Černá labuť (2010)

„ I had the craziest dream last night about a girl who has turned into a swan, but her prince falls for the wrong girl and she kills herself. „ Po viacerých odporúčaniach som si nakoniec našiel čas na pozretie tohto filmu. A som rád, že sa tak stalo. Nikdy by som neveril, že ma bude baviť psychologická dráma z prostredia baletu, a že tomu dám 5 *, ale Aronofsky ma presvedčil o tom, že sa to naozaj dá. Bavil som sa aj hlavne kvôli skvelej Natalie, ktorá naozaj podala oscarový výkon. Ale aj kvôli všetkým, ktorý sa na tomto filme podieľali. Páčila sa mi najmä hra zo svetlom a tieňmi, horúce erotické scény boli na správnom mieste, a sadli tam „ako zadok na šerbeľ. Taktiež premena nevinnej krásnej baletky v „čiernu labuť“ je naozaj strhujúca a veľmi emotívna. Príbeh bol zvládnutý na jednotku z hviezdičkou. Pre mňa vo filme hrá takisto hlavnú úlohu hudba. a musím uznať, že lepšiu hudbu, aká bola v Black Swan, už som dlho nepočul. Dokonca a pri písaní tohto komentára ju nemôžem prestať počúvať. V tomto snímku taktiež nesmel chýbať koniec, taký, aký mám rád. Black Swan ma naozaj milo ohromila, aj keď som to trošku čakal. Takýto silný filmový zážitok sa u mňa bude len ťažko prekonávať. Jeden z najlepších filmov roka 2010. PS: Môj komentár číslo 100 =)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Na pokračovanie najznámejšieho čarodejníka menom Harry Potter som sa nesmierne tešil. Napriek tomu, že som si len matne pamätal len matne, rozhodol som sa ísť na tento film do kina, ale počas filmu som si spomenul, čo bolo v predchádzajúcom diele. Harry Potter je asi jediný film, kde znesiem slovenský dabing. (v češtine sa to naozaj nedá zniesť.Ten ich Brumbál a Bradavice) Film z pod názvom Relikvie smrti je zameraný na to, ako Harry a jeho priatelia hladajú horcruxi, aby už konečne mohli zničiť veď viete koho. Napriek tomu, že ma už zo sedenia na tvrdej stoličke bolel zadok, tak som si film vychutnal v plnej kráse, a ani na chvíľu som sa nenudil. Jediné čo ma trápi, je to že pokračovanie bude až o rok. Určite nie som sám, kto sa spomínaného pokračovania nemôže dočkať.

Chlupatá odplata (2010) odpad!

Musím sa priznať že od Furry Vengeance som čakal viac. Film má rozporuplné hodnotenie. Niekomu sa film páči a niekomu naopak nie. Ja sa musím pridať na stranu tích, ktorým sa film moc nepáčil. Podľa traileru mi pripadal film ako dobrá komédia, ale opak je pravdou. Až na možno 2-3 scény, na ktorých som sa naozaj schuti zasmial, film nedopadol podľa môjho očakávania. Pri ostatných scénach som sa iba pousmial. Animácie na zvieratách boli úplne pokazené. Pripadalo mi to, ako keby to grafici robili na poslednú chvíľu. Celý film spríjemňoval jedine môj obľúbený herec Brendan Fraser. Príbeh síce bol dobrý, ale celé sa mi to zdá byť také nedotiahnuté. Furry Vengeance je predovšetkým určený pre mladších divákov, no my starší sa iba nad filmom usmejeme, a nič viac.

Já, padouch (2010)

Rok 2010 patri animákom, dôkazom toho je aj Despicable Me. Priznám sa, spočiatku som od Despicable Me moc neočakával. Ale tento film ma milo prekvapil. Áno, je to klasický príbeh, pri ktorom zloduch podľahne trom zlatým dievčatkám, a stane sa z neho dobrák ale Despicable me je napriek tomu originálny. Neviem ako vy, ale ja som sa od začiatku až do konca bavil, a ak som sa práve nesmial, tak som sa celý čas usmieval :-). Ale aj tak najlepší boli takzvaný Minions, z ktorými bola vždy zábava. Despicable Me sa pre mňa určite zaradil medzi najlepšie animáky....

