Ajka13

studentka

Twitter: Annise13

1 bod

• 21.7.2012  16:41
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Moje sci-fi srdcovka, hlavně díky neodolatelnému Michaelu Shanksovi. Pravda, poslední série už byly trochu přitažený za vlasy a celkově už za moc nestály, ale seriál jako celek je naprosto geniální.

• 4.7.2012  09:54
    Pán času (TV seriál) (2005)

Právě jsem dokoukala čtvrtou sérii, jejíž závěr mi opravdu a doslova rval srdce. I když jsem se na ten poslední speciálový díl připravovala hodně dlouho a říkala si: "To přežiju, Matt bude určitě taky super.", tak teď se trochu bojím. Tennant byl neskutečnej Doktor. I když mi Eccleston po jediné sérii přirostl k srdci, tak mě jeho výměna za Davida nebolela tolik, jako tomu je u Matta. Desátej Doktor měl neskutečný charisma a Davidův herecký megatalent tomu dodal tu správnou šťávu. Co se týče jeho společnic, tak je jasný, že Rose byla ze všech nejlepší. Spousta lidí nemusí Martu a u mě toho není jinak. (nejsem rasistka, prostě mi jen nepřišla tak skvělá). A Donna - její odchod byl hodně smutnej. Ze začátku jsem tomuhle seriálu moc nevěřila, párkrát jsem se chvíli dívala se sestrou, která tento seriál přímo hltá, ale nikdy mě to příliš nezaujalo. Holt to musí člověk vidět od začátku, aby tomu přišel na chuť. Nicméně Allons-y! Po shlédnutí 5. a 6. série: Matt Smith je opravdu podivín, ale v dobrým smyslu:) Jako Doktor přinesl do seriálu zase něco jinýho, a i když ne hned, tak po pár dílech jsem si na něj zvykla. Upřímně asi musím souhlasit i s jinými komentáři, že pátá a šestá série byly asi opravdu (zatím) nejlepší. Ale asi to bude spíš příběhem s River Song a Amy než Mattem. Je sice dobrej, ale to byl David taky. Takže, teď už nezbývá, než nedočkavě čekat na sedmou řadu. 7. sérieChm...tak, je to Doktor, no, ale pravda je, že 7. řada byla o něco slabší. Nevím, jestli to bylo jejím rozpůlením a příchodem nové společnice, ale ani poslední díl, na který se dělaly takové "reklamy", mě nezval tolik, jako například The end of Time nebo celý příběh 6. řady s River a Doktorem. Je to škoda. 8. série Na Capaldiho jsem si musela dlouho zvykat. Ale myslela jsem, že mi to bude dělat větší problémy... Capaldiho Doktor je jinej. A neřekla bych, že lepší. Člověk si musí zvyknout na flegmatičtějšího, ne tak lidského a naprosto sklerotického Doktora. Občas mi přijde až zlej... Ale co se týče příběhů, tak některé epizody byly opravdu vydařené. A Clara tu pro mě je mnohem snesitelnější a mám ji mnohem raději.

• 17.6.2012  20:20
    Oliver Twist (2005)

Na tohohle malýho chlapečka mám prostě slabost. Je to snad poprvé, co se mi víc líbil film než kniha. Ta je na můj vkus moc roztáhlá a místy nudná (jasně, na tu dobu to ušlo). Poslední melodie filmu, což je de facto Happy end, mě dojímají k slzám ani nevím, proč. Navíc, ta pochmurná londýnská atmosféra má vždycky něco do sebe...

• 17.6.2012  20:17

Z celé Potter ságy mi třetí díl pořád přijde nejlepší. Možná to je i knihou, kterou mám spolu se sedmičkou nejraději, nebo režisérem, který se zároveň držel předlohy, i tomu dodal tu správnou filmovou šťávu. Žádná scéna mi tu nepřišla pitomá, jako u dalších pokračování a herci mi pořád ještě připadali přirození (opak Dana v posledních dílech). Jen bych přidala víc famfrpálu - proč se tomu všichni tak vyhýbají?

• 4.6.2012  21:54

Francouzských filmů jsem zatím moc neviděla (v mém věku to není s podivem), ale myslím, že tohle by Američani líp nenatočili. Místy jsem se řezala smíchy, některé Drissovi hlášky byly tak trefný a vtipný, že ač černý humor, i tak jsem se popadala za břicho. Na druhou stranu, místy hrál film na city, ale ne falešně a rozhodně ne přehnaně. Úžasný, jak lze "spárovat" konzervativního zazobanýho starouška a chudýho kluka z ulice. Krása.

