dubinak

Braginskaya - titulky.com

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 26.5.2020  17:44

S oběma přimhouřenýma očima dávám tři hvězdy, ale opravdu jen proto, že mi přišlo zajímavé prostředí a docela si mě to udrželo a pěkně to plynulo. Což se ovšem nedá říct o některých místech ve scénáři. Žralok je tady totiž až nějak moc slaboučký a neschopný, chování postav v některých situacích ani nekomentuju a nerealističnost některých scén byla opravdu silnou pěstí na oko. Kupříkladu, hlavně závěr je opravdu debilní a neporazitelnost a nesmrtelnost zdejších hrdinek už fakt občas překračovala všechny hranice. Teď jsem si vyjmenovala asi všechny důvody, proč tomuto filmu, který se tak trošku přiživuje na dechberoucí jedničce, která v sobě té reálnosti měla naopak hodně, ubrat na hvězdičkách. Nicméně, nějak mi ten film neublížil a tak nějak mu chci prostě dát víc, než si zaslouží. Takže pro tentokrát se budu řídit srdcem.

• 26.5.2020  17:20

Sandberg zkouší novou vychytávku s monologem Lotty, ale nejsem si úplně jistá, jestli bylo tuto inovaci potřeba zavádět. Beztak se jí všechny pocity dají vyčíst z očí, tudíž bych to klidně oželila. Napětí je klasicky super, ale zrůdička nic moc. Chce to něco nového Davide!

• 26.5.2020  17:17

Beze srandy, tento film sháním už asi dva nebo tři roky a když ho konečně najdu, jsem nějak na rozpacích si ho pustit. Po jeho zhlédnutí ale zjišťuju, že Adrien Tofei je docela chytrý člověk a ač si na začátku filmu říkáte - tohle nemůžu dát, ve finále je to fakt dobře komediálně promyšlené. Forma je sice opravdu pro otrlejší, některé pasáže trochu nudné a celou stopáž jste stejně trošičku na pochybách, jestli to teda fakt není real, ale jak říkám, Andrei si to naplánoval docela fajnově. Sice vůbec netuším, do jaké sekce bych celý tento projekt zařadila, ale asi mu říkejme prostě ''projekt''. Za mě hodně ojedinělý styl i celá psychologie scénáře.

• 26.5.2020  17:09
    Angst (1983)

Zajímavá volba úhlu pro kameru. Díky ní tento film působí dost realisticky, ale na můj vkus je tenhle vrah až moc zbrklý, chaotický, neuspořádaný a impulzivní, což je vlastně asi důvod, proč si užil pouhých 24 hodin svobody. Nicméně, za mě ty vraždy (v podstatě tam byla jakoby jen jedna poctivá) byly dost rychlé, nevyužité a odfláknuté. Zbavování se mrtvol už je jen nutnou povinností film dokoukat a ten závěr byl fakt absolutně divný. Za mě je tu největší hvězdou malý jezevčík Kuba a palec nahoru za to, že ho ten maniak taky nekrouhnul.

• 22.5.2020  23:05
    Rabid (2019)

Tak jsme všichni zase hrozně pyšní, že si Sosky zahrály ve svém vlastním filmu. Tohle byl fakt docela nářez vydržet to 110 minut. Na jednu stranu nedokážu přesně říct, co mě na tom filmu štvalo. Na druhou stranu vím, že mě to štvalo celou dobu. Tento film si soudě podle zpracování, podivného střihu, neatraktivní kamery, ohyzdného hereckého obsazení a přepálené délky, dokážu představit třeba na TV Barrandov. To jen tak pro představu, co myslím tím, že mě to štvalo. Původní verzi jsem neviděla, ale tady mi ta hororová stránka fakt nesedla, bylo jí málo, byla málo intenzivní a po většinu času to byla nuda a čekání na závěr, který stejně moc neměl čím překvapit. Věřím, že Cronenberg to před těmi třiceti lety zvládl stokrát líp a absolutně nechápu, co se se Soskami po American Mary stalo a jestli budou nadále točit takový zbytečný chujoviny, tak už se jejich tvorbě vyhnu fakt obloukem. Jediné, co oceňuju jsou efekty a...to je asi tak vše.

