• Krátkometrážní

50/50 (2011)

Ja neviem, je mi tak príjemne, že by som mala chuť vyobjímať svet :) Akosi prapodivne vhodným kľúčom podarene vybrané charaktery, nečakáte od nich veľa a dajú vám ešte viac. Fakt všetko naopak, keď vám má byť do plaču, smejete sa, keď sa máte smiať, plačete. Dej prostý, no baví, teší, hladká dušu. Bonusy - Levitt ma presviedča o svojej variabilite každým ďalším filmom, Rogen napriek všetkým nie najlepším vlastnostiam je ten najsprávnejší filmový kamoš, Anna Kendrick je tak zlatulinko trápna (pozitívne to myslím), že jej budete držať palce a B. D. Howard je jedna krásna chladná sexepílom prekypujúca ryšaňa. Vyzdvihujem rolu matky, matky a manželky s veľkým M. Aj otec zmätený stobodový. Ja ich žeriem všetkých, ešte aj toho okatého empatického psa, však tie chrty sú vám nakoniec celkom milé :)

Coco Chanel (2009)

Drobná drzaňa, rebelka, z ktorej povahy a odvahy by chcela mať kúsok v sebe každá žena. Obdivuhodná a pritom... sama. Život veľkolepý a pritom... smutný. Audrey krásna a spracovanie... priemerné.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Všetko je späť, prebudené aj posledné emócie, ktoré kdesi vzadu dlho spali. Príbeh o čistom dobre, ktoré ľudia potrebujú a ktoré sa už jednoducho nevidí. O charakteroch, o obetách, o pochopení, prijatí. Napriek tomu - nezasype vás tonami presladeného cukru, je to reálny pohľad na chorého človeka, ktorého spoločnosť prijala - nie dementným lacným spôsobom, ako sa to robí pri chorých, že na nich hovoríte, ako na domáce zviera a prihlúplo sa usmievate. Ale triezvo, reálne, nápomocne... Som mimo a presne to som teraz potrebovala :)

Až vyjde měsíc (2012)

Jéj. Niekedy človek potrebuje vidieť niečo také pokojné. A pekné :) Akoby ste mali na očiach filter s príjemnými farebnými odtieňmi, pozeráte na tento žánrový "hybridôček", ktorý nie je ani typickou komédiou, ani romantikou, ani rodinným, ani drámou... Je tak trocha všetkým, reálnym, aj fantastickým, z celého filmu ide teplo, budete M.I.L.O.V.A.Ť. filmový ostrov New Penzance, aj výrazy detí, ktoré sú tak milo dospelo detské. Kto mi film odporučil, vedel prečo, lebo takéto ja rada mám! :) Plus - klobúk dole pred slečnou Haywardovou, môže to raz byť pani herečka.

Jeden den (2011)

Takto sa mi to páči! Oddýchla som si, vypla mozog, bolo to celé milé, akoby to celé voňalo... Pre mňa neskutočne iskrivá príjemná dvojica, jednoduchosť a priehľadnosť príbehu im všetkým do radu odpustím, lebo nie vždy sa mi chce rozmýšľať a domýšľať si neexistujúce konce v minimálne troch variantoch. Pekná chronológia najpodivnejších podôb lásky na celý život. Plus - Mr. Sturgess je oddnes mojou novou platonickou láskou a keby som mala trinásť, zavesím si jeho plagát nad posteľ. Ukrutne sexi, skoro ako Gosslingov brat a to už je u mňa čo povedať ;)

Sedm životů (2008)

Tento príbeh má taký potenciál, tento film mal taký potenciál... Prečo, oooch, prečo mu trvalo tak dlho, kým sa dopracoval k tomu, na čo sme všetci čakali?! Prvú polovicu som pozerala dva dni. Skutočne, s prestávkami. Lebo ma nebavila. Ale hovorím si, to dáš, film má byť super, to dáš. Potom to už prichádzalo. Zvláštne krásny vzťah Smith & Dawson, všetko to množstvo citu, ktoré príbehová Emily v sebe mala, jej oddanosť, všetka tá láska, ktorú chce odovzdať (áno, blábolím klišé jedno za druhým, no a čo). Prečo im to urobili, prečo tá d.l.h.á. p.r.v.á. p.o.l.o.v.i.c.a.? Každopádne, neodrádzam vás. Naopak. Aj poplačete. Ja som si aj zakryla ústa na chvíľu. Will je proste pán herec.

Méďa (2012)

Volajte ma komediálny barbar. Bez zmyslu pre humor. Dobre, znova. Vcítila som sa do toho, že som chlap, ktorý má naj kamaráta, ktorý rád zahulí, ktorý má svojich detských hrdinov. Fajn, v tom prípade by to bolo štvorhviezdové. Dobre, znova. Vidím nevtipného medveďa, ktorý sa snaží byť milý, ale je iba nechutný a sprostý. Vidím škaredého Marka Wahlberga, ktorý je tradične bez náznaku mimického svalstva a ktorý je asi tak spontánny a funky, ako ja, keď ma zobudíte o štvrtej ráno. Jedna hviezda. Vďakabohu za tú Milu Kunis. Keď už nič, tak aspoň ona.

Imaginární lásky (2010)

Rozmýšľam, na koľko hviezd sa má cítiť táto hipsterská onania. Rozmýšľam dlho. A chvíľami sa mi páči, lebo v nej nachádzam retro a noblesu a grandióznosť. Vzápätí sa mi nepáči, lebo je povrchná, nafúkaná, odmeraná. Hviezdy jej nateraz nedám, neviem sa rozhodnúť (a asi už nikdy, lebo neviem, či by som to pozerala znova). Pre mňa hudobne "manifique". Na druhej strane, tento Dolan sa má podľa mňa nenormálne rád. Kult jeho vzhľadu predčil herecké ántré (francúzsky dnes valím :). V pozadí zostala láska. Tajná, pritom odhalená, nenaplnená, krutá a bolestná... Presne taká, aká láska býva. Láska si hviezdy zaslúži. Láske by som v tomto filme dala päť hviezd. Lenže láska si tam nezahrala. Láska veru bolí. Režisér je takmer môj rovesník. Kamera je delikátna. Dialógy sú príliš jednoduché. Marie má krásne srdiečkové pery. Nico má zámerne vzhľad vychudnutého barokového anjelika? Tak som zmätená... Poriadne čudný film je to, to vám poviem.

Nespoutaný Django (2012)

Pre mňa jeden vysmiaty kino zážitok, s charakteristickou gigantickou kopou krvi, dokonalými zábermi, dlhým príbehom, ktorý nenudí. Baví každý škaredý westernový ksicht, baví hiphopová hudba, bavia DiCapriove zuby, baví geniálne vtipná scéna s Ku Klux, baví majstrovská angličtina Waltza, baví to, čo by ste si mysleli, že ani pobaviť nemôže. Bonusom je luxusný odstrel pani domácej na konci. A ešte aj tie kone sú tam vtipné, jaj :)

Terapie láskou (2012)

Ďalší p.r.e.h.n.a.n.e. nadhodnotený kúsok. Áno, De Niro ako vždy milovania hodný, pripuchnutá Jennifer Lawrence maximálne uveriteľná v každej scéne, šikovná kamera najmä v posledných záberoch, The White Stripes ma príjemne prebralo. Nie, lebo zápasová tematika, ktorá nudí, nudí a NUDÍ, Cooper ako u mňa zafixovaný hangover, na ktorom celý film sledujem iba jeho jazvu na nose. Pri happy endingu som sa potešila s nimi, ale na moje hviezdnaté nebo toto nestačilo.