Pacco

homepage

Twitter: kveta_lujkova

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.8.2017  15:56

fu*ck it...just one night all we got...

• 16.4.2016  21:20

Příběh lesa tak nějak stojí mezi tím, čím by chtěl být a tím, čím ve skutečnosti je. Vizuálně krásná bajka by chtěla působit, jak pro děti, tak pro dospělé. Jenže... Pro dospělé je až příliš jednoduchá a jediné, čím dokáže ohromit, je ve chvílích, když se nějaký predátor rozhodne zlikvidovat svoji kořist. Pro děti je naopak zase příliš zmatečná – čas zde neurčitě plyne a staletí mizí stejně jako den a noc. Vážné věci jsou tu zlehčovány komickým pokukováním ptáků. Tohle že je nápaditost od tvůrců Mikrokosmu? Závěrečná půlhodinová agitka (časově 1/3 z celého dokumentu!) sice drala slzy do očí většině hipsterských párů, kteří viděli králíka naživo jen v pražské zoo, ale je rozdíl mezi prosbou, která chce být vyslyšena a emočním vydíráním. Příště prosím dokument, ne telenovelu.

• 8.10.2015  09:51

Jeden z mála filmů, který skvěle funguje 3D, ale bez své hloubky obrazu nemá takový efekt, díky kterýmu jsem se jako známý vertigář pohybovala v sedačce nahoru a dolů. Bez 3D a neuvěřitelně skvělého budování napětí nám zůstane jen průměrný příběh o šílenci, co se procházel tam a zpátky po laně. .....a + za českou trikovou společnost.

• 23.8.2014  12:29

První hodinu Terror Live přináší mnoho příslibů, ale nakonec jen některé dokáže splnit. Jeho hyperrealistické pojetí ztroskotává na klišé a závěrečném odhalení s velmi slabou pointou. Film však vyzvedává nad průměr skvěle propracovaná stylistická stránka, plná chytrých vizuálních nápadů, díky kterým těch 90 minut svižně uteče. Když k tomu připočítáme skvělé herectví korejské hvězdy a pár kritických píchnutí do vosího hnízda kapitalismu, nemusíme být vůbec zklamaní. Když v červnu minulého roku vstoupil do kin, soupeřil na předních příčkách s takovými letními blockbustery jako Muž z oceli, Pacific Rim a Snowpiercer, přičemž nakonec skončil jako devátý nejúspěšnější film roku. Jeho úspěšnost zle odůvodnit nejen pomocí všeobecného hladu po lokálních blockbusterech, ale také tím, že v implicitní rovině čtení v něm mnoho Korejců najde svůj profesní příběh. Bezohledný kariérismus je aktuální problematikou nejen ve vyspělých západních zemích, ale také právě v Koreji, která drží prvenství země s největším pracovním vytížením a počtem sebevražd (není náhodou, že most, který na začátku filmu vybuchne, je místo, kde si mladí Korejci často berou život). Film proto mohl mít daleko větší účinek na lokální publikum, než na diváka z maličkého státu v centru Evropy.

• 10.8.2014  00:10
    Mentolky (1999)

osobní film (2x)

• 30.4.2014  23:01
    Televise bude! (TV film) (2014)

Televize bude! toho chce říci strašně moc v krátkém čase. Hlavní postava není nebo jich je hned několik, nápadů je jak na tři celovečerní filmy a vše je to stlačeno do 52 minut. Je to dobře? Mockument používá veletucty skvělých a méně dobrých vizuálních triků, odkazuje a všemožně hustí různá ozvláštnění a formální témata. Jenže se nemůžu zbavit pocitu, že uvnitř je prázdný, totiž že příběh sám je osekán na takové minimum, že mnoho z jeho potenciálu vyzní naprázdno, a on sám existuje a jen jako sled krátkých skečů, pospojovaných díky bravurní formální stránce a falešné jednozáběrovosti, která samozřejmě opět k něčemu odkazuje (a to od dlouhých záběrů z počátečních televizních vysílání až ke kultovním jednozáběrovým filmům). Stojí za to si taky povšimnout, že Televise bude! je natočena jako televizní dokument, ale je jím i není. Fakticky ano - zítra bude vysílána na ČT2 a uvidí ji mnoho televizních diváků, formálně ale nefunguje jako televizní formát, který sledujeme jedním okem od prkna na žehlení. Svou formou spíš vyzývá lidi k tomu, aby jej sledovali několikrát a pochytali různé vizuální odkazy a vtipy, které nezaznamenali v prvním plánu. Proto mi přijde, že ač obsahově o vzniku televize, formálně je dokument spíše o její smrti, protože využívá multi-odkazovosti, vizuálních hříček a inside džouků, jaké jsou dnes typické na mediálních platformách typu YouTube. Otázkou pro mě ale zůstává, zda takto vizuálně nápaditý dokument o prvním československém vysílání dokáže dostat i toho obyčejného diváka od žehlícího prkna a pevně ho usadit před televizi.

