ClapTrap

okres České Budějovice
Programátor

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 4.9.2020  20:14

"Don't worry. Daddy's home". Vynikající start druhé série! Giancarlo Esposito se jako první, krom Butchera, postavil Homelanderovi, divím se, že mu nepraskla žilka. Takhle se mi to líbí. A Antony Starr? Roli Homelandera si těžce užívá. 5*

• 12.3.2020  13:43
    Entering Red (2019)

Zajímavě vystavěné scény, předně s překrásnou Anou de Armas. Ve výsledku zjistíte, že se jedná o vyšperkovanou reklamu na Campari k jeho stoletému výročí. YouTube - Entering Red

• 26.2.2019  11:53
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Slabší kousek, než předchozí, ale neustálé útoky, na divákovu bránici, jsou stále dostatečně silné, aby se nahlas dokázal zasmát. Zároveň to se seriál začíná více transformovat do trochu vážnější roviny tématiky.

• 18.2.2019  14:54
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

V Budějovicích už jsou trochu dál, to je pravda. No díl začal zcela famózně, snědá tíseň mě smíchy málem zabila. Franta je opravdu borec. Nabraný směr, kterým se seriál ubírá je již více než zřejmý, ale už to nepůsobí jen jako holá sranda, a zároveň začíná to mít vážnější podtext. Plná palba je pro tenhle díl jasná. "Já jsem domestikovanej, a tydle tadyty moji bratranci ještě ne." a málem jsem lehl pod stůl.

• 18.2.2019  14:18
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

"Ty vole, tak jsi levák nebo pravák? To je úplně jedno." Zatím nejlepší díl vůbec. "Ty vole Edo, tys ho zabil. Se nerozhlíd." Dycky Most!

• 18.2.2019  14:12
    MOST! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

The Proclaimers to obzvláštnili na jedničku. Chechtal jsem se opravdu hodně, byť to bylo o fous slabší, než první díl. Erika Stárková - Dáša/Pavel to hraje bezvadně. A Frantovo narážka, na předělání se na cigošku, to zazdila nejvíc.

• 18.2.2019  14:06
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Česká tvorba? Tohleto? Maximálně mi to vyrazilo všechna slova. Martin Hofmann je vynikající a dvojice Prušinovský, Kolečko, došlo na úplnou hranu všeho možného, možná i nemožného. Humor bude pro někoho odporný, někomu jinému zase naopak skvěle. Osobně se divím tak vysokému hodnocení. Na druhou stranu, já to beru, hodně mě to baví a ještě víc příjemné je na tom to, že to je české. Děkuji. 5*

• 8.2.2019  14:15

Pick Up, Put Downs V tomto díle uvidíme: James si nandá brýle; Jeremy bude napodobovat psa; a terorista se zakousne do pikantního občerstvení. Teď vážně. Spatříme díl zaměřený na vozidla typu pick-up. James osedlá Mercedes X-Class, díky němuž bude vyrábět elektřinu pro vesnici, Richard bude orat za pomocí svého vybraného Ford Ranger 4x4 Wildtrak a Jeremy používá Volkswagen Amarok pro pohánění čerpadla k zavlažovacímu systému, v téže vesnici. Zavlažovací kousek se krutě nevyvedl, nicméně ta situace se nedá popsat slovy. Během oběda, kdy jsem měl domácí sekanou, kousek ze mě vylétl přímo na monitor, během salvy smíchu, jenž způsobil právě Clarkson s jeho zavlažovacím pohonem. Pak následuje svržení tří známých diktátorů - Kim Jong Clarksona, May Tse-tunga a Dick Pota. Po upovídané uličce jsme se dostali k testu vozu - Jaguar XE - tedy k upravené verzi "Project 8". Jakožto milovníka Jaguárů, srdce mi zaplesalo, nejen po sekané, ale i po XE SV Project 8, jsem začal slintat, jak kdybych trpěl slintavkou. Avšak když to vezmu celkově kolem a kolem, jednalo se o trochu slabší díl a bohužel to nezachránilo ani přes 2600 ran, Cal. .50 (kalibr 50), vystřelených Jeremym Clarksonem z korby Amaroku.

