provitamin

okres Nové Zámky

Twitter: provitamin

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 26.12.2018  20:55

Tá plechová sova mi dosť pripomínala R2-D2, hlavne zvukmi.

• 25.12.2018  19:50

Milujem takéto mysteriózne filmy s ponurou atmosférou na štýl Mulholland Drive. Absolútne netuším o čom to bolo, ale páčilo sa mi to.

• 23.12.2018  15:36

Veľmi vydarená tínedžerská dramédia, perfektná Hailee a tradične dobrý Woody.

• 8.12.2018  21:19

Severania vedia točiť thrillery. Tentokrát sa celý thriller odohráva v kancelárii, záberom na pracovníka call centra na linke 112, počuť aj s kým telefonuje, ale ľudí na druhej strane linky nevidieť. Celkom by ma zaujímal rozpočet takéhoto filmu, v podstate by som niečo podobné dokázal natočiť aj ja.

• 11.11.2018  21:48

Nudná, presladená dráma, bez jediného zaujímavejšieho momentu, bez jediného dejového zvratu. Tvorcovia asi zabudli, že aj o Alzheimerovi sa dajú točiť zaujímavejšie filmy.

• 10.11.2018  22:20

Čakal som dlhé nudné finčerovské pátranie/vyšetrovanie a dostal som akčný thriller na štýl Jasona Bourna, čo mi k Lezbet Salander nepasuje, preto len 70%.

• 10.11.2018  22:16

Costner to dokašľal, Whitney už nežije.

• 28.10.2018  21:32

Šílene nudná .. ehm.. chcel som napísať smutná princezná s Helenkou Vondráčkovou, keď ešte nebola stará vykopávka, ale bola mladá ... vykopávka. 50%

• 22.10.2018  15:07
    Nico (1988)

Už chápem prečo majú mnohí predsudky voči Seagalovým filmom. Doteraz som medzi nich nepatril, Prepadnutie v Pacifiku bolo fajn, ale tu som čakal niečo viac, keďže sa jedná o prvý Seagalov film, ktorý naštartoval jeho akčnú kariéru. Ide tu o sériu zdanlivo na seba (ne)naväzujúcich scénok, kde sú vždy niekde nasilu prišróbované bojové scény, aby Seagal mohol ukázať svoje bojové umenie. Úvod je príliš skratkovitý, ideálne by bolo úplne ho vynechať. Nechýbajú logické diery ako napr. strieľajú po Seagalovi a keď ho zajmú tak zrazu "nestrieľajte, chcem ho živého".

• 22.10.2018  14:54
    Halloween 2 (1981)

Halloween sa snaží pôsobiť strašidelne, ale pôsobí skôr komicky. Obetiam stačí aby sa dokázali pohybovať rýchlosťou 4-5 km/hod a zabijakovi Michaelovi bezpečne utečú. Ide totiž o slimačieho zabijáka, ktorý svoju neuveriteľnú rýchlosť kompenzuje veľkou odolnosťou, keďže výstrely z pištole s ním takmer nič nerobia. Jeho kúzlo totiž spočíva v tom, že sa vždy zničohonič objaví tesne vedľa budúcej obete, ktorá ho nikdy nepočuje prichádzať. Vreskot ako mladší brat Halloweenu tiež nie je dokonalý, ale aspoň nie je nudný a smiešny. Po druhom dieli končím s touto sériou, už som si len prečítal popis zvyšných 9 dielov a zistil som že o nič neprídem.

• 21.10.2018  13:23

Traja kamaráti nájdu batoh plný peňazí a rozhodnú sa ho ukryť a počkať a ak ich nikto nezačne hľadať, peniaze si rozdeliť. Jednoduchý plán. Ale ako to už býva zvykom, aj ten najlepší plán sa môže pokaziť, jeden problém strieda ďalší problém, pribúdajú mŕtvoly, ťaživá atmosféra narastá a celkové prirovnanie k Fargu je výstižné, aj vzhľadom na zimnú krajinu a B.B.Thorntona. Worth to see it. 90%

• 14.10.2018  22:09

(Ne)vkusná variácia kanibalských Hunger games, doslova a do písmena.

