Ajka13

Twitter: Annise13

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 3.6.2012  21:46

Nádherný film. Možná jsem sentimentální, ale pro mě se jednalo o jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. Navíc, námět podle mě docela originální - rozmazlený, zbohatlický frajírek, který se musí změnit, aby získal dědictví prostřednictvím úkolů zadaných mrtvým dědečkem. Do toho ještě zamotaný příběh malé Emily, který mě dohnal k slzám. Tahle holčička byla dokonalá. Škoda, že neměla "Happy end". Na druhou stranu, pak by ten konec nebyl takovej jakej byl.

• 21.4.2014  01:54
    47 róninů (2013)

3 hvězdy za ten konec...

• 27.11.2012  22:44

Nebylo to zas tak špatný...:)

• 23.6.2012  14:26
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Myslím, že ze všech různých Superstar, X-Faktorů a dalších reality show je tohle ještě docela dobrý. Baví mě sledovat, jak mezi nimi vzniká rivalita a celkově jak jsou některý fakt vypatlaný. Na druhou stranu ta různá focení jsou docela zajímavá, stejně jako kostýmy, které mají někdy na sobě.

• 9.2.2014  23:00
    Arrow (TV seriál) (2012)

1. série: Už po zhlédnutí pilotního dílu jsem byla nadšená a to mi vydrželo po zbytek první řady. Každý díl skvěle napínavý a příběh sám o sobě se hezky, ale pomalu rozvíjí a jednotlivé kousky do sebe začínají zapadat. Po tomhle jsem se druhé sezóny opravdu nemohla dočkat! 2. série Tak o druhé sérii mohu jen říct, že těch zvratů je na jednu řadu trochu moc. Možná ne nadarmo se říká, čeho je moc, toho je příliš. V půlce řady jsem si dala pauzu a k seriálu se vrátila až s příchodem třetí řady. Konec druhé série není špatný, ale člověk se musí trochu povznést nad z ničeho nic až moc nadpřirozené schopnosti, nad to, že každý druhý, ať už zloduch nebo klaďas, střílí šípy, a že každá nová postava není taková, jak se zdá. To vás začne časem trochu nudit. Ale když se přes to přenesete, nechá vás seriál pěkně napnuté a nedočkavé na další díl. 3. série (po 11. dílech). Flashe bych úplně vynechala. Kazí seriál úplně neskutečným způsobem. Kdo má rád filmová zpracování komiksů, asi se mnou nebude souhlasit, ale mně se na tomto seriálu líbila jeho realističnost. Arrow sice vypadal, že musí ovládat kdo ví jaké síly, aby byl tak dobrý, jak se tváří, ale pořád za tím stály jen léta tréninku. Ale že si tam "nakráčí" postava, která se po úderu blesku dokáže pohybovat rychleji, než kde jaké auto, to je trochu moc. Nemluvě o ženštině, která dokáže křísit mrtvé... Mrtvé několik dní...

• 1.5.2012  13:31
    Auta (2006)

Páne jo, na tenhle kouzelný film bych skoro zapomněla! Nedávno jsem si ho znovu zhlídla a musím říct, že mě to bavilo i po šesti letech, kdy jsem tuhle animovanou blbinku viděla poprvé. Všechny postavy tu mají své charizma, což je celkem překvapující, když si uvědomíme, že jsou to "jen auta". Film je plný vtipu a tak pobaví nejen mladší generace, ale i dospěláky. Navíc příběh není jen chabá slátanina několika ohraných frází a dialogů, ale má spád, což se bohužel nedá říct o druhém dílu.

• 1.5.2012  13:36
    Auta 2 (2011)

Zklamání, obrovské a za posledních několik měsíců vůbec největší. Nedávno jsem znovu viděla jedničku a byla jsem celá nedočkavá pustit si i druhý díl, ale výsledek mě nehorázně zklamal. Prvních několik minut jsem zívala a čekala, kdy se konečně příběh rozjede, a když jsem se toho dočkala, došlo mi, že tenhle díl bude hlavně o Burákovi. Což by samo o sobě nebylo špatné, protože v jedničce to bylo hlavně tohle auto, co obstarávalo téměř veškerou zábavu, ale ve dvojce tato postava ztratila svou humornost a stala se pro diváky nezajímavá. Což je zlé, zvlášť když se jedná o hlavní "postavu". Navíc, ta podobnost se všemi možnými akčními filmy tu byla opravdu nápadná, od dialogů po akční scény, vyšperkovaná jen animovanou technologií. Takže, dvě hvězdy s přimhouřenýma očima, protože když si vezmu, jak jsem se nudila...

