reditelka

Lucie K.

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 18.9.2012  04:06
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Tak tomu říkám krátkometrážní horor! Já věděla, že ty internetové testy nevěstí nic dobrého... Fuj!

• 12.9.2012  14:08

Je to poučná a notoricky známá pohádka. Jan Werich ji ale povýšil na něco, co musí zaručeně usadit dítě i dospělého. Pohádka je ztvárněná a hlavně odvyprávěná tak jedinečným způsobem, že nelze hodnotit jinak.

• 28.5.2012  23:18
    Město bohů (2002)

Tady musí jednoznačně každé tarantinovské srdce zaplesat nad filmařským stylem. A ve spojení s tak drsným námětem, který je založen na skutečném příběhu jde o opravdovou filmovou lahůdku. Klobouk dolů před "herci" přímo ze slumu, především před dětmi. Jen málokterý film dokáže působit tak autenticky.

• 22.5.2012  22:33
    Noc a mlha (1956)

Tak naturalistický a působivý dokument jsem ještě neviděla. Závěrečný komentář platí i po desítkách let: "Kdo z nás bude na těchto věžích nadále držet hlídku, aby nás varoval před příchodem nových popravčích?" Doporučuji zhlédnout každému, kdo si stejně jako já myslel, že už toho o koncentračních táborech viděl dost...

• 10.3.2012  10:35
    Sám doma (1990)

Americká komedie? No a co? Pro mě je to jeden z nejlepších vánočních filmů, které znám a které mám s Vánocemi spojený od dětství stejně jako třeba Tři oříšky pro Popelku. Scénky které z nám nazpaměť, hezká hudba - na tuhle komedii se podívám kdykoli znovu.

• 16.2.2012  14:36
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Nikdo by to nezahrál lépe než Bára Hrzánová! Skvělé jak živě, tak na televizní obrazovce. Jednoznačně nejlepší divadelní inscenace, kterou jsem kdy viděla.

• 16.2.2012  14:19
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Humor, který mi dokonale sedí. Seriál jsem původně sledovala na internetu. Kdybych ho prvně viděla s českým dabingem, určitě bych dala o hvězdu nebo dvě méně. Originální znění tady dělá opravdu hodně.

• 18.1.2012  21:12

Pro mě nejpůsobivější z Velmi uvěřitelných příběhů. Osamělost a stáří v tom nejmrazivějším "svátečním" pojetí. Nikdy bych nechtěla zažít Vánoce jako paní Hůlová!

• 1.1.2012  20:47

Na to, že se v 80. letech točila spousta "ponurých" pohádek, tahle s přehledem poráží většinu dřívější i pozdější produkce. Skvěle zvolení herci, vtipné dialogy, hezká hudba - a je z toho jedna z nejlepších českých pohádek. Neodpustím si jednu správcovu legendární větu: "Jasnosti! Kdyby vaše ctěná ruka uchopila nejjasnější brk, ano, a ráčila se co nejjasněji podepsat. Zde.“

• 29.12.2011  00:46
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Z nouze ctnost! Výborný prequel, i když Gannicův příběh je trošku slabší než Spartakův. Tvůrci se tohle mínus snaží dohnat vydatnými erotickými scénami. Hodně dobře se dívá na méně nafouklého a lidštěji vypadajícího Crixa :-)

• 29.12.2011  00:31
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Vyloženě šťavnatý seriál, který přetéká krvavými řežbami, intrikami a sexem. To vše rámuje napínavý historický příběh. Snad každý si ve Spartakovi najde to svoje. Ačkoli krvavé scény nemusím, takhle krev ála 300 mi nevadila vůbec. Dechberoucí od prvního do posledního dílu.

• 21.12.2011  17:31

Jeden z nejpůsobivějších filmů, co jsem kdy viděla. Tajemná pohádka o zaostalém obrovi, který koná zázraky, na děsivém pozadí cel smrti. Po zhlédnutí popravy Eduarda Delacroix jsem měla problém usnout. A i když John Coffey byl prostě skvělý, největší dojem na mě udělal veleslizák Percy.

