reditelka

reditelka

Lucie K.

okres Opava

• 16.5.2012  21:43

Lebensborn je rozhodně lákavé téma, což pro mě byla u tohoto filmu polovina úspěchu. Také mě zaujala Vilma Cibulková, která byla jak vystřižená z nacistického špitálu, a lidový Bronislav Poloczek. I přes to všechno bych film nenazvala "strhující", jak ho popisuje oficiální text distributora. Chyběly mi silnější, emotivnější scény a hudba, která by je umocnila.

• 15.4.2012  23:09
    Přerušené ticho (TV film) (2012)

Děj byl poměrně předvídatelný a herecké výkony mě taky dvakrát neoslnily. I tak v rámci TV filmů hodnotím průměrem, dostala jsem to, co jsem očekávala. A co si z tohoto filmu vzít? Šikana se týká všech - vinu nese i ten, kdo jen přihlíží.

• 10.4.2012  14:03

Na tehdejší dobu velmi povedené, na dnešní dobu celkem bizarní. U tohohle dílka oceňuji hlavně historickou hodnotu a podařenou animaci, která musela tvůrce stát opravdu hodně práce a hodně brouků.

• 24.3.2012  09:14
    Odsouzený z Pinktownu (TV film) (1965)

Docela vtipná krátká komedie. Příjemný černý humor s výbornými herci. Ale nemůžu si pomoct, Stelle Zázvorkové jsem ten "Divoký západ" prostě nevěřila. Neseděl mi k ní ani kostým, ani role.

• 10.3.2012  23:39

Takové hezké mladé maso to bylo :-)

• 10.3.2012  23:37

Šílené, bizarní a tím vlastně zajímavé. I když dialog věcný mě poněkud nudil a víc než dialogem byl vzájemným zdlouhavým drcením se. Nejlépe ztvárněný byl dialog vášnivý.

• 9.3.2012  01:01
    Studoval jsem FLE (amatérský film) (2005)

Děda, který odešel, syčící husa, studijní oddělení... tenhle snímek má hodně vtipné momenty. Škoda nekvalitního provedení, to mu ubírá na celkovém dojmu.

• 7.3.2012  00:33

Přestože němé tváře mám moc ráda, nelíbí se mi o nich filmy. Už z plakátů mi zavánějí nezbytnou slzičkou nad osudem věrného zvířete. Počínaje Gorem, přes zachráněného Willyho a další zvířátka až po koně. Je to taková sázka na dojemnou jistotu. Když ale u tohoto filmu pominu některé srdceryvné scény, musím ho ohodnotit lepším průměrem, protože se na něj koukalo velmi dobře. Krásná příroda, ohromující válečné scény a v neposlední řadě kůň, kterému bych dala Oscara.

• 26.2.2012  14:10
    Zlatník Ondra (TV film) (1995)

Příjemná průměrná pohádka na nedělní odpoledne. Překvapil mě Ruda z Ostravy ve "vážné" roli, málem bych ho nepoznala.

• 24.2.2012  00:28

I když romantické komedie nepatří k mým oblíbeným žánrům, tomuhle filmu se nedá upřít určité kouzlo. Zachytila jsem v něm několik velmi příjemných momentů a pobavil mě všudypřítomný kocour. Bohužel ale Amerika 60. let mi moc neříká, proto tento film hodnotím pouze průměrem.

• 21.2.2012  20:49
    Bathory (2008)

Stará pověst z jiného úhlu a navíc zvláštně zpracovaná. Když jsem po tomto filmu odcházela z kina, nevěděla jsem, co si z něj vybrat. Chvíli mi trvalo než jsem ho vstřebala a po nějaké době jsem byla nadšená, a to hlavně z Anny Friel. Asi nejvíc mě dostala závěrečná scéna v hořícím pokoji. Vůbec jsem ale nepochopila roli "vtipných" mnichů.

• 16.2.2012  13:33
    Jste to, co jíte (TV pořad) (2006)

Udivuje mě, že jsou mezi námi takoví, co si libují v třepání pupkem a zadkem před kamerou. Nelíbí se mi vyhazování jídla (i když nezdravého) do popelnice. Naopak se mi líbí to, že se diváci dozvědí od odborníků něco o správném stravování a o tom, že se vyplatí číst obaly výrobků. Spousta lidí totiž s prominutím sežere cokoli.

• 5.2.2012  10:08
    Ramóna má návštěvu (studentský film) (1990)

O něco méně působivé než např. Štědrý večer paní Hůlové, kde se atmosféra dala doslova krájet. Napětí beze slov tady však má něco do sebe. Také oceňuji otevřený konec, kdy si každý divák může domyslet, jestli Ramóna věděla nebo nevěděla... Já myslím, že věděla.

• 4.2.2012  10:40
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Pohodový seriál, u kterého si odpočinete po návratu ze školy nebo z práce. I když přiznávám, že bez Salema by mě to asi nebavilo :-)

• 4.2.2012  10:31

Jednoduše dobrý horor. Napětí, lekačky, překvapení - bylo tam vše. A i když konec byl docela překvapivý, první díl byl podle mě prostě lepší, originálnější.

