Jango_Fett

Facebook: JorsskReviews
Instagram: jorssk_kelas

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 3.8.2020  12:46

První série naprostá paráda! V něco takového jsem doufal už dlouho dobu. Seriál který se odehrává na Cybertronu, je dospělejší, nebojí se tam zabíjet postavy a designy jsou ve stylu G1. Celkově příběh čerpá z toho nejlepšího ze světa Transformers co mají fanoušci rádi - G1, War For Cybertron a IDW komiksová série. Hudba je parádní a skvěle podkresluje atmosféru. V první půlce se primárně seznamujete z hlavními aktéry Siege série a rozjíždí se dějové linky, druhá půlka je potom ono klimatické vyvrcholení příběhu které postupně graduje. Líbilo se mi, že jsme tu mohli být svědky začátků hromady postav. Jsem velice zvědavý kam se bude další řada ubírat, jelikož Siege končí velice zajímavě. Jediné mínus co mě hodně štve a co bych seriálu vytkl je šetření na dabérech, všichni známí dabéři které svoje postavy dabují téměř ve všech inkarnacích byli nahrazeni levnými imitacemi které se snaží napodobovat jejich hlasy. Je zde vidět opět nízký rozpočet který do toho bylo Hasbro ochotno investovat. V minulosti na to též TF seriály doplácely a tenhle to odnesl právě dabingem. Co se týče animace, tak je to průměr někdy to vypadá dobře a někdy to bije do očí, opět stejný problém jako u dabingu - malý rozpočet. Koukat se na to ale dá, autoři se snažili do příběhu zakomponovat co nejvíce různých postav a modelů, což je super. Za mě hodnocení takových 80%.

• 31.1.2020  00:04

Tak tohle bylo neskutečné! Horor v tomto stylu mi už dlouho chyběl. Všichni točí samé vyvražďovačky nebo lekačky...tady jsem se nechal pohltit atmosférou naprostého psychadelického šílenství. Strach z neznáma a děs z toho co člověk uvidí zde funguje naprosto na jedničku. Na to že se jedná o nízkorozpočtový snímek, tak praktické efekty parádní. Zrůdy jak z Věci či Mouchy a do toho skvěle využita "Vesmírná barva" díky které věříte postavám jejich šílenství. Zvuková kulisa též famózní. Zvuky a jejich změny v průběhu filmu vás zde připravují prakticky na to, že něco přijde nebo je něco v nepořádku. Ano určitě by to šlo natočit bez Nika Cage, na druhou stranu mi přišlo že režisér zde schválně využil jeho přehrávání, aby nám sem naservíroval naprostého šíleného magora :D. Takže shrnuto vizuálně i zvukově naprostá paráda. Myslím že snaha přetáhnout Lovecrafta na obrazovky zde byla velice úspěšná. Ano, asi to nemá moc co společného s původní povídkou, ale film se netají tím že se jí jen inspiroval. A upřímně, ani mi to nějak nevadí, protože i bez toho jsem dostal slušný atmosférický horor.

• 27.10.2019  13:47

Když se SJW rozhodnou natočit akční film a lidi jim to žerou i s navijákem. Akce dobrá, ale když ustane...no řekněme že takhle zaujatý snímek proti chlapům jsem snad ještě nikdy neviděl. Plus nebaví mě akce pokud nemám sympatie k hlavním charakterům nebo pokud mě nezajímá co bude dál a tenhle počin splňuje obě dvě věci. Oproti předchozím dílům jsou nové postavy nevýrazné, nezajímavé (hlavně nová spasitelka) a nebo na facku (super silná mužatka). Triky jsou kvalitou asi jako u snímku starého 10 let. Navíc film pro mě skončil hned v prvních pěti minutách kdy hodil vše o co se snažili hrdinové v prvních dvou dílech do koše. Navíc film jen kopíruje již danou předlohu z většiny předchozích snímků a nepřináší nic nového. I když tvrdí že ignoruje ostatní díly a akceptuje jen první dva, tak ty ostatní vykrádá kde může a inovace žádná. Dark Fate se může společně s Genysis chytit za ruku a skočit ze skály.

• 25.10.2019  19:39
    Temný krystal: Věk vzdoru (TV seriál) (2019)

Zajímavý počin postavený na dnes již starém, ale klasickém díle. Sice jsem si říkal jestli sem nejprve neměl shlédnout filmovou předlohu, ale po zjištění že seriál je vlastně prequel jsem možná jen rád, alespoň to uvidím tak jak to dějově jde po sobě. Člověk se k tomu musí stavět dosti nostalgicky, jelikož seriál je postavený stejně jako předloha na loutkách, které dříve patřili k vrcholům technologie, ale dnes je to již zastaralé a postavičky postrádají občas dosti mimiku a nelze s nimi dělat některé pohyby. A i když si občas pomáhají CGI, tak nemají tvůrci takový rozpočet aby dokázali naanimovat komplexnější bojové scény. Takže při akci to občas dosti pokulhává nebo působí krapet komicky. Dějově je to spíše průměrné fantasy, nic převratného i když celková mytologie světa je dosti hezky vymyšlená. Nicméně stále je se na co dívat, Skeksiové jsou dosti parádně udělaní co se týče kostýmů a animatroniky a ze všeho asi vypadají nejvíce realisticky. Někteří další tvorové a živočichové nezůstávají pozadu, prakticky nejvíce uměle působí hlavní kladní hrdinové Gelflingové u kterých jsem měl ze začátku dosti problémy zorientovat se kdo je vlastně kdo...možná proto mě i více bavili "záporní" Skeksiové kteří měli každý svůj osobitý design a charakter. Je fajn že seriál věnuje obou stranám dosti stejný screentime, takže si každý přijde na své. Za zmínku ještě stojí že na dabingu se podíleli i celkem známá jména jako například Mark Hamill, Simon Pegg nebo Jason Isaacs. Vizuálně zajímavá, dobře koukatelná odpočinková záležitost, která se tváří jako pohádka pro děti, ale vzhled může občas klamat, jelikož dokáže být i dosti brutální :).

