Lavinia

Lavinia

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 25.1.2019  15:47

Ač se zdá, že je ve filmu hojně vtipu, vlastně tomu tak není, jedná se o kritické drama s policejním dějem antirasistickým nábojem, jehož konec mě dost znechutil.

• 25.1.2019  15:45

Pěkné, místy napínavé, šokující, obehrané, sakra dlouhé, styl opsaný, ... ale podívaná to byla a absurdno také dost zastoupeno.

• 25.1.2019  15:42

Není zde jediný důvod, proč by se film měl nějak týkat Lisbeth a ságy kolem ní, je to silně nelogický a bondovský formát v severském prostředí. Malý dotaz: Když malé děvče vyskočí oknem do ledové zimy, kam se vydá, aby ji ani nechytili, ani aby nezmrzla? Do studia? Nedoporučuji.

• 25.1.2019  15:39

Vizuálně skvělé, trikově úžasné, děj netřeba vůbec vnímat, a hlavně: pokračování bude!!! A o to tu hlavně jde.

• 25.1.2019  15:37

Móc hezký klasicky stupidní špionsko-vojensko-bojový slátanec, dobrá řemeslná práce, která nikterak nezachrání celkovou příběhovou ubohost.

• 25.1.2019  15:33

Pro mou generaci krásný mix písniček z mládí ... a zároveň střet s realitou, kdy si moc dobře pamatuji, jak Freddie vypadal ve skutečnosti a jaká byla tehdy doba. Takže samozřejmě hodně nadsazeno.

• 25.1.2019  15:31
    Vdovy (2018)

Velmi zdlouhavě a nepřehledně natočený (filmově) prostý, jinak (v životě) smutný příběh, který stručně lze shrnout takto: 3 ženy jsou vdané za profesionální lupiče, jejich vůdce si pořídil druhou rodinu jako vedlejšák a chce vystoupit z hlavního rodinného poměru za cenu fingované smrti - co na to ti druzí dva bylo neřešeno a tudíž zůstává záhadou. Přitom pochopitelně hodlá šlohnout pár milionů, které následně po jeho emočně zdevastované "vdově" chtějí poškození mafiáni. Ta situaci řeší loupeží dle plánů z deníku manžílka a za pomoci druhých vdov a jedné sociálně slabé černošky ... Propletenec vzpomínek na smrt syna a mizerné manžely, politických předvolebních intrik a trocha střílení a násilí. Nedoporučuji.

• 18.8.2018  13:59

Opravdu tuctový young adult zplozenec. Mísí se bojůvky, výbuchy, láska a breky s idylickým koncem jak vystřiženým z Jana Cimbury. Jediný pozitivní okamžik byla střelba v závěru na hlavního zloducha či zlodušku.

• 18.8.2018  13:56

Továrna na peníze, jinak si nelze vysvětlit roztahanou první část, kterou následuje jen o trochu méně roztahaná druhá část. Je únavné sledovat, jak lehce obtloustlý obličej hrdinky pobrekává, trpí, zírá a všemožně dává najevo neakčnost, aby ji občas chytil běs a něco vyštěkla, načež se děj dále vleče. Ale dobře se u toho multitaskuje.

• 6.6.2018  15:49
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Sorry, ale Saul se moc nekoná. Pouze ucouraný chudobný advokátek, který se snaží, ale většinou nic nedokáže, občas si vykřikne, že teď už toho bylo dost a s poctivostí je konec, ale kde nic, tu nic. Ani druhá sezóna mě o ničem jiném nedokázala přesvědčit, takže mi to připadá jako parazitování na Breaking bad se zklamanými očekáváními.

• 6.6.2018  15:45
    Operace Entebbe (2018)

Velmi se vlekoucí nekonečná nuda s tanečními vložkami, jejichž symbolistická hodnota rovná se nule.

• 6.6.2018  15:43
    Deadpool 2 (2018)

Mnohem lepší než jednička. Místo nekonečného romantična je partnerka vhodně zlikvidována hned zpočátku, takže se můžeme vydat na cestu pomsty a záchrany se všemi odbočkami do všech možných filmů a hlášek. Rozhodně doporučuji!!!

