Ajka13

studentka

Twitter: Annise13

1 bod

• 18.2.2013  21:05
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Jeden z nejlepších českých seriálů, který se mi líbil mnohem víc, než jeho knižní předloha. Působivě zpracovaný konec.

• 26.2.2012  09:24
    Rozum a cit (1995)

Jedna z nejlépe zpracovaných knižních adaptací, co jsem zatím viděla, ale podobně, jako tomu bylo u knihy, ani filmové zpracování Rozumu se mi nelíbilo tolik, jako Pýcha. Nicméně, Alana jsem celý film doslova hltala a celkově herecké obsazení bylo skvělé (možná jen na Elinor bych si představovala někoho mladšího, než byla Emma Thompson).

• 31.1.2014  16:07

I když se to od prvních dílů už dost liší, tak ta honička s tím sejfem je prostě naprosto dokonalá! :D

• 16.5.2015  01:01

Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více..

• 17.11.2011  20:17
    Samec (2009)

Můžu dát odpad, když jsem to po půl hodině vypla? Víc jsem fakt nevydržela.

• 8.5.2012  22:03

Neskutečná kravina, ale tak proč ne, že?

• 22.12.2014  20:02
    Sex Tape (2014)

Člověk se nasměje, ale místy si říká, pro jaké publikum že je ten film dělanej? Chvílemi jsem měla pocit, že mi IQ spadlo hodně nízko.

• 24.9.2012  17:45
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Je to kriminálka. Ale hodně (hodně víc) dobrá kriminálka. Na rozdíl od nudných verzí typu NY/LA/Miami, ze kterých vyčnívají maximálně Cold Case nebo Without a Trace, je tohle alespoň zábavné a zajímavé díky (jak jinak) hlavní postavě Sherlocka. Ten je zde spíše tím otravným týpkem typu Sheldona z BBT nebo Dr House. Ale tím líp, protože jinak by se jednalo o naprosto všední seriál. Právě jediné, co mě baví, jsou Holmesovi dedukce, bez nich by to byla nuda. Proto jakmile není na scéně, ztrácí seriál "šmrnc" (takže díky bohu, že je to hlavní postava). Nu nic, jdu se pustit do druhé řady, mám kliku, že na ni nemusím čekat rok. Skončila pěkně napínavě!Tak po druhé řadě musím opět navýšit hodnocení. První a hlavně poslední díl druhé řady mě vážně dostal. I když jsem věděla, co se stane, stejně to bylo napínavé do poslední vteřiny. Jen mě trochu mrzí ty druhé díly obou řad, které jsou o poznání slabší. To je škoda.

• 17.7.2013  14:13

Tak vážně nevím, kde je chyba: První díl byl docela dobrý (coby americký Sherlock Holmes), ale tohle byl nějaký error. Nedodívala jsem se, protože mě to tak nebavilo, že mi ta další hodina, kdy bych u toho musela strávit, přišla jako ztráta času. Docela mě to mrzí. Je pravda, že jsem byla nucená koukat na to česky (děsnej dabing), ale nemyslím si, že by to originální znění zachránilo. Někdy příště, možná.

• 31.5.2012  21:30
    Sněhurka (2012)