• 22.12.2018  23:14
    Bumblebee (2018)

Zapomeňte na pět předešlých Bayformers filmů. Bumblebee v podání Travise Knighta má konečně vše co předchozí snímky postrádali - příběh, spád, emoce, roboty kteří konečně mají nějakou důležitou roli v ději a nemají jen dva dialogy, přehledné bojové scény, uvěřitelné lidské postavy a odstraněné zbytečné charaktery a trapné scény. Film který potěší nejednoho fanouška původních animáků Generation 1, ale bude fungovat i jako rodinný film nebo pro lidi kteří se setkávají s Transformers poprvé.

• 11.10.2018  10:49
    Venom (2018)

Jako fanouška Venoma mě film velice mile překvapil. Ano, je to točené jinak než aktuální MCU filmy, je to komornější, zaměřuje se to hlavně na postavu Eddieho Brocka - což dává smysl a atmosféra je od začátku taková temnější (připomnělo mi to film Spawn). První část má sice pomalý rozjezd a trvá poměrně dlouho než se Brock spojí se symbiontem, ale dává smysl proč tomu tak je, režisér nám tady ukazuje jak se z populárního reportéra stane nula (bez přičinění Parkera/Spider-Mana). Tom Hardy je prakticky tahoun celého filmu a jeho postupné zvykání si na symbionta a rozmluvy s Venomem jsou zahrány bravurně. Film čerpá ze všech možných verzí komiksového i seriálového Venoma, je vidět že tvůrci věděli co točí. I přes přístupnost 13+ se z toho režisér pokusil vyždímat maximum a opravdu to občas balancuje na hraně (což je dobře), ale určitě by mi nevadila necenzurovana verze na Blu-ray. Pro fanoušky venomverse je zde hromady odkazů ze kterých budou nadšení. Hudba neurazí, ve filmu funguje, až na divný titulkový Eminemův rap. Ano není to kdoví jaká hitparáda, ale je to film co neurazí s Venomem ztvárněnym na jedničku. Fanoušci postavy to určitě docení víc než normální divák. Ještě bych možná mohl zmínit že je na filmu děsně vidět jak Sony stále doufá v propojení s MCU a nechává si tam okatě otevřená vrátka :-).

• 26.9.2018  00:27

Velice pěkná sci-fi akční odreagovačka, kterou kazí poslední minuta filmu, která kdyby byla vystřižena tak závěrečný dojem je o dosti lepší. Z Predatora se vytrácí sice hororová atmosféra, ale o akci a řezničinu stále není nouze, přibyl místy i humor, který se ke konci filmu naštěstí vytrácí. Příběh navazuje na všechny tři předešlé filmy, na které zde najdete odkazy v mnoha podobách (za mě velké plus). Hudba absolutně stejná jako v prvním filmu, nevšiml jsem si žádných přidaných nových motivů či nějakého remixu jako byl v Predátorech (škoda). Na rozdíl od předešlého zmiňovaného dílů má Evoluce o dost rychlejší rozjezd a tempo, takže se stále něco děje a nenudíte se (50 minutová procházka džunglí se nekoná). Asi je nyní v módě předělávat mytologické pilíře známých postav, původ Vetřelce kompletně zprznil jeho spolutvůrce a překopání se dočkal i Predátor/Yautja. Naštěstí tady jsem to nějak ještě překousl a navíc je tu stále naděje že pořád existují i klasičtí Predátoři. Filmu bohužel chybí nějaké epické, drsné či hrdinné scény které by mi utkvěli jako v předešlých dílech. Lidská část filmu je sympatická parta magorů, rozhodně nevadila a charaktery se dobře od sebe rozlišili. Herecké výkony nebyli špatné, bylo vidět jak si to všichni užívají. Bohužel některé postavy zemřou aniž by jste to postřehli (někdo se ve tmě rozprskne a vy netušíte kdo to byl, dokud zbytek nevyleze na světlo). Žádný Ačkový díl Predátoří ságy se nekoná, ale rozhodně to stále dopadlo o dost lépe než Covenant, tam se bohužel člověk smál u scén, které měli být hororové nebo vážné.

• 25.5.2018  06:33

Na tenhle film jsme šel s celkem nulovým očekáváním s tím že jako fanoušek expandet universe ve star wars bych se měl údajně bavit. A skutečně se tak stalo. Jako byl Rogue One SW válečným filmem je Solo SW westernem. Herci kupodivu hrají dobře, dokonce i mladý Han, kterého se tak všichni báli. Ani jsem neměl potřebu ho nějak srovnávat s Fordem. Nejvíce bych ale asi vypíchl postavy Becketta a Landa, herci si je opravdu dávají skvěle. Naopak ženská hrdinka i když má skvělí vkus pro módu, její představitelka opět dokázala že kromě Daenerys ze Hry o Trůny nedokáže nic jiného zahrát. Hudba je fajn, je tu pár zajímavých motivů a vůbec nevadí že většinu z toho nedělal vyšťavený John Williams, možná je to i dobře. Film má oproti Rogue One větší spád a pořád se něco děje. Díky tomu se některé postavy na plátně ani moc neohřejí. Pro velké fandy Star Wars (do kterých se počítám), je to opravdu skvělí počin s hromadou odkazů jak na věci z původního kánonu tak na ty z toho nového. Mimochodem Solo je první film, který ukazuje že celé aktuální expandet universe je na stejné úrovni a že filmy nejsou víc než například komiksy. Takováhle propojení jsem chtěl již strašně dlouho, ještě za doby prequelů. Další Star Wars Story mě opět bavila více než nové epizody, za což opět může fakt že je to prostě točené jiným stylem a krapet to jinak rozšiřuje vesmír Star Wars. Jak již zmiňovali jiní ve svích dojmech, stejně jako například u Deadpoola tady mají velké plus znalci a fanoušci tohoto světa které film bude bavit asi víc jak normálního diváka. Do budoucna jsem jen zvědavý, jestli se někdy dočkáme Star Wars filmu kde by se vůbec neobjevil světelný meč...