• 28.11.2020  18:54

Pozor obsahuje spoiler! Na film jsem se podívala se zájmem, abych ho srovnala s knihou, kterou jsem nedávno dočetla. No asi jsem to neměla dělat :-) Dala bych filmu klidně pět hvězd, ale tolik mi toho v něm chybělo... Např. některé momenty se starostovou ženou Ilsou, i onen osudný nálet a jak je možné, že z něj vyvázla Liesel živá. Chyběly mi tam zlodějské akce s Rudim i denně poplivané dveře :-) I přesto se mi film hodně líbil a nemůžu dát méně než čtyři hvězdy. Skvělá byla hlavně Rosa Hubermannová a její muž. Doporučuji.

• 20.10.2016  22:35
    Toni Erdmann (2016)

Dlouho jsem neseděla v kině tak dlouho a předem jsem se toho trochu děsila. O to víc mě nadchlo, že jsem neměla potřebu během filmu podívat se, kolik je hodin. Po lehké skepsi ze začátku se začal film skvěle rozjíždět a posledních cca 45 minut opravdu stálo za to. Nelituji, naopak - film měl hloubku, ale výbuchy smíchu v kině u některých scén to celé příjemně odlehčovaly. To se prostě musí vidět... Dávám poctivé čtyři hvězdy!

• 20.2.2016  18:40

Opravdu vtipná komedie s vážnými místy k zamyšlení a tomu pořádná dávka ujetosti. Prostě filmová směsice, po které ještě nějakou dobu uvažujete, co si o ní myslet a jak ji vlastně hodnotit. A to považuji za velké plus. Navíc dlouho jsem se tak upřímně nezasmála jako u této podivné komedie :-)

• 12.2.2015  10:18
    Nezlomný (2014)

Angelina si vybírá těžká témata a za odvahu klobouk dolů. Neubráním se srovnání s jejím předchozím filmem a opět je děj trochu roztříštěný. Ale už zdaleka ne tak moc. Příběh je navíc ještě poutavější. Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4* jednak kvůli roztříštěnosti děje a jednak kvůli trochu strnulému výrazu Jacka O'Connella, který ukázal nějakou mimiku až při zvedání dřevěného trámu. Ale byl to zážitek.

• 30.10.2013  22:13

Čistý a napínavý thriller s klasickým úchylem, který si nese trauma z dětství. Kdyby na konci američtí policisté začali Halle Berry a tu unesenou holku balit do dek a nosit jim kafe v kelímku, dala bych 3*. Ale takhle musím dát jasné čtyři, protože stručný konec mě stručně a jasně překvapil.

• 25.2.2013  22:46

Po letech jsem se podívala znovu a musela jsem přidat jednu hvězdu. Film tak skvěle adaptující knižní předlohu nelze hodnotit níž. Pokud jste nečetli knihu, může vám děj připadat zmatený a postavy podivné. I přesto ve vás zanechá nepopsatelný dojem a donutí vás přemýšlet, co to vlastně sakra bylo? Podle mě jsou Milenci a vrazi téměř dokonalé filmové ztvárnění černého, zvrhlého, kritického a znechuceného Párala.

• 13.1.2013  13:45

Šokující, na poplach bijící, kruté a svým způsobem dojemné. Doporučuji každému, aby se aspoň jedním okem podíval (mi to oběma nešlo). Na 5* to u mě ale bohužel není, protože dokument je až příliš jednostranný a neukazuje řešení nebo spíše vhodný kompromis. Protože vegetariánství asi pro většinu z nás nebude to pravé ořechové. 70 %.

• 3.11.2012  18:36
    Zlatovláska (TV film) (1973)

I když malé vady na kráse se Zlatovlásce nedají upřít, je to pohádka s jednoznačně nejkrásnějšími písničkami.

