kriplozoik

Petr Svoboda

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 22.3.2020  23:55

Sice je to průměrně udělané, ale za to je to aspoň prázdné, bezduché a přeceňované.

• 21.3.2020  16:39

Za mě zklamání. Noacoidní, průměrný, nezajímavý až debilní příběh budižkničemy, který na konci ukáže, že byl celý o hovnu a za půl druhé hodiny nic kloudného nepřinesl, s nesympatickými zapomenutelnými hrdiny, u kterých je vám jedno, co se s nimi stane.

• 18.3.2020  22:32
    Skvrna (TV seriál) (2019)

Příliš hovnovité. Po několika epizodách mě nezajímá, co bude dál; schématičtí a přehrávající hrdinové jsou mi ukradení, nevěřím jim ani dobrý den; zabitý potenciál; špatná kamera; hudba na pěst. Hraní horší než na školní besídce. Talentuprostý Josef Trojan.

• 13.3.2020  22:01

Za mě to spíš vypadá jako nějaké testovací záběry pro přípravu než samotný film. Příběh tak rozpatlaný, že vlastně není. Scény téměř nic nepřinášejí. Dialogy jsou o hovnu, nefungují. Hudba ve stylu osmdesátkového new retro/synthwave je průměrná relativně vůči tomu, co v tomto stylu již existuje. Co mě extrémně, ale extrémně sralo, byla nepochopitelně otřesná kvalita zvuku u mluveného slova - hodně často, když někdo něco vypustil z úst, jsem musel zastavovat a pouštět si to znovu, protože tomu nebylo rozumět. Je-li hlasitost hudby normální, pak postavy na sebe většinou šeptají, tak, že se nemohou navzájem slyšet, a následně daná zvuková stopa nějakým způsobem zkreslená, aby záměrně nebyla pro diváky srozumitelná (zdá se). Naopak, každé vzdychnutí a vydechnutí je zesílené. Výprava téhle mazanice je ale pěkná, laboratoř vypadá přesvědčivě. Rozplizlost této inkoherentní vizuální sračky byla přesně tak průjmovitá, abych to jen tak tak vydržel.

• 7.2.2020  23:42
    Zídka (studentský film) (2014)

Krátký film snažící se na ploše něco přes čtvrt hodiny zachytit téma: v prvním plánu vydírání a shánění peněz, a v druhém převzetí zodpovědnosti přečiny z minulosti.

• 24.1.2020  21:39

bobřík odvahy

• 18.1.2020  04:00
    Stylista (TV seriál) (2018)

Jednoduchý koncept, nepřetažená délka epizody, takže nezačne nudit, přehnané hraní, příliš stereotypizované postavy. Bohužel toto je lehký nadprůměr mezi českou seriálovou produkcí.

• 26.12.2019  23:54

Knížka je výborná; filmová podoba má dnes hodnotu jen jako dokument té doby.

• 26.12.2019  21:12
    Late Night (2019)

Noacoidní filmeček zasazený do prostředí večerní show. Působí jako cvičení, které dostal student filmové školy, s úkolem omasit kostru klasického hollywoodského dramatu právě s těmito parametry. Jak klasik říká, když nejde o život, jde o hovno, a zde o život opravdu nejde. Plus, máme tu povinný prvek sexismu a ethicity v podobě nově příchozí dívky, co byla přijata aby genderově neutralizovala skupinu přispěvatelů show. Řeknu za sebe, že s žádnou postavou jsem se neztotožnil, s žádnou neprožíval její (pseudo)strasti apod. Není to ale úplná sračka, to ne, rozhodnete-li se na to podívat, snad vás to bude bavit alespoň po dobu, co to budete sledovat.

• 12.11.2019  17:12
    Patrik (2018)

Příběh dostatečně zajímavý, po řemeslné stránce pokulhává.

• 27.10.2019  17:32
    John Wick 3 (2019)

Akčňák jinými vychvalovaný do nebe, ale pro mě bezduchá, násilná mlátička proložená debilními kecy. Kdejaké devadesátkové béčko je na tom lépe. Zklamání.