• 2.5.2018  21:24

Již v úvodu zjistíte že je asi něco v nepořádku, jelikož nehraje žádná akční nebo poutavá hudba u loga Marvel, ale je zde jen slyšet pár temných a hlubokých tónů. A poté následuje prvních pár minut díky kterým se snad každý divák začne bát o všechny své oblíbené hrdiny kteří se zde mají objevit. Na to se rozjede nervy drásající akce provázená občasným Marveláckým humorem, smutnými a temnými pasážemi a několika milými i nemilými překvapeními. Čekali jsme na to 10 let a MCU přišlo opravdu s pořádnou dardou pro klasické konzumní diváky, kteří si myslí že jdou na další sluníčkovou komiksárnu. Bratři Russové dokázali skloubit přes 20 postav v jednom filmu, aby to dávalo smysl a zároveň aby měli všichni dostatek prostoru se projevit. Je to taky tím že bráchové režiséři si je šikovně rozdělili do několika skupinek, které fungují a na konci se všichni setkají ve velkolepém finále. Zapomeňte na dlouhé představovačky, tady se hraje na to, že všechny znáte z minulých filmů - což je v tomto případě dobře, protože na toto vás ty předešlé snímky připravovali. Přeci jen se pár postav dočká nějakého vývoje, především u části Guardians of The Galaxy, kteří opět perlí, jako by jejich část režíroval opět James Gunn. Nejvíce prostoru tu má ale hlavní záporák Thanos, o kterém to prakticky celé je. Ano film by se klidně mohl jmenovat "Thanos: Infinity War" a možná by to k tomu sedělo i víc :). Závěr asi konzumního diváka nechá překvapeně sedět přikovaného na židli s vykulenýma očima, ale my našprtanci víme že bude následovat ještě jedná část, kde se teprve vše rozuzlí a pořádně vyvrcholí. Sami bratři tenkrát řekli že postavy na které se nedostalo budou mít více prostoru v druhé části. Osobně tedy nerad hodnotím pouze půlku díla, které se vás snaží přesvědčit že je ve skutečnosti plnohodnotný film - i když ono je to natočené tak dobře že to samostatně taky funguje. Takže co na závěr říci? Pokud se podívám na předešlá díla oněch dvou režisérů, tak po povedeném Winter Soldierovi a rozporuplné Civil War dostáváme mistrovské dílo, které si Marvel k 10 letům opravdu zaslouží :).

• 15.2.2018  13:36

Marvel opět nezklamal a servíruje nám další nápaditý origin svého hrdiny. Tentokrát z prostředí Afriky, aneb skryté high tech město Wakanda o kterém skoro nikdo neví. Akce je fajn, hlavně automobilová honička ve městě byla super. Občas nějaký ten humor. Zase tolik ho tu není, asi tak jako v každé Marvelovce která na něj není vysloveně zaměřena. Hudba neurazí. Sem tam v ní zazní nějaké ty africké bubny atd...ale nějaký super výrazný motiv se nekoná. Co se týče vizuálu tak jsem spokojený. Město vypadá jako Kashyyyk ze Star Wars říznutý s technikou. Snové sekvence byli taky parádní. Propojení s ostatními filmy taky moc nečekejte, krom pár flashbacků z Civil War a jedné potitulkovky. Takže žádná nějaká extra příprava na Infinity War. Herci hrají dobře. Za zmínku určitě stojí velitelka stráží Okoye, nebo Black Pantherova sestra Shuri. Hlavní záporák Killmonger je velice výborně ztvárněn, jelikož není tak černobílý, vzhledem k tomu že za to co se z něj stalo prakticky může Wakanda. Aneb klasické hříchy minulosti které dopadají na hlavního hrdinu. Ano nějaký extra nápaditý děj plný zvratů nečekejte. Ono to v dnešní době ani nejde. Každopádně to co nám tu režišér servíruje, je podáno velice dobře a funguje jo. Nedovolím si zde ale ani jednu výtku a to ohledně druhé záporné postavy Klaua, kterého ztvárnil Andy Serkis a mohli jsme ho již vidět v Avengers 2, kde nás prakticky připravili na to co z něj bude zde. Za tu chvíli co byl v předešlém filmu podal Andy výborný výkon a člověk si hned řekl, jo ten bude v Black Pantherovi skvělý! Je vidět že si herec užívá že nemusí hrát CGI postavy a je konečně vidět. Hereckým výkonem převyšuje celý ansábl tohoto filmu a jeho postava je tu opravdu výrazná že si prakticky každou scénu ve které je krade pro sebe. Je škoda že Andyho neobsazují do normálních rolí více, protože fakt umí. Bohužel ho režisér snížil na postavu typu Crossbones, Strucker či Batroc. Sice má stále více prostoru než ti co jsem zmiňoval, ale i tak si ho moc neužijete. Což je velká škoda, zahodit charakter s takovým potenciálem. Na druhou stranu kdyby tam byl do konce tak by si asi celý film ukradl pro sebe :D. Takže jaký je vlastně Black Panther? Těžko říct, v záplavu hormady Marvelovek je to pro ně již jako bych si koupil další číslo komiksu. Jsem fanda space opery a druhý Guardiani či Thor: Ragnarok bude u mě již těžké něčím překonat (možná Infinity War?). Milovníci Afriky si určitě přijdou na své, stejně tak věřím že si film oblíbí i hromada lidí kteří neujíždí na vesmírné akce jako já. Za sebe mám těžko překonatelné top 4 filmy od Marvelu pak je zbytek těch dobrých co si rád kdykoliv pustím a potom.....je Hulk :D. A Black Panther patří do té prostřední kategorie.

