Paříži, miluji Tě (2006)

Obrovsky nudná skládanka ještě nudnějších příběhů. Zdejší "červené" hodnocení je mi opravdovou záhadou...

Avatar (2009)

Pro upozornění: Viděl jsem jen teaser (katastrofa) a první trailer (nářez). Žádné klipy, televizní spoty a další trailery jsem neviděl. Srpnový Avatar Day jsem navíc strávil v nemocnici... Takže jsem akorát věděl o čem je příběh. Tím se Cameron netajil, takže ta předvídatelná sračkoidnost mi nevadila. Prostě jsem chtěl jit na FORMU jakou by byl zpracován tento "Pocahontas“ námět. Ale bohužel. Cameron to nedokázal. Zklamal na celé čáře. A "stvořil" přehypovaný barevný paskvil. StarTrek 2009 a Disctrict9 nepřekonány (spolu s mnohými dalšími filmy za poslední desetiletí). Kde je ta technická revoluce, o které všichni mluvili, že bude? 3D stalo za prd (Hlavně zpomalovačky byly utrpení! Vypadaly by líp na ruční kameře z roku XY.) Monsters vs. Aliens měly lepší 3D než tohle. Pandora jako prostředí byla pěkná, ale nazývat to revoluci? Navíc s absencí nějaké kulervoucí scény? (Prostě něco fakt zapamatovatelného nebo zapamatování hodného.) To bych musel byt blááázen. Šmoulové byli někteří vyloženě hrozní a postava Saldany spíš křičela, kdákala a vydávala nenormální zvuky. A dabing tomu taky moc nepomohl... Prostřední část byla tak nudná, až jsem dokonce usnul. Film jsem si začal vyloženě užívat AŽ v poslední hodině, kdy se konečně začalo "něco" dít. Ta řezba o Pandoru byla skvělá. Jenže i tady mohl Cameron vytřískat víc emocí, než se mu (ne)povedlo. I ta několikerá úmrtí byla podána tak, že jsem se fakt divil, jestli to fakt točil „Velký Jim“… Pokud mi "film desetiletí" ani jednou nenažene husí kůži, a po slezení schodu ven z kinosálu (!!! ne kina !!!) si nepamatuji jméno ani jednoho (!!!) hlavního hrdiny tak je něco špatně... (A já jsem člověk, kterej pozná jakejkoliv SG-1 díl z jediného záběru, takže chyba nebude na mém přijímači :)) Říkejte mi staromódní ale hlavní věc, kterou mi nikdo nevymluví je, že kdyby se Cameron vysral na tyhle „moderní serepetičky“, tak by to dopadlo mnohem lépe. Avatarovi by prostě víc slušelo "normální" kino. Takže bohužel. Chtěl bych říct, že mi bylo ctí, ale nebylo…

Rok jedna (2009)

Oddychovka. Stačilo vypnout mozek a celkem to šlo. 50%

Ctihodný občan (2009)

Film od kterého jsem vůbec nic nečekal se rozjel nevídaným způsobem. Vůbec si na nic nehrál, a tak strašně zamrzela ta scénaristická berlička na konci a v poslední 20ti minutovce. Butler by si měl rozmyslet, jestli chce vážně hrát v romantických komediích, protože tady mu to děsně sedne! Jamie Foxx potvrdil status jednoho z nejlepších a nejsympatičtějších herců současnosti, a já odcházel ze sálu nadmíru spokojen. Spousta vedlejších rolí byla taky super, a F. Gary Gray (BTW brutální jméno xD) si taky na nic nehrál. Jen tak dál! 80%

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Mohlo býti lépe. Mohlo býti hůře. Takhle je to zlatý sřed, kterému nekralují herci (i když rozkošná AnnaSophia Robb FTW!), nýbrž skvělá hudba Trevora Rabina. 60%

2012 (2009)

N E S K U T E Č N É ! ! ! Největší destrukční náser v historii Kinematografie! Přibalte si čisté spodní prádlo. 100%

Vražda na večeři (1976)

Myslím, že film naplněn geniálními herci, dialogy, hláškami a záplekou nelze v mém případě okomentovat. Musí se vidět!

12 kol (2009)

Jako vzpomínka na časy dávno minulé (a mnohem lepší a nápaditější) to funguje "dobře".

Zataženo, občas trakaře (2009)

Zataženo? Ale kdepak! Šel jsem zcela bez jakýchkoliv očekávání, a smetla mě smršť trakařů (kde trakaře jsou: Geniální nápady. Briliantní hudba. Perfektní postavy. Perfektní typové obsazení. Skvělé vtipy. A, světe div se, bezchybný dabing!) Rozhodně sahám po maximálním hodnocení, protože tohle nenápadné dílko strká do kapsy většinu posledních animáků. A to hodně hluboko. Tohle menu si objednám znovu. A s pořádnou chutí! 100%

Tráva (2005) (seriál)

FUCKING GENIOUS!