(K)lamač srdcí (2010)

Romantika s komikou spářená. Film o chlapíkovi, který se živí svým šarmem, bohužel ne zrovna finančně úspěšně, takže je nucen vzít zakázku bez přípravy a vlastně "proti srsti". Dáma je vůči jeho šarmu celkem rezistentní, věřitelé mu jsou v patách, komické situace a zoufalá snaha zabodovat, nakonec kříží cestu láska a drobet nucený happy-end. Bohužel celý dojem mi kazila ona krasavice, jakési zubaté ploché vyzáblo bez špetky přitažlivosti. Ale pánové to vidí jinak, tak co. Doporučuji.

Lovci divoké zvěře (1930)

Příběh je zcela bezvýrnamný, jen rámec pro komické výstupy - zde člověk ocení Vlastu Buriana, který své komické výstupy dokázal do filmů vložit mnohem lépe. Za nejlepší považuji hru na klavír a na harfu, perfektní a dokonalé vystoupení. Přesto krásný dobový dokument humoru.

Wu xia (2011)

Děj již popsán, dost pravdivě, takže nač se s tím zdržovat? Ono to totiž moc logiky nepobralo, snad jen: detektiv je prostě z ranku pravdomilovných debilů, kteří v zájmu svých posedlostí bez důkazů otravují tak dlouho, až na to málem všichni zhebnou. Donnie opět v roli mírumilovného člověka, tentokrát napraveného, s ocelovou pěstí a smutným psím pohledem, starajícího se o rodinu a harmonii. Začátek se rovná konci (minus jedna ruka), opravdu jen pár bitek, ale zato mistrných. Málokterý film mnou dokáže pohnout a tomuto se to vskutku podařilo díky koncentraci drze-debilního rodinného chování. Smekám.

Tenkrát ve Vietnamu (2013) odpad!

Napodobenina Východu i Západu v jednom s tradičně-modernistickými prvky a zmateným milostně-dramatickým dějem, plným milostných čtyrúhelníků a rodinných trablů jak v podřadném seriálu. Bojovo-vojenský mnich, co kouří a chlastá whisky, projíždí krajinou na motorce a likviduje dezertéry z císařské armády, mezi nimi je jeho ex-láska, bohužel láska kdekoho, jak se ukáže na konci a nikoli dezertérka, ale uprchlice před zlým generálem. Nekonečné sekvence rodinných dramat ohledně pekárny, majitele bordelu, šikany ve škole a nešťastné minulosti, pár akčních scén. Koeficient nudnosti: 1000 %. Pozoruhodnosti: Ošklivost postav, každý je odulý nebo vychrtlý. Místnost ve Vietnamu = samostatná bouda na pláži. Běžný oděv bojovníka: rozevlátý plášť, ideálně díratý. Bojové odění žen: Z truhly ven kožený pancíř, na sobě ale triko s čouhajícími ňádry dmoucími, atd. atd.

Zvuk hluku (2010) odpad!

6 bubeníků a ženská dělají akční umění, takže mlátí do všeho, co se namane, k tomu polda, co hudbu nenávidí, zjistí, že na co hráli už sám neslyší, tak jim dá zahrat na město a má klid. Debilovina. Rytmus není třískat do kdečeho, hudba též ne. Nejlepší na celém filmu byla reklama, tak smysluplná a napínavá.

Teorie všeho (2014)

Film o pitomé ženské s mučednickým komplexem tragické hrdinky. Jane se seznámí s Hawkingem, bůhvíproč se do něj zamiluje, jen se dozví jeho diagnózu honem jej pojme za manžela, mají děti, stará se o něj, umřít mu nedovolí, pak je na ni ta péče už moc, zvláště když slibovaná délka života se nepotvrzuje, takže se zas rozvede a vezme si jiného ... Film sám se nedokáže rozhodnout, co má za děj - rozhodně ne Hawkinga, o vědě se dozvíte tak akorát pár žbleptů jak z druhořadé scifi, a neukotvenost v čase mate. Přesto dobrý herecký výkon hlavní mužské role, což hodnotím pozitivně, krom faktu, že brutálně nudit jsem se začala až v posledních 25 minutách, kdy umřely poslední naděje, že z toho přece jen něco vyleze.

2 zbraně (2013)

Wahlbergovi to sluší, když je vážným akčním vojákem. Když je hláškujícím šaško-lumpem, jen nudí a prudí. Příběh o dvou undercover agentech, co se vzájemně navážejí do zločinu, pak jsou podvedení vlastními lidmi a pak se zase navážejí do opravdových zločinců a CIA, je tak groteskní, že by mohl být i pravdivý. Ovšem ono laškovné hláškování do nekonečna je úmorné, film posouvá jen akce a té mi nepřišlo dost nebo spíš ne zrovna dobře postavená.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Z exkrementu bič neupleteš. Kdo si zvolí za předlohu sračkoidní brak, nenatočí nic jiného. Námět samotný je společensky nebezpečný a celá série by patřila zakázat jako naivkám hlavu matoucí (zatímco na témata Stmívání - tedy na upíra či dlaka - holka v životě těžko narazí, úchylů pobíhá po světě až až). Tento brak podporuje v dívkách zcestnou představu o síle lásky, které chorobného jedince změnit dokáže. Nedokáže. Pro příklad: Pokud by se jednalo o pedofila a děti, hned by každý měl jasno, která bije.

Případy pro Lauru (2014) (seriál)

Detektivka a mamina dvou hajzlíků, na stejném pracovišti jako její ex-manžel a nynější šéf, balancuje mezi rodinou a prací ve stylu: Jsem tak trochu cumploch, ale všechno stihnu. Ona neupravenost dost kontrastuje s perfektním makeupem a dobrým účesem, ale i tak je osvěžující vidět ženskou v roli policajta, která nepronásleduje zločince na 15-cm- podpatcích, nepřepadává dopředu pod váhou poprsí a není silně podvyživená. A proto ano, docela jí tu policajtštinu věřím a sakra se bavím.

Tým Škorpion (2014) (seriál)

Skupinka géniů s IQ vyšším než mrakodrapy založí firmu, řeší pro FBI i soukromě bezpečnostní krize, přitom stále pokníkává, jak těžký je to osud být geniální, a k tomu jim sekunduje totálně blbá ex-servírka s geniálním synkem, která jim "překládá" normální život do geniality a vice versa. S narůstajícím počtem dílů se děj nijak nelepší. Zlatý MacGyver!