Ajka13

studentka

Twitter: Annise13

1 bod

• 20.12.2012  12:29

Peter Jackson musí být spokojený za svůj velkolepý comeback, a doufám, že neurazím milovníky Pána prstenů, ale méně je někdy více. A to samé platilo i pro Pána prstenů. Neskutečně zdlouhavý film. 3 hodiny se dají snést, pokud je film od začátku do konce strhující, napínavý a překvapivý. Ale tady děj neustále brzdily retrospektivní scény typu "Podle legendy..." a "Kdysi žil...". Jasně, pro člověka, který předlohu nečetl, to muselo být snáze pochopitelné, ale prosím...je nutný knihu o 200 stránkách dělit do tří tříhodinových filmů??!!! Ten příběh je tak jednoduše krásný, bez velkých bitev a masakrů, ale stejně je tam museli přidat. A navíc jsem měla tu smůlu, že to u nás dávali jen ve 3D (bože, zlaté 2Déčko!). Ale jinak, Martin Freeman byl skvělej. Na Bilba bych si nemohla přát lepšího herce. A soudrack byl také neskutečně krásnej. Za to dávám obrovské plus. Takže, shrnuto, podtrženo, šlo to :)

• 31.5.2013  18:49
    Hostitel (2013)

Teď jsem vážně netušila, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, nakonec jsem šla dolů. Těšila jsem se na něco víc, celkově to bylo takový nijaký, závěr vlastně žádnej, hlavní představitelku bych kopla. Vážně mohli vybrat sympatičtější a hezčí hlavní hrdinku - nic proti. Nevím, žádnej velkej dojem z toho nemám.

• 11.9.2012  21:15
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Zatím dobrý! Ze začátku se to netvářilo, ale poslední série jsou docela masakr. Na sedmou se opravdu těším.

• 20.2.2012  21:07

Byla jsem trochu na vážkách s tím, kolik dát hvězd. Na pět hvězd jsem se místy moc nudila, ale čtyři mi přijdou málo. Film má tak neuvěřitelně nádhernou atmosféru, Asa je úžasně roztomilej, podobně jako v Merlinovi, a celkový dojem je: Páni. Jen ten děj místy vázl, v půlce filmu jsem zívala, ale ke konci se to zase rozhýbalo. Nečetla jsem knižní předlohu, i když to mám také v plánu, takže nemůžu strhnout hvězdu za nesrovnalosti:D A také nemůžu ocenit/zkritizovat 3D, protože jsem to neviděla v kině, ale to už jsou jen takové detaily. Takže tleskám, dojemná, roztomilá podívaná, ke které se ráda jednou vrátím.

• 17.5.2012  07:49
    Hunger Games (2012)

Když tak koukám na ta negativní hodnocení, říkám si, jestli jsem úplně v pořádku, když se mi tenhle film fakt docela líbil. Možná to bude tím, že je to moje krevní skupina, ale fakt si nemyslím, že by to bylo až tak špatný. Hlavní duo vyznělo podle mě moc příjemně a hlavně koukatelně, hlavní hrdinka nebyla žádná natvrdlá nádhera, s prominutím, takže jsem si místy nemusela zacpávat uši. Co se týče těch kostýmů...tak je to z budoucnosti, tak proč ne, že? Možná trochu moc růžový na můj vkus, ale předpokládám, že byl účel co nejvíc rozlišit obyvatele Kapitolu a okolních chudých čtvrtí. Víc už nevim, co bych dodala. Snad jen, že doufám, že se natočí i další díly. Podle toho, co jsem slyšela, jsou tři. Já sama jsem knižní předlohu nečetla (naštěstí?), takže nemůžu srovnávat.

• 16.7.2017  11:38

Stejne jako puvodni knihy, i filmy jdou postupne s kvalitou dolu...

• 16.7.2017  11:37

Ta posledni pul hodina uz tam byt nemusela...

• 7.12.2013  21:49

Tak nevím, jestli je to vůbec možný (evidentně ano), ale tohle se mi líbilo ještě víc než první díl! A dokonce o dost víc než kniha. Teď už se nemůžu dočkat závěrečných dvou filmů. Dobrá práce.

• 21.7.2012  16:41
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Moje sci-fi srdcovka, hlavně díky neodolatelnému Michaelu Shanksovi. Pravda, poslední série už byly trochu přitažený za vlasy a celkově už za moc nestály, ale seriál jako celek je naprosto geniální.

• 9.6.2013  13:29
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Definitivně jsem se rozhodla, že SGA je z celé řady SG-ček ta nejlepší. Optimálně dlouhá, prostředí Atlantis je přímo božské a postavy jsou všechny sympatické. Jediné, co mě mrzí, je samozřejmě konec. Kéž by to bylo delší - nicméně na druhou stranu, pokud by další řady šli s kvalitou dolů jako u SG1, pak jsem tedy ráda, že to ukončili tak říkajíc v nejlepším. Pouze jsem čekala epičtější ten závěr, mohli to protáhnout do dvojdílu a trošku si s tím pohrát. Bylo to takové narychlo - najednou mají dost energie a ZPM-ek na cestu do Mléčné dráhy, mohou cestovat nějakou "spešl" červí dírou... trošku okaté :). Ale jinak skvělý seriál!!

