reditelka

Lucie K.

okres Opava

• 28.10.2012  03:47
    Michael (2011)

Velmi zajímavé téma, tak trochu se dalo čekat, že ho zpracují zrovna Rakušané. Ale zrovna tento příběh je trochu chladnější, než bych čekala. Možná je to tím, že neobsahuje žádné šokující scény, ale právě každodennost a rutinu sklepního chovatele. A právě ta nezaujatě podaná každodennost je místy tak chladná, až mrazivá.

• 26.10.2012  01:35

Tak tenhle díl nebyl zdaleka tak milý a "duši hladící" jako většina dílů s krtečkem. Jako pohádka na dobrou noc u malých dětí určitě nezabere, protože budou mít nad čím přemýšlet. Spoiler: Když krtkovi vypadly z porodní brašny kleště, dostala jsem strach. Ale porod nakonec proběhl hladce.

• 23.10.2012  22:55
    Psychoville (TV seriál) (2009)

Asi nejšílenější seriál, jaký jsem kdy viděla. Opravdu podařená kombinace tajemna, hororu, vtipu a úchylnosti. Když už si myslíte, že to nemůže být ujetější, objeví se na scéně jednooká siamská dvojčata. Každý díl je lepší a lepší a zamotanější... a nutí vás to podívat se co nejdříve na další. Po bleskovém zhlédnutí první řady dávám 4 (a půl) hvězdy.

• 12.10.2012  08:28

Po dlouhé době naprosto nečekaný a originální horor, který hororem tak úplně není. Prostě celou dobu přemýšlíte nad tím, o co tady vlastně jde. Nechybí ani černý humor, který odlehčuje klasické mrtvolné scény, kdy se olezlé zombie vyhrabávají ze země a máchají zbylými končetinami. Já osobně jsem byla spokojená, protože nešlo o klasický předvídatelný lesní horor. Na druhou stranu podivný konec mi zaváněl žánrem fantasy, který není zrovna můj šálek čaje a sem se mi nehodil už vůbec.

• 8.10.2012  11:45
    Posedlost (TV film) (2011)

Vcelku koukatelné, nenáročné, ale... Bohužel většina akcí se dala předvídat a hlavní hrdinka byla neskutečně naivní husička neschopná dialogu. A když už, tak to stálo za to. Pro mě bohužel lehce podprůměrný film.

• 7.10.2012  09:30
    Bobovy burgery (TV seriál) (2011)

Záchodový "humor" a sprosťárny - to má být zřejmě tahoun tohohle seriálu. Ubohé děti, které stráví nedělní ráno u něčeho takového. Po zhlédnutí dvou dílů dávám 20 %, sbohem a šáteček.

• 5.10.2012  08:07
    Treevenge (2008)

Jako parodie na krvák s vánoční atmosférou docela dobré. Ale jako horor? To snad ani ne :-)

• 2.10.2012  02:08
    Na stojáka (TV pořad) (2004)

Křečovité, podbízivé, nucené... Snad jen Iva Pazderková je sama o sobě na 4*, to ale pořad jako celek bohužel nevytrhne.

• 29.9.2012  21:47
    Možná přijde i charita (TV pořad) (2012)

Nemám ráda charitativní pořady, které hrají na city - tolik pro začátek. Tento pořad jsem sledovala částečně nedobrovolně a byla jsem příjemně překvapena, jak poutavě byl pojat. Nejen že ukázal, jak budou využity darované peníze, ale namísto ohraných zpěváků pobavil diváky vtipnými a originálními scénkami. A to takovými, které navíc poukázaly také na problém tělesných handicapů, alkoholismu nebo lidské zparchantělosti. A za tento velmi dobře zvládnutý mix hodnotím 85 %.

• 29.9.2012  15:19
    Můžeme dál? (TV pořad) (2012)

Vědomostní soutěž (to mají lidi rádi) spojíme s voyeurským lezením do soukromí (to mají lidi ještě radši) a máme tu zbrusu nový pořad. Nesympatičtí moderátoři a kombinace soutěže s lezením do soukromí, zřejmě odkoukaná na Primě, je v tomto složení úplně mimo. Dávám 1* za to, že i v takovémto paskvilu se můžete něco dozvědět.

• 29.9.2012  15:01

Film, který neurazí a nenadchne. Víc než Daniel Radcliffe mě zaujala nehostinná mlžná anglická příroda. A větší strach než zjevující se dáma v černém a mrtvé děti, mi naháněly ošklivé mechanické hračky v domě. Film se táhl v ponurém rázu, byli tam duchové, pověry, mlha, tma... Ale chyběla tomu ta správná strašidelná atmosféra.

• 25.9.2012  23:01

No teda, Waldemar Matuška jako vypravěč hodně příjemně překvapil. Písnička/pohádka mě zcela pohltila ještě než se stodoly stačily vybourat ze základů. Matuškův projev skvěle graduje spolu s opakujícími se motivy limonády a sušenek, co byly zadarmo! Opravdu výborná nekonečná písnička+pohádka+poučení v jednom.

• 25.9.2012  03:11

Člověk by řekl, že dneska už parodie na telenovelu nemůže pobavit a ono to přesto fungovalo. Ne? Ale ano! Jako amatérský film nelze hodnotit jinak. I přes závěrečnou erupci vášně, která tam byla jaksi navíc, musím dát, i když s odřenýma ušima 4*.

