reditelka

Lucie K.

okres Opava

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 1.1.2012  20:47

Na to, že se v 80. letech točila spousta "ponurých" pohádek, tahle s přehledem poráží většinu dřívější i pozdější produkce. Skvěle zvolení herci, vtipné dialogy, hezká hudba - a je z toho jedna z nejlepších českých pohádek. Neodpustím si jednu správcovu legendární větu: "Jasnosti! Kdyby vaše ctěná ruka uchopila nejjasnější brk, ano, a ráčila se co nejjasněji podepsat. Zde.“

• 31.12.2011  10:06
    Sama doma (TV pořad) (1998)

Já bych tenhle pořad úplně nezavrhovala. Soustředěně se na to sice dívat nedá, ale jako kulisa při vaření nebo žehlení to docela ujde. Nemusíte u toho totiž přemýšlet a ještě se dozvíte, jak nejlépe vyléčit opruzeniny dětí nebo kvasinkovou infekci. Za tohle si tu jednu hvězdičku určitě zaslouží. Jen pozor, ať nedopadnete jako ta "sama doma" z České sody.

• 29.12.2011  00:46
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Z nouze ctnost! Výborný prequel, i když Gannicův příběh je trošku slabší než Spartakův. Tvůrci se tohle mínus snaží dohnat vydatnými erotickými scénami. Hodně dobře se dívá na méně nafouklého a lidštěji vypadajícího Crixa :-)

• 29.12.2011  00:31
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Vyloženě šťavnatý seriál, který přetéká krvavými řežbami, intrikami a sexem. To vše rámuje napínavý historický příběh. Snad každý si ve Spartakovi najde to svoje. Ačkoli krvavé scény nemusím, takhle krev ála 300 mi nevadila vůbec. Dechberoucí od prvního do posledního dílu.

• 29.12.2011  00:09
    Pád do tmy (2005)

Jeden z nejstrašidelnějších hororů, který jsem kdy viděla. Stísněná atmosféra jeskyní, lahůdka pro klaustrofobiky. A ty lekačky! To je přesně to, co od hororu čekám. Žádné hektolitry krve a hromady usekaných končetin, ale napětí, které vás nenechá v klidu.

• 21.12.2011  17:34

Je knížka vždy lepší než film? Ano, je! Ale tohle zpracování Mikulášových patálií je naprosto skvělé a téměř srovnatelné s knižní podobou. Oceňuji hlavně herecké ztvárnění Mikulášovy maminky a dohlížitele Polívky. Přesně takhle jsem si ho vždycky představovala. Myslím, že tvůrci vybrali z Mikulášových příběhů to nejlepší. Přesto zůstává dost inspirace na další díl.

• 21.12.2011  17:33

Tak tenhle film pro mě byl při prvním zhlédnutí velkým překvapením. Přitažlivý George Clooney se svým lehce úchylným bratrem podnikají nejlepší kšeft svého života. Vše jde podle plánu a najednou bum – naprostá změna žánru! Z příjemně napínavého thrilleru se stal šílený horor plný slizu, krve a hnusných potvor. Přesně jak se sluší a patří na Roberta Rodrigueze. Třešničkou na dortu je tanec Salmy Hayek na After dark.

• 21.12.2011  17:31

Skvělí herci a celkově moc hezká pohádka s typicky werichovským humorem, což jsem ocenila až s odstupem času. Jako malá jsem neměla pohádku ráda kvůli princezně Bosaně a jejímu dlouhému nosu. Dnes se vždycky ráda podívám. „Takhle se mává – takhle se bije!“

• 21.12.2011  17:31

Jeden z nejpůsobivějších filmů, co jsem kdy viděla. Tajemná pohádka o zaostalém obrovi, který koná zázraky, na děsivém pozadí cel smrti. Po zhlédnutí popravy Eduarda Delacroix jsem měla problém usnout. A i když John Coffey byl prostě skvělý, největší dojem na mě udělal veleslizák Percy.

• 21.12.2011  17:30

Po několika letech (a zase na několik let) velmi podařená česká pohádka. A to díky spojení milého příběhu, vtipných hlášek, které se staly kultovními, a hezké hudby. Yvetta Blanarovičová jako čert neměla chybu. Pozdější vytvoření seriálu považuji za naprosto zbytečné. Podivně rozkouskovaná pohádka už nemá zdaleka takové kouzlo.

1 2 3 4 5 6 následující >>