• 26.12.2013  17:57

"...a nezapomeň políbit bublinku!"...zatím nejslabší Mijazaki, co jsem viděla.

• 29.3.2013  17:41

Kdybych nepsala bakalářku o Návratu oživlých mrtvol, byla by o tomhle filmu.

• 26.2.2013  02:24

Takeru Sato si dá facku a vrátí se do žánrů pro holčičky, kam patří .... Při pohledu na to, co dělá WB samurajskému žánru je mi mírně nevolno, něco tak plastového jsem naposledy viděla dneska ráno v kpopu nebo roky předtím u Disneyho. Přesto děj utíká poměrně svižně, mizanscéna je na vlas hezoučky blbá, krve sem tam ukápne a občas i nějaké to kýčbitch moudro upadne….hlavní problém je však v samotném Kenshinovi - Takeru Sato se snaží být tvrdý, mystický, svižný a moudrý, ale sry vychází mu to je ve flashbacích, protože tam opravdu na těch 14-19 vypadá, jinde když má konkurovat lidem kolem 30 a výše (což má být podle příběhu jeho aktuální věk), nikdo nehne ani brvou, že stále vypadá (a chová) se jako culi-culi-teenager z j-dramat, z kterých taky herecky vzešel. Je to sice super vrazit ho do úplně jiného žánru a ukázat, že mu to FYZICKY jde skvěle(/BOŽSKY), ale problém nastává, když se od něj čeká i nějaký herecký výkon. Ten se u něj rovná kulešově efektu s Mozžuchinem – čumím a čumím, a podle reakcí okolí si asi domyslete, co sem asi teďka myslel. Ne, opravdu to nezaměňujte se skrytým psychologickým herectvím. Jediné, čím si to samozřejmě u mě vynahrazuje (protože jsem holčička) je ve svém megasexy vzhledu, kdy jsem tekla až na podlahu …. samozřejmě ale v neustále nejasném očekávání, kdy zahodí katanu a začne tančit a zpívat.

• 19.12.2012  20:37

It is ok, I am masochist....

• 23.11.2012  15:19

kdepak jsi králíčku?

• 13.10.2012  23:45

Unylost. Spousta patosu a na druhou stranu odhalení vyskakující jak čertík z krabičky. Bylo by lepší kdyby (sexy) Douglas Fairbanks ml. byli s Johnnym Brownem gej a TEN FAKT by byl TO tajemství, co Garbo střežila... a ono neé

• 7.10.2012  11:48

a já to viděla celý kyš, kyš!

• 5.10.2012  11:17
    Sekai-ichi hatsukoi 2 (TV seriál) (2011)

