dubinak

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 21.5.2018  20:04
    Čtverec (2017)

Já zas tak blbá nejsem, ale prosím vás, vysvětlete mi to někdo. Já ráda vytvářím u filmů, které nejsou k pochopení, různé teorie, ale v tomhle případě si to snad ani nemůžu dovolit, protože nevím, co tím chtěl básník říct a nedovolím si tady hanit něco, co se mi z poloviny líbilo i nelíbilo, ale vlastně nevím, proč se mi to líbilo a proč se mi to nelíbilo. Protože na kterékoliv adjektivum pomyslíte, to a tisíce dalších, vystihují tento film.

• 21.5.2018  19:54
    Muse (2017)

Velice velice pomalu, ale velmi velmi jistě začínám zavrhovat španělské horory. Opětovné selhání po REC 4 a už začínám Jaumeho podezřívat, že bez spolupráce s Paco Plaza tápe ve tmě a nejde mu natočit něco, nad čím bych alespoň nelitovala ztraceného času. Herecky s tím nemám problém, ale ten scénář, to bylo zlo. Kdyby se mě někdo zeptal na jednu jedinou dobrou scénu, asi bych si nakonec ani na žádnou nevzpomněla. Atmosféra totiž nikde. Vlastně se mi nezamlouval ani námět. Na papíře to možná znělo lépe, jenomže řemeslné a obecně filmářské zpracování dost pokulhávalo. Nebyla tu ani vidět snaha udělat něco zajímavě. Na 107 minut dlouhou stopáž to bylo nudné a na doporučení to za mě není.

• 21.5.2018  19:41

3. série, tentokrát charakteristická objevením a přítomností Ashovy dcery. První díl byl bezkonkurenční a opět sliboval velmi podobnou a osvědčenou kvalitu z předchozích sérií. Tímhle stylem to i pokračovalo a zapamatovatelnými scénami se stávají ta ze spermabanky za doprovodu Take On Me a potom ta s dítětem a bowlingovými koulemi, u které jsem si div neucvrkla. Z tohoto je zřejmé, že šíleností, sleazy scén a chutného gore neubylo. Obecně musím říct, že mě bavila asi o chloupek víc, než ty předchozí, protože vzrostlo množství originálních nápadů a twistů. Sice mě pasáže s Pablem a získáváním brujo schopností tentokrát moc nezasáhly a byly asi nejslabším článkem, nicméně zážitek mi to nezkazilo. V posledních třech epizodách se ovšem začalo hrát na trochu vážnější sci-fi strunu a ze srandiček se začalo malinko střízlivět a závěr posledního dílu mě v podstatě nepotěšil, nebo mě spíš zmátl. Každopádně Ash je pořád borec, i když si neumím představit, kam se dá s tímhle dějem ještě pokračovat, no uvidíme.

• 15.5.2018  20:10

1. série: Santa Clarita Diet je seriál pro nenáročné diváky, kteří stojí o pobavení a nějaké to malé zhnusení. Většina dílů je spíše průměrných, ale některé z nich jsou opravdu vtipné. Jinak se jedná spíše o absolutně zapomenutelný seriál, protože ani herecké výkony nejsou zrovna na Oscara. Potěší ale stopáž a myslím, že kdo chce opravdový oddych, tady ho najde. Druhou sérii budu sledovat, ale třetí by se asi už točit nemusela.

