Jumper (2008)

Nápad se schopností teleportace není žádný zázrak a když k němu vytvoříte scénář řídký jak odtučněné mléko, může z toho vzniknout slušný film? Ne, ne a ještě jednou ne. Navíc Samuel Jackson s bílými vlasy také není to, co bych celý život toužil vidět a Christensen je uvěřitelný jak Yety v tropech. Takže celkem ztráta času.

Walk the Line (2005)

Raye jsem neviděl, takže mi tento film přišel spíše jako bratříček-dvojče Edith Piaf, kterou převyšuje přehlednějším vyprávěním příběhu. Za scénař **, za herce **** (nádherná "neterminátorovská" rolička pro Roberta Patricka a především zpěv hlavních představitelů), Výsledek tedy ***. Hudba je samozřejmě také výborná, to je ale zásluha Cashe, ne tvůrců tohoto filmu.

Skrytá identita (2006)

Působivý, ale velmi drsný filmový zážitek, kterému nelze vytknout nic po herecké a scénáristické stránce, režisér snad mohl alespoň pár minut ubrat. Ale pointa byla vynikající.

Já jsem ty a ty jsi já (2006)

Vykrádačka Mezi námi děvčaty není až tak vtipná jako originál, chybí také charisma J. L. Curtis a Lindsey Lohan.

27 šatů (2008)

Tenhle romantický film nepřináší ani v nejmenším nic nového. Pro koho je to pozitivní konstatování, ať neváhá, neboť v rámci žánru se jedná o slušné dílko, že jo romantici:-).

Bestiář (2007)

Další naprosto zbytečný český film, který si hraje na umělecké dílo,ale je to naprostá slátanina. Asi si co nejdříve pustím Vratné lahve, abych si ověřil, že se ještě točí české filmy, které pojednávají o duševně zdravých lidech.

Přátelé (1994) (seriál)

Televizní kult tohoto seriálu šel zcela mimo mě. Dostal jsem se k němu až na dvd a teď se tím prokousávám průměrnou rychlostí 4 epizody za večer. Zatím jsem u 5. série. Jestli vydržím až do konce, to nevím, ale zatím se docela bavím. Jako oddechovka po náročném dnu to je fajn. Ale že bych bez toho nemohl žít... :-)

Konečně spolu (2007)

Tento film není ani moc zábavný, ani moc romantický (Matthew Broderick je skutečně "prototyp romantického hrdiny" k pohledání) a už vůbec ne dramatický. Mně přišel především nudný.Colin Firth sice zachraňuje, co se dá, ovšem právě díky jeho kouzlu nelze uvěřit, že by se žena s alespoň jedním okem čtvrtkou mozku nějak zvlášť rozhodovala, kterého z obou mužů zvolit.

Kupec benátský (2004)

Co napsat o Shakespearovi? Když někomu vyloženě neujede ruka, musí to být dobré. Takže je to dobré, jak díky vynikajícímu Al Pacinovi (a samozřejmě slušnému Ironsovi a Fiennesovi i půvabné Lynn Collinsové), tak také díky povedené vizuální stránce, díky níž nevypadá film jako televizní inscenace.

Opičí král (1986) (seriál)

Mnojo, i moje mládí se na chvíli vrací při vzpomínce na tenhle seriál, který jsem hltal v porevolučním hladu po kung-fu filmech, v tomto případě vůbec nevadilo, že to bylo ve velmi podivném čínském fantasy balení.