Takže, na tenhle film se dá dívat dvěma způsoby: Buďto ho vezmete vážně jako adaptaci klasické Sněhurky a sedmi trpaslíků a nebo jako její parodii. V případě první možnosti vám tento filmový úkaz bude připadat jako naprostá blbost, která (pokud opravdu stojíte pouze a jedině o klasickou pohádku) nestojí za zhlédnutí. Je to taková neskutečná blbost, která je až k pláči. Nebo taky k smíchu, záleží, jak to berete. Pak je tu ta druhá možnost, vzít to jako parodii. Z tohoto pohledu jde už o vydařenější dílo. Vzhledem k tomu, že sedm trpaslíků je vlastně banda zlodějíčku na chůdách a Sněhurka v podobně španělské tanečnice zachraňuje prince, který vypil lektvar s názvem Psí láska, tak to tento filmový žánr splňuje. Nicméně, když odhlédnu od žánru a celkového zpracování, nemůžu si nerýpnout do hlavní představitelky. Lilly Collins v žádném případě nevypadá nesympaticky nebo že by neuměla hrát (podle toho, kolik už má za sebou filmů, i když jsem s ní žádný neviděla), nicméně už od začátku filmu jsem měla chuť dát jí místy pořádně do "držky" (omluvte můj výraz). Na její věk (23?) mi přišla tak na 16 a k Armie Hammerovi se tudíž absolutně nehodila. On na svůj věk alespoň vypadal. Nicméně, to asi není chyba jí samotné, ale kostymérek atd (Co to obočí???). Další katastrofa byl závěr. Napadlo mě, jestli jsem náhodou neusnula nudou a jenom se mi to nezdá. Ten zpěv? To jako vážně? Kdyby alespoň zpívala fakt ona a ne jen otevírala pusu (a ještě dost nepřesvědčivě). A navíc styl té hudby? Celý film byl smíchaninou různých slohů (palác v ruském stylu?), filmových žánrů (parodie, romantika, komedie, pokus o drama?) dokonce i dalších pohádek (ten upuštěný "labutí klobouk" mi dost silně připomněl Popelku a její tanec s princem před tím to samé). Nemluvě o animovaném začátku, který, ach jo, sem se mi prostě nehodil, nelíbil a ještě mi připomněl příběh tří bratří z filmového Pottera (a to nevím, proč, s ním se to nedalo srovnávat). Jestli bude i Sněhurka a lovec taková blbost, asi si to odpustím. Shrnuto, podtrženo, dávám tomu tak 50% (spíš 45), protože jsem se nemohla rozhodnout, z jakého pohledu to brát. (A to jsem si nevzala na paškál kostýmy. K těm bych taky měla pár poznámek!)

• 13.10.2012  22:17

Mám trochu černé svědomí, že tomu dávám stejně, jako "barevnější" a "bollywoodské" verzi Sněhurky, nicméně na víc to necítím a měnit hodnocení u té druhé se mi nechce. Každá verze měla své plusy a mínusy. Kristen alespoň neměla srostlé obočí a nezpívala na konci. Na druhou stranu s tím svým výrazem ala leklá ryba by vážně měla něco dělat. Ale celkově působil film celkem zajímavě, postava lovce dost netradiční, nemluvě o sedmi trpaslících nebo královně. Ta ovšem neměla chybu - snad jen to její zrcadlo mi přišlo už trochu moc "high-tech."

• 4.7.2019  22:25

Je to sranda ale ta potitulkova scena je teda pekny cliffhanger!!

• 5.6.2013  16:52
    Star Trek (2009)

Jako neznalec Star Treku, ale přesto milovník sci-fi musím zatleskat. Skvělá podívaná!

• 2.1.2017  18:12

Jak dobrý může být film, když u něj v půlce usnu? Akce, akce, zase akce, akce, akce, jen akce... Takže nuda. Asi tomu chyběl charismatický Cumberbatch.

• 17.8.2013  21:05
    Sucker Punch (2011)

Říkala jsem si, že to musim dokoukat, prostě musim! Ale nepovedlo se...

• 14.11.2011  22:05
    Tajemství Pravdy (TV seriál) (2008)

Takže, kde začít? Ta hlavní, co nechápu, jsou první dvě epizody a poslední dvě. Dle mého názoru nehorší díly série (tedy, ty poslední poněkud jiným způsobem). Seriál by měl hned ze začátku upoutat, ale já měla co dělat, abych se po zhlédnutí prvních dvou dílů nesebrala a nesmazala další díly z počítače. Jsem ráda, že jsem to neudělala, protože další díly byly mnohem lepší. Na bojové scény se konečně dalo koukat a Zedd mi už tolik nevadil (kuře, to jako vážně??). Co se týče těch posledních, ne nadarmo se říká, méně je někdy více. Ten konec byl tak neskutečně zamotanej, čaroděj si udělá pár nepodařenejch kouzel a mně pak trvá půlka dílu, než mi zase dojde, kdo je kdo a co tam dělá ta, co zemřela na začátku řady. Fakt, moc složitý, řekla bych. Ale abych nebyla zbytečně kritická (ty čarodějova moudra mi fakt lezla na nervy skoro celý dvě série) a abych obhájila ty čtyři hvězdy, musím přiznat, že kdyby byla další řada, hned bych si ji stáhla. Fantasy seriálů moc neni a tenhle i přes svá negativa má promyšlenej příběh a sympatické postavy (Tedy až na Zedda, i když jsem si na něj zvykla, nehodil se mi na to). Takže, pro milovníky fantasy ujetin to určitě doporučuju, vy, co rádi hledáte ve filmech kdejaký kýč, si to radši nepouštějte.