• 15.5.2018  18:58

V úvodu bych chtěla říct, že se mi strašně líbí komentář a konstruktivní kritika J*A*S*M*. Já byla z celého toho boomu kolem tohoto hororu jak na trní a spěchala jsem do kina jak bába do Kaufu. Myslím, že chvála i výčitky zde byly všechny řečeny a tak řeknu jen moje nejdůležitější poznatky a dojmy. Začátek je totálně stoprocentní návnada na kteréhokoliv diváka, ať se vám to líbí nebo ne, po úvodní scéně prostě budete chtít vědět, co se bude dít dál. To by bylo odškrtnuto. Seznámení s rodinnou situací a postavami je taky super, vlastně mi ani nevadilo, že se tam fakt z 95% nemluví, protože někdy je zahlcený scénář možná i na škodu. John Krasinski se postupem stopáže začal jevit nejen jako dobrý herec, ale i jako velmi dobrý režisér. Díky jeho talentu příběh nastiňuje s velkou ladností, sympatiemi, empatií k postavám a co je nejdůležitější, dokáže scény napnout tak, že se bojíte, že fakt uslyšíte velkou ránu. Když se zaměřím na monstra, byla, řekněme, povedená, konkrétní představu jsem předem neměla, takže zklamaná asi nejsem. Co je ale hlavním činitelem mého vysokého hodnocení? Určitě řemeslná stránka. Sorry jako, ale na to, že je Krasinski ještě téměř v režisérských dupačkách za jeho výkon by se nemusel stydět ani sám Ridley Scott. Tento dlouho očekávaný horůrek bych mohla chválit do alelůja, protože v podstatě má všechno, co od dobrého hororu čekáte a vyžadujete. Navíc herecké výkony mu hrály taktéž do karet. Po projekci jsme se ale shodli, že ačkoliv bylo všechno skvělý a nezklamalo nás to, je to na pět hvězd? Přesto, že byl využit nový motiv, a to motiv široširého ticha a němoty, vlastně jsme tohle stejně určitě už někde viděli. Takže čtyři s nataženou rukou k pěti hvězdám.

• 15.5.2018  18:24

Tak tohle epické lákadlo alias všichni super hrdinové, co jsme kde dokázali vyškrábat, jsem si nemohla nechat ujít. Jak já o sobě furt tvrdím, nejsem Marvel fanda skoro vůbec a jediné, co mě dokáže trochu vzrušit jsou X-Meni, jinak na ostatní filmy tohoto druhu koukám s krajním nezájmem, možná jen proto, abych si rozšířila tématiku se skupinkami lidí holdujícími tomuto žánru. V zápalu. který na mě trochu přenesl Captain America svým božským zjevem a Peter Quill svými neprůstřelnými hláškami musím říct, že jsem se bavila velice obstojně, avšak 149 minut dlouhá stopáž se neobejde bez určitých momentů, které prostě nemusely být. Avšak na obhajobu tvůrců zdůrazním, že, přesto, že už jsem nevěděla jak si na tu prdel sednout, když začaly běžet závěrečné titulky, uznala jsem, že to příjemně uteklo a k finále jsem se prokousala vcelku bez úhony. Když se vrátím k té invazi pohledných Amíků (a vlastně i Afričanů) se superschopnostmi, líbilo se mi, jak byl děj rozdělen mezi malé skupinky, ve kterých se bojovalo pokaždé trochu jinak a zkrátka Infinity War ani neměla moc šancí diváka nudit, protože rozmanitost interiérů a exteriérů sahala do nevídaných končin a když ještě budu chtít přihodit nějaké to plus, k mému překvapení se mi zalíbil Doctor Strange, protože kdo nemá rád kouzelníky...že jo. Na druhou stranu, když si budu chtít trochu odplivnout, ten Spiderman fakt nemusel být. Nevím proč, ale poslední dobou mívám k některým postávám a i hercům bezdůvodnou averzi a tohle je jeden z těch případů, pardon. Závěr mohl být asi o něco epičtější, ale když to má mít pokračování, co bychom chtěli víc. Abych shrnula tento zvratek, který vlastně nemá žádnou odbornou ani uměleckou hodnotu, obdarovávám Avengers: Infinity War čtyřmi velkými hvězdičkami od srdíčka, protože si přece musím nechat rezervu, až výjde zase za sto let druhá část.