• 26.10.2017  01:15

Tak to bylo naprosto luxusní! Po Guardianech asi nejlepší věc co jsem od Marvelu viděl. 80tkovy feel, stejně laděný hudební doprovod, výborné tempo filmu, narážky a propojení s předešlými marvelovkami a hlavně geniální spojení s mojí oblíbenou Planetou Hulk! Mimochodem konečně pořádný Hulk v marvel filmu co mluvý, hravě strčil všechny své předešlé filmy a štěky do kapsy...Co se týče herců tak nově příchozí podávají výborné výkony hodné jejich roli. Cate Blanchett si hlavního záporáka Helu opravdu užívá, stejně tak Karl Urban nedoceněného Scorge, či Jeff Goldblum svého šíleného vládce planety Sakaar.

• 4.5.2017  04:35

Po dlouhém čekání jsem se konečně dočkal druhého dílu. Režisér James Gunn opět překvapil, nejede podle žádné šablony prvního filmu - tedy ano, stále je tu akce a spousta humorných scének a hlášek, ale tentokrát se tolik necestuje po planetách, ale spíše naši hrdinové řeší to čemu se říká "rodina". Víceméně přesně jak v rozhovorech sliboval. Film spoléhá že jste viděli první díl a že hlavní postavy znáte a proto jede vesele v příběhu dál a neráčí se je extra charakterově představovat, kromě tedy pár nových protagonistů, se kterými je v MCU určitě ještě hodně plánů. Hudba se stále drží klasických songů ve stylu prvního dílu a tak akční sekvence mají pořádné grády. Drax který se minule projevoval z party nejméně teď pomalu nejvíce perlí a dokáže zastínit i samotného Rocketa. Je vidět že novým Guardianům nedochází humor ani na konci filmu, jelikož je zde pět potitulkových scén :D. Menší upozornění pro cíti, připravte si na konci filmu kapesník, budete ho potřebovat.

• 30.3.2017  09:22

Pro mně zatím zklamáním roku. Jsem velkým fanouškem předlohy a její myšlenky která mě tenkrát po prvním shlédnutí dosti poznamenala a hodně zaujala. Snímek má sice hezký vizuál a hudbu ale tím to i končí. Postrádá jakoukoliv hlubokou myšlenku natož tu z předlohy, místo toho nabízí akční film který v porovnání s dněšnímy akčňáky zase tak akční není a scénářem připomíná nový remake Robocopa s ženskou v hlavní roli. Záporák předvídatelný, nezajímavý a na pěst, stejně jako některé další charaktery které zde byli naroubované a v Ghost in the Shell universu nebyli. Hlavní hrdinka Major (její jméno zde nebudu raději říkat, protože to co tam s ním provádí je další výsměch) je rozklepaná, ukňouraná, zmatená a bez svého týmu který jí stále opakuje že je vše v pohodě, by se asi zhroutila. Na rozdíl od svého protějšku v předloze která je odměřená a má všechno na háku, až sám Batou to kolikrát nepobírá. Mimochodem Batou je jeden z mála plusů, jelikož jeho postava se poměrně povedla a za něco stála (jako jedna z mála). Je tam sice pár scén zkopírovaných z předlohy, ale ty v podání s béčkovou zápletkou spíše uráží, stejně jako hlavní hudební motiv z anime, který se spustí u závěrečných titulků. Když chcete zfilmovat dílo které je založené hlavně na myšlence a vezmete si z něj pouze atmosféru, je něco špatně. To už můžete natočit jakýkoliv Cyberpunk a pojmenovat ho jinak. Amíci poameričtili a zjednodušili velké dílo které bylo předlohou Matrixu takovým stylem, že ho Matrix hravě strčí do kapsy, protože i ten byl originálnější a měl nějakou myšlenku.

• 2.3.2017  22:56

Upřímně ať se všechny novodobé X-Men filmy s mladými mutanty jdou zahrabat. Nikdy jsem nečekal že vznikne něco takového. "Logan" je důstojné a temné zakončení X-Men ságy a Wolverinových filmů. Poslední dobrodružství dvou mutantích veteránů Logana a Xaviera v necenzurované verzi. Výborná akce, brutalita a zároveň ty emoce... Hugh Jackman a Patrick Stewart do toho dali vše a řádně dali zbohem svým postavám které po mnoho let ztvárňovali. Oko nezůstalo suché, přeci jen jsem na předešlých filmech vyrůstal.

• 11.8.2016  05:04

Po MoS a BvS zatím nejkoukatelnější a nejzábavnější DC věc z jejich nového filmového universa. Nebudu vám nic nelhávat dosti jsem se na ten film těšil, protože jsem velký fanda Harley Quinn a její postavu tu zde má konečně velkou hranou premiéru (už bylo taky na čase). Navíc komiksový film který je postavený na tom, že hlavními postavami jsou padouši...kolik takových dneska najdete? A já jsem byl vždy fandou spíš těch záporných postav. Jak to tedy dopadlo? Dle mého názoru vůbec to nebylo špatné. Rychle to odsýpá, postavy jsou sympaťáci - hlavně tedy Harley a Deadshot, kteří to více méně i táhnou. Ostatní nedostali už tolik prostoru (což je škoda), ale i přes to nejsou vůbec k zahození. Například Killer Croc či Boomerang. Joker je na tom bohužel podobně a tak ho nemohu moc objektivně hodnotit. Přijde mi že jsem viděl jen jednu z jeho stránek a nebyl svědkem žádné pořádné zločinecké akce. A zde začíná bohužel kámen úrazu. Jelikož on nějaký ten materiál i byl, jenže díky zachování přístupnosti film vystříhán či přetočen. A nejen u Jokera. Takže i když se mi film líbil, po jeho shlédnutí jsem si přečetl o co jsem byl ochuzen a zjistil tak, že ten snímek mohl být ještě o dvě třídy lepší. Co se týče hudby, tak myslím že se najde málo kdo který by jí něco vytkl, ta je opravdu zmáknutá na jedničku, takový jeden velký videoklip. Žádná velká zápletka se nekoná, stejně jako u Avengers. Tým se dá dohromady a jde do akce...Kdybych to měl shrnout, žádný boom se nekoná. Dobře se na to kouká a rád se na to podívám znovu ale na 80% to nemá. Těch 75% je podle mě akorát. Za mě spokojenost :).

