídelny, kdežto konec, krátká scéna, jež zachraňuje celou tu poslední třičtvrtěhodinu filmu, na druhou stranu, sletí jako ožralé hovno ráno po akci. Ano, Vražedná pomsta je lepší film, a jelikož jsem jedničku hodnotil třemi hvězdami, zasloužila by tedy logicky tu jednu hvězdu navíc. Tu ale dostat stejně nemůže. Ne proto, že by to Lawrence nezvládl, protože Constantine je fajn a Já, legenda je skvělý film i přesto, že se tam vlastně nic neděje. To proto, že scénáristé se předlohy drží tak moc, že se bojí popustit otěže svých dospělých hlav a přinést něco záživnějšího. Trochu se bojím, jak dopadne STAR WARS: Episode VII, když se na filmu podílí Arndt. Těžko ale říct, jestli je to on, kdo Hunger Games a Oblivion kazí, nebo drží nad vodou. A co jsem o knihách slyšel, pokud ta třetí není o dost lepší, nevím, co chtějí tvůrci ve dvou dalších filmech krom Jennifer Lawrence a Julianne Moore předvést.

• 19.11.2013  02:48

Ne neprávem je American Beauty označován jako jeden z nejvíce přeceňovaných filmů.

• 18.10.2013  02:56

I na Hong Kong dost přestřelená pitomost, ale ty bitky, ty vždycky to skóre výrazně zlepší... ach jo, já a moje slabost pro Jackieho...

• 1.6.2013  21:19

Kdo se předem připraví na absenci fyziky a logiky, ten bude z filmu nadšen. V rámci žánru ukázkový. Já jsem věděl přesně, co od filmu čekám a do čeho jdu, a dostal jsem přesně to. A trošku víc. Letty is back. Enough said.

• 21.5.2013  02:21
    Mama (2013)

Posledních pár hororů mě akorát zklamalo, takže se mi do Mama moc nechtělo. Jessica Chastain mi jako krátko-tmavovlasá rockerka ze startu moc neseděla, ale klobouk dolů, byla skvělá. Dvě malé holčičky jakbysmet. Krom celkem nezáživného finále sice ničím moc nový, ale o to lépe zpracovaný film.

• 18.4.2013  03:58

Ale no tak, všichni víme, že Ztracený svět je odlehčený Jurský park. A proto ať si kdo chce říká co chce, ale scéna v karavanu a 'odměřená' chemie mezi Jeffem Goldblumem a Julianne Moore spolu se Spielbergovým vtipem a celkovou nadsázkou, se kterou přinesl druhý díl, je prostě combo breaker.

• 15.4.2013  17:07
    Jurský park (1993)

Vždycky jsem litoval, že jsem některé pořádné skvosty neviděl krásně na velkém plátně, jak si to zaslouží. Včera se mi poštěstilo. Efekty, hudba, scénář podle skvělého románu, úžasní herci a hlavně ten dobře známý brilantní feeling, husí kůže a strach u filmu, který vidíte posté, to se jen tak nevidí a tenhle film i po 20 letech drtí konkurenci. Dokonce i obávané 3D mě nadchlo. Jurský park je u mě zaslouženě jeden z nejlepších filmů všech dob.

• 15.4.2013  02:33
    Texaský kat (2011)

Tolik potenciálu skončilo v žumpě...

<< předchozí 1 2 3