dubinak

přeživší

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 9.12.2017  09:42

Tento díl jsem měla vždycky z celé série nejméně ráda. Při mém předvánočním maratonu jsem ale zjistila, že dříve jsem měla asi trochu jiný úhel pohledu. Relikvie smrti první část je sice trochu monotónní a tolik se tam toho nestane, nemá velké množství zapamatovatelných momentů, ale emotivně je to pořád velmi kvalitní záležitost. A upřímně musím uznat, že se mi líbil víc než třeba Fénixův řád.

• 9.12.2017  09:38

Tento díl si pamatuji mnohem horší. Teď při opakované nostalgické projekci musím uznat, že to vůbec není tak špatné, jako když jsem na něm byla v kině když jsem byla mladší. Teď byl můj zážitek mnohem intenzivnější. Navíc Princ dvojí krve má v určitých mezích i dostatek vtipu. Potěší jako vždy nový učitel proti černé magii a hlavně vás šokuje razantní závěr, který tímto momentem dost věcí změní. Za mě pěkně silné čtyři hvězdy.

• 2.12.2017  22:12
    7500 (2014)

7500 pro mě tedy vůbec nebylo špatné. S postavami se rychle zžijete, stopáž utíká jako voda a pořád vám vrtá hlavou, co se vlastně bude dít. Já s touto pointou zas tolik zkušeností nemám, jak tady spousta lidí píše, takže jsem byla vcelku spokojená. Co jediné mě mrzelo bylo, že strašení bylo jaksi odfláknuté a těžko říct, jestli z lenosti, z nedostatku peněz nebo úmyslně. Jinak to považuji za příjemný jednohubkový horor.

• 2.12.2017  22:05

Já mám jednu zásadu. Když se mi nějaký film zdá, že mi jeho příběh nedával absolutní smysl a v podstatě byl úplně o ničem, dávám špatné hodnocení a je mi jedno, jak bylo dobré to ostatní. Sem tam nějaká vtipná hláška by se asi našla, herecky to bylo taky fajn, ale o čem to vlastně bylo? Nemám tucha, jakou tohle mělo pointu,takže vlastně celá cesta co vede k závěru byla ve finále úplně na nic. Některými momenty mi to připomínalo nedávné Better Watch Out, to mělo ale aspoň myšlenku. Gore The Babysitter taky nepostrádá, prostě jak říkám, dá se to vydržet, ale je to vlastně úplně o hovně.

• 2.12.2017  21:47
    Tower, The (2008)

The Tower je sice asi nejlacinější horor, co jsem kdy viděla, ale to ještě vůbec nemění nic na tom, že se snahou člověk dokáže ledacos. Páni Danové totiž dokázaly vytvořit za málo peněz hodně muziky a to asi hlavně co se masek, špíny a atmosféry týče. Sice bych uvítala, kdyby hlavní hrdinka hrála trochu přesvědčivěji, ale vzhledem k ostatním pozitivním faktorům, přivřu oko. Pro mě to byla slušná zábava.

• 2.12.2017  21:20

Dost dobře nechápu proč si Victor Salva udělal ze svého vlastního skvělého monstra a výjimečného záporáka pouťovou atrakci a v podstatě ho zparodoval. Taky jsem dost dobře nepochopila, proč se většina těch "hororových" scén odehrávala za denního světla. Všichni dobře víme, že vystrašit za denního světla umí jenom Shyamalan. Na tomto filmu je zkrátka všechno špatně, od scénáře přes efekty po atmosféru, téměř nic nefunguje a s porovnáním s lacinější, ale tisíckrát kvalitnější jedničkou, je tohle rána vedle.

• 2.12.2017  21:11

Night of the Scarecrow je průměrná hororová retro zábava, která neurazí svým jednoduchým dějem, ale na druhou stranu nenabídne ani nic dobře zapamatovatelného. Strašák je ale docela příjemný vrahoun a stopáž rychle uteče. Dobrá volba třeba na Halloweenský večer.