• 14.1.2012  11:41
    Šéf na grilu (TV pořad) (2011)

O fous slabší než Ano, šéfe! A to hlavně kvůli Halině Pawlowské, která je v tomhle pořadu zbytečnou a rušivou vsuvkou. Jinak oceňuji to, že se konečně někdo pokouší naučit Čechy grilovat.

• 14.1.2012  11:19
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Docela přínosný pořad. Pohlreich v tom umí chodit a přesně ví, co je třeba k tomu, aby restaurace šlapala. Ale čím dál víc mi připadá, že hraje podle předem stanoveného scénáře: Příchod do restaurace - zděšení - ochutnání jídla - znechucenost. To vše s přehnanými gesty a mimikou, občas letí talíř do vedlejšího rybníčku. Počáteční stav je prostě automaticky hrůza, i kdyby nebyla.

• 5.1.2012  17:02

Příběh, který neurazí ani nenadchne. Taková klasika na nedělní odpoledne. U mě tahle pohádka způsobila hlavně to, že jsem přestala být alergická na Lucku Vondráčkovou jako na zpěvačku. Především za nádhernou ústřední písničku musím dát 3*.

• 5.1.2012  15:19

Ne tak dobré, jako jako první díl, ale i tak dobré. Takže za tři. Děj mi připadal místy zbytečně táhlý a nastavovaný. 60 minut by stačilo. Přesto jsem se docela dobře pobavila. Oceňuji hlavně detaily a mimiku postav. A taky už bylo načase vysvětlit veřejnosti, proč je otcem pandy houser.

• 19.7.2015  22:11
    Výkřiky ve tmě (TV film) (2006)

Tak strašně předvídatelné... Tak strašně průhledné... Přesto jsem se dívala až do konce a čekala nějaký zvrat. Bohužel žádný nenastal a můžu hodnotit jen jako podprůměr i v rámci TV fimů.

• 4.2.2015  22:09
    Lucy (2014)

Skvělý námět, výborná Scarlett Johansson, ale tak nepovedený film... Na můj vkus to bylo bohužel více "fi" než "sci". Protože když se ze science fiction stane pohádka a když se z chytré holky stane počítač, nemůžu prostě hodnotit lépe...

• 24.7.2014  21:58
    Cimrman v říši hudby (divadelní záznam) (2006)

Vše od DJC uctívám. Ale když čekáte určitou kvalitu, pak tohle je opravdu zklamání. Humor uvařený z vody sázející na hudbu a němčinu (?). Ani náhodou, ani omylem... Pár slabých vtipů cimrmanovský standard opravdu nezachrání. 2* i když mě tak podprůměrné hodnocení vnitřně drásá.

• 20.1.2013  23:31
    Bill (2007)

Asi jsem nebyla naladěná na neúspěšného tragéda, ale po většinu času jsem se nudila. Nevím proč, ale celou dobu jsem měla pocit, že koukám na chladnou severskou komedii. Scéna ve stanu, kde na plné pecky hrál Röyksopp (nejlepší zážitek z filmu), to ve mně ještě podtrhla.

• 30.12.2012  18:07
    Eurotrip (2004)

Jako nenáročná komedie docela dobré, ale no teda... To, co chlapci předváděli ve Vatikánu, to už bylo i na ujetou road movie trochu přitažené za vlasy. A to, že tvůrci zařadili Slovensko do východní Evropy a myslí si, že v Bratislavě můžete za dolar osmdesát hýřit celý víkend, to mi hlava nebere.

• 9.12.2012  22:17

Jeden mrzutý + jeden otravný s diblíkovským chováním a jedna společná dobrodružná cesta. Nic nového, nic převratného, prostě jen Doba ledová jinak a jinde.

• 26.10.2012  01:35

Tak tenhle díl nebyl zdaleka tak milý a "duši hladící" jako většina dílů s krtečkem. Jako pohádka na dobrou noc u malých dětí určitě nezabere, protože budou mít nad čím přemýšlet. Spoiler: Když krtkovi vypadly z porodní brašny kleště, dostala jsem strach. Ale porod nakonec proběhl hladce.

• 8.10.2012  11:45
    Posedlost (TV film) (2011)

Vcelku koukatelné, nenáročné, ale... Bohužel většina akcí se dala předvídat a hlavní hrdinka byla neskutečně naivní husička neschopná dialogu. A když už, tak to stálo za to. Pro mě bohužel lehce podprůměrný film.

• 2.10.2012  02:08
    Na stojáka (TV pořad) (2004)

Křečovité, podbízivé, nucené... Snad jen Iva Pazderková je sama o sobě na 4*, to ale pořad jako celek bohužel nevytrhne.

• 20.9.2012  21:15

Bohužel, obrazy mi neladily s přednesem povídky. Nevěděla jsem, na co se soustředit víc. Obojí bylo působivé, ale každé jinak a dohromady z toho vznikl nesourodý film. A jakkoli je Poeova povídka hororová, já jsem necítila ani napětí, ani strach, ale místy spíše nezájem a nudu.

• 8.9.2012  12:33
    Špatné myšlenky (studentský film) (2009)

Poměrně příjemný film, u kterého jsem ale bohužel po celou dobu přemýšlela, jestli ho chápu správně. Na konci jsem si uvědomila, že stále nevím :-/ No, možná to byl záměr, pro mě ale snižuje celkové hodnocení. Oceňuji dobře zvolenou hudbu.