• 23.7.2018  18:46

Účetní, který je postrachem všech auditorú, protože jeho kalkulačka je proklatě nízko. Kdo nechá Afflecka na pokoji býti, bude dlouho žíti. Ty hnusnej účetníku, ty účetnej hnusníku!

• 25.6.2018  11:09

Táto Troškova letná komédia ide trochu mimo mňa a 3 hviezdy som dal len s prižmúrením obidvoch očí a kvôli chytľavému soundtracku. Príliš jednoduchý humor na štýl "babka skryla pod paplón hovno". Za celý film som sa ani raz nezasmial a to malo ísť o komédiu. Pôvodný plán pozrieť celú trilógiu a následne aj Babovřesky stroskotal hneď po prvom dieli. Prekvapivo Kameňák mi až tak neprekáža.

• 3.6.2018  14:30
    28 týdnů poté (2007)

Po perfektnej jedničke prišiel totálny prepadák a navyše so známymi hercami. Takto to dopadne keď Juan Carlos začne točiť horor namiesto telenovely. Roztrasená neprehľadná akcia, debilné chovanie postáv, decká čo prežijú všetko, nulové napätie, stupidné dialógy... absolútne mi bolo jedno ako sa to skončí. Natočiť tento paškvil bolo zombierúhačstvo.

• 3.6.2018  08:58
    Velká hra (2017)

Nemám rád životopisné filmy. Tu však dám za slabé 4, lebo 1.) celé je to o pokri a túto hru mám rád 2.) lebo sa tu striedajú 3 dejové línie (flashbacky do detstva, tá hlavná o organizovaní pokrových sessions a tá o vyšetrovaní prípadných pochybení) 3.) lebo Jessica vyzerá dosť dobre.

• 17.5.2018  18:13
    Deadpool (2016)

Tvoja ľavá noha sú Vianoce a Tvoja pravá noha je Nový Rok. Môžem Ťa navštíviť medzi sviatkami?

• 13.5.2018  08:33

Keby som sa dejepis/históriu učil z kinematografie, tak by som nadobudol presvdčenie, že jediná vojna, ktorá sa kedysi odohrala, bola tá 2. svetová (a rozmýšľal by som že prečo sa volá druhá svetová keď bola vlastne jediná) a že jediný kto v tejto vojne trpel, boli Židia. Tí istí Židia, ktorí už desaťročia nelegálne okupujú Golanské výšiny v rozpore z medzinárodným právom a zabíjajú Palestínčanov, keď sa títo začnú dožadovať svojich práv, pričom medzinárodné spoločenstvá sa len mlčky prizerajú a nanajvýš vyjadria znepokojenie nad situáciou. Prečo nikto nenatočí film o tomto? Napriek hore spomenutému ideologická dvojka Hřebejk-Jarchovský natočila kvalitný film so zaujímavým scenárom a charaktermi ľudí.

• 12.5.2018  19:24
    Hon (2012)

Škoda že som tento film nevidel pred 25 rokmi. Super návod ako sa pomstiť zlým vychovávateľkám v školskej družine :) Váš syn rozbil okno na telocvični. Váš syn zjedol spolužiačke lentilky. Váš syn sa bil s dvomi nožničkami v rukách. Váš syn sa skryl za budovu telocvične a náš program narušil tým že sme ho museli hľadať. Váš syn aj po napomenutí vyrušuje. atď atď atď

• 14.2.2018  16:54

Podobná kravina ako Horúce/Bláznivé strely, kde dobré ftípky sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky strčenej do mixéra. Vidno, že ftípky sú tam doslova našróbované a vsunuté len preto, aby tam boli - proste silený humor. Kto by si bol myslel že je také ťažké spraviť dobrú paródiu. Alebo možno to čo bolo vtipné kedysi, nie je vtipné teraz. Vzhľadom na vysoké hodnotenie predpokladám že väčšina hodnotila len z nostalgie, resp. z matných spomienok že "asi sa mi to kedysi páčilo".

