ClapTrap

okres České Budějovice
Programátor

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 28.3.2018  11:04

Videoherní série Far Cry je celkem slušná záležitost, byť s repetitivní hratelnost, ale na svou dobu s revolučními prvky do open-world FPS (především FC2). Nicméně, co se týká tohodle amatérského počinu, který neměl pořádně ani vzniknout, těžko na tom mohu najít cokoliv příjemného, pěkného, poutavého. Chápu, že to je amatéřina největšího kalibru, se kterou nemívám problémy a dokážu ji ocenit, ale tady se šláplo vedle. Jestli tohle uvidí kdokoliv z Ubisoftu, tak tvůrcům snad pošlou peníze, aby to stáhli z internetu a už nikdy to nespatřilo světlo světa, neboť na mě to působilo jako nucený merchandising, nicméně ještě velmi špatně podaný, který mě spíše odrazoval od koupi dané hry. Tohle se vážně nepovedlo.

• 15.3.2018  14:52

Nečekal bych, že na hru stylu Papers, Please někdo udělá film. Nicméně tohle se opravdu povedlo. Byrokracie ve své nejvyšší podobě. Sláva Artožce! Když sem "vytáhli" i situaci s Elisou a Sergiem, tak to mě dostalo. Plnej počet. https://www.youtube.com/watch?v=YFHHGETsxkE

• 15.3.2018  09:24
    Croft (2013)

Těch mrtvých bylo opravdu hodně, není-liž pravda, ale kaskadérské kousky, na poměry fan-filmu byly opravdu dechberoucí a perfektní. Ať se to vezme jakkoliv, jako kraťas je to úctyhodné a já se vážně hodně slušně bavil. Akce a kaskadérství dohromady strčí do kapsy kdejaký akční film z Hollywoodské tvorby. No a hlavní záporák vypadající jako Jiří Ovčáček někde v džungli? To se setsakra povedlo! 75% https://www.youtube.com/watch?v=bnQTW9V61jo

• 19.12.2017  23:10

Tento seriál pravděpodobně nikdy nepřestanu milovat. Strávil jsem u něj mnoho a mnoho chvil, některé mě dokonce i dojaly, i když převážně to byla zábava, a to 100% prakticky po celou dobu všech sérií, takže když se k tomu všemu ještě můžu podívat na nepovedené scény - byť si myslím, že by jich mohlo být mnohem víc - tak to mi to opět vyvolává ten pitomý úsměv na rtech a vyvolává vzpomínky na některé silné díly. Asi je na čase, abych toto skvostné dílo oprášil a znovu se na všechny podíval.

• 19.12.2017  23:05

Burtonovský vizuál, ale odlišný přístup. Příjemné překvapeníčko kraťasu. https://www.youtube.com/watch?v=0wQImZZEwQs

• 18.10.2017  20:41
    The Flash: Chronicles of Cisco (TV seriál) (2016)

Čtyři zajímavé kraťasy, kde je hlavní postavou Cisco, jeho samomluva a k tomu se objeví ještě Peek-a-Boo, že chce vytvořit zbraň. Nebo to byl jen sen? Part 1 - https://www.youtube.com/watch?v=ZdtRjFLZKjg Part 2 - https://www.youtube.com/watch?v=SJZDhLVllts Part 3 - https://www.youtube.com/watch?v=vB2NSuB1W2w&t=1s Part 4 - https://www.youtube.com/watch?v=Bx81DXM-YuI

• 11.10.2017  22:36

Dle mě je tohle povedenější start sezóny, než u Flashe, ale tam to kazila Iris. Cringe momenty jsou tu stále, ale umí to být vtipné, objeví se nový záporák - Adrian Pasdar mi tam sedí vážně skvěle, hlavní protagonistka po finále předchozí sezóny děsně truchlí, hraje si na tvrďačku, ale ve výsledku to do sebe celkem zapadá, má to hlavu a patu a k tomu se tam objevuje několik zajímavých věcí, střípky, útržky, které se rozvinou v něco většího. Těším se na pokračování. Na tyhle teen pí*viny a DC jsem byl vždycky ujetej a asi nikdy mě to nepřestane bavit.