• 20.10.2019  05:53
    Final Space (TV seriál) (2018)

"Je to barevný, hýbe se to (tak co bys ještě chtěl?)" Ne příliš sympatické postavy, u kterých vám je jedno, co s nimi bude nebo nebude. Hlavní hrdina je nezajímavý, všeobecný, generický, bez dostatečně vykreslené minulosti. Vztahy mezi ostatními postavami jsou schématické, primární, natolik, že jim nevěříte. Hodně se tam střílí, ale ani z 10 metrů nepřátelé protagonisty nikdy nezasáhnou. Lidé se často ocitají ve vesmíru, na jiných planetách, pod vodou a v jiných nepříznivých prostředích bez skafandru; spousta věcí je nedomyšlených. Logika jde často stranou. Na konci každé epizody první řady si tvůrce seriálu honí triko a konstatuje, co všechno je na epizodě skvělého: alespoň mě osobně to přijde extra otravné. Druhá řada je ještě schématičtější a víc jako narychlo vymyšlená pohádka na obecné téma souboje dobra se zlem.

• 3.9.2019  18:09
    Barry - ronny/lily (S02E05) (epizoda) (2019)

Tento díl je jedinečný v seriálu a, jsem si jistý, i samostatně. Pravidelné fanoušky hned trkne, že režie se ujal někdo jiný. Tento díl je nepředpovídatelný a to v tom nejlepším slova smyslu. Přátelé, pusťte jej samostatně vašim kámošům a zeptejte se jich, co si o této šílenosti myslí.

• 27.8.2019  20:39

Režisér je zkušený a velmi dobrý (zbytečné říkat), nic nenechal náhodě. Všechno vypadá uhlazeně, normalizovaně, jak se na hollywoodský film světového režiséra, světových herců a velkorysé produkce a peněz sluší. A samotný příběh, byť je místy trochu melodramatický, jde jak na drátku - žádná velká překvapení, žádné dějové zvraty, kdy by divák napětím ani nedýchal, jen mainstreamový sled událostí, jak podle jízdního řádu. Možná v tom je ten problém.

• 8.8.2019  02:12
    The Ritual (2017)

Příklad žánrovky, která do žánru nepřinesla lautr nic. A podle nanicovatého a noacoidního scénáře.

• 31.7.2019  18:56

Zklamání - předpovídatelné, nijak nepřekvapivé, neinventivní, velmi průměrný konec.

• 16.7.2019  02:07
    Pictured (2014)

Noacoidní, nepropojené a špatně napsané video.

• 11.7.2019  01:24
    Cahuenga (2017)

Celý tenhle filmeček funguje, jen když divák konstantně odpouští jeho tvůrci jeho nedostatky. Možná pro někoho působí jako dobrý film, ale je to jenom jeho náznak. plusy: pěkný nápad ("půjčený" ze Stranger Things a určitě pěkně dlouhé řady ostatních), cením (ne úplně dotaženou) snahu o atmosféru, barevné podání, hudba a hudební režie, skvělý herecký projev hlavního hrdiny i holky; osobně neznám český film podobný tomuto minusy: zlouhavost - stopáž roztažená do nudy; chyby a díry v příběhu, nedotaženosti a nedomyšlenosti, skečovitost - mnoho věcí je nedotažených do konce. Režisér určitě na svůj věk nějaký talent má; v tomhle svém dílku ředil akci "lyrickými" momenty s hudbou, až naředil něco, na co se nikdo podruhé už nepodívá. Pavlíka rozhodně nechci zatracovat, příště by měl ale ještě víc zapracovat na příběhu - ještě víc vyladit scénář (například není vysvětlený vztah dvou hlavních postav k sobě; je tam několik Deus ex machina momentů, atd.), snažit se všímat si kontinuity (např. jedna postava je střelena do nohy a těžce kulhá, pak o pár hodin později chodí normálně), dostat z herců ty nejlepší výkony (dva hlavní herci jsou skvělí, ostatní vedle nich působí všelijak), naučil se, že vyprávět lze třeba i kompozicí kamery (ta byla dle mě podprůměrná, několikrát se střihem zachraňovalo pravidlo osy), a tak dále a tak dále.

• 6.7.2019  02:09
    Černobyl (TV seriál) (2019)

3,6* - not good, not terrible.

• 28.5.2019  22:30
    The Traitor (2016)

Zbytečný, zmatečný, no-a-co?-idní film.

• 14.2.2019  20:55

Příklad filmu, jehož scénář je podle "zaručeného" mustru hollywoodského dramatu (ten, kde hrdina povinně prochází několika zvraty, které se musejí odehrát na konkrétní stránce 120stránkového scénáře). Pěkné, ale zapomenutelné. Možná, kdyby to byl skutečný příběh, bylo by to zajímavější.