• 15.5.2018  17:30

USS Callister: Tak a máme tu další dávku tohoto čím dál známějšího britského seriálu, který se umí velmi rychle dostat pod kůži. A první díl nabízí velmi rozmanitý příběh, jež zřejmě udělá radost fanouškům Star Treku a který můžete pojmout v podstatě jako film. Já nemůžu říct, že mě tento díl nebavil, nicméně nebyl to můj cup of tea. Každopádně jako nadprůměrný rozjezd mě to spolehlivě nalákalo na další díly. 70% Arkangel: Tak tady se začíná už trošičku průměrovatět. A co víc, docela mě tento díl evokoval na již viděný, velmi podobný třetí díl první série, kde si postavy mohly zpětně pustit svoje vzpomínky. Tady je ten námět malinko odlišný, ale hraje na známou strunu. O matce, která špehuje pomocí této technologie svojí dceru i v těch nejprivátnějších situacích. 60% Crocodile: Sice jsem ještě nepřišla na to, proč se tato epizoda jmenuje Crocodile, nicméně je to ta nejsilnější z celé této série. A zase musím konstatovat, že námět je na velmi podobné bázi jako předešlý Arkangel a díl z první série, tady se ale tlačí na pilu úplně v jiných rozměrech a celá záležitost kolem zabití z nedbalosti a následné žití s černým svědomým vám pěkně proždímá emoce. Pecka díl. 90% Hang the DJ: Překvapivě ne tak dramatické, jak by se mohlo čekat, ale spíše humorné, přímočaré a můžu říct i originální. O tom, jak vám vymoženosti budoucího světa pomohou najít spřízněnou duši na zbytek vašeho života. Skvělý highlight této série. 80% Metalhead: Tak mé nadšení rychle klesá. A máme tu nejhorší díl čtvrté řady. Za prvé) je to kravina, za druhé) je to totální nuda, za třetí) hlavní postava je úplně nemožná, za čtvrté) nemá to pointu nejmenší hodnoty a za páté) je to natočené velmi povrchově, bez nasvětlení jakýchkoliv okolností a bez jakékoliv snahy. Akorát sledujeme útěk hlavní hrdinky před ocelovými psy (?). 40% Black Museum: Pro mě dost rozpačitá epizoda, která mě svoji první polovinou bavila, nýbrž ve druhé polovině už mi připadala, že si hraje na něco co není. A možná mi jen úplně ke konci nesedl ten scénář, ale spíš mi přišel otravný. Zároveň ale musím uznat, že tento díl nejlépe uměl vygradovat situaci a diváka napnout. Bohužel pro mě ten závěr nějak moc vyšuměl. Závěr: Čtvrtá řada není tak rozmanitá jako řada třetí a nenabízí tolik originálních nápadů. Většina dílů se soustředí na ověřené scénáře a jenom přidává něco nového, takže nejlepší série to není, ale spokojená jsem určitě.

• 7.5.2018  12:40

Přes určitou nechuť jsem se do tohohle snímku ponořila hlavně kvůli tomu, abych se seznámila s postavami vzhledem k tomu, že jsem se chystala na poslední Avengery. A k mému překvapení mě tahle vtipná, odlehčená záležitost vcelku rychle vcucla. Bavil mě svižný spád příběhu, netlačí se na pilu co se vážnosti týče, prostě je to jen taková blbůstka pro pobavení. Bavilo mě hlavně prostředí a pestré herecké obsazení. Vlastně nelituji, že jsem se do toho donutila, nicméně že by to pro mě byla nějaká kultovní věc, to se taky říct nedá.

• 7.5.2018  12:30
    Nikdys nebyl (2017)

Tak opravdu jsem čekala, že mi tento snímek bude sedět trochu víc. Popravdě ani nevím, co bych k němu řekla. Vypadalo to, že to bude slibné, surové téma, které je bohužel dost aktuální a že si z něho odnesu smutné myšlenky, bohužel to ve mně až takovou stopu nezanechalo. Vzhledem k tomu, že se ženská režie rozhodla v zásadě nic neukazovat a nechat to spíše na divákovi, v podstatě to můžeme číst většinou jen z Joaquinovy tváře, popřípadně nám k domýšlení pomůže drásavá hudba, tak to pro mě bylo trochu málo. Ač jsem tento snímek brala jako artový a vizuál můžu pochválit, nic moc si něj neodnáším.

• 7.5.2018  12:08

Guy Ritchie je mistr obrazu a střihu a opět nás přesvědčuje o tom, že jeho styl režie je nenapodobitelný. A přesto, že je Král Artuš svým zpracováním velmi velmi kontroverzní a pro tradiční diváky historických příběhů může být těžko stravitelný, ještě k tomu, když si Ritchie vlastně děla, co se mu zachce a míchá žánry hlava nehlava, je to něčím v podstatě moc dobré a překvapivé. Ritchie navíc aplikuje svůj humor i tam, kde byste to nečekali a ve většině případů to funguje. Vizuálně je to také naprostá paráda, dobové kostýmy jsem obdivovala jako nikdy předtím, hudba, efekty i prostředí obecně bylo prostě dokonale vypilované, takže v průběhu sledování jsem snad nezaregistrovala jediný problém. Důvod proč nedávám pět hvězd je asi takový, že do srdce mě Král Artuš nezasáhl a příběhově mi to asi nezůstane v paměti navždy, jinak řemeslně to bylo bezchybné.