• 14.2.2018  16:45

Kopanie do komunizmu a socializmu po X-tý krát a stále to ešte ľudí baví, aj 21 rokov po zmene režimu, no čo k tomu dodať. Hlavne že tí čo sa mali dobre predtým, tí sa majú dobre aj teraz, akurát že sa to už nevolá socializmus ale kapitalizmus a akurát že naši "spojenci" už nie sú Sovieti, ale Amíci. "Zlo" je tu predstavované policajtmi, teda verejnou bezpečnosťou, ktorá sa akurát snaží udržať v krajine poriadok a sú zlí predovšetkým preto, lebo si nenechajú dať líbit rôzne provokácie od štvorice drzých faganov - hlavných predstaviteľov filmu. Ale uznávam, jedno veľké pozitívum zmena režimu predsa len priniesla - zrušenie povinnej základnej vojenskej služby. Hranie sa na vojačikov nech ostane pre tých, ktorých to baví.

• 14.2.2018  16:27
    Divergence (2014)

Zo začiatku mi to pripadalo ako blbosť pre tínedžerov, ale postupne som menil názor a nakoniec som dospel k názoru, že som videl relatívne pozerateľný a miestami zaujímavý film pre tínedžerov. Hlavná herečka celkom sympaťáčka, trochu mi pripomínala Sansu z Game of Thrones, len mi vadil ten jej metrosexuálny čávo. Ale myšlienka dystopickej budúcnosti, kde spoločnosť je rozdelená na 5 frakcií, je fajn. V porovnaní s prvým dielom Hunger Games a prvým dielom Twilight Divergent víťazí. Navyše prvýkrát som videl Kate Winslet ako záporáčku a celkom jej to pristane (len vypadá staršie) a dokonca som jej to aj trochu uveril.

• 14.2.2018  16:21

Klasická vyvražďovačka, presne ako to máme radi. Osem ľudí, z toho 4 pozvaní hostia, manželský pár ako hostitelia, plus majiteľ domu a ešte chlapík ktorý na celý priebeh oslavy tajne dohliada. A aby som nezabudol, je tu ešte DOM, teda skôr zlo, ktoré v ňom drieme. Kedysi dávnejšie som už videl tento film a páčilo sa mi to, ale až po druhej projekcii dávam plné hodnotenie.

• 23.1.2018  15:24
    Rozpolcený (2016)

Mám radšej duchárske horory, ako tie so psychopatmi a navyše McAvoya moc nemusím. Scenárista tu ide rýchlo na vec a za cca. 5 minút sú 3 hysterické čupky zavreté niekde dole v Avoyovom podzemí. Hoci sú tri, boja sa na záporáka zaútočiť, lebo by hrozilo, že celý film by trval iba 10 minút. Normálne by chlap proti trom ženským nemal šancu, už aj s dvomi by mal veľké problémy a keď prihliadnem na McAvoyovu robustnú postavu, tak som si istý, že by ho dala dole aj jedna blondínka a to len jednou rukou, zatiaľ čo na tej druhej by si zatiaľ robila manikúru. Ale nápad že by v jednom tele žilo naraz 24 rôznych osobností je dosť uletený a možno aj originálny.

• 23.1.2018  13:31
    Volný pád (1993)

Zvláštny film. Chlapík sa poneviera po meste, snaží sa dostať domov a cestou sa mu stávajú divné veci. Zapletie sa do hádky s kórejským majiteľom obchodu, trochu to tam rozmláti a odnesie si odtiaľ ako suvenír bejsbalku. Následne ho napadnú dvaja členovia gengu, bejsbalkou sa ubráni a ako suvenír si odnenie nožík a neskôr z havárky aj vak plný zbraní, samopalov. V obchode so zbraňami ho napadne nácek, kde sa ubráni s nožíkom a zoberie si odtiaľ ako suvenír bazuku, pri ktorej mu neskôr malý chalanisko vysvetlí ako sa tá bazuka má používať, atď. Celý film je vlastne o Michaelovi Douglasovi, všetci ostatní sú tu (vrátane Duvalla) více méne len štatisti.

