reditelka

Lucie K.

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 10.9.2012  22:52
    Abeceda (studentský film) (1969)

Opravdu originální pojetí abecedy, se kterou se nedá dělat nic jiného, než jen nevěřícně zírat. Prvňáčkům bych ale doporučila zůstat u slabikářů.

• 5.2.2012  09:59
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Amerika má zoufalou potřebu najít další topmodelku. A to tím způsobem, že se děvčata budou ztrapňovat, navzájem se pomlouvat a před kamerami předvádět kromě hezkého vzhledu i svou prostoduchost. Tak tohle mi hlava nebere.

• 16.1.2012  21:07

Film, během jehož sledování vám téměř nezmizí z tváře úsměv a nezmizí ještě nějakou dobu po jeho skončení. Jediný výraz, který mě pro něj napadá je "milé". Spolehlivě způsobí, že máte chuť procházet se po městě a usmívat se na docela cizí lidi. Jedinečné, originální a krásně francouzské.

• 14.1.2012  11:19
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Docela přínosný pořad. Pohlreich v tom umí chodit a přesně ví, co je třeba k tomu, aby restaurace šlapala. Ale čím dál víc mi připadá, že hraje podle předem stanoveného scénáře: Příchod do restaurace - zděšení - ochutnání jídla - znechucenost. To vše s přehnanými gesty a mimikou, občas letí talíř do vedlejšího rybníčku. Počáteční stav je prostě automaticky hrůza, i kdyby nebyla.

• 21.2.2012  20:49
    Bathory (2008)

Stará pověst z jiného úhlu a navíc zvláštně zpracovaná. Když jsem po tomto filmu odcházela z kina, nevěděla jsem, co si z něj vybrat. Chvíli mi trvalo než jsem ho vstřebala a po nějaké době jsem byla nadšená, a to hlavně z Anny Friel. Asi nejvíc mě dostala závěrečná scéna v hořícím pokoji. Vůbec jsem ale nepochopila roli "vtipných" mnichů.

• 20.1.2013  23:31
    Bill (2007)

Asi jsem nebyla naladěná na neúspěšného tragéda, ale po většinu času jsem se nudila. Nevím proč, ale celou dobu jsem měla pocit, že koukám na chladnou severskou komedii. Scéna ve stanu, kde na plné pecky hrál Röyksopp (nejlepší zážitek z filmu), to ve mně ještě podtrhla.

• 18.2.2012  19:58
    Bludiště (TV pořad) (1997)

Nemůžu si pomoct, ale Roman Pastorek na mě působí, že celou tu soutěž musí prostě přetrpět, aby dostal zaplaceno.

• 7.10.2012  09:30
    Bobovy burgery (TV seriál) (2011)

Záchodový "humor" a sprosťárny - to má být zřejmě tahoun tohohle seriálu. Ubohé děti, které stráví nedělní ráno u něčeho takového. Po zhlédnutí dvou dílů dávám 20 %, sbohem a šáteček.

• 25.11.2014  23:44

Kdyby šlo hodnotit pěti otazníky, dám pět otazníků. Nevím, co si dal Paul Cabon a nevím, co si při sledování filmu dali ti, kteří hodnotili plným počtem. Ale tohle není film pro čistou hlavu :-)

• 25.2.2012  12:05

Zpracování mě sice nijak neoslnilo, ale byla to taková blbůstka, že jsem se opravdu dobře pobavila. 4* za zjevení Michala Davida!

• 7.5.2012  20:15
    Cedulky (2008)

Prosté, předvídatelné... ale tak milé a navíc podbarvené příjemnou hudbou, že to musí vyloudit úsměv na tváři i největšímu morousovi :-)

• 12.10.2012  08:28

Po dlouhé době naprosto nečekaný a originální horor, který hororem tak úplně není. Prostě celou dobu přemýšlíte nad tím, o co tady vlastně jde. Nechybí ani černý humor, který odlehčuje klasické mrtvolné scény, kdy se olezlé zombie vyhrabávají ze země a máchají zbylými končetinami. Já osobně jsem byla spokojená, protože nešlo o klasický předvídatelný lesní horor. Na druhou stranu podivný konec mi zaváněl žánrem fantasy, který není zrovna můj šálek čaje a sem se mi nehodil už vůbec.

• 24.2.2012  00:44

Filmů o koncentračních táborech už bylo natočeno dost. Dětský pohled je však pro mě něčím novým. Děj je opravdu zajímavý, napínavý a nevyhnutelně smutný... Nemůžu se ale ubránit dojmu, že s tímto potenciálem mohl zapůsobit ještě silněji.

• 24.7.2014  21:58
    Cimrman v říši hudby (divadelní záznam) (2006)

Vše od DJC uctívám. Ale když čekáte určitou kvalitu, pak tohle je opravdu zklamání. Humor uvařený z vody sázející na hudbu a němčinu (?). Ani náhodou, ani omylem... Pár slabých vtipů cimrmanovský standard opravdu nezachrání. 2* i když mě tak podprůměrné hodnocení vnitřně drásá.

• 28.4.2012  10:02

Přestože Depp a DiCaprio nepatří k mým oblíbencům, tady byli oba skvělí. Především mladý Leonardo ukázal, že umí hrát. Jediné, co bych vytkla, je přehnaný údiv a posměch kolemjdoucích a dokonce fotografování obézní matky, která si šla na policii pro svého syna. Není snad v Americe takovýchto lidí spousta? To by čumilové asi nevycházeli z údivu. Ale to je jen detail a nepatrný flíček na čistém a výborně zpracovaném filmu.

