Ajka13

studentka

Twitter: Annise13

1 bod

• 28.10.2012  17:17

Nuda od začátku do konce. Světlé chvilky patřily JD a Evě Green. Ale jinak si z filmu pomalu nic nepamatuju, nijak silně to na mě nezapůsobilo, ani jako u komedie jsem se zrovna dvakrát nebavila.

• 13.10.2012  22:17

Mám trochu černé svědomí, že tomu dávám stejně, jako "barevnější" a "bollywoodské" verzi Sněhurky, nicméně na víc to necítím a měnit hodnocení u té druhé se mi nechce. Každá verze měla své plusy a mínusy. Kristen alespoň neměla srostlé obočí a nezpívala na konci. Na druhou stranu s tím svým výrazem ala leklá ryba by vážně měla něco dělat. Ale celkově působil film celkem zajímavě, postava lovce dost netradiční, nemluvě o sedmi trpaslících nebo královně. Ta ovšem neměla chybu - snad jen to její zrcadlo mi přišlo už trochu moc "high-tech."

• 24.9.2012  17:45
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Je to kriminálka. Ale hodně (hodně víc) dobrá kriminálka. Na rozdíl od nudných verzí typu NY/LA/Miami, ze kterých vyčnívají maximálně Cold Case nebo Without a Trace, je tohle alespoň zábavné a zajímavé díky (jak jinak) hlavní postavě Sherlocka. Ten je zde spíše tím otravným týpkem typu Sheldona z BBT nebo Dr House. Ale tím líp, protože jinak by se jednalo o naprosto všední seriál. Právě jediné, co mě baví, jsou Holmesovi dedukce, bez nich by to byla nuda. Proto jakmile není na scéně, ztrácí seriál "šmrnc" (takže díky bohu, že je to hlavní postava). Nu nic, jdu se pustit do druhé řady, mám kliku, že na ni nemusím čekat rok. Skončila pěkně napínavě!Tak po druhé řadě musím opět navýšit hodnocení. První a hlavně poslední díl druhé řady mě vážně dostal. I když jsem věděla, co se stane, stejně to bylo napínavé do poslední vteřiny. Jen mě trochu mrzí ty druhé díly obou řad, které jsou o poznání slabší. To je škoda.

• 23.9.2012  16:42
    Pond Life (TV seriál) (2012)

No, upřímně jsem čekala víc, hlavně kvůli všem těm upoutávkám, co na to byly. Určité části byly boží, některé mě trošku zklamaly.

• 16.9.2012  18:49

Hodně dobré filmové zpracování Wildeovy hry. Zbožňuju Colina Firtha, díky němuž jsem film téměř doslova hltala. Snad jen Argernona jsem si představovala trochu jinak, ale ve finále z toho Everett vyšel dobře. Navíc, Anglie 19. století má své kouzlo. Opravdu moc hezky strávených 90 minut. Alespoň tedy z mé strany.

• 11.9.2012  21:23
    Pepek námořník (TV seriál) (1960)

Co se na tom dětem tak líbí?

• 11.9.2012  21:22
    Umíte tančit? (TV pořad) (2005)

Určitě lepší než všechny jiné show typu Superstar atd..., ale nejvíce mě bavily castingy, u přímých přenosů už jsem se trochu nudila. A viděla jsem pouze 6. sérii.

• 11.9.2012  21:21
    Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.) (hudební videoklip) (2011)

Škoda, že je tam tak málo Darrena Crisse...

• 11.9.2012  21:15
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Zatím dobrý! Ze začátku se to netvářilo, ale poslední série jsou docela masakr. Na sedmou se opravdu těším.

• 24.8.2012  15:27

Po předchozích dílech slabota. S tímhle ať se na další díly radši vyprdnou!

