Ajka13

studentka

Twitter: Annise13

1 bod

• 28.5.2012  17:31

Jsem docela zklamaná, abych byla upřímná. Těšila jsem se na tenhle film dlouho, protože už samotný název napovídá, že by to mělo být zajímavé. A vlastně to ani tak špatné nebylo, jen tomu chybělo to něco, díky čemuž by byl tenhle film perfektní. Mám pocit, že motiv - chudému klukovi, který chce zachránit svět, pomáhá zazobaná slečinka, která zrebelí na just svému papá - je trošku ohraný a proto mě možná film nebavil tolik, jak jsem čekala. Jako samotná myšlenka je až hrůzu nahánějící a byly tam okamžiky, kdy jsem napětím skoro nedýchala, ale střídaly se s chvílemi, kdy jsem se docela nudila. Proto je podle mě tenhle sci-fi film pouze průměrný. Nicméně pár Justin/Amanda nebyl vůbec špatný.

• 17.5.2012  07:49
    Hunger Games (2012)

Když tak koukám na ta negativní hodnocení, říkám si, jestli jsem úplně v pořádku, když se mi tenhle film fakt docela líbil. Možná to bude tím, že je to moje krevní skupina, ale fakt si nemyslím, že by to bylo až tak špatný. Hlavní duo vyznělo podle mě moc příjemně a hlavně koukatelně, hlavní hrdinka nebyla žádná natvrdlá nádhera, s prominutím, takže jsem si místy nemusela zacpávat uši. Co se týče těch kostýmů...tak je to z budoucnosti, tak proč ne, že? Možná trochu moc růžový na můj vkus, ale předpokládám, že byl účel co nejvíc rozlišit obyvatele Kapitolu a okolních chudých čtvrtí. Víc už nevim, co bych dodala. Snad jen, že doufám, že se natočí i další díly. Podle toho, co jsem slyšela, jsou tři. Já sama jsem knižní předlohu nečetla (naštěstí?), takže nemůžu srovnávat.

• 13.5.2012  21:51
    Jeden den (2011)

Asi v půlce filmu jsem si řekla: No, tak čtyry hvězdy. Po těch letech to doleze až do současnosti, bude happy end a tím to hasne. Proto jsem byla víc než překvapená (respektive spíš zděšená), když nastal rok 2007 (bylo to 2007?) a vžžžn, Anne přejede auto. Právě tenhle nečekaný zvrat a až do konce mírná deprese mě donutila přidat i tu pátou hvězdu. Protože bez rozpaků řeknu, že jsem měla trochu na krajíčku. Navíc se mi moc líbilo, jakým způsobem je film natočený. V nějakém komentáři jsem četla, že je film dělaný podle knihy...předlohu jsem teda nečetla, takže budu hodnotit jen samotný film. Chápu, že pro čtenáře knihy asi film tak slavný nebude, ale mně se to rozhodně jako příjemná romantika líbilo. Navíc, a teď se budu opakovat, pár Anne/Jim je k nezaplacení. Od začátku až do konce jsem prostě doufala, že spolu skončí, protože to jiskření jsem cítila i přes monitor počítače. :D

• 8.5.2012  22:03

Neskutečná kravina, ale tak proč ne, že?

• 1.5.2012  13:36
    Auta 2 (2011)

Zklamání, obrovské a za posledních několik měsíců vůbec největší. Nedávno jsem znovu viděla jedničku a byla jsem celá nedočkavá pustit si i druhý díl, ale výsledek mě nehorázně zklamal. Prvních několik minut jsem zívala a čekala, kdy se konečně příběh rozjede, a když jsem se toho dočkala, došlo mi, že tenhle díl bude hlavně o Burákovi. Což by samo o sobě nebylo špatné, protože v jedničce to bylo hlavně tohle auto, co obstarávalo téměř veškerou zábavu, ale ve dvojce tato postava ztratila svou humornost a stala se pro diváky nezajímavá. Což je zlé, zvlášť když se jedná o hlavní "postavu". Navíc, ta podobnost se všemi možnými akčními filmy tu byla opravdu nápadná, od dialogů po akční scény, vyšperkovaná jen animovanou technologií. Takže, dvě hvězdy s přimhouřenýma očima, protože když si vezmu, jak jsem se nudila...