• 12.11.2012  19:27

Po SG1 a SGA opravdu milé překvapení. Trvalo mi prvních pár dílů zvyknout si na nové herce, ale nakonec jsem se do Destiny a její posádky tak "zažrala", že mi zhlédnutí obou sérií netrvalo ani měsíc. Jediné (nicméně velké) mínus celé série je samozřejmě její délka (pouze 2 sezóny) a otevřený konec (horší než u předchozích sérií). SPOILER! Protože se stal Eli mým oblíbencem, docela mě zajímalo, jak to s ním dopadne. A tak mě docela dostalo, že návrat domů se nakonec nekoná, ba co hůř, ani nevíme, jak to s posádkou dopadne. Je vidět, že původně byla třetí řada naplánovaná, ale pravděpodobně z důvodu nízké sledovanosti byl seriál stažen. Což je opravdu škoda.

• 8.1.2012  19:50

"Baby nebude sedět v koutě!" Klasika, která rozhodně patří do mého (skromného) seznamu romantických filmů. Čím je to, že čím starší film, tím lepší? Patrick je prostě neodolatelnej, písně (jak ta od něj, tak i The time of my life) mám moc ráda a na to tancování se moc hezky kouká. Proč vymejšlet něco složitýho, když to jde tak jednoduše?

• 17.11.2011  20:14

Jako klasická fantasy na sobotní večer to není špatné, ale místy jsem se přistihla, jak koukám, kolik minut zbývá do konce. Něco mi na tom chybělo. Možná trochu víc akce? Větší závěr? Nevím, ale měla jsem co dělat, abych u toho neusnula. Na druhou stranu, viděla jsem horší věci a Brendan Fraser tu nebyl špatný. Takže tři hvězdičky. Prostě průměr.

• 4.2.2016  13:09
    Jack a obři (2013)

Parádní! A ten konec.... no, na jednu stranu trochu mimo, ale tak proč ne? Nečekala jsem, že to bude takhle dobrý. O to víc mě zdejší hodnocení docela překvapuje. Hlavní představitel je trochu zvláštní, ale Ewan McGregor byl naprosto dokonalý :) Určitě se na to mrknu znovu.

• 16.9.2012  18:49

Hodně dobré filmové zpracování Wildeovy hry. Zbožňuju Colina Firtha, díky němuž jsem film téměř doslova hltala. Snad jen Argernona jsem si představovala trochu jinak, ale ve finále z toho Everett vyšel dobře. Navíc, Anglie 19. století má své kouzlo. Opravdu moc hezky strávených 90 minut. Alespoň tedy z mé strany.

• 2.11.2011  12:19

Proč by animované komedie nemohli mít 5 hvězdiček? Obvykle mě tyhle kreslené blbůstky typu Madagaskar nebo Doba ledová příliš neberou, ba právě naopak se u nich někdy až nehorázně nudim, tenhle film neměl chybu! Smála jsem se několikrát a od srdce, navíc vztah mezi Škyťákem a jeho dráčkem byl hrozně roztomilý, a i když mi to trochu připomínalo nepovedeného filmového Eragona, tak ten tomuhle filmu nesahá ani po paty!

• 1.12.2014  15:16

Film jsem viděla nadvakrát, což hodně ovlivnilo můj dojem z filmu. Možná, že kdybych si ho nepustila o půlnoci v posteli, ale šla na něj do kina jako na jedničku, neusnula bych a nemusela si to o měsíc později dokoukat. Tím pádem mám z filmu takový nijaký dojem. Závěr byl docela slušný, nějaká ta akce taky, ale příběh už není takový. Jak už tu několikrát jistě padlo, jednička je a vždycky bude jenom jedna jako je to u spousty filmů, bohužel. Ale i tak se jedná o hodně slušnou dvojku :)

• 19.11.2012  22:09
    Jana Eyrová (2011)

Teda, nečetla jsem knižní předlohu (zatim!), ale ještě teď mám z toho filmu depku. A to to vlastně skončilo dobře.

• 8.3.2014  21:43

Tak na tohle se znovu jen tak nepodívám, protože jsem probrečela celý film! Naprosto úžasné herecké výkony s naprosto dojemným příběhem mě dostal na úplné dno. Krása. Víc není, co dodat.