Kdopak by se Shreka bál (2010) (TV film)

Po filme Shrekovy Vánoce tu je ďalší krátkometrážny film z názvom Scared Shrekless. Na svoju dĺžku, ma dobre pobavil, no na druhú stranu mohol byť dlhší. Trochu domotaný príbeh, ktorý rozprával oslík a kocúr, ale to ma práve najviac pobavilo. Od tohto animáku som moc nečakal a preto ma aj milo prekvapil. 70 %

Keď ide o život... (2010) (amatérský film)

čo k tomu napísať? Všetkým známi humorista, a jeho veselá dvojzmyselná scénka na ktorej som sa dobre pobavil. :)

Noční můra v Elm Street (2010)

Prekonal som svoju nenávisť k titulkom (aj keď niektoré filmy sú lepšie v pôvodnom znení) a išiel som na tento film do kina: Tento "remake" pôvodnej verzie z roku 1984 , ma prosto nadchol. Dodal filmu istý nový kabát. Až nato že Freddy z pôvodnej verzie vyzeral lepšie. Ale aj na priek tomu sa mi tento film veľmi páčil. Samuel Bayer nechal niektoré pôvodné scény a niektoré pridal- To sa mi na tom páčilo. A sountrack Everly Brothers- All I Have To Do Is Dream sa proste k tomuto hodí =)

Občanský průkaz (2010)

Spolužačce: nosit pětky denně domů nemusí být zlozvykem, zvláště přihlédnout lik tomu, že je nosíš pod trikem“ Na rozdiel od niektorých, české filmy mám rád. Nič proti nim nemám. Keď som videl po prvý krát trailer na Občanský průkaz, pomyslel som si „toto bude skvelá komédia“, a tak som od tohto filmu veľa očakával. No musím priznať, sklamal ma. Áno, nie je to najhorší film, a dá sa pozerať, ale väčšinu filmu som sa nudil. Až na pár dobrých scén, pri ktorých som sa naozaj schuti zasmial. Ani príbeh nie je zlý, rozpráva o skupine dospievajúcich kamarátov, ktorý čelia nástrahám tohto nelahkého obdobia. Možno ma tento film tak nezaujal, pretože som toto obdobie nezažil. Každopádne som čakal viac, ako sa mi bolo ponúknuté...

Počátek (2010)

Hneď ako som uvidel prvé info, obrázky, videá z tohoto skvelého filmu, vedel som, že to bude niečo pre mňa. A mal som naprostú pravdu. Počkal som si, kým tento film bude na DVD, a pri najbližšej príležitosti som si ho kúpil. A to vám poviem, naozaj to boli dobre utratené peniaze. Inception ma ešte viac prekvapil, ako som čakal. Skvelý príbeh, v ktorom hlavný predstavitelia vstupujú svojim obetiam do snov, aby mohli ukradnúť, tie najdôležitejšie tajomstvá. Ale jedného dňa Dom Cobb dostane špeciálnu zakazku, aby naopak vložil myšlienku. Počas filmu vstupujú do nespočetného množstva snov, a ja som mal tiež problém, aby som vedel či sú v sne, alebo nie. Niekomu sa to môže príbeh zdať zamotaný, ale ja som sa v ňom (na prekvapenie) nezamotal. Tých 148 min hrozne rýchlo ubehlo. Podla môjho skromného názoru, je Inception aj 100 krát lepší než "oslavovaný" Avatar, aj keď nemal také celosvetové ohlasy ako spomínaní Avatar. Ešte teraz som ohromený, aký skvelý je tento film. Pre mňa je Inception film roku 2010.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Priznám sa,že od Princa z Persie som moc nečakal.O to viac ma tento film prekvapil.Už hneď na začiatku filmu bola skvelá akčná scéna . Je vidieť že na tomto filme sa vôbec,ale vôbec nešetrilo ( Rozpočet : 200 miliónov $ ) = skvelé efekty, Kaskadérske kúsky, vynikajúce spracovanie starej Persie,prekrásna hudba a nakoniec aj obsadenie.Bol som prekvapený , čo dokážu maskéri a kostyméri urobiť aby sa Jake Gyllenhaal podobal na herného princa - a podarilo sa im to dokonale. Prince of Persia: The Sands of Time má skvelý príbeh,pri ktorom som si myslel , nie že sa čas vrátil ale posunul dopredu , ani som sa nenazdal a film skončil-tak ma uniesol vo "víre času " že som si neuvedomil že prebehli skoro 2 hodiny. Film bol aj po humornej stránke podarený.Páčila sa mi najmä hláška " Víš, co se říká o mužích s velkým mečem, že? " Nech si hovorí kto chce a čo chce , mňa Princ z Persie ani v najmenšom nesklamal.