reditelka

Lucie K.

okres Opava

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 25.9.2012  23:01

No teda, Waldemar Matuška jako vypravěč hodně příjemně překvapil. Písnička/pohádka mě zcela pohltila ještě než se stodoly stačily vybourat ze základů. Matuškův projev skvěle graduje spolu s opakujícími se motivy limonády a sušenek, co byly zadarmo! Opravdu výborná nekonečná písnička+pohádka+poučení v jednom.

• 16.8.2012  01:09

Rozpohybované obrazy Evy Švankmajerové daly tragickému příběhu ten správný hororový nádech. Podobně jako Kyvadlo, jáma a naděje ve mně tento film zanechal jakýsi temný pocit. Velmi působivé, skvěle zpracované.

• 10.9.2012  22:52
    Abeceda (studentský film) (1969)

Opravdu originální pojetí abecedy, se kterou se nedá dělat nic jiného, než jen nevěřícně zírat. Prvňáčkům bych ale doporučila zůstat u slabikářů.

• 27.3.2012  22:45
    Hra s kameny (1965)

1* za tu piplačku, co musela být se skládáním a posouváním těch kamenů. Jinak hrozná nuda...

• 24.3.2012  09:14
    Odsouzený z Pinktownu (TV film) (1965)

Docela vtipná krátká komedie. Příjemný černý humor s výbornými herci. Ale nemůžu si pomoct, Stelle Zázvorkové jsem ten "Divoký západ" prostě nevěřila. Neseděl mi k ní ani kostým, ani role.

• 29.4.2012  23:13
    Ruka (1965)

Je to neuvěřitelné, že i bez mimiky a beze slov se dá vyjádřit strach a panika. Pro mě velmi působivý loutkový film a skvělá alegorie totalitního režimu.

• 24.2.2012  00:28

I když romantické komedie nepatří k mým oblíbeným žánrům, tomuhle filmu se nedá upřít určité kouzlo. Zachytila jsem v něm několik velmi příjemných momentů a pobavil mě všudypřítomný kocour. Bohužel ale Amerika 60. let mi moc neříká, proto tento film hodnotím pouze průměrem.

• 22.5.2012  22:33
    Noc a mlha (1956)

Tak naturalistický a působivý dokument jsem ještě neviděla. Závěrečný komentář platí i po desítkách let: "Kdo z nás bude na těchto věžích nadále držet hlídku, aby nás varoval před příchodem nových popravčích?" Doporučuji zhlédnout každému, kdo si stejně jako já myslel, že už toho o koncentračních táborech viděl dost...

• 12.9.2012  14:08

Je to poučná a notoricky známá pohádka. Jan Werich ji ale povýšil na něco, co musí zaručeně usadit dítě i dospělého. Pohádka je ztvárněná a hlavně odvyprávěná tak jedinečným způsobem, že nelze hodnotit jinak.

• 10.4.2012  14:03

Na tehdejší dobu velmi povedené, na dnešní dobu celkem bizarní. U tohohle dílka oceňuji hlavně historickou hodnotu a podařenou animaci, která musela tvůrce stát opravdu hodně práce a hodně brouků.

1 2 3 4 5 6 následující >>