• 9.6.2016  03:10

Musím říct že za mě naprostá spokojenost. Jsem fanoušek Warcraftu (upřesňuji normální, ne ten zarytý co by znal komplet celý jeho vesmír do detailů) a naprostá bomba ve všech směrech. Přesně jak se tenkrát slibovalo, je to točené z obou pohledů, jak Hordy tak Aliance, takže každý divák si přijde na své (možná na můj vkus až moc lidí, klidně bych ocenil více z příběhu orků). Rozhodně k tomu nesmíte přistupovat jako ke zkopírovanému ději hry, protože stejně jako u knih i zde to nejde komplet přenést do filmové podoby. Těch postav a situací je tolik, že by se to tam prostě nevměstnalo, musel by to být seriál. A osobně si myslím že režisér a scénárista se s novým filmovým Warcraft universem poprali na jedničku. Všechno strašně rychle odsýpá, film má díky hromadě věcí které chce divákovy sdělit neskutečné tempo a pokud se jím necháte nést tak si tu jízdu užijete. Určitě zde mají výhody lidi, kteří již něco z Warcraftu znají. Pokud o něm nic nevíte, doporučuji si přečíst alespoň knižní prequel "Durotan" aby jste v tom tak neplavali. Některé věci byli zjednodušeny nebo urychleny, ale zároveň dávají smysl a vedou ke stejným následkům, což je samo o sobě geniální. Navíc oceňuji to, jak všechny trailery byli zavádějící a že to dopadne naprosto jinak než divák očekával (pokud nezná dějiny herní série). Po trikové stránce tomu nemám co vytknout, animace naprostá jednička. Opravdu klobou dolů jak rozpohybovali obličeje orků a vypadají přitom přirozeně. Hudba též super, sice tam po většinou vyniklá a hraje ústřední motiv, ale neoposlouchá se. Naopak čím více ho člověk slyší, tím více mu přijde epický. Je zde značně vidět že se jedná o rozjezd velkého příběhu a tak doufám že s tím Blizzardi neseknou a co nevidět tu bude druhý díl a snad ho udělají rychleji než ten první. Protože chci rozhodně vidět víc! :)

• 4.6.2016  02:14

Tak tohle byla epická pecka, uber bomba, želví nářez na druhou! Poslední dobou jsem byl v kině dosti často a tak jsem čekal kdy zase přijde po filmu ten "wow" dojem že si z něj "sednu na prdel", prostě budu odcházet z kina vyklepaný a nadšený, protože se tenhle pocit podezřele dlouho nedostavoval...tak, teď se teda konečně dostavil! Druhý film převálcovává první díl ve všem na plné čáře. Znáte původní animák z osmdesátých let? Převeďte si ho do hraného formátu a máte druhý díl. Je vidět že změna režiséra opravdu prospěla a Dave Green věděl co točí. Ano máme tu přesně to co jsem tvrdil že to bude "soft reboot". Trhač je více lidský a není již digitální, taky má větší roli a pouze jen nemlátí želvy po hlavě. Navíc přibyli Rocksteady a Bebop kteří chováním jako by vypadli z oka svým původním předlohám. Stejně tak retardovaný, zároveň geniální a nedoceněný vědec Backster Stockman. Je zde i Casey Jones, želvácké auto....Foot klan a Karai jsou konečně ninjové! Jo a pak je tu Technodrom...a Krang!!! Nečekal jsem že se ta obří základna mluvícího mozku fakt tak povede - obří oko, a přední dělo...jako by vypadl z oka předloze (akorát nejezdí, ale létá). Krang též suprový, styl mluvy přesně jako ze seriálu. Otravný Vernon a nulově herecky nadaná Megan Fox, teda April O'Neillová šli hodně do pozadí a nemají tam díky bohu tolik prostoru, želvy to téměř táhnou sami, akorát je občas zastíní Rocksteady a Bebop - protože záporáci jsou prostě cool, že? Navíc plno narážek na původní seriál a filmy. No a závěrečný song u titulků to všechno rozsekne :). Díky hromadě akce a zajímavým charakterů film neskutečně utíká, na rozdíl od prvního dílu. To je zároveň možná i jeho mínusem, protože je tu hromada postav a některé nemají dostatek prostoru který by si zasloužili. Například Trhač s maskou, Karai, Casey Jones...i ten Krang by tam mohl být více. Doufejme že se v této sestavě vše vrátí i do třetího dílu, protože příběh končí tak, že by se s ním dalo krásně pracovat dál.

• 1.6.2016  23:16

Po královským lejnu známém jako zbytečný remake Cesta do Ameriky, přichází plnohodnotné pokračování, aneb film na který jsem čekal osm let. Takže vyplatilo se to čekání? Upřímně jsem rád že konečně vidím jak příběh pokračuje. Vždy jsem měl různé představy co by se po druhém díle mohlo odehrávat a doufal jsem že opravdu ti dva neskončí na gilotině. Všichni herci hrají dobře, Godefroy a Jacquille jsou opět vtipní, hlavně Fripouille který si neodpustí své kraviny a dobytčárny. Kde je tedy kámen úrazu? V tom že je tam těchto věcí dosti málo. Oba hlavní protagonisté jsou zatlačeni dosti do pozadí na úkor dějové linie aristokratů, kteří nijak moc nejsou vtipní a spíše jen ukecaní. Ano divák se tam dozví pár věcí, které se propojují s budoucností z předešlých dílů, ale nemělo by to být na úkor humoru. Závěr se dosti rozjede a navnadí na další díl, který by mohl být díky vybrané tématice hodně suprový. Ono celkově film působí jako první část příběhu, je tam načnuto hodně věcí jako by již na jisto počítali se čtvrtým dílem. No uvidíme, doufám že se ho dočkáme a konečně se i Godefroy a Jacquouille vrátí domů do své doby. Okeeey! Není to církevní!!