• 3.6.2012  21:46

Nádherný film. Možná jsem sentimentální, ale pro mě se jednalo o jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. Navíc, námět podle mě docela originální - rozmazlený, zbohatlický frajírek, který se musí změnit, aby získal dědictví prostřednictvím úkolů zadaných mrtvým dědečkem. Do toho ještě zamotaný příběh malé Emily, který mě dohnal k slzám. Tahle holčička byla dokonalá. Škoda, že neměla "Happy end". Na druhou stranu, pak by ten konec nebyl takovej jakej byl.

• 17.5.2012  07:49
    Hunger Games (2012)

Když tak koukám na ta negativní hodnocení, říkám si, jestli jsem úplně v pořádku, když se mi tenhle film fakt docela líbil. Možná to bude tím, že je to moje krevní skupina, ale fakt si nemyslím, že by to bylo až tak špatný. Hlavní duo vyznělo podle mě moc příjemně a hlavně koukatelně, hlavní hrdinka nebyla žádná natvrdlá nádhera, s prominutím, takže jsem si místy nemusela zacpávat uši. Co se týče těch kostýmů...tak je to z budoucnosti, tak proč ne, že? Možná trochu moc růžový na můj vkus, ale předpokládám, že byl účel co nejvíc rozlišit obyvatele Kapitolu a okolních chudých čtvrtí. Víc už nevim, co bych dodala. Snad jen, že doufám, že se natočí i další díly. Podle toho, co jsem slyšela, jsou tři. Já sama jsem knižní předlohu nečetla (naštěstí?), takže nemůžu srovnávat.

• 13.5.2012  21:51
    Jeden den (2011)

Asi v půlce filmu jsem si řekla: No, tak čtyry hvězdy. Po těch letech to doleze až do současnosti, bude happy end a tím to hasne. Proto jsem byla víc než překvapená (respektive spíš zděšená), když nastal rok 2007 (bylo to 2007?) a vžžžn, Anne přejede auto. Právě tenhle nečekaný zvrat a až do konce mírná deprese mě donutila přidat i tu pátou hvězdu. Protože bez rozpaků řeknu, že jsem měla trochu na krajíčku. Navíc se mi moc líbilo, jakým způsobem je film natočený. V nějakém komentáři jsem četla, že je film dělaný podle knihy...předlohu jsem teda nečetla, takže budu hodnotit jen samotný film. Chápu, že pro čtenáře knihy asi film tak slavný nebude, ale mně se to rozhodně jako příjemná romantika líbilo. Navíc, a teď se budu opakovat, pár Anne/Jim je k nezaplacení. Od začátku až do konce jsem prostě doufala, že spolu skončí, protože to jiskření jsem cítila i přes monitor počítače. :D

• 1.5.2012  13:31
    Auta (2006)

Páne jo, na tenhle kouzelný film bych skoro zapomněla! Nedávno jsem si ho znovu zhlídla a musím říct, že mě to bavilo i po šesti letech, kdy jsem tuhle animovanou blbinku viděla poprvé. Všechny postavy tu mají své charizma, což je celkem překvapující, když si uvědomíme, že jsou to "jen auta". Film je plný vtipu a tak pobaví nejen mladší generace, ale i dospěláky. Navíc příběh není jen chabá slátanina několika ohraných frází a dialogů, ale má spád, což se bohužel nedá říct o druhém dílu.

• 1.3.2012  18:31
    Počátek (2010)

To je ...nářez. Obdivuju člověka, co tohle stvořil.

• 29.1.2012  19:42
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Od každýho trochu, takže se zavděčí jak milovníkům lekářských seriálů typu Dr House, tak i fanouškům seriálů o vztazích, a to především. U žádného dílu jsem se nenudila a to už jsem u konce sedmé řady. Myslím, že podobných seriálů moc není. Dokonce mě dokáže jediný díl vytáhnout z deprese (pokud se nejedná o depresivní díl:)) a to pro mě hodně znamená. Bez promýšlení pět hvězd (a dala bych i víc, protože tenhle seriál mě jen tak neomrzí!)

• 31.12.2011  17:59

Podle mě jeden z nejlepších filmů natočených podle knih. Všichni představitelé (možná až na Bingleyho) mi na své postavy skvěle pasovali a mohla jsem si užít příběh, který mám tak ráda, i na filmovém plátně a nebyla jsem zklamaná, což se mi v poslední době děje často. Takže krásných 5*.

