reditelka

reditelka

Lucie K.

okres Opava

• 24.2.2012  00:44

Filmů o koncentračních táborech už bylo natočeno dost. Dětský pohled je však pro mě něčím novým. Děj je opravdu zajímavý, napínavý a nevyhnutelně smutný... Nemůžu se ale ubránit dojmu, že s tímto potenciálem mohl zapůsobit ještě silněji.

• 24.2.2012  00:28

I když romantické komedie nepatří k mým oblíbeným žánrům, tomuhle filmu se nedá upřít určité kouzlo. Zachytila jsem v něm několik velmi příjemných momentů a pobavil mě všudypřítomný kocour. Bohužel ale Amerika 60. let mi moc neříká, proto tento film hodnotím pouze průměrem.

• 23.2.2012  10:42
    Mary a Max (2009)

Mám ráda, když má příběh vypravěče. Líbí se mi to jak u Zoufalých manželek, tak např. u Amélie z Montmartru. A právě Amélii mi tento film připomněl. Také vypráví příběh podivínů, kteří mají svůj svět. Je laskavý, milý, vtipný. Vlastně velmi vtipný. Tomu ještě navíc přidalo úžasné výtvarné zpracování. Těším se, až se podívám znovu.

• 21.2.2012  20:49
    Bathory (2008)

Stará pověst z jiného úhlu a navíc zvláštně zpracovaná. Když jsem po tomto filmu odcházela z kina, nevěděla jsem, co si z něj vybrat. Chvíli mi trvalo než jsem ho vstřebala a po nějaké době jsem byla nadšená, a to hlavně z Anny Friel. Asi nejvíc mě dostala závěrečná scéna v hořícím pokoji. Vůbec jsem ale nepochopila roli "vtipných" mnichů.

• 18.2.2012  19:58
    Bludiště (TV pořad) (1997)

Nemůžu si pomoct, ale Roman Pastorek na mě působí, že celou tu soutěž musí prostě přetrpět, aby dostal zaplaceno.

• 17.2.2012  22:34
    Skeleton Man (TV film) (2004)

Původně jsem chtěla dát aspoň 1* za zábavnost. Ale ono to vlastně nemělo být zábavné... V rámci žánru úplně mimo.

• 16.2.2012  14:55
    Snídaně s Novou (TV pořad) (1994)

Televizi si ráno pouštím opravdu jen u snídaně, abych během ní zkonzumovala i zprávy a předpověď počasí. Horší je, když zrovna padnu na otravné a rádoby vtipné dialogy moderátorů. Svého času mě ale bavila nemožná Kateřina Hrachovcová :-)

• 16.2.2012  14:36
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Nikdo by to nezahrál lépe než Bára Hrzánová! Skvělé jak živě, tak na televizní obrazovce. Jednoznačně nejlepší divadelní inscenace, kterou jsem kdy viděla.

• 16.2.2012  14:19
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Humor, který mi dokonale sedí. Seriál jsem původně sledovala na internetu. Kdybych ho prvně viděla s českým dabingem, určitě bych dala o hvězdu nebo dvě méně. Originální znění tady dělá opravdu hodně.

• 16.2.2012  13:33
    Jste to, co jíte (TV pořad) (2006)

Udivuje mě, že jsou mezi námi takoví, co si libují v třepání pupkem a zadkem před kamerou. Nelíbí se mi vyhazování jídla (i když nezdravého) do popelnice. Naopak se mi líbí to, že se diváci dozvědí od odborníků něco o správném stravování a o tom, že se vyplatí číst obaly výrobků. Spousta lidí totiž s prominutím sežere cokoli.

• 12.2.2012  21:47
    Hlas Česko Slovenska (TV pořad) (2012)

"Poprvé v historii hudebních soutěží nezáleží na vzhledu ani na věku, ale pouze na pěveckém talentu." Načež se porota otočí na křesílku a zhodnotí vizáž zpěváka: "Hochu, ty máš na to dostat se do dalších kol, na tebe holky poletí..."

• 9.2.2012  10:48

Dvouhodinová historická slátanina protkaná poněkud směšnou erotikou. Dávám 1* za to, že mi úspěšně plnila funkci kulisy při práci na PC. Občas jsem zvedla oči a pousmála se.

• 5.2.2012  10:08
    Ramóna má návštěvu (studentský film) (1990)

O něco méně působivé než např. Štědrý večer paní Hůlové, kde se atmosféra dala doslova krájet. Napětí beze slov tady však má něco do sebe. Také oceňuji otevřený konec, kdy si každý divák může domyslet, jestli Ramóna věděla nebo nevěděla... Já myslím, že věděla.

• 5.2.2012  09:59
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Amerika má zoufalou potřebu najít další topmodelku. A to tím způsobem, že se děvčata budou ztrapňovat, navzájem se pomlouvat a před kamerami předvádět kromě hezkého vzhledu i svou prostoduchost. Tak tohle mi hlava nebere.

• 4.2.2012  10:40
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Pohodový seriál, u kterého si odpočinete po návratu ze školy nebo z práce. I když přiznávám, že bez Salema by mě to asi nebavilo :-)

• 4.2.2012  10:31

Jednoduše dobrý horor. Napětí, lekačky, překvapení - bylo tam vše. A i když konec byl docela překvapivý, první díl byl podle mě prostě lepší, originálnější.