• 28.10.2012  17:17

Nuda od začátku do konce. Světlé chvilky patřily JD a Evě Green. Ale jinak si z filmu pomalu nic nepamatuju, nijak silně to na mě nezapůsobilo, ani jako u komedie jsem se zrovna dvakrát nebavila.

• 31.12.2012  21:55
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Bože, já se stydim! Jak jsem jen mohla říct, že je to KRAVINA?! Od prvního do posledního dílu jsem se smála a to vážně nemusim tyhle komediální seriály. Och, bože, jak já se těšim na další díl! Miluju Sheldona, nejgeniálnější postava ever!

• 24.2.2013  18:16

Krásný film, trochu mi to připomnělo The Perks of Being a Wallflower. . A myslím, že se mi Jennifer Lawrence opravdu líbí. Ženských hrdinek, které by mi nelezly na nervy, moc není.

• 3.12.2011  22:13

Právě jsem to dokoukala, takže to mám ještě v živé paměti a jsem fakt ráda, že jsem za to zbytečně nevyhazovala peníze. Bylo to přesně takové, jak jsem očekávala. Vážně nechápu, proč to museli půlit. Nebýt desetiminutových pohledů do zrcadla a dojemných scén na pláži, v klidu by se celá knížka vešla do jedinýho filmu. No jo, jenže když už to bylo v Harrym Potterovi, proč to nemít taky, co? Celej film by se dal shrnout do jediný věty: Vzali se, odjeli na líbánky, těhotná se vrátila, porodila a konec. Opradvu, bylo to nutný? První půlka filmu je jen o svatbě, ve druhý je jen těhotná Bella. Ale stejně, nejvíc jsem se nasmála u postelový scény nebo u tak trapných scén, který byly až k smíchu. Místy to nebylo zas až tak strašný, abych nebyla jen kritická, ale největší zážitek mám stejně z toho, jak jí na konci rozřízli břicho. Což asi nebylo účelem celého filmu. Ale tak, aspoň jsem si splnila povinnost a mohu to konečně ohodnotit. Slabé 2*.

• 19.11.2012  19:44

O něco lepší, než první díl, ale stopro nejlepší z celé série. Dokonce mě i na chvíli překvapili a to už je u Stmívání co říct (vzhledem k tomu, že jsem četla knižní předlohu). Celkově v pohodě, až na přeslazený momenty a neskutečnej happy end. Aspoň že Kristen to konečně slušelo!

• 11.1.2015  14:06
    Tři bratři (2014)

Neskutečné zklamání. Hudba nic moc, postavy a herci nic moc, příběh skoro nijaký... Nejvíc se mi líbila poslední pohádka, za kterou jsem dala ty 2 hvězdy, protože ty ostatní byly úplně k ničemu. Možná kdyby se zaměřili jen na jednu pohádku a ne na tři, kde do žádné se nemohli pořádně ponořit, za něco by to možná stálo. Takhle si člověk neužil ani jednu pohádku, protože než se rozkoukal, byl konec. Poznámka k červené karkulce: Dobře, trochu pedofilní to bylo, ale tak... Piškula tu taky vypadá, jako by mu bylo deset...

• 7.1.2012  22:26

Teď jsem se vrátila z kina a musim to sem napsat dřív, než to všechno zase zapomenu. Já se bavila, vážně. Pokud čekáte historický film natočený podle knihy A. Dumase, nedočkáte se. Sem tam tu nějaká ta podoba s Třemi mušketýry je, ale tím to končí. Nečetla jsem předlohu, ale pochybuju, že by se Ludvík XIII. zajímal o to, co právě nosí Buckingham. Je to trošku smíchanina Pirátů z karibiku, i když spíš vzduchových Pirátů, Star Wars (jsem jediná, komu vystupující Athos z vody s černou maskou na obličeji připomněl Darth Vadera?), Matrixu (Milady uhýbající kulkám/šípům) ale tak proč ne? Film má pobavit a já se bavila. Místy trošku ironicky, Orlando Bloom tu neměl chybu, jsem ráda, že jsem se dočkala nějaké jeho záporné postavy, i když tady se nedá mluvit vyloženě o záporné postavě, a Logan, u kterého jsem se trochu obávala, že ta role na něj bude moc, mě nezklamal. Takže, co víc si přát? Odhlídněte od nějaký předlohy, vezměte to jako další blbinku na páteční večer, u který se skvěle pobavíte, a je to.