• 11.10.2017  22:31

Celkem příjemný start nové sezóny. Známé tváře se vracejí, Cait vypadá líp než dřív, s Killer Frost to bude ještě zajímavé. Barryho návrat byl pěkně vymyšlený, ale to zčistajasna "sakra, no jó, dyť sem Bery!" bylo hodně střelený a uspěchaný, ale chápu, že když to vymysleli, tak jak vymysleli, tak nemohli počkat ještě sérii. Flash mě vždy bavil, i když měl horší chvilky, takže jsem spokojený se startem, ale hvězda dolů za tu brutálně otravnou Iris. Její chování bych ztrestal pořádnou fackovanou, protože takhle votravnou postavu jsem už nikde dlouho nepotkal! A jako tečka na závěr - The Thinker mě celkem navnadil, co vše s ním bude v plánu. Konečně není hlavní padouch speedster.

• 20.6.2017  14:18

Zatím veliké překvapení, pocit nic nevědění, jak lesní včely na mýtině pokračuje, ale už tam některé věci do sebe zajímavě zapadají. Prvotní scéna na lodi, s černými otroky trochu WTF moment, neumím si nějak zařadit k čemu to tak pasuje. Odkrytí jména týpka, co hulí zdechlí žáby na konci prvního dílu - TechnoBoy - bylo hodně směšný, ale myslím, že mám vyhlídnutou postavu, která bude dělat osinu v zadku, přesně tendle blonďatej Justin BíbrBoy. Peter Stormare jako prazvláštní postava, která se uklidnila, až když přišlo na šachy (přesněji dámu), během níž prohodila, že když vyhraje, tak mu rozmlátí mozek palicí na krávy? Drsný to je, určitě u toho zůstanu, protože mě zajímá, jak to bude pokračovat, už teď je to dost zajímavý psycho. Druhý díl: 78%

• 20.6.2017  14:08

Neznám knižní předlohu, dostaly mě na to upoutávky z reklam na netu. Zpočátku jsem byl skeptický, stále si trochu připadám ztraceně, o co všechno tam jde, ale doufám, že to bude vyřčeno. Ian McShane je bezkonkurenční. Způsob, jakým to je natočené mi velmi příjemně hraje na slinu a chvilkami jsem si až chrochtal blahem. Jestli to bude v tomto tempu pokračovat, budu jedině nadšený. Pilot 90%

• 30.3.2017  21:46

Nečetl jsem ani původní manga předlohu, ani neviděl následující anime filmy, případně seriály, takže nemám přímo s čím srovnávat, což je možná výhra(??). Nevím, asi se to nikdy nedozvím. Pochopím, když někdo může srovnávat s předlohou a bude tady krákat jako chorá vrána, že se mu to nelíbí, ale po dlouhé době se mi dostalo akční sci-fi, které byť nebylo přespříliš složité, neb bylo vyprávěno jako pro ty nejméně chápavé jedince, mě nesmírně bavilo. A to jakože fakt hodně. Od začátku, velmi příjemná hudba dokreslující vynikající vizuální scenérii, podtrhnutá solidní akcí, které bylo dost, navíc byla, na dnešní poměry, až hodně přehledná (krom jediné scény, ale co bychom chtěli ve tmě, někde v podzemí by nikdo neviděl). Scarlett pro mne byla opravdu ohromná, nejen vzhledově, ale dokázala "skořápku" uhrát, postupně na ní byl poznat určitý zrod emocí, citů, vybavujících se vzpomínek a pochyb o jejích majitelích. Při původních silných 4*, když jsem odcházel z kina a následném spatření současného hodnocení, jsem ochotný zde vložit těch hvězdiček 5. 2D, kino, Cinestar České Budějovice.