• 26.5.2016  23:39

No tak já upřímně nevím no. Budu si to muset shlédnout ještě jednou, ale něco mi tam prostě chybělo. Dosti natahované, strašně ukecané, hlavně část s Apokalypsem který strašně dlouho verbuje čtyři jezdce Apokalypsy aby je využil pouze na závěrečný souboj, takže jsou prakticky bez charakteru a u některých ani nevíte motiv proč s ním vůbec jsou (chudák Psylocke). Navíc ona se ani moc žádná pořádná závěrečná bitka nekoná, po geniální a zábavné akci na letišti v Civil War, tohle působí děsně nudně. Upřímně čekal bych nějaké za dostiučinění když jsem už přežil ty nekonečné Apokalypsovy dialogy o tom jak zničí lidstvo a postaví nový svět. Musím si taky rýpnout jakož to fanda kontinuity že je tu opět hromada chyb, ano předešlým filmem se vše vymazalo, ale to nevysvětluje jak to že jsou mutanti co se měli narodit daleko později už na světě...nebo že by se změnou času uspíšil i jejich samotný vznik? Nová mladá generace X-Menů, staré gardě nesahá ani po kotníky - chybí jim jejich charisma. Ač Mystique patří mezi mé nejoblíbenější mutanty, začíná už na můj vkus být až moc hodná. Měla by mít v sobě rozkol stejně jako Magneto a neříkejte mi že se celý její problém vyřešil v předešlém filmu. Doufám že jsme přepisem času definitivně nepřišli o tu chladnou vražedkyni které lidi tak ublížili. Navíc díky Jennifer Lawrence, která si vydupala že musí mít více screentimu v normální lidské podobě, vidíme její modré já opravdu jen minimálně. Což je dle mého názoru škoda, protože modré jí to sekne daleko víc. Teď už však nějaká ty pozitiva, abych si jen nestěžoval. Magneto v podání Fassbendera je opět geniálně prezentovaný a to i jeho přátelství s Xavierem, které utužuje jen to, co ve stáří ti dva o sobě vykládali. Nejzábavnější scéna opět patří Quicksilverovi, kam se hrabe ta jeho eskapáda z předešlého filmu. Nejlepší bod filmu byl pro mě ale ten, kdy se objevil Wolverine...protože takhle jste ho ještě v žádném jeho filmu neviděli a je to naprosto geniální!! Bylo to dobré, ale odcházel jsem z toho se stejnými rozporuplnými pocity jako z Epizody 7. I když je to lepší než First Class (to bude ale asi všechno) tak u mě stále vede Days of Fututre Past, kde se střetává to nejlepší z obou dvou světů.

• 13.5.2016  04:46

Byl to upřímně nářez. Na rozdíl od Avengers 2 kde byla pouze akce a hlášky, zde dostala každá z postav dostatek prostoru a byl u nich i nějaký ten rozvoj charakteru (Spider-Man od začátku do konce jede!). Všechny věci z předešlých Marvelovek se tady krásně sečtou a podtrhnout, nic z historie oněch hrdinů nezůstává nezapomenuto. Má to samozřejmě i pár negativních much, například důvody konfliktu by mohli být více do detailů vysvětleny. Dále po skončení filmu dostanete pocit, že je to teprve začátek Občanské Války, protože se tam prakticky nic nevyřešilo. To by ale znamenalo, že tento konflikt se potáhne MCU hodně dlouho, což by mohlo být i celkem zajímavé.

• 10.4.2016  22:42

Velice povedené, myslím že nejlepší animák tohodle roku mám jasný. Zápletka je sice již miliontá recyklace z předešlých dětských filmů, takže od začátku dokáže zkušený divák odhadnout kdo bude hlavní padouch, ale je šikovně zakomponována do příběhu filmu který obsahuje propracovaný zvířecí svět, skvělou animaci, sympatické charaktery a humor. Takže mu to člověk i odpustí. Za mě spokojenost největší! Nějak se nemám k tomu co více vyjadřovat :).

• 31.3.2016  13:23

No tak upřímně fakt jsem s tohoto filmu krapet rozhozený. Asi mi opravdu uniká co tím autoři chtěli říct. Jako by Warneři dali Snyderovi kostru se superhrdiny kteří tam mají být a řekli mu vymysli do toho nějaký děj aby to dávalo smysl. Protože ono to opravdu žádný děj nemá, hodinu a půl sledujete velké Luthorovo plánování jak proti sobě poštvat Batmana se Supermanem a ono to vlastně ani velké plánování není je to jen natahované zpomalovačkama (kdyby Snyder alespoň ty zpomalovačky dával do soubojů aby byli přehlednější, ne on je dá na pochodujícího Bruce nebo Luthora aby vypadali badass), zbytečnými řečmi a různými vizemi. Dále tu jsou různé díry v ději, největší asi ta s kopím. Chybí mi mezi tím tak dva tři filmy, které by byli o Batmanovi a Wonder Woman (ten sice bude, ale až potom). Batman je fajn, Superman je stejný debílek jakým vždy pro mě býval, Wonder Woman je též fajn i když tam má jen štěk a Lex Luthor převzal po Jokerovi štafetu magora - jak originální. Celkově je to pro mě takový průměr, žádný boom se nekoná není to hroší než Man of Steel, ale ani lepší, prakticky na stejné úrovni akorát to ty filmy mají prohozené. Zatím co u Man of Steel mě bavila ta část bez akce a finální natahovaný souboj byla děsná nuda kde se rubají dva nesmrtelní a je to prakticky o ničem. Zde byla ta první ukecaná část natahovaná, z velké části nudná a šťávu tomu dodal až finální souboj. Samozřejmě jsou tu i světlé chvilky, Batmanova zachraňující akce na konci která jakoby vypadla z Arkham her nebo třeba děsně cool postapo vize. Nejlepší Snyderův komiksový film? Nenechte se vysmát. Genialitu prodloužené verze Watchmenů asi už nic nepřekoná. Stále se čím dál tím více těším na Suicide Squad, protože ruku na srdce, z DC jsou tím nejlepším právě záporáci (a Harley Quinn :P).