• 22.5.2020  22:52

Auau, tak tady byla ta mělká kapsa opravdu citelně poznat. Herecký výkony naprosto příšerný. Moje chyba, že jsem tohle viděla s dabingem, protože moje uši fakt krvácely celých 85 minut a těm výkonům to samozřejmě nepřidalo. Každopádně víc než s herci jsem měla problém asi s tím celkovým laciným zpracováním a ač byl nápad třeba docela pěkný a snaživý, scéna s jeskynními muži ve mně vyvolala takové opovržení, že si u mě tento film už nedokázal zpátky získat respekt a spíš na mě působil parodicky. Jako škoda, potenciál to mělo, ale ty postavy nevyvolávající absolutně žádnou empatii ani sympatii mě prostě nějak dodělaly a šlo to do kytek v podstatě od začátku.

• 20.5.2020  22:48
    The Wretched (2019)

The Wretched nalákalo zezačátku pár hororovými scénami a musím dát důraz na to, že celkově tomuto filmu pomohl hlavní mladý herec, díky kterému mi ten snímek utkví v hlavě o trochu déle. Nicméně, nápad námětu je tu trestuhodně okoukaný a hrozně neinovativní. Fakt už mě štvou ty filmy, který v sobě nemají špetku něčeho nového, co by mě donutilo na něj sem tam zavzpomínat. Donutilo mě to akorát tak zavzpomínat na pět dalších čarodějnických filmů a tři z nich byly určitě lepší, než The Wretched. Jako průměr, který neurazí na jeden nudný večer dobré, ale není to nic fresh.

• 20.5.2020  22:31
    1BR (2019)

O 1BR jsem dopředu nic nevěděla, ale podle hodnocení a komentářů jsme se vcelku těšila. K mojí smůle mi to ale přišlo nějak málo horlivé a ač se tvůrci snaží hrát divákovi na nervy, mně přišlo, že se na tu pilu tlačilo málo a taky jsem to té hlavní hrdince vůbec nevěřila. Bohužel je tu ten námět podle mě zobrazený dost ploše a chabě a tu podstatnou myšlenku to nepředalo tak precizně, jak by si to zasloužilo. Je tu taky dost nesympatických postav a scénář mi někdy přišel přitažený za vlasy, co se týkalo naivity těch zdejších členů. Moc sympatií k tomuto filmu nakonec nemám a závěr tomu nepomohl.

• 20.5.2020  22:21
    The Turning (2020)

Tak jestli někdy budu hledat prototyp extrémně nudné, neobjevné, laciné nefungující duchařiny s bídně nesympatickým obsazením, už vím, kde hledat. The Turning tohle nabízí od začátku až do konce. V podstatě si to můžete pustit, když třeba někdy budete potřebovat něco na uspání, protože tady se toho opravdu moc neděje a když jo, je to na dnešní poměry, kdy 21. století nabízí v hororové kinematografii nepřeberné množství možností, absolutní ostuda. Ten unylý rádoby efektivní závěr tomu opravdu moc plusových bodíků nepřidal.

• 20.5.2020  22:10

Tak toto beru jako takový opožděný aprílový žertík. Tvůrci se tu snaží servírovat rafinované tříchodové menu, ale ve finále dostanete akorát tak rozbředlou, připálenou kejdu, kterou jdete po ochutnání spláchnout do kanálu. Začátek jsem ještě tak nějak do té půlky vnímala, nemůžu snad ani říct, že by to bylo nějak nudný, ale ta ''myšlenka'', jejíž tvář se nám Jeff Wadlow snaží nastavit je opravdu velice zfackovaná doruda a věřím, že ani na papíře tohle prostě nemohlo dávat smysl. Hlavně, že to má áčkový vizuál, rádoby známé tváře, naleštěný design a opravdu draze vypadající kabát. Tu jednu hvězdu dávám vlastně zároveň i s oceněním toho, že Fantasy Island byl prý docela film za babku. Zpětně ale vůbec nedokážu říct, o čem to vlastně bylo. Každopádně, neztrácejte s tím čas.