• 7.5.2018  11:56
    Joy (2015)

Jak já tady pořád tvrdím, Jennifer je hodna už jenom velkých hlavních rolí a ani nevím, proč jsem Joy tak dlouho oddalovala, protože se mi na to koukalo velice dobře a byla to jedna z těch projekcí, která šla úplně jako po másle. Jennifer je v tomto svém charakteru velmi přesvědčivá, přirozené hraní "obyčejných" postav jí jde prostě nejlíp a díky ní jsem se těšila na každou další minutu. Navíc příběh je docela zajímavý, zábavný, ale i dojemný, takže rozhodně dostanete celou škálu pocitů, které od dramatu vyžadujete. Také se dále přesvědčuji, že Édgar Ramirez je vlastně velmi dobrý herec. A i když Joy není žádné převratné životopisné drama, kterých by tu nebylo spousty a každý ho asi neocení tak, jako já, pro mě to byla velmi příjemná záležitost.

• 7.5.2018  11:41

Norské, řekněme až baladicky pochmurné drama o příběhu malého Aslaka, který se vydává na cestu po atmosférckých lesích a spíše než příběh se řeší nálada a pocity postav. Vizuálně je to velmi nadprůměrná záležitost, záběry na lesy a přírodu vyvolávají pocit klidu a zároveň nejistoty, bohužel musím Valley of Shadows přiřadit do sekce filmů, na které asi velmi brzo zapomenu, protože příběhová složka je opravdu nulová a v podstatě se jedná jen o zobrazení tamní přírody. Což kdybych chtěla účelně, raději si pustím dokument o severských zemích. Takže vizuálně paráda, filmově velmi slabá látka. Na doporučení to za mě není.

• 7.5.2018  11:29

Navštíveno v rámci Festivalu Otrlého diváka a vzhledem k tomu, že FOD tým před projekcí tvrdil, že je to opravdu bizár a člověk by si řekl, že Číňané museli stroprocentně na něčem jet, musím konstatovat a řeknu, že jsem viděla už šílenější věci. Nicméně jako atypická popcornová zábava to posloužilo velmi dobře, přestože jsem si nebyla vždycky úplně jistá, jestli ten humor chápu dobře, nebo jestli to vůbec má být vtipné. Efekty byly šíleně laciné, ale naprosto splnily svůj účel a tentokrát mi to vlastně přišlo jako účelná součást celého tohoto projektu. Samozřejmě, jak už tu bylo od několika lidí zmíněno, největší zážitek byla scéna, kde se nahání a bojuje kočka se psem, což byla docela raritní záležitost a navíc neskutečně dlouhá, takže už jenom obdiv nad časem stráveným pouze na této scéně. Festival otrlého diváka 2018

• 1.5.2018  22:21
    Eat My Shit (2015)

Jak tuhle roli mohl někdo vzít? :D

• 1.5.2018  20:37

Další řada AHS přichází sice s vděčnějším tématem, než řada předešlá, která byla asi jen špatným vtípkem, ale mně nezbývá nic jiného než říct, že AHS pomalu ale jistě ubírá na kvalitě a čím slavnější se u publika stává, tím slabší ukazuje tvář a hraje až na moc velkém hřišti. Murphy má jediné štěstí, že zavedl zpátky intro plus originální znělku. Jinak musím konstatovat, že začátek série byl velmi slabý odvar toho, čím nás je Murphy obvykle schopný spolehlivě nalákat. Klasicky uřvaná Sarah, proti které jsem až do této chvíle skoro nic neměla, měla asi nejslabší roli za celou éru seriálu a její charakterní vzrůst během série se mi zdál poněkud absurdní, otravný a klišovitý. První tři díly hlavně skoro v ničem děj nerozvedly a my sledujeme jedno a to samé stále se opakující dokola. Vtipný mini výstup Emmy Roberts mě velmi potěšil, za to Adina Porter mi začíná lézt slušně na nervy, Obecně měl Murphy asi dobrý nápad zavést do tohoto seriálu téma politiky, korupce a temného zákoutí toho všeho, nicméně mi tato látka každou epizodou připadala víc a víc absurdnější. Nepopírám, že některé epizody nebyly povedené, naopak některé byly výborné a bezkonkurenčně autentické, například ta s Andym Warholem nebo Charlesem Mansonem, smutné je, že ty nejlepší díly s hlavní dějovou linií souvisely spíše nepřímo. Když se ohlédnu zpět byly to spíše světlé body v tmavé rozmazané skvrně. Obecně není The Cult špatná řada, jen se soustředí na velmi špatně uchopitelné téma, které potřebuje trochu víc preciznosti a ne zmatenost. Tudíž hodnotím spíš jako průměr. A doufám, že osmička už mě konečně zase odrovná, jak bylo ještě před dvěma lety u Murphyho jisté jako smrt.