• 8.2.2019  12:30

Colombia Special Pt.2. Pokračování krasojízdy, která se samozřejmě neobejde bez nutných patálií, aby se divák nenudil. Nejprve jsem myslel, že budu muset snížit hodnocení, ale vtípky a výmysly, se kterými ti tři maníci přišli, mě dostávaly do kolen. Jeremy, kterej vypadá, jak kdyby ho vykopali v pyramidě, vybrali ze sarkofágu, vypadajíc tak strašně seschle May okomentuje, že by ho nedali ani do britského muzea. Následující lov na medvěda, úprava vozidel, Hammondovo Silverado jako most pro ostatní 2, aby ho následně museli přejet znovu. Hledání hrocha, který normálně v Kolumbii nežil, avšak nějaký "Pablo (Escobar), který je si je pořídil domů, ale zastřelili ho policisté…", snažíc se, aby ani jednou neřekli "C-word" (pozn. Cocain;), kdy to nakonec posral James. Nemohu prostě jinak. Vynikající díl. Tyhle Brity fakt zbožňuju. Na konec musím uznat to, že když jsem viděl panorámata Kolumbie, hory, řeky, celkově tu přírodu, tak bych se tam fakt jednou chtěl podívat, poněvadž ta příroda působí naprosto okouzlujícím dojmem. Sice bych nešel fotit jaguáry, medvědy, kondory a hrochy, ale za pár fotek v té zemi by to rozhodně stálo.

• 8.2.2019  12:23

Colombia Special Pt.1. Andy Wilman zadal ústřední trojici za úkol, pro Amazon, vyfotit 4 výrazné kusy zvířat v Kolumbijské džungli. Výlet je to plný fórků, narážek na celý svět a "světové problémy", podpořený charismatem všech zúčastněných, kdy několikrát zapojili celý štáb. Tentokrát uvidíme v akci Fiat Panda 4x4 (James May), Chevrolet Silverado pick-up (Richard Hammond) a (LGBT - lesbian, bacon, trans,…? :-D) Jeep Wrangler (Jeremy Clarkson).

• 8.2.2019  12:18

Motown Funk. Tak tu máme třetí sérii, která začíná opět velice vydařeně. Uvidíme zde 3 naprosto nadupané "American muscle car" Ford Mustang RTR Spec 3’s, dragový speciál Dodge Challenger SRT Demon, a těžkou úpravu Chevroletu Camaro - The Hennessey Exorcist Camaro. Ústřední trojice lítá ulicemi předměstí Detroitu, přičemž si užívají neuvěřitelnou zábavu, stále se do sebe navzájem trefují, především do Hammonda, který dostal od Dodge zákaz závodit na silnici. Toto nakonec vyřeší blízkým letištěm, kde uvidíme i přerod silniční verze "Démona" do dragové verze, včetně výměny a nastavení ECU, tak výměny speciálních dragových kol. Parádní začátek.

• 28.3.2018  11:04

Videoherní série Far Cry je celkem slušná záležitost, byť s repetitivní hratelnost, ale na svou dobu s revolučními prvky do open-world FPS (především FC2). Nicméně, co se týká tohodle amatérského počinu, který neměl pořádně ani vzniknout, těžko na tom mohu najít cokoliv příjemného, pěkného, poutavého. Chápu, že to je amatéřina největšího kalibru, se kterou nemívám problémy a dokážu ji ocenit, ale tady se šláplo vedle. Jestli tohle uvidí kdokoliv z Ubisoftu, tak tvůrcům snad pošlou peníze, aby to stáhli z internetu a už nikdy to nespatřilo světlo světa, neboť na mě to působilo jako nucený merchandising, nicméně ještě velmi špatně podaný, který mě spíše odrazoval od koupi dané hry. Tohle se vážně nepovedlo.

