Green Day: Awesome as Fuck (2011) (koncert)

Skupinu Green Day už poznám celkom dlho, ale ich fanúšikom som sa stal len nedávno. Ich Awesome As F**K som si nemohol dovoliť újsť. Ja som sa tých 80 minút bavil, a po celý čas mi behal mráz po chrbte. Skvelé songy, skvelá atmosféra, skvelé Japonské publikum,no proste Green Day. Niektoré songy sa mi pripadali lepšie zahrané, ako v originálnom znení. Nieje tu čo riešiť. 5*

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Od Harryho Pottera 6 som čakal niečo viac.Dúfal som že tam bude nejaký záverečný boj,ale toho sa asi dočkáme v 7-mom pokračovaní,kde to všetko vyvrcholí. Dosť ma šokovalo že Dumbledora zabil práve Snape . Do posledného momentu som dúfal že sa Snape ešte obráti na stranu dobra. Už sa teším na HP a relikvia smrti =)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Na pokračovanie najznámejšieho čarodejníka menom Harry Potter som sa nesmierne tešil. Napriek tomu, že som si len matne pamätal len matne, rozhodol som sa ísť na tento film do kina, ale počas filmu som si spomenul, čo bolo v predchádzajúcom diele. Harry Potter je asi jediný film, kde znesiem slovenský dabing. (v češtine sa to naozaj nedá zniesť.Ten ich Brumbál a Bradavice) Film z pod názvom Relikvie smrti je zameraný na to, ako Harry a jeho priatelia hladajú horcruxi, aby už konečne mohli zničiť veď viete koho. Napriek tomu, že ma už zo sedenia na tvrdej stoličke bolel zadok, tak som si film vychutnal v plnej kráse, a ani na chvíľu som sa nenudil. Jediné čo ma trápi, je to že pokračovanie bude až o rok. Určite nie som sám, kto sa spomínaného pokračovania nemôže dočkať.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Na posledný diel Harryho Pottera som sa naozaj tešil malé decko na lízatko. Tešil som sa na veľkolepé finále, ktoré som našťastie aj dostal. 10 krásnych rokov som prežil z HP a jeho nezabudnuteľnými dobrodružstvami, a musím priznať, že to bolo naozaj krásnych 10 rokov. Ešte „nedávno“ som pozeral druhý diel na VHS, a teraz tu už máme posledný diel. Čo k nemu môžem napísať? Samozrejme samú chválu. Tak, ako to bolo pri prvej časti Darov Smrti, ani druhá časť nesmela byť ochudobnená o skvelé akčné, fantasy a emotívne scény. Dokonca, tu bolo niečo viac. Možno to bolo tím, že je to posledný diel. Lepší epický finálny diel si ani neviem predstaviť. Počas celých 130 minút mi behal mráz po chrbte. Z týmito filmami som strávil veľkú časť svojho detstva, a tak mi je nesmierne ľúto, že toto dobrodružstvo sa končí. Knihy som bohužiaľ prečítal len po piaty diel, ale v budúcnosti to musím napraviť. Najviac z celého filmu, sa mi páčila veta, ktorú povedal Dumbledore: „„Najmocnejšou mágiou sú slová. Dokážu ublížiť, ale aj uzdraviť“. Na tom naozaj niečo bude. Nakoniec musím spomenúť pár slov o „slávnom“ 3D spracovaní. Neskutočne ma štve, že každý druhý film sa točí v 3D. Do tohto filmu by som ho rozhodne nedal, kvôli už tak tmavému prostrediu. Až na pár scén (hlavne z drakom) som si moc neuvedomoval, že je celý v 3D. Ale nevadí, hlavná vec je, že film sa podaril na jednotku z hviezdičkou. Je mi naozaj ľúto, že tieto magické filmy už končia. Určite bude na čo spomínať. Keď sa tak pozriem do budúcnosti, čo nás čaká a neminie, už nie je nič také extra, na čo by som sa mal tešiť. Ale aj napriek tomu: Ďakujem J.K.Rowling- ová =) / videl v kine 3D verziu /

Hitlerova hora (2007) (TV film)

O tomto alpskom sídle Berghof v Obersalzbergu som sa dozvedel zo seriálu Band of Brothers, kde práve američania dobývali takzvané orlie hniezdo. Hneď som sa o tomto sídle začal zaujímať viac, a náhodou som objavil dokument Hitler's Berg. Čakal som, že v ňom bude viac o sídle, v ktorom "vítal" a prijímal dôležité osoby, a vymýšlal vojenské plány. Pod celým týmto komplexom je neuveriteľná sieť podzemných tunelov, no sám Hitler sa tam bol pozrieť iba raz.. Bolo by zaujímavé sa tam niekedy pozrieť. Ja vôbec nie som sklamaný z týmto dokumentom. Dozvedel som sa mnoho nových, zaujímavých vecí, o ktorých som doposiaľ nevedel...