• 17.3.2016  13:43

Osobně nevím jakému publiku se tenhle film chce zavděčit. Největším jeho problémem je ten, že byl změněn styl humoru, nebo spíše vyhoupnut na úroveň dnešní mládeže. Tudíž je to rychlejší, ujetější, zbytečně překombené a nějaký příběh bych se v tom neodvážil hledat. Přijde mi jako by autoři dostali velký rozpočet a hráli si jako děti na písečku. Film začne asi pětiminutovým vysvětlováním co se za tu hromadu let stalo. Tahle rekapitulace nás má dostat tam kde ony charaktery nyní jsou. Už při tomhle jsem si říkal, jestli je to celé vůbec zapotřebí, takhle násilně překopat to, kam předešlí film ony charaktery dostal. Připomnělo mi to začátek Aliena 3, který prakticky též zbortí vše co hlavní charakter v předešlém díle vybudoval. No potom prvních asi 30 minut se v tom divák motá a připadá si jako samotný Derek, který netuší která bije, pak to začne dostávat jakousi hlavní křečovitou hodně ujetou zápletku která je pak ke konci prakticky popřena. Film má navíc hromadu odkazů na ten předešlé, plus nadstavbu na ony vtipy které se tam předtím objevili. Lidé neznalí prvního filmu se na to moc chytat nebudou a člověku který první film zase zná nemusí sedět ujetější styl humoru. A to jsem ještě nezačal mluvit o tom že mi to občas připadalo jako jedna velká přehlídka celebrit které hrály samy sebe... Nechci zase tvrdit že je to naprostý propadák to rozhodně ne, občas to má i své světlé chvilky. Pokud na to všechno přistoupíte a nebudete to srovnávat s prvním dílem, tak se i bavit budete. Na večery s alkoholem film jako stvořený, ale na jedničku to nemá ani omylem.

• 14.2.2016  19:11
    Deadpool (2016)

Nebudu tu dlouze chodit kolem horké kaše. Pokud jste fanoušci této postavy nebo víte jak funguje v komiksech a videohrách, tak budete v sedmém nebi, protože film se přesně drží předlohy. Ujetý a oplzlý humor, bourání čtvrté zdi (Deadpool mluví přímo na diváky), narážky na ostatní superhrdinské filmy, brutální a krvavá akce...všechno to krásně rychle odsýpá a člověk se po celou dobu nenudí a užívá si velkolepou jízdu. První část filmu je Deadpoolův origin a druhá je závěrečná akce. Jediné co by se dalo snímku vytknout je to, že pokud odstraníte všechny tyhle bezvadné věci, zůstane vám velice nenápaditý, již stokrát ohraný děj. Hlavní anti-hrdina chce zachránit svojí lásku a chytit hlavního záporáka aby mu spravil ksicht. Kick-Ass 1+2 má hodně podobný druh humoru a přitom je jeho příběh daleko zajímavější. Dá se však nad tím přimhouřit oko, vzhledem k tomu že se jedná o úvod nového hrdiny do filmového světa, doufejme že v příštím díle už bude zápletka nápaditější aby to bylo na pět hvězdiček :).

• 7.2.2016  00:48

Tak tohle byla naprostá bomba. Nic jsme od toho nečekal, před shlédnutím jsem viděl jen pár komentářů lidí a ty byli dosti různorodé a trailer taky nic moc neřekl. Jediné co jsem věděl bylo to, že se celý film odehrává v domě, je to dosti komorní a o rozhovorech ve stylu divadelního představení. Musím říct že Tarantino je machr a opravdu se vytáhl. Protože natočit tak dlouhý film, který je z hlavní části závislí na dialozích a umu herců, aby bavil od začátku do konce je opravdu umění! Byl jsem celou dobu napnutý v co se to zvrhne a čím více se to blížilo k závěru tím více houstla atmosféra. Opravdu se mi nestalo že bych se nudil. Naopak takto vynervovaný jsem u filmu už dlouho nebyl a předem upozorňuji že snímek není pro slabší žaludky :). Navíc je to plné nečekaných zvratů (prostě Tarantino). Každopádně ano! Skvělé zahájení filmového nového roku, myslím že na tohle dlouho nezapomenu. Škoda jen, že Osm hrozných spadá do té kategorie filmů, která má největší efekt když se na něj kouká poprvé a nikdo vám předem neprozradí děj.

• 28.12.2015  21:54
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Další Marvelácký seriál který následuje šlépěje Daredevila a ještě více propouští uzdu násilí a sexu (a to jsem měl pocit že to víc nejde). Takže žádnou sluníčkovou rodinou věc jako jsou MCU filmy nečekejte. Sice mi chvíli trvalo než jsem si na hlavní hrdinku zvykl, protože její sockoidní život a chování je krapet rozporu s mým životním stylem, ale po druhé epizodě to už bylo lepší. Dosti pomůže znát její historii a herečka je celkem i sympatická. Ostatní postavy jsou fajn, dokonce čerpají opět z Marvelu a tak se tu objeví například Simmons v komiksech známý též jako "Nuke" a otevřou se nám zde vrátka pro další zápletky do filmů a seriálů. Luke Cage je taky bezva. Na to že jsem nějak nikdy jeho postavu v komiksech nemusel, tak tady je fakt sympaťák a těším se na jeho samostatný seriál. Takhle bych mohl pokračovat dál, protože jak říkám všechny charaktery jsou zde výborně zahrané a propracované. Dalším největším tahounem seriálu je ale Kilgrave (David Tennant), který opět potvrzuje pravidlo, že pokud dáte záporákům prostor, necháte diváka podívat více do jejich minulosti a seznámit se s ním, uděláte skvělou postavu. Takže Kilgrave se může hrdě zařadit vedle Kingpina a Lokiho mezi "best off" záporné postavy MCU. Hmm najednou se na svůj fialový oblek dívám úplně jinak... Tam kde se filmům nedaří Netflixové série excelují. Možná kdyby záporné charaktery nenechávali zabít hned v prvním filmu co se objeví, taky by za něco stály. Opět je zde pár odkazů na MCU aby se divák ujistil že je to stále "propojené" a ke konci i na samotného Daredevila. Mimochodem všimli jste si jak Marvel začíná Doktory Who obsazovat do záporných rolí? Nejprve Eccleston a teď Tennant...asi už vím kdo bude další :D.

