reditelka

reditelka

Lucie K.

okres Opava

• 28.4.2012  10:02

Přestože Depp a DiCaprio nepatří k mým oblíbencům, tady byli oba skvělí. Především mladý Leonardo ukázal, že umí hrát. Jediné, co bych vytkla, je přehnaný údiv a posměch kolemjdoucích a dokonce fotografování obézní matky, která si šla na policii pro svého syna. Není snad v Americe takovýchto lidí spousta? To by čumilové asi nevycházeli z údivu. Ale to je jen detail a nepatrný flíček na čistém a výborně zpracovaném filmu.

• 27.4.2012  19:56

Rodinná komedie se zvířátky - to bych ještě unesla. Ale nastěhovat si do bytu tučňáky a udělat jim tam Antarktidu, tak to je moc i na film s Jimem Carreym, kterému se jinak dá tolerovat skoro všechno. Kam se poděly jeho grimasy a vtipy? Zábava 5 %, závěrečné slzy rodinného štěstí 15 %, nuda 80 %.

• 22.4.2012  21:46

Na můj vkus málo vtipné, humor Svěráka a Smoljaka se tady mohl uplatnit mnohem lépe. Tím spíš, když jde o tak originální námět, jako je hromadná výměna bytů. Jednu hvězdu dávám za herecké obsazení a druhou za několik vtipných momentů (brazilská káva, airbagy, "Dámo, vraťte mi ty housle").

• 18.4.2012  23:09
    Senna (2010)

Závody F1 mě nezajímají. A od Senny jsem očekávala více dějovou záležitost, jako např. u Falca. Čekala jsem prostě zajímavý film na všední večer. Místo toho se mi dostalo poutavého dokumentu s tak mrazivým a emocionálně silným koncem, že jsem si musela poslední půlhodinu pustit dvakrát.

• 15.4.2012  23:09
    Přerušené ticho (TV film) (2012)

Děj byl poměrně předvídatelný a herecké výkony mě taky dvakrát neoslnily. I tak v rámci TV filmů hodnotím průměrem, dostala jsem to, co jsem očekávala. A co si z tohoto filmu vzít? Šikana se týká všech - vinu nese i ten, kdo jen přihlíží.

• 10.4.2012  23:26
    Spin (2005)

Butterfly effect je nevyčerpatelný a častý námět. I přesto se tenhle snímek neopakuje, ale naopak - DJ, který mixuje detaily momentální situace, je výborný nápad.

• 10.4.2012  14:03

Na tehdejší dobu velmi povedené, na dnešní dobu celkem bizarní. U tohohle dílka oceňuji hlavně historickou hodnotu a podařenou animaci, která musela tvůrce stát opravdu hodně práce a hodně brouků.

• 9.4.2012  00:23

Plytké dialogy a strojené scény. Příběh se odehrával tak nějak a povrchu a za celou dobu se mu nepodařilo ani jednou mě zaujmout. Jednoduše western bez "westernového ducha".

• 29.3.2012  04:30

No nevím teda... Ožrala se ztrapňuje s vánoční básničkou a prokládá to jedním fuckem za druhým. Nepochopila jsem pointu téhle "komedie" a nepochopila jsem, co tam dělali Jim Carrey a spol.

• 27.3.2012  22:45
    Hra s kameny (1965)

1* za tu piplačku, co musela být se skládáním a posouváním těch kamenů. Jinak hrozná nuda...

• 24.3.2012  21:17

Čekala jsem dokument opírající se čistě o svědectví a rozhovory s tehdejšími pasažéry. Koukám ale na snímek, který mi místy až příliš připomíná Cameronův Titanic. A i když ten film mám ráda, v dokumentu mi to prostě nesedí. Proto nižší hodnocení. A navíc - nic nového jsem se nedozvěděla, o Titanicu už toho bylo natočeno dost.

• 24.3.2012  09:14
    Odsouzený z Pinktownu (TV film) (1965)

Docela vtipná krátká komedie. Příjemný černý humor s výbornými herci. Ale nemůžu si pomoct, Stelle Zázvorkové jsem ten "Divoký západ" prostě nevěřila. Neseděl mi k ní ani kostým, ani role.

• 17.3.2012  10:46

Krásné a originální výtvarné zpracování příběhu člověka, který zasvětil svůj život velkému cíli. Příběh, který vás potěší a zároveň zklidní a příjemně zpomalí. Velké věci totiž potřebují čas. Vyprávění se poslouchá jako pohádka a vlastně to i pohádka je. Kolik lidí dnes dělá nezištně něco pro druhé?

• 14.3.2012  23:00

Skvělý film o tom, co je správné a o tom, jestli je lepší držet hubu a krok. Problém každé doby nezávisle na barvě pleti a na tom, co si společnost žádá. I přes vážné téma ve filmu nechybí humor a odlehčení. Jednoznačně nejlepší dvojka je Celie a Minny.