• 24.3.2017  08:51

Inu, koncerty Rammsteinů už jsou pro mne asi zvykem, měl jsem možnost je vidět na živo, letos je znovu uvidím v Praze a nesmírně se těším, protože to, co dokáží vytvořit, a rozjet na tom pódiu, je nevídané, v jejich věku rozhodně respektu hodné. Show v Paříži byla famózní, ostatně jako téměř na každém jejich koncertě, 'luk' při Du Riechst So Gut, výstřel z pušky u Du Hast; kotlík s Flakem v Mein Teil, Pussy a "sněžný penis", netuším, kdy, jak je to napadlo, ale to je naprosto genitální(!), do toho ty klávesy, no lahodí to mým uším. Ovšem první třetina koncertu je těžký boj, aby divák nedostal epileptický záchvat a nestal se z něj Vozembouch. Těžko říct, na čem Jonáš frčel, ale chvilkami, hlavně u první písničky Sonne, jsem si připadal jak na Rychle a Zběsile, doslova, a čekal jsem, kdy tam vyskočí Vašek Nafta se Skálou. Opravdu brutální řezničina střihu, stroboskop hadr, jak tam všechno bliká, takže to mě docela mrzelo, kdyby to nebylo po vzoru 300: Koncert v Paříži (kdy 300 není počet Sparťanů, kteří šli do boje, ale počet střihů za písničku), tak by bylo znatelně lepší. Co však považuji za obrovskou chybu, že z koncertu byly záhadně vystřiženy písničky Amerika a Ich Will. No, co už, asi pro to měl Jonáš důvod. Jelikož jsme na ČSFD, hudebně 120%, kapelníci 80% (viděl jsem je už i "živější"), ale záznam koncertu ... max 25%, tak bych neměl hodnotit hudbu jako takovou samotnou, ale nechce se mi tomu dát 3*, slabší 4*, abych tomu nezprznil tolik hodnocení, protože Štajni jsou srdeční záležitostí, ale být tam osobně, tak je to větší show, než ze záznamu. Za závěr stojí zmínit zakončení koncertu s Frühling in Paris, protože to bylo opravdu impozantní. Viděno v kině, Cinestar České Budějovice

• 23.3.2017  09:49

To, že potkám Trinity v Iron Fistovi jsem opravdu nečekal, ale zatím to vypadá na opravdu povedený casting s celkem fajnovým scénářem pro každý díl. Jak jsem zmiňoval u minulého dílu, Jessicu Henwick jsem si opravdu zamiloval, jako Daughter of the Dragon ukázala, že bojovat opravdu umí. V tomto díle se především odvíjí právní bitva o Dannyho návrat k firmě, což mě malinko uspávalo, nemám tyhle právnické kecy příliš v oblibě. Trochu slabší díl, ale nutí mě to pustit si další a další. :-) 70%

• 23.3.2017  09:44

Pilot mě velmi příjemně navnadil k pokračování v Iron Fistovi. To, že druhý díl se hned odehrává v blázinci jsem malinko čekal, ale bylo to velmi hezky vystavěno, svižné tempo tomu dodalo grády, většina postav mi tam už sedí a nejspíš jsem si zamiloval Jessicu Henwick. Odhaluje se nám postupně minulost Dannyho, objevuje se Harold, kterého bych přirovnal zatím k Malcolmu Merlynovi z Arrow, správný hnusák, u nějž není jisté, na kterou stranu bude hrát, jediné proč to dělá, protože mu záleží na svých dětech, především na dceři Joy. Po pilotu zde zvyšuji hodnocení. 85%

• 23.3.2017  09:36

Vrátil jsem se domů, po patnácti letech na opuštěné hoře, kde jsem se snažil přežít všechny možné nástrahy. Trénovali mě mnichové, po tom, co jsem ztroskotal s letadlem a rodiče zahynuli. Pak jsem se vrátil, abych chránil moje město, ale musel jsem se stát někým jiným, něčím jiným, jsem Iron Fist. ... Téda, myslel jsem, že tohle už jsem někde slyšel či viděl, no jo, DC Arrow. Bál jsem se, jakým způsobem to pojmou, jak to bude vypadat, ale abych řekl pravdu, příjemně mě to překvapilo. Vcelku rychlý nástup akčních scén, které mají moc pěknou choreografii. Danny Rand vcelku sedl, těším se určitě na další pokračování, zápletka zatím vypadá slušně. Co se mi líbí, tak delší stopáž, oproti konkurenčním DC/CW Flash, Arrow, apod. vnese to do dílu více možností. Jestli to bude tímto směrem pokračovat, mohl by to být vynikající seroš. Jako pilot rozhodně nezklamal. 75%