• 1.5.2019  22:35

Nebylo to zlé, ale podruhé bych to už asi vidět nemusela. Pěkný happy end, spousta zbytečného protahování, obzvlášť na tom konci. Chvílemi jsem se trochu nudila.

• 13.6.2012  22:15
    Bastardi (2010)

Z tohohle filmu mám dost rozpoluplné pocity. Myslím, že situace ve filmu se nedá moc srovnávat s realitou, podle mě jde docela o extrém. Nicméně extrém, který patrně někde možná i existuje a já jsem moc ráda, že jsem ze základky už pár let venku. Nevím moc, co bych vyzdvihla, snad jen, že můj slovník sprostých slov se rozšířil o pár nových výrazů. A moc nechápu "roli" Rytmuse. Krom toho, že ho fakt nemusim, zajímalo by mě, k čemu mu ta role vůbec byla. Ať zaleze zpátky do svýho světa "šoubiznysu" a nes**** se do filmu!

• 22.7.2012  17:30
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Příjemný seriál, který dost nevídaným způsobem dokázal spojit pohádku s realitou. To, že jsou některé pro nás klasické pohádkové příběhy překroucené k nepoznání, je spíš výhodou, protože to podle mě vnáší do seriálu něco neočekávaného. Kdo by čekal, že Karkulku nesežral vlk, protože ona sama je vlkodlak a červenou pláštěnku nosí, aby se neproměňovala? A takových podobných "blbostí" je tenhle seriál plný, ale rozhodně se u toho člověk nenudí.

• 6.1.2013  15:55

Těšila jsem se a nezklamali mě.

• 18.11.2011  13:28
    Cherrybomb (2009)

Parta výrostků uspořádá párty v rekreačním středisku a skončí to vraždou. Dva týpci se perou o jednu holku...pořád dokola. Co takhle vymyslet originálnější téma? Nimcéně, je fajn vidět Ruperta jinak než v HP, i když ta patka byla hrozná!

• 3.12.2011  17:38
    Chicago (2002)

Muzikály zbožňuju, a i když nejsem nějakej filmovej znalec, ráda si to znova pustim. Místy jsem se nasmála, místy jsem s otevřenou pusou hltala perfektně odtancované pasáže a jindy si poťukávala do rytmu skvělé hudby. Navíc, Richarda Gera mám moc ráda, stejně tak C. Zeta-Jones nebo J. C. Reillyho. A nevím proč, ale mě prostředí věznic vždycky ve filmech nějak přitahuje:D

• 29.1.2012  19:42
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Od každýho trochu, takže se zavděčí jak milovníkům lekářských seriálů typu Dr House, tak i fanouškům seriálů o vztazích, a to především. U žádného dílu jsem se nenudila a to už jsem u konce sedmé řady. Myslím, že podobných seriálů moc není. Dokonce mě dokáže jediný díl vytáhnout z deprese (pokud se nejedná o depresivní díl:)) a to pro mě hodně znamená. Bez promýšlení pět hvězd (a dala bych i víc, protože tenhle seriál mě jen tak neomrzí!)

• 20.2.2016  23:12
    Deadpool (2016)

Taková ptákoviny... Jednou to stačilo.

• 6.6.2018  21:25
    Deadpool 2 (2018)

Takhle jsem se hodne dlouho nezasmala!! Skvělé!

• 20.8.2016  22:20
    Dexter (TV seriál) (2006)

Az na 3. Sérii naprosto vydařený seriál. Malo který zvládne 8 sérii bez toho, aniž by to od půlky stalo za prd. Dexter si drží napinavost az do úplného konce, který teda... SPOILER byl malilinko pres caru. Skoro bych si i řekla, že to k tomu patřilo.. Ale já na ty depka konce moc nejsem. Aspoň jeden z tech osudu mohli tvurci ušetřit. Milující rodinku v Argentině nebo nadějnou detektivku. Oba nemuseli takhle zničit. Ale jinak... Parádní podívaná! Mimochodem... Nechapu, co se komu na poslední sérii nelíbilo. Určitě tam byli slabší série (třeba výše zmíněna třetí).

• 11.11.2014  22:48
    Divergence (2014)

Na tenhle film jsem se hodně těšila, protože knižní předloha mě docela nadchla... Tedy, ta podobnost s Hunger Games přímo bije do očí, ale přesto jsem byla zvědavá. Výsledek.... Nebyl moc překvapivý, ale rozhodně bych ho neodsuzovala. Hlavní hrdinka je stejně jako Jennifer Lawrence velice sympatická a pro diváka "dobře stravitelná", což je vždy obří plus. Příběh sám o sobě nijak moc od knižní předlohy neokradli, ale výsledný dojem prostě není tak silný jako tomu bylo u Hunger Games. Nejspíš je to tím, že Hunger Games bylo přeci jen něco nového...