• 10.3.2012  23:43
    Flora (1989)

Hrozně krátké na to, aby si z toho člověk něco vzal. Snad to, že i zelenina trpí ...nezapomínejte zalít záhonky.

• 10.3.2012  23:39

Takové hezké mladé maso to bylo :-)

• 10.3.2012  23:37

Šílené, bizarní a tím vlastně zajímavé. I když dialog věcný mě poněkud nudil a víc než dialogem byl vzájemným zdlouhavým drcením se. Nejlépe ztvárněný byl dialog vášnivý.

• 10.3.2012  10:35
    Sám doma (1990)

Americká komedie? No a co? Pro mě je to jeden z nejlepších vánočních filmů, které znám a které mám s Vánocemi spojený od dětství stejně jako třeba Tři oříšky pro Popelku. Scénky které z nám nazpaměť, hezká hudba - na tuhle komedii se podívám kdykoli znovu.

• 10.3.2012  10:30
    Světlonoš (studentský film) (2005)

Oživlé sochy jsou hrůzostrašné samy o sobě. A tady jsou navíc ještě hladové krysy, pohyblivé zdi a další děsivé pasti, kterými musí chudák rytíř projít, aby ho v cíli nečekalo nic lepšího. Výborně zvolená hudba, děsivější už to být nemohlo. Opravdu jsem se místy bála.

• 9.3.2012  22:44

Tak tohle není můj šálek kávy - ani náhodou. Mám ráda silné espresso a tohle bylo jakési latté, nad kterým se ostatní rozplývají a já ho nedokážu ocenit. Na můj vkus příliš nevýrazné, pomalé, prázdné a až na pár zajímavých detailů (tělesná stavba Šampiona) opravdová nuda.

• 9.3.2012  01:01
    Studoval jsem FLE (amatérský film) (2005)

Děda, který odešel, syčící husa, studijní oddělení... tenhle snímek má hodně vtipné momenty. Škoda nekvalitního provedení, to mu ubírá na celkovém dojmu.

• 8.3.2012  09:23

Příjemně mrazivá pohádka, krásně animovaná. Malým dětem bych to ale určitě nepouštěla, pokud je nechcete za trest vyděsit. Ti větší určitě ocení Marii Rosůlkovou.

• 7.3.2012  00:33

Přestože němé tváře mám moc ráda, nelíbí se mi o nich filmy. Už z plakátů mi zavánějí nezbytnou slzičkou nad osudem věrného zvířete. Počínaje Gorem, přes zachráněného Willyho a další zvířátka až po koně. Je to taková sázka na dojemnou jistotu. Když ale u tohoto filmu pominu některé srdceryvné scény, musím ho ohodnotit lepším průměrem, protože se na něj koukalo velmi dobře. Krásná příroda, ohromující válečné scény a v neposlední řadě kůň, kterému bych dala Oscara.

• 29.2.2012  08:12

Bylo to tak strašně předvídatelné, klasický milostný trojúhelník... O to víc jsem byla v průběhu překvapena nečekanými zvraty. Tenhle film mě prostě každou minutou bavil čím dál víc. Konec filmu mě sice morálně trochu zklamal, ale dějově velmi potěšil, protože jsem předpokládala úplně něco jiného. Také oceňuji velmi dobré herecké výkony, pro mě jasné 4*

• 26.2.2012  16:43
    Studio Kamarád (TV pořad) (1980)

Dávám 1* za pohádky, které tam hrály. Jinak ty plyšové hrůzy mi vždycky spíš naháněly strach a navíc nebyly ani trochu vtipné. Zlatá Vega a Magion...

• 26.2.2012  14:10
    Zlatník Ondra (TV film) (1995)

Příjemná průměrná pohádka na nedělní odpoledne. Překvapil mě Ruda z Ostravy ve "vážné" roli, málem bych ho nepoznala.

• 25.2.2012  12:05

Zpracování mě sice nijak neoslnilo, ale byla to taková blbůstka, že jsem se opravdu dobře pobavila. 4* za zjevení Michala Davida!

• 25.2.2012  09:51

Líbí se mi nápad s komiksovými bublinami, Rychlé šípy jsem měla kdysi ráda. Ale ti chlapci v přiléhavých a zatraceně krátkých kraťasech, kteří chodí objímající se kolem ramen... doufám, že to byla záměrná nadsázka :-) Jinak velmi dobrý a zábavný snímek.

• 24.2.2012  18:02
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

No jo no, v našich končinách nejsou sedláci, ale farmáři. A nosí kovbojské klobouky. Kdo by jim odolal :-)

• 24.2.2012  17:39
    Pro ptáčky (2000)

Hodně zábavné video! A dabovaná verze je ještě lepší, Pixar prostě umí. Go, go, go....! :-D