• 11.9.2012  21:22
    Umíte tančit? (TV pořad) (2005)

Určitě lepší než všechny jiné show typu Superstar atd..., ale nejvíce mě bavily castingy, u přímých přenosů už jsem se trochu nudila. A viděla jsem pouze 6. sérii.

• 11.1.2015  13:57
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Nebudu lhát, byla jsem hodně překvapená. K seriálu jsem byla trochu dotlačena a ze začátku jsem si rozhodně nedělala iluze. Slyšela jsem o něm něco a nic moc pozitivního. Že je to další Twilight saga a podobně. Nicméně to není ani trochu pravda. Pokud se přenesete přes přehršel romantiky a slaďoučkého klábosení o ničem, má seriál hodně propracovaný příběh. Rozhodně to pro mě nebylo předvídatelné, což jsem nečekala. Postavy jsou ve většině případů docela složité charaktery, některé jsem si opravdu oblíbila, takže i po shlédnutí prvních dílů 6 řady jsem do seriálu pořád docela zakousnutá. Jen mě trochu mrzí, jak to v poslední řadě dostalo depresivní spád... Začínám jednotlivé postavy litovat :) Ale tak uvidíme, jak se bude seriál dát vyvíjet.

• 2.11.2011  12:19
    V peřině (2011)

Tolik reklamy a stejně jim to nakonec bylo prd platný. Typická pohádka s nepovedenými 3D efekty a mizernou počítačovou animací. Jediný důvod, proč jsem dala tři hvězdy a ne rovnou odpad, je Lucka Bílá, kterou jsem si fakt užila, krásná a vlezlá hudba, kterou jsem nedokázala z hlavy dostat ještě několik dní, a krásné městečko (mé rodné městečko), ve kterém se film natáčel.

• 27.10.2019  17:55

Úplně nevím jak hodnotit film z žánru, který nemám ráda, ale to, že jsem se místy dost bála (dobrá hudba, lekačky apod.) je pro horor asi dostačující. Obecně když už musím horor, tak spíš duchařinu než krvák a tento je takový typický příklad z první kategorie. Příběh není nijak závratný, ale husí kůži jsem měla několikrát, takže za mě v pořádku.

• 27.8.2013  13:43

To, co mi na filmu, přišlo nejlepší, je příběh a DiCaprio. Knihu jsem ale bohužel nečetla, takže výjimečně nemusím nadávat :)

• 28.5.2012  17:31

Jsem docela zklamaná, abych byla upřímná. Těšila jsem se na tenhle film dlouho, protože už samotný název napovídá, že by to mělo být zajímavé. A vlastně to ani tak špatné nebylo, jen tomu chybělo to něco, díky čemuž by byl tenhle film perfektní. Mám pocit, že motiv - chudému klukovi, který chce zachránit svět, pomáhá zazobaná slečinka, která zrebelí na just svému papá - je trošku ohraný a proto mě možná film nebavil tolik, jak jsem čekala. Jako samotná myšlenka je až hrůzu nahánějící a byly tam okamžiky, kdy jsem napětím skoro nedýchala, ale střídaly se s chvílemi, kdy jsem se docela nudila. Proto je podle mě tenhle sci-fi film pouze průměrný. Nicméně pár Justin/Amanda nebyl vůbec špatný.

• 26.2.2017  10:49

Na to, jak byly první díly docela povedené, je tohle naprostá slátanina, která nedává smysl, ať nad tím přemýšlíte sebevíc. Člověk si k tomu musí vymyslet nějaký mezipříběh, kterým by si v hlavě srovnal všechny ty nesrovnalosti. To ale na filmech nesnáším. Takže pro mě ne-e.