Ajka13

Ajka13

Anna Nebesová

okres Písek
studentka

Twitter: Annise13

1 bod

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

  Moje sci-fi srdcovka, hlavně díky neodolatelnému Michaelu Shanksovi. Pravda, poslední série už byly trochu přitažený za vlasy a celkově už za moc nestály, ale seriál jako celek je naprosto geniální.

 • poster

  Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

  Definitivně jsem se rozhodla, že SGA je z celé řady SG-ček ta nejlepší. Optimálně dlouhá, prostředí Atlantis je přímo božské a postavy jsou všechny sympatické. Jediné, co mě mrzí, je samozřejmě konec. Kéž by to bylo delší - nicméně na druhou stranu, pokud by další řady šli s kvalitou dolů jako u SG1, pak jsem tedy ráda, že to ukončili tak říkajíc v nejlepším. Pouze jsem čekala epičtější ten závěr, mohli to protáhnout do dvojdílu a trošku si s tím pohrát. Bylo to takové narychlo - najednou mají dost energie a ZPM-ek na cestu do Mléčné dráhy, mohou cestovat nějakou "spešl" červí dírou... trošku okaté :). Ale jinak skvělý seriál!!

 • poster

  Merlin (TV seriál) (2008)

  Když bez nadsázky řeknu, nejlepší seriál, jakej jsem kdy viděla, nepřehánim. Pro mě tenhle seriál nemá chybu. Je to má krevní skupina (fantasy), navíc žádná epizoda nepostrádá vtip. Říkejte si, co chcete, o nesrovnalostech s dějinami, není to přeci jedno? Takovéhle zpracování legendy o Merlinovi je možná poněkud netradiční, ale bavilo by vás to, kdyby staroušek Merlin chrlil kolem sebe jedno moudro za druhym? Navíc (spoiler!) se čtvrtou sérií začíná seriál nabírat na temnější atmosféře, Morgana je už konečně stoprocentně zlá a myslim, že se v nadcházejících epizodách ještě máme na co těšit! Navíc, duo Colin Morgan (Merlin) a Bradley James (Artuš) se perfektně doplňujcí a svými skvělými hereckými výkony vyzdvyhují celý seriál ještě na vyšší úroveň. Zaslouženě 5 hvězd. Po 5. řadě: Tím koncem si u mě teda hodně pohoršili, seriál tím poslali úplně do háje. Je poznat, že to ukončili dost zbrkle a podle mě se počítalo s další řadou. Tolik nedořešených věcí...Ale Bradley s Colinem do poslední věty perfektní!

 • poster

  Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

  Mohlo by to mít klidně i o pět řad víc a stejně by mě to pořád bavilo. Seriál, ve kterém o nic nejde, ale přesto se od něj nemůžete odtrhnout.

 • poster

  Chirurgové (TV seriál) (2005)

  Od každýho trochu, takže se zavděčí jak milovníkům lekářských seriálů typu Dr House, tak i fanouškům seriálů o vztazích, a to především. U žádného dílu jsem se nenudila a to už jsem u konce sedmé řady. Myslím, že podobných seriálů moc není. Dokonce mě dokáže jediný díl vytáhnout z deprese (pokud se nejedná o depresivní díl:)) a to pro mě hodně znamená. Bez promýšlení pět hvězd (a dala bych i víc, protože tenhle seriál mě jen tak neomrzí!)

 • poster

  Pán času (TV seriál) (2005)

  Právě jsem dokoukala čtvrtou sérii, jejíž závěr mi opravdu a doslova rval srdce. I když jsem se na ten poslední speciálový díl připravovala hodně dlouho a říkala si: "To přežiju, Matt bude určitě taky super.", tak teď se trochu bojím. Tennant byl neskutečnej Doktor. I když mi Eccleston po jediné sérii přirostl k srdci, tak mě jeho výměna za Davida nebolela tolik, jako tomu je u Matta. Desátej Doktor měl neskutečný charisma a Davidův herecký megatalent tomu dodal tu správnou šťávu. Co se týče jeho společnic, tak je jasný, že Rose byla ze všech nejlepší. Spousta lidí nemusí Martu a u mě toho není jinak. (nejsem rasistka, prostě mi jen nepřišla tak skvělá). A Donna - její odchod byl hodně smutnej. Ze začátku jsem tomuhle seriálu moc nevěřila, párkrát jsem se chvíli dívala se sestrou, která tento seriál přímo hltá, ale nikdy mě to příliš nezaujalo. Holt to musí člověk vidět od začátku, aby tomu přišel na chuť. Nicméně Allons-y! Po shlédnutí 5. a 6. série: Matt Smith je opravdu podivín, ale v dobrým smyslu:) Jako Doktor přinesl do seriálu zase něco jinýho, a i když ne hned, tak po pár dílech jsem si na něj zvykla. Upřímně asi musím souhlasit i s jinými komentáři, že pátá a šestá série byly asi opravdu (zatím) nejlepší. Ale asi to bude spíš příběhem s River Song a Amy než Mattem. Je sice dobrej, ale to byl David taky. Takže, teď už nezbývá, než nedočkavě čekat na sedmou řadu. 7. sérieChm...tak, je to Doktor, no, ale pravda je, že 7. řada byla o něco slabší. Nevím, jestli to bylo jejím rozpůlením a příchodem nové společnice, ale ani poslední díl, na který se dělaly takové "reklamy", mě nezval tolik, jako například The end of Time nebo celý příběh 6. řady s River a Doktorem. Je to škoda. 8. série Na Capaldiho jsem si musela dlouho zvykat. Ale myslela jsem, že mi to bude dělat větší problémy... Capaldiho Doktor je jinej. A neřekla bych, že lepší. Člověk si musí zvyknout na flegmatičtějšího, ne tak lidského a naprosto sklerotického Doktora. Občas mi přijde až zlej... Ale co se týče příběhů, tak některé epizody byly opravdu vydařené. A Clara tu pro mě je mnohem snesitelnější a mám ji mnohem raději.