• 17.5.2020  11:20

Tyhle typy válečných filmů mám určitě radši než ty, které se odehrávájí přímo na bitevním poli. To ale neznamená, že to je o něco lepší, protože tohle téma je opravdu docela brutální a ač je asi pravdivé, je to tím větší hrůza. Asa Butterfield je super herec a Farmiga taky potěšila. Ten film je celou dobu tak smutný a přesto víte, že ještě příjde něco horšího. Super vykreslený naivní dětský pohled na nacistický svět, který vás neušetří ať jste, kdo jste. Ten závěr je sice asi dost nereálný a občas mi přišlo, že celé to není úplně autenticky podle skutečnosti, ale když tomu tohle odpustím, je to hodně depresivní a destruktivní film, který stojí za zmínku,

• 17.5.2020  11:11
    Výjimeční (2019)

S tím přirovnáním k Nedotknutelním bych byla trošku opatrnější, protože Výjimeční nemají až tak moc úplně příběh jako spíš, že to jsou jednotlivé epizodky o životech těchto lidí. Je potřeba na toto téma upozorňovat, protože jak jste asi zjistili po jeho shlédnutí, nemáte o tom stejně jako já páru. Komediální to spíš není. Občas spíš úsměvné a to ještě tak trochu potlačujete ty opačné emoce, protože Výjimeční jsou spíš hodně na to sociální téma a při jeho sledování se budete cítit asi spíš lítostivě, jestli jste hodně empatický typ. Tyhle filmy cíleně moc nesleduju, protože jsem snadný cíl na vyždímání a pak z toho mám depresivní pocity. Jako herecká příležitost je to ale pro Vincenta Cassela prvotřídní a snad ho díky svému jménu ještě víc přinese na světlo.

• 17.5.2020  11:05
    Sea Fever (2019)

Tohle nemuselo být tak hrozný, protože to má takový ten lehce Vetřelec be like nádech a vesměs mě tu nic vyloženě neštvalo a vlastně mě i zajímalo, co se to tam teda pod tou vodou nachází. Problém je v tom, že asi nebylo zas až tak moc peněz na vytvoření něčeho kvalitnějšího a ten nápad je taky trochu moc plochý a nezajímavý. Další mínus jsou tu postavy, protože kromě Hermione to byly příšerně nesympatické nezapamatovetelné tváře. Je to ale jeden z těch dvouhvězdičkových filmů, které se ještě dají unést a třeba je nakonec i v něčem oceníte.

• 17.5.2020  10:57

Pro mě je tohle asi úplně na stejné úrovni jako Vrah skrývá tvář a až na to, že to byl jiný případ, vše ostatní zůstává. Skvělí herci, dobrá atmosféra, uhrančivý pohled Hrušinského.

• 17.5.2020  10:53

Oz Perkins má hodně zvláštní styl, ale já mu to zatím žeru. V Gretel & Hansel se setkáváme po řemeslné stránce asi s tím nejzajímavějším, co zatím natočil. Po hororové stránce je to taky v podstatě uspokojující, když toho nebude čekat příliš, protože tady se buduje atmosféra spíš pomocí nejistoty, náznaků a uhrančivého temného artového vizuálu.Uznávám, že příbehově je to trošičku slabší a chyběla tomu prostě nějaká ta šťáva navíc. Na to, jak to mělo pomalejší tempo, tak mě to ale i tak dost bavilo, takže přimhouřím oči a přilepším tomu.