• 7.11.2016  09:06

Nebýt Benova nekonečného charisma a vtipu, zdaleka by film nebyl tak dobrý. Příběh žádný zázrak a efektů spíš na škodu. Někdy více je opravdu méně - zde platí dvojnásob!

• 5.12.2013  22:15

Tennant - super! Matt - dokonalost jako vždy. Hurt - milé překvapení. Ale celkový dojem? Co se týče speciálů, tak průměr až pod průměr. Myslím, že v příběhu nepřekonají tajemství okolo River a Pondů. Navíc Clara mi opět přišla trochu zbytečná. Ale možná jsem nějakým podivným způsobem zaujatá. Škoda, že se nevrátila Donna.

• 15.5.2013  17:56
    Doteky osudu (TV seriál) (2012)

Po shlédnutí celého seriálu (který bohužel druhou řadou končí), jsem celkem nadšená. Vlastně hodně nadšená. Nápad je to opravdu skvělý, a i když si většina stěžuje na druhou řadu, která se odchýlila od formy první řady (díky čemuž byl seriál nakonec zrušen), se mi 2. série líbila snad ještě víc než první. Já mám prostě ráda seriály, u kterých jsem napnutá až do konce, a i když to bylo místy možná až přeplácaný událostmi, mně to opravdu nevadilo. Je pravda, že první epizody měly své kouzlo, a jak do sebe všechno zapadalo, mi způsobilo až husí kůži, ale zrušení si to nezasloužilo.Alespoň to nekončí cliffhangerem nebo uspíšeně jako Merlin. Takže pro mě jednoznačně 5 hvězd (dobrá, možná 4,5, ale zaokrouhluji nahoru :))

• 2.11.2011  12:34
    Eragon (2006)

Fangmeiere, co jsi nám to udělal? Tak úžasnou předlohu jsi měl a absolutně si ji poslal do kytek! Jako milovník téhle knižní série se prostě nemůžu s tímhle paskvilem smířit. Paolini chtěl z Eragona vždycky film, teď asi lituje toho, že se film vůbec natočil. Filmy mohli mít budoucnost, mohla se natočit i další pokračování, ale k tomu už nejspíš nikdy nedojde. Což je škoda. Když odhlídneme od knižní předlohy a vezmeme film prostě jako dlaší fantasy film, dala bych tomu možná i 4 hvězdičky. Filmová Safira byla prostě úžasná, představitel Broma, Jeremy Irons, se mi na tuto roli fakt hodil a scenérie filmu byly nádherné. Ale přes ohlodaný scénář se přenýst nemůžu. Takže 3 hvězdy.

• 1.8.2013  20:50
    Fantom opery (2004)

Začátek a konec úžasný. Střed trochu nuda. Hudba je ovšem božská, to ano.

• 30.3.2013  21:52
    Fast Girls (2012)

Upřímně jsem od tohoto filmu moc nečekala - zhlédla jsem si to v první řadě proto, že tu hraje Bradley James (no jo, fanoušek Merlina se pozná) a protože mi to doporučila sestra. A výsledek? Neuvěřitelné! Za na první pohled nudným a triviálním příběhem se skrývá až překvapivě dobrý oddychovák, kde jsem až do poslední minuty napjatě očekávala, co se stane. A nepomohlo, že vedle mě seděla sestra, která se potutelně usmívala a odmítla mi cokoliv prozradit! Opravdu, Britové umějí točit filmy!

• 7.11.2011  19:18
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Mohlo by to mít klidně i o pět řad víc a stejně by mě to pořád bavilo. Seriál, ve kterém o nic nejde, ale přesto se od něj nemůžete odtrhnout.

• 10.8.2012  09:26
    Glee (TV seriál) (2009)

