• Krátkometrážní

Equilibrium (2002)

Trošku nepravděpodobná a schématická dystopie, ale má svj styl a své kvality. 70 %.

Texhnolyze (2003) (seriál)

Potenciál to mělo, kamera byla úžasná a ten, kdo vymýšlel záběry musí být neskutečně talentovaný. To ale k výjimečnému seriálu nestačí. Postavy se mi zdály schématické, příliš vybájené na to, aby byly reálné a uvěřitelné. Hlavní hrdina mi přišel takový nemastný, neslaný a zapomenutelný, ostatně stejně jako celý děj. Sice jsem ten seriál už "dojel", ale tak nějak mám problém říct vlastními slovy, o čem byl a co tak veledůležitého tam na ploše 500 minut vlastně řešilo.

Sherlock (2010) (seriál)

Po pár epizodách kvituji velmi kladně. Je to svižné, inteligentní, nutí to diváka zapojit se do odhalování, nenechat se jen vést, ale myslet za sebe a snažit se předvídat, co přijde dál. Různé střihové zkratky, nakukující do Sherlockova mysli, jsou svěží prvek seriálu, stejně jako střihová skladba. Každá epizoda by (zejména v našem českém rybníčku) vydala za výtečný samostatný film.

Modelka (2011)

Kdokoli byl za kamerou, zachytil momenty, které v konzervativně koncipovaném dokumentu neuvidíte - krátké úsměvy, dlouhé pláče, především ale nekašírované a ničím nefiltrované emoce.

Mrtvý vesmír (2008)

2 a půl hvězdičky. A i to je takový kompromis mezi obsahem a formou. Forma je velmi atraktivní, tenhle styl se mi velmi líbí (kromě pár seriálů z 90. let je toho v doméně filmu pomálu). Ale pokulhává jak obsah, který je lineární a tupý, a za velmi slabou zde považuji režii - Patton, který má za sebou režii tří animovaných seriálů, zde působí jako zmatený debutant a má (alespoň podle mne) velké problémy skloubit všechny scény a záběry do sebe - chování některých postav na mě působí naprosto nepřirozeně, nevyrovnaně a nepředvídatelně až náhodně. Spousta okamžiků šlo udělat mnohem lépe, mnohem filmověji a když už jsme u toho mnohem hororověji, jen kdyby se dokázal odpoutat od zažitých konvencí. Nevím, jestli promrhané peníze (asi ne), ale určitě promrhaný potenciál.

Paths of Hate (2010)

Náhněd. Nedostala mě animace, nedostala mě hudba (chápu, že tomu stylu autor holduje, ale mě se moc vhodný nezdál), dostal mě úplný konec. Mj. další zářez na pažbě polského studia Platige Image, respekt. Btw. kterak autor film dělal - http://www.behance.net/gallery/Paths-of-Hate/4002849