Ajka13

studentka

Twitter: Annise13

1 bod

• 11.3.2017  14:34

Znovu bych to určitě vidět nechtěla. Ale jinak to opravdu stojí za to.

• 25.6.2012  17:20

Páni, na to, že jde o německý film, to docela ujde! Víc než to, je to vážně dobrý:) Škoda jen, že podobný motiv jsem už viděla jak v The Butterfly Effect, tak v Mr. Nobody, což není chyba tohoto filmu, vzhledem k tomu, jak je starý, ale už mě to moc nepřekvapilo.

• 31.12.2011  17:39

Ta nejtypičtější romantická komedie co vůbec existuje, ale na rozdíl od všech ostatních jí nechybí humor a pointa. Nemluvě o představitelích, které zbožňuju - A. Rickman, K. Knightley, C. Firth, H. Grant atd... Moje Vánoční klasika, která na mém počítači nesmí o Vánocích chybět!

• 9.2.2014  22:54
    Lásky čas (2013)

Není to Láska nebeská, ale co do podobné kvality to má hodně blízko :)

• 5.3.2016  17:25
    Malý princ (2015)

Kouzelné, asi stejně, jako kniha. Hvězda dolů je za pomalejší druhou polovinu, kdy jsem chvílemi měla obtíže udržet u filmu pozornost. Ale jinak krása, i slzička ukápla :)

• 2.11.2011  12:24
    Merlin (TV seriál) (2008)

Když bez nadsázky řeknu, nejlepší seriál, jakej jsem kdy viděla, nepřehánim. Pro mě tenhle seriál nemá chybu. Je to má krevní skupina (fantasy), navíc žádná epizoda nepostrádá vtip. Říkejte si, co chcete, o nesrovnalostech s dějinami, není to přeci jedno? Takovéhle zpracování legendy o Merlinovi je možná poněkud netradiční, ale bavilo by vás to, kdyby staroušek Merlin chrlil kolem sebe jedno moudro za druhym? Navíc (spoiler!) se čtvrtou sérií začíná seriál nabírat na temnější atmosféře, Morgana je už konečně stoprocentně zlá a myslim, že se v nadcházejících epizodách ještě máme na co těšit! Navíc, duo Colin Morgan (Merlin) a Bradley James (Artuš) se perfektně doplňujcí a svými skvělými hereckými výkony vyzdvyhují celý seriál ještě na vyšší úroveň. Zaslouženě 5 hvězd. Po 5. řadě: Tím koncem si u mě teda hodně pohoršili, seriál tím poslali úplně do háje. Je poznat, že to ukončili dost zbrkle a podle mě se počítalo s další řadou. Tolik nedořešených věcí...Ale Bradley s Colinem do poslední věty perfektní!

• 20.11.2011  20:19
    Monte Carlo (2011)

No, no, dejme tomu. Když si vezmu, jak moc jsem se bála se na ten film kouknout (hlavně kvůli hlavní představitelce, kterou fakt nesnášim a díky které jsem se obávala, že to bude další disneyovská kravina), byla jsem příjemně překvapená. Celý film je nakonec klasickou americkou komedií. Alespoň. Docela jsem se bavila, i když příběh nebyl nijak originální, ale to je fuk. Potěšila mě Leighton, kterou mám fakt ráda, takže slušné tři hvězdičky.

• 25.3.2012  18:25

Pustila jsem si to hned po přečtení knihy, abych měla s čím srovnávat, ale i kdyby knížka nebyla, stejně by na mě film příliš nezapůsobil. Ve srovnání s ní je film pouhou ohlodanou kostřičkou, která vzala vše až příliš hopem. Je jasné, že celá kniha se do filmu převézt nedá, ale už po pár prvních minutách je hlavní hrdinka na "háčku". Čekala jsem, že ten začátek vezmou opravdu pomalejc, aby i ti, co knihu nečetli, věděli, JAK vlastně se Christiana dostala k drogám. Takhle to vypadalo, že prostě zašla do klubu Sound, protože se doma nudila a zkusila pár tablet a pak i háčko. Nevím, podle hodnocení jsem asi jedna z mála, kdo to tak cítí, ale co se dá dělat. Chápu, že film je to starej, ale ne tak, aby nemohl být lepší.

• 2.11.2011  12:38
    Na vlásku (2010)

Nemůžu si pomoct, ale tyhle disneyovky se mi prostě líbí. Hudba nádherná, chvílema jsem si téměř poplakala a naopak někdy jsem se popadala za břicho. Takže, má to všechno, co by skvělá animovaná komedie měla mít.

• 23.6.2012  20:08

Krásný a roztomilý přídaveček, který sice má do kvality celého původního filmu daleko, ale jako šestiminutová groteska je to výborný.

• 4.6.2012  21:54

Francouzských filmů jsem zatím moc neviděla (v mém věku to není s podivem), ale myslím, že tohle by Američani líp nenatočili. Místy jsem se řezala smíchy, některé Drissovi hlášky byly tak trefný a vtipný, že ač černý humor, i tak jsem se popadala za břicho. Na druhou stranu, místy hrál film na city, ale ne falešně a rozhodně ne přehnaně. Úžasný, jak lze "spárovat" konzervativního zazobanýho starouška a chudýho kluka z ulice. Krása.