• 8.10.2013  19:44
    Císařovy nové šaty (TV film) (2010)

Na německou TV pohádku překvapivě dobré. Příjemná hudba, ucházející herci, správně slizký císař a skoro žádné pitvoření a přehrávání, jak je u německých pohádek zvykem. Oproti jiným těmto pohádkám určitě nadprůměr.

• 13.8.2012  02:00
    Deprivační staniol (amatérský film) (2007)

Udělat z cesty psychotika k bankomatu film? Výborný nápad! Až na ten otrávený a otravný hlas, který mi kazil celkový dojem, jde o nadprůměrný studentský film. Jo a to, že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou...

• 18.8.2012  22:01
    Deus Irae (2010)

Masakrální béčko, čekala jsem mnohem víc. Když se objevil na scéně knězův vymítací pomocník v černých brýlích, bylo vymalováno. A to začátek vypadal tak nadějně.

• 6.5.2012  18:27

Koukla jsem se z nudy na přesně ten žánr, který nemám ráda. Jaké bylo moje překvapení, že tahle romantická komedie je úplně jiná liga! Prostoduchá růžová Shelley má parádní hlášky a celý film se odehrává v duchu ujetého humoru, který mě baví a tady mě vyloženě překvapil. 3,5*

• 2.9.2012  14:45
    Drsný holky (2006)

Sice o fous slabší než Zkažená mládež, ale i tak velmi dobré. Překvapilo mě benevolentní chování učitelů ve škole. Myslím, že rvačky a drzé chování by se určitě normálně takto netolerovaly. Až na pár méně uvěřitelných momentů na mě film, a především jeho druhá polovina, zapůsobil poměrně silně. Jo, holky na severu jsou docela drsné.

• 25.9.2012  03:11

Člověk by řekl, že dneska už parodie na telenovelu nemůže pobavit a ono to přesto fungovalo. Ne? Ale ano! Jako amatérský film nelze hodnotit jinak. I přes závěrečnou erupci vášně, která tam byla jaksi navíc, musím dát, i když s odřenýma ušima 4*.

• 30.12.2012  18:07
    Eurotrip (2004)

Jako nenáročná komedie docela dobré, ale no teda... To, co chlapci předváděli ve Vatikánu, to už bylo i na ujetou road movie trochu přitažené za vlasy. A to, že tvůrci zařadili Slovensko do východní Evropy a myslí si, že v Bratislavě můžete za dolar osmdesát hýřit celý víkend, to mi hlava nebere.

• 27.5.2012  23:01
    Falešné přátelství (TV film) (2011)

Celkem povedený TV film a děsivý pohled na to, čím se dokážou pobavit a také pochlubit dnešní teenageři. Jodelle Ferland vyrostla z typické hororové holčičky v nadějnou mladou herečku. Trauma po útoku zahrála skvěle. SPOILER: Překvapil mě výrok soudu. Obžalovaným hrozilo doživotí, ale na přímluvu matky oběti vyvázly jen s podmínkou. Docela velký rozdíl.

• 29.7.2012  20:48
    Farma (TV pořad) (2012)

Chtěla jsem tuhle slátaninu hodnotit odpadem, ale tím bych povýšila Hotel Paradise, který je odpadem mnohem jedovatějším. V téhle "šou" soutěžící aspoň trochu pracují nebo se o to pokoušejí. Nostalgických 10 % za exhumovanou Terezu, přece jen jsem odkojená Esem...

• 24.2.2012  18:02
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

No jo no, v našich končinách nejsou sedláci, ale farmáři. A nosí kovbojské klobouky. Kdo by jim odolal :-)

• 10.3.2012  23:43
    Flora (1989)

Hrozně krátké na to, aby si z toho člověk něco vzal. Snad to, že i zelenina trpí ...nezapomínejte zalít záhonky.

• 8.4.2013  23:57

Opravdu povedený psychothriller, jehož hlavní smysl je napnout, vyděsit a deptat diváka tím, že situace může být vždycky ještě horší a happyend možná nenastane. Dala bych krásné čtyři hvězdy, ale jednu musím strhnout za vyloženě pitomou scénu s ovladačem. Pokud chtěl tvůrce zdůraznit bezmoc obětí a převahu těch zvrácených, zrovna kouzelný ovladač si mohl odpustit.

• 3.8.2012  18:05
    Grilování s Vodouchem (TV pořad) (2012)

Tak jsem nově na Nově zjistila, že Coca-cola je kromě odrezování šroubků, čištění odpadů a míchání s rumem vhodná i k marinování masa. Laik se diví, odborník žasne!

• 4.9.2012  08:33
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Tak umělé dialogy a postavy jsem už dlouho neviděla. Další "zábavný" seriál z rádoby poutavého prostředí. Další český seriál pro české publikum konzumující cokoli, co padá z televize.

• 1.1.2012  21:32
    Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)

Ne všechno, co je animované, vysmáté a zvířátkové, je vhodné pro děti. Nevinný začátek se vždycky nešťastnou náhodou změní v masakr a roztomilé postavičky končí zrasované k nepoznání. Mě to kdysi hodně bavilo a i teď se občas ráda kouknu. Například bezruký kutil Handy nebo pravěké zvířátko zamrzlé v ledu nemají chybu. S pořádnou porcí nadhledu je to roztomile drsné. A zábavné!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6