• 1.5.2018  15:04
    Terrifier (2017)

Co bylo jakž takž snesitelné ve dvaceti minutách, to mi bylo už velkou přítěží na devadesáti minutovém celovečeráku. Nedostáváme v podstatě nic nového, naopak se dočkáme čím dál tím větších scénáristických kiksů a většího množství špatných hereckých výkonů. Vím, že Terrifier byl natočen nejspíše opravdu s chutí a výdělek nemůže tvůrcům obstarat živobytí, protože oni prostě vědí, že točí brak, nicméně ho můžu zařadit ke snímkům, u kterých jsem počítala zbývající minuty do konce. Což je prostě velmi špatně. Kdyby to alespoň bylo trochu víc akční a aspoň minimálně by se řešil příběh, snad by mi to víc uteklo. Ale tohle byla zkrátka jen přehlídka grindhousového gore, které se ve směs opakovalo neustále dokola a už začínám být unavená stupidním chováním postav a nesmrtelností záporáka. Já chci prostě trochu víc.

• 27.4.2018  22:13

Who Can Kill a Child bych popsala slovy mrazivé, depresivní, tísnivé, špinavé a hlavně noční můra každého turisty. :D Sice mám pár výtek, kvůli kterým mé hodnocení považuji spíše za slabší plnou pěst, ale vzhledem ke stáří tohoto díla jsem ochotná přimhouřit očko. K těm výtkám řadím spíše řemeslnou stránku, efekty byly malinko nedotažené, dialogy naopak silně přitažené za vlasy a občas sloužily vážně jen jako vatová výplň, která ubírala filmu na kráse. Chybou bylo také občasně hloupé chování postav. Když ale nad tímhle mávnu rukou, dostala jsem opravdu nepříjemný report z dovolené jednoho očekávajícího páru, který se šťastného konce opravdu nedočká. Z dětí šel strach, celá stopáž je opojena velice nepříjemnou, hustou a zpocenou atmosférou, až mi u ní taky začlo být horko. Je to zkrátka opravdu nepříjemná, realistická naháněčka s děsivým a zároveň smutným vyústěním.

• 27.4.2018  21:58
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Sedmilhářky jsou naprosto excelentní americká vztahovka se špičkovým hollywoodským obsazením, netradiční kompozicí scénáře a hlavně šokujícím koncem. Příběh se sice rozvíjí velmi pomalu a je to spíše taková pocitová záležitost, ale když s touhle partou bizarních postaviček vydržíte až do konce, dostane se vám úctyhodný nervy drásající závěr, který vyrazí dech. Je sice s podivem, že se tento seriál dočká druhé řady, protože jako uzavřená záležitost sám o sobě s přehledem funguje. Ke shrnutí řeknu jen, že první řada byla bezkonkurenční svými nádhernými exteriéry i luxusními interiéry, které doplňovaly výrazné osobnosti každé z postav. Prostě příběhově vás to nepustí, protože Sedmilhářky nabízejí vztahové orgie, které byste jen těžko chtěli zažít. Už vyhlížím druhou řadu.