• 20.5.2018  20:22

Nevěřila bych, že to řeknu, ale přála bych si delší stopáž. A nějaký smysluplný děj. Stále se opakuje totéž, tak blbá snad nemůže být ani Selene, aby stále opakovala stejné hloupé chyby. Série rychle vyčpívá, již není co točit. Ubohé.

• 20.5.2018  20:16

Transformers mám ráda a tak nadhodnocuji. Ovšem proč se musí takto prznit, mi není známo. Jaký rozptyl v mozku musí tvůrci mít, když série filmů nejen že není návazná, ale brutálně si odporuje? Co je to za pitomost s nějakou roboženskou diktátorkou? Prostě vypnout mozek a jen koukat.

• 20.5.2018  20:09
    Rozvod (TV seriál) (2016)

Velmi zchátrale vyhlížející manželka se rozhodne pro rozvod, ač je sama nevěrná, ovšem opomene se nejprve dohodnout s milencem, který ji u sebe nechce, takže se celá událost obrátí a nyní ji vyhazuje domácí parožnatec. Seriál mě spíše znechutil - to americké podlézání potomkům, hraní si na něco, co není a banální přemoudřelost - ble! Rozhodně nedoporučuji, přežila jsem cca 3 díly, a to jsou krátké.

• 20.5.2018  20:05

Japanoidní šablona, velmi předvídatelná, uslzená, patos na entou. Bylo by bývalo určitě lépe přenechat tento klenot čistě v asijském hávu, takto to působilo až směšně.

• 20.5.2018  20:01

Dobrá idea, slušné zpracování, ale tak nějak odtržené od normality tohoto typu filmů. Průměr.

• 20.5.2018  19:58

Kaleidoskop barev a bohužel i narážek na kdejaký film, hlášku či comics, a to s takovou četností, až to přestane bavit a vyvstává otázka: Co je tu vlastně originální? Skoro nic.

• 20.5.2018  19:52

Nádherný návrat zpět směrem k pátemu elementu, s výjimkou horší vizáže obou hlavních hrdinů. Vizuálně, akčně i příběhově dokonalé, vřele doporučuji!

• 25.3.2018  12:58
    Pasažéři (2016)

Velmi klasická sci-fi, což je klad i zápor v jednom: tak klasická, že poněkud očetlá a předvídatelná, na druhou stranu díky za každou čistou sci-fi bez čarodějů či filozofického hledání pánbůčka. Velmi pěkné provedení jak technické, tak příběhové, jediné negativum je konec: Potomci nic? Když už tam musel být happy end po zmrtvýchvstání? Působí usekle a divně, kdyby se nakonec objeviilo pár incestních vnoučat, či potomků dalších probuzených nebo nejlépe ukázkově poněkud odporné pozůstatky masakru mezi nimi, bylo by to o hodně přijatelnější a lidštější. Neboť jak by se v reálu mohli lidé mezi sebou snést bez konfliktů, to je mi záhada.

• 25.3.2018  12:50

Negativa: 1. všichni hlavní herci vypadají starší, než by měli být: Reacher tak o 20 let, obě ženské o 10 let, což narušuje věrohodnost děje, 2. děj je tak splácaný, že mozkové buňky si mohou dát dvacet. Pozitiva: jen jediné, a to, že děj je tak splácaný, že se u toho dá dělat prakticky cokoliv: žehlit, hrát karty, učit se ... Doporučiji těm, kteří potřebují nějat ubít čas.

• 11.3.2018  22:44
    Last Knights (2015)

Velmi nepříjemné, zdlouhavé a proti srsti. Hrozně je vidět a cítit, jak příběh, jednání a základní myšlenky nepasují do prostředí, ve středověku nepobíhali nikde mouřeníni jako lordi, natož asiaté, ani jako fantasy se to nehodí. Za nekonečné čekání na nějakou akci nakonec přijde chabá odměna v podobě 20 minut s přestávkami na seskupení se kolem padlého kamaráda a čumění, pak se jede dál. Závěr odpovídá celkovému tempu - nudné kecání a mračení se do vousů. Nedoporučuji.