• 2.3.2012  08:56
    Netvor (2011)

Hudgens přímo nesnášim, ale tady mi nevadila a to už něco znamená. Taková pohodovka, nic závratnýho, ale tak proč ne?

• 21.6.2012  20:03

Na tenhle film jsem se chystala docela dlouho a čekala jsem teda víc. Možná jen proto, že spousta lidí mi povídala, jak je to oproti Stmívání skvělý film, ale to je skoro každý, že? Nic mě tam moc extra nenadchlo, snad jen pár Pattison a Ravin, kterou jsem ve Ztracených moc nemusela, ale tady byla docela v pohodě. Konec mě dostal, ale nevim, jestli v pozitivním duchu. Dvojčata z toho mohli vynechat, to už je taky docela ohraný, navíc mi to tam přišlo naprosto uhozený. Pohodička, pohodička a najednou na tabuli 21. září 2001 a ups, už něco tušíte a ono vážně. Nechápu.

• 10.3.2012  14:04

Místy jsem se smíchy za břicho popadala, Emily a Bill je zajímavý pár (nájemný vrah a zlodějka) a Rupert jim dělá příjemné křoví. Hvězda dolů je za místa, kde jsem se nudila. Film podle mě nemá spád po celou dobu - v jednu chvíli bum, vtipná situace, kde se člověk fakt nasměje a pak dlouho až příliš velký klid, kde člověk čeká na nějaké to větší vzrůšo. Ale jinak moc příjemná komedie:)

• 17.6.2012  20:20
    Oliver Twist (2005)

Na tohohle malýho chlapečka mám prostě slabost. Je to snad poprvé, co se mi víc líbil film než kniha. Ta je na můj vkus moc roztáhlá a místy nudná (jasně, na tu dobu to ušlo). Poslední melodie filmu, což je de facto Happy end, mě dojímají k slzám ani nevím, proč. Navíc, ta pochmurná londýnská atmosféra má vždycky něco do sebe...

• 26.6.2013  15:28
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Čekala jsem od toho víc, ale bohužel mě to nijak zvlášť nenadchlo. Ani jsem se moc nesmála. Hold na Pratchetta tolik nejsem.

• 20.6.2012  18:37
    Paříži, miluji Tě (2006)

Jednou si to budu muset zase pustit a donutit se vydržet dýl než půl hodiny.

• 11.9.2012  21:23
    Pepek námořník (TV seriál) (1960)

Co se na tom dětem tak líbí?

• 12.12.2013  22:43

Jako fanouška knižní předlohy mě opět zklamali. Těšila jsem se moc, trailer vypadal opravdu dobře a podle změny v štábu se dalo očekávat, že i styl filmu se bude lišit od jedničky. Hlavně slibovali víc se držet knižní předlohy. A prd. Ani zdaleka mě film nebavil tak, jak jsem čekala, příběh podivně poupravili - hlavně je znát, jak se zde pokoušeli napravit to, co zkazili v jedničce (proroctví atd.). - a celkově to na mě působilo dost podivně. Teď už si nejsem jistá, že chci vidět další díly (pokud se do nich ovšem pustí).

• 17.6.2012  20:13

Možná jsem ujetá na fantasy, ale Percyho mám teda radši jako knižní předlohu. Film nebyl špatný, svým způsobem, pokud teda odhlídnete od té knihy, což já prostě úplně nemůžu, no. Upřímně jsem dost zvědavá na pokračování, protože tomuhle Percymu samozřejmě NENI dvanáct (což pro samotný film nevadí, ale pro pokračování je to trošku problém). Ale nechme to na rejžovi, jak si s tim poradí. K samotnému filmu bych jen dodala, že to prostě neni napodobenina HP, jak mnozí tvrdí, je to úplně o něčem jinym, a to, že je hlavním hrdinou kluk, přece neznamená, že jde jen o dalšího Harryho Pottera!

• 30.6.2017  22:35

Pokud by to timto dilem skoncilo, bylo by to skvele!

• 23.9.2012  16:42
    Pond Life (TV seriál) (2012)

No, upřímně jsem čekala víc, hlavně kvůli všem těm upoutávkám, co na to byly. Určité části byly boží, některé mě trošku zklamaly.

• 1.3.2012  18:31
    Počátek (2010)

To je ...nářez. Obdivuju člověka, co tohle stvořil.

• 2.11.2011  16:12

Absolutní ztráta času. Nebýt Natálie Portman a Jamese Franca, který mám jako herce fakt ráda, bez váhání bych dala odpad! Sprostá kravin s ohranými vtípky. Nedivila bych se, kdyby si režisér před natáčením trochu přihnul. Bez urážky, ale našlo by se tucet lepších filmů, který k dobrým vtipům nepotřebují trapné sexuální narážky.