• 24.8.2012  15:21
    Glee Live! 3D (koncert) (2011)

Vím, že jde jen o sestřih filmu, ale i tak mi tam prostě spousta věcí chybělo. Slybovali behind the scenes - těch tam pro mě bylo strašně málo, stejně tak i prostoru pro mé oblíbené postavy, kterými bohužel nejsou přímo hlavní představitelé. Naopak po celou dobu mě strašně ...nechci říct přímo štvali, "happy ending stories" lidí, kterým Glee změnilo život. To je podle mě hooodně přehnaný a takový lidi by podle mě potřebovali spíš psychiatra. Ale třeba jsem prostě jen zbytečně skeptická. Samotné Glee trochu výchovnou funkci - jak si vážit sama sebe prostřednictvím postav, které jsou "loseři" stejně jako "my".Ale prostě mi to přišlo ujetý. Jinak provedení i výběr písní se mi líbil, ale jak říkám, přidala bych tam víc písní postav, které mám ráda. Ale to je asi jen můj problém. BTW nechápu, jak může mít tenhle "film" vyšší hodnocení než seriál... (Viděno samosebou jen ve 2D)

• 22.8.2012  15:03
    Čarodějky (TV seriál) (1998)

Myslím, že seriál mohl skončit šestou, max. sedmou řadou. Konec prostě nějak nemůžu dokoukat, ztratilo to spád a dynamiku, navíc (a prosím, nezabijte mě vy, milovníci Big Bang Theory) Kaley Cuoco (Billie) mi strašně leze na nervy. Nejenom jako postava, ale i herečka. Díky poslední řadě musim snížit hodnocení ještě víc, i přesto, že se mi hodně líbily řady s Chrisem. Navíc strašně únavný byl "příběh" Cola a Pheobe, což už tu také někdo zmiňoval. Vrátit se z mrtvých jednou - fajn, ale po druhý už je to trochu moc.

• 10.8.2012  09:26
    Glee (TV seriál) (2009)

1. série: Na seriál mě opět přivedla mladší sestra, a i přes původní skeptický pohled mě seriál začal bavit. Samozřejmě hned jsem začala nesnášet Rachal Berry (Lea Michele), a jo, vim, že tahle postava je protivná a absolutně nesnesitelná naschvál! Ale to už budu radši milovat Sue Silvestrovou, která mě svými hláškami dokáže dostat pokaždý, když otevře pusu. Nebýt to samozřejmě muzikálový seriál, stálo by to asi za prd, protože dějová linie popisuje více méně klasický život na americké střední (a ne poprvé jsem si položila otázku, jestli to takhle fakt chodí na americkejch středních.) Ale spoustu písní jsem si postahovala v jejich verzi, protože ty jsou fakt vyvedený. No, uvidíme po druhé sérii, jak se seriál vyvine. Oblíbené postavy: Sue, Kurt 2. série: Docela jsem se jí bála, hodně lidí tu psalo, že je horší než ta první, ale mě nezklamala. Samozřejmě nic moc změny, akorát k mým dvěma oblíbeným postavám se ještě přidal Blain, spolu s Kurtem tvoří vážně sladkej páreček a celkově jejich vztah je mnohem zajímavější a míň hloupej a naivní než mezi pětiúhelníkem Rachel/Finn/Quinn/Puck/Sam. Z těch mi už pomalu hrabe. Na třetí sérii se těšim, slyšela jsem, že je prý nejlepší. Tak uvidíme. 3. série: Tak jsem zvýšila hodnocení, protože 3. řada byla úžasná. Další nával skvělých písniček a příběh, který už byl o něco zajímavější než v předchozích sériích. Opravdu mi budou všichni chybět. 4. série Zapomínám, že jsem to kdy viděla! Takovou sr*** z toho udělali. Celý seriál akorát zkazili. Takže pro mě to končí 3. řadou!

• 22.7.2012  17:30
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Příjemný seriál, který dost nevídaným způsobem dokázal spojit pohádku s realitou. To, že jsou některé pro nás klasické pohádkové příběhy překroucené k nepoznání, je spíš výhodou, protože to podle mě vnáší do seriálu něco neočekávaného. Kdo by čekal, že Karkulku nesežral vlk, protože ona sama je vlkodlak a červenou pláštěnku nosí, aby se neproměňovala? A takových podobných "blbostí" je tenhle seriál plný, ale rozhodně se u toho člověk nenudí.