Rychle musím vidět nějaký jiný shōnen-ai, nebo budu mít doživotně pocit, že v tomto subžánru nejde udělat nic lepšího než pekelně, místy (hodně) nasrávající nudu. V první řadě bylo aspoň to spojení (vtipné!!!!) romantiky a pracovního prostředí redaktorů mangy, jenže v druhé sérii ustupuje pracovní prostředí do pozadí a vtip bys pohledal. Hlavním dramatem se stává romantika a nezobrazený sex. Člověk by fakt čekal, že když už konečně Onoderovi hráblo a v už po druhém, třetím dílu, když už s Takanem praktikuje spaní všeho druhu je od jeho vyjádření lásky kousíček a pak basta a šlus příběhu vyvíjej se dál...jenže ono ne, místo toho je to furt "nenene, to nemůže být láska" "spíš s někým koho nenávidíš?" "ne, já se teďka nemůžu vyjádřit" a postupem episod jsem začala Oníka nenávidět, protože ve chvílích kdy mi v první sérii ztělesňoval cuteness overload, nyní se choval jako největší paranoidní hysterka na světě. Nebýt over jakýkoliv mužský level trpělivosti od Takana, který s ním v každém díle praskne ke zdi/na zem/o výtah/o postel/o skříň a zahouká na něj (v silně seriál reflektujícím duchu), že mele sračky, patrně by se jejich vztah nevyvíjel nijak......závěrečná epizoda za tři hvězdy, zbytek děs. ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////// (edit po měsíci )- raději si přečtěte mangu http://www.goodmanga.net/sekaiichi_hatsukoi/chapter/7/52 prostě protože není tak stupidně zcenzurováná pro 10leté holčičky.

• 27.9.2012  14:49
    Gordon Ramsay za mřížemi (TV pořad) (2012)

Natáčet to muselo být určitě hodně těžké, protože když se i ve třetím dílu opakují ty samé záběry, co byly v jedničce (a to ne kvůli resumé), tak si říkáte, kolik toho muselo být vystřiženo a jak se to asi lepilo dohromady na díly (nehledě na to, že jeden z kuchařů- vězňů má po celou dobu natáčení v rámci anonymity obličej rozmazaný, nesmyslně, když si ho pak lze zpětně na wikipedii dohledat). Je to jiné – opatrné, s nadějí, s poselstvím. Jenže z pozice diváka, který give a shit ohledně příběhů věžnů a jak je Británie ve sračkách s nimi, mi tam chybí to Ramsyovské vařící drama, aby mě to více zaujalo - veškeré drama je uměle nastavovaná kaše z prášku. Navíc Gorgon se tam od začátku do konce tváří jako by se bál, že se bude muset sehnout pro mýdlo ve sprchách (asi jeho výraz pro soucit a pochopení).

• 25.9.2012  19:50
    Small Island (TV film) (2009)

Jestli hledáte něco s Benem, tak NE tohle prosím.....ze skoro tří hodin je tam ani ne půl hodiny a občasně tam vrhá světlo na bílo-černé drama o rovnoprávnosti na všech frontách, které je tak kýčovitě natočené, až mi to bylo někdy líto....vypravěč a titulky jako z obalu od brakové knihovny dotváří výsledný dojem. Jediná záchrana je tak v knižní předloze, která dělá dobré dialogy a porodem, který asi neměl být tak zábavný, jak mi přišel.

• 20.8.2012  00:32
    Spider-Man (2002)

verbal opět rulezz

• 18.8.2012  21:42

Pokud nás Chris na konci vyzývá, abychom věci nazývali pravými jmény, tak se tím přiznává k tomu, kdo doopravdy je a ničí své alterego - nachází tak onu moudrost, po níž se jmenuje celá poslední kapitola. Jenže za tuto moudrost musí zaplatit životem. Mladík, co příliš rychle poznal odvrácenou stranu společnosti, a tak se k ní obrátil zády, aby našel sám sebe v ráji přírody. Ráj se mu stal očistcem a později i peklem, protože zaslepen vidinou hledal to, co existovalo jen na stránkách knih.

• 9.7.2012  01:15
    Masterchef (TV pořad) (2010)

Těší mě změny ve 3. sérii, zvláště off-competition gossips....just saying

• 27.4.2012  11:27

Protože si nemůžu najmout toho chlapa na svoji litevskou spolubydlící, tak to musím udělat sama....film pro mě o mě

• 18.11.2011  17:08

Vypadá to jako pohádka. Ve skutečnosti spíš jde o realitu vmanipulovanou do žárnových prvků pohádky, kdy Jamie jako chrabrý rytíř bojuje se svými artyčoky proti kapitalisticky bezduchému hranolkoidnímu systému konzumu. Nevěřila jsem černobílému rozdělení postav podle stravování (tím pádem zastánci toho zlého stravování spadali do kategorie „zlí/blbí idioti“) a otázkou pro mě zůstává, zda se vše odehrálo přesně, jak nám to syžet předkládá. /// Zase ale budu věřit, že někomu mohl tento pořad opravdu pomoci ve stravování…protože někteří američané/lidé prostě potřebují pohádky.

