Delta Force 2: Kolumbijská spojka (1990)

U pokračování Delta Force je krásně vidět ten posun v kariéře Chucka Norrise. Zatímco v prvním díle Chuck víc střílel, než se pral, tady na jeho proslulý kop z otočky nemusíme dlouho čekat. A zatímco v prvním díle se nám Chuck občas na delší dobu vytratil ze scény, u dvojky je hlavním těžištěm filmu. Nic z toho není překvapením, když vezmeme v potaz, kdo dvojku režíroval. Bohužel tu mám stejný problém jako u jedničky - pořád se to bere až zbytečně moc vážně. Druhý díl je sice stupidnější a ještě víc béčkovější než ten první, ale stále to není ta hloupá zábava, jakou bych si já představoval. A i když je dvojka kratší, pořád je to zatraceně dlouhej film. 90 minut u takového typu snímku stačí, víc prosím ne! Chuck je největší frajer na světě, to my všichni víme, Aarone, a proto nemusíme mít zbytečně dlouhou sekvenci s lezením po skále. Jediným opravdovým pozitivem tohoto filmu je Billy Drago, který si toho svého béčkového záporáka užívá. Jen on mě tu bavil.

Delta Force (1986)

V 80., respektive 90. letech mohl někdo tento film vnímat jako bombu a dodnes ho tak považovat za kultovní. Ale když ho člověk poprvé vidí až v roce 2019 (můj případ), tak z něj tak odvařený není. Dneska totiž člověk u filmu s Chuckem Norrisem čeká stupidní cheesy zábavu, tedy zábavně špatný film. Jenže tady tomu tak není. Film se bere moc vážně, na což v žádném případě nemá právo. Právo nemá ani na dvouhodinovou stopáž. Je to ukrutně dlouhé a místy sakra nudné - po úvodní scéně s Chuckem totiž až do přestřelky na letišti chybí jakákoliv akce a sám Chuck v té první polovině filmu moc nevystupuje. Musím však uznat, že první půlka snímku, kde největší prostor dostávají teroristé a rukojmí v letadle, je asi tou nejzajímavější části celé Delta Force. Po dosednutí letadla na zem tu máme sice jednu akční scénu za druhou, ale ty jsou trapné (např. automobilová honička) nebo sakra dlouhé a postrádající koule (noční osvobozování rukojmích). Střílí se tu, věci vybuchují ve velkém, mrtví padají k zemi po desítkách, ale pro mě to bylo jednoduše sterilní, ta akce mě nedokázala pohltit. Tři hvězdičky dávám za solidní herecké obsazení vedlejších rolí, Silvestriho hudbu a těch několik působivých scén z letadla.

Ano, šéfová! (2018) (pořad) odpad!

Jak si někdo na té Primě mohl myslet, že tohle bude dobrý nápad? Na první díl jsem se podíval ze zvědavosti a celé to na mě působilo jako špatná parodie na původní Ano, šéfe. Ten formát může samozřejmě fungovat i bez Pohlreicha, ale to by musela být novým šéfem (šéfovou) nějaká charismatická, zajímavá a zábavná osobnost. Všechny tyto atributy Jitka Pagana a její synáček postrádají. Zásadním problémem je také to, že nedošlo k žádné výraznější obměně formátu. Hudba při znělce je stejná, průběh návštěvy "šéfů" je víceméně stejný ("Máme tady třetí den u Černého kohoutka"), uděluje se stejná nálepka jako dřív, jen s tím rozdílem, že místo Pohlreicha jsou tam dva nesympatické ksichty. Jediným rozdílem je to, že naši přechytralí "šéfové" sami nevaří, zvou si svého kuchaře, který vaří místo nich. To, že se v této nové verzi více soustředí na servis a ostatní věci, jsou jen hezké řeči. I když byla za Pohlreicha jádrem pořadu kuchyně, šéf se věnoval i ostatním aspektům restauračního provozu - mnohokrát pendloval i servírky (jak se mají tvářit, jak nabízet víno atd.) a radil ohledně interiéru. Takže tento pořad nic nového nepřináší. Kdyby třeba udělali českou verzi show "Hotel Hell", mohlo by to fungovat. Tedy s jinými moderátory. Ale dělat to samé, jen mnohonásobně hůře, to je prostě mizérie. Sledování dalších dílů nehrozí. Hodně bych se divil, kdyby to Prima po těch 6 dílech nezařízla.

24 hodin - Série 8 (2010) (série)

Nejhorší sezóna seriálu. Děj už opravdu ničím nepřekvapí a ani není moc zajímavý. Zase nějaký atentát, zase jaderné nebezpečí. U téhle sezóny zmizel onen pocit, kdy po skončení epizody umíráte nedočkavostí po pokračování. Všichni zúčastnění jedou na půl plynu, dokonce i Kiefer Sutherland. V některých epizodách jako by Jack ani nebyl. První polovina série je opravdu mizerná, těch dobrých a nezapomenutelných momentů zde není mnoho. Nové postavy nejsou zajímavé. Katee Sackhoff tady hraje opravdu příšerně a veškerý děj, který se kolem její postavy točí, mám chuť přeskakovat. Druhá půlka série je o něco lepší, především díky návratu nenapraveného Charlese Logana. A poslední epizody, v nichž se Jack vydává na cestu odplaty, jsou výborné. Samotné finále je povedené, u závěrečného loučení mezi Jackem a Chloe jsem byl hodně naměkko. Na 8. řadu se dá jednou za čas podívat, pořád je to 24 se vším dobrým i špatným (toho špatného je tu však o něco více), ale když mám na výběr, radši si pustím jinou sezónu. Tuhle prostě tak často vidět (protrpět) nemusím.