• 17.5.2020  10:34
    Živí mrtví - Série 10 (série) (2019)

10. série je doslovné zmrtvýchvstání celého seriálu Walking Dead. Jak jsem si po 8. sérii přála, aby už skončil a po 9. sérii, aby co nejdříve pokračoval, tak u této série jsem si přála, ať seriál nikdy neskončí. Kvalita, která se linula od druhé poloviny 9. série normálně neztratila dech a ani trochu se teď nepolevuje. Sama tomu pořád nemůžu uvěřit, ale podle mě je tohle fakt série konkurenční k těm nejlepším, co tvůrci nabídli. Nehodlám ani čekat s hodnocením až po posledním díle, který jsme zatím neviděli, protože tohle je prostě potřeba vykřičet do světa. Desátá série je oficiálně skoro to nejlepší, co zatím TWD dokázalo nabídnout. Nové postavy se tu už nehemží jak mravenci, tudíž se krásně můžeme soustředit jen na ty důležité, zvraty jsou tentokrát překvapivé a šokující, protivníci našich hrdinů jsou hustější než kdy dřív a hlavně náznak návratu Ricka visí ve vzduchu. Jsem strášně ráda, že se tento seriál, jako jeden z mála vyhnul zkracování sérií, protože to je trend, který by Walking Dead opravdu neslušel.

• 13.5.2020  20:17

Jedna z těch překvapivějších starších kriminálek, u které jen tak vraha neodhadnete. Samozřejmě nechybí výborný výkon Hrušinského, několika vedlejších postav a hutná atmosféra, která je ještě víc posilněna díky černobílému vizuálu.

• 4.5.2020  22:22

The Boy II je hodně tuctový prachobyčejný béčkový horor, který vás neoslní žádným inovativním nápadem ani ultra originálním strašením. Můžu ale s klidem přiznat, že mě tenhle film ničím nějak neštval, ani jsem nesledovala čas a vcelku příjemně to plynulo. Postavy byly ok a souvislost s prvním dílem v podstatě na úrovni akorát tak stejné lokace a sem tam nějaké zmínky. Kolem a kolem je to film, který rychle zapomenu, ale špínu na něj asi házet nebudu.

• 4.5.2020  21:16
    Vivárium (2019)

Velmi nepříjemná alegorická mind fucking záležitost, o které v době karantény asi nechcete úplně hloubat. Je to sice výborně zahrané a tísnivé. S tou alegorií bych to zas až tak intenzivně neviděla, ale proč ne. Vivárium by si spíš opravdu zasloužilo to rozuzlení posunout ještě do trochu jiných sfér tak, aby byl divák aspoň trochu více spokojen s koncem. Většina stopáže je totiž dost časté opakování podobných scén a gradace je tu taková trochu nemastná, neslaná. Nejvíc zapamatovatelným se pro mě stal určitě zdejší nadpozemský synáček, který se staral o veškeré vyvstávající otazníky. Nevím, jestli se v divácích probudily ty pocity, které v nich tvůrci probudit chtěli, ale film to byl dobrý a znepokojivý, ale asi se z toho dalo vymáčknout víc.

• 4.5.2020  21:00
    Shadowed (2020)

Klasické duo Sandberg a Lotta, opět záruka kvalitní děsivé atmosféry o délce tří minut. Tento režisér je typický tím, že mám u jeho kraťasů nutkání si zakrývat oči. Za mě spokojenost, Sandberg si drží obdobnou úroveň.

• 28.4.2020  22:27

Španělé měli vždycky tendenci točit filmy o podivných lidských choutkách a úchylnostech a dávat tomu velkolepý rozměr. A Hogar není výjimkou. Je zajímavé mít po dlouhé době za hlavní postavu neskutečnýho sráče, kterej si sice chce akorát plnit své vlastní malé sny a fantazie, ale v reálu je to něco, co se fakt nedělá a dá se považovat za necitlivé zvěrstvo. Natočeno je to svižně bez cavyků a tradičně ukecaných dialogů. Velkým minusem je tady ale to, že chlapovi vychází všechno až moc dobře a španělská přehnanost je tu fakt cítit na sto honů. Tím pádem jsou i některé zdejší postavy spíše debilní, ale když to budete brát s rezervou, věřím, že zážitek bude nadprůměrný. S tím přirovnáním k Parazitovi bych ale byla opatrnější.