• 19.4.2018  11:32

Tímto bych se chtěla oficiálně omluvit druhému dílu za to, jak jsem ho poplivala a vážně si přeju, aby mi někdo vymazal paměť a nechal mě jenom při tom, že existuje pouze první bezkonkurenční díl, který otřásl mým filmových životem. Jestli byl druhý díl bez akce spíše s hororovými prvky a sloužil spíše jako takové nutné propojení mezi jedničkou a trojkou, trojka je totální pohřeb Maze Runnera a celé jeho myšlenky. Já jsem prostě vždycky stála za tím, že když je něco dobré, tak už se to nemá zbytečně nafukovat sračkama. A co jsme viděli ve třetím díle? Nezajímavou akci, předvídatelný děj, ubohé twisty, pár mrtvých postav a totálně nudné završení celé téhle pochybné trilogie, která nás svým prvním dílem naivně nastartovala. To už snad i ty Hunger Games měli ocenitelnější rozjezd po prvním propadákovém díle. Já na tom opravdu nemám skoro co pochválit. Byla to prostě jedná velká laboratorní nuda, tady na nějaké dobrodrůžo zapomeňte.

• 19.4.2018  11:20

Penis kam se podíváš. Vinterbrødre mohlo být depresivní drama z prostředí vápencového dolu v jedné severské zemi, jež nám mohlo naservírovat nemilé osudy dvou bratrů, kteří zde prožívají skoro každý den svého života. Ono to svým způsobem takhle bylo, ale zpracování a scénář byl prostě jeden velkej průser. Začátek se mi vcelku líbil, byla jsem zvědavá, co se z toho vyvine a jestli dostanu zase nějakou severskou nálož. Pak jsem ale sama sebe přistihla, že se nudím a že mě ten film občas i otravuje. Teď se dostávám k velmi často se vyskytujícímu nešvaru, a to prvoplánové až nepříjemně detailní nahotě, která v dramatických scénách rušila můj dojem a nutila mě se smát a vůbec na mě nepůsobila uměleckým dojmem. Troufla bych si říct, že jednou jsem tam dokonce zahlídla i záběr nacházející se převážně ve filmech pro dospělé. Zimní bratři se prostě někdy snaží být art (například hudba zde byla až nezvykle dobře zvolená) a někdy to prostě pohřbí nějakou absolutně nezajímavou nebo rádoby zajímavou scénou, která vám zkazí dosavadní dojem. Byla to projekce jak na houpačce. Ale dlouho mě nepobavilo nic podobného jako čůrající scéna. FebioFest 2018

• 19.4.2018  11:04

Starší filmy umím docenit, ale Wait Until Dark šlo teda tentokrát mimo mě. Obecně je ten námět velmi znepokojující, začátek rozjíždí slibnou podívanou, nicméně moje pozornost měla tendenci se převažovat spíše na ty negativní faktory. Postupem stopáže to totiž začalo být nějak nelogické a často tam byly nepěkné naivní kiksy ve scénáři. Chování postav také neřadím k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděla. Zkrátka to scénáristicky začalo upadat. Nicméně příběh odehrávající se v jednom bytě, respektive v jedné mistnosti mě bavit nepřestal. Vůbec Wait Until Dark nemůžu hodnotit jako špatný film, jen je v naší době prostě nemožné tímto scénářem odrovnat publikum, přesto, že se jedná o kvalitní režii. Tentokrát tady asi zapůsobil vroubek času.

• 19.4.2018  10:53

Tohle je přesně ten typ CGI zběsilosti, na které já do kina nechodím a obecně je nikdy nevyhledávám. Nicméně zaujalo mě hodnocení a snad jsem měla i jakési osvícení, že Spielberg mohl fakt dobře upustit úzdu fantazii a mohla bych pro tento případ udělat výjimku. Jsem ráda, že jsem na to šla, byla to super jízda, vizuál fakt mazec, příběh s myšlenkou, herci sympatičtí, ale že bych si z toho sedla na prdel, to asi ne. Každopádně uznávám, že kvalitu v tom najdete, nejsou to jen tak jakože nějaký počítačový efekty, tohle je prostě normální CGI art, se kterým bych já tedy práci mít nechtěla. A na závěr ještě musím vychválit scénu z The Shinning, kterou si po tomhle filmu bude pamatovat určitě každý.

• 19.4.2018  10:25
    Thelma (2017)

Thelma je zase trochu jiné severské drama s nadpřirozenými prvky a mysteriózní atmosférou, což mě na něm zaujalo asi nejvíc. Nejistotu a zvědavost diváka buduje už od prvních minut za pomoci perfektního soundtracku. Některé scény byly hrůzu nahánějící, některé zase trochu nezajímavé. Když to ale vemu kolem a kolem, byla to v některých momentech velmi skličující podívaná a z většiny filmu jsem si odnesla dobrý dojem.