• 2.12.2017  20:53

Lanthimos dává filmům naprosto nový formát a už od dob Špičáku bylo jasné, že tento styl bude jen znásobovat. Těžko na Jelena hledám slova, protože stejně jako pocity z Humra jsou i tady nepopsatelné. Ovšem u Humra jste se ještě alepsoň trochu zasmáli. Teď už se jede jen na velkou depresi a obrovský nátlak na diváka. Už první záběr dával varování, že tento snímek není pro slabší povahy. Pokud jste se na něj vydrželi dívat bez mrknutí oka, neznamená, že už máte vyhráno. Zabití posvátného jelena ve vás totiž vyvolá tak ztísněné, nepříjemné až zahanbené pocity, že se budete bát další minuty. Lanthimos dává postávám opět velmi vzdálený přístup k situaci a dělá z nich téměr bezduché roboty. Nad výkonem všech herců vám ale bude tuhnout krev v žilách. Ovšem kdo si zaslouží speciální vyzdvihnutí je Barry Keoghan, který se mi postaral o ty nejnepříjemnější pocity. Už jen z jeho výjevu a podivných dialogů, za kterými nevíte, co stojí, mi šel mráz po zádech a neumím si v jeho roli představit nikoho jiného, u koho by mě jen pohled na něj tak děsil. Samotný scénář je tak absolutně děsivý, že už mi docházejí slova na jeho popis. Zle od žaludku mi doslova bylo i u gradace té nejdepresivnější hudby, kterou si jen dokážete představit a Lanthimose klidně můžu začít pomalu považovat za mistra zvuku i obrazu. Ve filmu nechybí ani nějaká ta krvavější scéna a závěr filmu patří k těm nejabsurdnějším, jaký jsem tento rok viděla. I když se snažím přiblížit, na co se můžete před sledováním Jelena připravit, musí se to zažít na vlastní kůži. Úrovnově bych to podle pocitů přirovnala asi k letošní Mother!, ale Jelen je ještě trochu jiná liga.

• 2.12.2017  20:35

Tento svůj zážitek z kina bych označila asi jako neutrální. Navzdory vcelku vysokým očekáváním vzhledem k hvězdnému obsazení a kvalitativně zaručenou režií, ve mně tento film doslova vyšuměl a vypařil se ihned po opuštění sálu jako pára nad hrncem. Už první scéna ve mně vyvolávala obavy a přesto, že mě ten pocit postupem stopáže opouštěl, na druhou stranu mi nedal ani jiné pozitivní pocity a nezanechal ve mně téměř žádné dojmy. Vizuálně, zvukově a herecky byla Vražda v Orient Expresu bezchybná, ale scénáristicky (a asi vím, že celá vina neleží na režii, ale zkrátka na předloze) trochu mdlá, nedotažená a neintenzivní. Pointa prostě jen velmi rychle vyšumí a pro mě jako pro někoho, kdo předlohu neznal, tudíž kdo mohl být překvapen a šokován, šokován nebyl. To by mi zas tolik nevadilo, kdyby byl děj ke konci více napínavý a drásavý. I tady jsem se ale nedočkala. Takže řemeslně krásné, dějově trochu líné.

• 1.12.2017  21:39

Za mě trochu slabší než předchozí čtyři díly a touto částí začíná Potter definitivně vážnět a přesouvá se do mojí méně oblíbené půlky ságy. Nicméně zábava je to stále slušná, vtip se sem tam taky objeví a samozřejmě šokující závěr zde také nechybí. Od tohoto dílu jsem knihy už nečetla, takže nemůžu soudit. Filmově je to pro mě hodnocením podobné jako Tajemná komnata, tudíž pěkné čtyři.

• 27.11.2017  21:49

Můj třetí nejoblíbenější díl ze ságy. Dějově opět na velmi vysoké úrovni, poctivě zkopírován z předlohy. Najde se zde i pár scén až s hororovým nádechem, například jezero a bludiště. Potěší postava Pošuka Moodyho a šokující vyústění. Ohnivý pohár rozhodně patří do těch nejpovedenějších dílů.

• 27.11.2017  21:44

Můj absolutně nejoblíbenější díl Harryho Pottera díky brilantní dějové linii, spoustě nových postav, atraktivních prostorů a taky dávce humoru. Skvělý časový twist dělá tento díl velmi odlišným od ostatních. Začátek hodnotím jako nejvtipnější a nejpovedenější z celé série, taky scéna s autobusem patří mezi ty nejlepší a navíc potěší i postava Siriuse Blacka a profesora Lupina. Zkrátka bezchybný díl, kde nechybí napětí, vtip a precizně zkopírovaná předloha.