• 15.3.2018  14:52

Nečekal bych, že na hru stylu Papers, Please někdo udělá film. Nicméně tohle se opravdu povedlo. Byrokracie ve své nejvyšší podobě. Sláva Artožce! Když sem "vytáhli" i situaci s Elisou a Sergiem, tak to mě dostalo. Plnej počet. https://www.youtube.com/watch?v=YFHHGETsxkE

• 15.3.2018  09:24
    Croft (2013)

Těch mrtvých bylo opravdu hodně, není-liž pravda, ale kaskadérské kousky, na poměry fan-filmu byly opravdu dechberoucí a perfektní. Ať se to vezme jakkoliv, jako kraťas je to úctyhodné a já se vážně hodně slušně bavil. Akce a kaskadérství dohromady strčí do kapsy kdejaký akční film z Hollywoodské tvorby. No a hlavní záporák vypadající jako Jiří Ovčáček někde v džungli? To se setsakra povedlo! 75% https://www.youtube.com/watch?v=bnQTW9V61jo

• 19.12.2017  23:10

Tento seriál pravděpodobně nikdy nepřestanu milovat. Strávil jsem u něj mnoho a mnoho chvil, některé mě dokonce i dojaly, i když převážně to byla zábava, a to 100% prakticky po celou dobu všech sérií, takže když se k tomu všemu ještě můžu podívat na nepovedené scény - byť si myslím, že by jich mohlo být mnohem víc - tak to mi to opět vyvolává ten pitomý úsměv na rtech a vyvolává vzpomínky na některé silné díly. Asi je na čase, abych toto skvostné dílo oprášil a znovu se na všechny podíval.

• 19.12.2017  23:05

Burtonovský vizuál, ale odlišný přístup. Příjemné překvapeníčko kraťasu. https://www.youtube.com/watch?v=0wQImZZEwQs

• 18.10.2017  20:41
    The Flash: Chronicles of Cisco (TV seriál) (2016)

Čtyři zajímavé kraťasy, kde je hlavní postavou Cisco, jeho samomluva a k tomu se objeví ještě Peek-a-Boo, že chce vytvořit zbraň. Nebo to byl jen sen? Part 1 - https://www.youtube.com/watch?v=ZdtRjFLZKjg Part 2 - https://www.youtube.com/watch?v=SJZDhLVllts Part 3 - https://www.youtube.com/watch?v=vB2NSuB1W2w&t=1s Part 4 - https://www.youtube.com/watch?v=Bx81DXM-YuI

• 11.10.2017  22:36

Dle mě je tohle povedenější start sezóny, než u Flashe, ale tam to kazila Iris. Cringe momenty jsou tu stále, ale umí to být vtipné, objeví se nový záporák - Adrian Pasdar mi tam sedí vážně skvěle, hlavní protagonistka po finále předchozí sezóny děsně truchlí, hraje si na tvrďačku, ale ve výsledku to do sebe celkem zapadá, má to hlavu a patu a k tomu se tam objevuje několik zajímavých věcí, střípky, útržky, které se rozvinou v něco většího. Těším se na pokračování. Na tyhle teen pí*viny a DC jsem byl vždycky ujetej a asi nikdy mě to nepřestane bavit.

• 11.10.2017  22:31

Celkem příjemný start nové sezóny. Známé tváře se vracejí, Cait vypadá líp než dřív, s Killer Frost to bude ještě zajímavé. Barryho návrat byl pěkně vymyšlený, ale to zčistajasna "sakra, no jó, dyť sem Bery!" bylo hodně střelený a uspěchaný, ale chápu, že když to vymysleli, tak jak vymysleli, tak nemohli počkat ještě sérii. Flash mě vždy bavil, i když měl horší chvilky, takže jsem spokojený se startem, ale hvězda dolů za tu brutálně otravnou Iris. Její chování bych ztrestal pořádnou fackovanou, protože takhle votravnou postavu jsem už nikde dlouho nepotkal! A jako tečka na závěr - The Thinker mě celkem navnadil, co vše s ním bude v plánu. Konečně není hlavní padouch speedster.

