• Fantasy

AC/DC: Live at River Plate (2011) (koncert)

Za mě jeden z nejlepších koncertů ACDC vůbec. I v tom věku, pořád jim to šlapalo. Zahráli ty největší pecky. Chrochtal jsem si blahem.

Alenka v říši divů (2010)

Musím říct, že Tima Burtona mám rád, Johnyho Deppa taky a dohromady je z toho výborný film, který jsem teda neviděl ve 3D, to by možná potom dosáhlo i na 5*, viděl jsem to jen v "normálním" 2D kině a stejnak jsem si to užil. Moc pěkný - 70% 4*.

Američtí bohové - The Bone Orchard (2017) (epizoda)

Neznám knižní předlohu, dostaly mě na to upoutávky z reklam na netu. Zpočátku jsem byl skeptický, stále si trochu připadám ztraceně, o co všechno tam jde, ale doufám, že to bude vyřčeno. Ian McShane je bezkonkurenční. Způsob, jakým to je natočené mi velmi příjemně hraje na slinu a chvilkami jsem si až chrochtal blahem. Jestli to bude v tomto tempu pokračovat, budu jedině nadšený. Pilot 90%

Američtí bohové - The Secret of Spoon (2017) (epizoda)

Zatím veliké překvapení, pocit nic nevědění, jak lesní včely na mýtině pokračuje, ale už tam některé věci do sebe zajímavě zapadají. Prvotní scéna na lodi, s černými otroky trochu WTF moment, neumím si nějak zařadit k čemu to tak pasuje. Odkrytí jména týpka, co hulí zdechlí žáby na konci prvního dílu - TechnoBoy - bylo hodně směšný, ale myslím, že mám vyhlídnutou postavu, která bude dělat osinu v zadku, přesně tendle blonďatej Justin BíbrBoy. Peter Stormare jako prazvláštní postava, která se uklidnila, až když přišlo na šachy (přesněji dámu), během níž prohodila, že když vyhraje, tak mu rozmlátí mozek palicí na krávy? Drsný to je, určitě u toho zůstanu, protože mě zajímá, jak to bude pokračovat, už teď je to dost zajímavý psycho. Druhý díl: 78%

Anakonda (1997)

Opravdový šmejd s velkým hadem. Nikdo z postav ani nezaujmul, příběh nulový, dialogy tuctové. Fakt že bída. Televize

Avatar (2009)

Nevím proč, ale takový extra boom tento film od Jamese Camerona ve mě nezanechal. Byl udělaný výborně, dialogy byly také perfektní jen ten příběh byl už po první hodinu filmu jasný. Jake se zamiloval do Neitiry a kvůli ní "zradil" vlastní rasu (lidi). Pak už to jen odsýpalo až do krásného konce. Co se týká grafických animací, tak to je jasná špička, herecké výkony byly taky solidní, svět Pandora byl opravdu udělán perfektně, ale to se vztahuje k těm animacím. Prostě Cameron umí točit filmy, Avatarem to jen potvrzuje, ikdyž podle mého názoru třeba takový Terminator 2 nebo Vetřelci byli mnohem lepší. 4* 80%

Banda - Velká jízda (2020) (epizoda)

"Don't worry. Daddy's home". Vynikající start druhé série! Giancarlo Esposito se jako první, krom Butchera, postavil Homelanderovi, divím se, že mu nepraskla žilka. Takhle se mi to líbí. A Antony Starr? Roli Homelandera si těžce užívá. 5*

Bez dechu (2011)

Těžko říct, jestli jsem nebyl až tak zasažen předpojatostí proti Lautnerovi ze Stmívání, ale v tomto filmu mi vlastně vůbec nevadil. Proti tomu, že příběh byl vcelku plytký a plný klišé nemohu říct, ani slovo, ale i přesto jsem ho ztrávil celkem bez problémů, jelikož v akčním filmu jsem již delší dobu nenašel žádný hlubší příběh, či snad nějakým způsobem rozvitou myšlenku. Akce byla pěkná, na to, že měl film 100 minut, tak uběhl velmi rychle a nenacházím žádné extrémní nedostatky, abych dával přehnaně nízká hodnocení. Po zvažování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami jsem se nakonec rozhodl pro čtyři. 720p

Biting Elbows: Bad Motherfucker (2013) (hudební videoklip)

https://www.youtube.com/watch?v=Rgox84KE7iY Nehorázně cool akce z první osoby, všichni příznivci FPS (first person shooter), nebo-li prostě stříleček musejí naprosto chrochtat blahem, protož Ilja Najšuller to vystihl úplně geniálně. Ačkoliv se zdá akce hektická, což je, tak je krásně přehledná. Na ten rozpočet vynikající práce. V současné době si Ilja splnil sen a natočil celovečerák Hardcore Henry. Zde musím hodnotit 5*, protože jsem býval pařan FPS her a tohle mi je hrozně připomíná. Vynikající počin. A co se týká hudební vložky, tak "Bad Motherfucker" tu také sedí jak prdel na hrnec.