• 31.12.2011  17:39

Ta nejtypičtější romantická komedie co vůbec existuje, ale na rozdíl od všech ostatních jí nechybí humor a pointa. Nemluvě o představitelích, které zbožňuju - A. Rickman, K. Knightley, C. Firth, H. Grant atd... Moje Vánoční klasika, která na mém počítači nesmí o Vánocích chybět!

• 3.12.2011  17:38
    Chicago (2002)

Muzikály zbožňuju, a i když nejsem nějakej filmovej znalec, ráda si to znova pustim. Místy jsem se nasmála, místy jsem s otevřenou pusou hltala perfektně odtancované pasáže a jindy si poťukávala do rytmu skvělé hudby. Navíc, Richarda Gera mám moc ráda, stejně tak C. Zeta-Jones nebo J. C. Reillyho. A nevím proč, ale mě prostředí věznic vždycky ve filmech nějak přitahuje:D

• 7.11.2011  19:25

Myslim, že by bylo ohrané, kdybych film srovnávala s knihou, takže ohodnotim film jako takový, Nádherná atmosféra, skvěle zvolení představitelé a děj, který má spád a přitom se můžete na chvíli zastavit a nechat se pohltit strhujícím příběhem. Na rozdíl od dalších dílů se mi tenhle díl líbil ze všech nejvíc.

• 7.11.2011  19:18
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Mohlo by to mít klidně i o pět řad víc a stejně by mě to pořád bavilo. Seriál, ve kterém o nic nejde, ale přesto se od něj nemůžete odtrhnout.

• 2.11.2011  12:38
    Na vlásku (2010)

Nemůžu si pomoct, ale tyhle disneyovky se mi prostě líbí. Hudba nádherná, chvílema jsem si téměř poplakala a naopak někdy jsem se popadala za břicho. Takže, má to všechno, co by skvělá animovaná komedie měla mít.

• 2.11.2011  12:24
    Merlin (TV seriál) (2008)

Když bez nadsázky řeknu, nejlepší seriál, jakej jsem kdy viděla, nepřehánim. Pro mě tenhle seriál nemá chybu. Je to má krevní skupina (fantasy), navíc žádná epizoda nepostrádá vtip. Říkejte si, co chcete, o nesrovnalostech s dějinami, není to přeci jedno? Takovéhle zpracování legendy o Merlinovi je možná poněkud netradiční, ale bavilo by vás to, kdyby staroušek Merlin chrlil kolem sebe jedno moudro za druhym? Navíc (spoiler!) se čtvrtou sérií začíná seriál nabírat na temnější atmosféře, Morgana je už konečně stoprocentně zlá a myslim, že se v nadcházejících epizodách ještě máme na co těšit! Navíc, duo Colin Morgan (Merlin) a Bradley James (Artuš) se perfektně doplňujcí a svými skvělými hereckými výkony vyzdvyhují celý seriál ještě na vyšší úroveň. Zaslouženě 5 hvězd. Po 5. řadě: Tím koncem si u mě teda hodně pohoršili, seriál tím poslali úplně do háje. Je poznat, že to ukončili dost zbrkle a podle mě se počítalo s další řadou. Tolik nedořešených věcí...Ale Bradley s Colinem do poslední věty perfektní!

• 2.11.2011  12:19

Proč by animované komedie nemohli mít 5 hvězdiček? Obvykle mě tyhle kreslené blbůstky typu Madagaskar nebo Doba ledová příliš neberou, ba právě naopak se u nich někdy až nehorázně nudim, tenhle film neměl chybu! Smála jsem se několikrát a od srdce, navíc vztah mezi Škyťákem a jeho dráčkem byl hrozně roztomilý, a i když mi to trochu připomínalo nepovedeného filmového Eragona, tak ten tomuhle filmu nesahá ani po paty!