1. série: Na seriál mě opět přivedla mladší sestra, a i přes původní skeptický pohled mě seriál začal bavit. Samozřejmě hned jsem začala nesnášet Rachal Berry (Lea Michele), a jo, vim, že tahle postava je protivná a absolutně nesnesitelná naschvál! Ale to už budu radši milovat Sue Silvestrovou, která mě svými hláškami dokáže dostat pokaždý, když otevře pusu. Nebýt to samozřejmě muzikálový seriál, stálo by to asi za prd, protože dějová linie popisuje více méně klasický život na americké střední (a ne poprvé jsem si položila otázku, jestli to takhle fakt chodí na americkejch středních.) Ale spoustu písní jsem si postahovala v jejich verzi, protože ty jsou fakt vyvedený. No, uvidíme po druhé sérii, jak se seriál vyvine. Oblíbené postavy: Sue, Kurt 2. série: Docela jsem se jí bála, hodně lidí tu psalo, že je horší než ta první, ale mě nezklamala. Samozřejmě nic moc změny, akorát k mým dvěma oblíbeným postavám se ještě přidal Blain, spolu s Kurtem tvoří vážně sladkej páreček a celkově jejich vztah je mnohem zajímavější a míň hloupej a naivní než mezi pětiúhelníkem Rachel/Finn/Quinn/Puck/Sam. Z těch mi už pomalu hrabe. Na třetí sérii se těšim, slyšela jsem, že je prý nejlepší. Tak uvidíme. 3. série: Tak jsem zvýšila hodnocení, protože 3. řada byla úžasná. Další nával skvělých písniček a příběh, který už byl o něco zajímavější než v předchozích sériích. Opravdu mi budou všichni chybět. 4. série Zapomínám, že jsem to kdy viděla! Takovou sr*** z toho udělali. Celý seriál akorát zkazili. Takže pro mě to končí 3. řadou!

• 24.8.2012  15:21
    Glee Live! 3D (koncert) (2011)

Vím, že jde jen o sestřih filmu, ale i tak mi tam prostě spousta věcí chybělo. Slybovali behind the scenes - těch tam pro mě bylo strašně málo, stejně tak i prostoru pro mé oblíbené postavy, kterými bohužel nejsou přímo hlavní představitelé. Naopak po celou dobu mě strašně ...nechci říct přímo štvali, "happy ending stories" lidí, kterým Glee změnilo život. To je podle mě hooodně přehnaný a takový lidi by podle mě potřebovali spíš psychiatra. Ale třeba jsem prostě jen zbytečně skeptická. Samotné Glee trochu výchovnou funkci - jak si vážit sama sebe prostřednictvím postav, které jsou "loseři" stejně jako "my".Ale prostě mi to přišlo ujetý. Jinak provedení i výběr písní se mi líbil, ale jak říkám, přidala bych tam víc písní postav, které mám ráda. Ale to je asi jen můj problém. BTW nechápu, jak může mít tenhle "film" vyšší hodnocení než seriál... (Viděno samosebou jen ve 2D)

• 2.11.2011  12:18

Ach jo, nebýt to Harry Potter, ale jiná fantasy točená podle knihy, byly by to tak tři hvězdičky. Ale hold už jsem se smířila s tím, že filmy nikdy nebudou podle knihy, a i když jsem vážně doufala, že mě s posledním dílem série nezklamou, po prvním zhlédnutí v kině jsem odcházela se smíšenými pocity. Celý film byl de fakto věnovám jen bitvě, na kterou se sice koukalo moc dobře, ale kde to chvílemi prostě přehnali. Dostal mě moment, kdy Harry s Voldemortem skočili z té věže. Bylo to nutný? Větší kýč jsem snad ještě neviděla. A našlo by se toho víc. Takže proč pět hvězd? Je to prostě Harry Potter, a navíc Alan Rickma se opravdu předvedl. Myslím, že ti, co knihu nečetli, byli Severusem Snapem a jeho příběhem opravdu zaskočeni. Jeho vzpomínky patřili dle mého názoru ještě spolu s epilogem k nejkrásnějším chvílím celé série. Po druhém zhlédnutí: Konečně jsem si našla čas podívat se na film v klidu doma, kde mě nebude rušit 3Déčko, a musím trochu zmírnit svá tvrdá slova. těch nedokonalostí a pitomostí a kýčovitostí a "klišé" je tam dost, ale na druhou stranu, probulela jsem tak 15 minut, tak moc na mě Snapeova smrt doma zapůsobila. A nejen to. I Harryho smrt nakonec měla větší efekt. Když McGonagallová svolávala svou armádu betoňáků, měla jsem až husinu, takovej dojem to na mě udělalo. Takže, těch 5, možná 4,5 hvězdiček si to zaslouží!

• 17.6.2012  20:17

Z celé Potter ságy mi třetí díl pořád přijde nejlepší. Možná to je i knihou, kterou mám spolu se sedmičkou nejraději, nebo režisérem, který se zároveň držel předlohy, i tomu dodal tu správnou filmovou šťávu. Žádná scéna mi tu nepřišla pitomá, jako u dalších pokračování a herci mi pořád ještě připadali přirození (opak Dana v posledních dílech). Jen bych přidala víc famfrpálu - proč se tomu všichni tak vyhýbají?

• 29.1.2012  19:38

K slzám mě to sice nedohnalo, ale měla jsem na krajíčku. Pár Kate/Johny nezapomenutelní.

<< předchozí 1 2 3 4 5