• 18.1.2012  21:12

Pro mě nejpůsobivější z Velmi uvěřitelných příběhů. Osamělost a stáří v tom nejmrazivějším "svátečním" pojetí. Nikdy bych nechtěla zažít Vánoce jako paní Hůlová!

• 16.1.2012  21:07

Film, během jehož sledování vám téměř nezmizí z tváře úsměv a nezmizí ještě nějakou dobu po jeho skončení. Jediný výraz, který mě pro něj napadá je "milé". Spolehlivě způsobí, že máte chuť procházet se po městě a usmívat se na docela cizí lidi. Jedinečné, originální a krásně francouzské.

• 14.1.2012  15:22

Mě tohle zpracování pobavilo hodně! I když přiznávám, že je to z velké části českým dabingem. Originál s titulky mě až tolik nebral. I přesto Steve Martin byl skvělý a já se na tuto komedii podívám kdykoli znovu.

• 14.1.2012  11:41
    Šéf na grilu (TV pořad) (2011)

O fous slabší než Ano, šéfe! A to hlavně kvůli Halině Pawlowské, která je v tomhle pořadu zbytečnou a rušivou vsuvkou. Jinak oceňuji to, že se konečně někdo pokouší naučit Čechy grilovat.

• 14.1.2012  11:38
    Labyrintem revoluce (TV seriál) (2006)

Mám ráda pořady o dobách minulých. Tenhle byl ale podán pro mě tak nestravitelným a nezáživným způsobem, že jsem si z něj nevzala téměř nic. Byl to dokumentární pořad nebo divadelní zkouška? Tento pokus o zajímavé pojetí mě spolehlivě odradil od dalších dílů.

• 14.1.2012  11:25
    Taylor má trable (TV seriál) (2006)

Takový normální dětský seriál na nedělní ráno. Je tam všechno, co by děti měly pobrat: lumpárny jsou potrestány, přátelství je důležité, rodina je základ. Určitě lepší než pustit dětem Digimony nebo (nekamenujte mě) příšery Jů a Hele.

• 14.1.2012  11:19
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Docela přínosný pořad. Pohlreich v tom umí chodit a přesně ví, co je třeba k tomu, aby restaurace šlapala. Ale čím dál víc mi připadá, že hraje podle předem stanoveného scénáře: Příchod do restaurace - zděšení - ochutnání jídla - znechucenost. To vše s přehnanými gesty a mimikou, občas letí talíř do vedlejšího rybníčku. Počáteční stav je prostě automaticky hrůza, i kdyby nebyla.

• 14.1.2012  10:59
    Jak se staví sen (TV pořad) (2007)

Kdyby si tvůrci pořadu odpustili demonstrativní ničení původního nábytku a Pavlu Cejnarovi zabavili megafon, nebo ještě lépe - vyměnili Pavla Cejnara, dalo by se na tento pořad dívat.

• 5.1.2012  17:02

Příběh, který neurazí ani nenadchne. Taková klasika na nedělní odpoledne. U mě tahle pohádka způsobila hlavně to, že jsem přestala být alergická na Lucku Vondráčkovou jako na zpěvačku. Především za nádhernou ústřední písničku musím dát 3*.

• 5.1.2012  16:24

Přesvědčila jsem se, že ani u filmů velikost není vše. Tento krátký film ve mně zanechal dlouhodobý dojem. Žádný zbytečný balast, žádná lovestory na pozadí. Jen velmi výstižné a procítěné vyjádření toho, co měl tento příběh sdělit. Velké plus za podmanivou hudbu.

• 5.1.2012  16:09
    Pošta pro tebe (TV pořad) (2005)

Pořad stvořený hlavně proto, aby se znuděná veřejnost ve svých obývácích dojala a zaplakala nad hlubokými lidskými příběhy. To vše umocněno tragickým výrazem Ester Janečkové. A podívejme, kolik je v republice masochistů, kteří se na to koukají.

• 5.1.2012  15:19

Ne tak dobré, jako jako první díl, ale i tak dobré. Takže za tři. Děj mi připadal místy zbytečně táhlý a nastavovaný. 60 minut by stačilo. Přesto jsem se docela dobře pobavila. Oceňuji hlavně detaily a mimiku postav. A taky už bylo načase vysvětlit veřejnosti, proč je otcem pandy houser.

• 3.1.2012  20:24

Typická romantická "komedie". Takže téměř žádný humor, snad jen dojatý úsměv nad tím, že "už mezi nimi přeskočila jiskra". Krásná osamělá svatební agentka, krásný zasnoubený doktor a hlavně velmi předvídatelný děj. Nuda.

• 1.1.2012  21:32
    Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)

Ne všechno, co je animované, vysmáté a zvířátkové, je vhodné pro děti. Nevinný začátek se vždycky nešťastnou náhodou změní v masakr a roztomilé postavičky končí zrasované k nepoznání. Mě to kdysi hodně bavilo a i teď se občas ráda kouknu. Například bezruký kutil Handy nebo pravěké zvířátko zamrzlé v ledu nemají chybu. S pořádnou porcí nadhledu je to roztomile drsné. A zábavné!