• 2.11.2011  12:18

Ach jo, nebýt to Harry Potter, ale jiná fantasy točená podle knihy, byly by to tak tři hvězdičky. Ale hold už jsem se smířila s tím, že filmy nikdy nebudou podle knihy, a i když jsem vážně doufala, že mě s posledním dílem série nezklamou, po prvním zhlédnutí v kině jsem odcházela se smíšenými pocity. Celý film byl de fakto věnovám jen bitvě, na kterou se sice koukalo moc dobře, ale kde to chvílemi prostě přehnali. Dostal mě moment, kdy Harry s Voldemortem skočili z té věže. Bylo to nutný? Větší kýč jsem snad ještě neviděla. A našlo by se toho víc. Takže proč pět hvězd? Je to prostě Harry Potter, a navíc Alan Rickma se opravdu předvedl. Myslím, že ti, co knihu nečetli, byli Severusem Snapem a jeho příběhem opravdu zaskočeni. Jeho vzpomínky patřili dle mého názoru ještě spolu s epilogem k nejkrásnějším chvílím celé série. Po druhém zhlédnutí: Konečně jsem si našla čas podívat se na film v klidu doma, kde mě nebude rušit 3Déčko, a musím trochu zmírnit svá tvrdá slova. těch nedokonalostí a pitomostí a kýčovitostí a "klišé" je tam dost, ale na druhou stranu, probulela jsem tak 15 minut, tak moc na mě Snapeova smrt doma zapůsobila. A nejen to. I Harryho smrt nakonec měla větší efekt. Když McGonagallová svolávala svou armádu betoňáků, měla jsem až husinu, takovej dojem to na mě udělalo. Takže, těch 5, možná 4,5 hvězdiček si to zaslouží!

• 2.11.2011  12:17

Darren Aronofsky mě opět nezklamal. Celý fim jsem trnula, co se bude dít, a i když jsem byla koncem poněkud zmatená, dojem z celého filmu byl: "Páni". Natalie ve své roli baletky opět zazářila, a stejně tak Mila Kunis. A i když jsou Darrenovo filmy ten typ, že bych si je už znovu jen tak nepustila (podobně jako u Requiemu), patří jistě k nejlepším, jaké jsem kdy viděla. Zaslouženě 5 hvězd!

• 27.10.2019  17:55

Úplně nevím jak hodnotit film z žánru, který nemám ráda, ale to, že jsem se místy dost bála (dobrá hudba, lekačky apod.) je pro horor asi dostačující. Obecně když už musím horor, tak spíš duchařinu než krvák a tento je takový typický příklad z první kategorie. Příběh není nijak závratný, ale husí kůži jsem měla několikrát, takže za mě v pořádku.

• 1.5.2019  22:35

Nebylo to zlé, ale podruhé bych to už asi vidět nemusela. Pěkný happy end, spousta zbytečného protahování, obzvlášť na tom konci. Chvílemi jsem se trochu nudila.

• 16.7.2017  11:38

Stejne jako puvodni knihy, i filmy jdou postupne s kvalitou dolu...

• 16.7.2017  11:37

Ta posledni pul hodina uz tam byt nemusela...

• 7.11.2016  09:06

Nebýt Benova nekonečného charisma a vtipu, zdaleka by film nebyl tak dobrý. Příběh žádný zázrak a efektů spíš na škodu. Někdy více je opravdu méně - zde platí dvojnásob!

• 5.3.2016  17:25
    Malý princ (2015)

Kouzelné, asi stejně, jako kniha. Hvězda dolů je za pomalejší druhou polovinu, kdy jsem chvílemi měla obtíže udržet u filmu pozornost. Ale jinak krása, i slzička ukápla :)

• 20.2.2016  23:12
    Deadpool (2016)

Taková ptákoviny... Jednou to stačilo.

• 1.12.2014  15:16

Film jsem viděla nadvakrát, což hodně ovlivnilo můj dojem z filmu. Možná, že kdybych si ho nepustila o půlnoci v posteli, ale šla na něj do kina jako na jedničku, neusnula bych a nemusela si to o měsíc později dokoukat. Tím pádem mám z filmu takový nijaký dojem. Závěr byl docela slušný, nějaká ta akce taky, ale příběh už není takový. Jak už tu několikrát jistě padlo, jednička je a vždycky bude jenom jedna jako je to u spousty filmů, bohužel. Ale i tak se jedná o hodně slušnou dvojku :)

• 11.11.2014  22:48
    Divergence (2014)

Na tenhle film jsem se hodně těšila, protože knižní předloha mě docela nadchla... Tedy, ta podobnost s Hunger Games přímo bije do očí, ale přesto jsem byla zvědavá. Výsledek.... Nebyl moc překvapivý, ale rozhodně bych ho neodsuzovala. Hlavní hrdinka je stejně jako Jennifer Lawrence velice sympatická a pro diváka "dobře stravitelná", což je vždy obří plus. Příběh sám o sobě nijak moc od knižní předlohy neokradli, ale výsledný dojem prostě není tak silný jako tomu bylo u Hunger Games. Nejspíš je to tím, že Hunger Games bylo přeci jen něco nového...