• 7.3.2018  11:29
    Assassin (2015)

Ve filmu je několik záběrů, hlavně přírody, které bych si okamžite pověsila na zeď jako obraz a určitě by mě těšily po mnoho let. Za to tu hvězdu. Zbytek je jen odpad. Obsahově je vše řečeno už předem, shrnuto lze říci: Učitelka sdělí své žákyni, že umění meče již ovládá, ale při vraždění má moc lidských citů. A to na začátku filmu, i na konci. A mezitím, během tohoto nulového posunu ve vývoji, se sedí, čumí, něco kecá, občas se někdo odváže a někoho zabije, postavy jsou absolutně neprůhledné a nepochopitelné, prostě pravý klenot kinematografie. Absolutně nedoporučuji.

• 21.2.2018  18:54
    Star Trek: Enterprise (TV seriál) (2001)

První dvě série velmi epizoidní a průměrné, od 4 konečně se zápletkou, nejprve zdlouhavou, poté v 5 již několik zápletek a pokračování, vždy akční a poutavé. Doporučuji.

• 21.2.2018  18:49
    Tvář vody (2017)

Spíše romance s pár nechutnostmi než nechutnosti s romancí, což u Tora dost překvapuje. Problém je v tom, že do romancí nechutnosti nepatří vůbec ... Příběh a obsah super chabý: Postižená uklízečka se zamiluje do vězněného mega-žabáka, zachrání ho před smrtí, pak s ním trochu laškuje a nakonec spolu snad uplavou, přičemž zlý agent je zlikvidován. Mimochodem: stepovat v obyčejných botách nejde, a ve stepovacích se zase nemyjí záchodky a nečistí povrchy všeho dostupného. Hledím na to s rozpaky, co to vlastně bylo.

• 14.2.2018  13:36

Vyvrcholení nelogické trilogie, kde kromě neúměrné stopáže téměř nelze vydržet neustálé záchranářské výpravy všech účastníků navzájem, takříkajíc "sami sobě", ve stylu: "teď jsem se zachránil, ale vracím se zachránit ty, co jsem tam nechal", ale vždycky někdo zbyde k zachraňování ... Ke konci se už v sále hlasitě smáli. Nedoporučuji ani zadarmo.

• 14.2.2018  13:33
    Mumie (2017)

Emancipace i pro strašidelné mumie. Zatímco v předchozích mumio-filmech obvykle nás nevinné lidičky obtěžují faraoni, kněží a podobná čeládka pohlaví mužského, tentokrát po nás jde ženská, a to zcela stereotypně, jenom s méně fáčováním, zato více vodou, prachem, bouří a řevem. Asi pro paní a dívky, vzhledem k hlavnímu hrdinovi?

• 14.2.2018  13:29

Proč se podívat na tento film: 1. Jsem mentálně postižený blbouch z žumpy ulice a mám potíže pochopit jakýkoli text kromě comicsu. 2. Jsem experimentální typ diváka, který potřebuje znovu a znovu názorně vidět, že jeden příběh se může odehrávat ve všech dobách. 3. Jsem sice normální divák, ale nečekaně mě zbláznilo vysoké hodnocení a pění chvály na tuto nevídanou obludnost. Což byl můj případ a důrazně nedoporučuji.

• 27.1.2018  13:38
    Lilyhammer (TV seriál) (2012)

Za shlédnutí stojí pouze série 1, poté jakoby se děj rozpadl do epizod se stále méně uvěřitelným či přijatelným dějem plným logických skoků, nakonec mi ani nedošlo, jestli to nějak dopadlo. Ostatně hodnocení zprůměrované podle všech 3 sérií mluví samo za sebe. Doporučuji podmíněně.

• 27.1.2018  13:22
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Slow motion souboje, vodnatá krev, řev, brutalita v konání, myšlení i mluvení. S postupem doby a dílů bohužel stále otravnější a jednotvárnější a nestálé vystavování genitálií obou pohlaví věci nepomůže. Dnes již vyčichlé.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21