• 15.4.2018  12:09
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Misfits jsou přesným příkladem toho, že v nejlepším se má přestat. A tady ne jen, že se nepřestane, tady se jede fakt krutě dál, ať se děje co se děje, ať nám kvalita klesá, jak nám klesá, ať je to trapný, blbý, vulgární a nezábavný. První dvě série jsou bezkonkurenční, měla jsem je zkouknuté fakt za dva týdny. Postavy jsou legendární, hlášky taky, humor je netradičně vulgární, ale ještě funguje, no a Ethan se mi zapisuje do žebříčku nejlepších seriálových postav. Je tu parádně zobrazená zkažená britská mládež a jejich idiotské boje s každodenním životem napříč nadpřirozenými schopnostmi, což byla vážně originální zábava. Od třetí série se moje tempo sledování začalo zpomalovat, kvůli mazání hlavních postav, ale ještě furt jsem se jakž takž tak občas pobavila. No od čtvrté série, kdy nám už zmizí i ta poslední původní postava, jde to pomalu ale jistě do hajzlu. Rudy je sprostej trochu až moc, někdy už jsem se styděla sama za sebe, že se na to dívám. Ještě nám to tam pak slušnýma hláškama držel Finley, ale konec tohoto seriálu bych popsala jako vysvobození, protože, co tam tvůrci vymýšleli za náměty k jednotlivým epizodám, to už bylo dost na pováženou. A tak jsem tento seriál sledovala do kupy možná tak půl roku. A poslední sérii jsem se už zuby nehty držela, abych to nevzdala. Kdybych ale měla tolik hvězd srazit kvůli bídnému finále, bylo by mi líto prvních dvou pětihvězdičkových sérií, na které se klidně v budoucnu podívám ráda znovu.

• 12.4.2018  18:33
    Až na dno (2017)

Submergence mohlo být velmi dobré drama, kdyby se z něj vytřískalo ještě mnohem víc. Bohužel děj podle mě jel jen na půl plynu a byl poutavý jen díky pasážím s McAvoyem, na druhé straně pasáže s Vikander táhly film ke dnu (doslova). McAvoy předvádí opět skvělý výkon, on byl z 90% důvodem, proč jsem Submergence potřebovala stihnout ještě na Febiu. Jak už jsem naznačila jeho "půlka" byla vynalézavá, dojemná, dramatická, řekněme i akční oproti těm částem s Vikander, kde jsme vlastně jen sledovali, jak jí její odloučení s Jamesem ničí psychiku, soustředění na práci, probouzí v ní strach a stále se s ním opakovaně snaží navázat kontakt. Kdyby byly tyhle dvě roviny trochu rafinovaněji propojeny, věřím, že by byl zážitek silnější, protože naneštěstí se děj silně vyvíjí jen v tom Jamesově příběhu. Závěr pak ale stejně nějak podivně vyšuměl, takže mi čelist nakonec nespadla ani tak. Ale asi jsem se zamilovala do toho hotelu, kde se ti dva seznámili. FebioFest 2018

• 12.4.2018  18:14
    Bubák Bubby (1993)

Bad Boy Bubby je ten typ kontroverzního filmu hodící se na Otrlák, který je ale ještě v rámci mezí a publikum ho dokáže široce ocenit. Začátek dokáže naladit svou zvrácenosti a podivností a děj se pak rychle přehupuje do takové rozpačité komedie, protože divák často neví, jestli nebude divné, když se zobrazeným situacím bude smát, ba dokonce jak má na situace reagovat. Často se tu hraje i na protipól a pár scén je spíše dojemných. Dohromady jako celek to ale stejně dává dojem čisté zvrácenosti. Mindfuck scéna je například se zpívající dívkou při souloži nebo samozřejmě zpívající Bubby a jeho kapela. Bubbyho hlášky jsou ale velkým poznávacím znamením a vždycky přesně ví, kdy jakou použít.