• 20.9.2012  21:15

Bohužel, obrazy mi neladily s přednesem povídky. Nevěděla jsem, na co se soustředit víc. Obojí bylo působivé, ale každé jinak a dohromady z toho vznikl nesourodý film. A jakkoli je Poeova povídka hororová, já jsem necítila ani napětí, ani strach, ale místy spíše nezájem a nudu.

• 20.9.2012  09:00
    Superžralok (2011)

Celý film je (doufám!) brán jako nadsázka. Proto nedávám odpad, párkrát jsem se upřímně pobavila :-)

• 18.9.2012  04:34

Na to, že jde vlastně o propagační video, je to výborné. A dokonce bez jediného střihu. Poslouchala bych klidně dál, mohl jít ještě kousek. A dala bych si k tomu whisky :-)

• 18.9.2012  04:06
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Tak tomu říkám krátkometrážní horor! Já věděla, že ty internetové testy nevěstí nic dobrého... Fuj!

• 17.9.2012  00:14
    Rozhovory před popravou (TV film) (2011)

Tak jsem si rozšířila obzory o čínském soudnictví a politické zaujatosti čínských dokumentů. Docela mi vadila redaktorka se zbytečnými otázkami typu "Jak jste to jen mohl udělat?" a neprofesionální větou "Zasloužíte si, aby vás lidé nenáviděli." Pro odlehčení nechyběl pohled na její vlastní spořádanou rodinu u večeře. I přesto nabídl dokument kromě emotivních scén i spoustu zajímavých informací a jiný pohled na problematiku trestu smrti.

• 12.9.2012  14:08

Je to poučná a notoricky známá pohádka. Jan Werich ji ale povýšil na něco, co musí zaručeně usadit dítě i dospělého. Pohádka je ztvárněná a hlavně odvyprávěná tak jedinečným způsobem, že nelze hodnotit jinak.

• 10.9.2012  22:52
    Abeceda (studentský film) (1969)

Opravdu originální pojetí abecedy, se kterou se nedá dělat nic jiného, než jen nevěřícně zírat. Prvňáčkům bych ale doporučila zůstat u slabikářů.

• 10.9.2012  22:36
    Únos (2006)

A mně už ty pixarovské animáky přijdou na jedno brdo. Ksichtící se zvířata nebo potvůrky, jeden je vždycky nešikovný a jiný to žehlí... To vše v různých obměnách - hezké, ale pořád stejně hezké. Tři hvězdy dávám za to, jak unášeného pozemšťana tlačili zadkem z okna a za doprovodné zvuky.

• 9.9.2012  13:56
    Kdo hledá, najde (TV film) (2007)

Docela hezká, vtipná pohádka se skvělým hereckým obsazením. I když jde pouze o televizní pohádku, je podle mého názoru snesitelnější než leckterá novodobá roztahaná štědrovečerní pohádka. Naprosto okouzlující je nepraktická Jitka Molavcová :-)

• 8.9.2012  12:33
    Špatné myšlenky (studentský film) (2009)

Poměrně příjemný film, u kterého jsem ale bohužel po celou dobu přemýšlela, jestli ho chápu správně. Na konci jsem si uvědomila, že stále nevím :-/ No, možná to byl záměr, pro mě ale snižuje celkové hodnocení. Oceňuji dobře zvolenou hudbu.

• 7.9.2012  16:44

Úplně jiný Švankmajer, než bych čekala. Oceňuji povedenou animaci a velmi hezkou hudbu. Ale propojení s "dokumentem" mi příliš nesedělo.

• 7.9.2012  04:23
    Natočto! (TV pořad) (1999)

Vychlamaný a uřvaný Petr Rychlý na můj vkus vždycky až moc tlačil na pilu. Navíc Natočto bylo jen slabším odvarem už tak slabého Neváhej a toč. 1* za videa s kočkami.

• 7.9.2012  04:19
    Tak neváhej a toč! (TV pořad) (1995)

Jako malá jsem na to vždycky čekala. Některá videa byla opravdu vtipná, od soutěžících diváků jen málokdy. Eduard Hrubeš mi přišel falešný už jako nevinnému dítku. Ale z nostalgie musím dát 2*.

• 6.9.2012  22:48
    Tune for Two (2011)

Jaj, absurdita! Začnu zpívat, třeba to pomůže... Zazpívejme si, aspoň si to zpříjemníme... Skvělý a zároveň hrozný nápad na scénku s nakažlivou hudbou.

• 6.9.2012  22:39
    Neviditelný Kapr (amatérský film) (2011)

Celkem vtipné a navíc byla odpravena jen neviditelná ryba :-) to se mi líbí. Kratičká stopáž je k tomuhle příběhu ideální. Takže krátké, výstižné a na amatérský film docela slušné.

• 4.9.2012  08:33
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Tak umělé dialogy a postavy jsem už dlouho neviděla. Další "zábavný" seriál z rádoby poutavého prostředí. Další český seriál pro české publikum konzumující cokoli, co padá z televize.

• 2.9.2012  14:45
    Drsný holky (2006)

Sice o fous slabší než Zkažená mládež, ale i tak velmi dobré. Překvapilo mě benevolentní chování učitelů ve škole. Myslím, že rvačky a drzé chování by se určitě normálně takto netolerovaly. Až na pár méně uvěřitelných momentů na mě film, a především jeho druhá polovina, zapůsobil poměrně silně. Jo, holky na severu jsou docela drsné.