• 27.2.2017  22:44
    Neon Demon (2016)

Obsahuje spojlery Téměř dvě hodiny trvající lobotomie, ještě skoro bez hudby, jak kdyby pan Martinez zapomněl dodat svůj hudební podklad k filmu, respektive dodal ho až po vydání, a v případě, když už hudba začala hrát "v klubu" při "šou", tak to bylo tak procítěné, jak kdyby mi někdo rval, během drsné lobotomie, hasičák do prdele, navíc tou širší stranou napřed. Když jsem viděl v popisu, že se jedná o Psychologický / Mysteriózní / Horor / Thriller, snímek, vzbudilo to ve mě téměř až nadšení, podtrhující zvučným obsazením herců. Keanu Reeves si jen tak odskočil během natáčení Johna Wicka Chapter 2 na záchod a vznikla mu vedlejší role v tomto 'počinu'. Herci jinak byli (spíše herečky byly), obstojné, nicméně současný vzhled modelek je pro mne absolutně nepochopitelný a otřesný. Představit si soužití s nějakou modelkou je pro mne jako extrémně příjemná představa kopulace s radiátorem (myslím starým litinovým, žebrovým - AU(!) můjty nástroji). Abych se vrátil k popisu, je to celkem jasné, je to psychologické, protože vás to na určitou dobu (doufám, že to nebude nezvratné!) poznamená, co jste to vlastně viděli za absolutní šílenost; mysteriózní s tím každopádně souvisí, neboť je těžko pochopitelné, za jakým účelem tento film vznikl (to, že je nevraživost mezi modelkami se dá vcuknout do 5 minut dlouhého dokumentu); horor na tom je především ta občasná hudba, která vybafne, když to nečekáte a ještě k tomu zní, jak když se snažíte narvat kočku do popelnice (nebo snad popelnici do kočky?); a co se týká thrilleru, tak jediné co mě k tomu napadá, tak zběsilé okusování nehtů, prosby a modlitby směřované ke všem svatým i nesvatým, aby ta hrůznost už skončila, ale jakožto ostřílený veterán z práce s hovnocucem, jsem odolal a i tento výkal dojel až do konce. Co mě ještě napadlo za zmínku na závěr - takřka hodinu 40 minut (ano, to je 100 nekonečných minut), jsem čekal, než se něco stane, kdy na sebe děvenky vytáhnou nože, následně shodí hlavní protagonistku do bazénu, kde umře, a pak to jdou oslavit do krvavé koupele z tisíce a jedné panny (ejhle, asi jiný film; sakra). Tento kinematografický másterpiss budu vstřebávat asi hodně dlouho, protože to je ještě pekelnější zážitek, než Drive, a to jsem si myslel, že to nejde, Refn se překonává.

• 26.1.2017  14:29
    Lifesaver (2013)

Ve výsledku bych to nezařadil jako samostatný film, protože je to "hraný film", ve smyslu, že vy ho ovládáte. Jedná se o interaktivní krátké snímky (jsou to 3), které vás mají naučit, jak se chovat v určitých situacích. Nejprve si "musíte zahrát" první dva, abyste tam mohli vidět i Daisy Ridley :-). Jedná se o velice povedenou interaktivní poučnou metodu, kde když uděláte chybu, ještě vám vysvětlí proč je to špatně, a jak to udělat jinak (nutnost základní znalosti AJ). https://life-saver.org.uk/

• 26.1.2017  14:05
    Blue Season (2013)

Zajímavý kraťas, držící si hutnou atmosféru a napětí. https://www.youtube.com/watch?v=E6QRAL6Sf4Y

• 11.1.2017  18:32
    Rammstein: Live aus Berlin (koncert) (1999)

Live aus Berlin je spolu s koncertem z Madison Square Garden (Big Apple) jedním z absolutně nejpovedenějších. Sám jsem byl na jejich koncertě ve Wroclawii na Capitals of Rock, kde byli spolu s Limp Bizkit a dalšími a jejich živé vystoupení je naprosto hypnotizující zážitek, který dokáže pohltit masu lidí. A takové Du Hast je dechberoucí, když to zpívá x desítek tisíc lidí. Co se týká vizuálního vystoupení, tak stále něco hoří, bouchá, k písním se to hodí, má to neuvěřitelný efekt, ať se jedná o jakékoliv jejich vystoupení. Úžasný zážitek.