• 21.7.2012  16:41
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Moje sci-fi srdcovka, hlavně díky neodolatelnému Michaelu Shanksovi. Pravda, poslední série už byly trochu přitažený za vlasy a celkově už za moc nestály, ale seriál jako celek je naprosto geniální.

• 4.7.2012  09:54
    Pán času (TV seriál) (2005)

Právě jsem dokoukala čtvrtou sérii, jejíž závěr mi opravdu a doslova rval srdce. I když jsem se na ten poslední speciálový díl připravovala hodně dlouho a říkala si: "To přežiju, Matt bude určitě taky super.", tak teď se trochu bojím. Tennant byl neskutečnej Doktor. I když mi Eccleston po jediné sérii přirostl k srdci, tak mě jeho výměna za Davida nebolela tolik, jako tomu je u Matta. Desátej Doktor měl neskutečný charisma a Davidův herecký megatalent tomu dodal tu správnou šťávu. Co se týče jeho společnic, tak je jasný, že Rose byla ze všech nejlepší. Spousta lidí nemusí Martu a u mě toho není jinak. (nejsem rasistka, prostě mi jen nepřišla tak skvělá). A Donna - její odchod byl hodně smutnej. Ze začátku jsem tomuhle seriálu moc nevěřila, párkrát jsem se chvíli dívala se sestrou, která tento seriál přímo hltá, ale nikdy mě to příliš nezaujalo. Holt to musí člověk vidět od začátku, aby tomu přišel na chuť. Nicméně Allons-y! Po shlédnutí 5. a 6. série: Matt Smith je opravdu podivín, ale v dobrým smyslu:) Jako Doktor přinesl do seriálu zase něco jinýho, a i když ne hned, tak po pár dílech jsem si na něj zvykla. Upřímně asi musím souhlasit i s jinými komentáři, že pátá a šestá série byly asi opravdu (zatím) nejlepší. Ale asi to bude spíš příběhem s River Song a Amy než Mattem. Je sice dobrej, ale to byl David taky. Takže, teď už nezbývá, než nedočkavě čekat na sedmou řadu. 7. sérieChm...tak, je to Doktor, no, ale pravda je, že 7. řada byla o něco slabší. Nevím, jestli to bylo jejím rozpůlením a příchodem nové společnice, ale ani poslední díl, na který se dělaly takové "reklamy", mě nezval tolik, jako například The end of Time nebo celý příběh 6. řady s River a Doktorem. Je to škoda. 8. série Na Capaldiho jsem si musela dlouho zvykat. Ale myslela jsem, že mi to bude dělat větší problémy... Capaldiho Doktor je jinej. A neřekla bych, že lepší. Člověk si musí zvyknout na flegmatičtějšího, ne tak lidského a naprosto sklerotického Doktora. Občas mi přijde až zlej... Ale co se týče příběhů, tak některé epizody byly opravdu vydařené. A Clara tu pro mě je mnohem snesitelnější a mám ji mnohem raději.

• 25.6.2012  17:20

Páni, na to, že jde o německý film, to docela ujde! Víc než to, je to vážně dobrý:) Škoda jen, že podobný motiv jsem už viděla jak v The Butterfly Effect, tak v Mr. Nobody, což není chyba tohoto filmu, vzhledem k tomu, jak je starý, ale už mě to moc nepřekvapilo.

• 23.6.2012  20:08

Krásný a roztomilý přídaveček, který sice má do kvality celého původního filmu daleko, ale jako šestiminutová groteska je to výborný.

• 23.6.2012  14:26
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Myslím, že ze všech různých Superstar, X-Faktorů a dalších reality show je tohle ještě docela dobrý. Baví mě sledovat, jak mezi nimi vzniká rivalita a celkově jak jsou některý fakt vypatlaný. Na druhou stranu ta různá focení jsou docela zajímavá, stejně jako kostýmy, které mají někdy na sobě.