• 28.4.2020  22:05

Jeremyho Gardnera mám spojeného s kvalitním a originálním, poklidným apokalyptickým road movie The Battery, který zahrál za málo peněz hodně muziky. Nejsem si ale jistá, jak chce se svoji režisérskou dráhou pokračovat, pokud bude natáčet filmy kvalitativně podobné jako je After Midnight. Tohle mi totiž ale absolutně nic, vůbec nic neřeklo. A přesto, že věřím, že metafor a alegorií se tu najde spousta, jak je tu už mnohokrát avizováno, mně ten příběh tak strašně nudil a nezajímal, že mi to bylo úplně všechno jedno. Spoustu lidí tu píše, že je to oduševnělé, přirozené romantické drama. Mně to ale přišlo jako až moc basic příběh ze života, na to abych na to musela koukat ve filmu. Už začínám mít kolem téhle party Benson, jeho kamarádi a spol. hodně blbé zkušenosti, což mě silně začíná odrazovat od dalších jejich podobných snímků. After Midnight pro mě byla jen ultimátní nuda, kterou jsem ani nechtěla pochopit.

• 28.4.2020  21:27
    Swallow (2019)

Ženská režie je pro mě něco, po čem nesahám moc často, protože většinou mně to pojetí tak nějak zklame. Swallow jsem ale vyhlížela už docela dlouho s předstihem a ač jsem se pak do toho zase docela dlouho rozhoupávala, zážitek byl překvapivě hodně fajn. Už jen námět je na pováženou a člověk by si ani neuměl představit, že něco takového fakt může existovat, tím spíš na to koukat ve filmu. Ve své celistvosti to pak má i úroveň hlavně po té psychologické stránce a ač je to všechno vyprávěno takovým ženským citlivým eufemismem, víme, že hlavní hrdinka to v hlavě fakt asi nemá úplně zdravé a její okolí jí k tomu dává důvody. Vizuál je ale vypiplaný, Haley Bennett hraje víc než dobře a obecně mám z tohoto snímku dobrý pocit, protože je to něco co se bude dobře pamatovat a co mělo velkou hloubku.

• 28.4.2020  21:11

Velice dobře osvětlený soudní proces, který hlava fakt nebere. Takhle to vypadá, když se potkají dva psychopati. Nejlepší je, že na to sice máte zhruba oba dva pohledy, ale stejně si asi najdete jen jednu stranu, ke které se přiklonit. Stopáž sice delší, ale spíš mě mrzelo, že to ještě nepokračuje. Tyhle bizarní případy jsou pro mě tak trochu guilty pleasure a hrozně mě to baví sledovat. Navíc je tu fakt dobrý komentář jednoho žurnalisty, jež měl opravdu zajímavé poznámky a soustředil se hodně i na psychologickou stránku veškerých těch událostí. Fakt dobře zpracováno. Potěší i autentické nahrávky od soudu. Určitě stojí za to vidět.

• 28.4.2020  21:02
    Lov (2020)

The Hunt musím říct, že bylo docela milé překvápko a dnešní zkorumpovaná společnost si akorát koleduje o to, aby o ní vznikaly nekorektní a satirické filmy. Tohle na sebe sice láká slovem horor, ale ve skutečnosti je to docela slušně vybroušená americká sonda, která je příjemně sebekritická a neschovává se za rouškou neviny. Začátek má slušný rozjezd. V podstatě se na nic nečeká. Potěší taky střídání ''hlavních'' postav, o kterém jsem si říkala, že kdyby to takhle vydrželo až do konce, tak by to byl docela svěží, originální nápad. Což se nestalo. I tak je ale hlavní hrdinka velice dobře zvolená a její neznámá kamenná tvář mi do její osobité role sedla jak prdel na hrnec. Akční tempo tomu drží fakt po celou dobu, dočkáme se i nějakých těch delších bojových scén a hlavně je to ještě k tomu nepředvídatelné. Chvílemi jsem i přemýšlela o čtyřech hvězdičkách, protože jsem se řechtala fakt co deset minut. Zatím to ale držím na úzdě a uvidím, jestli to ve mně ještě nějakou dobu přetrvá, tak asi přidám. Zábava jen pro opravdové demokraty.