 • poster

  Glee (TV seriál) (2009)

  1. série: Na seriál mě opět přivedla mladší sestra, a i přes původní skeptický pohled mě seriál začal bavit. Samozřejmě hned jsem začala nesnášet Rachal Berry (Lea Michele), a jo, vim, že tahle postava je protivná a absolutně nesnesitelná naschvál! Ale to už budu radši milovat Sue Silvestrovou, která mě svými hláškami dokáže dostat pokaždý, když otevře pusu. Nebýt to samozřejmě muzikálový seriál, stálo by to asi za prd, protože dějová linie popisuje více méně klasický život na americké střední (a ne poprvé jsem si položila otázku, jestli to takhle fakt chodí na americkejch středních.) Ale spoustu písní jsem si postahovala v jejich verzi, protože ty jsou fakt vyvedený. No, uvidíme po druhé sérii, jak se seriál vyvine. Oblíbené postavy: Sue, Kurt 2. série: Docela jsem se jí bála, hodně lidí tu psalo, že je horší než ta první, ale mě nezklamala. Samozřejmě nic moc změny, akorát k mým dvěma oblíbeným postavám se ještě přidal Blain, spolu s Kurtem tvoří vážně sladkej páreček a celkově jejich vztah je mnohem zajímavější a míň hloupej a naivní než mezi pětiúhelníkem Rachel/Finn/Quinn/Puck/Sam. Z těch mi už pomalu hrabe. Na třetí sérii se těšim, slyšela jsem, že je prý nejlepší. Tak uvidíme. 3. série: Tak jsem zvýšila hodnocení, protože 3. řada byla úžasná. Další nával skvělých písniček a příběh, který už byl o něco zajímavější než v předchozích sériích. Opravdu mi budou všichni chybět. 4. série Zapomínám, že jsem to kdy viděla! Takovou sr*** z toho udělali. Celý seriál akorát zkazili. Takže pro mě to končí 3. řadou!

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

  Je to kriminálka. Ale hodně (hodně víc) dobrá kriminálka. Na rozdíl od nudných verzí typu NY/LA/Miami, ze kterých vyčnívají maximálně Cold Case nebo Without a Trace, je tohle alespoň zábavné a zajímavé díky (jak jinak) hlavní postavě Sherlocka. Ten je zde spíše tím otravným týpkem typu Sheldona z BBT nebo Dr House. Ale tím líp, protože jinak by se jednalo o naprosto všední seriál. Právě jediné, co mě baví, jsou Holmesovi dedukce, bez nich by to byla nuda. Proto jakmile není na scéně, ztrácí seriál "šmrnc" (takže díky bohu, že je to hlavní postava). Nu nic, jdu se pustit do druhé řady, mám kliku, že na ni nemusím čekat rok. Skončila pěkně napínavě!Tak po druhé řadě musím opět navýšit hodnocení. První a hlavně poslední díl druhé řady mě vážně dostal. I když jsem věděla, co se stane, stejně to bylo napínavé do poslední vteřiny. Jen mě trochu mrzí ty druhé díly obou řad, které jsou o poznání slabší. To je škoda.

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Bože, já se stydim! Jak jsem jen mohla říct, že je to KRAVINA?! Od prvního do posledního dílu jsem se smála a to vážně nemusim tyhle komediální seriály. Och, bože, jak já se těšim na další díl! Miluju Sheldona, nejgeniálnější postava ever!

 • poster

  Arrow (TV seriál) (2012)

  1. série: Už po zhlédnutí pilotního dílu jsem byla nadšená a to mi vydrželo po zbytek první řady. Každý díl skvěle napínavý a příběh sám o sobě se hezky, ale pomalu rozvíjí a jednotlivé kousky do sebe začínají zapadat. Po tomhle jsem se druhé sezóny opravdu nemohla dočkat! 2. série Tak o druhé sérii mohu jen říct, že těch zvratů je na jednu řadu trochu moc. Možná ne nadarmo se říká, čeho je moc, toho je příliš. V půlce řady jsem si dala pauzu a k seriálu se vrátila až s příchodem třetí řady. Konec druhé série není špatný, ale člověk se musí trochu povznést nad z ničeho nic až moc nadpřirozené schopnosti, nad to, že každý druhý, ať už zloduch nebo klaďas, střílí šípy, a že každá nová postava není taková, jak se zdá. To vás začne časem trochu nudit. Ale když se přes to přenesete, nechá vás seriál pěkně napnuté a nedočkavé na další díl. 3. série (po 11. dílech). Flashe bych úplně vynechala. Kazí seriál úplně neskutečným způsobem. Kdo má rád filmová zpracování komiksů, asi se mnou nebude souhlasit, ale mně se na tomto seriálu líbila jeho realističnost. Arrow sice vypadal, že musí ovládat kdo ví jaké síly, aby byl tak dobrý, jak se tváří, ale pořád za tím stály jen léta tréninku. Ale že si tam "nakráčí" postava, která se po úderu blesku dokáže pohybovat rychleji, než kde jaké auto, to je trochu moc. Nemluvě o ženštině, která dokáže křísit mrtvé... Mrtvé několik dní...