• 21.6.2012  20:03

Na tenhle film jsem se chystala docela dlouho a čekala jsem teda víc. Možná jen proto, že spousta lidí mi povídala, jak je to oproti Stmívání skvělý film, ale to je skoro každý, že? Nic mě tam moc extra nenadchlo, snad jen pár Pattison a Ravin, kterou jsem ve Ztracených moc nemusela, ale tady byla docela v pohodě. Konec mě dostal, ale nevim, jestli v pozitivním duchu. Dvojčata z toho mohli vynechat, to už je taky docela ohraný, navíc mi to tam přišlo naprosto uhozený. Pohodička, pohodička a najednou na tabuli 21. září 2001 a ups, už něco tušíte a ono vážně. Nechápu.

• 20.6.2012  19:48

Na tomhle filmu jsme byli se třídou a upřímně, jsem z něj trochu na rozpacích. Nějak nevím, kam ho zařadit. Obvykle nemám problém říct o filmu, jestli se mi líbil, ale tohle je pro mě docela oříšek. Po herecké stránce určitě dobrý, plus pro mě bylo prostředí jižních Čech, ale víc k tomu nejsem schopná říct. Zajímavý zážitek, asi tak.

• 20.6.2012  18:37
    Paříži, miluji Tě (2006)

Jednou si to budu muset zase pustit a donutit se vydržet dýl než půl hodiny.

• 17.6.2012  20:20
    Oliver Twist (2005)

Na tohohle malýho chlapečka mám prostě slabost. Je to snad poprvé, co se mi víc líbil film než kniha. Ta je na můj vkus moc roztáhlá a místy nudná (jasně, na tu dobu to ušlo). Poslední melodie filmu, což je de facto Happy end, mě dojímají k slzám ani nevím, proč. Navíc, ta pochmurná londýnská atmosféra má vždycky něco do sebe...

• 17.6.2012  20:17

Z celé Potter ságy mi třetí díl pořád přijde nejlepší. Možná to je i knihou, kterou mám spolu se sedmičkou nejraději, nebo režisérem, který se zároveň držel předlohy, i tomu dodal tu správnou filmovou šťávu. Žádná scéna mi tu nepřišla pitomá, jako u dalších pokračování a herci mi pořád ještě připadali přirození (opak Dana v posledních dílech). Jen bych přidala víc famfrpálu - proč se tomu všichni tak vyhýbají?

• 17.6.2012  20:13

Možná jsem ujetá na fantasy, ale Percyho mám teda radši jako knižní předlohu. Film nebyl špatný, svým způsobem, pokud teda odhlídnete od té knihy, což já prostě úplně nemůžu, no. Upřímně jsem dost zvědavá na pokračování, protože tomuhle Percymu samozřejmě NENI dvanáct (což pro samotný film nevadí, ale pro pokračování je to trošku problém). Ale nechme to na rejžovi, jak si s tim poradí. K samotnému filmu bych jen dodala, že to prostě neni napodobenina HP, jak mnozí tvrdí, je to úplně o něčem jinym, a to, že je hlavním hrdinou kluk, přece neznamená, že jde jen o dalšího Harryho Pottera!

• 13.6.2012  22:15
    Bastardi (2010)

Z tohohle filmu mám dost rozpoluplné pocity. Myslím, že situace ve filmu se nedá moc srovnávat s realitou, podle mě jde docela o extrém. Nicméně extrém, který patrně někde možná i existuje a já jsem moc ráda, že jsem ze základky už pár let venku. Nevím moc, co bych vyzdvihla, snad jen, že můj slovník sprostých slov se rozšířil o pár nových výrazů. A moc nechápu "roli" Rytmuse. Krom toho, že ho fakt nemusim, zajímalo by mě, k čemu mu ta role vůbec byla. Ať zaleze zpátky do svýho světa "šoubiznysu" a nes**** se do filmu!

• 10.6.2012  21:47

Dosti netypická "americká romantická komedie", která ovšem potěší víc než ty typické "americké romantické komedie", což je pojem sám o sobě. Miluju Meryl, Anne i Simona Bakera, navíc na pozadí Newyorského módního časopisu jde o dost pestrou záležitost, kde se člověk moc nenudí. Samozřejmě nechybí nějaká ta klasická love story, nicméně která u mě šla trochu do pozadí. Příjemný film na nedělní večer.