24 hodin - Série 7 (2009) (série)

Tonyho oživovat neměli, za tím si budu vždycky stát. Ale když už se tak stalo, nic s tím nezmůžeme. Navíc Carlos Bernard je jednou z nejlepších věcí na této sérii. Jinak je to obdobná scenáristická bída jako 6. řada.

24 hodin - Série 6 (2007) (série)

Touto sérií se začala kvalita scénářů a potažmo celého seriálu snižovat. Ale i tyto "špatné" sezóny mají plno výborných momentů, tudíž se pořád jedná o nadprůměrnou televizní zábavu. Pro řadu fanoušků je 6. série tou nejhorší řadou seriálu, ale pro mě je nejhorší osmička. Je pravda, že scenáristé v 6. řadě hodně vařili z vody - teroristé mají opět v rukou atomovou bombu (pardon, atomové bomby, plurál, takže to vůbec není stejné jako ve 2. sérii), linie s Jackovým bratrem a otcem coby záporáky je strašně laciný twist a poslední třetina série, kdy se do hry vloží Číňani, je násilným natahováním děje (nedrží to pohromadě se zbytkem sezóny). Nyní ale k plusům této série: Kiefer Sutherland je pořád výborný (dokáže utáhnout ten slabý děj), Abu Fayed je jedním z nejlepších padouchů seriálu a konec 4. epizody je nečekaná bomba :-). Těch pozitiv bych dokázal vymyslet víc, ale nebudu vypisovat vše. Důležité je, že v jistých ohledech je 6. řada poslední klasickou sérií 24. Naposledy je tu Los Angeles, staré CTU a hezký vizuál (od 7. řady se začal používat ošklivý modrý filtr).

24 hodin - Série 5 (2006) (série)

Vrchol 24, nejlepší série celého seriálu. Neopakovatelný zážitek. Jeden zvrat střídá druhý. Tady si scenáristé dali záležet, všechno má hlavu a patu a čtyřiadvacítková klišé nebyla nikdy použita lépe. Bohužel je to ale poslední pětihvězdičková série, pak už se kvalita seriálu snižovala.

24 hodin - Série 4 (2005) (série)

Při prvním zhlédnutí mě 4. série zklamala. Děj mi přišel strašně překombinovaný (jen co CTU překazí jeden plán, už je v pohybu další, ještě ničivější) a přišlo mi, že se zde čtyřiadvacítková klišé hromadí víc než je zdrávo. Z těchto důvodů jsem dlouhou dobu řadil Day 4 mezi ty slabší sezóny. Dnes už to tak necítím. S každým dalším maratónem seriálu tato řada v mých očích stoupá. Nepřekáží tu Kim, je zde plno nezapomenutelných momentů a Marwan je jedním z nejlepších záporáků celého seriálu. Oproti předchozím sériím zde nenajdeme "vycpávkové" epizody, každý díl má spád. Navíc touto řadou vstupuje do seriálu několik ikonických postav, s nimiž se budeme potkávat i v dalších sezónách (Audrey, Heller, Buchanon, Curtis). Jediné, co pořád nemůžu překousnout, je ta překombinovanost děje. Každá sezóna 24 má šíleně překombinovaný a přehnaný děj, ale u této sezóny je vyloženě absurdní. Tato řada má bohužel také jedno smutné nej - jsou zde dvě nejhorší postavy celého seriálu - Driscoll a její pomatená dcera. Na tu jejich zápletku se nedá koukat. Herečka, co hraje tu dceru, je naprosto příšerná.

24 hodin - Série 3 (2003) (série)

Tahle série je černým koněm seriálu. Moc se o ní nemluví, v žebříčcích se objevuje na posledních místech, ale já o osobně ji považuji za třetí nejlepší (po 5. a 2.). Celá sezóna má takovou temnou atmosféru, nic podobného tu předtím ani potom nebylo. Smrtící virus je pravděpodobně tou největší hrozbou, jaké kdy musel Jack čelit, takže sázky jsou vysoko. První polovina série je místy rozvleklá, ale když konečně opustíme Mexiko, tak je to 24 v té nejlepší formě. Kim je konečně upozaděna, což je dobře. Jediný zásadní problém mám s tím, že ve druhé části sezóny přestala existovat Jackova drogová záležitost. Nikdo už o ní nemluví a Jacka zázračně přestanou trápit abstinenční příznaky. To je scenáristická lenost.

24 hodin - Série 2 (2002) (série)

První "klasická" série 24. To, co v pozdějších řadách budeme považovat za klišé, je zde ještě svěží a nové. Vedlejší linie s Kim je naprosto zbytečná, ale vyloženě mě neirituje, aspoň mám jako divák možnost si vydechnout. 2. série je má druhá nejoblíbenější. Nachází se zde nespočet ikonických momentů.