• 20.6.2017  14:18

Zatím veliké překvapení, pocit nic nevědění, jak lesní včely na mýtině pokračuje, ale už tam některé věci do sebe zajímavě zapadají. Prvotní scéna na lodi, s černými otroky trochu WTF moment, neumím si nějak zařadit k čemu to tak pasuje. Odkrytí jména týpka, co hulí zdechlí žáby na konci prvního dílu - TechnoBoy - bylo hodně směšný, ale myslím, že mám vyhlídnutou postavu, která bude dělat osinu v zadku, přesně tendle blonďatej Justin BíbrBoy. Peter Stormare jako prazvláštní postava, která se uklidnila, až když přišlo na šachy (přesněji dámu), během níž prohodila, že když vyhraje, tak mu rozmlátí mozek palicí na krávy? Drsný to je, určitě u toho zůstanu, protože mě zajímá, jak to bude pokračovat, už teď je to dost zajímavý psycho. Druhý díl: 78%

• 20.6.2017  14:08

Neznám knižní předlohu, dostaly mě na to upoutávky z reklam na netu. Zpočátku jsem byl skeptický, stále si trochu připadám ztraceně, o co všechno tam jde, ale doufám, že to bude vyřčeno. Ian McShane je bezkonkurenční. Způsob, jakým to je natočené mi velmi příjemně hraje na slinu a chvilkami jsem si až chrochtal blahem. Jestli to bude v tomto tempu pokračovat, budu jedině nadšený. Pilot 90%

• 30.3.2017  21:46

Nečetl jsem ani původní manga předlohu, ani neviděl následující anime filmy, případně seriály, takže nemám přímo s čím srovnávat, což je možná výhra(??). Nevím, asi se to nikdy nedozvím. Pochopím, když někdo může srovnávat s předlohou a bude tady krákat jako chorá vrána, že se mu to nelíbí, ale po dlouhé době se mi dostalo akční sci-fi, které byť nebylo přespříliš složité, neb bylo vyprávěno jako pro ty nejméně chápavé jedince, mě nesmírně bavilo. A to jakože fakt hodně. Od začátku, velmi příjemná hudba dokreslující vynikající vizuální scenérii, podtrhnutá solidní akcí, které bylo dost, navíc byla, na dnešní poměry, až hodně přehledná (krom jediné scény, ale co bychom chtěli ve tmě, někde v podzemí by nikdo neviděl). Scarlett pro mne byla opravdu ohromná, nejen vzhledově, ale dokázala "skořápku" uhrát, postupně na ní byl poznat určitý zrod emocí, citů, vybavujících se vzpomínek a pochyb o jejích majitelích. Při původních silných 4*, když jsem odcházel z kina a následném spatření současného hodnocení, jsem ochotný zde vložit těch hvězdiček 5. 2D, kino, Cinestar České Budějovice.

• 24.3.2017  08:51
    Rammstein: Paris (koncert) (2016)