• 27.11.2017  21:37

Příběhově pro mě o malinký stupínek slabší než první díl, ale v podstatě nemám právo na nic nadávat. Je to opět skvělá podívaná. Knihy jsou pro mě kvalitativně téměř na stejné úrovni jako filmy a ani jedno neupřednostňuji. Tajemná komnata je příjemně obohacena minulostí Lorda Voldemorta a tím je pro mě tento díl dobře zapamatovatelný.

• 27.11.2017  21:32

Nostalgie a film mého dětství. Táta mi jednou vyprávěl, že Kámen mudrců byl jediný film, u kterého jsem vydržela sedět jako čtyřletá holka v kině celou dobu klidně a bez vrtění a každou další projekci sledovala tiše jako myška. No, na tom se nic nezměnilo. Pořád je to špičková kultovní záležitostí a brilantní start dlouhé čarovné ságy, která šla ruku v ruce s naší generací a s každým novým dílem jsme byli starší a starší. Už jen kvůli tomuhle se tento film zapsal do mého filmového srdce a navždy v něm i zůstane.

• 26.11.2017  12:01

Tak jestli vám nic neudělá dobrou náladu, tak tohle tedy stoprocentně. Tohle je ta nejčirejší, nejupřímnější a nejlehčí komedie na strávení za tento rok.. Myslím, že není člověka, kterého by tento film mohl urazit, protože jinak by v sobě ten dotyčný neměl kouska lidskosti. Celý děj táhnou výrazné charaktery, vtipné hlášky, francouzský humor, čarovná hudba a taky krásný vizuál. Potěšilo mě, že film není natočen z pohledu manželského páru, ale z pohledu svatební agentury, což příběhu dodalo o mnoho více vtipu a tím pádem vypouští skoro veškerou romantiku, což pro mě bylo plusem. Humor je navíc absolutně nenásilný a žádná vulgarita není potřeba. Američané by se od Francouzů mohli učit.

• 26.11.2017  11:46

Pokud to budu brát jako komedii s prvky hororu, dobrý. Když to ale budu brát jako horor s opakujícím se časovým konceptem, nic moc. Na Happy Death Day jděte do kina pokud se chcete pobavit a ne bát. Tento film je totiž spíše teenage komedií, která sází na lehkost a na svojí cílovou skupinu. Pro náročnější diváky by tento film mohl být příliš předvídatelný, nedotažený a hlavně už párkrát viděný. Nemůžu na to ale plivat, protože mě to nijak neurazilo a humor tomu taky nechybí. Bohužel se mi ale stopáž trochu táhla a moc dojmů to ve vás taky nenechá, takže průměr.

• 26.11.2017  11:39
    Lynč (2011)

Polský důkaz toho, že šikana a teror neexistuje pouze v dětském světě, ale může svázat ruce komukoliv, Lincz je film náročný na psychiku a empatii, protože vám asi nebude zrovna dobře tohle sledovat. Na druhou stranu má tak lichotivou stopáž, že se ani nenadechnete a máte po filmu. Poláci jsou čím dál lepšími filmaři a tady není žádná výjimka. Navzdory tomu ale musím říct, že psychicky se mohlo jet ještě více do hloubky a Lincz je natočen trochu moc povrchově.

• 26.11.2017  11:28
    Jigsaw (2017)

K novému Jigsaw jsem byla opravdu nadmíru skeptická, už první trailer na mě působil velmi špatně a ani jsem nepřemýšlela o tom, že bych navštívila kino z důvodu toho, že jsme čekala další recyklaci. Pak ale koukám na prvotní hodnocení a ejhle, asi to nebude takový průser. S rozpaky jsem se tedy odhodlala jít do kina a doufala, že jen nehýřím penězmi. No musím říct, že takhle dobrý díl Saw jsme tu dlouho neměli, troufám si říct, že naposledy měl pro mě obdobnou kvalitu třetí díl. A to je sakra dávno. NIcméně, Jigsaw mi nastolil tak napínavou jízdu plnou zvratů, že jsem zapomněla na veškeré předchozí předsudky a nechala se unášet brutální odyseou krz nové smrtelné pasti. Příběh sice jede jakž takž podobně jako v předešlých dílech, ale pointa tomu dává obrovskou korunu a děj je navíc obohacen několika novými liniemi. Závěrečný plot mě uchválil natolik, že jsem návštěvy kina nelitovala ani za mák, protože bratři Spierigovi vytvořili tímto twistem zcela nový formát Saw. I tak si ale nemyslím, že by bylo další pokračování nějak nutné,

• 10.11.2017  15:42
    Strašáci (1988)