• 26.4.2020  18:04

Parádní Netflixová záležitost, kterou se nevyplatí ignorovat. Poláci jdou filmařsky čím dál rychleji na vrchol a kam se na ně, my Češi a vlastně asi i Slováci, hrabeme. Od první minuty to jede na plné obrátky, na vraždy se tady opravdu nečeká a než jsem se v podstatě stihla nadechnout, už byl film za půlkou. To je další plus, neskutečně to utíká, baví a hlavně překvapuje svou explicitní brutalitou, na to že se film natáčel tady za humny. Hlavní postavy jsou netradiční ženské charaktery s absolutně nepředvídatelným chováním a hodně zajímavým backgroundem. Celkově je to out of space a i myšlenka je tady hrozně super a svěží. Patryk Vega se toho opravdu nebojí a přesto, že pointa trošičku kazí ten veškerý wow efekt a je vyzrazená možná trošku moc brzy, zpracování a scénář je naprosto divoký náser a smršť brutálních úmrtí a svižné akce, až jsem čuměla, že se něco takového zrodilo zrovna tady kousek za hranicemi. Navíc musím dodat, že se tady stíhá nadhazovat v mezičase i opravdu vtipné momenty, takže občas fakt nevíte, jestli se smát, protože za vteřinu to má zase vážnou tvář, doslova. Tento film na Netflixu určitě nepřehlédněte.

• 17.4.2020  22:20
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Historicky nejvelkolepější seriálová událost v dějinách světové kinematografie. Můj životní cíl? Někdy v životě tenhle seriál zkouknout celý ještě jednou od začátku.

• 17.4.2020  22:00
    Díra (2019)

Tak trochu zrcadlo prohnilé, sobecké, nestřídmé společnosti, která si asi zaslouží vytrestat. Po dlouhé době zase kruto přísný, napínavý a po všech stránkách dobře zpracovaný kousek z Netflixu, který se mi vrátil ve vzpomínkách ještě několikrát po jeho zhlédnutí. Vyzdvihnout musím i depresivní prostředí a perfektní hudební podmaz, který nepříjemně působil na podvědomí. Překvapila taky nelítostná brutalita a surovost. V podstatě po všech stránkách spokojenost, snad jen ten závěr bych trochu víc nasměrovala do reálnějších sfér a opravdu zanechala nějaký vzkaz. Tohle byl zase jeden z těch konců udělej si sám,

• 17.4.2020  21:51

2. série Kingdom opravdu nezná hranic a Jižní Korea ukazuje, že filmařsky ani zdaleka není pozadu a naopak dokáže se postarat o takovou akci, jako svět neviděl. Druhá série je ještě dynamičtější, akčnější, krvavější, promyšlenější a dějovější. Scénář nabízí nové zvraty, dočkáme se i dalšího královského dramatu a výprava je opět neskutečná. Zombie jsou odolnější, než dřív, ale hrdinové chytřejší. Potěšil otevřený konec, protože další nášup tohohle skvostu si stoprocentně nechám líbit. Jeden z nejlepších seriálů za poslední dobu.

• 17.4.2020  21:41
    Nenávist (2020)

Já bláhová jsem myslela, že to bude třeba remake původní Ju-On. Ale tohle je fakt hodně špatný vtip. V podstatě je to jen sekvence náhodných scén o náhodných lidech, které spolu sice mají něco společného, ale celá myšlenka je vlastně naprosto debilní a divákovi absolutně u zadku, protože v tomhle "hororu" nefunguje naprosto nic. Maximálně tak akorát ztrápený výraz Andrey Riseborough, o které začínám docela pochybovat, když vzala tuhle roli. Po hororové stránce škoda mluvit. Udivuje mě, že se v roce 2020 ještě někdo odváží tohle produkovat do kin. Já budu spíš dělat, že jsem tenhle film neviděla a asi budu mít šťastnější život. Chyběla mi tam alespoň ta Kayako.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54