• 1.11.2012  20:27

Krátký film nabitý velkou energií, skoro se mi chce říct film nadržený nápadem nebo nápaditě nadržený. Každopádně vtipný, nadsazený a zároveň vystihující snad vše, co by vás v rámci tohoto typu filmečku mohlo napadnout, aby zároveň nepůsobil oplzle. K tomu všemu skvěle padnoucí hudba, která to ještě více zlehčuje a dává spád.

• 1.11.2012  20:11

No, vždycky nemusí vyhrát ten, co má poslední slovo :-) Úžasná ukecaná animace beze slov!

• 23.10.2012  22:55
    Psychoville (TV seriál) (2009)

Asi nejšílenější seriál, jaký jsem kdy viděla. Opravdu podařená kombinace tajemna, hororu, vtipu a úchylnosti. Když už si myslíte, že to nemůže být ujetější, objeví se na scéně jednooká siamská dvojčata. Každý díl je lepší a lepší a zamotanější... a nutí vás to podívat se co nejdříve na další. Po bleskovém zhlédnutí první řady dávám 4 (a půl) hvězdy.

• 29.9.2012  21:47
    Možná přijde i charita (TV pořad) (2012)

Nemám ráda charitativní pořady, které hrají na city - tolik pro začátek. Tento pořad jsem sledovala částečně nedobrovolně a byla jsem příjemně překvapena, jak poutavě byl pojat. Nejen že ukázal, jak budou využity darované peníze, ale namísto ohraných zpěváků pobavil diváky vtipnými a originálními scénkami. A to takovými, které navíc poukázaly také na problém tělesných handicapů, alkoholismu nebo lidské zparchantělosti. A za tento velmi dobře zvládnutý mix hodnotím 85 %.

• 25.9.2012  23:01

No teda, Waldemar Matuška jako vypravěč hodně příjemně překvapil. Písnička/pohádka mě zcela pohltila ještě než se stodoly stačily vybourat ze základů. Matuškův projev skvěle graduje spolu s opakujícími se motivy limonády a sušenek, co byly zadarmo! Opravdu výborná nekonečná písnička+pohádka+poučení v jednom.

• 25.9.2012  03:11

Člověk by řekl, že dneska už parodie na telenovelu nemůže pobavit a ono to přesto fungovalo. Ne? Ale ano! Jako amatérský film nelze hodnotit jinak. I přes závěrečnou erupci vášně, která tam byla jaksi navíc, musím dát, i když s odřenýma ušima 4*.

• 18.9.2012  04:34

Na to, že jde vlastně o propagační video, je to výborné. A dokonce bez jediného střihu. Poslouchala bych klidně dál, mohl jít ještě kousek. A dala bych si k tomu whisky :-)

• 6.9.2012  22:48
    Tune for Two (2011)

Jaj, absurdita! Začnu zpívat, třeba to pomůže... Zazpívejme si, aspoň si to zpříjemníme... Skvělý a zároveň hrozný nápad na scénku s nakažlivou hudbou.

• 2.9.2012  14:45
    Drsný holky (2006)

Sice o fous slabší než Zkažená mládež, ale i tak velmi dobré. Překvapilo mě benevolentní chování učitelů ve škole. Myslím, že rvačky a drzé chování by se určitě normálně takto netolerovaly. Až na pár méně uvěřitelných momentů na mě film, a především jeho druhá polovina, zapůsobil poměrně silně. Jo, holky na severu jsou docela drsné.

• 24.8.2012  23:56

Překvapuje mě poměrně slabé hodnocení. Byla to po dlouhé době opravdu zábavná česká komedie. Občasný trapný humor nebo hláška se dá odpustit. Spíše mi docela vadil okatý product placement. Možná je to tím, že jsem od filmu moc nečekala, ale o to víc jsem se pobavila. Ivana Chýlková byla skvělá.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6