Po dlouhém uležení dospívám k rozhodnutí, že asi musím Strašákům ještě ubrat, protože mi nic moc nedaly. Ta parta mi charakterově vůbec nesedla a dlouho trvalo, než jsem se začala pořádně soustředit na děj. Vadilo mi věčné mluvení do vysílaček, kvůli čemuž jsem neměla přehled, kdo je kdo a kdo mluví. Nejvíce ale asi vytknu to, že jsem se prostě nudila. Strašení je zde sice dobré, ale je ho málo a moc se řeší okolní omáčka. Nechci na to tolik nadávat, protože někomu to může klidně sednout. Já se ale těžko soustředila, protože mě osud postav nezajímal.

• 10.11.2017  15:35

Gensi, já zestárla o pět let, než jsi něco natočil, tak jsem čekala, že to pořádně rozbalíš a naservíruješ nám něco extra. Bohužel se tak ani zdaleka nestalo a já zjišťuji, že strašení nadpřirozenem není zrovna Gensova stránka a jdou mu spíš témata, ve kterých se zaměřuje na zlo způsobené lidmi. K postavám jsem nepřirostla, příběh je opravdu velmi nudný a je zde dost hluchých míst. Když dojde na strašení, jde o předvídatelné scény, které jsme viděli už nesčetněkrát. Příběh také stojí hlavně na flashbacích, což často nedopadá dobře a ničí to dojem. Zde tomu nebylo jinak. Závěr až moc odfláknutý a rychlý a na to, že celou dobu na něco čekáte, nic moc nedostanete. Naneštěstí docela zbytečný film a zklamání.

• 10.11.2017  15:19
    Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam) (2006)

K mému překvapení skoro nejlépe hodnocená hra od Cimrmana se mi zrovna do vkusu úplně netrefila. Pro mě trošku málo hlášek, seminář jsem skoro ani nepostřehla, ale jinak nic většího vytknout nemůžu, jen mám chutě někde jinde co se týče Cimrmana.

• 10.11.2017  15:08
    Hospoda Na mýtince (divadelní záznam) (1997)

Seminář sice slabší, ale hra neměla téměř žádnou chybu. Nejvíce potěšila postava Ladislava Smoljaka a jeho scéna s párkem a taky hudební vystoupení, která hru velmi oživila.

• 10.11.2017  13:43
    matka! (2017)

Na matku už dlouho hledám správná slova a stejně asi budu muset používat spíše superlativa, protože pro mě je těžké se k tomu jinak vyjadřovat. Matka byla jedním z mých absolutně nejočekávanějších filmů a radši jsem si o něm nic nezjišťovala a doufala, že trailer neukázal moc. No, vlastně neukázal nic. Tohle se prostě přes trailer odhadnout nedá. Matka je totiž film gigantických rozměrů, ač se na první pohled tváří opravdu malebně a skromně. Ke všemu vám postačí jen pár hlavních postav a obrovský dům. Aronofsky je mistr obrazu a diváka nechává po celou stopáž v opravdu nepříjemné tísni z důvodu, že z 90% snímá pouze výraz Jennifer a působí tak opravdu depresivně a klaustrofobicky. Párkrát jsem se přistihla, že je mi až fyzicky nevolno z toho, jak nevidím, co se děje kolem. Celkově vlastně můžu podotknout, že matka se pro mě stává asi nejdepresivnějším a nejvyčerpávajícím filmem za posledních pár let. Abych to ujasnila, záleží hodně na tom, s jakou postavou budete víc soucítit. Abych se přiznala, s postavou Jennifer jako kdybych byla jedno tělo, jedna duše. Zažívala jse úplně stejné pocity jako ona, bylo mi nepříjemně pokaždé, když jsem z jejího výrazu vyčetla disharmonii a stres. Tím se dostávám k tomu, že za tohle bych Jennifer přála klidně Oscara, protože se vypracovala na neskutečnou hereckou úroveň. Přítel se naopak vcítil do postavy Javiera, takže opravdu záleží z jaké strany tento film uchytíte. Proto je asi označován za kontroverzní. Nebudu prozrazovat děj, ale ještě bych řekla, že nikdy jsem neviděla lepší podobenství a opravdu lituji, že nemám tolik vědomostí, kolik bych chtěla k tomuto snímku mít. Zároveň chválím Aronofskyho za úžasně zpracovanou mytologickou i metaforickou linii. Je neskutečné jak dokázal z poklidného, téměř opuštěného domu na venkově udělat přelidněné, zoufalé a násilné peklo. Ten obrat byl opravdu neskutečně intenzivní a z kina jsem vycházela psychicky vyčerpaná. Navíc každým dnem jsem si na matku vzpomínala víc a víc a znovu prožívala ty stísněné pocity, jako kdybych pořád seděla v sále. Matka si tudíž zaslouží být v moji topce, protože to nebyl film, to byla noční můra.

