dubinak

dubinak

Kristýna Veselá

Česko
přeživší

homepage

16 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
  • 11.3.2018  20:58
  Brimstone (2016)
  ****

  Western není nic pro mě, každopádně jsem dostala na tento film doporučení s tím, že Guy Pierce tam hraje fakt monstrum na zemi a brutalita je taky kvalitní. Mě Brimstone úplně za srdce nechytl, nicméně natočené je to prvotřidně, časové prolínající linie krásně až ukázkově zapadají do sebe, tudíž se v ději nemáte šanci ztratit, přestože stopáž má dlouhých 145 minut. Paradoxně mě víc než Fanning uhrančily pasáže s Emilií Jones, ve které je vidět ohromný potenciál. Taky musím vyzdvihnout špinavou, ledovou až ochromující atmosféru. Při sledování zkrátka úplně cítíte, jak je postávám nepohodlně a zima. Abych se vrátila k roli Guye Pierce, to byl fakt velkej hnus a je až znepokojující jak dobře ji prožíval. Řekla bych, že tenhle film není zrovna pro nejslabší povahy, protože ta zobrazená brutalita zabolí i vás.

  • 11.3.2018  20:30
  Behind (2016)
  ****

  Atmosferická jednohubka v čele s uhrančivou Macarenou, která umí zahrát tyto role na povel. Je to sice klasická předvídatelná záležitost ve stylu Polaroid či Selfie, závěr ale stojí za to a vykompenzuje všechny ty malé nedokonalosti.

  • 11.3.2018  20:26

  The Florida Project bych pojmenovala asi jediným slovem a to nádherný. Příběh to v podstatě nemá, sledujeme jen každodenní život a rutinu matky s dcerou, přičemž dcera prožívá své rebelské dětství od plic, jak se dá a co jí a jejím kamarádům floridské sídliště dovolí, zatímco téměř nezletilá matka bojuje zas a znovu o to, aby sehnala alespoň minimum peněz na nájem a nějaký ten polotovar na uživení svojí "rodiny", kterou nade vše miluje, i když lásku dává najevo poněkud nezvyklým způsobem. Tento film má dvě mince, avšak strany si jsou velmi podobné. Všude je cítit svobodomyslnost, život pro daný okamžik a bezstarostnost, navzdory tomu, že chudoba, prostituce a drogy jsou zde denní chleba. Popravdě jsem šla na to do kina bez jakýchkoliv předem zjištěných informací, bez očekávání, čistě jen proto, že jsem chtěla navštívit nové kino a omrknout roli, za kterou byl Willem Dafoe nominován. Spokojenější návštěvu jsem dlouho nezažila. Po projekci jsem se cítila jako pták a byla nabitá energií. Navíc obě hlavní herečky i již zmíněný Dafoe si střihli role perfektně a umím si představit, že si tento film ještě někdy seženu. Byla to prostě nádhera.

  • 11.3.2018  20:12
  Still/Born (2017)
  ****

  Nevím, čím to bylo a rozhodně nehodlám Still/Born obhajovat, ale mně to v souladu nálady a okolností docela slušně sedlo. Paradoxně, navzdory hodně rozpolcenému hodnocení, musím konstatovat, že tento film opravdu není ničím výjimečný. Vlastně jo, má výjimečně nesympatickou hlavní herečku, které chcete několikrát během stopáže dát přes držku, jenomže v druhé chvíli se vám vlastně zničehonic líbí, jak zahrála to, že ji začíná kvalitně šplouchat na maják. Snad už kvůli těm kontroverzním kritikám do mě tenhle kanadský kousek zapadl jako puzzle a ani strašení mě v ničem neiritovalo. Samozřejmě to dost nadhodnocuji a spíš to vidím na slaboučké čtyři, protože se na to zkrátka jen nezlobím. Předvídatelné je to ovšem jako prase a hodně podobných kousků už tu bylo, Still/Born je ale přece jen svojí zvláštní atmosférou a jistou neuspořádaností trochu v jiné sekci.