• 13.5.2012  21:51
    Jeden den (2011)

Asi v půlce filmu jsem si řekla: No, tak čtyry hvězdy. Po těch letech to doleze až do současnosti, bude happy end a tím to hasne. Proto jsem byla víc než překvapená (respektive spíš zděšená), když nastal rok 2007 (bylo to 2007?) a vžžžn, Anne přejede auto. Právě tenhle nečekaný zvrat a až do konce mírná deprese mě donutila přidat i tu pátou hvězdu. Protože bez rozpaků řeknu, že jsem měla trochu na krajíčku. Navíc se mi moc líbilo, jakým způsobem je film natočený. V nějakém komentáři jsem četla, že je film dělaný podle knihy...předlohu jsem teda nečetla, takže budu hodnotit jen samotný film. Chápu, že pro čtenáře knihy asi film tak slavný nebude, ale mně se to rozhodně jako příjemná romantika líbilo. Navíc, a teď se budu opakovat, pár Anne/Jim je k nezaplacení. Od začátku až do konce jsem prostě doufala, že spolu skončí, protože to jiskření jsem cítila i přes monitor počítače. :D

• 11.9.2012  21:21
    Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.) (hudební videoklip) (2011)

Škoda, že je tam tak málo Darrena Crisse...

• 31.12.2011  18:03

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Zbožňuju Disneyovky a ve spojení s Patrickem Dempseym úžasná podívaná. Nasmála jsem se fakt hodně a soundtrack je skvělej, ještě teď mám některý melodie v uchu. Možná klasická pohádka s Happy Endem, ale tak je to Disneyovky, ne? Ta MÁ mít happy end. Zvlášť když je to z poloviny kreslený. Takže spokojený 4*.

• 7.11.2011  19:27
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Nikdy jsem neviděla všechny díly a asi ani jak jdou za sebou, ale to mi vůbec nevadí, protože jde o jediný sitcom, který mě fakt baví a u kterýho se zasměju. Navíc mi hlavní představitelé nepřipadají vypatlaní a jejich humor ohraný jako mi to připadá u dalších podobných seriálů.

• 3.8.2017  22:57

Tak preefektovanej film jsem dlouho nevidela. Hudba neskutecne rusiva, temer od samotneho zacatku jsem si prala, aby bylo ticho. Co se tyce pribehu, ani zdaleka nenaplnil me ocekavani. Miluji serial Merlin a tento pribeh ani zdaleka nepredci kouzlo serialu. Co se tyce stylu, chapu, ze to asi neni pro kazdeho.. no pro me urcite ne. Nezvykla jsem si az do konce. Cerna obrazovka na zaver pro me byla spasenim. Vyzvdihla bych mozna jej hlavni dva predstavitele - Jude Law to zahral skvele, od zacatku jsem mela chut ho zabit :-) Nevim co vic dodat, fantasy je muj oblibeny zanr, ale na tohle uz se asi nepodivam...

• 18.3.2017  23:51

Tak do pulky filmu jsem mela spise rozporuplne pocity, ale odchazela jsem z kina s usmevem od ucha k uchu. Vec, ktera filmu dle meho nejvice skodi, je ten zpev. Narozdil od Popelky nebo treba klasickych animaku typu Na vlasku apod. tu zpev neprirozene zasahuje do deje a pusobi neprihodne. V urcitych chvilich jsem si prala, uz aby ten zpev skoncil. Hlavne v prvnich minutach. Jak ale na zpevu trochu ubrali, stala se z toho opravdu nadherna zalezitost a uz se moc tesim, az se na to budu moct podivat znovu. A mimochodem, ty saty jsou bozi!

• 20.1.2016  16:44
    Ladíme 2 (2015)

Tak nemůžete od tohohle kousku čekat nějaké umělecké zázraky, ale jako oddechová zábava na večer je to super :) Slyšela jsem pár negativních komentářů na druhý díl, takže jsem do toho šla s rozpoluplnými pocity, ale opravdu mě to bavilo. Nejvíc ta hudební vystoupení, ten příběh okolo je chvílemi opravdu stupidní, ale je to sranda. Závěrečný koncert opravdu super. Jediné co, film byl na můj vkus trochu dlouhý (v tomhle žánru). Společné "sbližování" mi přišlo zbytečné a trochu pomalé.

• 24.7.2013  19:42
    Ladíme! (2012)

Musím říct, že mě tahle blbůstka docela mile překvapila. Potřebovala jsem něco na zvednutí nálady a tento účel film splnil, takže jsem spokojená :) Žádný trhák, Anna Kendrick je sice sympatická herečka, nicméně pro mě taková nevýrazná, přesto se na to jednou zase ráda kouknu.

• 22.3.2014  22:21

Není to sice Tangled, ale i tak jde rozhodně o jeden z nejlepších animovaných filmů poslední doby. Postava Olafa je skvělá, stejně tak postava Anny a dalších. Sice jsem film viděla v originálním znění, což se mi u těchto filmů moc nestává, ale jsem si jistá, že ani v češtině film neztrácí na své kráse .

• 15.1.2012  11:54

Příjemný animák s krásnou grafikou a soundtrackem, jednoduchým, ale poutavým příběhem a s roztomilými sovičkami. Co víc si na sobotní večer přát? Celkový dojem mi zkazila přehnaná evil stránka Sorenova bratra (nevěřim, že by prodal vlastní sestřičku - ke všemu ještě tak roztomilou) a až do konce filmu mi to vrtalo hlavou. Jinak jsem se bavila a někdy si to zase ráda pustim. Slušné 4*.

• 24.8.2012  15:27

Po předchozích dílech slabota. S tímhle ať se na další díly radši vyprdnou!