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

„My dear Frodo, you asked me once if I had told you everything there was to know about my adventures. Well, I can honestly say I've told you the truth, I may not have told you all of it. „ Ešte predtým, než bol film vypustený do kín, som si prečítal pôvodného Hobbita, od skvelého spisovateľa J. R. R. Tolkien- a. Musím vám povedať, že je to jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítal. Nečudujem sa, že niektorý fanúšikovia preferujú knižné predlohy, ako filmovú trilógiu. Kniha sa ako keby čítala sama. Táto kniha mala byť akýmsi vstupom, do sveta Stredozeme. Veľmi vydarený vstup do tohto sveta. Po prečítaní knihy som sa hneď vrhol na film. A áno, veľmi som ho porovnával z knihou. Na knihe je najlepšie, že si tieto scény predstavujete. Predstavujete si každý detail, ako postavy vyzerajú, čo nosia atď. Presne toto milujem. Niektoré rozhovory postáv sú presne vytrhnuté z knihy, niektoré nie. Neraz som sa pristihol hovoriť si „presne toto som čítal“, alebo „toto v knihe nebolo“. Film sa odohráva pred Spoločenstvom Prsteňa. Vtedy ešte pomerne mladý Bilbo sa (neochotne) vydáva na dobrodružstvo svojho života. Staré postavy sú späť, a ja som mal príjemný pocit nostalgie :). Samozrejme, tento príbeh sa nevyrovná trilógii, ale má svoje kúzlo, a dávku epickosti. Bohužiaľ, v tom najlepšom to skončí, a neostáva nám nič iné, len čakať. Film je rozdelený na tri časti, čož je celkom dosť na to, že kniha má 240 strán. Som zvedavý, čo všetko tam „narvú“. Nemôžem mu dať 100%, pretože je tam pár vecí, ktoré mi nepáčia. Každopádne je to skvelý film, nie len pre fanúšikov LOTRa. Získa Bilbo a trpaslíci späť vytúžený poklad a slávu?! Som rád, že to viem, lebo by som nevydržal, ako to celé dopadne... „I'm looking for someone to share in an adventure.“

Chlupatá odplata (2010) odpad!

Musím sa priznať že od Furry Vengeance som čakal viac. Film má rozporuplné hodnotenie. Niekomu sa film páči a niekomu naopak nie. Ja sa musím pridať na stranu tích, ktorým sa film moc nepáčil. Podľa traileru mi pripadal film ako dobrá komédia, ale opak je pravdou. Až na možno 2-3 scény, na ktorých som sa naozaj schuti zasmial, film nedopadol podľa môjho očakávania. Pri ostatných scénach som sa iba pousmial. Animácie na zvieratách boli úplne pokazené. Pripadalo mi to, ako keby to grafici robili na poslednú chvíľu. Celý film spríjemňoval jedine môj obľúbený herec Brendan Fraser. Príbeh síce bol dobrý, ale celé sa mi to zdá byť také nedotiahnuté. Furry Vengeance je predovšetkým určený pre mladších divákov, no my starší sa iba nad filmom usmejeme, a nič viac.

Indian (2008) (pořad)

Ďalší skvelý televízni program, venovaný svetu hrám. Indian je vlastne taká (ne)profesionálska verzia Gamepage. Okrem skvelý moderátorov (vďaka ktorým je to vždy zábava) je tento program vysielaný v live, čo je vždy veľké + A ešte jeden rozdiel oproti Gmamepage, Indian má dlhšiu vysielaciu dobu. Proste skvelý Tv program, ktorý poteší nejedného herného fanúšika :-)

Jackass: Film (2002)

Keď som sa o Jackass dozvedel od kamaráta, tak som si pomysle, že to bude nejaká blbosť. Áno, je to blbosť, ale nesmierne zábavná. Na Jackass má každý iný názor. Ja sa prikloním na stranu tých, ktorým sa títo šialenci naprosto páčia. No čo vás tak môže zabaviť, ako keď niekto nabúra v plnej rýchlosti do múra? Od začiatku až do konca som sa stále smial, a ešte doteraz sa smejem na niektorých scénkach. Jackass musí dostať všetko alebo nič, takže ja mu dávam 5 hviezdičiek, a to zaslúžených...

Jackass 2 (2006)

Dalšie pokračovanie týchto šialencov. Musím uznať, že aj na tomto pokračovaní som sa válal po zemi. Dialšie vtipné scénky atď. Neviem sa dočkať, kedy si pozriem tretí diel....