• 17.12.2015  20:12

Bylo to dobré, ale na zadek jsem si bohužel z toho nesedl. Skvěle zahrané nové postavy, výborné dialogy (je vidět, že to netočil Lucas), zajímavé souboje i vtipné situace. Konečně bližší pohled na stormtroopery a o emotivní scény též není nouze. Tak v čem je problém, co mi tam chybí? Je to absence větší kreativity děje. Téměř vše co se na plátně odehrává jsem již ve Star Wars v nějaké podobě viděl...ono je to totiž celé postavené na kostře Epizody 4. Takže zde je kámen úrazu. Bohužel i prequel trilogie byla nápaditější, jako by se tvůrci báli a tak vsadili na jistotu a udělali recyklát. Plus celkem slabší hudba, až na "Rey's Theme" žádný zapamatovatelný motiv což je škoda. Zajímavým faktem je, že čím víckrát film vidíte, tím více se ho užíváte. Což by mělo platit již při prvém shlédnutí.

• 6.11.2015  16:06

Poslední dobou nemám štěstí na filmy. Nu dobře tohle nebyla taková nekoukatelná hrůza jako Čáryfuk Vin, nicméně to nebyla ani žádná výhra. Přitom film má velký potenciál. Scenérie a záběry jsou luxusní, herci hrají bezvadně a snaží se, duchové jsou správně děsiví a též fungují...co tomu tedy chybí? Je to jako by jste dostali hřiště s těmito úžasnými věcmi a nedokázali jste je všechny správně využít, aby to vytvořilo poutavý, bombastický příběh plný zvratů a hrůzostrašných momentů. Ano je zde plno nevyužitého potenciálu. Duchové jsou zde naprosto zbyteční. Kdyby ve filmu nebyli tak se prakticky nic nestane, což je hodně smutné. Stejně jako u novodobého Conana, film ztrácí ke konci ten zbytek šťávy který měl a tak je závěr takový...nijaký. Viděl jsem plno hororů a ty točící kola obřího stroje vybízeli k hromadě nechutných věcí jak je tam využít! Ne...posloužili jen jako kulisa do pozadí. Nechápu co se s maesterem Gullermo del Toro děje. Natočil takové geniální věci jako Faunův Labirint, Hellboy 2...a teď z něj vyleze tohle? Přijde mi jako by byl při tvorbě scénáře na drogách. Velká škoda, mohla to být dosti pecka. Nakonec si musím dovolit poznámku k Hiddlestonovi, prvních 30 minut jsem měl problém přestat v něm vidět Lokiho když byl na scéně. Nemluvě o tom že jeho role je zde taková podobná. Jako on hraje dobře, pokud tedy netočí intimní sexuální scény. Fanynky asi byli v sedmém nebi, když ukázal řiť, ale když je pak záběr na jeho obličej a člověk vidí jeho rozcuchané kadeře spadající do jeho perverzního úsměvu...no řekněme že celý feel ze scény zabil ten jeho rapeface, v pornu by fakt hrát nemohl :D.

• 30.10.2015  22:19

Vždy se snažím na filmech najít něco pozitivního a nerad něco zatracuji. Bohužel musím říct, že i když mám rád Vina Diesela a Rose Leslie, tak ti tenhle počin nezachrání, dokonce ani hudební mistr Steve Jablonsky...tohle se opravdu nepovedlo. Nevím čím to je, možná kdyby se to nebralo celé tak vážně, ale s nadsázkou stylem "Jeníček a Mařenka", přidalo se více akce, vykopli se některé zbytečné postavy, některé se naopak udělali ještě zajímavější a trochu se to prostřihalo...tak moment, to už by mohl být rovnou naprosto jiný film. Začátek ještě ušel, pak to začala být otravná nuda a utrpení a já jen čekal až to skončí...mno myslím že jsem viděl pro tento rok svůj filmový fail roku. Za co tomu dávám hvězdičku? Nespíš za ty herce.

• 3.10.2015  22:51
    Marťan (2015)

Hezké povedené sci-fi, ale na zadek si z něho (na rozdíl od Interstellaru) nesednu. Je strašně fajn jak je film pojat reálně, na druhou stranu je to asi zároveň i ten faktor, proč z něho nejsem tak odvařený. Prostě to není můj šálek kávy. Navíc i přes to že se snímek snaží hrát dosti na realitu, nevyhne se klasické filmové úpravě, aby byl pro diváka stravitelnějším. Největším příkladem budiž sarkastické vtipkování hlavního hrdiny který uvízl na Marsu, nebo trampoty lidí z NASA, kteří nemají nouzi o ujeté nerdí zaměstnance. Teď to neberte tak, že bych tyhle věci vyčítal, protože jsou to ty odlehčení, díky kterým osoba jako já u toho filmu vydržela neusnout (takže to pro divácké masy funguje :P). Nicméně mi přišlo, že to zároveň ubírá na reálnosti. Hlavně si myslím že po takové době strávené v izolaci od ostatních lidí, by dotyčný měl dosti rozhozenou psychiku, zatím co Watney si po celou dobu zachoval svojí pevnou osobnost a nezačalo mu šíbat (ani po tom věčném poslouchání disco hudby). Takže za mě rozhodně fajn, někdy v budoucnu na to rád kouknu znovu, ale mezi mojí filmovou top five za tento rok se rozhodně nedostane.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9