• 1.5.2012  13:31
    Auta (2006)

Páne jo, na tenhle kouzelný film bych skoro zapomněla! Nedávno jsem si ho znovu zhlídla a musím říct, že mě to bavilo i po šesti letech, kdy jsem tuhle animovanou blbinku viděla poprvé. Všechny postavy tu mají své charizma, což je celkem překvapující, když si uvědomíme, že jsou to "jen auta". Film je plný vtipu a tak pobaví nejen mladší generace, ale i dospěláky. Navíc příběh není jen chabá slátanina několika ohraných frází a dialogů, ale má spád, což se bohužel nedá říct o druhém dílu.

• 25.3.2012  18:25

Pustila jsem si to hned po přečtení knihy, abych měla s čím srovnávat, ale i kdyby knížka nebyla, stejně by na mě film příliš nezapůsobil. Ve srovnání s ní je film pouhou ohlodanou kostřičkou, která vzala vše až příliš hopem. Je jasné, že celá kniha se do filmu převézt nedá, ale už po pár prvních minutách je hlavní hrdinka na "háčku". Čekala jsem, že ten začátek vezmou opravdu pomalejc, aby i ti, co knihu nečetli, věděli, JAK vlastně se Christiana dostala k drogám. Takhle to vypadalo, že prostě zašla do klubu Sound, protože se doma nudila a zkusila pár tablet a pak i háčko. Nevím, podle hodnocení jsem asi jedna z mála, kdo to tak cítí, ale co se dá dělat. Chápu, že film je to starej, ale ne tak, aby nemohl být lepší.

• 25.3.2012  14:03

Zatímco Společenstvo mě opravdu bavilo, Návrat krále, ale i Dvě věže, jsem prozívala a s nadějí čekala na konec. Možná je to tím, že jsem si odvykla koukat na dlouhé filmy (když v poslední době "pařím" jen seriály) a tudíž tříhodinový Pán prstenů je příliš velká nálož, anebo film prostě nezaujal tak, jak měl. Neříkám, že film je nudnej, to určitě ne, zpracování je to jedno z nejlepších, co se týče filmů podle knižních předloh, ale chyběl to mu rychlejší spád. Ona i sama kniha je na čtení ve srovnání s dalšími fantasy knihami docela náročná, ale i tak se čte sama. Film by si automaticky (a zvlášť fantasy film) měl člověk užít od začátku až do konce bez toho, aby koukal, "kolik ještě minut?" Herecký výkony a další věci tu rozebírat nebudu, to už udělali lidi přede mnou, který tomu beztak rozumějí líp než já, ale ty čtyři hvězdy jsou určitě zasloužený, protože je to nářez, pouze trochu zdlouhavej (na mě).

• 10.3.2012  14:04

Místy jsem se smíchy za břicho popadala, Emily a Bill je zajímavý pár (nájemný vrah a zlodějka) a Rupert jim dělá příjemné křoví. Hvězda dolů je za místa, kde jsem se nudila. Film podle mě nemá spád po celou dobu - v jednu chvíli bum, vtipná situace, kde se člověk fakt nasměje a pak dlouho až příliš velký klid, kde člověk čeká na nějaké to větší vzrůšo. Ale jinak moc příjemná komedie:)

• 2.3.2012  08:56
    Netvor (2011)

Hudgens přímo nesnášim, ale tady mi nevadila a to už něco znamená. Taková pohodovka, nic závratnýho, ale tak proč ne?

• 1.3.2012  18:31
    Počátek (2010)

To je ...nářez. Obdivuju člověka, co tohle stvořil.

• 28.2.2012  15:59
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Jeden z mála pořadů, na který se ráda jednou za čas podívám. Někdy (velice často) jsou ty lidi fakt na pěst, alespoň se u toho ale nenudím. Navíc, na vaření se ráda koukám, i když sama nevařím:)

• 26.2.2012  09:24
    Rozum a cit (1995)

Jedna z nejlépe zpracovaných knižních adaptací, co jsem zatím viděla, ale podobně, jako tomu bylo u knihy, ani filmové zpracování Rozumu se mi nelíbilo tolik, jako Pýcha. Nicméně, Alana jsem celý film doslova hltala a celkově herecké obsazení bylo skvělé (možná jen na Elinor bych si představovala někoho mladšího, než byla Emma Thompson).

• 25.2.2012  12:52

Těšila jsem se na pořádný horor, z traileru to vypadalo fakt dobře, ale jsem trochu zklamaná. Klasická duchařina s pár lekačkama. Příběh to je takový klasický, mrtvá ženská se mstí za smrt jejího syna na dalších dětech. Líbila si mi atmosféra filmu, ten dům byl opravdu hezky udělanej, na kopečku, daleko od civilizace:) A Danovi to tu hodně seklo a přišel mi herecky mnohem lepší než v Potterovkách (který mám sice ráda, ale na představitele Harryho bych si asi vybrala někoho jiného). Víc k tomu nemám co dodat, lepší průměr, ale jako horor spíš podprůměr. Duchařiny mám raději než krváky, ale musí mít pořádný příběh a musím se fakt bát. Tady šlo fakt spíš jen o ten příběh.