Inu, koncerty Rammsteinů už jsou pro mne asi zvykem, měl jsem možnost je vidět na živo, letos je znovu uvidím v Praze a nesmírně se těším, protože to, co dokáží vytvořit, a rozjet na tom pódiu, je nevídané, v jejich věku rozhodně respektu hodné. Show v Paříži byla famózní, ostatně jako téměř na každém jejich koncertě, 'luk' při Du Riechst So Gut, výstřel z pušky u Du Hast; kotlík s Flakem v Mein Teil, Pussy a "sněžný penis", netuším, kdy, jak je to napadlo, ale to je naprosto genitální(!), do toho ty klávesy, no lahodí to mým uším. Ovšem první třetina koncertu je těžký boj, aby divák nedostal epileptický záchvat a nestal se z něj Vozembouch. Těžko říct, na čem Jonáš frčel, ale chvilkami, hlavně u první písničky Sonne, jsem si připadal jak na Rychle a Zběsile, doslova, a čekal jsem, kdy tam vyskočí Vašek Nafta se Skálou. Opravdu brutální řezničina střihu, stroboskop hadr, jak tam všechno bliká, takže to mě docela mrzelo, kdyby to nebylo po vzoru 300: Koncert v Paříži (kdy 300 není počet Sparťanů, kteří šli do boje, ale počet střihů za písničku), tak by bylo znatelně lepší. Co však považuji za obrovskou chybu, že z koncertu byly záhadně vystřiženy písničky Amerika a Ich Will. No, co už, asi pro to měl Jonáš důvod. Jelikož jsme na ČSFD, hudebně 120%, kapelníci 80% (viděl jsem je už i "živější"), ale záznam koncertu ... max 25%, tak bych neměl hodnotit hudbu jako takovou samotnou, ale nechce se mi tomu dát 3*, slabší 4*, abych tomu nezprznil tolik hodnocení, protože Štajni jsou srdeční záležitostí, ale být tam osobně, tak je to větší show, než ze záznamu. Za závěr stojí zmínit zakončení koncertu s Frühling in Paris, protože to bylo opravdu impozantní. Viděno v kině, Cinestar České Budějovice

• 23.3.2017  09:49

To, že potkám Trinity v Iron Fistovi jsem opravdu nečekal, ale zatím to vypadá na opravdu povedený casting s celkem fajnovým scénářem pro každý díl. Jak jsem zmiňoval u minulého dílu, Jessicu Henwick jsem si opravdu zamiloval, jako Daughter of the Dragon ukázala, že bojovat opravdu umí. V tomto díle se především odvíjí právní bitva o Dannyho návrat k firmě, což mě malinko uspávalo, nemám tyhle právnické kecy příliš v oblibě. Trochu slabší díl, ale nutí mě to pustit si další a další. :-) 70%

• 23.3.2017  09:44

Pilot mě velmi příjemně navnadil k pokračování v Iron Fistovi. To, že druhý díl se hned odehrává v blázinci jsem malinko čekal, ale bylo to velmi hezky vystavěno, svižné tempo tomu dodalo grády, většina postav mi tam už sedí a nejspíš jsem si zamiloval Jessicu Henwick. Odhaluje se nám postupně minulost Dannyho, objevuje se Harold, kterého bych přirovnal zatím k Malcolmu Merlynovi z Arrow, správný hnusák, u nějž není jisté, na kterou stranu bude hrát, jediné proč to dělá, protože mu záleží na svých dětech, především na dceři Joy. Po pilotu zde zvyšuji hodnocení. 85%

• 23.3.2017  09:36

Vrátil jsem se domů, po patnácti letech na opuštěné hoře, kde jsem se snažil přežít všechny možné nástrahy. Trénovali mě mnichové, po tom, co jsem ztroskotal s letadlem a rodiče zahynuli. Pak jsem se vrátil, abych chránil moje město, ale musel jsem se stát někým jiným, něčím jiným, jsem Iron Fist. ... Téda, myslel jsem, že tohle už jsem někde slyšel či viděl, no jo, DC Arrow. Bál jsem se, jakým způsobem to pojmou, jak to bude vypadat, ale abych řekl pravdu, příjemně mě to překvapilo. Vcelku rychlý nástup akčních scén, které mají moc pěknou choreografii. Danny Rand vcelku sedl, těším se určitě na další pokračování, zápletka zatím vypadá slušně. Co se mi líbí, tak delší stopáž, oproti konkurenčním DC/CW Flash, Arrow, apod. vnese to do dílu více možností. Jestli to bude tímto směrem pokračovat, mohl by to být vynikající seroš. Jako pilot rozhodně nezklamal. 75%

• 27.2.2017  22:44
    Neon Demon (2016)