  • 11.3.2018  19:10
  Cold Skin (2017)
  ***

  Osobně rozhodně lepší zkušenost než v případě The Crucifixion, jež si sotva udržel mou pozornost. Přesto, že můj zážitek byl v podstatě celistvý a očima jsem neuhýbala jinam, Gens začíná slušně degenerovat a z jeho snímků je cítit na kilometry daleko nedostatek jakékoliv múzy. Cold Skin sice není nic, co by nedokázal vymyslet každý za pochodu, nicméně atmosféru to má obstojnou a scény s útoky na maják hordou monster patřila k tomu nejlepšímu, co se ve filmu objevilo. Bohužel třetí třetina stopáže směřuje značně k bodu mrazu a divák už nedostane žádnou notnou dávku ničeho, co by se mohlo podobat šoku nebo momentu překvapení. Řemeslně je to ale slušná, chladná, ač velice zbytečná záležitost, kterou s upřímným srdcem nemohu doporučit.

  • 23.2.2018  12:57

  Podle ohlasů jsem čekala trochu silnější zážitek, možná jenom nejsem ta správná romantická duše, kteoru by tento příběh nějak citově zasáhl. Nicméně bylo vtipné sledovat, jak si ty dvě postavy k sobě hledaly cestu. Alexandra Borbély byla ve své roli skvělá, Géza Morcsányi už mě tolik ze židle nezvedl. Scéna z jatek možná zbytečně až moc detailní, protože jsem v tu chvíli musela okamžitě brečet, avšak takový pocit jsem z děje poté už nedostala. Závěr byl ovšem asi druhá nejsilnější věc ze scénáře a vyvolala ve mně smích i lítost. Takže silné momenty to mělo, průměrný dojem ale převládá.

  • 23.2.2018  12:50
  Já, Tonya (2017)
  ****

  Když už máme tu Olympiádu, neumím si představit lepší film na zhlédnutí, než právě I, Tonya. Ač jsem byla touto historickou událostí a nechvalným incidentem nepolíbená, Craig Gillespie mi to hezky osvětlil a zase mé vědomosti posunul o něco dál. Margot Robbie byla úžasná, postava Allison Janney naprosto vtipná a bezchybná a celkově jsem si tenhle životopisný kousek moc užila. Celý život Tonyi Hardingové byl jedna velká šílenost, plná absurdních lidí, kteří se jí postarali o spoustu nepříjemných životních situací, takže její příběh prosil o zfilmování. Na pět hvězd to není, protože mě to nezasáhlo tak hluboko, jak mohlo. Doporučuji ale všemi deseti.

  • 23.2.2018  12:36
  Tvář vody (2017)
  ***

  Už jen kvůli té kvantitě nominací jsem tohle docela potřebovala vidět, přesto, že Guillermo se mi do srdce žádným svým snímkem nikdy úplně nevryl. Jeho filmy jsou po řemeslné a výpravné stránce na špičce, ale o příbězích už se tohle říct nedá. Obecně mám z The Shape of Water smíšené pocity, působilo to na mě občas trochu praštěně až směšně. Když odpustím některé tyto scény, mám z projekce spíše pozitivní zážitek, herci byli úžasní, Michael Shannon si své jedovaté role užíval, taktéž Octavia Spencer oživila děj a prostředí nemám taky co vytknout, takže řemeslně to pro mě byla lahůdka, scénáristicky to trochu drhlo.

  • 23.2.2018  12:24
  Konvert (2017)
  ***

  Rusové poslední dobou docela jedou, přestože si jsou jejich hororové snímky často v lecčem podobné. Víc, než horor je ale Konvert mysteriózní krimi s občasnými prvky hororu, které zrovna moc bodů k dobru nepřidaly, a tak spíše oceňuji mysterióznost a originální námět. Osobně se mi zamlouvala spíše postava detektivky, než hlavní hrdina, jenž byl trochu nemastný, neslaný. Palec nahoru dávám za stopáž, při které neměl Konvert moc šancí nudit, takže příjemně utekla.

  • 23.2.2018  12:12
  7 životů (2017)
  ***

  Seven Sisiters je dobrá filmařina, když si chcete oddychnout u něčeho akčnějšího, co má rychlý spád. Výkon Noomi byl super, bavil mě ten fakt, že se každá scéna musela točit sedmkrát, navíc zde bylo více brutality, než jsem čekala, i když Tommy Wirkola se s tím nikdy moc nepáral. Nudit se u tohoto snímku prostě nebudete, avšak není to nic, co by otřáslo zemí. Příběh je občas předvídatelný a pointa trochu laciná, nicméně zábava to byla kvalitní.