• 20.2.2012  21:07

Byla jsem trochu na vážkách s tím, kolik dát hvězd. Na pět hvězd jsem se místy moc nudila, ale čtyři mi přijdou málo. Film má tak neuvěřitelně nádhernou atmosféru, Asa je úžasně roztomilej, podobně jako v Merlinovi, a celkový dojem je: Páni. Jen ten děj místy vázl, v půlce filmu jsem zívala, ale ke konci se to zase rozhýbalo. Nečetla jsem knižní předlohu, i když to mám také v plánu, takže nemůžu strhnout hvězdu za nesrovnalosti:D A také nemůžu ocenit/zkritizovat 3D, protože jsem to neviděla v kině, ale to už jsou jen takové detaily. Takže tleskám, dojemná, roztomilá podívaná, ke které se ráda jednou vrátím.

• 29.1.2012  19:42
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Od každýho trochu, takže se zavděčí jak milovníkům lekářských seriálů typu Dr House, tak i fanouškům seriálů o vztazích, a to především. U žádného dílu jsem se nenudila a to už jsem u konce sedmé řady. Myslím, že podobných seriálů moc není. Dokonce mě dokáže jediný díl vytáhnout z deprese (pokud se nejedná o depresivní díl:)) a to pro mě hodně znamená. Bez promýšlení pět hvězd (a dala bych i víc, protože tenhle seriál mě jen tak neomrzí!)

• 29.1.2012  19:38

K slzám mě to sice nedohnalo, ale měla jsem na krajíčku. Pár Kate/Johny nezapomenutelní.

• 15.1.2012  11:54

Příjemný animák s krásnou grafikou a soundtrackem, jednoduchým, ale poutavým příběhem a s roztomilými sovičkami. Co víc si na sobotní večer přát? Celkový dojem mi zkazila přehnaná evil stránka Sorenova bratra (nevěřim, že by prodal vlastní sestřičku - ke všemu ještě tak roztomilou) a až do konce filmu mi to vrtalo hlavou. Jinak jsem se bavila a někdy si to zase ráda pustim. Slušné 4*.

• 8.1.2012  19:50

"Baby nebude sedět v koutě!" Klasika, která rozhodně patří do mého (skromného) seznamu romantických filmů. Čím je to, že čím starší film, tím lepší? Patrick je prostě neodolatelnej, písně (jak ta od něj, tak i The time of my life) mám moc ráda a na to tancování se moc hezky kouká. Proč vymejšlet něco složitýho, když to jde tak jednoduše?

• 7.1.2012  22:26

Teď jsem se vrátila z kina a musim to sem napsat dřív, než to všechno zase zapomenu. Já se bavila, vážně. Pokud čekáte historický film natočený podle knihy A. Dumase, nedočkáte se. Sem tam tu nějaká ta podoba s Třemi mušketýry je, ale tím to končí. Nečetla jsem předlohu, ale pochybuju, že by se Ludvík XIII. zajímal o to, co právě nosí Buckingham. Je to trošku smíchanina Pirátů z karibiku, i když spíš vzduchových Pirátů, Star Wars (jsem jediná, komu vystupující Athos z vody s černou maskou na obličeji připomněl Darth Vadera?), Matrixu (Milady uhýbající kulkám/šípům) ale tak proč ne? Film má pobavit a já se bavila. Místy trošku ironicky, Orlando Bloom tu neměl chybu, jsem ráda, že jsem se dočkala nějaké jeho záporné postavy, i když tady se nedá mluvit vyloženě o záporné postavě, a Logan, u kterého jsem se trochu obávala, že ta role na něj bude moc, mě nezklamal. Takže, co víc si přát? Odhlídněte od nějaký předlohy, vezměte to jako další blbinku na páteční večer, u který se skvěle pobavíte, a je to.

• 31.12.2011  18:03

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Zbožňuju Disneyovky a ve spojení s Patrickem Dempseym úžasná podívaná. Nasmála jsem se fakt hodně a soundtrack je skvělej, ještě teď mám některý melodie v uchu. Možná klasická pohádka s Happy Endem, ale tak je to Disneyovky, ne? Ta MÁ mít happy end. Zvlášť když je to z poloviny kreslený. Takže spokojený 4*.