• 4.6.2012  21:54

Francouzských filmů jsem zatím moc neviděla (v mém věku to není s podivem), ale myslím, že tohle by Američani líp nenatočili. Místy jsem se řezala smíchy, některé Drissovi hlášky byly tak trefný a vtipný, že ač černý humor, i tak jsem se popadala za břicho. Na druhou stranu, místy hrál film na city, ale ne falešně a rozhodně ne přehnaně. Úžasný, jak lze "spárovat" konzervativního zazobanýho starouška a chudýho kluka z ulice. Krása.

• 3.6.2012  21:46

Nádherný film. Možná jsem sentimentální, ale pro mě se jednalo o jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. Navíc, námět podle mě docela originální - rozmazlený, zbohatlický frajírek, který se musí změnit, aby získal dědictví prostřednictvím úkolů zadaných mrtvým dědečkem. Do toho ještě zamotaný příběh malé Emily, který mě dohnal k slzám. Tahle holčička byla dokonalá. Škoda, že neměla "Happy end". Na druhou stranu, pak by ten konec nebyl takovej jakej byl.

• 31.5.2012  21:30
    Sněhurka (2012)

Takže, na tenhle film se dá dívat dvěma způsoby: Buďto ho vezmete vážně jako adaptaci klasické Sněhurky a sedmi trpaslíků a nebo jako její parodii. V případě první možnosti vám tento filmový úkaz bude připadat jako naprostá blbost, která (pokud opravdu stojíte pouze a jedině o klasickou pohádku) nestojí za zhlédnutí. Je to taková neskutečná blbost, která je až k pláči. Nebo taky k smíchu, záleží, jak to berete. Pak je tu ta druhá možnost, vzít to jako parodii. Z tohoto pohledu jde už o vydařenější dílo. Vzhledem k tomu, že sedm trpaslíků je vlastně banda zlodějíčku na chůdách a Sněhurka v podobně španělské tanečnice zachraňuje prince, který vypil lektvar s názvem Psí láska, tak to tento filmový žánr splňuje. Nicméně, když odhlédnu od žánru a celkového zpracování, nemůžu si nerýpnout do hlavní představitelky. Lilly Collins v žádném případě nevypadá nesympaticky nebo že by neuměla hrát (podle toho, kolik už má za sebou filmů, i když jsem s ní žádný neviděla), nicméně už od začátku filmu jsem měla chuť dát jí místy pořádně do "držky" (omluvte můj výraz). Na její věk (23?) mi přišla tak na 16 a k Armie Hammerovi se tudíž absolutně nehodila. On na svůj věk alespoň vypadal. Nicméně, to asi není chyba jí samotné, ale kostymérek atd (Co to obočí???). Další katastrofa byl závěr. Napadlo mě, jestli jsem náhodou neusnula nudou a jenom se mi to nezdá. Ten zpěv? To jako vážně? Kdyby alespoň zpívala fakt ona a ne jen otevírala pusu (a ještě dost nepřesvědčivě). A navíc styl té hudby? Celý film byl smíchaninou různých slohů (palác v ruském stylu?), filmových žánrů (parodie, romantika, komedie, pokus o drama?) dokonce i dalších pohádek (ten upuštěný "labutí klobouk" mi dost silně připomněl Popelku a její tanec s princem před tím to samé). Nemluvě o animovaném začátku, který, ach jo, sem se mi prostě nehodil, nelíbil a ještě mi připomněl příběh tří bratří z filmového Pottera (a to nevím, proč, s ním se to nedalo srovnávat). Jestli bude i Sněhurka a lovec taková blbost, asi si to odpustím. Shrnuto, podtrženo, dávám tomu tak 50% (spíš 45), protože jsem se nemohla rozhodnout, z jakého pohledu to brát. (A to jsem si nevzala na paškál kostýmy. K těm bych taky měla pár poznámek!)