• Krátkometrážní

H0us3 (2018)

Intelektuální sci-fi nerd drama, které sice mele pantem od první až do 105. minuty, ale nepoleví v zajímavosti ani na chvíli. Extrémně rychle mi tento film utekl a jak jsem od něj měla vcelku velká očekávání, jsem překvapená ještě tak o 50 procent víc. Super nápad, super postavy, nenáročné prostředí, jednoduchá dějová rovina bez jakýchkoliv debilních odboček, omáček a podobných scénáristických nešvarů, stále se mluví k tématu. Prostě ideální kinematografický příspěvěk do seznamu moderní technologie a jejich potencionální ničivé důsledky. Fakt tleskám, protože tenhle film dokážu přirovnat akorát k další pětihvězdičkové záležitosti s názvem Coherence a to už je opravdu na pochvalu. Go Španělsko go!

The Rental (2020)

Tohle pro mě mělo absolutně idiotský příběh, který v sobě neměl špetku něčeho k zapamatování. Postavy mi byly v tomto druhu filmu až trestuhodně u zadku a bylo mi jedno, jak to s nimi dopadne. Skoro 50 minut se tam nic neděje a když příjde moment, kdy se má začít dít, pokračuje to stejně další nudou. O voyeurovi se dozvíme velký kulový, takže vlastně ani nebyl důvod nám tento film předkládat, protože nikomu nic nedá. Fuckt zbytečné mrhání časem,

Bídníci (2019)

Přiostřené překvápko z Francie, jež se nebojí vytasit drápy do řádných rozměrů. Až se mi nechtělo věřit tomu, co jsem viděla a ač je v dnešním světě možné úplně všechno, moc doufám, že takhle to na francouzských předměstích ještě nevypadá. Zobrazení následků multikulturního moderního světa dokázal Ladj Ly interpretovat sice až trochu moc gangstersky a krutě, ale za to poutavě, akčně a "zábavně". V podstatě to můžeme brát spíše jako akční krimi. Postavy tu jsou od toho, abyste je nenáviděli a tento účel plní velmi obstojně. Celkově bylo prostě náročné tyto Bídníky sledovat, ale pro někoho, komu nevadí násilí to bude slušná jízda. Rozsekalo mě i to nevyřčené finále a to, jak se film nestaví ani k jedné straně a prostě nechává diváka jen koukat. Nebýt té až přílišné přehnanosti (doufám) a ostrosti, dala bych klidně pětku.

The Beach House (2019)

Tohle mohlo být dobrý, mělo to potenciál, dobrý nápad i lokalitu. Naneštěstí se z toho vyklubalo podivné nic a nuda ve formě neustálého plazení se někde po zemi a řvaní okolo sebe. Mělo to až moc pomalý rozjezd, bylo to prapodivně zahráno a postavy mi byly u zadku. Některé výjevy stály za to, jedna scéna ve sklepě, tuším, byla fakt povedená, takže své světlé momenty to mělo. Vcelku vzato je to ale další laciný kousek bez špetky nějakého okořenění.

Open 24 Hours (2018)

Tohle je spíš o psychickém stavu zdejší hrdinky, než o hororu. Vyloženě je to spíš hodně průměrný slasher, který nepřekvapí ničím novým, ale ani asi nenaštve tak, že byste na něj chtěli hned zapomenout. Ačkoliv stát se to může. Problém má divák jen v tu chvíli, kdy neví, jestli hrdinka zažívá úzkosti a halucinace, nebo se tam fakt něco děje. Tak trochu jsem od toho čekala i nějaké překvapení, ale k mému zklamání to finále opět divně vyšumělo. Některé kiksy ve scénáři, co se jednání postav týče, byly občas až moc viditelné a zbytečné. Zkrátka průměr průměróvy.

Elita (2018) (seriál)

1. série začíná vesměs přehlídkou všemožných odporných lidských charakterů, se kterými jen těžko začnete sympatizovat, takže si troufám říct, že je to jen takový úvod do hlubšího dění a v podstatě s těmi postavami ani nechcete mít empatii. Je fakt, že Elite si možná špatně udrží diváky i po první řadě, protože mi přišla dost průměrná, ačkoliv potenciál je cítit. Vyspělejším jedincům toto téma možná ani nesedne a bude je štvát ta nabubřelost, snobismus a přehnaný luxus, který těmto teenagerům spadl do klína bez námahy. Na druhou stranu ale znázorňuje rozdíly mezi společenskými vrstvami, učí o arabské menšině a nevyhne se ani LGBT komunitě. Tudíž má standartní parametry netflixovského seriálu. Mě ty postavy ale baví, a tak budu nadále pokračovat. 2. série přináší do příběhu dvě nové postavy, které úžasně a okamžitě zapadají a jsou mnohonásobným přínosem. Tuto řadu považuji za nejlepší, protože přišla s velmi dobrými zvraty, dobře se zbavila herců, kteří přesedlaly do La Casa de Papel a Elite dostává v podstatě úplně nový nádech a všechno je mnohem víc provokativní, odvážné a nekompromisní. Příběh získává i takový ten teenage krimi akcent a všechno je zběsilejší a má to grády. Postavy taky přitvrzují, intriky jsou nepředvídatelné a vztahy jsou propletené jako pavučina. Super. 3. série navzdory skvělé předchozí série u mě dost poklesla, ač se to v mém hodnocení příliš neprojevilo. Důvodů, proč se mi ale tato řada nezamlouvala je více. Za prvé nové postavy jsou tentokrát strašně nesympatické, nehodí se tam a akorát slouží k další propagaci LGBT komunity. Do pozadí jdou taky dříve prosazované postavy a přebírají to ty nezajímavé. Taky úplně nejsem spokojená se zdejšími vztahy a tím, jak některým postavám naprosto jeblo. Scénář je tudíž slabší stránkou této řady. Nakonec mě to ale zas až tak nezklamalo a konec byl dojemný. Co mě ale děsí, je jasný náznak toho, že spousta postav odchází, takže se opravdu hodně bojím o čtvrtou sérii, protože příliš nových protagonistů už by mohlo diváka odradit úplně. 4. série: Bála jsem se, že obnovení a osvěžení hlavních postav této sérii uškodí, jako to uškodilo sérii třetí. Naštěstí tomu tak není a to je důležité, protože na nových postavách stojí úplně celý příběh a hýbou tam tím o 360 stupňů a prospěly celému ději. Nicméně milovat je nebudete. Čtvrtá série Elite je už ale fakt silný guilty pleasure, protože jsem se občas sama za sebe styděla na co to koukám, vzhledem k tomu, že je to už brutální snobárna plná nahoty, sexu, peněz, intrik, odporných vlastností a špatných rozhodnutí. Byla bych ale pro kdyby už zůstalo jen u toho teenage dramatu a upustilo se od těch rádoby temných částí, které už zkrátka přestávají pro celý ten koncept seriálu fungovat a začínají komerčnět, překážet a jsou taky dost nezajímavé. Vím, že pro tyhle krimi účely původně tento seriál vznikl, ale tahle linka šla pro mě v téhle sérii úplně do ústraní a stejně pro děj nepřidala nic zajímavého. Finále bylo totální meeh a vyšumělo do prázdna. Jinak je to ale pořád natočené tak, že hltáte každý díl, protože se na ty nádherný lidi, domy, módu a účesy prostě nádherně kouká. Tři a půl zaokrouhleně. 5. série: Pane bože, tak tohle už jsem dokoukala fakt jen ze setrvačnosti a začínám být pěkně nasraná, kde původní dobrá Elita zanechala svoji lidskou stránku. Teď už je z ní jen telenovela zející dějovou prázdnotou, ale napěchovaná hlavně luxusními večírkami, sexem, drogami, luxusními večírkami, sexem, drogami, sexem, luxusem jo a...sexem. Nějaká reálnost, plnohodnotný příběh nebo lidsky normální vztahy už jdou opravdu do ústranní a už to moc smrdí prachama za sledovanost a nutností pořád šokovat, kdo se tam ještě s kým vyspí. Za mě to ztratilo už veškerou lidskost a byla bych moc vděčná, kdyby už se další řada netočila. Kdyby takováhle měla být střední, tak už trávim pár let někde na odvykačce. Zlatej High School Musical.

Elita - Série 3 (2020) (série)

Elita - Série 2 (2019) (série)

Elita - Série 1 (2018) (série)

V pasti (2020)

Ač tento film haproval kvůli několika nemožným porušením fyzických i fyziologických zákonů, to jsem ještě schopná odpustit. Ale to chování jedné z dvou hlavních postav, to už opravdu odpustit nemůžu. To, co tam všechno předvedla se svojí neschopností, to už jsem fakt dlouho ve filmu neviděla. U Breaking Surface jsem se ale každých deset minut držela za hlavu a neubránila se věčnému komentování, jak je ta holka neuvěřitelně blbá. Nebýt totiž těchto nepříjemných okolností, byl by to docela zajímavý a originální film, ale logicky se holt tento scénář asi napsat nedá, jinak by to buď skončilo hned a nebo nikdy. Paradoxně nejlepší scéna z filmu se objeví hned na začátku a ta skoro ani nemá s příběhem souvislost. Natočeno je to ale kvalitně, takže řemeslně problém určitě nebyl. Veškerou krásu tu ale zabíjí ty scénáristické kiksy. Škoda.