• 12.12.2016  09:22
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Fotbalovou tématiku a fotbal obecně mám velice rád, Štáfek se toho zhostil s bravurou, kdy jako špílmachr ze Sparty, který se "prochlastal" k nižší soutěži, si dělá srandu ze všech okolo. Vácha jako správná modelka se přišel podívat ve druhém díle ke Štáfkovi. Musím uznat, že z české tvorby velmi příjemný internetový kraťas, u kterého se dokáži upřímně, nenuceně zasmát.

• 12.12.2016  08:55
    AC/DC: Live at River Plate (koncert) (2011)

Za mě jeden z nejlepších koncertů ACDC vůbec. I v tom věku, pořád jim to šlapalo. Zahráli ty největší pecky. Chrochtal jsem si blahem.

• 21.11.2016  22:52
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Jakožto veliký milovník aut, předchozího seriálu Top Gear a velice známé trojice Clarkson, Hammond, May, jsem neskutečně nadšený, že došlo k tomuto comebacku ohledně aut. Uvidíme jak dál, ale zatím mi to přijde jako mnohem větší jízda, než Top Gear. Nemohu jinak. Těším se na další díly.

• 6.11.2016  21:20

Sněhulák bude vždycky nejlepším kamarádem. :-)

• 6.11.2016  21:13

Vrána a Krtek, to jsou nejkrásnější Vánoce.

• 6.11.2016  21:10

Jako dítě, nejoblíbenější díl ze všech.

• 6.11.2016  21:07

Pan Miler byl úžasný, co dokázal. Krteček tu bude již navždy.

• 6.11.2016  21:03
    More (1998)

Krátký příběh s obrovskou silou, jenž podtrhuje dokonale vybraná hudba. Neskutečný, avšak krutý, pravdivý a drsný příběh, který vypovídá mnohem víc, než jen v těchto necelých 6 minutách "šedivého pána".

• 6.11.2016  20:49

Vynikající videoklipy, některé lehce hraničí s trapností, ale Weird Al je prostě borec. Pán parodií.

• 19.10.2016  20:27
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Nevím zda-li mnou cloumá nejvíc to, že to je z fotbalové tématiky, nebo to, že to je fakt vynikající seriál, ale zde nemohu jinak, než plnou palbu, neboť něco takového nemá na české poměry absolutně žádnou konkurenci v poslední době. Těžko říct, jestli všem již došli nápady, nebo proč se stále natáčí opravdu "[i]duchaplné a srdcervoucí[/i]" seriály typu: [b]Ulice[/b], [b]Ordinace v růžové zahradě[/b], [b]"VKVéčka"[/b] a bůhví co všechno. Kam se poděla doba [b]Hospody[/b], [b]České Sody[/b], [b]Četnických Humoresek[/b] atd., kde se nerozebíralo stále dokola, kdo s kým, kde, jak a proč, a v další sérii se ty páry zase prohází, ale byl tam i ten sveřepí humor, na rozdíl od dnešního suchého, nuceného. Herecké obsazení nemohli vybrat lepší, v čele s dokonalým Vetchým, kterému role skoro-kapitána Jirky neskutečně sedla. Velké množství hlášek si budu asi už do konce života pamatovat.

• 15.6.2016  11:58

Krásné vizuální zpracování a především hlasový doprovod vyprávění Alana Rickmana z toho vytváří epických 8 minut. Pěkný příběh, kterým jsme si pravděpodobně všichni jednou prošli, a kdo ne, tak ho to bohužel čeká, protože takový je život. Velmi příjemné ke sledování.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6