  • 19.2.2018  22:03

  Při The Commuter jsem se cítila tak trochu jako na horské dráze, jednu chvíli čekáte na nějaký ten houpanec a najednou máte žaludek až v krku a krev vám tuhne v žilách. Liam Neeson zas a opět představuje utrápeného chlapíka, kterému se lepí smůla na paty. Těchto jeho rolí jsme už nejspíš přesyceni, bohužel už se pro ně narodil. Když přistoupím k režii, mělo to ve scénáři docela velké lapsy a logicky a snad i fyzikálně a vědecky tam dost věcí nebylo absolutně proveditelných. Když teda odpustím tyhle malé díry v ději, akčně to bylo na slušné úrovní a napětí tam taky téměř nechybělo. Naopak jsem se několikrát přistihla, že jsem byla napnutá jak struna a čekala, co tam Neeson zase natropí za parádu. Závěr byl k velké smůle bohužel protahovaný a ona pointa prostě nic extra. Po úděsných The Shallows to byl ale docela příjemný posun. Serra držet taktovku pořád ještě umí, a tak mu dávám do budoucna další šanci něčím mě překvapit, tentokrát bych zase uvítala nějaký horůrek.

  • 19.2.2018  21:52
  1922 (2017)
  ***

  A zase, typická Kingovka, která má nekonečný rozjezd, je sice příběhově hodně dobře natočená, ale hororově velmi chabá. Čekejte radši rozsáhlý styl vyprávění, než minimalistický horor. Jestli vyloženě nemáte náladu na rodinnou drámu, asi si to ani nepouštějte. Řekla bych ale, že tahle Kingovka dopadla asi líp, než Flanaganova Gerald's Game, jejíž konec působil nesourodě. Tady děj jen tak hodně pomalu plyne, sem tam se objeví nějaký výjev, takže žádnou svižnou akci taky nečekejte. Doporučuji vám obrnit se na tento snímek trpělivostí a na konci prostě uvidíte, jestli to stálo za to nebo ne. Mně to za to stálo tak polovičně. A určitě to není nic, na co bych si za pár měsíců vzpomněla.

  • 19.2.2018  21:44
  Bunkr (2015)
  ***

  Příjemná, dobře ujetá, vizuálně i zvukově dokonalá německá záležitost. Už jen úvodní titulky mě pohladily na duši. Němci by to zkrátka uměli, kdyby se trochu více snažili. Der Bunker má sice nadpozemskou atmosféru, zvládnutě natočené absurdní situace a sympaticky šílené dialogy, jenže pointa byla spíš přitažená za vlasy a tak trochu nic neříkající. Postavy nicméně fantastické a řemeslně je to taky lahůdka. Škoda toho nedotaženého scénáře. Mám ale spíš pozitivní dojmy, protože humor fungoval a například soundtrack byl vzhledem k doplnění atmosféry úplně boží.

  • 18.2.2018  14:31

  Tohle bylo tak strašně super natočené, herečka parádní, prostředí mrazivé, atmosféra hutná. Ale otázky nezodpovězené a k velkému neštěstí se to na můj vkus utnulo příliš rychle, kdyby tam byl fakt nějaký ten závěr, klidně tomu dám pět, protože potenciál to mělo fantasický.

  • 18.2.2018  14:28
  Výkřik (2017)
  ***

  Spíše sranda horor, než vážná věc, ale na to, že je to česká tvorba tak poměrně slušný.

  • 18.2.2018  14:21

  Třetí část poněkud slabší, než ty dvě předešlé, dost předvídatelné a mnohokrát viděné. Každopádně Launder Man furt ujde.

  • 18.2.2018  14:19

  Sandberg má zřejmě svého nástupce nebo spíše konkurenci v hororových kraťasech. Druhá část je ještě mnohem lepší než první, atmosféra hustá, že by se dala krájet a strašení je zkrátka kvalitní. Chválím i skřípavou hudbu, která tomu přidala.

  • 18.2.2018  14:14
  The Look-See (2017)
  ***

  Pěkná vizuálně příjemná parádička, která dokáže na chvilku vyděsit a zamrazit vás v zádech. Konečně tu máme zase hodně pěkné monstrum.