• 31.12.2011  17:59

Podle mě jeden z nejlepších filmů natočených podle knih. Všichni představitelé (možná až na Bingleyho) mi na své postavy skvěle pasovali a mohla jsem si užít příběh, který mám tak ráda, i na filmovém plátně a nebyla jsem zklamaná, což se mi v poslední době děje často. Takže krásných 5*.

• 31.12.2011  17:39

Ta nejtypičtější romantická komedie co vůbec existuje, ale na rozdíl od všech ostatních jí nechybí humor a pointa. Nemluvě o představitelích, které zbožňuju - A. Rickman, K. Knightley, C. Firth, H. Grant atd... Moje Vánoční klasika, která na mém počítači nesmí o Vánocích chybět!

• 3.12.2011  22:13

Právě jsem to dokoukala, takže to mám ještě v živé paměti a jsem fakt ráda, že jsem za to zbytečně nevyhazovala peníze. Bylo to přesně takové, jak jsem očekávala. Vážně nechápu, proč to museli půlit. Nebýt desetiminutových pohledů do zrcadla a dojemných scén na pláži, v klidu by se celá knížka vešla do jedinýho filmu. No jo, jenže když už to bylo v Harrym Potterovi, proč to nemít taky, co? Celej film by se dal shrnout do jediný věty: Vzali se, odjeli na líbánky, těhotná se vrátila, porodila a konec. Opradvu, bylo to nutný? První půlka filmu je jen o svatbě, ve druhý je jen těhotná Bella. Ale stejně, nejvíc jsem se nasmála u postelový scény nebo u tak trapných scén, který byly až k smíchu. Místy to nebylo zas až tak strašný, abych nebyla jen kritická, ale největší zážitek mám stejně z toho, jak jí na konci rozřízli břicho. Což asi nebylo účelem celého filmu. Ale tak, aspoň jsem si splnila povinnost a mohu to konečně ohodnotit. Slabé 2*.

• 3.12.2011  17:38
    Chicago (2002)

Muzikály zbožňuju, a i když nejsem nějakej filmovej znalec, ráda si to znova pustim. Místy jsem se nasmála, místy jsem s otevřenou pusou hltala perfektně odtancované pasáže a jindy si poťukávala do rytmu skvělé hudby. Navíc, Richarda Gera mám moc ráda, stejně tak C. Zeta-Jones nebo J. C. Reillyho. A nevím proč, ale mě prostředí věznic vždycky ve filmech nějak přitahuje:D

• 20.11.2011  20:19
    Monte Carlo (2011)

No, no, dejme tomu. Když si vezmu, jak moc jsem se bála se na ten film kouknout (hlavně kvůli hlavní představitelce, kterou fakt nesnášim a díky které jsem se obávala, že to bude další disneyovská kravina), byla jsem příjemně překvapená. Celý film je nakonec klasickou americkou komedií. Alespoň. Docela jsem se bavila, i když příběh nebyl nijak originální, ale to je fuk. Potěšila mě Leighton, kterou mám fakt ráda, takže slušné tři hvězdičky.

• 18.11.2011  13:28
    Cherrybomb (2009)

Parta výrostků uspořádá párty v rekreačním středisku a skončí to vraždou. Dva týpci se perou o jednu holku...pořád dokola. Co takhle vymyslet originálnější téma? Nimcéně, je fajn vidět Ruperta jinak než v HP, i když ta patka byla hrozná!

• 17.11.2011  20:17
    Samec (2009)

Můžu dát odpad, když jsem to po půl hodině vypla? Víc jsem fakt nevydržela.

• 17.11.2011  20:16

Kdysi jsem četla i knihu, ale už je to tak dávno, že si nedovolím ji srovnávat s filmem. Ten mě příliš nenadchl a v polovině jsem to vypla a šla spát. Příběh podle mě není špatný, ale film se vleče a člověk si fakt přeje, aby se něco stalo a ono nic. Budu si to muset znovu pustit a donutit se dokoukat to do konce. Třeba změním názor...i když pochybuju.

• 17.11.2011  20:14

Jako klasická fantasy na sobotní večer to není špatné, ale místy jsem se přistihla, jak koukám, kolik minut zbývá do konce. Něco mi na tom chybělo. Možná trochu víc akce? Větší závěr? Nevím, ale měla jsem co dělat, abych u toho neusnula. Na druhou stranu, viděla jsem horší věci a Brendan Fraser tu nebyl špatný. Takže tři hvězdičky. Prostě průměr.