Cesta (2009)

Stejnej případ jako Potomci lidí. Řemeslně brilantní. Hlavní herec - Viggo Mortensen - dechberoucí, ale jinak takovej film o hovně. Rovnou můžu natočit film o noční cestě na záchod. Přes setmělý pokoj s překážkami v podobě pohozených věcí. Stále beze světla přes chodbu, kde na mě číhají kočky a boty. A nakonec se vyseru. K čemu, že vám to je? Ano správně. K ničemu. . .

500 dní se Summer (2009)

Prý romantická a ještě k tomu komedie... PCHE! Ani jedno! Ale přece jsem nebyl zklamán. Ba naopak - byl jsem nadšen! Naprosto civilní, normální příběh jednoho vztahu. Nesmělý začátek, kdy se nevědělo jestli teda "jo nebo ne", zamilovanost, hořký rozchod, chtít se vrátit zpět, a posun dál... Úžasná dvojice protagonistů Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel. Perfektní hudba.

Sherlock Holmes (2009)

Úžasně napsané a vtipné dialogy, jejichž interpretace Downeym a Lawem je perfektní! HOT Rachel McAdams. Démonický Mark Strong a geniální hudba (Jako pekáč na prdel tu sedne "Rocky Road to Dublin" od Dubliners). I tak jsem ale postrádal něco, co by toto zpracování Sherlocka dělalo bezchybným. Na druhý díl se ale teším už teď! 80%

Číslo 9 (2009)

Znovu a opět zvítězila forma nad obsahem. A verbst odcházel spokojen. Velmi spokojen. I když to nebylo bezchybné, tak nášup bych si určitě dal. 80% P.S.: Perfektní casting, snad netřeba zmiňovat ;)

Piráti na vlnách (2009)

Richard Curtis si opět zve britskou hereckou smetánku. Tentokráte na loď a opět ukazuje, že jako vypravěč nemá konkurenci! Na pozadí nesmrtelného hudebního žánru rozjíždí neskutečnou show! 100%

Kronika mutantů (2008)

První půlka velmi nudná. Až hrozná. Jenže od chvíle kdy se vypraví komando, tak se začnou dít věci. Je to jakoby režíroval najednou někdo jiný. Lepší herecké výkony. A najdenou je film podbarvován velmi dobrou hudbou, která se do konce filmu dokonce stane jedním z hlavních protagonistů. Objektivně na tři, ale něco miříká, že takřka bez peněz natočit něco takovýhi chce pořádnou dávku nervů a odhodlání. Takže dávám čtyři