• 23.1.2018  12:21

Mne sa to páčilo, takto nejak si predstavujem slovenskú rozprávku. Dokonca zasadenú aj do istých historických reálií. Herecky tiež celkom slušne, Samuel Spišák to celé tiahol, Celeste našťastie moc nehrala, ale ani nič nepokazila, navyše v porovnaní s Yoodit Bárdos vypadá ešte ako puberťáčka. Podobný motív zámeny ako Cisárov pekár, tentokrát Princov kováč a kováčov princ, čo u mňa aj tentokrát fungovalo. Videné s českým dabingom, čo je možno aj dôvod môjho vysokého hodnotenia, resp. nízkeho hodnotenia ostatných. Aj keď na začiatku mi bolo divné, že Celeste akosi plynulo hovorí po česky. V jej prípade by som asi uprednostnil pôvodné znenie a ešte možno v prípade Judit, že by som počul ich roztomilý slovenský prízvuk. Najviac ma pobavila možno nechcene vtipná hláška, keď si princ Matej vysadil za seba na koňa Hanku a rečie jej: Ja nie som Tomáš, ja som princ. A Hanka: Mne to nevadííí.

• 20.1.2018  19:56
    Operacija 'S Novym godom' (TV film) (1996)

Voľné pokračovanie lovu a rybolovu, tentokrát v nemocnici, kde nesmie chýbať alkohol a hlavne pááárty, kde alkohol pije aj šimpanz, pripití "doktori" operujú pacienta podľa inštrukcií čo číta generál v jednej knihe, prídu aj ženy zo susedného oddelenia a na traumatológiu sa dostanú vysokozdvižným vozíkom a pozvaní sú aj pápež a britská kráľovná. Proste absurdnosti, na aké sme zvyklí. 70%, ale prikláňam sa k 4 hviezdam, keď vidím jak je to podhodnotené. Videné v originálnom znení s anglickými titulkami. Trochu ma rušil ruský dabing keď po nemecky hovoril nemecký dedo mráz. Škoda tej nudnejšej prvej polovice, keď sa osadenstvo len postupne zbieralo.

• 18.1.2018  22:08

Heuréka! Najúspešnejší film zlatých glóbusov nie je úplná kravina, ale je to kvalitný film, to sa často nevidí. Vážne témy ako rakovina alebo znásilnenie sú tu prekladané luxusnými ftípkami, takže ide vlastne o akúsi dramédiu. "Tatííí, maminka je opitá? Nie, maminka nie je opitá, maminka má len slabšiu migrénu. Chardonnay migrénu."

• 15.1.2018  08:36
    VALL-I (2008)

Veľa odkazov na Vesmírnu odyseu - kamarát vola-i je šváb Hal; počuť melódiu z vesmírnej odysey keď sa tučný kapitán horko-ťažko postaví na nohy a tiež hlavný záporák je tu stroj (autopilot?). Perfektný vizuál, Pixar ukazuje kam až siahajú hranice animovaných filmov, postapokalyptická budúcnosť ktorú ja moc rád, netradičná láska medzi lisovačom a sondou a k tomu ďalšie pozitívum ekologická agitka, ktorá poukazuje na stále sa zväčšujúci problém s odpadmi a zobrazuje Zem ako skladisko odpadu. Je to veľmi aktuálna téma, keďže odpady patria medzi najvýraznejšie súčasné problémy spolu s globálnym otepľovaním, migračnou krízou, rómskou problematikou, korupciou, vymožiteľnosťou práva, rozkrádaním verejných zdrojov a stavom slovenského zdravotníctva. Zabudol som na niečo? Avšak film je popri všetkých pozitívach nudný a dosť nadhodnotený, u mňa 70%.

• 13.1.2018  21:12

Originálne inovatívne riešenie finančnej krízy a zvlásť dobrá štruktúra filmu, konkrétne jeho tématické rozdelenie na dve polovice. V prvej polke teepack postupne stratí všetko, dosiahne úplné dno a to všetko kvôli finančným poradcom, maklérom, bankárom, právnikom, proste kravatkárom, ktorí sú tu ako hlavní záporáci a v divákovi sa zatiaľ hromadí zlosť, depka, frustrácia zo systému, kde bežný človek je len bezvýznamná položka, ktorá je zaujímavá len keď má peniaze, ktorú treba čo najviac ošklbať, zatiaľ čo väčšina majetku sa hromadí v rukách malej skupinky tých najbohatších. Potom zrazu príde druhá časť, kde sa to chlapík rozhodne vziať do svojich rúk a srdce až zaplesá, dostaví sa katarzia. Nebyť však prvej časti filmu, tá druhá by nemala taký účinok.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13