  • 18.2.2018  14:11
  Launder Man (2017)
  ***

  Zajímavé a přijemně hororové započetí minisérie o další zrůdičce, která vás všude dostane. Atmosféra super, jen to bylo trochu moc rychlé.

  • 18.2.2018  14:10
  One Please (2014)
  ***

  Dobrá jednohubka v čele s Michaelem Berrymanam alias mužem, který je už prostě odsouzen k tomu hrát jen v hororech natočená šikovnou rukou Jesseho Burkse, který dokázal vytvořit nádherný vizuální kontrast mezi domečkem idylické rodinky a dodávkou plnou lidských částí těla. Škoda, že to nevygradovalo trochu ostřeji, ale za mě spokojenost.

  • 17.2.2018  18:37
  Persona (1966)
  ****

  Poněkud těžky film s tíživou a nejistou atmosférou, od které nevíte co čekat. Herečky to hrály skvěle, jedna hrála tělem, druhá očima a obě předvedly výkony, na kterých celý film ležel. Persona byla moje úplně první zkušenost s Bergmanem a jeho režisérským stylem a musím říct, že až na nějaké nesrovnalosti, které jsem si neuměla vysvětlit, jsem měla zážitek značně artový a čistě pocitový.

  • 17.2.2018  18:20

  O The Room jsem párkrát slyšela, nicméně jsem nevěděla, že jeho zákulisí bylo až taková rarita. Tenhle film mě moc bavil, bavily mě herecké výkony bratří Franců, hlavně James si to dával fakt skvěle, další důvod by byl ten, že mám moc ráda behind scene, takže jsem vždycky zvědavá jak takové natáčení mohlo probíhat a myslím, že James Franco nám to zinscenoval velice pěkně a přesvědčivě. Já jsem se prostě dobře bavila a tohle téma mi přišlo zajímavé, Tommy Wiseau je fakt osoba, o které chcete točit film.

  • 17.2.2018  18:06

  Jestli máte chuť na něco nechutného a zvráceného, jste na správném místě. Bohužel to ale není taková ta rafinovaná zvrácenost, ale jenom pořádně nechutná sračka, která je rádoby metaforická, ale vlastně vůbec. To znamená, že příběhově vás tento film nemá šanci zaujmout. Každý si v něm může najít jisté přirovnání, nebo chcete-li satiru, ale o nic obohacenější nebudete. Řeší se tu zkrátka jen prvoúčelové prasárny, které by mohly mít hloubku, ale bohužel nemají. A i když poslední třetí část byla už jen čirá brutalita a explicitní gore, nevyvážilo to tu předešlou hrůzu.

  • 17.2.2018  17:50
  Okja (2017)
  ***

  Korejci nám naservírovali další sci-fi šílenost a tenokrát je to o geneticky modifikovaných hrochoprasetech, které mají v budoucnu lidem sloužit pro maso. Ze začátku jsem si klepala na čelo, protože mi téma přišlo zkrátka trhlé. Dále mě také docela slušně zklamal výkon Jakea Gyllenhaala, kterému role prostě nesedla a bylo vídět, že není zvyklý tuhle roli hrát a dost se minul účinkem. Zvířátko bylo roztomile zpracované a příběh se postupem času taky posunul do snesitelných mezí a trochu začal gradovat společně s nástupem Paula Dana a Stevena Yeuna na scénu. Nicméně Korejci mají zkrátka divný styl, který já asi nikdy milovat nebudu. Nechyběla samozřejmě ani extrémně divná Tilda Swinton, na kterou jsme už v těchto divnorolích všichni zvyklí. Závěr byl pro mě dojemný, ale některé pasáže Okji mě nebavily, tudíž univerzální tři hvězdy.