• 15.10.2011  20:28

jedna je za ten olíznutý prst ♥

• 7.10.2011  23:20

Když Sherlock Holmes, chci aby tam z něho něco zbylo a ne aby to vypadalo jako něco od Dana Browna po opici, kterého minulou noc ojel Michael Bay zezadu...jeden z vzorných případů, kdy je sountrack MNOHEM lepší než film.

• 16.9.2011  16:52

....upřímně, kdyby se takovéhle filmy promítaly v historických krčmách, nemuseli by nikoho nahánět na ulicích...

• 30.8.2011  21:28
    Van Gogh: Příběh (TV film) (2010)

deprese jak sviňa - "Every word spoken by the actors in this film was taken directly from the letters of Vincent Van Gogh and from the correspondence and testimony of those around him." Asi tak, všechno funguje ve stylu Klíče, k určování trpaslíků, ale daleko zlovolnější, pomalejší a enormě fascinující cestou (= pro mě, neboť jsme neviděla zatím žádnou jinou inscenaci Van Goghova života). Ben Cumberbatch nevypadá jak Van Gogh (!) a během jeho hereckého projevu na to úplně zapomenete…vím, že jsem žehrala na jeho historické postavy, ale….but well, v jeho typu herectví je něco, co naplňuje postavy duchem oné doby a já nevím jak to dělá…jeden z mála hraných dokumentů, kde jsem obrečela závěr (5* jsem nedala jen protože bych byla podezřelá jako Cumberbitch).

• 29.6.2011  12:10
    Vysaj si (2009)

(2,6*) Uzavřený kruh aneb fandové fandům. A kdo není fanda, bývalá rocková hvězda nebo lucky man hodnotí jednou hvězdou, pochopitelně. Ale dokud je soundtrack a mejkap stejně důležitý jako příběh (imho víc) a fandové vrní blahem a nahazují pětky, zdá se, že všechno funguje správně a není proč pozérsky intelektuálně škudlit.

• 29.6.2011  11:53

Neznám moc filmů, které by mě první minutou vyloženě sraly a pak mi až do konce poskytly slintající lynch-freudoidně orgasmický zážitek. http://www.youtube.com/watch?v=MO96cA3nMzM

• 6.5.2011  14:09

Otrapové a Místo k sezení = černý humor rulezzzzzz

• 2.4.2011  21:55
    Diagnosa X (1933)

Právě proto, že Müller je příčinou všeho (a nezastaví se před ničím!), tak jsme se shodli s Müllerem, na tom, že film nebyl tak dementní, nýbrž jen mravokárně plytký, Adina měla mňamózní šaty či snad šlágr nahrán (prý) ani Ultraphonem nebyl. PS: Kecy Kulmone - Dcera byla 5-tiletá a to v 21 už jde.

• 23.1.2011  18:25
    Téma (1979)

- achtung, spojlery - Kim Jesenin, rozčarovaný a cynický dramatik, který píše konformní hry, přijíždí se svým přítelem do malého městečka hledat inspiraci. Během filmu ale pomalu začíná tušit, že jeho talent už strávil systém a on nyní pochybuje o kvalitě svých her, které možná ani neměly velké estetické hodnoty. V městečku se setkává s inteligentní průvodkyní v muzeu Šašou, která jako mladá byla obdivovatelkou jeho her. Ta mu později řekne, co on už dávno tuší, že jeho práce již nemá žádnou kvalitu. Jesenin však zaslepeně touží po její lásce, takže často odhazuje i lidskou důstojnost a vrší na sebe nesplnitelné sliby. Když skoro na konci filmu dojde k prozření, že Saša miluje disidenta, který je odhodlán opustit Sovětský svaz, získává film nový smysl ve vztahu k systému. Kim se jím nechal pohltit, ale mladý hrobník toto odmítá. Téma bylo zakázáno až do doby perestrojky, ne náhodou právě díky tomu, co Brežněvovu režimu vytýkalo – přidušení kulturního života během období stagnace.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9