• 28.2.2012  15:59
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Jeden z mála pořadů, na který se ráda jednou za čas podívám. Někdy (velice často) jsou ty lidi fakt na pěst, alespoň se u toho ale nenudím. Navíc, na vaření se ráda koukám, i když sama nevařím:)

• 25.3.2012  14:03

Zatímco Společenstvo mě opravdu bavilo, Návrat krále, ale i Dvě věže, jsem prozívala a s nadějí čekala na konec. Možná je to tím, že jsem si odvykla koukat na dlouhé filmy (když v poslední době "pařím" jen seriály) a tudíž tříhodinový Pán prstenů je příliš velká nálož, anebo film prostě nezaujal tak, jak měl. Neříkám, že film je nudnej, to určitě ne, zpracování je to jedno z nejlepších, co se týče filmů podle knižních předloh, ale chyběl to mu rychlejší spád. Ona i sama kniha je na čtení ve srovnání s dalšími fantasy knihami docela náročná, ale i tak se čte sama. Film by si automaticky (a zvlášť fantasy film) měl člověk užít od začátku až do konce bez toho, aby koukal, "kolik ještě minut?" Herecký výkony a další věci tu rozebírat nebudu, to už udělali lidi přede mnou, který tomu beztak rozumějí líp než já, ale ty čtyři hvězdy jsou určitě zasloužený, protože je to nářez, pouze trochu zdlouhavej (na mě).

• 7.11.2011  19:25

Myslim, že by bylo ohrané, kdybych film srovnávala s knihou, takže ohodnotim film jako takový, Nádherná atmosféra, skvěle zvolení představitelé a děj, který má spád a přitom se můžete na chvíli zastavit a nechat se pohltit strhujícím příběhem. Na rozdíl od dalších dílů se mi tenhle díl líbil ze všech nejvíc.

• 4.7.2012  09:54
    Pán času (TV seriál) (2005)

Právě jsem dokoukala čtvrtou sérii, jejíž závěr mi opravdu a doslova rval srdce. I když jsem se na ten poslední speciálový díl připravovala hodně dlouho a říkala si: "To přežiju, Matt bude určitě taky super.", tak teď se trochu bojím. Tennant byl neskutečnej Doktor. I když mi Eccleston po jediné sérii přirostl k srdci, tak mě jeho výměna za Davida nebolela tolik, jako tomu je u Matta. Desátej Doktor měl neskutečný charisma a Davidův herecký megatalent tomu dodal tu správnou šťávu. Co se týče jeho společnic, tak je jasný, že Rose byla ze všech nejlepší. Spousta lidí nemusí Martu a u mě toho není jinak. (nejsem rasistka, prostě mi jen nepřišla tak skvělá). A Donna - její odchod byl hodně smutnej. Ze začátku jsem tomuhle seriálu moc nevěřila, párkrát jsem se chvíli dívala se sestrou, která tento seriál přímo hltá, ale nikdy mě to příliš nezaujalo. Holt to musí člověk vidět od začátku, aby tomu přišel na chuť. Nicméně Allons-y! Po shlédnutí 5. a 6. série: Matt Smith je opravdu podivín, ale v dobrým smyslu:) Jako Doktor přinesl do seriálu zase něco jinýho, a i když ne hned, tak po pár dílech jsem si na něj zvykla. Upřímně asi musím souhlasit i s jinými komentáři, že pátá a šestá série byly asi opravdu (zatím) nejlepší. Ale asi to bude spíš příběhem s River Song a Amy než Mattem. Je sice dobrej, ale to byl David taky. Takže, teď už nezbývá, než nedočkavě čekat na sedmou řadu. 7. sérieChm...tak, je to Doktor, no, ale pravda je, že 7. řada byla o něco slabší. Nevím, jestli to bylo jejím rozpůlením a příchodem nové společnice, ale ani poslední díl, na který se dělaly takové "reklamy", mě nezval tolik, jako například The end of Time nebo celý příběh 6. řady s River a Doktorem. Je to škoda. 8. série Na Capaldiho jsem si musela dlouho zvykat. Ale myslela jsem, že mi to bude dělat větší problémy... Capaldiho Doktor je jinej. A neřekla bych, že lepší. Člověk si musí zvyknout na flegmatičtějšího, ne tak lidského a naprosto sklerotického Doktora. Občas mi přijde až zlej... Ale co se týče příběhů, tak některé epizody byly opravdu vydařené. A Clara tu pro mě je mnohem snesitelnější a mám ji mnohem raději.

• 31.12.2011  17:59

Podle mě jeden z nejlepších filmů natočených podle knih. Všichni představitelé (možná až na Bingleyho) mi na své postavy skvěle pasovali a mohla jsem si užít příběh, který mám tak ráda, i na filmovém plátně a nebyla jsem zklamaná, což se mi v poslední době děje často. Takže krásných 5*.

• 18.2.2013  21:05
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Jeden z nejlepších českých seriálů, který se mi líbil mnohem víc, než jeho knižní předloha. Působivě zpracovaný konec.