• 6.2.2019  19:43

V podstatě remake prvního Vetřelce. Zarážející počet podobných nebo vyloženě stejných zápletek a okolností v ději a jeho vyprávění. Ale méně sympatické postavy, u kterých vám je jedno, co se s nima stane. Nezodpovědnost postav při prozkoumávání planety a jejich chování obecně je příliš debilní i na béčkový horor. První Vetřelec byl v tolika ohledech průkopnický; tento díl je jeho novější a o mnoho horší repríza. V podstatě zbytečný film, který sérii sráží a jen dojí peníze. Zklamání.

• 10.12.2018  11:04

Vynikající byla hudba, které imho nese napětí celé dvě hodiny. Mamka a starší syn měli co hrát a hráli dobře. Je tam pár detailů, které si dáte dohromady po druhém shlédnutí. Ale že bych z toho jinak byl vyplácanej jak koberec, tak to teda nejsem - tak strašná pecka, jak říkaly recenze to pro mě není.

• 27.11.2018  23:10

Snaha o zobrazení hrůzy a beznaděje po jaderném konfliktu. Místy hrozivě úchvatná výprava, některé záběry vypadají jako převzaté z archivu sovětské armády. Dialogy jsou divné, zastaralé, téměř nesouvislé a vykládané po jednotlivých slovech, proložených dlouhými pauzami. Sálavě mrazivá atmosféra světa, který se už neprobere k životu - v tom mi připomíná Vlákna, život v podzemí zase trochu Metro 2033. Poselství filmu je záslužné, ale podruhé bych se na to už nepodíval.

• 10.9.2018  03:55
    The Blaster (amatérský film) (2014)

Méně častý příklad českého amatérského filmu, který se povedl. Ano, má prvoplánovost, naivitu i debilní kecy, ale ty jsou plánované, přiznané a zamýšlené (bohužel na rozdíl od většiny ostatních počinů). Stopáž tak akorát, aby to nenudilo. Hvězdičku navíc za snahu udělat to opravdu dobré a hravost, která z tohoto filmečku čiší.

• 27.7.2018  22:35
    Dunkerk (2017)

Christopher Nolan, nadějný režisér, který na co sáhne, to se mu podaří, si znovu vyzkoušel paralelní montáž, tentokrát na historicky nefiktivním, válečném filmu. Tématy jsou touha přežít, soudržnost, zodpovědnost, souboj naděje s beznadějí, a při větším zobecnění lidskost v extrémních situacích, mezi které válka patří. Neuvidíme žádný Bayhem, žádné superhrdinství, žádný epos ani patos. S jedinou pársekundovou výjimkou neuvidíme německé vojáky. Paralelní střih mezi dle mého názoru nebyl tak skvělý jako v Interstellar. Hudba je též od nesmírně talentovaného tvůrce, je dostatečně tísnivá a hodí se k němu.

• 4.7.2018  22:56
    Branky, body, kokoti (TV pořad) (2018)

Takové z průměru nevypadávající komentáře jedné nevtipné, obhroublé, ne příliš vtipné, ne příliš sympatické ženštiny. Jediný dobrý aspekt vidím ve výběru událostí.

• 24.6.2018  21:13
    Doodlebug (studentský film) (1997)

Krátké, nezábavné, ihned prokouknutelné, neinovativní, nadceněné, otřesně zahrané, podprůměrně podané, celkově zbytečné. Typ amatérského filmu, který vás nudí už po první minutě a podruhé si ho v životě nepustíte. Dobrá kamera a svícení.

• 19.6.2018  19:04

Velká očekávání vystřídané zklamáním. Toto je příklad naprostého selhání dostat tuto divadelní hru do filmového formátu. Herec může být sebetalentovanější, ale pokud má být tu zpitý do němoty a v dalším okamžiku všechny oslňovat něčím filosoficky hlubokým, pak mu nelze prostě věřit. Nudné, nic neříkající, staromódní, uondané, nenaktuální tlachání, které dnes už nikomu nic neřekne.

• 18.4.2018  21:58
    Sousto (studentský film) (1960)

Jak může být tak obyčejný jedenáctiminutový film být tak silný? Co to je za magii, která způsobuje, že při sledování ani nedutáte a po shlédnutí jste z toho tak zvláštně dojmutí? Proč něco takhle působivého už nikdo nikdy nenatočí?

<< předchozí 1 2 3 4 6 7