  • 17.2.2018  17:37
  Coco (2017)
  *****

  Jeden z nejlepších animáků od Disneyho za posledních pár let. Příběh je pojat velmi origiálně, okamžitě vás zaujme, navíc je zde až nebývale mnoho twistů, které děj záměrně komplikují, aby se posléze mohlo vše řádně vyřešit. Tuhle pohádku si užije jak dítě, tak dospělý díky své nádherné, precizní vizuální stránce. Všechno je krásně barevné, prokreslené do detailů, tudíž jsou postavičky jako "živé". Postava psa Danteho byla skvělým zpestřením a pokaždé mě rozesmála. Nejvíc ale asi potěší atraktivita mexického prostředí, a o to více budete mít lepší zážitek, pokud rozumíte pár základním slovíčkům španělštiny. Můj zážitek byl opravdu stoprocentní a ač mě závěr nějak výrazně emocionálně nezasáhl, zpracování tohoto tématu bylo obdivuhodné.

  • 8.2.2018  22:09
  Silnější (2017)
  ***

  Stronger je poměrně průměrné konzumní drama, které toho nenabídne víc, než jen pohled do zákulisí rodinného kruhu Jeffa Baumana, oběti bostonského atentátu a jeho dilema a těžkosti po této události. Jake to hraje skvěle, já jsem si nad jeho výkonem pobrečela. Režisérská taktovka ale občas působí až moc americky, takže velkou hloubku od toho nečekejte.

  • 8.2.2018  21:59
  Blok 99 (2017)
  ****

  Tohle je film tak trochu pro chlapy. Zpočátku jsem si zvykala na pro mě nepříjemnou digitální kameru a tak nějak odtažitý přístup k tématu. Některé scény byly možná až zbytečně dlouhé a v určitých momentech se mi stopáž táhla a byla jsem sledováním tak trochu vyčerpaná. Bylo v podstatě trochu těžké Brawl in Cell Block uchytit, ale podařilo se. Překvapil navíc až nezvykle explicitní brutalitou a slušnou dávkou akce. Bojové scény totiž nejsou skoro vůbec přibarvené, nedočkáte se divoce sestříhaného fightu, u kterého nestíháte míhat očima, tady se na to režisér dívá zcela realistickým pohledem a nabízí pěkně pomalé knock outy bez velkého stříhání, ne-li žádného. Líbily se mi i linie, kdy přicházela na plac Carpenter. Závěr byl pak dojemný i mrazivý zárověň. Takže když přistoupíte na chladnou formu zpracování, zážitek bude určitě intenzivní.

  • 8.2.2018  21:34

  The Awakening vám toho moc nenabídne. Osobně mi moc nesedla ani Rebecca Hall, takže jsem se do její postavy nikterak nevžila. Starodobá anglická atmosféra v určitých chvílích funguje docela obstojně, nicméně hodně toho nebylo dotaženého do konce. Lekačky a strašení nejsou tím, čím by měly být a tak toho ve vás příliš nezanechají. Pointa pro mě byla vyloženě neštěstím a působila přitaženě za vlasy. Jenom kvůli tomu tížívému ovzduší internátní školy stojí za to to vidět, ale velehoror nečekejte.

  • 3.2.2018  13:36

  Původní film byl bezpochyby lepší. Remake nebo co to vlastně je, byl už nepřekvapivý, moc mě nezaujal, postavy taky nebyly zrovna miss sympatie. Navíc nemám ráda Ellen Page, takže to byl také faktor, proč mě film neuchvátil. Ani nevím, co k němu napsat. Je to prostě takový naprosto průměrný mysteriózní horor, který vás ale nemá čím vystrašit. Z traileru jsem měla větší zážitek.

  • 3.2.2018  13:01

  Skvělá kriminálka s typicky černohumorovým nádechem, který je charakteristický pro McDonaghovu tvorbu. Bruggy to sice asi nepřekoná, ale herecky je to špičková záležitost. Každá postava je něčím charakteristická, vidíme tu i jejich vývoj a jak se vypořádávají se svými chybami. Klidně bych Frances a Samovi za jeho skvostnou vedlejší roli toho Oscara přála, protože tihle dva se postarali o to, čím tento snímek je. Po většinu času je to spíše dojemné a je tam cítit jistá bezmocnost, jen občas se dočkáme nějaké té vtipné hlášky, která ale nijak neodlehčuje závažnost celé situace. Nejlepší scéna byla jednoznačně s vyhozením z okna. Scénář je obecně napsaný zkrátka precizně a stopáž vám uteče jako voda. Je to po dlouhé době zase nadprůměrné krimi drama, které se ještě dostane ke slovu.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace