Next (2007)

Nicolas Cage a Julianne Moore jsou pro mně výborní herci. Next je pro Cage až neobvykle dobrý. Žádný béčko, prostě luxusní záležitost na shlédnutí a zamyšlení se. Miluju filmy, kde se dozvím vše, jak je až v absolutním závěru.

Vesmírní kovbojové (2000)

Výborná podovka na víkendové odpoledne, když venku leje a stará je pryč.

Superman se vrací (2006)

Superman má mít pořádný charizma a ne jen přilehávý obleček a pohled smutného psa. Pro mně zklamání, asi jsem se těšil až moc na návrat legendy. Bryan Singer svůj styl nezapře, ale ukočírovat tuhle legendu ke zdárnému konci se mu nepovedlo.

Mars útočí! (1996)

Tak nějak má vypadat sci-fi komedie. Je to parodie na veškeré sci-fi klišé co známe, ale vůbec to neznamená, že by měla být nějakým způsobem hloupá. Tim Burton je legenda a on ví, jak takový typ filmu natočit. Jack Nicholson je pán herec a nezáleží vůbec na žánru.

G. I. Joe (2009)

Kromě toho, že se film natáčel v Praze mně celkem nic nezaujalo, ale šlo se na to dívat.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Desetkrát lepší uhlavní nepřátelé - krvežízniví Wrightové, než nařáchlí Jaffové a středověcí Orájové. Myslel jsem, že s SG1 se nebude dát rovnat, ale místy originální seriál předčil.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Na tomto seriálu jsem vyrost. Snad od mých 10 let jsem se vždy těšil na další díly. Nejdříve s dabingem na nově, pak stahování s nástupem 512kb netu z torrentu :D, až po současnout a po poslední díl serie SGU. Je to už klasika, něco jako Star Trek, nebo Star Wars. Tento seriál je vskutku legenda. A i když už mně provokuje neustálé opakování na všech možných i nemožných kabelových TV, tak se vždy nakonec podívám. Indeed.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

U tohoto seriálu se mi potvrdilo - NEDEJ NA PRVNÍ DOJEM. První sc-fi seriál, který mně vyvolal otázku zda se dá něco srovnávat s mojí srdcovkou - SG1.

Po krk v extázi (2004)

Film, který mně položil. Takovou nádheru jsem opravdu nečekal. Debut od Matthe Vaughna opravdu libovej. Daniel Craig to podle mně vzal, jako přípravu na Bonda a ve filmu ukázal, že je neskutečnej herec. Ta role mu neskutečně sedla. V žádném jiném filmu nebyl lepší. Super soundtrack, scénář a střih jen podpořil skvělé výkony všech herců. Byla opravdu zábava koukat, jak se děj postupně zamotává a ještě větší radost byla sledovat, jak se vše rozmotává, až do poslední minuty, kdy se dostavil filmovej orgasmus. :D 5*

Zdrojový kód (2011)

Jake Gyllenhaal válí pod vedením Duncana Jonese excelentně. Film má spád a hlavně pro mně nečekanej konec, kterej mně dostal. Source Code je super romantický sc-fi, akční thriller za 5*.