Obsahuje spojlery Téměř dvě hodiny trvající lobotomie, ještě skoro bez hudby, jak kdyby pan Martinez zapomněl dodat svůj hudební podklad k filmu, respektive dodal ho až po vydání, a v případě, když už hudba začala hrát "v klubu" při "šou", tak to bylo tak procítěné, jak kdyby mi někdo rval, během drsné lobotomie, hasičák do prdele, navíc tou širší stranou napřed. Když jsem viděl v popisu, že se jedná o Psychologický / Mysteriózní / Horor / Thriller, snímek, vzbudilo to ve mě téměř až nadšení, podtrhující zvučným obsazením herců. Keanu Reeves si jen tak odskočil během natáčení Johna Wicka Chapter 2 na záchod a vznikla mu vedlejší role v tomto 'počinu'. Herci jinak byli (spíše herečky byly), obstojné, nicméně současný vzhled modelek je pro mne absolutně nepochopitelný a otřesný. Představit si soužití s nějakou modelkou je pro mne jako extrémně příjemná představa kopulace s radiátorem (myslím starým litinovým, žebrovým - AU(!) můjty nástroji). Abych se vrátil k popisu, je to celkem jasné, je to psychologické, protože vás to na určitou dobu (doufám, že to nebude nezvratné!) poznamená, co jste to vlastně viděli za absolutní šílenost; mysteriózní s tím každopádně souvisí, neboť je těžko pochopitelné, za jakým účelem tento film vznikl (to, že je nevraživost mezi modelkami se dá vcuknout do 5 minut dlouhého dokumentu); horor na tom je především ta občasná hudba, která vybafne, když to nečekáte a ještě k tomu zní, jak když se snažíte narvat kočku do popelnice (nebo snad popelnici do kočky?); a co se týká thrilleru, tak jediné co mě k tomu napadá, tak zběsilé okusování nehtů, prosby a modlitby směřované ke všem svatým i nesvatým, aby ta hrůznost už skončila, ale jakožto ostřílený veterán z práce s hovnocucem, jsem odolal a i tento výkal dojel až do konce. Co mě ještě napadlo za zmínku na závěr - takřka hodinu 40 minut (ano, to je 100 nekonečných minut), jsem čekal, než se něco stane, kdy na sebe děvenky vytáhnou nože, následně shodí hlavní protagonistku do bazénu, kde umře, a pak to jdou oslavit do krvavé koupele z tisíce a jedné panny (ejhle, asi jiný film; sakra). Tento kinematografický másterpiss budu vstřebávat asi hodně dlouho, protože to je ještě pekelnější zážitek, než Drive, a to jsem si myslel, že to nejde, Refn se překonává.

• 26.1.2017  14:29
    Lifesaver (2013)

Ve výsledku bych to nezařadil jako samostatný film, protože je to "hraný film", ve smyslu, že vy ho ovládáte. Jedná se o interaktivní krátké snímky (jsou to 3), které vás mají naučit, jak se chovat v určitých situacích. Nejprve si "musíte zahrát" první dva, abyste tam mohli vidět i Daisy Ridley :-). Jedná se o velice povedenou interaktivní poučnou metodu, kde když uděláte chybu, ještě vám vysvětlí proč je to špatně, a jak to udělat jinak (nutnost základní znalosti AJ). https://life-saver.org.uk/

• 26.1.2017  14:05
    Blue Season (2013)

Zajímavý kraťas, držící si hutnou atmosféru a napětí. https://www.youtube.com/watch?v=E6QRAL6Sf4Y

• 11.1.2017  18:32
    Rammstein: Live aus Berlin (koncert) (1999)

Live aus Berlin je spolu s koncertem z Madison Square Garden (Big Apple) jedním z absolutně nejpovedenějších. Sám jsem byl na jejich koncertě ve Wroclawii na Capitals of Rock, kde byli spolu s Limp Bizkit a dalšími a jejich živé vystoupení je naprosto hypnotizující zážitek, který dokáže pohltit masu lidí. A takové Du Hast je dechberoucí, když to zpívá x desítek tisíc lidí. Co se týká vizuálního vystoupení, tak stále něco hoří, bouchá, k písním se to hodí, má to neuvěřitelný efekt, ať se jedná o jakékoliv jejich vystoupení. Úžasný zážitek.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7