• 12.4.2018  18:00

Jumanji: Vítejte v džungli nepovedených, nevkusných vtipů, bídných hereckých výkonů, nezajímavých zápletek, slabé akce a hlavně hluchých míst. Čím jsem si tohle zasloužila? A ještě lepší otázka: Proč se to všem líbí? Klidně mě ukamenujte, ale nové Jumanji si možná tak udělalo jméno na svém původním zdroji inspirace, jinak to se skvělým originálem z roku 1995 nemá absolutně nic společného. Když k tomu připočtete ještě skvadru herců, která neumí dělat nic jiného, než jen trapné výrazy a proslavila se pouze filmy podobné kvality, výjde vám z toho prostě totální brak. A jestli ještě můžu chvíli nadávat, fakt dlouho mě žádný film takhle nerozčílil. A já do něj šla s tím, že když se to vážně všem líbi a v kinech to běželo čtvrt roku, asi na tom vážně něco bude. Omyl. Spíše mi to ukázalo, co jsme za národ. Jednu hvězdičku dávám Kevinu Hartovi, který držel úroveň zábavnosti alespoň na malinkatém stupínku. Jinak to byla děsivá, trapná nuda, kvůli které jsem ztratila dvě hodiny svého života. Na tohle chci prostě rychle zapomenout.

• 12.4.2018  17:49

Druhý díl se od prvního dílu zásadně liší svým tempem a moderním pojetím. V dobrém slova smyslu to myslím tak, že je zde pořád akce, přesouváme se i do jiných prostorů, rejža do nás pere jeden skvělej soundtrack za druhým, přichystal nám nečekané twisty a má to prostě náboj. Ve špatném slova smyslu to myslím tak, že se bohužel neobešel bez klišovitých momentů, dementních dialogů a ještě dementnějšího chování postav. Nicméně musím konstatovat, že ať jsem nádavala jak jsem nádavala, vždycky mou kyselost přebila nějaká super scéna a zavřela mi hubu. Musím silně vyzdvihnout scénu u bazénu, která mi ze všech úhlů pohledů zastavila dech. Pak je ale škoda, že v závěru se děje dost chujovin, což mi dojem zase malinko zkazilo. Když se ale ohlédnu zpět, měla jsem určitě lepší zážitek z dvojky, přes to, že hraje na poměrně známé struny.

• 12.4.2018  17:36
    Annihilation (2018)

Tak Annihilatio pro mě byl nakonec krok vedle. Vzhledem k tomu, jaká byla očekávání, nedostala jsem ani z půlky to, co bych chtěla. Pan Garland nezvládl postavit děj na postavách, takže spíše sledujete jen nějaký holky plácající se po prazvláštní krajině. Podle předlohy nemohu soudit, ale vsadím se, že s postavami bylo určitě možné soucítit víc než zde. Vizuálně super zážitek, s hudebním doprovodem už to bylo o dost horší, kytarové melodie se mi tam prostě ani trochu nehodily. Škoda taky, že kreatury měly dost málo prostoru na poměrně dlouhou stopáž, a tak se spíš už jen tak čeká, k čemu děj dospěje. V závěru už se spíš mlčí a nechává se na divákovi, aby se s tím prostě nějak popral. Mindfuckové pasáže byly sice krásně provedené a výjimečně doplněné i zajímavou nadpozemskou hudbou, nicméně asi patřím k hloupé většině, která v tom nic hlubokého neviděla. Věřím, že kdybych měla zkušenosti s předlouhou, ocením závěr více. Jo a Portman měla super kalhoty.

• 3.4.2018  18:59
    Pokoj (2003)

Viděla jsem The Disaster Artist, tak jsem už musela zfouknout i tento opěvovaný úžas v podání opravdového Tommyho Wiseau. Takže když to vezmu řemeslně velmi zkrátka, protože tady byste se filmařských chyb opravdu nedopočítali, je to pro mě asi tak za nula bodů. Otřesná hudba, otřesné kulisy, kostýmy, kamera, scénář. Dialogy nemají ani hlavu ani patu, jednu větu slyšíte ve filmu klidně desetkrát. Herecké výkony jsou taky téměř za nulu, protože tohle vlastně obecně s filmem jako takovým nemá nic společného a dobré herce to nevidělo ani z vlaku. Jednu hvězdičku ale dávám za to, že mě to dokázalo, ač se zkrouceným ksichtem, pobavit a Tommyho neúnavný trapný smích za každou větou si prostě zaslouží ocenit. Tommy zkrátka mimikou nikdy schopen hrát nebude. Přesto, že to má uměleckou hodnotu bodu mrazu, je fakt, že jméno si to zvládnout udělalo a asi dokážu odpustit, že tentokrát je to v úplně jiném světle.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43