• 6.11.2017  14:32

Tak vzhledem k tomu, že moje očekávání bylo téměř nulové, můžu prohlásit, že zas taková sračka to nebyla. Naopak, jeden nebo dva momenty pro mě byly opravdu velmi těžké sledovat a dokonce jsem po dlouhé době měla u hororu, na který jsem koukala doma, pocit strachu. Příběh byl sice v podstatě debilní a konec to docela dost kazil, ale vzhled toho kluka mě fakt upřímně děsil. Co bych asi změnila by byla hlavní hrdinka, která mi nepřišla moc sympatická, takže sebemenší empatie neproběhla. Nakonec ale dávám slabší tři.

• 6.11.2017  14:20
    Metoda (2005)

Nadprůměrný tradičně ukecaný španělský drama thriller, který v sobě skrývá víc, než by se zdálo. Ovšem jen pro velmi trpělivé diváky, ochotné hrát režisérovu hru plnou intrik a twistů. Připravte si pevné nervy a nechte se unášet psychologickou odyseou až na samý konec. K mému neštěstí bych závěr ale čekala mnohem intenzivnější vzhledem k tomu, co si divák musí během poměrně dlouhé stopáže vyčekat.

• 6.11.2017  14:17
    Masožravý obraz (amatérský film) (2013)

Hledáte nejlepší český hororový krátkometrážní film? Právě jste ho našli.

• 6.11.2017  14:15

Do Better Watch Out jsem skočila po hlavě, když jsem viděla jeho nadprůměrné hodnocení jako vánočního hororu, který sliboval nečekaný twist. No musím říct, že nápadem, hereckým osazenstvem, výpravou, vizuálem i hudbou se mi ten film trefil do vkusu. I ten nečekaný twist mě zahřál u srdce, ale prvotní nadšení mě nějak během projekce pomalu začínalo přecházet, když jsem si řekla: Nepřehání se to už trošku? Možná mě jen zarážel ten fakt, že dětští herci táhli všechno na sobě a působilo to tím na mě trošku divně. Nicméně nechci nic vyzrazovat. Určitě doporučuju shlédnout v nadcházejícím vánočním období a troufám si řict, že snad nikoho tento film zcela nezklame. Nakonec to sice za mě na ty čtyři není. Náladu na Vánoce mi to ale udělalo.

• 6.11.2017  14:07
    Wish Upon (2017)

Tak na ten fakt, že Wish Upon točil Leonetti, režisér největší hororové sračky roku 2014 Annabelle, musím říct, že je vidět velké zlepšení. Na tento film nejsem nijak naštvaná. Jediné, co vytknu je, že mohlo být více gore, více tlačit na pilu a uvítala bych méně té teenagerské omáčky. Zkrátka mohl to být víc horor, než jen teenage drama s hororovým nádechem. I tak ale nejsem zklamaná. Ovšem není to nic, bez čeho byste se neobešli.

• 6.11.2017  13:53

Pro mě osobně teda o dost slabší než předchozí dva díly. Vtipy už míří hodně do té vulgární řeky, Bridget už není úplně to, co bývala. Příběh nebyl špatný, ale je to zkrátka jen další povinná romantická komedie odškrtnutá z mého seznamu. Já jako fanynka dříve tlusté Bridget jsem musela zkusit i její novou verzi, ale nepovedlo se to tak, jak bych chtěla. Chválím ale skvělou scénu s Edem Sheeranem. Na druhou stranu mě štvaly ty věčné dialogy o ničem bez pointy a vtipu. Na tak dlouhou stopáž jsem se smála málo.

• 6.11.2017  13:45
    Lijavec (divadelní záznam) (1997)

Neskutečný seminář na podobné úrovni jako třeba Němý Bobeš, ovšem Bobeš má i skvělou hru, která je v Lijavci o něco slabší. Nicméně plusové bodíky dávám za písničku o elektrickém proudu. ,,Já nejsem Karel, Karel je tadyhle Alois."

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39